Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#2201) FazekasLaci


FazekasLaci
aktív tag

FW21Z + Win7 felhasználóknak:
- tapasztaltatok olyat, hogy az akksi hamarabb lemerül? Felraktam a Win7-et a Vaio FW21-re (legális oprendszer!) és utána felpakoltam a Vaio Power Management, stb. cuccokat. Ahelyett, hogy megnőtt vagy legalább maradt volna az akksi élettartama, kb. háromnegyed óra alatt leszívja az energiát. Korábban ez két órát minimum ment Vista alatt, a gép alig egy éves, a probléma kizárólag a Win7 telepítése után jelentkezett...

Laci - Ide is írhatsz nekem: fazekas@grasshopper.hu, vagy hívhatsz: 70/429-3200

(#2202) Eduscho


Eduscho
csendes tag

Sziasztok!
Érik a lapos vásárlás, így körbe szaglásztam jópár gépet. Úgy tűnik Vaio FW 41? lesz a vége.

Aki szintén keresgél annak egy pár jótanács, a Mo-n fellelhető konfigokról, amik árban alig szórnak ám közel sem hasonlóak.

Képernyőben csakis a FullHD szabad választani. Ég és Föld nem csak más márkákhoz, hanem még a többi (akár HD, 1600x) Vaio-hoz képest is.

Memória 4GB (2x2) dual chanel-ben megy, 6GB (4+2) nem!

Legtöbb helyen van a T7450+ATI4570 páros és van a P8700+ATI4650 páros.

A T7450 (2,13GHz) proci régebbi, mint a P8700 (2,53GHz). Utobbi picit gyorsabb azonos 25W TDP mellett. DE a T7450 nem támogatja a HW virtualizációt, tehát W7 XP mode suxxs! (Intel-nél a tuti info)

ATI4650 durván a másik 2 szeresét nyomja mittudoménmilyen Markban.
Hátha számít valakinek.

Remélem segítettem, akit meg nem érint a HW-Virt az úgyis biztos happy a T7450-nel is.

Ja még valami, se Európa (pl. DE, AT), se USA nem hajlandó Mo-ra egyedi konfigot felvenni, magyar KB meg OS-t aztán meg végképp.

Üdv

(#2203) FazekasLaci válasza Eduscho (#2202) üzenetére


FazekasLaci
aktív tag

Vásárlás előtt figyelj a pixelhibákra és ha lehet egy javaslatom: nézd meg, hogy full fényerőn a képernyő hátoldalához, ha odateszed a füled, akkor zúg-e. Én utóbbit nem néztem, de egyre több helyről hallottam vissza, hogy bizony zúg magas hangon, ami csendes környezetben idegtépő tud lenni. Igazából csak egy nagyon magas hangú ciripelésszerű hangot lehet hallani, legalábbis nálam egy év után már hallani lehet...

Amúgy úgy tudtam, hogy az újabbakban már 8 GB RAM van.... Tévedtem? Én drágának találom már a gépet. Az enyém tavaly karácsonyi, akkor vettem 280e+ÁFÁ-ért a full extrásat. Ma közel 4 kiló ugyanolyan kiszerelésben... Ennyit még a forint sem romlott, tavaly rosszabbul állt...

Laci - Ide is írhatsz nekem: fazekas@grasshopper.hu, vagy hívhatsz: 70/429-3200

(#2204) Eduscho válasza FazekasLaci (#2203) üzenetére


Eduscho
csendes tag

Köszi a tippeket Laci.
Bár a hallásom biztos nem javul a korral :( főleg ciripelés felé

FW41M-re szűkült a kör (P8700, 4GB, 1920, ATI4650 de csak 512 (ez gáz?), BD-ROM)
A 1GB ATI csak BD írós mellett van, az meg veszettül megdobná az árát. Akkor már inkább veszek külső HDD-ket.

Sogoréknál se lenne olcsóbb, a német keybordtól pedig megkergülnék.
Már csak kell találnom egy korrekt boltot, mert fukaréknak ilyen nincs, a szalontól pedig most beparáztam.

A pixel kukkoláshoz hogy tudok pl. USB-ről bootolni?
Az asztali gépen sikerült, de BartPE alatt nem tudtam natív 1920-as felbontást beállítani, az pedig kellene a teszhez.

A FW41 Vista-val jön, egy XP vagy W7 újrahúzásától a Sony-n már előre borzongok, attól amit itt olvastam, pedig nem vagyok kezdő.

[ Szerkesztve ]

(#2205) FazekasLaci válasza Eduscho (#2204) üzenetére


FazekasLaci
aktív tag

Nem gáz az újratelepítés Win7-tel... Igazából a Sony Support oldaláról le is tölthető az összes driver. Azt mosolygom, hogy egy évvel ezelőtt pont ilyenkor 280e + ÁFA volt az a notebook, ami nekem van és tök hasonló a felszerelése. Ráadásul nekem 512 videókártyám van + Blue-Ray íróm :)

Én a Westend-ben a Sony Szalont nyugodt szívvel merem ajánlani.... Náluk néztük a gépet kb. fél óráig... Bementem, közöltem, hogy megvenném, de az a feltételem, hogy szeretném a pixeleket ellenőrizni, mert csak pixelhibamentesen venném meg. Bekapcsolták, meg kellett várni, míg beüzemeli magát a kép, aztán USB-ről lefuttattuk ezt a progit:
http://www.dataproductservices.com/dpt [link]

Ahol nem engedik a pixelhiba ellenőrzést, ott mondd meg, hogy ha nincs rajta pixelhiba, kp-ban fizeted, ha van, akkor nem viszed el. Az eladónak is érdeke... Ha nem akaródzik engedni, fordulj ki az üzletből. Ha sokan vásárolnak tudatosan, akkor előbb-utóbb nő a szolgáltatás minősége is... Én - mondom - a Westendben elégedett voltam a kiszolgálással.
De ha macerás, rendeld online, aztán ha hiba van a géppel, élj az elállás jogával és kérd vissza a pénzed.

Az elállás jogáról részletesen minden online üzlet Üzletszabályzatában olvashatsz, vagy az alábbi linken a konkrét kormányrendeletről: [link]

A 4. paragrafusra különösen felhívnám a figyelmed :)

[ Szerkesztve ]

Laci - Ide is írhatsz nekem: fazekas@grasshopper.hu, vagy hívhatsz: 70/429-3200

(#2206) mitbrille


mitbrille
csendes tag

hi,
ilyen gépem van. SONY-VAIO VGN-NS10L/S

Windows 7 Ultimate-et használok. korábban Vista volt rajta, de váltani megéri szerintem. Win 7-et jobban megcsinálták mint a Vistát, értelemszerűen ezért jobban is funkcionál a gépen, könnyebb használni is. Kisebb hibák, vannak de melyik oprendszerben nincsenek.
Frissítések szerintem sony honlapról letölthetőek, csaknem minden fentvan már.
Egyet nem javaslok: 7UPG_Battery Checker Utility. telepítés után, minden indulás után egy ablakot jelenített meg, mely azt írta távolítsam el az akksit s uténa rakjam vissza. :(

röviden ennyi.

üdvözlet mindenkinek ki a Vaio Club tagja! ;)

jelentkezzen, aki tudja mobilom tartózkodási helyét!!!

(#2207) mitbrille


mitbrille
csendes tag

akinek hasonló gépe van mint nekem, dobjon rám egy mailt! lenne pár kérdésem. kösz!
SONY VAIO VGN-NS10L/S

jelentkezzen, aki tudja mobilom tartózkodási helyét!!!

(#2208) Eduscho válasza FazekasLaci (#2205) üzenetére


Eduscho
csendes tag

Megvan a drágaszág! :C

FW41M_H lett. Gondolom a "_H" a magyar billentyűzetre utal.
Bitang korrektül összerakott, értem már miért írták sok helyen a "Dell vagy Vaio" kérdésre, hogy "nem kérdés: Vaio".
Hát ha még a gombok is ezüstek lennének, nem feketék az lenne a paraicsom :K

Neten rendeltem, épp csak átmelegedni hagytam.
Kis BIOS-ozás (hát ez über-eccerű BIOS), aztán bebootoltam USB-ről a Hiren-t és "biztos ami biztos" lementettem az egész HDD-t, USB-s HDD-re, fél óra volt.

ajánlom ezt a progit
[link]

Az első partició valami ismeretlen 27-es típus 17GB (gondolom ez a recovery) ezt bit-by-bit toltam le.

Aztán very1st boot és pixel kukkolás.
Pár porszem az LCD-n először a frászt hozta rám, egy fújás és "megjavult".
Úgy néz ki megúsztam pixel-hiba nélkül. :K
Remélem később se keletkezik ilyen.
De a képernyő az fene háklis, nem is tudom, mit csinálok majd, ha valami szőke elkezd mutogatni rajta :Y

Még ismerkedem a masinával, aztán fejbe csapom a Vista-t W7-tel.

Klassz ahogy a zöld power-led hunyorogni kezd amikor merül az akksi.

Addig is Üdv

[ Szerkesztve ]

(#2209) Pele bácsi


Pele bácsi
csendes tag

Már próbáltam a Supportról is frissíteni szinte madjnem mindent de mégsem jött helyre az FN billentyűkombináció... Esetleg vmi konkrét ötlet h mit kellene lekapnom és újraraknom a laptopon? vagy h mi zavarhat be nála? mikor felraktam a Win7et még működött emlékszem és vmi frissítés "tett be" neki!

Segítségeteket előre is köszönöm!

Üdv: Pele bácsi

(#2210) Mészyke


Mészyke
csendes tag

Sziasztok!
Karácsonyra kaptam egy FW31J-t (pontosabban nyertem).
Olyan gondom volna vele, hogy az optikai meghajtója meg se nyikkan... pontosabban működött olyan 10 percig, majd a lejátszás (dvd film) összetöredezett, és azóta nem ismer fel semmilyen lemezt sem. Gyárilag SP1-s Vista volt rajta amit felfrissítettem SP2-re de még rosszabb lett az egész gép úgy hogy felraktam rá egy Win7-t (felfrissítettem a Vistát nem raktam újra). Ha szervizes lesz akkor hová vigyem?

(#2211) mecsek20 válasza Mészyke (#2210) üzenetére


mecsek20
tag

szia, először is gratulálok a géphez. hol lehet ilyesmit nyerni? :)

Ha felmész a vaio support oldalon a kapcsolat menüpontra, ott megtalálod a szerviz elérhetőséget, pontosabban egy tel. számot amit fel kell hívni. Futárt fognak küldeni a gépért, elviszik szervizbe, majd a futár vissza is hozza.

Én első körben megpróbálnám a recovery partícióról visszaállítani a rendszert, és így megnézni működik-e. Ha így sem megy a dvd, akkor szervizes lesz. Viszont ha így megy, akkor újra raknám a win 7-et tiszta telepítéssel. Valószínüleg a sok szemét kavart be amit a sony feltelepít a gépre, ezek közül nem biztos, hogy minden win 7 kompatibilis.

[ Szerkesztve ]

(#2212) Mészyke


Mészyke
csendes tag

Köszi!
Sok sört kellett meginni hozzá (Dreher) és persze iszonyat nagy szerencse.
Az olvasó problémája már az elején kezdődhetett, mert nem tudom visszaállítani a lemezekről a rendszert. A másik gondom az, hogy semmi papírt nem kaptam a géppel csak a futárlevelet.... írtam már az ügyfélszolgálatnak, de ünnepek révén még nem válaszoltak (gondolom legalábbis). A Sony oldalán beregisztráltam de az nem tudom mire elég. Szervizeléskor gond lehet, hogy nem a gyári op rendszer van a gépen?

(#2213) kgergo89


kgergo89
tag

ne haragudjatok h negatív hozzászólás is kerül a topicba de..

nem bántam meg h megszabadultam a sony-tól.. szívtam vele rengeteget..
ráadásul itt van még 1 ok.. :)
támogatottság is rossz, túl van buzizva..

ennek ellenére bárkinek szivesen segítek ha problémája adódna vele.. mert fog :)
Macbook White :R

[ Szerkesztve ]

Csak a puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#2214) atesss


atesss
addikt

Üdv !
Nagybátyámék kb. három hónapja vettek németországban egy VAIO-t, egyenlőre csak annyit tudok róla, hogy átszámítva kb. 160e volt Windowsal együtt, és hogy fehér...
Mostanában bekapcsolás után 10-15 percenként kékhalállal elszáll a windows.
Lehethogy csak a szoftveres a gond, de az is könnyen lehet, hogy hardveres hiba van; én sajnos inkább az utóbbira gyanakszom
Ma este lehethogy át tudok menni hozzájuk megnézni, de már addig is "felkészülnék", hogyha szervizeltetni kell, akkor mit mondjak nekik, hol lehetne.

Nem néztem még körbe a hivatalos szervizek listájában, de gondoltam előszöris megkérdezlek titeket, hátha valakinek van tapasztalata, hogy ha van több hely, hova érdemes inkább vinni, kivel van jó tapasztaltotok, stb.
Illetve a garancia amiatt problémás lehet, mivel akár az is lehetséges, hogy egy itthon nem is kapható típus, elvileg így is meg kellene oldaniuk, de lehethogy tovább tart a szervizelés.
Helyileg pedig (ha esetleg ennyire sok szervíz / garanciális átvevőpont lenne, hogy akár eszerint is lehet választani) óbuda felé lenne a legjobb, vagy a belvárosban esetleg, mindketten a Deák tér közelében dolgoznak.

(#2215) mecsek20 válasza atesss (#2214) üzenetére


mecsek20
tag

szia. ezen az oldalon nézelődj:

http://support.vaio.sony.eu

(pontos elérhetőséget csak a gép típusának és sorszámának begépelése után adja meg)

úgy tudom Magyarországon hivatalos szerviz nincs, az itt eladott gépeket is futárral Németországba küldik. Mivel nem itthon vették a gépet emiatt valószínűleg a futár költséget kiszámlázzák. Mielőtt hívnád a sony supportot, előtte ments le minden személyes adatot a gépről és csinálj egy rendszer visszaállítást a recovery partícióról, vagy a helyreállító lemezekről. Ilyenkor gyári állapotba kerül a gép, és ha akkor is kékhalál jelentkezik, akkor valószínüleg hardverhiba lesz. Ha nem, akkor a probléma meg van oldva.

(#2216) atesss válasza mecsek20 (#2215) üzenetére


atesss
addikt

Köszi a segítséget. :R
Holnap elvileg el tudok menni hozzájuk, és megnézem a gépet.
A Windows recovery-t mivel lehet majd behozni (billentyűkombináció, vagy ilyesmire gondolok) ?

Mert egy Asus notinál már szívtam ezzel, hogy nem tudtam, hogyan lehet előhozni a recovery-t. :W
Aztán szerencsére megoldottam anélkül (és így még újra sem kellett telepíteni a gépet), de akkor is bosszantó, hogy sehogy sem akart előjönni.

(#2217) mecsek20 válasza atesss (#2216) üzenetére


mecsek20
tag

F10
egyébként ha már megvan a típus, letölthető pdf-ben a használati útmutató és a helyreállítási útmutató is a fenti oldalról.

(#2218) kgergo89 válasza mecsek20 (#2217) üzenetére


kgergo89
tag

Ha kiszámlázzák a futárt az kb 50e huf :S
Sony ügyfélszolgálattól tudom.

Csak a puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#2219) Mészyke


Mészyke
csendes tag

Úgy néz ki, hogy miután megfenyegettem a Vaio-t, hogy apró miszlikbe darabolom majd újra telepítem összeszedte magát.... a sokadik diagnosztika lefutatása után tegnap életre kelt az BD olvasó....
Olyan mint ha a becsukkás (ha mondhatom így) után nem érzékelné a becsukott helyzetet... pontosabban nem mindíg... mert van amikor észleli... el is kezdi forgatni a lemezt, de olyan lassan, hogy tuti nem ismeri fel a dvd-t... (az asztali Yamada-6600 javítgatása (motorcserék) után már felismerem a felpörgetés hangjából, hogy "Ö" :) feliseri-e a lemezt)
Na mindegy most működik.... még az írást próbálom ki mindjárt...

(#2220) mecsek20 válasza atesss (#2216) üzenetére


mecsek20
tag

közben megtaláltam a sony telefonszámát: 06 1 7779151

(#2221) k. válasza Mészyke (#2219) üzenetére


k.
őstag

Így van megkell fenyegetni a cuccost és helyrejönnek. Apunak is volt ilyen. A telefonja lehülyült készültünk újat venni érdekes meg is javult rögtön:D

(#2222) littlemamba


littlemamba
aktív tag

Sziasztok!
Lassan 3 hónapja vagyok egy FW41E/H tualjdonosa. Igen boldog tulajdonosa. Egyenlőre csak jó tapasztalatim vannak: nem zörög, nem kattog, nem kopik, szépen jöttek le a matricák is, nem fagy le. Nagy nehezen sikerült partícionálnom is, úgyhogy már végképp teljes a boldogság. Használati utasítást én is ajánlom. Bár sokmindenre rá lehet jönni józan paraszti és női ésszel is vagy sugó vagy nethasználattal. Ő az első lapim, már nagyon régóta szerettem volna. Azthiszem sikerült nagyon jót választanom, mind tudásban, mind kinézetben. Azt kaptam amit szerettem volna. Amire vágytam. Gondolkoztam dell-ben, lenovoban, toschibában is, de amikor megláttam a Sony FW-t, akkor szerelem lett...

Zenfone I0 I Garmin EPIX PRO I ExpertBook & ENVY I Beats Studio + I Sony Vaio Pro

(#2223) Mészyke


Mészyke
csendes tag

Nos volt időm próbálgatni.... szóval ha a BR olvasó tálcáját csak "simán" betolom akkor nem olvassa be a lemezeket... forgatja "nem teljes fordulaton", de nem olvassa be... viszont ha két újjal határozottan bekattintom a helyére... zsíros kenyéren kívül mindent beolvas... :D

(#2224) MALK


MALK
tag

sziasztok érdekelne mi a véleményetek, tapasztalatotok evvel a laptoppal kapcsolatban:
Sony Vaio VGN-FW21E
tapasztalatokat véleményeket előre is köszi. :))

(#2225) McNamara


McNamara
Ármester

Sziasztok!

Nekem van egy pár hónapos FW41/JH Vaiom amit eladnék. Ajándék Vaio tokkal! Ár: 210000Ft, 1.5 év garival!
Hibátlan az állapota.

Operációs rendszer
Eredeti Windows Vista® Home Premium Kérésre teszek rá Windows 7-t.
Intel® Core™ 2 Duo processzor T6400
Processzor sebessége (GHz) 2,00
Memória mérete (GB) 4
Merevlemez kapacitása (GB) 500
Optikai meghajtó típusa
Beépített Blu-ray Disc™ Combo meghajtó (olvasó): BD ROM/ DVD+-RW/+-R DL/RAM meghajtó
Képernyő típusa
X-black LCD-kijelző WXGA++ (1600 x 900)
Grafikus kártya neve
ATI Mobility Radeon™ HD 4650 1GB Memóriával!!!

(#2226) ForRedGlory


ForRedGlory
félisten

Mi a véleményetek erről a Sony Vaio VGN-NW21SF-ről?
Kerek 240.000 Forint az ára. Ilyen áron van jobb noti Sony-nál? Ár/Érték arányban?

[ Szerkesztve ]

(#2227) kgergo89 válasza ForRedGlory (#2226) üzenetére


kgergo89
tag

kb kismillió :)
szép gépek, de sajnos ha visszaolvasol rájössz h nagyon sok a probléma velük..
ráadásul most hallottam h állítólag megszűnik a magyar support.. vegyél macet :)

[ Szerkesztve ]

Csak a puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#2228) Taybor válasza MALK (#2224) üzenetére


Taybor
tag

Szia

Nekem ilyen van kb 1 éve és minden oké vele, eddig semmi probléma nem volt, talán a hozzáadott vista nem a legjobb de én lassan szerintem lecserélem egy win7re. Amúgy hardverileg nagyon korrekt egyik legjobb ár/érték arányú laptop volt akkor

(#2229) tuso


tuso
tag

Sziasztok! FW21E Vaio-m van. A napokban raktam fel rá a Sony által megrendelt win7 upgrade-et. Minden oké vele, csak egyetlen gondom van. Nem készíti el az élményindex-et. A következő hibaüzenetet dobja pár perc után.
" Az élményidex nem készült el! A processzor sebességét nem lehet mérni!"
Valaki tudna segíteni??? :R

(#2230) Kecsege2


Kecsege2
csendes tag

Nekem vgn-fw31j van vista 32 bit home premium rendszerrel
és 64 bites Windows 7-et szerettem volna rá feltenni.

Amikor elindul lemezről a telepítés még a fekete képernyőnél, ( "a telepítő
file-okat másol" fehér csík a képernyő alján) a befejezés előtt megáll és NEM megy tovább...
kipróbáltam többször egy teljesen más lemezzel is a vége mindig ugyanez.
Felhívtam a Sony szervízt, nem tudták miért csinálja ezt...

Én nem tudtam tehát 64 bites Win7-et feltenni.
32 bitest nem nagyon szeretnék helyette, jó lenne végre
ténylegesen kihasználni azt a 4 giga ram-ot, ha már beletették
plusz a 2 magos procit.

Ötlet?

(#2231) nemethjoc


nemethjoc
csendes tag

Hello!

Akinek FW21E gépe van, az legyen szíves nézze már meg, hogy PS3-as (BD)lemezeket beolvas-e(persze akinek van)
Én már 7 db lemezzel próbáltam, de semmi. Ha jól emlékszem a régi FZ31M gépem beolvasta, de ez nem akarja. lehet halott a BD lencséje? Most esett át firmware frissítésen is de az sem segített.
BD filmme sajnos nincs lehetőségem kipróbálni, de a PS3ast mint adatlemezt kellene kezelnie vagy nem?

PSN_id: nemethjoc

(#2232) ndave92


ndave92
tag

Hali!

Ma érkezett meg a notim. Egy Sony Vaio VGN-FW51JF/H.
Kellemes csalódás volt számomra. A minősége... egyszerűen leírhatatlan. :) Már több mint 4 éve van meg a jelenlegi asztali pc-m, ami már eléggé elavultnak számít napjainkban és ez kis laptop egyszerűen megváltás. Amikor nekifogtam a doboz kinyitásának, nagyot néztem, mert tök kevés dolog volt hozzá, ahhoz képest, hogy mire számítottam. Hiányoltam a lemezeket, de aztán hogy bekapcsoltam láttam, hogy rengeteg program van feltelepítve rá. Mit ne mondjak... megörültem ^__^. A képe vmi isteni, a hangzás szintúgy iszonyat jó. Van egy Sony fülesem, ami mozizáshoz ajánlott otthonra és amikor bedugtam és kicsit állítottam a hangon... besz@rás milyen jól szól *____*. Felraktam pár játékot is, hogy azért lássam, a teljesítményét is. GRID mediumon 40-50 között futott. Nincs meg 5 órája se, de már beleszerettem. Mindenkinek ajánlom! :) Nem fog csalódni, az egyszer biztos :K

[ Szerkesztve ]

5800X3D | 7900XTX | 32GB 3600 CL16

(#2233) adriankoooo


adriankoooo
senior tag

Hol lehetne beszerezni Vaiohoz egy billentyuzet szalagkabelt? Ebayen talaltam megfelelot, de 100 dollar.. egy 5cm-es szalagkabel, nevetseges :(

(#2234) Smoothy


Smoothy
tag

Hy!

Sony VAIO VGN-FS415S lapiba akarok memóriát bővíteni, valahogy megoldható h a 4giga mem is belemenjen, valakinek tapasztalata ezzel kapcs?!

(#2235) robertkisss


robertkisss
csendes tag

Sziasztok!

El szeretném adni a barátnőm Sony Vaio VGN-FW140E típusú lap topját.

A lap top kiváló állapotban van attól eltekintve, hogy a amikor kitakarították belülről sikeresen letörték a wireless gombnak a pöckét így kívülről manuálisan nem lehet ki be kapcsolni.
Amerikából hoztam 2008 szeptemberében. tehát most kb. 1 éves és 3 hónapos. Az asszony vigyázott rá , tehát nincs teli karccal vagy akármivel is. Megy Svédországba hamarosan és oda egy új notival szeretném elküldeni.Annyit érdemes gyorsan elmondani még, hogy jó kis proci van ehhez az árhoz képest benne: P8400 2.23 Ghz, és tökéletesen ment rajta mindig minden. Akinek már volt sony laptopja az tudja és ismeri az élményt amit ez nyújt.

http://www0.shopping.com/xPO-Sony-Sony-VAIO-VGN-FW140E-W-16-4-Laptop-2-26-GHz-Intel-Core-2-Duo-P8400-Processor-3-GB-RAM-250-GB-Har#keyFeaturesArea

itt le van írva pontosan , hogy mi van benne.

120000Ft-ot szeretnék érte, mert tényleg szép állapotban van pixelhiba nélkül, de hívj fel lehet tudok pár ezret engedni.

És ugyanakkor nem tudja valaki, ha angol billentyűzetes gépet szeretnék itthon venni azt hol tudok? PERSZE SONY VAIOT:D

Telefonszám: 06203323001, 06306229119
e-mail: robertkisss@gmail.com

[ Szerkesztve ]

(#2236) Joker84 válasza MALK (#2224) üzenetére


Joker84
csendes tag

Nekem is FW21E-m van 3 hónapja a gépet használtan felújítva vettem.Azt kell mondjam igazi minőségi cucc! Eddig két Acer laptopom volt meg van is még de az egy más világ annak ellenére hogy kb egy árba vettem a sonnyval annó őket.Sony (620 font-186000ft kb)Acer 5720Z T2390 procival 320GB merev lemezzel 189000Ft a photo hall-ban 2 éve.Eddig a tapasztalatok pozitivak nagyon mióta meg a Win 7 Ultimate van más sem kell;D a gyári ami rajta volt Vista 32 bite op sajnos nem használja fel a 4 gb ramot csak 3 at ismer fel vele.A sony oldalról letöltött driverekkel vigyázok mióta én is beszívtam azt az aksi hibát jelző dolgot.
A többi sony-s dolgot mint például a Vaio Movie Story-t honnan lehetne lemarni? meg egy olyan bajom van a win 7 után hogy a felső AV gombot nem tudom használni a program hiánya miatt ami zavaró azért.A gépet meg azért választottam mert nagyon dicsérték szakértők, hogy szervízben ritkán futnak vele össze és igazuk lehet:)

(#2237) Joker84


Joker84
csendes tag

Volna még egy kérdésem .Azt szeretném megtudni ,hogy szeretnék bele venni olyan meghajtót ami írja is a BD -t nem csak olvassa.Találtam egy ilyet,hogy Panasonic UJ-220 vagy 225 ezek közül melyik lehet kompatibilis azaz beépithető a gépembe? Előre is köszi:)
Joki

(#2238) Morcego


Morcego
csendes tag

üdv!
remélem tudtok választ adni.
van egy sony vaio vps-cw1s1e laptopom. win 7 ultimate van rajta.feltettem a synaptics legújabb driverért minden szép és jó, de egy valamit hiányolok.megoldható az hogyha két ujjal rábökök a touchpadra, akkor a böngészőben új ablakon nyissa meg, amit akarok?
valamint nem megy a fényerő állítás a gombokkal. egyet pittyen egy kockát felugrik, de semmi. max fényerőn van és így nem tudom állítani.
előre is köszönöm a válaszokat.

(#2239) Roxybury


Roxybury
csendes tag

Sziasztok!
A segítségeteket szeretném kérni.Egy Vaio Fw51 típusú gépem van, kérdésem az Fw szériás tulajokhoz szól: bal oldalon ha bedugjátok a töltőt, nektek mennyire "lötyög" ill. vmennyire lehet mozgatni? Nekem eléggé mozog (kb 2-3 mm le/fel), de nem tudom, hogy egyedi hiba vagy a többi is ilyen.. Válaszokat előre is köszönöm!

(#2240) kgergo89 válasza Roxybury (#2239) üzenetére


kgergo89
tag

Szia sajnos az összes ilyen.. barátkozz meg vele! Ha pedig letörik akkor cserélik. Known issue. Ha lejár a gari akkor meg havi fizu :)

[ Szerkesztve ]

Csak a puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#2241) Roxybury válasza kgergo89 (#2240) üzenetére


Roxybury
csendes tag

Ok, köszi a választ!Próbálok rá nagyon vigyázni!Kicsit hülye megoldás, de erről nem mi tehetünk.. :)

(#2242) ndave92 válasza Roxybury (#2241) üzenetére


ndave92
tag

Nekem is FW51-em van, és nekem is lötyög, sajna nem tudunk mit tenni ellene :S Vigyázni kell rá :) :))

[ Szerkesztve ]

5800X3D | 7900XTX | 32GB 3600 CL16

(#2243) Brawn1


Brawn1
csendes tag

Sziasztok!

Én már nagyon szeretném lecserélni az Acer 3694WLMI laptopomat, amit még 2007-ben vásároltam az USANotebook-tól, és ami mára teljesen szar, lassú lett, és videokártya hibája is van. Valószínűleg jól átkúrtak, mert már a kezdetekben észleltem jónéhány fura dolgot. Persze a garancia CSAK 1 év volt, így már b*szhatom...

Most viszont úgy döntöttem, ezek után egy olyan gépet veszek, ami stabil, erős, megbízható. Ezért esett a választásom a SONY VAIO márkára. Ezen belül is a VGN-NW21SF típusra: http://www.sonyszalon.hu/vgnnw21sf.html
Érdekelne a véleményetek erről a gépről. Érdemes beruházni egy ilyen gépbe? Hosszútávon is megbízhatóan működne? Többé nem szeretnék százezreket kidobni az ablakon, ezért csakis egy megbízható gépre szeretnék már költeni.

Köszi a segítséget előre is!

(#2244) Sz.Miki válasza Brawn1 (#2243) üzenetére


Sz.Miki
őstag

Ment Pü. Nem akartam off,

(#2245) ro_bert17


ro_bert17
őstag

A Sony-val nekem személy szerint eddig csupa jó tapasztalatom volt. Csak ajánlani tudom. Sajnos az Acer-ekkel nem ez a gyakorlatom.

Viszont én is kinéztem egy konkrét tipust: [link]
Itt ár is van. Nincs valakinek tapasztalata, hogy hol lehet ilyenhez hozzá jutni ettől olcsóbban? Természetesen, csak magyar, legális, és új termék érdekel.

Köszi

(#2246) ndave92


ndave92
tag

Hali!

Az normális dolog, ha nincs max fényerőn a kijelző akkor zúg a laptop? :F
Eddig nem figyeltem meg, csak tegnap vettem észre. A notim egy 9 napos FW51JF...

Előre köszi a válaszokat! :R

5800X3D | 7900XTX | 32GB 3600 CL16

(#2247) kgergo89 válasza ndave92 (#2246) üzenetére


kgergo89
tag

Szia, igen ez normális dolog, és ahogy múlik az idő egyre több dolgot fogsz észlelni :)
Cpu cincogás, ház kopás, recsegés stb. De majd hozzájuk szoksz. Sony :)
Egyébként az inverter miatt zúg, más gyengébb minőségű lcd kijelzőnél tapasztaltam ilyet.

[ Szerkesztve ]

Csak a puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#2248) ndave92 válasza kgergo89 (#2247) üzenetére


ndave92
tag

Hmm, köszi :) Hát, nincs más választásom, meg kell szokjam ^^ Amúgy nem hallatszik, csak ha síri csönd van a szobában, az meg hát na... elég ritka, mert midnig bömböl a zene... szal lehet azért is fedeztem fel csak 9 nap után :D Amúgy meg elég gáz, mert az LCD kijelzőt úgy reklámozzák, hogy elég faszányos..... no mindegy ^^

5800X3D | 7900XTX | 32GB 3600 CL16

(#2249) Yellow73


Yellow73
tag

A napokban járt le a Vaio FW51JF-hez csomagolt McAfee Internet Security próbaverziója.
Kérdésem: Érdemes ezt frissíteni, vagy inkább valami más?
Nem olcsó ez a McAfee, 13 ezer lenne egy évre (igaz, 3 felhasználós licenc, de nekem csak egy gépre kell). ESET Smart Security két évest kapnék 10 ezer körül diákkedvezménnyel.
Ha az ESET mellett döntenék, mennyire lehet könnyen legyalulni a McAfee-t?
A Win7 is új számomra, szóval bármi segítséget megköszönök...
Üdv,
Yellow

(#2250) #41463296 válasza ndave92 (#2248) üzenetére


#41463296
törölt tag

Szia!

Az enyém 1 hónapos.
Nálam nincs ilyen hang, a winyót hallani egy kicsit, de csak teljes csendben.
Pattanást hallani bekapcsolás után -gondolom ahogy melegszik a magnézium ház.
A kijelzőjét több géppel is összehasonlítottam és messze a legjobb.

Amit még más laptopnál nem tapasztaltam, hogy bedugod a fülest és ennél szerencsére nem kattan egy nagyot. :C

üdv.

Yellow73-nak ! A Norton 2010-et javaslom, tesztelem pár hónapja. Eddig 100%-os, keveset használ a gépből és ha épp nem vagy a gépnél azonnal teljes gőzzel dolgozni kezd.

üdv.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.