Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#2151) kgergo89 válasza FazekasLaci (#2150) üzenetére


kgergo89
tag

:) én már készítettem egy leírást és egy driverpakkot is kilinkeltem ami működik win7 el. olvasd el ajánlom figyelmedbe és felfogod tudni rakni az ismeretlen drivereket is.

A touchpaddal kapcsolatban meg annyi a teendő h a kompatibilitást átállítod vistara, és az is menni fog.

csao!

ui: akinek fw31j van legyen szíves írjon már :) köszi

[ Szerkesztve ]

Csak a puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#2152) BadWolf


BadWolf
csendes tag

Helló!!

Kérnék egy kis segítséget.
Most vettem egy Sony Vaio VGN-NW21SF/S laptopot.
Alapból az integrált WIn7 és egyéb kiegészítők tökéletesen mennek, de sajna a munkámhoz, olyan programot használok, amik csak XP alatt futnak.
A Win7 az Home Premium, ami alatt még ha bekapcsolnám a VT-t, akkor sem futna a Windows XP Mode.
Ezért megcsináltam a Recovery Disc-eket, biztos, ami biztos, és felvarázsoltam rá egy XP-t, de sajna hiányzik egy jó pár driver-em, amit nem találok.
Valaki esetleg ezügyben tudna segíteni??
Már végig kutattam a NET-et, de lehet, hogy elsiklottam a megfelelő driverek felett.
Ezek hiányoznak:
BCM2046 Bluetooth
Ethernet-vezérlő
Hálózati vezérlő
Hangeszköz HD
SM buszvezérlő
Videokártya vezérlő ATI Mobility Radeon HD 4570

Előre is kösz. :R

(#2153) csello01 válasza FazekasLaci (#2150) üzenetére


csello01
csendes tag

Az Everest szerint a hiányzó eszköz: 10. busz, 3. eszköz, 2. funkció Ricoh RL5C592 Memory Stick Bus Host Adapter
Egy korábbi kérdésedre válaszolva: a VAIO Support szerint az FW21Z-be (nekem is ez van) max. 4 GB RAM pakolható.
A Sony szoftvereket egyébként letöltötted a Sony lapjáról? A Win7-es tapasztalataidra kiváncsi lennék, előbb-utóbb áttérnék rá, bár egyelőre a Vistával is egészen jól elvagyok (az első összeomlásig, utána jöhet a Win7).

(#2154) FazekasLaci válasza BadWolf (#2152) üzenetére


FazekasLaci
aktív tag

Miért nem próbáltad azt, hogy az indítóprogira jobb gombbal kattintottál, tulajdonságok és a kompatiibilitási fülön beállítottad volna a Windows XP kompatibilitást? Akkor is működnie kellene, nekem minden XP-s progim megy...

Az XP mód az csak azért van, mert vannak spec. szoftverek, amik úgy vannak elkészítve, hogy ellenőrzik a oprendszert és ha nem XP, akkor közlik, hogy el sem indulnak, mert arra vannak optimalizálva. Ezt kerüli meg az XP mód, ami szimplán átveri az ilyen progikat, de ebből nagyon kevés van, ezt egy microsoftos mesélte nekem egy rendezvényen. Tehát a Win7 XP kompatibilitása alapból sem rossz, általában minden megy rajta, ami az elmút 4-5 évben készült...

A Sony egyébként néhány modellhez megjelentetett XP driver csomagot, így kéne rákeresni... - talán külföldi sony oldalakon...

Laci - Ide is írhatsz nekem: fazekas@grasshopper.hu, vagy hívhatsz: 70/429-3200

(#2155) BadWolf válasza FazekasLaci (#2154) üzenetére


BadWolf
csendes tag

Hi!
Kösz, gondoltam én is erre, és ki is próbáltam, de sajna ez pont egy olyan program, ami nem fut ebben a módban. :( (Ulead Media Studio Pro, 6, 6,5, 7, 8, egyik sem kompatibilis)

Már szétkerestem az agyam megfelelő XP-driverek után, de nem sok eredménnyel.

Úgyhogy, most update-eltem Ultimate-re és megpróbálom a VT-t beállítani, ha találok rendesen működő leírást hozzá, mert ami itt is be van linkelve, az nem fut 64bit-en. :(

Ha esetleg valaki tud valami trükköt, annak várom az ötleteit.

Kösz :)

(#2156) FazekasLaci válasza BadWolf (#2155) üzenetére


FazekasLaci
aktív tag

Akkor telepítsd fel a Corel Media Studio 2010-et, ugyanis a Corel megvette a Ulead-et és a legújabb termékek a Ulead-tól ebben vannak benne, illetve ennél a gyártónál kell keresni az utódtermékeket (pl. Videostudio, stb.). De ez már vagy 3 éve így van...

Laci - Ide is írhatsz nekem: fazekas@grasshopper.hu, vagy hívhatsz: 70/429-3200

(#2157) BadWolf válasza FazekasLaci (#2156) üzenetére


BadWolf
csendes tag

Igen, ezzel tisztában vagyok, de sajna ezek a Corel alkalmazások elég gagyira sikerültek,
és pont azokat a dolgokat kihagyták, amik nekem kellettek volna.
De mondjuk ez megfigyelhető volt már a Ulead-es korszakban is.
Míg a 6-ös, vagy a 6.5-ös full verzió volt, mindent meg lehetett vele csinálni, az ezt követőek, már csak problémásak, nehezebben kezelhetők és hiányosak lettek.

Akkor egyenlőre maradok az Adobe Premiere Pro-nál. Az legalább 90%-ban tudja azt, amire szükségem van :)
Aztán majd csak lesz valami okos ötlet. :):):):)

(#2158) vis.p válasza BadWolf (#2157) üzenetére


vis.p
aktív tag

Azt akarod mondani, hogy az Adobe rosszabb, mint a Ulead? Ugye ezt nem gondolod komolyan...
Az Adobe-nál és a Vegas-nál nincs komolyabb program windows alá, csak mac-ra.
Ha megbatátkoznál velük, rájönnél. hogy nagy hülyeség lecserélni a Win7-et Xp-re, egy Ulead miatt.

(#2159) BadWolf válasza vis.p (#2158) üzenetére


BadWolf
csendes tag

Nem, természetesen nem azt akartam mondani, hogy rosszabb lenne, sőőőőt, sokkal többrétűbb, csak pont azt az egy szerkesztési módot, paramétert nem tudja (illetve butább módban tudja csak), amit a Ulead, és nekem meg pont arra van szükségem. :)
A Vegas-al is ez a problémám, ugyanott bukik el, ahol az Adobe. :)
Nem igazán kell velük barátkoznom, mert ismerem őket, mint a tenyerem. :):)

Bár igazából az összes ilyen program a ProTools-ból szedte az ötleteket, na de ugye az is csak XP-vel, vagy MAC-el kompatibilis. :):):):) Legalábbis eddig.
Lehet, hogy a 8-as már használható lesz Win7 alatt is.
Az lesz ám az öröm (legalábbis számomra. :):):) )

Na de elkanyarodtunk az eredeti problémától rendesen.
Köszönöm a segítségeket, várakozó álláspontra helyezkedem, és addig is marad az Adobe. :)

Amúgy tökéletes a laptop, eddig elég jól bírta a kiképzést, hogy össze-vissza állítgattam, törölgettem, áthelyeztem, stb...
Csak ajánlani tudom.

(#2160) FazekasLaci


FazekasLaci
aktív tag

Windows 7-re átállás Vaio FW21Z-ről - Tippek.

Ha valaki belecsöppen a Vaio VGN-FW21Z notebook Windows 7 telepítése után, hogy nem ismer fel egy Base System Device eszközt, akkor a http://support.vaio.sony.eu/computing/vaio/downloads/preinstalled/index.aspx?l=hu_HU&m=VGN-FW31ZJ [link]
oldalról szedje le a 32 vagy 64 bites RICOH drivereket. Amúgy 64 bites oprendszert ajánlok, elég jól lekezeli... Minden drivert megtaláltam vagy a fenti linken, vagy a http://support.vaio.sony.eu/computing/vaio/downloads/updates/index.aspx?l=hu_HU&m=VGN-FW21Z&os=10 [link] oldalon keresztül. Figyelni kell arra, hogy néhány drivernél előbb kell telepíteni az eredeti 32 bitest ahhoz, hogy utána a win7 upg driver az oldalról felmenjen.

Ha valaki nekikezd egy Win7 telepítésnek a fenti notin, az alábbiakat fogja tapasztalni:
- iszonyú gyorsan felmegy a Win7 - 50%-ig. Ne örülj előre, a 20 perc után még vagy 30 percig kerregni fog a beállításokkal, vagyis kb. 1 óra az egész.
- indulás után két eszköz kivételével mindent meg fog találni. Ezekkel nem kell első körben foglalkozni, ha a fenti oldalakról leszedted a drivereket. A telepítés után futtasd a futtatandó progikat (pl. Sony Shared Library, Vaio Control Center, Power Management, Event Service, stb. Ezek fontosak, mert enélkül nem fog menni pl. a hangerő gomb a felső sávon, ahol az S1 gomb is van, valamint az FN gombok, köztük a fényerő-állítás sem. A Power Management szintén fontos az akksi miatt...
Azokat az eszközök, amelyeket nem talált meg és kézzel kell telepíteni, úgy egyszerű, hogy az összes drivert bepakolod egy könyvtárba, aztán jobb gomb az eszközkezelőben és rákeresteted a progit a driver update-tel a könyvtárra. Így találta meg nekem is a RICOH-t, hogy leszedtem több Sony oldalról is a különféle drivereket. A 32-bitest nekem nem találta meg (a 21Z oldaláról, a 32ZJ oldaláról viszont a 64 bitest gond nélkül :) )

A videókártyával kapcsolatban: ha teljesítményigényes progikat akartok futtatni (ld. játékok), az alap ATI HD3650 drivere nem fogja tudni az 1920-as és az 1280-as felbontás közötti léptékeket (pl. a legideálisabb az 1440-es). Ehhez elég a driverheaven.com-ról leszedni az moddert és telepíted [link]. A 31ZJ oldaláról leszeded az ATI driverét (érdekes módon a 21Z-nél nekem nem működött), elindítod a telepítését, de a kicsomagolás után megszakítod, vagyis nem engeded a települését. Ezután elindítod a moddert, ráböngészel a könyvtárra, ahová kicsomagolta (alapesetben C:\ATI), majd hagyod, hogy a patch végigfusson. Mivel sehol nem írták, hogy melyik könyvtárban kell még futtatni, én a fenti könyvtár minden alkönyvtárában is lefuttattam a biztonság kedvéért, néhol csinált is valamit... Ezután, ha ez megvan, tudod az ATI videókártyát telepíteni. Ez azért is fontos, mert a Win7 ugyan megtalálja, de az nem az igazi, mivel a 3D-s támogatást nem rakja fel rendesen. Az ATI driverrel tehát jobb lesz a gép, ráadásul utána bármilyen felbontás állítható lesz az FW21Z-n. De ahogy néztem a külföldi oldalakat, más Sony-k alatt is ezt kell használni, mivel ez általános ATI probléma. Ugyanezt a moddert kell használni, csak más ATI driverekhez...

Szóval összességében ennyi, végül mindent megtaláltam a Windows 7-hez. Kicsit döcögős indulás után a gépem már hasít, én úgy érzem, gyorsabb lett vele a napi életem, bár nem játékra használom. A Win7-nek olyan újdonságai vannak, amiért mindenképpen érdemes még Vistáról is átállni. Ráadásul kb. 25e-ből megvan a Home Premium is, amiben gyakorlatilag minden benne van, ami otthonra kell. Senkit ne tévesszen meg a Prof-ban és az Ultimate-ben lévő XP Mode, én nem találkoztam szoftverrel, amit ne tudtam volna Vista alá is feltelepíteni. Néha trükközni kellett, de minden megoldható volt. Gondolom, ez az XP Mode az üzleti felhasználóknak szólt, hogy nekik ne kelljen szívni ezzel. Domain bejelentkezés és meghajtótitkosítás nekem meg nem kell, így feleslegesen sem terhelem a gépem a Home-nál nagyobb oprendszerrel...

Ha valakinek Win7 átállási problémája van FW21Z-n, nyugodtan írjon nekem.

[ Szerkesztve ]

Laci - Ide is írhatsz nekem: fazekas@grasshopper.hu, vagy hívhatsz: 70/429-3200

(#2161) vis.p


vis.p
aktív tag

Nem rossz az új 9.10mobility catalyst driver (8.661.0.0000) .

(#2162) Yellow73


Yellow73
tag

Sziasztok,

A Fukar Saturn most 25 havi ingyenhitelre kínál mindent, gondolkodom egy FW51J vásárlásán, ezen: Vaio FW51J
Soha nem volt még Vaio-m, eddig IBM és HP businesclass notikat nyúztam.
Alapvetően otthoni DTR gépnek kéne, megspékelve multimédiával.
A szívem továbbra is HP felé húzna (8530p), de az horror árban lenne.
Mindenképpen min 4GB RAM, egy erős proci (inkább p8xxx vagy T9xxx) HDMI-s HD videokártya, minél nagyobb vinyó, ezek a fő követelmények.

Nem ismerem ezeket a p7450 procikat, ez milyen? Win7-tel sem volt még dolgom.

Ami a Sony mellett szól a viszonylag jó ár/teljesítmény, a Blu-ray lejátszó, a software bundle és az elvileg direkt multimédiára összelőtt komponensek, emellett pedig nagy szerepet kap a mostani ingyenhiteles részletfizetés, hiszen pozitív esetben havi 12eFt-ért lenne egy klassz notink.
A Sonyból hiányolom az eSATA csatlakozót, bár nem tudom, mennyire fogom ezt megérezni.
Nagyon félek a Sony Vaio szervizhátterétől, ami állítólag nulla itt magyarországon.

Másik alternatív gép lehetne a Dell Studio 1555

Mi a véleményetek?

(#2163) Yellow73 válasza Yellow73 (#2162) üzenetére


Yellow73
tag

megvettem...

(#2164) Anubis_9


Anubis_9
őstag

Sziasztok!

Ismerősöm vett egy ilyen laptopot:
Sony Vaio VGN-NW21SF/S

Nem tudja otthon a wifis nethez csatlakoztatni. Hiába találja meg a hálózatot és írja ki, hogy tökéletes a kapcsolat minősége. Más lapotoppal gond nélkül tud csatlakozni.

Mi lehet a gond?

Köszi!

"Bocs, hogy késtem, nem volt kedvem jönni!"

(#2165) Bigyó válasza Yellow73 (#2163) üzenetére


Bigyó
tag

Ez gyors volt :C :C
Nekem egy FW41ZJ-m van. Nem fogod megbánni. !!

Piros a kék, plussz a minusz

(#2166) Anubis_9 válasza Anubis_9 (#2164) üzenetére


Anubis_9
őstag

Ezt írta tegnap a Sony tulaj csaj: "...volt itt a UPC-s pasi,és az asztali gépünkhöz hozzá kellett rendelni a laptopot és most működik a sony vaio".

"Bocs, hogy késtem, nem volt kedvem jönni!"

(#2167) mzeperx


mzeperx
tag

www.vaio.lap.hu

ezt nézte már valaki?

én néztem régebben és nagyon gagyi volt. De most elég tisztességesen megcsinálták, még én is találtam rajta pár olyan linket ami totál meglepett...
:)

Sony Vaio FW31ZJ bevált... de nyugger már, most Asus G731GU

(#2168) _ak_


_ak_
addikt

Sziasztok,

egyik ismerős lecserélné a régi notiját egy új vaio-ra. A vgn-nw21zf-t szimpatikus számára. Van ezzel a típussal vagy szériával valakinek vmi tapasztalta?

Let's begin, de gozaimasu!

(#2169) Sz.Miki válasza _ak_ (#2168) üzenetére


Sz.Miki
őstag

Ti láttátok már mennyibe kerül egy ilyen Vaio laptophoz bármilyen alkatrész???
Eddig terveztem, hogy beruházok egy ilyen VAIO laptora, de megláttam, az akkumulátor árakat, meg egy egyszerű sima töltő adapter árát és elment az egésztől a kedvem! OK , hogy 2 év garancia, de ha letelik és valmi hibája lesz akkor a gatyám is otthagyhatom a szervizben...

:(

Elég ezt megnézni:

ÁRAK

[ Szerkesztve ]

(#2170) _ak_ válasza Sz.Miki (#2169) üzenetére


_ak_
addikt

Nem érdemes egy márka bolt árlapját nézegetni.

Let's begin, de gozaimasu!

(#2171) Sz.Miki válasza _ak_ (#2170) üzenetére


Sz.Miki
őstag

OK de , tegyük fel nem szeretnék utángyártott alkatrészeket. akkor hol kapok mondjuk egy akkut vagy töltőt nem 60.000FT-ért?

(#2172) #41463296


#41463296
törölt tag

Sziasztok!

Sony Vaio VGN-FW51JF/H vásárlását tervezem, akinek van ilyen vagy kapcsolatba került légyszi osszátok meg velem a tapasztalatotokat.
Kiváncsi vagyok, hogy a win7 élményindexe mennyi ezen a gépen, főleg a videókártya érdekelne.
Cad-ra, rajzolásra és multimédiára használnám.

köszi

a paraméterek:

Kielzõ:16,4"WXGA1920×1080 Xblack Full HD
Chipset:Intel PM45 expressz chipkészlet
Videovezérlõ:ATIMobilityRadeonTMHD4570 2280MB max
Processzor: Intel Core 2 Duo P7450, 2,13 Ghz FSB 1066MHz, 3MB L2 Cache
Memória: 4GB DDR2 SDRAM Mhz (max 8GB) 800MHz
Merevlemez: 500GB Serial ATA 5400rpm
Optikai meghajtó: DVD±RW DL Blu-Ray (olvasó)
Hálózat: 10Base-T/100Base-TX/1000Base-T, Fast Ethernet (RJ-45), WLAN 802.11bgn
Kártyaolvasó: Memory Stick Duo-Pro Duo, Express Card 34, SD kártyaolvasó
Egyéb: beépített mikrofon és webkamera 1.3, megapixel
Akkumulátor: Li-ion 5200mAh üzemidõ kb. 2-3,5 óra
Csatlakozók: 3×USB2.0,1×Express Card, firewire, Audio -mic in, -headph. out, VGA kimenet, HDMI out, bluetooth
Méretek: 383 × 261 × 29-37mm, 3,2kg
Operációs rendszer: Windows 7 Home Premium 64-bit, Magyar
Billentyűzet: Magyar
Garancia: 2 év

(#2173) Sz.Miki válasza #41463296 (#2172) üzenetére


Sz.Miki
őstag

Szia

A vga-ról itt találsz leírást és összehasonlítást:
VGA tesztek

(#2174) xedos válasza Sz.Miki (#2169) üzenetére


xedos
addikt

Ember! Bármelyik notihoz hivatalossan ilyen árak vannak...
Notebook javítás garancia lajárta után már lutri...
Nekem egy 3éves ACER-ben "feketén" 48.000Ft volt az alaplapcsere...
Akksiból-töltöből nem kell gyárit venni.
CD-memória,proci és winyó bármi belrakható...

(#2175) _ak_ válasza Sz.Miki (#2171) üzenetére


_ak_
addikt

Nem kerestem, de általában még külföldről is olcsóbban lehet hozzá jutni. Vaterán vagy ebayen kell, h legyen, persze nyilván ott is jól meg kell válogatni, h kitől mit vesz az ember, de kell, h legyen olcsóbban gyári alkatrész.

Let's begin, de gozaimasu!

(#2176) Sz.Miki válasza xedos (#2174) üzenetére


Sz.Miki
őstag

Azért Acer, HP, Asus notikhoz pl 20-30K körül eredeti standard akkut tudok rendelni garanciával. Töltőt pedig, gyárit 15-20k-ért. Ezért akasztott ki a Sony ennyire :)
Pedig nagyon tetszik a notebook, de olyan nincs, hogy ne romoljon el valami pár év alatt.

[ Szerkesztve ]

(#2177) Zolee81


Zolee81
csendes tag

Üdv!
Én is feltelepítettem a Win 7-et. Felment simán, de egy két drivert nem lelek. A gép FW21E és nincs meg a Touchpad, az FN gombok és az "S" gombok (amik jobb felül vannak) drivere.
Ha tud valaki tanácsot adni, kérem tegye meg.

Összességében tényleg gyorsabb (bootolás, program kezelés, kikapcsolás) !!
Csak ajánlani tudom!

Előre is köszi mindent!
Z

(#2178) Bendeboy


Bendeboy
csendes tag

Sziasztok!

Lenne egy kis problémám a bnőm VGN-NS20E Vaio-jával..
A gépet integrált Vistával vette, majd hogy megjelent a Win 7 így megkapta a Sony-tól a Vista Home P.--> Win7 Home P. Upgrade Dvd-ket.
Az upgrade sikeresen lezajlott de meglepetésemre a win7 boot ideje jóval hosszabb mint anno a Vistaé volt.. sőt lemértük és összehasonlítottuk az én kisebb teljesítményűbb Acer Aspire emhez képest amin egy Win7 ultimate RC fut és az Acer ráver boot időben majd 30mp et. Na ez nagyon sok.
Hogy pontosan mit csinál? Nos a két gép talán a boot időben megegyezik, azután érzékelhető az időkülönbség amint tölti a Win.-t.. Az Acerem az 'Üdvözöljük' feliratnál kb.4 mp.ig tölt.. míg a Vaio +20mp el tovább.
Gondoltam arra, hogy talán ez az upgrade miatt lehet, mivel nem egy teljesen szüz gépre települ a Win7. Valakienk volt hasonló tapasztalata?
A nagy baj, hogy az upgrade lemez csak úgy működik, ha az eredeti rendszerről (vagyis a Vistarol) indítom. Tehát üres gépről nem tudom telepíteni.
Vélemények?
.. ha vannak előre is nagyon köszönöm. :)

[ Szerkesztve ]

...vége

(#2179) gege71.hu válasza Zolee81 (#2177) üzenetére


gege71.hu
addikt

Ugyanez a bajom, ugyanezzel a típussal(VGN-FW21E)
Nem működnek a funkciógombok és van az eszközvezérlőben egy ismeretlen elem:
Egyéb eszközök/Alapvető rendszerezköz.Fingom nincs mi lehet.
Feleségem gépe, de az asztali XP-s gépemről ha néhanéha leültem a vaio-jához sírni tudtam volna a lepra lomha vista miatt, pedig azt is igyekeztem belőni, leszedni a felesleges szoftvereket.
Ez a win7 most a vistához képest ezen a vaio-n megtáltosodott. Jelentősen és érezhetően gördülékenyebb minden.
Már csak ezt a pár hiányosságot kéne kiküszöbölni, szóval ha van megoldás az megköszönném.
Kipróbáltam, hogy lekaptam minden előretelepített driver cuccát és belapátoltam egy mappába. Nem tutam az eszközvezérlőből egyiket se szóra bírni a már említett hiányzó alapvető rendszerezközt illetően. A "saját lemez" módszerrel sem :(

[ Szerkesztve ]

(#2180) Speederer


Speederer
senior tag

Barátnőm CS21S típusú notijára felraktam a win7-et, ami nagyjából mindent fel is ismert szépen. Kivéve az MS kártyaolvasót, de ahhoz találtam drivert.
De ami még ezek után sem működik, az a fenti Capture ill. AV és hangerő gombok. Már 1 rakás szar sony-s utility-t kipróbáltam, de egyiktől sem akar működni. :(
Vkinek sikerült működésre bírni ezeket? Vagy esetleg vmi épkézláb ötlet? :U

A rendrakás a kisemberek mániája. A zseni átlátja a káoszt!

(#2181) gege71.hu válasza gege71.hu (#2179) üzenetére


gege71.hu
addikt

VAIO FW sorozat WINDOWS 7 64bit telepítési segédletek.:

Nos aki az FW(pl.: VGN-FW21E) soroztú VAIO-ra szeretne zökkenőmentesen 64 bites WIN7-et feltenni itt egy rövid angol nyelvű leírás, benne pedig linkelve egy 2 darabos RAR csomag amiben megvan minden installer amik kellenek.(rapidshare-es úgyhogy nem lesz gyors a letöltés(nekem órákig tartott :( )
Egy nem működött nekem , mégpedig a 64 bites Memory stick olvasó ami maga a hiányzó Alapvető rendszerezköz amire előző hozzászólásomban hivatkoztam.
A Windows 7 64bites Ricoh memorystick driverét egy MSN LIVE-os fickó cuccai közt találtam meg:
Itt:(saját msn live(messenger) acc kell, hogy be tudj lépni és letölteni).
File itt:04 Ricoh Memory Stick Host Controller (R5C592) - 6.3.0.61 (07.07.09).rar
Ha közvetlen nem engedné az msn live oldala akkor itt a főkönyvtár amiben mellesleg az emberke úgy latom az összes drivert/utilt összeszedte ami az FW vaio sorozathoz kell windows 7 64bit-hez.
Ennek a címe itt:
http://cid-fcd8f26363abad22.skydrive.live.com/browse.aspx/Driver%20FW%20Win7%2064bit
Ez utóbbit ki kell csomagolni és eszkozvezérlőből manuálisan kell frissíteni, másként nem tud telepulni a nyavalyás :)
Letöltés után töröljétek a filenévben a rar után az alávonás karaktert, valamiért így szedi le :F (_)

Remélem sok tökölődéstől, felesleges googlizástól, bosszankodástól megszabadítok ezzel a pár infóval néhány fórumtársamat.

gege

[ Szerkesztve ]

(#2182) RALPHIN


RALPHIN
csendes tag

Sziasztok!

Sony Vaio-ban kezdő vagyok.

[link]

Sony VAIO 15.4 \" WXGA VGN-NS110E
Segítségeteket, véleményeteket kérném.

Egy ilyen típusú gépet néztem ki , barátnőm ragaszkodik nagyon a fehér notebookhoz.:S

Kapásból az a gond, külföldről lett behozva , így gariztatni is sokkal bonyolultabb.
Pár hónapos a készülék. Driver gondoktól félek, Vista van rá alapból felrakva.
Ahogy nézegettem ehez a típushoz nem is találtam drivereket...:S

Félek kidobunk érte 150ezer forintot és nem válik be....:S

Ti mit mondanátok?Esetleg valaki nem ismeri ezt a típust?

(#2183) Taxy1


Taxy1
csendes tag

Tisztelt Fórumozók!
Üdvözlök mindenkit, még új vagyok a fórumon, Taxy-ként vagyok bennt. A segítségeteket kérem olyan problémám megoldásában, ami egy kicsit elvette a kezdeti lelkesedésemet a Win 7-től: kaptam egy Sony Vaio VGN-FW51Zj-t ami már az új op. rendszerrel érkezett. Már a kezdetekkor azt tapasztaltam, hogy mintha lassabb lenne, mint a régi gépemen futó Xp. Sajnos a „belakás” során egyre többször találkoztam azzal a problémával, hogy „… program nem válaszol” , majd hiába indítom, el a hibajavítót, sajnos a program bezárása és az újraindítása segít. …majd minden kezdődik előről. Eléggé lehervaszt ez a viselkedés, mert a régi laptopomon futó Xp sokkal gyorsabban és stabilabban fut, egy sokkal gyengébb hardveres környezetben és éppen ezt szerettem volna javítani az új géppel. Viszont most a visszafejlődés jelei mutatkoznak. Kérdésem az lenne, hogy valami finomhangolás, vagy alkalmazás probléma állhat fennt, vagy inkább térjek vissza a jól bevált Xp-hez és használjam ki azon az új gépem erejét?
Előre is köszönöm a segítséget, üdvözlettel : Taxy1

(#2184) FazekasLaci válasza RALPHIN (#2182) üzenetére


FazekasLaci
aktív tag

Szia!

Nem értem a problémád. Minden van hozzá. A Sony-n alapból lesz recovery, onnan egy gombnyomásra helyreállíthatod az eredeti gyári állapotot. De ha Win7-et akarsz rárakni, akkor sincs gond (bár én nem buherálnám, mivel a saját oprendszerén jobban működik...).

Amúgy vannak hozzá driverek, ráadásul Sony:
http://esupport.sony.com/US/perl/swu-list.pl?mdl=VGNNS110ES&SelectOS=7 [link]

Laci - Ide is írhatsz nekem: fazekas@grasshopper.hu, vagy hívhatsz: 70/429-3200

(#2185) FazekasLaci válasza Taxy1 (#2183) üzenetére


FazekasLaci
aktív tag

Nézz utána, hogy milyen alkalmazások csinálják ezt, valamint hogy 64 vagy 32 bites oprendszert kaptál. Nálam 64 bites oprendszer van és FW21Z-m van. Nálam nincs Win7 alatt lefagyási probléma, ráadásul gyors is a gép. Általában 32 bites alkalmazásokkal fordul elő, ha 64 biten dolgozol. Próbáld meg beszerezni a 64 bites változatát az adott proginak, ha nincs, vagy nagyon régi az alkalmazás, akkor Win7 Pro és Ultimate változatoknál letölthető a Windows XP Mode, ami XP-s környezetben futtatja a Win7-ben az adott alkalmazást. Ekkor az esetleges kompatibilitási problémák is megszűnnek és a programlefagyások is elfelejthetőek. Ráadásul az a jó ebben a módban, hogy közben a Win7 eszközkezelőjét használja....

Ha Home-od van Win7-ben, akkor viszont jobb gomb a programra és kompatibilitási módot állíts be. Emellett még fontos lehet az is, hogy engedélyezd a proginak az Adminisztrátor üzemmódban a futtatást, mivel a régi progik sokszor csak így tudnak működni megfelelően.
Én nem cserélném le XP-re...

Laci - Ide is írhatsz nekem: fazekas@grasshopper.hu, vagy hívhatsz: 70/429-3200

(#2186) FazekasLaci válasza Speederer (#2180) üzenetére


FazekasLaci
aktív tag

A Hotkey-t a hkserv.exe futtatja és a Sony Utility-t kell telepíteni a Sony support oldaláról az adott géptípusnak megfelelően. Ez megoldja az összes problémádat.Ha telepítetted a Sony Utility-t, nézd meg, hogy a process-ek vagy a service-k között fut-e a fenti fájl...

Laci - Ide is írhatsz nekem: fazekas@grasshopper.hu, vagy hívhatsz: 70/429-3200

(#2187) RALPHIN válasza FazekasLaci (#2184) üzenetére


RALPHIN
csendes tag

Köszönöm a gyors választ!
;) :R :R

(#2188) Taxy1 válasza FazekasLaci (#2185) üzenetére


Taxy1
csendes tag

Köszönöm a segítséget, átállítgattam és azóta működik a programom (eddig), de még mindíg kicsit lassúnak találom a gépet.
Üdv : Taxy1

(#2189) Speederer válasza FazekasLaci (#2186) üzenetére


Speederer
senior tag

A Sony oldalán konkrétan olyan, hogy Sony Utility nincs. Sőt, szinte csak program frissítések vannak, amik igénylik, hogy 1 korábbi verzió fel legyen már telepítve. Amit persze nem 1szerű beszerezni.
Viszont 1 kicsit feljebb a gege71 által belinkelt oldalon található utility-kkel próbálkoztam, mert azok legalább konkrétan x64-es win7-hez valók. Érdemben sajnos csak annyi hasznát vettem, hogy osd-n megjelenik a monitoron ha pl a hangerőt állítgatom az Fn gombokkal.
De azok a fránya érintős gombok csak nem akarnak működni! :( Amúgy a hkserv.exe nem fut, csak nemtom miért nem. Pontosabban azt nem tudom, hogy mivel települ föl.

A fentebb említett oldal ki van egészítve még ennyivel:
About AV Mode:
Some of you are asking for the AV Mode Button, In order to get it work, you need install this at the end:

1. VAIO® Content Components
2. VAIO® Original Function Settings Software
3. VAIO® Entertainment Platform Software
4. VAIO® Media Plus Components

Csak ezekhez már nincs link, szóval keresgetnem kell.

Nem utolsó sorban nem szívesen telepítgetek föl ennyi szarságot pár gombért, de a barátnőmnek nagyon nem tetszik, hogy amóta jobban hozzányúltam (win-t telepítettem) nem működnek.

A rendrakás a kisemberek mániája. A zseni átlátja a káoszt!

(#2190) FazekasLaci válasza Speederer (#2189) üzenetére


FazekasLaci
aktív tag

Típustól függ. Az európai Sony-kban a Setting Utility Series elnevezés alatt futnak ezek a progik, nálam és az újabbakban is ez van és ráadásul a Sony EU-s support oldaláról le is tölthető teljes változatban.

A gyártói oldalon nézz körül, vagy a legjobb, ha felhívod a supportot. Azért valamit csak segítenek...

Laci - Ide is írhatsz nekem: fazekas@grasshopper.hu, vagy hívhatsz: 70/429-3200

(#2191) Csabee.


Csabee.
nagyúr

Srácok sony honlapján a driverek közül mit kell feltelepíteni ahhoz hogy fn+ a + - gombokkal a kijelző fényerejét tudjam szabályozni?

Üdv: Csabee.

(#2192) Csabee. válasza Csabee. (#2191) üzenetére


Csabee.
nagyúr

+oldottam közben

Üdv: Csabee.

(#2193) Taybor


Taybor
tag

.

[ Szerkesztve ]

(#2194) plömplöm válasza plömplöm (#2078) üzenetére


plömplöm
őstag

meg lett véve, bár azt hiszem nem pont ez a típus, ez nem tudom lényeges-e. probléma: felhasználónak nagyon nem jön be a 7, az egyik programja konkrétan meg sem moccan rajta, valami karakteres felületű könyvelőszoftver, a program fejlesztője elzárkózik a fejlesztésétől. egy dolog viszont nagyon bejön felhasználónak, a sony picture motion browser, legalábbis azt hiszem hogy ez, a kép vagy video elkészülésének időpontja alapján naptárba rendezi azokat, meg még tud mást is, de ez így önmagában is remek dolog. ezt a programot külön le lehet-e tölteni sony-éktól? holnap randizok a notebookkal, és szeretnék képben lenni.

köszi

All systems gone! Prepare for downcount! 5....4....3....1! Off blast!

(#2195) vis.p


vis.p
aktív tag

Miért kell kerülni a belvárosi sony szalont?!

Pár hete vásároltak egy FW51J típusú laptopot a kecskeméti úti sony üzletben. Vásárlás után egy nappal visszavitték, mert 2 db piros pixelt véltek észervenni a kijelzőn. Az eladók egyáltalán nem voltak segítőkészek, meg sem nézték a készüléket, annyit mondtak, hogy 11 pixelhiba esetén cserélik a készüléket, és hogy kb 30 laptop van a raktáron ebből minimun 20 pixelhibás. A üzletben elhangzott dolgokról felvétel készült, amivel szeretnék segíteni ...., hogy kinek ?... később kiderül.....
A pixelgaranciával kapcsolatban igazuk volt, de vegyük figyelembe a vásárlás utáni 3 napos garanciát. A laptopot azonnal cseréni kellett volna, de nem így történt. Arra hivatkoztak, hogy ilyen probléma még nem fordult elő soha a vaiok-nál, és 36 óra haladékot kértek. Megígérték, hogy lejelentik a hibát a garanciánál. Ezt nem tették meg. A vásárló beregisztrálta a gépet és bejelentette a hibát, és persze a fogyasztóvédelmet is értesítette. Két nap múlva visszavitte a készüléket az üzletbe, arra hivatkozva, hogy a megígért bejelentésnek nem tettek eleget. A vásárló úgy érzte, hogy csak egyszerűen húzzák az időt. Otthagyta a gépet, egy átvétli elismernyény ellenében. Az igazgató 24 órát kért, hogy megoldják a problémát. 2 nap múlva, vagyis a vásárlástól számított 5 nap múlva az igazgató visszadta a vásárló pénzét, azzal a kijelentéssel, hogy semmi probláma nem volt, a recovery dvd-kről sikerült visszaállítani eredeti állapotát a gépnek és a készüléket el is adták.... Mint már ítram, minden beszélgetésről hanganyag készült, amit szeretnék átadni a megkárosított vevőnek, ha rátalál erre a topikra.
Összefoglalva, egy használt, pixelhibás laptopot sóztak rá egy másik vevőre, úgy, hogy el kellett játszani az eladóknak, hogy abban a pillanatban szakítják fel a készülék dobozát, minha új lenne.
A laptop azonosítók: 00196-012-037-854
Vaio garancia azonosító:27505564-5000017
Product key: xxxxx-Q7CD6-xxxxx-GTBMR-xxxxx

(#2196) mecsek20 válasza vis.p (#2195) üzenetére


mecsek20
tag

szia, bár az erős felindultságot a törvény enyhítő körülményként veszi figyelembe, de sajnos a jog nem biztos, hogy ez esetben melletted áll. Egyrészt az üzlet beperelhet hitelrontás miatt, másrészt végül is a történet happy enddel zárult. A vásárló visszakapta a pénzét, a bolt meg túladott a laptopon. Sajnos a pixelhibák tekintetében az üzletnek volt igaza, ez a szabvány, bizonyos mennyiség alatt nem számít hibának, és nem kellett volna visszaadni a pénzt. A három napon belüli csere csak hibás készülék esetén érvényesíthető, jelen esetben tehát nem. Ha biztos akarsz lenni abban, hogy pixelhiba-mentes gépet veszel, akkor vedd meg olyan helyen ahol engedik kipróbálni. Utólag csak az eladó jóindulatában bízhatsz, ez végül is megvolt. A másik, hogy újra eladták a gépet: persze nem szép dolog, de most mit csináltak volna vele: a nagyker valószínüleg nem veszi vissza, mivel a szabványnak megfelel, így a nyakán rohadna. Ilyenkor rendesebb cég outlet hálózaton keresztül csökkentett áron értékesíti ezeket a visszahozott, de hibátlan gépeket. Az tehát hogy újra eladták nem baj, van akit nem zavar a pixelhiba, esetleg észre sem veszi.

Szóval nyugi :) Értem, hogy felhúztad magad ezen, meg azt is, hogy másoknak akarsz segíteni, te viszont azt értsd meg, hogy az igazság és a jog más kategória és ha az üzlet jogi lépéseket kezdeményez, azt te fogod megszívni.

(nincs közöm az említett üzlethez)

(#2197) vis.p válasza mecsek20 (#2196) üzenetére


vis.p
aktív tag

Nem akarok vitatkozni, de ha egy egyszerű szöveget nem tudsz értelmezni, akkor mit érthetsz a jogi dolgokhoz.
Az egyes szám első és az egyes szám harmadik személy között óriási a különbség!!!!
Ha velem történt volna ez a dolog az első perctől leírok mindent, hiszen azért van ez a topik.
Nincs igazad a 3 napos garanciával kapcsolatban, a vevő szakemberhez fordult.
Általában egy korrekt üzlet, ez esetben, feltünteti a készülék hibáit, és a haszonról lemondva, leértékelve megpróbálja értékesíteni.
Szóval nyugodtan lecserélheti az üzlet a cégtábláját sony-ról cigányra. Vagy ha jobban tetszik gypsy-re.
Utolsó hozzászólásom...

(#2198) Pele bácsi


Pele bácsi
csendes tag

Sziasztok!

Új vagyok még köztetek de csak most akadtam rá erre a fórumra... én augusztusban vettem magamnak egy FW31J-t és nagyon meg vagyok vele elégedve! Nagyon király benne a monitor és a Blue-Ray Combo olvasó! A videokari a leggyengébb láncszeme de nem vagyok már egy nagy Gamer:D
Nemrég megvásároltam a Sonytól az Upgrade Win7 lemezt poton 6700HUF-ért...sikeresen végbe is ment rajta a frissítés de utána a funkcionális (FN) billentyűk meghaltak benne, sem a fényerő állítására alkalmas gombok, sem a ZOOMra alkalmasak nem működnek!! Ráadásul az AV MODE és az S1 gombom is döglött...(ami a dolog pikantériáját adja h az FNes némításom működik bár visszajelzést nem kapok a monitoron és a hangerőszabályzó gombokkal is ugyan ez a helyzet...)
Kérlek segítsetek nekem m elég sokat használtam az FN gombokat és eléggé elveszettnek érzem magamat nélkülük!!!

Segítségeteket előre is köszönöm!

Üdv: Pele bácsi

(#2199) FazekasLaci válasza mecsek20 (#2196) üzenetére


FazekasLaci
aktív tag

Kereskedőként hozzátenném, hogy az, hogy 3 napon belül bármit szó nélkül visszavihetsz és kicserélik, már régen nincs. Ezt felejtsd el, kikerült a törvényből évekkel ezelőtt. Ha tényleg biztosra akarsz menni, akkor online rendelsz, mivel az egyedüli védelem erre a távollévők között lévő szerződéseket szabályozó elállási jogot tartalmazó kormányrendelet. Ez röviden azt jelenti: ha online rendelsz és úgy kéred a berendezést, az átvételtől számított 8 napon belül indoklás nélkül elállhatsz a vásárlástól, a berendezést vissza kell vennie az eladónak és nem kell semmit magyarázkodnod. Személyes vásárlásra persze ez sem érvényes!

Szóval - ezért kell online vásárolni....
Amúgy meg, ha visszaolvasol a fórumban, akkor év elején erről elég sok beszélgetés ment és többször is feltöltöttem egy progi linkjét, amit USB-n lehet vinni a gépvásárláshoz és így a pixelhibákat ki lehet szűrni vásárlás előtt. És nem igaz, hogy kukacoskodók a Sony-sok: én a Westendben vettem és elárulom: közel fél óráig néztük a Sony képernyőjét a tesztprogival, mire megállapítottuk, hogy tökéletes. Az eladó annyira türelmes és kedves volt, hogy amikor nem lehetett eldönteni, hogy egy ráragadt kosz van-e a képernyőn gyárilag, vagy szimplán pixelhiba, letisztította a kérdéses területet és így nem vettünk zsákbamacskát. Azóta is boldogan használom a tutipixelhibamentes gépet...

Amúgy a pixelhibával kapcsolatban a trükk: csak a fekete és fehér pixelekre van teljeskörű pixelgarancia egy csomó cégnél: subpixelre azonban nincs...Mivel ott nem a teljes pixel működésképtelen. Ezért is ilyen nagy ez az arány, amit Te látsz. Ez gyakorlatilag 4 teljes pixel esetén már csereköteles. De minden pixel 3 szubpixelből áll, és ezért ilyen óriási ez az érték..

Laci - Ide is írhatsz nekem: fazekas@grasshopper.hu, vagy hívhatsz: 70/429-3200

(#2200) FazekasLaci válasza Pele bácsi (#2198) üzenetére


FazekasLaci
aktív tag

A Vaio Support oldaláról töltsd le a Sony Utilities és az egyéb progikat. Ha felteszed, akkor nem lesz vele semmi gondod, működni fog....

Laci - Ide is írhatsz nekem: fazekas@grasshopper.hu, vagy hívhatsz: 70/429-3200

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.