Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#2851) oszy válasza Sidius (#2849) üzenetére


oszy
veterán

Ezt a Vaio Care-t meg le tudom tölteni a Sony oldaláról :)

Szinte ÚJ Xiaomi légmosó E L A D Ó!

(#2852) oszy válasza VANESSZA1 (#2850) üzenetére


oszy
veterán

Vanessza Drága!

Annyira aranyos vagy! :) De köszi nem élek vele :R

Szinte ÚJ Xiaomi légmosó E L A D Ó!

(#2853) stankrb


stankrb
csendes tag

Hi,

Marhanagy görény vagyok, mert csak akkor tolom ide a képem amikor bajban vagyok, de valami nagyon aktív karakter hátha megszán egy kis segítséggel.
Megamúgy ha valakinek énsegítek... akkor az meghal.. köszi :D

Na az van, hogy van egy vaio laptopom VPCEB1E1E/WI i3. Megvettem, boltban, gyárilag w7 rajta. Tökéletes 1 partíció (-.-") köszönömszépen, akkor ez az OS ennyi volt. Leszedtem, raktam fel másik w7-et. Természetesen megyek a nagyvilágba, nyilván nem is írtam recovery cd-ket. F*sza. Tudom énhibám, megyek mint a hülye nemállokmeg gondolkodni, megcsinálom amit nemkéne, aztán koppanok. Na az a lényeg h a vaio care-ről letettem. Nemműködik a webgomb, hát sajnálom de puff. Assist az pont hidegenhagy, vaio detto. Ami viszont nagyon nagyon fáj az a sok funkció bill-em. Egyedül a hangerő szabájzó gombok mennek. Amikor megvettem és 'fn' nyomvatartása mellett nyomtam F3 F4-et akkor még azt is mutatta a kijelző, hogy a hangerő pillanatnyilag hol jár a bill lenyomása után. Na most az van h halkul, hangosodik, elnémul, de nem mutat semmit. Ezzel is megtudok birkózni, de vannak nagy fájdalmaim, amivel megpróbáltam együtt élni, de egy hónap után be kell látnom, hogy nem fog menni.

Szal 'fn' F5 F6 F7. Kijelző fényereje, speciális gombok. Röhög a képembe, meg sem mozdul. Aztán amikor projektort találok kötni a gépre, F7 szintén nem csinál semmit. Kerestem már drivereket, olvastam fórumokat, biztos h nem eleget, és itt vagyok, térdre rogyva könyörgöm a minden tiszteletemet megnyerő, művelt informatikus barátaimnak, hogy segítsenek nekem életet verni a funkcióbillentyűimbe *.*

Nemtudom az mennyire működik, meg legális, hogy valaki kiírja a recovery cd-k tartalmát iso-ba, és azt megosztja valamilyen szerveren. Sejtem h álomkép, és lehetetlen, mert 16 törvénycikkel szembemegy, csak talán hátha van kiskapu. Meg ez biztos nem is megoldás.

Annyit még, hogy feljebb kérdeztek a billentyűzetről. Hát nekem úgy egy hét volt. Megszoktam, nagyonszeretem, nagyonszép!!, stílusos, és tényleg használható. Az más, hogy a fater ASUS laptopján 3x ütök félre a hagyományos billentyűzeten mire a googlera felmegyek, de nem is szeretem más gépét használni, gondolom nem vagyok egyedül. Hátha segítettem valakinek megkönnyíteni a döntését, aki a billentyűzettől tartott. Bátran mondom ugorjon bele, ha ezen agyal, szeretni fogja.

Tényleg elnézést kérek a pofátlanságomért, remélem nem veszitek tolakodásnak, és hajlandóak vagytok segíteni is rajtam. Viszonzásként akármilyen kérést hajlandó vagyok meghallgatni, és képességem szerint teljesíteni is. Ha számít valamit :)

Várom válaszotok. Köszönettel:
Bence

[ Szerkesztve ]

(#2854) oszy válasza stankrb (#2853) üzenetére


oszy
veterán

VAIO® Event Service. Ez elvileg megoldja a problémát. :) De várd meg más hozzábbértők válaszát is ;)

[ Szerkesztve ]

Szinte ÚJ Xiaomi légmosó E L A D Ó!

(#2855) stankrb válasza oszy (#2854) üzenetére


stankrb
csendes tag

Más életjelig próbálkozom ezzel.
Köszönöm szépen a tippet (:

(#2856) Sidius válasza stankrb (#2853) üzenetére


Sidius
tag

oszy jól írta! de jópáran kérdezték már, úgyhogy használjátok a keresőt!!! :D

(#2857) VANESSZA1 válasza stankrb (#2853) üzenetére


VANESSZA1
őstag

Sony Vaio VPCBE1S1E/ WI notebook gyári driverek:
( azok is amik a Vaio oldalán nincsenek fenn )
1.rész
2.rész
3.rész
4.rész
5.rész

Kibontásukhoz PeaZip-re, és jelszóra lesz szükség.
Password:qqr1ku
:)) :)) :)) :)) :))

Precision M7710_&_Precision M7740- CPU: 9980HK, RAM: 32GB/3200MHz, GPU: RTX5000, IGZO 4K-UHD, SSD: 2TB Force MP510, 2TB ADATA XPG SX8200 PRO, 1TB SK HYNIX Class 50 SSD

(#2858) stankrb


stankrb
csendes tag

Na akkor még annyit, hogy. Event service-t már régen letöltöttem, fel is raktam már amennyire raktam, mert! Nekem azt csinálja a drága, hogy megnyitom, megkérdezi h mi legyen vele, rányomok, hogy futtatás. Utána végigszalad egy csík, pici ablakban semmilyen komment hozzá, hogy mitcsinál, aztán nagyablak 1.5mp alatt ott is végigszalad egy csík és kezitcsókolom végevan. És nem csinál semmit... azmiértvan?

(#2859) Sidius válasza stankrb (#2858) üzenetére


Sidius
tag

Az oldalon ahol letöltötted, vannak fülek, a 3. fül eredetileg telepítve-ből szedd le és azt tedd fel úgy menni fog! ;)

(#2860) Sidius


Sidius
tag

Nagyon ígéretesnek tűnik, igazi iMac ellenfél :)
http://mobilitas.web4.hu/cikk/uj-sony-vaio-pc-a-lathataron-erintokepernyovel és árban sem olyan vészes

(#2861) stankrb


stankrb
csendes tag

Az event service-os cucc sehogysem működik.
Leszedtem eredetiből felraktam újraindítottam, semmi.
Szedtem hozzá 5.0.2xxxxxxxxxxxxx es frissítést. felraktam, újraindítottam, semmi.
szerintem ezt buktam, most szedem a vanessa drivereit, csak ká lassan jön, de mindenkinek nagyon köszönöm a segítséget! Annak meg főleg aki 10edszer írja le ugyanazt.
Tényleg mindenkinek nagyon köszi! (:

(#2862) Eduscho válasza Sidius (#2860) üzenetére


Eduscho
csendes tag

Szoktam szólni a taki' néninek: "Zsuzsika a monitort ugye nem tetszik letakarítani ultrával"
Most majd azt mondom "ugye a monitort is"

Majd ha valami "nano-csoda-felület-bevonatot" kitalálnak amiről lepereg a mancsnyom, akkor talán. Addig halott trend. Szerintem.

[ Szerkesztve ]

(#2863) littlemamba


littlemamba
aktív tag

Sziasztok, valaki írta korábban, hogy rögtön gyalu a gépnek és feltettétek a nem a sony által adott oprendszert hanem átlagosat, vagyis vaio programok nélkülit. Jah és hogy az eregeti termékkulcsot hazsnáltátok az aktiváláshoz. Az lenne a kérdésem, hogy nekem most 32-bites w7-em van, és ha rátennék 64-est, az elfogadná a 32-esnek a termékkulcsát? Vagy ez láma kérdés? Illetve még az, hogy a sony supporton kívül hol találtatok sony progikat?
Az az igazság, hogy nagyon szeretem a vaio cuccok egy részét, és nem mondanék le róla, de a 64 bit meg kecsegtető...szerintetek?

Zenfone I0 I Garmin EPIX PRO I ExpertBook & ENVY I Beats Studio + I Sony Vaio Pro

(#2864) VANESSZA1 válasza littlemamba (#2863) üzenetére


VANESSZA1
őstag

Ha csak arra gondolsz,hogy a 64bit-es rendszer több memóriát kezel, akkor ebből már az is kiderül, hogy a Microsoft hülye lenne ugyanazzal a kulccsal odaadni mint a 32bit-est.

Precision M7710_&_Precision M7740- CPU: 9980HK, RAM: 32GB/3200MHz, GPU: RTX5000, IGZO 4K-UHD, SSD: 2TB Force MP510, 2TB ADATA XPG SX8200 PRO, 1TB SK HYNIX Class 50 SSD

(#2865) VANESSZA1 válasza stankrb (#2861) üzenetére


VANESSZA1
őstag

Ezzel szedd, mert így gyorsabb. :))

Precision M7710_&_Precision M7740- CPU: 9980HK, RAM: 32GB/3200MHz, GPU: RTX5000, IGZO 4K-UHD, SSD: 2TB Force MP510, 2TB ADATA XPG SX8200 PRO, 1TB SK HYNIX Class 50 SSD

(#2866) VANESSZA1 válasza VANESSZA1 (#2865) üzenetére


VANESSZA1
őstag

Vagy ezzel,amelyik szimpatikusabb, bár én az utóbbit használom.

Precision M7710_&_Precision M7740- CPU: 9980HK, RAM: 32GB/3200MHz, GPU: RTX5000, IGZO 4K-UHD, SSD: 2TB Force MP510, 2TB ADATA XPG SX8200 PRO, 1TB SK HYNIX Class 50 SSD

(#2867) oszy válasza VANESSZA1 (#2857) üzenetére


oszy
veterán

Ilyen miért nincs a VPC-EB1J8E WI- hez? ;)

Szinte ÚJ Xiaomi légmosó E L A D Ó!

(#2868) oszy válasza littlemamba (#2863) üzenetére


oszy
veterán

"Vagy ez láma kérdés?" Igen :DD

Szinte ÚJ Xiaomi légmosó E L A D Ó!

(#2869) VANESSZA1 válasza oszy (#2867) üzenetére


VANESSZA1
őstag

Ez is láma kérdés! :C :C :C
Azért nincs mert a sajátomat mentettem le egy recovery után,hogy megosszam azokkal a fórumtársakkal, akiknek nem sikerült a lementés, vagy egy gyorsabb Windows-ra vágynak.
Esetleg olyanoknak, akik áttérnek az Win7 Ultimate 32/64 Bit-es verzióra. :)) :)) :))

Precision M7710_&_Precision M7740- CPU: 9980HK, RAM: 32GB/3200MHz, GPU: RTX5000, IGZO 4K-UHD, SSD: 2TB Force MP510, 2TB ADATA XPG SX8200 PRO, 1TB SK HYNIX Class 50 SSD

(#2870) oszy válasza VANESSZA1 (#2869) üzenetére


oszy
veterán

Gondoltam erre is, de nem értettem a becsomagolás formátumát. Hogy miért ilyen! :)

Szinte ÚJ Xiaomi légmosó E L A D Ó!

(#2871) VANESSZA1 válasza oszy (#2870) üzenetére


VANESSZA1
őstag

Csak azért, mert én az Open Source híve vagyok. :C :C
Az ingyenes legális jó programokat preferálom:
- PeaZip
- Free Commander
- Spamihilator
- Foxit Reader
- Game Booster
- Skype
- Xvst
- Crome
- FreeRapid Downloader..stb

Természetesen, ha jó, és megfizethető számomra akkor megveszek olyanokat amik fontosak.
-Office, CfosSpeed, Kaspersky, Roxio, TheBat!,..stb
De az elvem a legalitás. :)) :))

Precision M7710_&_Precision M7740- CPU: 9980HK, RAM: 32GB/3200MHz, GPU: RTX5000, IGZO 4K-UHD, SSD: 2TB Force MP510, 2TB ADATA XPG SX8200 PRO, 1TB SK HYNIX Class 50 SSD

(#2872) oszy válasza VANESSZA1 (#2871) üzenetére


oszy
veterán

Nagyon helyes!! Ezért vettem én is olyan laptopot amin eredeti az OS! ;) Én is megveszek sok programot. Így kerek! :R

Nekem jó az open office pl. :) Dobozosban Panda GP, 1-2 zenei program.

[ Szerkesztve ]

Szinte ÚJ Xiaomi légmosó E L A D Ó!

(#2873) k.


k.
őstag

Nemrég elromlott a vaiom tápja. Gáz nincs, apa delljével tolom az igát addig, csak hát azért jó lenne egy táp.
Kérdésem, hogy ezt:AC19V19 megvehetem-e. Ugyanis Hong Kong-ból jön a cucc és azért van egy kis félsz bennem, hogy gyári-e.
Jó lenne, ha gyári lenne mert nem szándékszom 30ért venni hozzá magyarhonból tápot. Amit vettem próbának trustot az nem ment:D-pedig megfelelt neki, csak a töltő csati volt szar-, igy más nemmaradt origot kell vennem. Szóval segitség pls:D

(#2874) oszy válasza k. (#2873) üzenetére


oszy
veterán

Sok minden van Hong Kong-ban is! :) Én megmerném venni!

De van [ITT] még vmi! :K

[ Szerkesztve ]

Szinte ÚJ Xiaomi légmosó E L A D Ó!

(#2875) littlemamba válasza oszy (#2868) üzenetére


littlemamba
aktív tag

Rendben láma voltam :) Igazából gondoltam, ez ki is derült a kérdésemből, de hát hátha...
de volt egy másik kérdés is: "Illetve még az, hogy a sony supporton kívül hol találtatok sony progikat?"

Zenfone I0 I Garmin EPIX PRO I ExpertBook & ENVY I Beats Studio + I Sony Vaio Pro

(#2876) tomikusz


tomikusz
csendes tag

Kedves Oszy!
Korábban kérdezted, hogy van-e még valakinek VPCEB1J8E/WI laptopja. Nekem sajna nincs, de pont egy ilyent szeretnék beszerezni. Az érdekelne, hogy tényleg van-e rajta bluetooth és iLink (vagyis firewire), mert először a VPCEB1E1E/WI típust néztem ki, de azon ezek a lehetőségek hiányoznak, meg szinte nem is lehet kapni.
Ez pedig még jobban be is jön nekem, mert játszani nem szoktam a gépen (ha jól tudom, csak inteles vga van benne), viszont a bluetooth és a firewire nagyon kellene. A sony.hu oldalon nem találtam meg a típust, csak a sony-centerben bukkantam rá. Itt leírták ezeket a tulajdonságokat, de sajnos sokszor jártam már úgy, hogy tévesen vagy hiányosan tüntette fel egy webshop az adatokat (mondjuk a sony-centerről nem feltételezem, de bárki tévedhet).
Előre is köszi!
Üdv: Tom

(#2877) oszy válasza tomikusz (#2876) üzenetére


oszy
veterán

Szia tomikusz!

3x USB, 1x HDMI, 1x e-SATA/USB, 1 x D-SUB, 1 x Ethernet, 1 x Memory Stick slot, 1 x SD kártya slot, 1 x 3,5 jack mikrofon és 1 x 3,5 jack fülhallgató

Ennyi a csatlakozók listája. Nekem a HDMI és a BT megléte volt fontos. De érdekes, h mondjuk nagyon béna pl., h jobb oldalon van a optikai meghajtó (ahol ha külsős egeret használsz, azon a részen babrálsz), a hálózati töltő vezeték is furcsa számomra. :) Nem logikus sztem. Bár a számítástechnika egyáltalán sem az. :D

Szinte ÚJ Xiaomi légmosó E L A D Ó!

(#2878) VANESSZA1 válasza oszy (#2877) üzenetére


VANESSZA1
őstag

Használja valaki a Vaio Mcafee Antivirust? Vagy az Internet security-t? Esetleg megvette valaki?

Mik a tapasztalatok? ( tervezem megvenni, mert nálam nagyon bejön )

Precision M7710_&_Precision M7740- CPU: 9980HK, RAM: 32GB/3200MHz, GPU: RTX5000, IGZO 4K-UHD, SSD: 2TB Force MP510, 2TB ADATA XPG SX8200 PRO, 1TB SK HYNIX Class 50 SSD

(#2879) tomikusz válasza oszy (#2877) üzenetére


tomikusz
csendes tag

Köszi oszy a felvilágosítást :)
Ezek szerint a sony center is tévedhet :(
Mondjuk nem is lenne logikus, hogy mindkét modell B-s házban van, és különböző csatlakozóik lennének, csak nem értem, miért írták oda. Apropó, megkérdezhetem, hogy hol vetted?

Akkor ezek szerint a két modell közti különbség:
B1E1: nincs BT, de van Ati videokártya 189.900 Ft-ért
B1J8: van BT, de csak Intel videokártya 184.900 Ft-ért

Hát így már nem biztos, hogy megéri az 5.000 Ft-ot, hogy lemondok az Ati-ról, pláne úgy, hogy most is van egy pici USB-s BT az asztali gépemben, legfeljebb átrakom a Sony-ba.
Viszont egy FireWire csatlakozót mindenképpen be kell majd szereznem. Oszy, azért nyugtass meg, ExpressCard csatlakozó (34 mm-es) van benne.

(#2880) oszy válasza tomikusz (#2879) üzenetére


oszy
veterán

Igen az Express Card-ot kihagytam! :)
A különbséget pedig jól írtad! :C

[ Szerkesztve ]

Szinte ÚJ Xiaomi légmosó E L A D Ó!

(#2881) tomikusz


tomikusz
csendes tag

Sziasztok!

Végül döntésre jutottam, és megrendeltem a B1J8-as modellt (a másikat talán már nem is kapni...). Remélem, a héten megérkezik. Úgyhogy kedves oszy, már nem leszel egyedül, akinek ilyen "notesze" van. A kezdeti ujjongás és felfedezés után majd beszámolok a tapasztalataimról (szerintem az egész hétvégét ezzel fogom tölteni :)) )

(#2882) oszy válasza tomikusz (#2881) üzenetére


oszy
veterán

Örülök, h nem leszek 1edül! :)
A mentést csináld meg! :) Nekem nem jött össze, de elvileg kapok lemezeket. A központi szalonból rendelted?

Szinte ÚJ Xiaomi légmosó E L A D Ó!

(#2883) oszy


oszy
veterán

Valaki feltudná rakni a vaio recovery center-t? külön ezt a programot nem találom. nem is létezik?

[ Szerkesztve ]

Szinte ÚJ Xiaomi légmosó E L A D Ó!

(#2884) oszy


oszy
veterán

van eredeti SONY recovery lemezem. Olasz nyelvű. Vmiért nem indul el a visszaállítás. Már van rajta 1 Windows 7. Lehet amiatt? Szerintetek lehet ezzel mit kezdeni?

Szinte ÚJ Xiaomi légmosó E L A D Ó!

(#2885) Gicz


Gicz
addikt

Sziasztok!

már 1 napja google-zök és a hajamat tépem már de nembírom mőködésre bírni a vgn-fs515 notim FN gombjait. már sony supporton is sonync telepítés meg nem is tudom mi már nem tom mit csináljak semmi nem segített.

tudja vki hogy tudom ezt megodlani? win7 és xp megoldás is érdekelne de főleg xp

köszi!!!!

(#2886) oszy válasza Gicz (#2885) üzenetére


oszy
veterán

Írj egy email-t a Sony VAIO ügyfélszolgálatnak.

De vannak ilyenek:
http://www.softwaretipsandtricks.com/forum/drivers/43543-desperate-need-fn-key-drivers-sony-vaio-vgn-fz140e-running-xp-i-need-use-use.html

http://www.daniweb.com/forums/thread25715-6.html

[ Szerkesztve ]

Szinte ÚJ Xiaomi légmosó E L A D Ó!

(#2887) Gicz válasza oszy (#2886) üzenetére


Gicz
addikt

csak telefonszámot találtam emailt nem, de nem veszik fel

[ Szerkesztve ]

(#2888) oszy válasza Gicz (#2887) üzenetére


oszy
veterán

061 777 9151

Szinte ÚJ Xiaomi légmosó E L A D Ó!

(#2889) fotel válasza notebookbolt (#2764) üzenetére


fotel
aktív tag

Megvette a Z51-et amikor máz kint volt az új Z széria? Pech.

Mellesleg az új z nem szar ;)

(#2890) fotel válasza Eduscho (#2741) üzenetére


fotel
aktív tag

Vista és W7-hez: Vistalizator, ezzel bármilyen MUI-t (nyelvet) rá tudsz tenni reinstall nélkül.

(#2891) oszy válasza fotel (#2889) üzenetére


oszy
veterán

Basszus... 700.000 ft-ért én azért nem laptopot vennék. :) "Szegény"! 3 hónaposan megunta? :D

Szinte ÚJ Xiaomi légmosó E L A D Ó!

(#2892) fotel válasza oszy (#2891) üzenetére


fotel
aktív tag

Kívánom, hogy ilyen helyzetbe kerülhess.

Más: W7-es gépen törölte-e bárki a recovery particiót? (Nem a 100Mb-ost hanem a 10Gb-ost)

(#2893) gomby1


gomby1
csendes tag

Sziasztok!

Olyan problémám lenne h vettem tegnap egy VPCEB1J8E gépet és az istenért se tudom a webcamerát megcsinálni h msn-en is lássa, pontosabban az msn látja, de ha felkérek valakit videó beszélgetésre azt írja nincs webcamom, megköszönném az épkézláb ötleteket, hátha volt már valakinek ilyen!
(a webcam progiba ami rajta volt alapból működik a cam, és msn-en is a hang-Videó beállításba is látja, ezért se értem)

köszi

(#2894) oszy válasza gomby1 (#2893) üzenetére


oszy
veterán

írtam privátot + msn ;)

Szinte ÚJ Xiaomi légmosó E L A D Ó!

(#2895) oszy válasza oszy (#2894) üzenetére


oszy
veterán

szeretem a segítőkész embereket! :C :W

Szinte ÚJ Xiaomi légmosó E L A D Ó!

(#2896) littlemamba válasza oszy (#2895) üzenetére


littlemamba
aktív tag

én is szeretem :C

Zenfone I0 I Garmin EPIX PRO I ExpertBook & ENVY I Beats Studio + I Sony Vaio Pro

(#2897) fotel válasza fotel (#2892) üzenetére


fotel
aktív tag

Válaszolok magamnak, letöröltem a recovery-t és minden ok. Visszakaptam 10Gb-ot.

(#2898) Cyrin


Cyrin
addikt

jönnek az i5 procis gépek, nem is rossz pl:
[link]
(firewire nincs benne, ellentétben a leírással)

(#2899) littlemamba


littlemamba
aktív tag

Honnan lehet tudni, hogy hány watt-os hangszóróim vannak?

Zenfone I0 I Garmin EPIX PRO I ExpertBook & ENVY I Beats Studio + I Sony Vaio Pro

(#2900) tomikusz


tomikusz
csendes tag

Sziasztok!

Végre megvan a VAIO :DD
Külsőre nagggggyon bejön, jó minőségű anyagokból van, örülök, hogy végülis ezt választottam (másik jelöltem egy Toshiba volt)
A belsőről még nem tudok érdemben nyilatkozni, még csak arra volt időm, hogy kiírjam a Recovery DVD-ket (FONTOS!!!)
Ja, nagyon szuper a WEB funkció, most is ezt használom (coooooool :C )
Üdv: Tom

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.