Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  SONY LCD és LED TV-k

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2017-06-15 12:29:40

LOGOUT.hu

Mielőtt kérdeznél valamit olvasd el az alábbi Téma összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#6951) zoziuser


zoziuser
csendes tag

az 5 éves sony garanciát töréssel 15 ezerért adják az euronicsban az 50 828-ashoz

(#6952) SzlobiG válasza L4mie (#6935) üzenetére


SzlobiG
félisten

Végre gz! :)

(#6953) Bib válasza zoziuser (#6951) üzenetére


Bib
őstag

Az nem sony garancia hanem egyfajta biztosítás nem?

(#6954) ii77 válasza L4mie (#6947) üzenetére


ii77
tag

Nagyon szép, odavagyok meg vissza! :)
Ha minden jól megy, hétfőn vagy kedden talán nekem is sikerül egyet hazavinnem. És úgy döntöttem, inkább Sony szalonból veszek egyet. Nagyon rápörögtem. Igaz, vártam volna még egy keveset, hátha csinálnak valami karácsonyi akciót hozzá (pl.: még egy kis olcsósítás vagy hozzádobnak plusz garit vagy kiegészítőt). De félek, hogy kiapadnak a készletek és beszerezhetetlenné válik e 224k körüli áron. Mert szombaton a westendes is már csak rendeléssel tudott szolgálni s mondta, hogy kevés jön nekik.
Aztán várom ám a fejleményeket, benyomásokat tőled, milyen is a közös szórakozás e készülékkel. :K

VESTAX QFO

(#6955) sirarcheer


sirarcheer
senior tag

Sziasztok!

Meg tudnátok mondani mi a különbség a KDL50W805 és KDL50W805B között.
(Tudom máshol lehet kapni őket, de ezen kívűl?)

PSN: sirarcheer

(#6956) nightshadow válasza sirarcheer (#6955) üzenetére


nightshadow
veterán

Semmi, a 300k az eredeti ár, a 260k meg akciós.

[ Szerkesztve ]

(#6957) sirarcheer válasza nightshadow (#6956) üzenetére


sirarcheer
senior tag

Köszi.
Egy LG32LC2R cserélnék le erre.
Jó ez a típus vagy nézzek tovább szerinted.
(Nézési távolság 2.70 méter)

PSN: sirarcheer

(#6958) nightshadow válasza sirarcheer (#6957) üzenetére


nightshadow
veterán

KDL-50W828/829-re érdemes cserélni, most sok helyen akciós: [link]. Idén a Sony W8 az egyik legjobban sikerült modell.

(#6959) sirarcheer válasza nightshadow (#6958) üzenetére


sirarcheer
senior tag

Minőségben jobb v. csak tudásban?

PSN: sirarcheer

(#6960) nightshadow válasza sirarcheer (#6959) üzenetére


nightshadow
veterán

50w805 400Hz aktív 3D
50w815 600Hz aktív 3D
50w828 800Hz aktív 3D
50w829 800hz aktív 3D

De ami a legfontosabb, hogy árban jobb.

(#6961) sirarcheer válasza nightshadow (#6960) üzenetére


sirarcheer
senior tag

Ok. Köszi.
Érdekes azon a linken amit küldtél Passzív 3D-t ír az Euronics.
Leírás
FULL HD SMART 3D LED
TelevízióKépernyőméret: 50" / 126 cm
Felbontás: 1920 x 1080
Képfrissítés: 800Hz
Képarány: 16:09
Passzív 3D technológia

PSN: sirarcheer

(#6962) nightshadow válasza sirarcheer (#6961) üzenetére


nightshadow
veterán

Elírás, a 42"-es passzív, az 50"-es aktív.

(#6963) luciferc válasza hrvp (#6922) üzenetére


luciferc
őstag

Sajnos ilyen előfordul, frissítés nélkül is. Egy ipari hulladék a Sony TV-k szoftvere, a legutolsó kínai dzsunka szintjén van. A megoldás: gyári beállítások visszaállítása. De mentsd le előtte a csatornabeállításaid. Sajnos a többi beállítást nem lehet menteni. Persze, hiszen ez egy minőségi Sony termék
Jobb ha hozzászoksz, hogy lesz még ilyen, vagy veszel egy újabb dobozt (médialejátszó). Még jó, hogy a TV kiválóan alkalmas lenne erre, csak szutyok a szoftver.
Sony-t csak az vegyen, akinek szó szerint csak egy kijelző kell (és elhiszi, hogy tényleg jobb a képe, mint egy jó Samsung vagy Pana vagy más). Még TV-nek sem jó, a szoftvernek az a része is képes meghalni mondjuk frissítés után (pár napos tapasztalat).

(#6964) krx21 válasza luciferc (#6963) üzenetére


krx21
nagyúr

Itt sokan tudjuk, nem hisszük, hogy jobb a képe... És igen a smart részét el kell felejteni, de nem csak a sony-nál...

(#6965) Atesz 666 válasza luciferc (#6963) üzenetére


Atesz 666
aktív tag

Sony-t csak az vegyen, akinek szó szerint csak egy kijelző kell (és elhiszi, hogy tényleg jobb a képe, mint egy jó Samsung vagy Pana vagy más). Még TV-nek sem jó, a szoftvernek az a része is képes meghalni mondjuk frissítés után (pár napos tapasztalat).

-Szerintem te el vagy tévedve.
-A SONY tv-k képének minősége nem hit kérdés hanem biztos,hogy sokkalta jobb mint az általad felsorolt futottak még samu pana és egyéb márkáé. :U

-És SONY-t csak az vegyen akinek nem elég a jó hanem a legjobb kell.. :C :P

Sony Xperia S, Sony Xperia SP, Sony Xperia Z3, Sony Xperia Z5, Sony MDR-ZX330, Sony a 33, Sony KDL-40EX500, Sony BDP-S360, Sony STR-DH820, Sony MDR-XD100, Sony DR-S5, Sony SS-FCR6000, Sony SS-B1000, Sony SA-W2500, Jamaha DVD-S663, ASUS X75V NOTBOOK, ASUS RT-N53 Router, SonimXP3.2 Quest Pro, stb stb.

(#6966) L4mie


L4mie
veterán

még szerencse, hogy nekem csak egy harmadik monitor kellett :D
bár most próbálkozom a médialejátszóval :3

Dolgok amiket utálok: 1. fórumaláírások, 2. irónia, 3. listák

(#6967) nismoka válasza krx21 (#6964) üzenetére


nismoka
addikt

Én is csak hiszem, a szememnek hiszek! ;)

(#6968) Tutu7030 válasza Atesz 666 (#6965) üzenetére


Tutu7030
veterán

Én elhinném minden szavad, ha nem ez lenne az aláírásod, ami... :DDD
Hirtelen három dolgot tudok felhozni a sony mellett, a samu ellenében.
1. a sony sokkal szebb
2. passzív 3d
3. zenefelismerő szolgáltatás

ja, és van egy bónusz is! Öngyógyító a tv. Az előbb nem indult újra a keresés indításakor. ;]
Tiszta szerencse, hogy a szervizesek másfél hét alatt sem tudtak kijönni. :W :DDD

LG Optimus G E975 v20 -> LG G4 H815 V29a-EUR-XX -> Huawei Mate 9(MHA-L29) -> Huawei P30 Pro -> Honor Magic5 Pro

(#6969) krx21 válasza Tutu7030 (#6968) üzenetére


krx21
nagyúr

A passzív 3d nem előny, hanem tulajdonság... Speciel és nem szeretem a létező 3D technológiákat, de passzív a legrosszabb szerintem...

(#6970) luciferc válasza Atesz 666 (#6965) üzenetére


luciferc
őstag

1. Nos, ez egyes Sony TV-kre igaz lehet (a sokkalta kivételével), másokra meg nem. Nem minden Sony TV-től vannak elhalva a tesztek sem. Sőt.

2. Mezei felhasználó számára nem feltétlenül érzékelhető a különbség a képminőségben. Értsük ezt a következőképp: fogadjuk el, hogy egyes Sony TV-k képe tényleg szebb egy futottak még X TV-nél. Az általad futottak még márkának titulált nem budget TV-k képe azonban a mezei felhasználó számára önmagában az esetek nagy részében nem "nem szép", vagyis nem érzi, hogy nem jó TV-t vett. A legtöbben amúgy akkor sem vennék észre a különbséget, ha a TV-jük mellett lenne egy csoda Sony.

3. Azt, hogy a Sony TV-k szoftvere egy ipari hulladék a mezei user is gyorsan megtapasztalja.

+1: Azért nagyon kíváncsi lennék, hogy kiszúrnád-e egy futottak még Samsung vagy Pana TV képét filmnézés közben. Filmnézésen azt értem, hogy egy filmet nézel, ami leköt, nem pedig lesed a képet, hogy hol van valami hiba. A legtöbben ugyanis olyan filmet néznek a TV-jükön, ami leköti őket.

És SONY-t csak az vegyen akinek nem elég a jó hanem a legjobb kell
A legjobb szoftvere nem lehet ilyen mértékben szar.

[ Szerkesztve ]

(#6971) krx21 válasza luciferc (#6970) üzenetére


krx21
nagyúr

Szerintem teljesen természetes, hogy az veszi meg a jobbat, aki látja a különbséget és értékeli is... Az is igaz, hogy nagyon sokan nem látják és nem is értenek hozzá, és úgy vesznek TV-t... No, pont ezeket szólítja meg a koreai marketing, a sok smart hülyeségeikkel...

(#6972) tomp válasza luciferc (#6970) üzenetére


tomp
félisten

Sony tulajoknak nem a csili-vili szmart rendszer a fontos. Kell a francnak dual-core procis millió appos tv. Arra ott a telefon.
Ha csili-vili smart samsungom lenne, akkor sem használnék 2-3 alkalmazásnál többet.
Sajnos ma már az a divat, hogy a tv-n is legyen 1000+1app és még az előtt induljon el mielőtt rágondolnánk...

(#6973) nismoka válasza luciferc (#6970) üzenetére


nismoka
addikt

Az hogy egy mezei felhasználó nem veszi észre a különbséget még nem jelenti azt hogy nincs különbség. A mezei usereknek nagyobb százalékban úgyis a kiemelt élénk túlszaturált sz@r tetszik. Idei Sony-k 1-2 kivétellel magasabb pontszámot kapnak a képminőségre mint a többiek, amelyik nem az az LG féle IPS panel miatt nem kapja meg (W955). A W6, W7, W8, X9, mind magasan ajánlott készülék, általában magasabb pontszámot kapnak a képükre mint pld a samsung ami 8pont, a sony 9pont (w6,w7,w8) vagy 10pont (x9). A smart résszel minden tv-nek van gondja, a samuknál is elég sok a gond, ráadásul alapvető dolgokkal van probléma, elég csak a topikját olvasgatni.

[ Szerkesztve ]

(#6974) nismoka válasza tomp (#6972) üzenetére


nismoka
addikt

Dual core? Ugyan, már quad core meg quad core plusz, nem sokára octa core lesz, meg dinnyét megszégyenítő mag számok. De arról nem beszélnek milyen órajelen mennek.. Aztán amikor betelt a memória felirat jön elő akkor aztán segít az ezer mag.... Meg az usb player ki irja hogy 50képkocka nem támogatott, és vannak olyan tipusok is amelyek HDMI-ről sem támogatják a 24p-t, persze egy mezei user azt sem tudja miaz, de legyen benne fingó alkalmazás is..

[ Szerkesztve ]

(#6975) ii77 válasza nismoka (#6974) üzenetére


ii77
tag

"dinnyét megszégyenítő mag számok" -Ezen besírtam! :)

VESTAX QFO

(#6976) Peat;) válasza tomp (#6972) üzenetére


Peat;)
veterán

"Sony tulajoknak nem a csili-vili szmart rendszer a fontos. Kell a francnak dual-core procis millió appos tv." Megfogadtam hogy nem írok ide többet, de röhejes hogy ahogy leírja valaki a tényeket megint hogy nekiugranak. SZÓ nincs arról hogy nekem, vagy a legtöbb vásárlónak a csili vili smart rendszer kell. ARRÓL van szó, hogy a TV, ismétlem TV jól, könnyen, gyorsan, felhasználóbarát módon KEZELHETŐ legyen és e mellé nyújtson JÓ kép minőséget. A SONY a JÓ képminőséget abszolválja ha a megfelelő modellt választjuk ki. Minden másra ott a ph! topik, ahol megmagyarázzák a *art.

1. TV kapcsoló kényelmetlen, közröhej hogy alul kis gombon van a programváltó és hangerő gomb, a navigomb is érdekes. Többen írták hogy zavarja őket.
2. Lassú a tv, lassan kapcsol be, tv adásnál a guide menü lassú.
3. Menüje egy átlagos embernek nehezen átlátható, a fordítások is érdekesek.

Olyan a sony mint a ford mustang, egy bizonyos nézőszempontból marha jó, minden másból egy ótvar kínai szintjét SE hozza. Ettől még szerethető és tiszteletet kiérdemlő készülékeket gyártanak, de én pl kizárólag olyan embernek merném ajánlani ezeket a tv-ket akik valóban értenek a mai kütyükhöz. Mert egy átlagembernek szimplán több örömet okoz a leszólt kommersz márka. Amik között ott van az oled modell is teszem hozzá, a dolgok jelenlegi állása szerint te is én is következőleg lg tv-t fogunk venni ha a képminőséget rakjuk első helyre.

Akik meg vásárlás előtt olvasgatják a topikot találkozzanak csak a negatív tulajdonságokkal is. Ez így fair.

[ Szerkesztve ]

(#6977) nismoka válasza Peat;) (#6976) üzenetére


nismoka
addikt

Aki samsunghoz szokott annak az a felhasználóbarát és kényelmes, aki LG-hez annak az, aki máshoz annak meg az. Egy átlag laikus aki egyiket sem ismeri annak mindegyik az újdonság erejével hat és egyiket sem fogja könnyebben megtanulni a másiknál. Ezért szerintem nem lehet kijelenteni, hogy melyik a felhasználó barátabb. Az átlag józsi úgyis sz@rik bele a beállíásokba és a használatiba, ahogy ezt a felmérések is bizonyitják. Aki meg kicsit is fogékony ezekre a dolgokra, annak mindegy melyiket tanulja meg. Lassú a bekapcsolás? Az a pár másodperc tényleg rengeteg, a menüre vársz kicsit többet max fél percet, jajj. Legalább nem műanyag padlóból van a káva, és nem fémnek álcázott krómott müanyag talpa van önmetsző csavarokkal.. Az OLED-nek meg van még mit fejlődnie, már régóta megy vele a szenvedés, az se felejtsük el hogy az első OLED TV Sony-volt.. ;)

[ Szerkesztve ]

(#6978) Peat;) válasza nismoka (#6977) üzenetére


Peat;)
veterán

"Egy átlag laikus aki egyiket sem ismeri annak mindegyik az újdonság erejével hat és egyiket sem fogja könnyebben megtanulni a másiknál." Én ettől teljesen mást tapasztaltam a környezetemben. Teljesen.

Az LG mostani oledje már most oda vissza felpofoz minden lcd-t, de még mindig nagy benne a fejlődési potenciál. Ez a helyes megfogalmazás nem az amit te írtál. A sony már rég elbukta az oledet, ennyi időt nem tudnak behozni a koreai agresszív gyártókon, ezt rossz szájízzel írom le. LG lefedi a piacot aztán szépen majd learatja a hasznot a mi pénzünkkel. Fel nem fogom a sony és a többi gyártó hogy engedhette meg ezt....illetve olednél is ügyeskedett lg, szeretik a problémákat egyszerűen megoldani (lsd 3d) és olednél mégjobban bejött nekik egyszerűsítő lépés...de ez már nagyon off.

(#6979) viharkabat válasza Peat;) (#6976) üzenetére


viharkabat
aktív tag

1. TV kapcsoló kényelmetlen, közröhej hogy alul kis gombon van a programváltó és hangerő gomb, a navigomb is érdekes. Többen írták hogy zavarja őket

Ja. engem is több minden zavar a Sony távirányítóján, szerintem én jobbat terveznék. De próbáltam LG-t, Samsungot, azok még szarabbak. Nálam a Pana magasan veri mindegyiket.

2. Lassú a tv, lassan kapcsol be, tv adásnál a guide menü lassú.

Előbbi márkákból a bekapcsolásnál a Pana volt a leglassúbb, a többinél nem éreztem difit, mint ahogy a menüben sem, egyiknél sem.

3. Menüje egy átlagos embernek nehezen átlátható, a fordítások is érdekesek.

A Sony menüje szerintem a legjobb, a Pana is egész színvonalas. Az LG és főleg a Samsung nekem annyira nem tetszett, viszont a Sharpét látva azok is rögtön felértékelődtek :)

Szóval kinek a pap, kinek az apáca.

Viszont a képminőség alapján választottam végül.

[ Szerkesztve ]

(#6980) nismoka válasza Peat;) (#6978) üzenetére


nismoka
addikt

Igen megoldották a 3D-t felezett felbontással, az oled-et meg fehér fénnyel és szinszűrőkkel, ez még talán jó is lehet, még a beégést is megoldhatnák és a gyors fényerő vesztést, mert a woled-el csak azt küszöbölték ki hogy ne szinenként más más ütemben öregedjenek a képpontok hanem egyszerrre.

[ Szerkesztve ]

(#6981) Steel Lord válasza Peat;) (#6976) üzenetére


Steel Lord
csendes tag

Ne is írj ide, mert láthatóan nem értesz a dologhoz...én sem... de nálad talán valamivel jobban. :)

Nekem Sony tv-m van, 1 hónapja már.. elég jól kiismertem, most már írhatom ezt.

A W706B-m könnyen, gyorsan, felhasználóbarát módon kezelhető. Bekapcsolás után 15 másodperc után feláll a smartrendszer. Utána minden (smart funkció)gyorsan működik. Képminősége kiváló. Játékra kifejezetten ajánlott.

A Tv kapcsolóval semmi bajom sincsen, amit írsz, embere válogatja, valakinek kézre áll, valakinek nem. Azért mert te ide okádsz, hogy szerinted rossz, attól az még nem lesz rossz, max neked nem áll kézre... vagy mert kicsi, nőies kezed van, vagy mert ügyetlen vagy hozzá... nem tudom... érted.. embere válogatja. Ráadásul ahogy kiveszem a szavaidból még csak nem is saját tapasztalat, amit leírsz, hanem amit összehallottál innen-onnan. Na ez a röhej.

A menüje egyszerűbb nem is lehetne, aki rászán 20 percet (miután megvette, kicsomagolta, beüzemelte a tv-t) hogy kicsit kiismerje, a kézikönyv elolvasása nélkül, mindent megtalál. Ergo szintén a távkapcs esete, aki nem ért hozzá, esetleg bugyuta, annak valóban bonyolultnak tűnhet. A fordítással semmi baj. Aki tud magyarul könnyen boldogul vele.

A leszólt kommersz márka pedig nyilván nem véletlenül leszólt... ez nem a Sony hibája. :)

[ Szerkesztve ]

(#6982) B-L-A-C-K válasza Peat;) (#6976) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

"1. TV kapcsoló kényelmetlen, közröhej hogy alul kis gombon van a programváltó és hangerő gomb, a navigomb is érdekes. Többen írták hogy zavarja őket."

Ez mind szokás kérdése, fél évig csak egy fajtát használsz, utána úgyis a másik lesz a sz@r...

"2. Lassú a tv, lassan kapcsol be, tv adásnál a guide menü lassú."

Igen ez így van, bekapcsolás lassú, de aki azt a ~15 másodpercet nem bírja ki ne vegyen ilyen TV-t. Guide menüvel meg nekem semmi bajom, nem érzem lassúnak.

"3. Menüje egy átlagos embernek nehezen átlátható, a fordítások is érdekesek."

Nekem nincs vele semmi bajom, szerintem átlátható, persze aki magyar nyelvre állítja és nem tud magyarul annak lehet nehéz...

De már amúgy unom ezt a témát hogy a Sony mi szar, 78782x leírtam én a képe miatt vettem meg, és mai napig nem bántam meg. Akinek gyors smárt kell, nem tetszik a távirányítója, keressen más TV-t. A képét szerencse nem fikázzátok, mondjuk abba nem lehet belekötni kategórián belül, na és ugye egy ember elsődlegesen képe miatt veszi meg a TV-t, és ez itt a lényeg.

[ Szerkesztve ]

(#6983) nismoka


nismoka
addikt

Láttam egy amerikai tv vásárlói kutatást, a leg elégedettebbek a BRAVIA-kal voltak, meg láttam egy autós kutatást is ott a LEXUS nyert. ;) Persze ez semmit nem bizonyít, csak kis érdekesség.

[ Szerkesztve ]

(#6984) hrvp válasza luciferc (#6963) üzenetére


hrvp
aktív tag

Azóta már elmúlt a használhatatlan stádium, több mindent is néztem vinyóról és serviioval is. Mostmár csak néha egy pillanatra japán írásjelek vannak, de ez nem érdekel.
Újabb doboz mindenképp lesz raspberry pi, médialejátszónak tökéletes, megvan 20k alatt mindennel együtt.
Amit használni fogok a smartból az az, hogy a youtube videókat telóról rányomom. Igaz kényelmesebb lenne, ha a saját alkalmazása is tudná a fullhd -t.
Nekem bekapcsolással nincs bajom, menü néha lassú, máskor hibátlan, de ezt belekalkuláltam, nem zavar ameddig hibátlanul működik.

(#6985) beneszilo


beneszilo
tag

Sziasztok!

Euronicstől rendelnék 50w828-at.
Akiknek van,(esetleg a kisebb) azoktól kérdezném, hogy milyen a beépített média lejátszó, milyen gyors a menü, a navigáció mappák közt és nagy méretű mkv filmeken belül. Ismerősnél van 6030-as samsung, látványosan lassan kezeli a terás külső usb tárolót, ami idegesítő...
Smart funkciók gyorsak, használhatóak? 3d felejtős?
(Másik kiszemeltek az lg731, valamint a samu 6400/6500, igaz csal 47-48 méretben, de annyi nem számít nekem.)

Köszönöm a segítséget.

(#6986) nismoka válasza beneszilo (#6985) üzenetére


nismoka
addikt

Olvass vissza kicsit és vond le a konzekvenciát. Nem lesz egyszerű. ;) Van aki szerint lassú és használhatatlan, van aki szerint jó, van akit nem érdekel. Van aki szerint a samu vagy lg jobb, igazság szerint egyik sem tökéletes, amivel viszont a többség és a tesztek is egyetértenek az a képminőség a sony javára, viszont nem mindenkit érdekel. Szóval your choice! ;)

[ Szerkesztve ]

(#6987) hrvp válasza beneszilo (#6985) üzenetére


hrvp
aktív tag

Nálam változó néha szépen megy minden a menüben, máskor kicsit megröccen. 2tb-s vinyót kb. annyira kezeli lassan mint a hálózati megosztást, valamikor azonnal ott van egy gyors nézetben pár mappa, de ha be akarom tallózni várni kell egy 15-30 mp-et.

Tegnap és tegnapelőtt is voltak nálunk vendégek, természetesen mindent megmutogattam, váltogattam mindenféle funkció között: képernyő tükrözés, telóról youtube, kábeltv, vinyóról film, 3d stb. Semmi gond nem volt, simán ment minden.
Nem olyan gyors mint egy új laptop vagy pc, de használható, nekem eszembe nem jutna csak azért más márkát venni, mert kicsit gyorsabb benne a smart.

(#6988) beneszilo válasza hrvp (#6987) üzenetére


beneszilo
tag

Köszi! Ezek szerint a használati értékeből nem von le semmit. :)

nismoka: ezért is kérdeztem, nagyon megoszlanak a vélemények, nehéz dönteni :D

[ Szerkesztve ]

(#6989) Lackooo84


Lackooo84
nagyúr

Veletek előfordult már hasonló? Van úgy, hogy a TV adásról átkapcsolok a PS3-ra, és nincs hang. Se a TV-n, se az optikai kimeneten. Visszakapcsolok a TV adásra, ott van hang, vissza a PS3-ra, ott megint nincs. Ki-be kapcsolom a TV-t, és van hang, érdekes... Meg az is, hogy PS4-nél sosem csinálja ezt.

The Truth is out there...

(#6990) nismoka válasza Lackooo84 (#6989) üzenetére


nismoka
addikt

Igen ps3-al és pc vel is tapasztaltam már. Ez a hdmi rejtelmei kategoria. ;)

(#6991) B-L-A-C-K válasza beneszilo (#6985) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Média lejátszójával nekem eddig nem volt gond, a menüt se nem lassúnak se nem gyorsnak nem mondanám, közép szintű. Smart viszont lassú, ennél vannak sokkal gyorsabbak is. 3D-je jó. Viszont egy TV-nél az első lényegesebb szempont a kép minőség, és abba meg kategórián belül az egyik legjobb. Akcióba meg most ennyi pénzért ajándék...

Lackooo84: Én még nem tapasztaltam ilyet.

[ Szerkesztve ]

(#6992) Peat;) válasza B-L-A-C-K (#6982) üzenetére


Peat;)
veterán

Az a baj hogy minden támadásnak vesztek. Nem támadtam senkit, a fenti kritikában sok igazság volt, amiket még te is elismersz részleteiben vagy egészében. E mellett leírtam a pozitív tulajdonságokat is. "De már amúgy unom ezt a témát hogy a Sony mi szar, 78782x leírtam én a képe miatt vettem meg, és mai napig nem bántam meg." De nem erről volt szó basszus, senki nem támadott téged vagy mást hogy miért ezt vette. A kapcsolót meg kikérem magamnak hogy elintézed azzal hogy megszokás kérdése, aki egy minimális kritikát megengedne a készüléke felé az tisztában lenne hogy nem a legjobb darab a piacon és akkor finom voltam. Úgy rémlik te is a tapicskolósat használod, ami a legtöbb készüléknél ugye feláras ha jól tudom...Na mindegy. Egy topik az én értékrendemben nem arról szól hogy leírjuk a valóban pozitív tulajdonságokat, a többit meg kifigurázzuk hogy nem lényeges. Arról sincs szó hogy bármely funkció használhatatlan lenne. A sony ilyen és kész, ha újra tv-t vennék megint sony vagy lg lenne, kb fej írás alapon, persze márkán belül is alapos modellválogatással. Mert sonynak is van felhős tv-je sajnos. Én itt lezártam az offokat, majd egyszer talán megérted miről beszélek és hogy nem rossz szándék vezérel. :)

[ Szerkesztve ]

(#6993) B-L-A-C-K válasza Peat;) (#6992) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

De te nem vetted észre hogy állandóan ezeket erőlteted? Fel kellene fogni hogy akármennyire is gáz de nincs tökéletes TV még most sem, de ha valaki TV-t vesz általában a képminőség az elsődleges szempont, és a Sony-nak a jelenlegi szériája ebben erős, azaz nincs miről beszélni.

(#6994) m3gtr


m3gtr
senior tag

Amikor megvettem a drágaságomat,semmi más nem érdekelt mint hogy milyen a kép minőség Bluray lejátszásnál, pedig nem egy olcsó tévé volt akkor még Sony között sem.

Asus Prime z590- i7 11700kf 3.6 -Asus Radeon RX 6800 16G 2 x16 gb ram 3200mhz Kingston FURY Beast

(#6995) SzlobiG


SzlobiG
félisten

Egy TV-nél mi lehet fontosabb a kijelzőn kívül? Mivel azt nézzük így alap hogy az az elsődleges én is azért vettem a sony-t a többi sallang nem igen érdekelt.

(#6996) détéfecó


détéfecó
csendes tag

Sziasztok!

Boldog tulaja lettem egy 50w829-es gyönyörűségnek. A szegedi Sony szalonból sikerült megcsípni 224-ért.
A pc-re kötve szerettem volna egy blu-rayt lejátszani, amihez telepítettem a PowerDVD 14 30 napos próbaverzióját. Sajnos a filmet kb. 1,5x-es sebességen játssza le. HDMI kábellel van összekötve, dvd-nél semmi gond sincs a lejátszással. Találkozott már valaki ilyen hibával? Esetleg van másik program, amivel érdemes megpróbálni? (a media player classic és a VLC sem viszi a blu-rayt).
Sajnos még a hanggal is szívok, mivel a HDMI hang valamiért nem elérhető, ez sajnos alaplap gond lehet (Asrock Z87 Extreme 4), mivel egy laptopról ment a hang is.

Ha van valakinek ötlete, előre is köszönöm!

(#6997) KáZéé


KáZéé
tag

Sziasztok!

Nálam is van egy 50W829-es TV. Már volt róla szó korábban, de nem találom a fórumban a kérdésemre a választ.

Mégpedig Serviio-val nyomom ki a TV-re a filmeket. Felirat a mappában, ugyan az a neve mint a filmnek, kiterjesztés .srt.

Tv nem ismeri fel. Mit állítsak át, hogy működjön?

Köszi

(#6998) Hogen


Hogen
tag

sziasztok !
W705 -höz vettem egy házimozi szettet és optikai kábelen akarom összekötni sikerül is de kb 15 másodperc után visszavált a tv hagszóróra és azt írja ki a tv hogy "a tv ahngszóró aktív a házimozirendszer kommunikációs hibája miatt" ötletek ? :/

(#6999) Hogen


Hogen
tag

jackes megoldással tökéletesen működik csak az optikaival vacakol de hát az csak jobb minőségben adja le ..

(#7000) Hogen


Hogen
tag

most meg jackel is kommunikációs hibát ír szól tovább a házimozi de a tv hangszórók is bekapcsolnak kezd kikészíteni

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  SONY LCD és LED TV-k
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.