Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#2451) Digitalis válasza Kobe (#2443) üzenetére


Digitalis
senior tag

Az EB széria tudásban és árban jó, de sajnos nekem kicsit lányosnak tűnik

Nem csak fehér létezik, van matt feketébe meg barna színben is EB széria ára dettó, baromi szép szerintem, bárcsak kapható lenne itthon!

EB matt fekete

[link]

Akahito gonosz mestere ismét figyelmeztetőn felemelte ujját, nem csak az a fontos, hogy mi mindent érint meg a fény és miként teszi, ordította, hanem talán még ennél is fontosabb, hogy mi minden van még a világon, ami nem fért rá a képre, habár ugyanabban a fényben áll.

(#2452) Attesz válasza xedos (#2449) üzenetére


Attesz
aktív tag

Nagyon köszönöm mindkettőtöknek a segitséget!
Nézelődtem az oldalon és elakadtam.
A pontod tipus : PCG-GR214EP
Tehát a gond az, hogy pl a fényerőt nem lehet szabályozni.
Nem működik az Fn+Fx(F1,F2,stb) kombináció.
De csak azon a soron.
Máshol müxik.

Kösz

(#2453) xedos válasza Attesz (#2452) üzenetére


xedos
addikt

[link]

Innen ezek biztos kellene:
Sony Shared Libraries - 2.07.00.07120XP 32 bits
1.14 Mb 08/05/2002
Sony Utilities Instalation Files - 2.2.00.08020 32 bits
929.5 kb 29/11/2001

XP-hez töltsd le az összeset: [link]

(#2454) BLiNk3r


BLiNk3r
senior tag

Mikorra várható az új modellek megérkezése, hölgyek-urak?
Valakinek van idevonatkozóan információja?

(#2455) Paarthurnax


Paarthurnax
senior tag

Megtaláltam a notit amit két hónapja keresek. Olyan notit keresek, ami 12-13", két kiló alatti tömeg, nagy teljesítmény és hosszú akksi idő.
Az új Z modell rendkívül széles skálán konfigurálható, talán a legjobb a kategóriájában. 13" kijelző, i5 vagy i7 CPU, 4-8GB RAM, 128-512GB SSD (akár RAID-ben), másfél kiló és 4-6 óra üzemidőt ad. Piszok drága, de nem tudok jobb notit mondani ebben a méretben. :DDD
Engadget teszt és a hivatalos "konfigurátor". Érdemes megnézni mind a két lapot.
A legolcsóbb kiszerelés, i5, 4GB RAM, 128GB SSD az $1900 USD. Nem mondom, hogy azonnal megveszem, de idén ha eleget "bányászom", akkor lecserélem egy ilyenre a most négy éves notimat, és akkor megint nem kell új négy évig. :)

Diablo 3 - BoGyesz#1484

(#2456) szojakatona


szojakatona
csendes tag

Sziasztok

Birtokomba jutott egy sony vaio vgn-t2xp/s laptop kijelző mérete 10,6" ehhez szeretnék találni baráti árban kijelzőt, mert rossz. Tudtok ebben segíteni? Hol merre? Sztem elég ritka darab lehet.

(#2457) xedos válasza szojakatona (#2456) üzenetére


xedos
addikt

Hát... Ebay, esetleg http://www.laptopalkatreszek.hu/
Meg kellene tudni, hogy hány pin-es stb. Hátha egy mai netbook kijelzője jó hozzá.

(#2458) szojakatona válasza xedos (#2457) üzenetére


szojakatona
csendes tag

Ahhoz nem merem szét szedni. De lehet elviszem laptopalkatrészek.hu elérhetőségi címére.

Inkább attól félek, hogy ritka darab lehet és semmi lcd panel nem lesz hozzá vagy esetleg horror áron.
Jó gépek ezek a sony laptopok amúgy? 5 éves és a VGN-T2XP/S névre hallgat.

(#2459) xedos válasza szojakatona (#2458) üzenetére


xedos
addikt

Nem rossz noti, de nem sokkal nyújt többet mint egy mai netbook.
Cserébe lehetetlen és drága az alkatrész hozzá.
Olcsóbb másikat keresni, - hacsak nem találsz bontott kijelzőt. :-(

(#2460) xedos válasza szojakatona (#2458) üzenetére


xedos
addikt

Duplán ment.

[ Szerkesztve ]

(#2461) Tyren válasza Paarthurnax (#2455) üzenetére


Tyren
aktív tag

Hello!

A Z szériás VAIO tényleg elég csúcs. Anno én megvettem az elődjének számító SZ szériából egy anno fullos darabot, de részben megbántam. Az adatlapon írt akkuidőt közel sem hozta, apróbb gondok jöttek elő, és most, 2,5 évvel a vásárlás után, már nagyon új notit szeretnék venni. Hiába a legjobb gép most a VAIO Z, hamar elavul. A 4-6 óra üzemidő pedig szépen hangzik, de normál használat mellett szerintem jobb megfelezni, főleg az i7-es procival. USA-ban amúgy szerintem megéri, mert $1900-t megér, de itthon 600 környékén van. Kétségkívül nem sok jobb gép van nála, de kérdéses, hogy megér-e annyit, hogy akkor négy évig nem veszel új gépet. Főleg, ha mégsem olyan jó, mint az adatlapon...

''A barátaid megtanítanak arra, amit tudni szeretnél, az ellenségeid pedig arra, amit tudnod kell.''

(#2462) Paarthurnax válasza Tyren (#2461) üzenetére


Paarthurnax
senior tag

A gyári honlapon hét órát írnak és az Engadget tesztjében írták, hogy filmnézős teszt alatt volt négy, netezős alatt 5-6 óra. Ez elég jó nekem.
Az i5 teljesítménye nekem biztos nem avulna el hamar, mert a mai napig egy 1.6Ghz-es Cure Duo van a gépemben és tkp. a munkámhoz elég volt nagyon sokáig csal most a Win7 és egyebek miatt már kicsit lassabb minden. Egy i5 4GB RAM-mal elég lenne sokáig.
Az tény, hogy piszok drága csak nem tudok helyette jó alternatívát. Egyedül a Macbook Pro ami még számításba jött, majd meglátom, hogy milyen paraméterei lesznek az újnak, de az sokkal olcsóbb.

Diablo 3 - BoGyesz#1484

(#2463) Tim82 válasza szojakatona (#2458) üzenetére


Tim82
nagyúr

A laptopalkatreszek.hu-hoz ne vidd, ritka lehúzós egy bagázs. Esetleg írj inkább privátot hito fórumtársnak, talán tud segíteni.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#2464) szojakatona válasza xedos (#2459) üzenetére


szojakatona
csendes tag

Végül is ingyen kaptam mindent hozzá, full dobozos minden leírás még a gari levél is megvan.
Kérdés, hogy 28-ért érdemes hozzá venni kijelző panelt 1gb ddr1-es ramot. Plusz van hozzá egy törött ugyanilyen gép akksival dobozzal stb. Azt el kéne adni vmi bontóba.
Még találtam a laptophoz külön dvd olvasót, plusz el kéne hozni a töltőket.

(#2465) xedos válasza szojakatona (#2464) üzenetére


xedos
addikt

Szerintem megéri! Bár, az 1.8"-os winyó lassú :-( A proci sem sokkal jobb mint az ATOM)
A kijelző és az akksi idő fenomenális. A beépített dvd meg hasznos...

Amúgy küldjél már képeket, hogy mi az ami nem kell neked. Én mindig szerelgetek :-)

[ Szerkesztve ]

(#2466) szojakatona válasza xedos (#2465) üzenetére


szojakatona
csendes tag

Nem tudom mennyire jó a pentium 1,2ghz-es proci. Viszont a cache 2mb talán gyors így nem?
Mennyire lassú a vinyó? Este felé küldök képeket. Írj egy mailt. Egyenlőre majd rá akarom dugni töltőre, hogy tuti jó lehet-E amit meg aarok csináltatni.

A törött laptopból a billentyűzet tuti jó proci is sztem meg a kis kütyük :) Természetesen ennek is megvan a doboza papírjai gari levele. Elvileg a töltő is.

(#2467) Tyren válasza Paarthurnax (#2462) üzenetére


Tyren
aktív tag

Szót se róla, megértem az érveidet és tényleg nagyon jó gépnek néz ki. Csak nagyon 2,5 éve ugyanebben a helyzetben voltam és így utólag már megbántam egy kicsit.

''A barátaid megtanítanak arra, amit tudni szeretnél, az ellenségeid pedig arra, amit tudnod kell.''

(#2468) szojakatona válasza Tyren (#2467) üzenetére


szojakatona
csendes tag

Az itthoni gép olyan hangos, hogy 1 óra után már nem bírom hallgatni.
Plusz internetezésnél is lefagy, nem bír el pár dolgot. proci cache 128 kb iszonyat!!!

Lehet belemegyek egy javításba.

(#2469) Stephan89


Stephan89
aktív tag

Sziasztok!

Szeretnék notebookot vásárolni. Napok óta a netet böngészem, sok tesztet, tapasztalatot, véleményt olvastam. Már kifolyik a szemem, így most már inkább kérdezek is, mielőtt végleg megvakulok. :) Rá kellett jönnöm, hogy a Sony Vaio-tól olcsóbban ilyen jó laptopot nem találok. Néztem az Acer, MSI, Asus, stb. notikat, sok rosszat írnak róluk. A Toshiba Satellite sorozat nagyon megtetszett, de egy két teszt ezeket is lehúzta. A jobb minőségű Dell, Lenovo notebookok megfizethetetlenek számomra.
Tehát a Sony Vaio mellett döntöttem, konkrétan ez a kiszemelt modell: [link] Bár ez még nem végleges.

Véleményeket, tapasztalatokat várok, mivel a Google kb. két tesztet dobott ki rá. Ott egyedül a kijelzőjét szidták, meg néhol a műanyag házat. Tényleg annyira rossz a kijelzője, hogy élvezhetetlenek az éjszaka játszódó filmek? (Mivel állítólag fekete helyett szürke színt jelenít meg.)
Milyen az anyagminőség, bírja a hosszantartó használatot és a sok szállítást?

Igazából augusztustól lenne igazán szükségem a gépre, de ha nem fog addig lényegesen esni az ára, akár most is megvenném. Persze lehet, hogy akkor már kicsit elavult lesz majd, de az új Sony modellekre akkor sem lesz több pénzem, ennek meg a "belseje" úgy néz ki, még egy jó darabig bőven jó lesz mindenre, még akár játékra is.

Szóval, mit ajánlotok? Érdemes ezzel augusztusig várnom, vagy vegyem meg most? Vagy felejtsem el, mert tudtok jobbat? Ennél drágábbat semmilyen módon nem tudok venni.

Szerk. Még valami. A fehér szín hogy mutat? Élőben még nem láttam. Nem túl "férfiatlan"?

Üdv.

[ Szerkesztve ]

(#2470) zandrs válasza Stephan89 (#2469) üzenetére


zandrs
csendes tag

ezt a "túl lányos dolgot" nem értem.
végre egy noti aminek van vonalvezetése, tervezése :)
a többiben 1etértünk, privátban mentek az infók!

(#2471) Stephan89


Stephan89
aktív tag

Szia!

Köszi a választ, pm ment.
Kérdésem az lenne még, hogy ez az E széria nem olyan "budget" kiadás, mint mondjuk a Dell féle Inspiron? Mert az ára elég kedvező a többi Vaio-hoz képest. Ugye nem a megbízhatóságon, teljesítményen és minőségen spóroltak? Ha nem, akkor mit hagytak ki, hogy ilyen árban kapható?

Az ára most ennek akciós, láttam egy másik webshopban 225 000 Forintért. Akkor ez azt jelentené, hogy annyi lesz, ha vége az akciónak? :F

Üdv.

(#2472) Smoothy


Smoothy
tag

Hy!

Kis infót szeretnék Sony VGN-FS415S laptopommal kapcsolatban, 2x512Mb memória van bent, szeretném bővíteni, valakinek tapasztalata ezen a téren?!

(#2473) zandrs válasza Stephan89 (#2471) üzenetére


zandrs
csendes tag

igenigen.. privátban írtam, hogy össze kell hasonlítani a netes adatokat, mert:
1 nem minden készülék VAN amit feldobnak netes képpel
2 nem minden adat IGAZ a kiskereskedőknél...
esetedben vinyóméretben, processzorban van eltérés szerintem (bár már a megjelölésbe belekeveredtem)
ha hivatalos SONY helyen veszed nem jársz rosszul ez az 1 biztos, de másfelé én is láttam ezerféle ajánlatot (vagy 10 ezerrel olcsóbbat, de az nem eredeti, vagy vista, vagy valami gázos tavalyi modell stb)
szóval körültekintően, és árban ugyanannyiért árusító hivatalos márkaboltból!
(szerintem)

(#2474) Burt69


Burt69
csendes tag

Sziasztok:)
Van 1 FW31zj laptopom,tudom hogy bugyuta a kérdés,de nem jövök rá hogy hogy kella kijelzőt gyorsban kikapcsolni ?!
Köszi ha esetleg tudja valaki

Burt69

(#2475) Attesz válasza xedos (#2453) üzenetére


Attesz
aktív tag

Szia Xedos!

Nagyon köszönöm az eddigi segitségeket!
Sikerült előrébb lépnem az ügyben.

De sajna itt elakadtam.
Hogyan kell erősiteni a fényerőn???

Köszönöm!!

(#2476) Attesz válasza Attesz (#2475) üzenetére


Attesz
aktív tag

Bocsánat előbb irtam mint gondolkodtam volna!
A tekerővel sikerült!!

Nagyon köszönöm a segitséget!!!!

Üdv

Attesz

(#2477) fabrikhu


fabrikhu
csendes tag

sziasztok!

az FW-széria megszűnése után most ezeket nézegetem: VPC-F11Z1E és VPCF11M1E
majd' 150e különbség a köztük. vajon tudásban is jelentkezik mindez? világos, hogy az egyik 2magos i5ös, a másik 4magos i7-es, de ér ez vajon ennyit?

(#2478) #81235200


#81235200
törölt tag

Sziasztok! Sikerült vennem ma egy vaio masinát a Vateráról. A típusa: VGN-P45GK/N Csak szombaton vagy vasárnap kapom meg, de addig amíg ideér és lerágom a körmöm gondoltam megkérdezem mi a véleményetek róla, mire számítsak vele kapcsolatban, miket hallottatok róla, és ha van valakinek ilyen akkor mik a tapasztalatai? Régebben nem mertem venni P vaio-t, mert aggályaim voltak az 1.33-as procival meg a vistával, de ez már 1.86-os, és gyárilag win7-es. Na meg az sem utolsó hogy fekete-arany színű, úgyhogy amikor megláttam szerelem első látásra :) Igazából az új X-es szériát szerettem volna, de abból a legolcsóbb is dupla ennyibe került volna, ami egy kicsit elriasztott. Egyetlen aggályom van csak vele az pedig a tapipad hiánya (ezért is tettszett jobban az új X series).

(#2479) xedos válasza #81235200 (#2478) üzenetére


xedos
addikt

Hű.. ez nem semmi gép...
Guvaszthatod a szemedet :-) 1600 oszlop 8"-on...

(#2480) Beetlejuice válasza fabrikhu (#2477) üzenetére


Beetlejuice
tag

En megvettem az olcsobbikat Becsben es nekem nagyon nem jott be a kijelzoje. Iszonyat kicsi a vertikalis betekintesi szoge, nem tudtam ugy tartani a fejem, hogy az egesz kepernyon homogen legyen a kontraszt. Egy sotet jelenetnel a szinek inverzbe fordultak a kepernyo aljan, mikozben a tetejen jo volt. Egy 300.000 forintos, multimedia gepnel nekem ez elfogadhatatlan. (a sony-tol meg plane!)

A dragabbik valtozaton a forumokon iszonyatosan sokat dicsert, MATT, premium display van. Van a youtube-on egy angol usertol review es annak alapjan az a kepernyo szuper. En is szemezgetek a VPC-F11Z1E-vel most, de nem tudom ennyit hajlando vagyok-e aldozni egy notira. Amit a +150-ert kapsz: i7 proci (vs i5), blue ray iro (vs olvaso), egy fenyevekkel jobb kijelzo. Szoval ha megengedheted magadnak akkor inkabb a dragabbat vennem a helyedben. Az olcsobbikat pedig egyaltalan nem ajanlom.

(#2481) fabrikhu válasza Beetlejuice (#2480) üzenetére


fabrikhu
csendes tag

hát, nem dobott fel, amiket írtál, viszont nem nagyon van más választásom: akárhogy matekozok, nekem nem igazán éri meg az i7es. ráadásul olvastam összehasonlításokat, és bizonyos szempontból rosszabb is (akksi, hő, stb.)

a képernyő számomra nem akkora probléma, nekem csupán annyi a lényeg, hogy a külső hangkártyám menjen vele :)

mindenesetre köszi az infot!

(#2482) fabrikhu válasza fabrikhu (#2481) üzenetére


fabrikhu
csendes tag

esetleg tud ajánlani valaki korrekt webshopot?
perpill a laptop.hu az esélyes.

(#2483) Burt69


Burt69
csendes tag

Sziasztok :)
A kijelző gyors kikapcsolására változatlanul várnék ötleteket,és ha valaki tudna segitani a multimédiás vaio szoftverek Magyar leirásában,használati utmutatójában...hát azt is nagyon megköszönném !!!

Burt

(#2484) zandrs válasza Beetlejuice (#2480) üzenetére


zandrs
csendes tag

épp ma reggel jött meg az f11me1e-m
az "olcsóbb"
pont a kijelző , fotó és nem a br miatt ragaszkodtam a fullhd-hez
mert nekem ez sem olcsó.....
és ha nem haraxol megcáfolnálak ami a látószöget illeti.
(igaz eddig benq-n néztem a képeket amivel dolgozok)
KIFOGÁSTALAN fantasztikus prémiumkategóriás elit gép ez minden tekintetben, hozzáadott szoftvertámogatástól a bivalyerején át a külcsinig.
tökéletesen elégedett vagyok!
nem volt olcsó, de én ilyet, laptopban még nem láttam! :)
jó, most örül a fejem, bocs a dicsekvésért...... :))
ps:
a sony központi szalont ajánlom mindenkinek
gyors, korrekt, nem drágább mint máshol (hivatalos ár, + gari+ támogatás)

(#2485) Beetlejuice válasza zandrs (#2484) üzenetére


Beetlejuice
tag

Isten orizz, hogy elrontsam az oromodet! Felmerult a kerdes, hogy mi a kulonbseg a ketto kozott, es mivel nekem tortenetesen volt f11me1e-m, ezert beirtam a szubjektiv tapasztalataimat.

Nekem ez a kijelzo egy mozizasra, multimediara szant felsokategorias gephez kepest nagyon gyenge. (mondjuk mar az teny is reszben engem igazol, hogy pont ugyanez a szeria egy ugyanilyen felbontasu, de masik kijelzovel is forgalomban van) Persze lehetne azt is gondolni hogy az egyik szuper minosegu, es a ceg ugy erezte, hogy egy hyper minosegu kijelzot is kene meg kinalnia melle...

Jelenleg egy nem multimedias lenovo t500-as gepet koptatok es a szinhusege lazan leverte a sony-t amikor egymas melle tettem oket. Magyarul: jobban nezett ki rajta a film, foto, desktop, mint a sony-n.

Ettol meg ar / ertek aranyban szerintem az egyik legjobb vetel a piacon, csak szerintem az tulzas, hogy jo kijelzoje van...

(#2486) fabrikhu válasza zandrs (#2484) üzenetére


fabrikhu
csendes tag

gratulálok a vashoz! :)
két gyors kérdésem lenne:
a sony szalonban van színválaszték?
a billentyűzet ebben is backlit-es, vagy ez csak a nagyobbikban létezik?
előre is köszi!

(#2487) Beetlejuice válasza fabrikhu (#2486) üzenetére


Beetlejuice
tag

nem backlit es csak szurke van (ezen az aron)

(#2488) fabrikhu válasza Beetlejuice (#2487) üzenetére


fabrikhu
csendes tag

köszi az infot! (a backlit mellőzése sajnálatos)

(#2489) DENON


DENON
tag

Laptop vásárlásra adom a fejem,és a Sony mellett döntök eléggé valószínű, nagyon szépek, okosak, én jókat hallottam róluk meggyőztek.
A minap jártam egy üzletben és a VPCF11Z1E/BI modeljüket láttam gyönyörű felsőkategóriás készülék mindent tud,még azt is amit nem kéne. Összehasonlítva a többivel eléggé erősen meggyőző volt amit láttam(tudása papíron és küllem).
(A legfontosabb hogy szerintem a Sony laptop kijelelzői magasan verik az összes többi gyártó kijelzőét,de ez már lehet pici elfogultság is,bár egyetlen Sony termékem sincs.) Viszont egy dolog nagyon nem tetszett amit ennyi pénzért sőt még a feléért is kötöszködve viselnék csak el, akarom mondani leginkább sehogy. Futottak ott a demok különböző játékokról egymás után, az új intel procikat reklámozva közben i5 i7 leginkább. Szembetűnő volt hogy több más és ennél a példánynál olcsobb készülék is hibátlanúl futott még ez be-be szaggatott lassult és egyéb leginkbább játék közben zavaró problémák.
Az lenne a kérdésem hogy ez ha nem is ennél a modelnél de tapasztal már más is ehhez hasonló problémát a Sony készülékeivel, esetleg egy pillanatnyi elmezavara volt a gépnek,vagy alapból ha laptop akkor ne is Sony ?
Igazából amiért kérdezni akartam,hogy milyen laptopot tudnátok ajánlani?
Nem játékra használnám,bár ennek a tudását azért letesztelném egy-egy komolyabb mai játékkal is.
Játékra amúgy is ott a konzol és pont. Nem feltétlen fontos a BD és a FullHD sem a második is leginkább kimeneten ha lenne annak is örülnék.
Ez a készülék egyébként tökéletes lenne,de mondjuk egy 100-150 el olcsóbb készülék is ami sokak szerint jó nekem az is megteszi,bár sztem ezért a tudásért nem sok a 450eFt nekem lényeges hogy Sony legyen mert nekem nagyon tetszenek,ha nem ez akkor meghallgatom a tapasztaltabb VAIO sok véleményét és az alapján döntök.
A segítséget köszönöm így előre is.

[ Szerkesztve ]

(#2490) fabrikhu válasza DENON (#2489) üzenetére


fabrikhu
csendes tag

szia!
egyáltalán nem vagyok guru a témában, viszont ugyanezen rágódtam egész héten, végül én arra jutottam, hogy nekem nem ér majd' egy laptopnyi különbséget az i7-es.
a képernyője valóban prémium az f11m1e-hez képest (AdobeRGB színtér, matt kivitel), viszont összességében talán ez a legfőbb különbség (a blu-ray íráson kívül). pl itt tudsz olvasni a két proci közti különbségről, ha érdekel.

én maradok az f11m1e-nél, remélhetőleg jövő héten meg is jön.
üdv,
fabrik

(#2491) xedos válasza DENON (#2489) üzenetére


xedos
addikt

Itt egy teszt: [link]

Nem tudom kell a 8Giga RAM, de az elég komolyan árnövelő tényező.

(#2492) Beetlejuice válasza DENON (#2489) üzenetére


Beetlejuice
tag

Az akadas biztos, hogy valami konfiguracios problema lehetettet. Tegnap egesz nap itt lanpartiztunk az ocsemmel (o vette meg vegul a sony-t, mivel nem zavarja a screen). Szoval egesz este jatszottunk es siman tartotta a lepest az asztali gepemmel, es meg csak nem is melegedett a felszine tobb ora jatek utan sem.

Ami a noti vetelt illeti... hat iszonyat sok valtozo van. Mennyire vagy arerzekeny, mennyire akarod a piacon kaphato legjobb gepet, mennyire vagy kenyes a fenyes vs. matt kijelzokre, mennyire fontos a hordozhatosag, illetve a felbontas, akarsz-e jatszani stb. (ez a tenyezo onmagaban nagyon megdobja egy noti arat es lecsokkenti az akksi idejet).

Azt irtad, hogy nem igazan nem jatekra kell a gep. Ebben az esetben a ennel sony-nal joval olcsobban is tudnal gepet venni. Ez egy nagyobb meretu, kevesbe hordozhato, 'csaladi', multimediara szant desktop helyettesito rovid akksi idovel es nagy kijelzovel. Lenyegileg egy normal felhasznalonak mindenre eleg a sebessege sztem, kiveve a hardcore jatekokat. Kozepes detail mellett azert elmennek rajta a legujabb 3d jatekok is. Ennel letezik a piacon kisebb, gyorsabb videos, hosszabb akksi ideju noti, ami olcsobb is. Igazabol neked kell eldontened, hogy mi a fontos.

(#2493) #32077824 válasza Digitalis (#2451) üzenetére


#32077824
törölt tag

Mindenkinek üdv, én is csatlakoznék az előttem szólókhoz - gép vásárlás előtt állok. Végigolvastam a figyelemreméltó írásokat és megpróbálom én is a tapasztalatotokat hasznosítani. Nekem elsősorban munkára (grafikai+képszerkesztés) kell a gép, és fontos hogy könnyű legyen. Két típus között gondolkozok, de egyre inkább a Sony Z felé billen a mérleg :) A Dell Precision M2200 [link] lenne az egyik befutó, a másik a Sony Vaio Z http://www.sony.hu/product/vn-z-series/vpcz11x9e-b Megpróbáltam minden létező forumon utánanézni, hogy a kijelzőről mit írnak. Egyértelműen a Sony nyert: az Adobe® RGB színtér 96%-át megjeleníti :C ami ugye komoly!! A Dell Precision M2200 kijelzőjéről csak annyit találtam hogy kalibrálás előtt kékes és hideg a színe, de Adobe RGB színtérről ebben az esetben szó sincs! Felmerült... a Machintos is, de miután PC-s rendszerben dolgozunk - el is vettetük (azzal együtt, hogy a Mac-en is fut már a Windows...)
Ugyanazokkal a paraméterekkel (de a Dell-nél Core2 proc) az ár szinte megegyező a két típusnál. A Dell kicsivel nagyobb kijelzővel, 14.1" rendelkezik. Az igazság az, hogy iszonyatos ára van itthon mindkét típusnak, de fontos HU op. rendszer és a garancia is, ezért az itthoni vétel mellett döntöttem. Ha bármi hasznosítható gondolatotok van a fenti témában, kérlek benneteket segítsetek a döntésben.

[ Szerkesztve ]

(#2494) Digital


Digital
addikt

Én is az új EB szériával szemezek, nekem elég volna az i3-as gép is. (az i5-ös az 200k felett van ugye?) Tudtok valami jó "kivesézős" tesztet a gépről?
Feketében gyönyörű :Y !

[ Szerkesztve ]

"barackot,imádom a húsos barackot" Emlékszel a lassú internetre? Csak nyolc kép fért bele egy éjszakába...

(#2495) Beetlejuice válasza Digital (#2494) üzenetére


Beetlejuice
tag

Szia! Nekem ma jott meg egy kicsit felspecizett valtozata az EB-nek. Csak elso benyomasokat tudok irni. A haz kicsit gagyi: 'kopogos' muanyag, fenyes fekete feluletek, picit acer / asus vonalra emlekeztet, nagyon 'muanyag'. Viszont nem recseg-ropog, es akar a sarkanal fogva fel lehet emelni. Szoval tisztessegesen megcsinaltak, de nem egy premium kialakitas.

Nekem i5 proci / ati 5650-es video / es 1920x1080-as felbontas van, ugyhogy ezeket nem tudom osszehasonlitani. Viszont meg ezzel a konfiggal sem melegedett sehol erezhetoen a windows install soran. Venti nem is hallhato netezes kozben. Akksi ido eleg gyatranak tunik igy elso latasra, de meg nem teszteltem (igy 2.5 ora korul saccolnam) a fogyas alapjan.

Ugy tunik, hogy a Sony felvette a kesztyut az olcsobb gyartokkal es eleg jo aron kezdett eros hardvert, kicsit kevesbe igenyes csomagolasba tenni. Igazabol ha ez nem megy a tartossag rovasara, akkor ennek csak orulni lehet szerintem.

Ha van valami kerdesed szivesen valaszolok.

(#2496) Digital válasza Beetlejuice (#2495) üzenetére


Digital
addikt

Ó hogyne volna!
Mennyibe került a géped? Játékok hogy futnak? A win7-et kapod lemezen a géphez? Képeket tudnál küldeni/felrakni? Nagyon kíváncsi vagyok rá, a neten nincs normális fotó.
:R

[ Szerkesztve ]

"barackot,imádom a húsos barackot" Emlékszel a lassú internetre? Csak nyolc kép fért bele egy éjszakába...

(#2497) Beetlejuice válasza Digital (#2496) üzenetére


Beetlejuice
tag

En az ebay-en vettem, es igy kb. 260.000-re jott ki. Jatekokat meg nem teszteltem, de ugy kepzelem siman futnak :) Nemet windows 7 home premium jart hozza, de azota mar angolt raktam fel. Azt hiszem lemez nem volt, de hogy oszinte legyek nem is neztem meg a dobozat. Ha otthon leszek megmondom. Itt most nincs fenykepezom, de szerintem a you tube-on van a feketerol egy HD felbontasu film is. Szoval meg tudod nezni.

(#2498) muskatly válasza Beetlejuice (#2497) üzenetére


muskatly
csendes tag

Hello segítség kellen windows 7 64bit meg megfelelö drrivereket kéne telpíteni a gépemre a gép Sony vaio FW41ZJ H aki tudna segíteni annak persze honorálnám elore is koszi :R

(#2499) Stephan89


Stephan89
aktív tag

Sziasztok!

Tegnapi naptól én is a VAIO Clubba tartozom. :D
Megvettem az EB1E1E/W típust, ebben ugye az i3-as processzor van. A Sony központi szalonban vásároltam.
Amin először meglepődtem, hogy a Sony oldalán is feltüntetett matt fehér szín helyett a fedél ezüst színű, a billentyűzet már viszont fehér. Alján, és a dobozán "Made in China" felirat virít. :F Ez a többi Vaio-nál is így van, a többi is ott készül?
Az anyagminőségről már nem írok, megtették helyettem.

Miután hazahoztam és bekapcsoltam, szép csendben és különösebb melegedés nélkül indult a gép, települt a Sony, McAfee, Google, stb. programokkal "felturbózott" Windows 7, 64 bit a számára létrehozott partícióról. Egyébként szépen és gyorsan teszi a dolgát eddig a rendszer. (Le is kopogtam gyorsan. :D )
Egy gyors Vaio frissítés után elkészítettem a 4 visszaállító DVD-t, ami később nagy segítség lehet.

A kijelző lehetne jobb is. Sajnos igaz, amit egy korábbi teszt írt: az éjszaka játszódó filmek élvezhetetlenek, a fekete helyett sötétszürke jelenik meg. Lehet ezen valahogy javítani esetleg beállítások módosításával?

A webkamerát egyszer próbáltam ki nappali fényviszonyok mellett, a képminőségre nem panaszkodhatok. :)
A hangszórók is megfelelnek átlagos használatra.

Összességében egy kicsit többet vártam tőle külsőre tényleg olyan "Acer feeling", de ha ennek ellenére tartós és megbízható lesz évekig mint a többi Sony, akkor ezt nyugodtan figyelmen kívül lehet hagyni. Főleg, hogy a terméktámogatásra nem lehet panasz. Automatikusan frissülnek a driverek, Sony programok, ezen kívül a gép regisztrációja utána Club Vaio tagok leszünk, bár ezt még nem fedeztem fel nagyon.
Minden megvan a kis Vaio-n ami kell, még az is ami nem, ezeket el is távolítottam (pl. Google Toolbar) A 60 napos McAfee Internet Security viszont kimondottan tetszik. Nem lassítja a gépet és végre magyar kezelőfelülettel rendelkezik. (Bár lehet, hogy már régóta, de én már régen használtam McAfee-t. :) Egyébként a hatékonyságával sosem volt bajom.)

Egy problémám még lenne, bár ez inkább a Windows Media Player sara. Ha az említett programmal hallgatok online rádiót, és közben beteszek a gépbe egy lemezt amin vegyes tartalom (kép, videó, zene) van, a rádió adást leállítja és nem történik semmi. De úgy is volt már, hogy elindította a lemezen lévől videókat. Erről az automatikus indításról nem tudom lebeszélni, hiába állítottam be minden a Vezérlőpultban úgy, hogy lemez behelyezésekor csak kérdezze meg, hogy mit tegyen.
Mi lehet a gond?

Remélem, tudtam segíteni azoknak, akik ezen a laptopon gondolkodnak.
Én nem bántam meg a vásárlást. Remélem, hogy később sem lesz rá panasz, és nem lesznek meghibásodások.

Az élményindex pedig így alakul:
(Nem tudom, hogy ez az érték mennyire jó, mindenesetre a teljesítménnyel meg vagyok elégedve.)

Üdv.

(#2500) nestor75


nestor75
csendes tag

Sziasztok, egy laikus számára mit mondanátok erről a gépről?
SONY VAIO VPCS11X9E/B - elsősorban irodai munka, word, excell, a szórakozás része annyira nem szempont. Könnyen hordozhatónak tűnik, sokat utazom ez fontos lenne. Ez a magnézium-ötvözet borítás vajon mit jelent? Vajon mennyire hangos, ha átmelegszik, és mennyit bír ki töltő nélkül? Minden infonak örülnék, le- vagy rábeszélnétek inkább?

[link]

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.