Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:41:15

LOGOUT.hu

A Sony 2010. május 11-én bejelentette a MILC (tükörnélküli cserélhető lencsés) fényképezőgépcsaládjának első két tagját, a NEX-3, és NEX-5 gépeket, APS-C méretű szenzorral. A piaci várakozásnak megfelelően az APS-C vázak rövid, de gyors evolúciója után 2013.október 13-án megjelent az első full frame méretű érzékelővel szerelt Sony MILC ILCE-A7 néven. Az összefoglaló a rendszert átlátni próbál segítséget nyújtani.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#846) sebgutkopf válasza Tulku (#844) üzenetére


sebgutkopf
őstag

Itt a lényeg, hogy mi gépet vetettünk össze, te meg rendszert. A kettő nem ugyanaz. Ha csak a gépet nézed, akkor a nex7 igencsak odaver az omd-nek, akármekkora is a hype körülötte. Én nem veszek se nex7-et, se omd-t. A 7-es vevői közül ahogy olvasom sokan eleve a 24-es zeiss miatt veszik a váznak alá. Ebből sejthető is kik tartoznak a vevő körébe (nem mi).

A rendszerben gondolkozás egy egész más dolog, ott eleve az obi, vaku, stb... oldalról szokták kezdeni a dolgot és utána hozzá veszünk egy vázat, ami van.

Más: észrevettétek, hogy az utóbbi fél évben nekem úgy tűnik, hogy a nagy milc lázból némileg tisztult a kép. Értem ez alatt, hogy úgy tűnik mind a nikon, a samsung, a ricoh kezdenek lemorzsolódni, sőt hiába van itt a fuji a csoda és drága rendszerével, nem tudunk rá rendszerként nézni. Lényegében új bejelentések milc téren érdemben csak az mft fronton vannak és néha valami a nex-eknél. Úgy tűnik, hogy közép távon ez egy két pólusú mft vs nex konkurencia harc lesz, kínálatban az mft jobban áll.
Ezt a teóriát támasztja az is alá, hogy a 3rd party obi gyártók is ezen két rendszerre haraptak rá egy másikra se, és ezekre jelentettek be obikat, ezekkel számolnak. Az összes többi milc próbálkozásban nem látják a potenciált, hogy érdemes lenne velük foglalkozni és obit fejleszteni rájuk.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.