Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#2501) Taybor válasza Stephan89 (#2499) üzenetére


Taybor
tag

Milyen képernyő van ebben a modellben? A full hd és dual light(többlámpás) technológia? Mert nálunk van egy fw51 amiben ez van és az szerintem egy nagyon jó képernyő... Már a fw21e hez képest amit én használok...

(#2502) Beetlejuice válasza nestor75 (#2500) üzenetére


Beetlejuice
tag

Szerintem ez egy jo gep arra a celra, amit leirtal. A magnezium boritas a gyakorlatban azt jelenti, hogy nem kopik, nem karcolodik konnyen, es a szilardsagahoz kepest a sulya kicsi. Ez egy relative draga anyag a notikam, ugyhogy leginkabb a premium / uzleti szegmensben hasznaljak a tartossag / megbizhatossag uzenetet kozvetitve. A konkret modellt nem ismerem, de mar tobb magnezium boritasu gepem volt es azokon egy karc sem lett egy ev hasznalat utan, es teljesen ugy neztek ki, mint uj korukban.

(#2503) yamshee


yamshee
tag

Hosszabb gondolkodás után úgy döntöttem , hogy a gép fejlesztést már nem asztali gép szinten fogom folytatni , hanem veszek vmi normális notit.
A nejemnek Asus-a van , a megbízhatóságával nincs semmi baj, de a felhasznált anyagok minőségével annál több problémánk akadt. A műanyag kopik és recseg, a kijelző lötyög , és csak 1,5 éves.
Volt szerencsém megnézni a VAIO gépeket egy nagy áruházban és megtetszettek. A megbízhatósági ráták alapján is rá esett a választás, mert az ASUS-Toshiba-SONY hármasfogat az élen elég meggyőző.
Nekem főleg munkához kell , de előny ha jó multimédiában és gyors is, az sem hátrány ha lehet rajta COD-ozni.
Szomorúan látom kis hazánkban elég pici a választék és a termékeket a premium kategóriába sorolták és az áruk 20-30%-val magasabb mint a sógoroknál.
Mit az ajánlatotok? Érdemes itthon megvenni vagy inkább egy shopból megrendelni a sógoroktól. A garanciát , hogy tudom intézni ilyenkor? etc Érvényes rá az eu garancia?
Egyébként pont azok a notik tetszettek amiket itthon nem lehet kapni. :(
VPCF11S1E/B , VPCEC1S1E/BJ , VPCEB1Z1E/B
A VPCF11Z1E/BI most jelen pillanatban akciós a bécsi saturnokban , 1399 öjró. (Mondjuk nekem angol bill az elsődleges , a magyar nem hiányzik. Lehet angollal is kérni német nyelvterületről?)

We are the Borg. Lower your shields and surrender your ships. We will add your biological distinctiveness to our own. Your culture will adapt to serve us. Resistance is futile.

(#2504) Beetlejuice válasza yamshee (#2503) üzenetére


Beetlejuice
tag

En vettem egy F11-et Becsben, 999 euroert. Mar korabban leirtam, hogy nem jott be a kijelzoje es tovabb is adtam rajta egybol. (Amit te irtal annak matt, premium kijelzoje van, ugyhogy annal nem all fenn ez a dolog) Aztan rendeltem VPCEB1Z1E/B-et az ebay-rol, Nemetorszagbol 953-ert.

Ez a gep nagyon bejon, de a kasztnijatol nem vagyok elajulva. Ezt is leirtam korabban. A sebessege szuper, lan partin is nagyon jol ment. Szoval teljesitmenyben hoz minden elvarast.
Bar nem neztem utana, de asszem nem lehet itthon ervenyesiteni a garijukat, es a lokalizaciojuk pedig nemet. Az oprendszer es a billentyuzet is csak nemet nyelven volt elerheto, azokon a helyeken ahol en neztem. Talan ha sikerul talalnad angol webshopot, ahol aruljak ezt gepet, akkor lehet angol billentyuvel is szerezni.

(#2505) yamshee válasza Beetlejuice (#2504) üzenetére


yamshee
tag

Éppen ezen vagyok. Az amazon.uk eddig kidobott pár lehetőséget. Az árak sem vészesek. 1199 Font szállítással együtt a 6 gigás változatra, az tesók közt is 350E peták.
Ahh a nagytesó meg 380E peták, szállítás benne van. Akcióban!
Argh , de csak anglia területén free a szállítás .... :W

[ Szerkesztve ]

We are the Borg. Lower your shields and surrender your ships. We will add your biological distinctiveness to our own. Your culture will adapt to serve us. Resistance is futile.

(#2506) yamshee válasza Beetlejuice (#2504) üzenetére


yamshee
tag

Sony VAIO EB1Z0EB Core i5 Laptop in Black - VPCEB1Z0EB , ez miben különbözik az általad vásárolttól? Mi ez a 0EB benne ? 0 minőségi osztály ? Nem értem.

[ Szerkesztve ]

We are the Borg. Lower your shields and surrender your ships. We will add your biological distinctiveness to our own. Your culture will adapt to serve us. Resistance is futile.

(#2507) Beetlejuice válasza yamshee (#2506) üzenetére


Beetlejuice
tag

Ha jol latom ez 512 megas radeon 5470-el van. Az enyemben 1 gigas 5650 van.

(#2508) Stephan89


Stephan89
aktív tag

Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni akkumulátor ügyben. Hogyan kell beállítani a gépet, hogy a lehető legtovább bírja telepről?
Most töltöttem másodszor mióta megvan, inkább hálózatról használtam eddig (az akkumulátor ilyenkor nincs benne).
Az első töltés előtt mikor hazahoztam, lemerítettem az akksit ahogy az üzletben is javasolták, majd töltőn hagytam egész éjszaka és másnap délelőtt vettem le, így kb. 17 órát volt töltőn. Mikor bekapcsoltam, meglepődve láttam, 80% volt a töltöttségi szint, és jó hamar le is merült. (Oké, játszottam is rajta egy 20 percet.)
Tegnap este is föltettem töltőre, ma reggel ismét csak 84% volt az akku töltöttsége. Fél óra használat (netezés) után most 69%-on áll, és 2 óra 39 perc hátralévő időt ír. Egyébként ez gyakran változik, ahogy csökken a százalék, úgy a becsült üzemidő. :F
A Vezérlőpultban beállítottam az energiatakarékos módot, a fényerőt visszavettem, a színmélység 16 bit. Ma találtam a Vaio Control Centerben a Power Management alatt egy "Battery Care" funkciót, ezt bekapcsoltam, alapból 80%-ra van állítva, ezt nem igazán értem, hogy mi lehet. (Most néztem jobban meg, mintha azt írná, hogy 80%-nál leállítja az akku töltését, bár nem értem jól, mivel angol.)

Tudnátok segíteni? Mert eléggé furcsa, hogy ilyen gyorsan visszaesik a töltöttség szintje. :F
(Még egyszer: a gép a VPCEB1E1E típus)

Üdv.

(#2509) yamshee válasza Beetlejuice (#2507) üzenetére


yamshee
tag

Egy szérián belül ugyan azzal a gyári azonosítóval létezhet 2 fajta graf kártyával ugyan az a noti?

Találtam egy nagyon jó angol webshopot ott ati 5470 -et írnak a kártyára , a német oldalon meg 5650-et. A típus: VPCEC1S1EBJ

We are the Borg. Lower your shields and surrender your ships. We will add your biological distinctiveness to our own. Your culture will adapt to serve us. Resistance is futile.

(#2510) Beetlejuice válasza yamshee (#2509) üzenetére


Beetlejuice
tag

Ez valami tok masik noti. 17 colos...

(#2511) Beetlejuice válasza Stephan89 (#2508) üzenetére


Beetlejuice
tag

Az akksi toltottseg nekem is ingadozott az elejen, de par nap hasznalat utan beallt a dolog. A battery care azt jelenti, hogy a nem csutkra feltoltott akksi tovabb birja, viszont cserebe nem all a rendelkezesedre a teljes akksi ido, amikor szukseged van ra. Tehat a user eldontheti, hogy mi a fontosabb neki.

(#2512) yamshee válasza Beetlejuice (#2511) üzenetére


yamshee
tag

Itt azt akartad mondani , hogy a nem csutkán feltöltött aksi élettartama hosszabb??

We are the Borg. Lower your shields and surrender your ships. We will add your biological distinctiveness to our own. Your culture will adapt to serve us. Resistance is futile.

(#2513) yamshee válasza Beetlejuice (#2510) üzenetére


yamshee
tag

Két helyen 2 fajta grafkártyával láttam és ugyan azzal a cikkszámmal. Szerinted?

We are the Borg. Lower your shields and surrender your ships. We will add your biological distinctiveness to our own. Your culture will adapt to serve us. Resistance is futile.

(#2514) Stephan89 válasza Beetlejuice (#2511) üzenetére


Stephan89
aktív tag

Köszönöm szépen a választ!

Hát akkor marad a 80%-ra beállított töltés, ha így később kell akksit vennem, mindenképp megéri a valamivel rövidebb üzemidő. Pénzügyileg mindenképp. :)

Azt tudja valaki mitől lehet, hogy a merevlemez sárga visszajelzője folyamatosan villog akkor is ha semmit nem csinál a gép? Hibára utal esetleg, vagy csak a Windows szórakozik valamit?
A processzorhasználat 0-3% között ugrál folyamatosan. Lehet összefüggés a kettő között? Remélem nem hardver gond lesz.

Üdv.

(#2515) Beetlejuice válasza yamshee (#2512) üzenetére


Beetlejuice
tag

Igen, a nem csutkara feltoltott akksi elettartama hosszabb.azt hiszem kb. 60% toltottseg es hutes mellett maradnak a leghosszabb ideig hasznalhatoak. Tobb noti gyartonak is van ilyen battery saving beallitas a power managereben, ahol nem tolti fel 100%-ra az akksit. A teljes lemerites es lemeritett allapotban tarolas viszont kifejezetten art nekik.

(#2516) Beetlejuice válasza yamshee (#2513) üzenetére


Beetlejuice
tag

Hat erre passzot mondok. Eddig mindig volt kulonbseg azokban a modellekben, amiknek mas volt a serialja, azok kozott amiket en lattam, de hatalmas a szoras abban, hogy milyen hardvert raknak ezekbe a kasztnikba a vilag kulonbozo piacain, ugyhogy a fene tudja.

Ennek ellenere szerintem valamelyik bolt irta ki rosszul az adatokat, es ezert van a kavarodas.

(#2517) rinpocse


rinpocse
tag

Leszeretném cserélni egy 6 éves IBM R51-et egy VAIO-ra. Játék nem érdekel.
Az iránt érdeklödőm, hogy az Intel Core 2 Duo SU7300 processzor milyen az Intel 1,6Ghz Pentiumhoz képest (R51), valamint a Graphics Media Accelerator 4500MHD az ATI 9000 (R51) képest. Köszönöm.

(#2518) zandrs válasza Stephan89 (#2499) üzenetére


zandrs
csendes tag

Gratula!

akkor egyel többen vagyunk újból :)
én is tökéletesen elégedett vagyok,
média-zene lejátrszókból a win-en kívül más is van... (noha kétségtelen hogy a win7 jobb és gyorsabb és főleg stabilabb lett) de a kész gépet egy-két progival még kiegészítettem..
a video-vágó (vaio-programot még nem ismertem ki, de minden hozzáadott programmal, ingyenes netújsággal elégedett vagyok)

a valós fullhd mozi esetedben hdmi-kimenettel valósul meg, így a feketék is feketék lesznek a tv-den :)
sajna a valódi színhelyes monitorok a Z sorozatú 5százezres gépnél kezdődnek, de nékem a 3 kilós fullhd F11 is elég volt fényképekre, munkára, összességében csak dícsérni tudom én is a Vaio-t.

Muskatly!
minden szoftvertámogatás, a sony-honlapon magyarul megvan! újratelepítéskor jól jön, vagy simán van egy vaio update is a gépeden ha minden igaz.

(#2519) zandrs válasza Stephan89 (#2508) üzenetére


zandrs
csendes tag

ps:
nálam ilyen powermanagment nincs... de nem is hiányzik:)
én úgy tudom a litiumos sokcellás aksikat nem kell lemeríteni, ha töltőről használod nem kell kivenni...
1-2 hét után beáll a jó bő 2 órás üzemidőre, képernyőtsötétíteni nem érdemes, nem nyersz sok időt...

(#2520) Stephan89


Stephan89
aktív tag

Köszönöm mindenkinek a válaszokat, köszönöm, hogy ennyit segítetek. :) És bocsi, ha sokat kérdezek. :U
Jelenleg 2 óra 10 perce megy folyamatosan a gép (böngészés, msn, meg egy youtube videó ment eddig) a power management 80%-os töltésre van beállítva és még most sincs teljesen lemerülve, még nem is villog a töltés jelző. Tehát szerintem ez rendben lesz. Bár még mindig össze vissza jelzi néha a hátralévő időt. Most pl. 42 perc (18%)-ot ír, ami nyilvánvalóan valótlan érték. De mondtátok, hogy ez majd be fog állni. :)

Egyébként alapvetően a Windows programjait használom mutimédiára, elégedett vagyok ezekkel. Majd azért persze kipróbálom a Sony programokat is, de egyelőre ismerkedem még a Windows 7-tel.

Jut eszembe. Mennyire lenne gond ennek a Windowsnak a McAfee Internet Security eltávolítása és pl. a Microsoft Security Essential telepítése? Mert az XP-t eléggé megzavarta akár egyetlen víruskereső váltás is. Mint mondtam, a McAfee-val semmi bajom, csak nem akarom megvásárolni ha letelik a 60 nap. Az SE meg szerintem a Windows tűzfallal meg az UAC-vel kiegészítve korrekt védelemnek tűnik legálisan és ingyenesen.

Üdv.

(#2521) BLiNk3r válasza rinpocse (#2517) üzenetére


BLiNk3r
senior tag

Ezen a linken összehasonlíthatod az egyes procikat, ill. megnézheted őket listába rendezve. Itt pedig a vga-k teljesítményéről tájékozódhatsz.

(#2522) #01674752


#01674752
törölt tag

Valakinek van tapasztalata a CW sorozattal? minden vélemény érdekel. Koszonom

http://www.sony.hu/product/vn-cw-series

[ Szerkesztve ]

(#2523) ro_bert17 válasza Stephan89 (#2520) üzenetére


ro_bert17
őstag

Mindig a pillanatnyi fogyasztásnak megfelelően írja ki a management a hátra lévő időt.
Mint az autóknál a pillanatnyi fogyasztás, és hogy hány km-t tudsz még megtenni a tankban lévő üzemanyaggal Persze ha dombon felfelé nyomod kettesben 120-al, akkor hamar kiürül a tankod.
Én SE-kre cseréltem le a mcafee-kat. Semmi kócolódás.
Igaz, XP alatt sem volt ezzel semmi gubanc nálam.

[ Szerkesztve ]

(#2524) Bitlisz


Bitlisz
aktív tag

Kinéztem már én is magamnak ezt az új E szériát.
Csak az a gond itthon nem lehet megkapni ami jó is.

Nevetséges, hogy itthon csak Blu-Ray olvasó nélküli 15"-osat lehet venni, fehérben, ~240ezer Ft-ért (a többi stimmel...). Itthon ugye kb 40ezer lenne egy slim Blu-Ray olvasó, de nem tudom jó-e egyáltalán az bele (méret, SATA vagy PATA?)...BC-5500S, vagy BC-5600S (ez slotos).

Ami fontos lenne, az a Core i5 proci, Ati HD 5650 (esetleg 5470) videó, Blu-Ray ROM, jó lenne a fekete és 17"-os is.
Egyenlőre csak Angliában találtam ilyet 17" vagy ez 15"-ban. De még itt sem azonnal elérhető.
Gondolom erre az nettó árra jönne a 25% áfa + szállítás (10-20font), 15" -> ~240ezer Ft,
17" -> ~260ezer Ft.
Ráadásul mindkettő kijelzője Full HD (most nem is lenne fontos, de ez a jobbik).

Az angol nyelvű win7 nem zavar, mert magyarítható (olvastam már ilyet).
A billentyűzet zavarna a legjobban, de végülis dolgoztam már angol billentyűről magyarul:)

Viszont a garanciális dolgokkal nem stimmel valami, mert itt 1 év gyártói garanciát látok. Máshol 2 évet, és világ gar, de legalábbis EU.
Van valakinek tapasztalata ilyennel?

(#2525) Bitlisz válasza Bitlisz (#2524) üzenetére


Bitlisz
aktív tag

Közben felhívtam a Sony-t.
A lényeg az, hogy nem lesz legalább féléven belül más típus mint ami most.
Ha külföldről veszi az ember (EU-ból), akkor 1 év az itthon vállalt garancia.
Akkor is, ha ott eredetileg 2 év gart adtak. És a garancia nem bővíthető.

Sajnos a VAIO vásárlás a végén el fog vérezni nálam...

Itthon ilyen felszereltséggel csak acer és ASUS van...ahol vagy van min 2 év gar, vagy bővíthető. A minőségről ne nyissunk vitát, nem vagyok elfogult, max az igényeimmel kapcsolatban.

Mellesleg a Blu-Ray beépítésről nem tudott infót adni, de adott egy support email címet (amit csak szériaszámmal rendelkező ügyfeleknek adnak meg:) ).

(#2526) Beetlejuice válasza Bitlisz (#2525) üzenetére


Beetlejuice
tag

Hat attol fugg melyik parameter fontos neked. Nekem a felbontas az egyik legfontosabb es az ASUS gepek ebbol a szempontbol nagyon gyengen szerepelnek. Tartossagban es arban viszont nagyon versenykepesek, olyannyira, hogy vezetik is a megbizhatosagi statisztikakat. AFA-t az EU-n belul csak egyszer kell megfizetned, tehat ha egy website-on a VAT benne van az arban, akkor arra mar nem jon ra az itthoni 25%.

En sem vagyok elfogult egyaltalan. Siman vennek ASUS-t is, ha lenne olyan parameterekkel, ami nekem tetszik.

(#2527) Bitlisz válasza Beetlejuice (#2526) üzenetére


Bitlisz
aktív tag

Amit írtam árak, szerintem reálisak.
Sőt áfa ügyileg az angol amazonról vásárolva kifizettették velem a 25%-ra feljavított áfát (17% angol áfa + 8%). Érdekes módon Németországból rendelésnél nem volt ilyen gondom.

Szóval Te azt mondod csak bátran a külföldi VAIO vásárlással,
nem lehet gond 1 év után sem vele. ?

(#2528) Beetlejuice válasza Bitlisz (#2527) üzenetére


Beetlejuice
tag

Hat nekem eddig kb. 10 notim volt es garis gondom meg nem volt veluk. Viszont egy evet eleg keves noti el meg nalam, ugyhogy, ha valaki hosszu tavra gondolkodik, akkor ez is szempont lehet. Normal esetben az alaplap, proci, kijelzo nem hal meg magatol (azert elofordul ilyen is, de sztem ritka), es ha a user a hibas a gari sem ervenyes. Ha a zsanerok, vagy a kasztni anyagfaradas miatt serul, nem tudom mennyire egyszeru evek mulva gariztatni.

Szoval summa summarum, eleg keves esetet tudok elkepzelni ahol a gari valami nagy koltsegtol biztosan megkimel. Nyilvan ez is egy szempont a vasarlasnal, de nekem a specifikaciok meg adott esetben egy jo ar joval fontosabbak, mint a gari. Az persze mas kerdes, hogy az esetleges ujboli ertekesitesnel a vevo szivesebban vasarol olyan hasznalt notit, ami meg garis.

En kulfoldi VAIO-t vettem es meg annak sem neztem utana, hogy az egy ev gari ervenyesitheto-e itthon, mert nagyon kis eselyt latok arra, hogy 1 even onhibajabol belul meghal nalam.

(#2529) Bitlisz válasza Beetlejuice (#2528) üzenetére


Bitlisz
aktív tag

Ok. Te honnan vennéd inkább, angol vagy német honból?

Másik: meg ennyit még sose fizettem előre...viszont van PayPal-om...

(#2530) Beetlejuice válasza Bitlisz (#2529) üzenetére


Beetlejuice
tag

Ahol olcsobb, vagy ahol jobbak a parameterek. EU-n belul, komolyabb cegtol siman vasarolnek. A mostani notimat egy nemet, ebay-es uzlettol vettem, es 3 nap mulva itt volt.

(#2531) yamshee válasza Bitlisz (#2529) üzenetére


yamshee
tag

Anglia!
Most nagyon olcsó a font, egyébként meg mindegy. A legtöbb shopban lehet fizetni Euro-ban és a vicc az , hogy olcsóbb is egy picit ha euroban fizetsz!!!
Más!
Ma felhívtam az egyik sony disztribet , foglalkoznak egyedi beszerzéssel azt mondták küldjem el a típust,(főleg fotó apparát van náluk).
Szóval megrendeltem náluk egy F11S1E/B , nagyon kíváncsi vagyok a reakciójukra. :DD
Egyébként meg ha angol a bill az sem érdekel, a gari viszont nagyon fontos.
Ha be tudják szerezni, akkor a fekete EB szériát vagy a 17"-os verziókat is tudnak!
A sony hungary meg tojjon farfekvéses sünit! ;]

We are the Borg. Lower your shields and surrender your ships. We will add your biological distinctiveness to our own. Your culture will adapt to serve us. Resistance is futile.

(#2532) Beetlejuice válasza yamshee (#2531) üzenetére


Beetlejuice
tag

Sok sikert! A hardverapro reszben egy srac hirdetett egyebkent egy vadi uj, Ausztriaban vasarolt f11s1-et 345.000-ert, ami sztem eleg jo ar erte. [link]

(#2533) zandrs válasza Bitlisz (#2529) üzenetére


zandrs
csendes tag

ha nem elég a magyar választék, akkor
BÉCS
ha spéci igényeid vannak, nem akarsz utalganit, és látni szeretnéd mit kapsz...
ha gond van személyesen intézhető és szónélkül cserélnek
(bár nekem a sony hungáriával se volt gondom. igaz, nagy választék kispiacon nincs)

(#2534) Bitlisz válasza yamshee (#2531) üzenetére


Bitlisz
aktív tag

Naigen, lehet mégis külföldi beszerzés lesz, inkább német/osztrák, lehetőleg PayPal-os fizetés. Német billentyűzet ok, hisz elég közel van a magyar kiosztáshoz, van elég gomb, csak pár matrica kell:)

A két típus amit kinéztem:

alap: Core i5-430M, 4GB DDR3, 500GB/5400RPM, HD5650/1G, Blu-Ray, eSATA

VPCEB1Z1E/B -> 15", 1920x1080 -> kintről kb 240-245ezer, itthon kb 300ezret kérnek érte
VPCEC1S1E/B -> 17", 1920x1080 -> kintről kb 260-265ezer, itthon bőven 300felett lenne (saccra 320-340ezer)...
A közelítő árakat a geizhals.at, idealo.at, idealo.de, press.de, www.preisroboter.de, stb oldalakról vettem. még kb 1,5 hónapig van kinn egy rokonom, lehet ő veszi meg és küldi el nekem (biztosabb, de még talán olcsóbb is).

Egy kedves forgalmazó emailomra válaszolva fellelkesített, hogy be tudják szerezni, de a végén derült ki, hogy ezeket a típusokat ők is Németországból hozatják be...szal minden német, a garanciára viszont 2 évet vállalnak (ezt hogy?). Az viszont ha nincs magyarítva a cucc +60ezret nem ér meg (persze most ezt mondom). Ezt pofátlanságnak tartom.

(#2535) yamshee válasza Bitlisz (#2534) üzenetére


yamshee
tag

Mondtak egy olyan árat a nagykerben , hogy dobtam egy hátast.
Egyrészt amiket kértem nem tudnak szállítani , csak abból a gyér választékból van amit itthon árulnak.
Másrészt bruttó drágább volt a noti mintha bementem volna a Mmarkt-ba.
Megrendelem angliából és tojok az egészre.

We are the Borg. Lower your shields and surrender your ships. We will add your biological distinctiveness to our own. Your culture will adapt to serve us. Resistance is futile.

(#2536) Bitlisz válasza yamshee (#2535) üzenetére


Bitlisz
aktív tag

Naigen...jóhogy nem kérdezi meg mondjon egy árat...sajna itthon nagy terheket rónak rájuk, a kereslet sem akkora, de bőr is vastagabb van a képükön. Én spec majd megrendeltem itthon, mire kinyögi hogy német verzió...és így ugye + 60ezer a +1év itthoni garancia.

Az se kutya, hogy olyat raksz össze magadnak amit akarsz:
https://www.sonystyle.at/SonyStyle/VAIO-Notebook-PC/E-Serie

pl.: "az alaphoz" képest VPCEC1S1E/BJ ami máshol 980 EUR itt 1000.
Core i5-520M + 50.0 €
Blu-ray ROM + 50.0 €
Blu-ray RW + 100.0 €
6 GB 1066MHz DDR3-SDRAM (1 x 4096 MB + 1 x 2048 MB) + 100.0 €
500 GB Serial ATA (7200 U/Min) + 30.0 €
640 GB Serial ATA (5400 U/Min) (2 x 320 GB) + 40.0 €
1 TB Serial ATA (5400 U/Min) (2 x 500 GB) + 100.0 €

szal határ a csillagos ég...

Ez a 2 egér sem rossz: VGP-BMS15/B , VGP-BMS55/B ~50EUR mindkettő.

[ Szerkesztve ]

(#2537) Bitlisz válasza Bitlisz (#2536) üzenetére


Bitlisz
aktív tag

ja, most látom Blu-ray ROM az alap, a Blu-ray RW + 50.0 €

(#2538) yamshee válasza Bitlisz (#2537) üzenetére


yamshee
tag

Ja! Én is pont ezt néztem , memóriát , BD írót lehet kérni hozzá

We are the Borg. Lower your shields and surrender your ships. We will add your biological distinctiveness to our own. Your culture will adapt to serve us. Resistance is futile.

(#2539) Bitlisz válasza yamshee (#2538) üzenetére


Bitlisz
aktív tag

Töredelmesen bevallom feladtam ezt a VAIO beszerzést, és lett egy ASUS N71JA cuccos.
Ezt köszönhető a Sony és MS hozzáállásának is...

(#2540) soldier2


soldier2
őstag

Sziasztok. A valtozatossag kedveert csatlakoznek en is a klubbhoz, de elotte egy kis segitseget kernek. Hosszas keresgeles utan tobb befuto is akad, es orommel latom, hogy tobbeknek van mar hasonlo.
1. VPCF11S1E/B (az olcsobb modell a kepernyorol olvasot negativ tapasztalat miatt ugrott, ezt benyeltem volna, ha nem nezek be ide)
2.VGN-FW51ZF/H
3. VPCEC1S1E/BJ
Amiben tanacstalan vagyok, hogy az FW51-ben nem az uj generacios a proci, tehat ha a gep epp tetlenkedik akkor is max orajelen jar. Aki mar dolgozott ilyen geppel leirna, hogy milyen zajszintre szamithatok, mert ez eleg fontos lenne.
A VPCF11S1E/B kepernyoje nem x-black, de errol itt jokat olvastam, ettol johet, de az i7 proci teljesitmenyer, melegere, es fogyasztasara nincs szuksegem, es itt ugyebar a 6 Gb memoria sem dual chanel modban jar
A VPCEC1S1E/BJ lenne a tuti befuto, bar a hazat itt lehuztatok, es a kepernyo bar LED-es, semmi mast nem talaltam rola, kb milyen szinten all a masik kettohoz kepest?

A vegen pedig amiben vegkepp tanacsatalan vagyok az a videokartya. GeForce® GT 330M , Radeon™ HD 4650 Graphics, Radeon™ HD 5650 kozul egyedul az utolsorol tudom, hogy HD film nezes eseten hardveresen gyorit, es ezaltal a processzor nincs terhelve (kissebb a zaj). A masik kettorol valaki tud esetleg valamit? A 330M teljesitmenye kb hol all a masik kettohoz kepest?

A fo eselyes egyelore a VGN-FW51ZF/H, ha nem tul zajos, es a regebbi ATI kartya is hardveresen dekodolja a HD filmeket, vagy a VPCEC1S1E/BJ ha a kepernyo allja a sarat az elozovel (bar ez nem valoszinu). Koszonom

Van úgy, hogy bizonyos aktákat ki kell nyomtatni. A https://fundaforest.eu/hu oldal meglátogatása csökkenti a környezetterhelést. Köszönjük, hogy kattintott!

(#2541) Beetlejuice válasza soldier2 (#2540) üzenetére


Beetlejuice
tag

Ami a videokartyakat illeti, a felsoroltak kozul barmelyik siman elbanik a HD tartalommal, es akar meg jatszani is lehet veluk. Itt egy jo tablazat, ahol pontosan latod az egymashoz viszonyitott teljesitmenyuket.

[link]

En a helyedben ezen a ponton mar nem vennek core 2 duo-s gepet, max ha nagyon jo aron kinaljak, mert ez egy kifuto architektura, es az uj proci archiketurat is megkaphatod hasonlo arakert.

Nekem VPCEB1Z1E van, es eddig teljesen elegedett vagyok vele (azokkal a kitetelekkel, amiket a hazrol mar korabban leirtam), es a HD kijelzo pedig szuper.

(#2542) Davee22


Davee22
csendes tag

Sziasztok!
Néztem a Sony oldalát és láttam hogy az E szériában van 14"-es kijelzőjű EA típusú fekete notebook ( VPCEA1S1E/B ). Nem tudja valaki hogy mikortól lehet kapni? Mert google nem ad ki semmit. Vagy csak én vagyok ilyen béna.

(#2543) yamshee válasza Davee22 (#2542) üzenetére


yamshee
tag

Mo-n csak a fele választékot tartják és azt is megspékelve 20-25% extra haszonnal ( premium márka adó). Ha jót akarsz megveszed bécsben és legalább azt veszed amit szeretnél és nem azt amit kompromisszumok miatt kénytelen vagy venni.

We are the Borg. Lower your shields and surrender your ships. We will add your biological distinctiveness to our own. Your culture will adapt to serve us. Resistance is futile.

(#2544) soldier2 válasza Beetlejuice (#2541) üzenetére


soldier2
őstag

Kosz a valaszt. Ami miatt nem vagyok biztos abban hogy megeri-e megvarni a kovetkezo szeriat, ami szerintem kb 1 honapon belul kint lesz, mert ezt a gepet most 1050 Angol fontert elvihetem. A kovetkezo szeriaban mar biztosan nem ennyi lesz a csucsmodel, elorelathatolag I7-es procival, 8 Gb 1333MHz-es DDR3 memoriaval es Ati HD 5670 videokartyaval. Es szokasukhoz hiven csak ebbe tesznek majd Blue Ray irot, az olcsobbakba nem. Es a fenti modell szereny velemenyem szerint nem all majd meg 1300-1400 Font alatt, amennyit meg naem adok ki erte. Ahova a nagy processzor teljesitmeny kell nalam az esetleg jatek lehet, de egyreszt ez nem annyira fontos, masreszt meg ott ogy is a videokartya a limitalo tenyezo. Tehat szerintem nem tudnam kihasznalni a 4 magos CPU-t. Ezert irtam azt, hogy ha az FW51 zajszintje alacsony, meg befuto is lehet. Es a magnezium haz is jobban birja a gyurodest es a kovetkezo 1-2 terveim szerint erre is szukseg lehet. Meg nem dolt el semmi, bar az F szeria kiesni latszik. Marad az E series a tiedhez hasonlo konfigban, meg az FW51.

Van úgy, hogy bizonyos aktákat ki kell nyomtatni. A https://fundaforest.eu/hu oldal meglátogatása csökkenti a környezetterhelést. Köszönjük, hogy kattintott!

(#2545) soldier2


soldier2
őstag

Bocsanat, de az elobb kimaradt. Ha jol emlekszem amikor megjelent a DDR3 1066 Mhz azt irtak, hogy gyakorlatilag nem gyorsabb a vele szerelt rendszer a DDR2 800 Mhz-nel, mert rosszabbak a kesleltetesi beallitasai. Errol mit tudtok? Mi a helyzet az 1333-as DDR3-al?

Van úgy, hogy bizonyos aktákat ki kell nyomtatni. A https://fundaforest.eu/hu oldal meglátogatása csökkenti a környezetterhelést. Köszönjük, hogy kattintott!

(#2546) Davee22 válasza yamshee (#2543) üzenetére


Davee22
csendes tag

Értem, kösz a választ! :)

(#2547) soldier2 válasza Beetlejuice (#2541) üzenetére


soldier2
őstag

A tiednek a kepernyoje mennyire tukrozodik? Mert ha filmnezes kozben meg a tukrozodo ablakot is latod akkor..
Hangja mennyire hangos?

Van úgy, hogy bizonyos aktákat ki kell nyomtatni. A https://fundaforest.eu/hu oldal meglátogatása csökkenti a környezetterhelést. Köszönjük, hogy kattintott!

(#2548) Beetlejuice válasza soldier2 (#2547) üzenetére


Beetlejuice
tag

Tukrozodesbol en csak egy fajtat ismerek, ami tukrozodik :) Nem nagyon veszem eszre a fokozatokat ebben a tekintetben. Maradjunk abban, hogy szobaban be lehet ugy allitani, hogy ne tukrozodjon, de tartok tole, hogy a szabadban semmit nem latnek a kijelzobol. Szerintem ez egy hulye trend, de a legtobb consumer notit ilyen kepernyovel szerelik mostansag.

Hangja szinte semmi nincs. A venti ugyan mindig megy, ellentetben az elozo lenovo t500-ammal, de hallani nem nagyon lehet. Eddigi hasznalat alapjan:
PROS:
- kurva gyors (ssd-vel 17 mp a cold boot windows 7 alatt)
- halk
- nagy felbontas, szep kep
- nem tul nehez suly a teljesitmenyhez kepest

CONS:
- kicsit muanyagos kasztni (azert jol nez ki, de nem business class)
- eleg gyenge touchpad (texturazott felulet, nem eleg erzekeny nehol nekem)
- eleg kicsi akksi ido (2:40-2:50)
- fenyes kijelzo (izles kerdese)

(#2549) yamshee válasza Beetlejuice (#2548) üzenetére


yamshee
tag

Bocs! De most melyik notiról is beszélsz??? :DD
Tökre elvesztettem a fonalat.

We are the Borg. Lower your shields and surrender your ships. We will add your biological distinctiveness to our own. Your culture will adapt to serve us. Resistance is futile.

(#2550) Beetlejuice válasza yamshee (#2549) üzenetére


Beetlejuice
tag

VPCEB1Z1E - amirol kerdezett :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.