Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:41:15

LOGOUT.hu

A Sony 2010. május 11-én bejelentette a MILC (tükörnélküli cserélhető lencsés) fényképezőgépcsaládjának első két tagját, a NEX-3, és NEX-5 gépeket, APS-C méretű szenzorral. A piaci várakozásnak megfelelően az APS-C vázak rövid, de gyors evolúciója után 2013.október 13-án megjelent az első full frame méretű érzékelővel szerelt Sony MILC ILCE-A7 néven. Az összefoglaló a rendszert átlátni próbál segítséget nyújtani.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#850) Tulku válasza sebgutkopf (#846) üzenetére


Tulku
veterán

"nex7 igencsak odaver az omd-nek"

Miben? És miben "igencsak"?
(gyorsaság?, evf?, fogás?,...stb)

Szerintem teszteljünk egy nex7-et egy 50 1,8-al egy omd-t egy 45 1,8-al, majd csináljuk meg ugyanezt a ceissz 24-essel és a lejka 25-össel...nem tudom, mi lenne a végeredmény...és persze arról elfelejtkezem ilyenkor, hogy a ceiszben nincs stabi...

Én nem látom azt a hihetetlen erőt a NEX7-ben amit te, de különbözhetünk.

És persze ezért írtam, hogy olcsóbb venni egy x100-at egy baromi jó fix optikával, mint 400-ért egy hasonló cuccost, ami persze drágább, nem jobb képminőségben, nagyobb és szintén 1 db fix optikával lehet használni.

Szerintem nex7-et kultgépként veszik az emberkék (persze egyelőre az omd-t is...) míg az 5n egy használható, baromi jó ár-érték arányú masina.

És Sebi, tedd a szívedre a kezed...te nem rendszerben gondolkodsz? :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.