Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  SONY LCD és LED TV-k

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2017-06-15 12:29:40

LOGOUT.hu

Mielőtt kérdeznél valamit olvasd el az alábbi Téma összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#6451) ^Boss


^Boss
őstag

SzlobiG:
milyen beállításokkal használod?
illetve: a menü kicsit laggos bekapcsolás után nálatok is?
(50W805B)

(#6452) Tutu7030 válasza ^Boss (#6451) üzenetére


Tutu7030
veterán

Kicsit?? 20-25 másodpercig a hangerő állításon kívül semmi sem működik.

LG Optimus G E975 v20 -> LG G4 H815 V29a-EUR-XX -> Huawei Mate 9(MHA-L29) -> Huawei P30 Pro -> Honor Magic5 Pro

(#6453) Steel Lord válasza Tutu7030 (#6452) üzenetére


Steel Lord
csendes tag

W706-om van.

Bekapcsolás után nekem is kell 10-15 másodperc, míg feláll a rendszer. Addig nem jön be a smart funkció vagy a csatorna lista, ha éppen azonnal beakarnám hozni. Ez nem hiba... a pc-nek, de még a laptopomnak is kell néhány mp amíg bebootol.

(#6454) Tutu7030


Tutu7030
veterán

Basszus... :DDD A poénnak szánt selejtes tv eladás megemlítése miatt figyelmeztetést kaptam. :W :DDD :DDD
Nincs semmi humorérzéke a gépháznak. :DDD

(#6453) Steel Lord
A smart nem sürgős, de egy francos csatorna váltás végett ne kelljen már közel fél percet várni.
Dédöregapám tv-je volt olyan, hogy az esti híradóhoz már délután be kellett kapcsolni a tv-t.

[ Szerkesztve ]

LG Optimus G E975 v20 -> LG G4 H815 V29a-EUR-XX -> Huawei Mate 9(MHA-L29) -> Huawei P30 Pro -> Honor Magic5 Pro

(#6455) L4mie válasza Tutu7030 (#6454) üzenetére


L4mie
veterán

:)) hmm fura, mert szoktak így hírdetni több topicban is. De ezek szerint azok lehet nem szakmaiak.

Dolgok amiket utálok: 1. fórumaláírások, 2. irónia, 3. listák

(#6456) Steel Lord válasza Tutu7030 (#6454) üzenetére


Steel Lord
csendes tag

:DDD

Csatorna váltással nincsen gondom bekapcsolás után azonnal sem... csak ilyen speckó funkciók nem reagálnak rögtön. Viszont utána meg gyors, nem akad a menü sem, youtube is pörög, nem gondolkodik. És nem fagy.

(#6457) radi8tor válasza L4mie (#6455) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Nagyon nem szabad. Bár ennek ellenére naponta előfordul sajna.

⭐ Stella

(#6458) SzlobiG válasza ^Boss (#6451) üzenetére


SzlobiG
félisten

Játék módba az összes képjavítót kikapcsoltam, mert megváltoztatja a grafikai minőséget főleg az éleknél recés lesz tehát azt úgy. Így semmiféle input lagot nem érzékelek nagyon gyors tiszta a kép.

A filmes módnál a képjavítók többnyire alacsony/közepes álláson vannak true cinemaval amit én jónak gondoltam.

Nálam is kell neki 10-15 sec bekapcsolás után és itt gond nélkül megy minden (828).

(#6459) ^Boss válasza Tutu7030 (#6452) üzenetére


^Boss
őstag

az más, még nem töltött be a rendszer.
én arról beszélek, hogy a távirányítón való megnyomástól fogva 1-2mp eltelik, mire reagál az egész rendszer.

(#6460) tomp válasza Tutu7030 (#6433) üzenetére


tomp
félisten

W706: bejön a billentyűzet az előzményekkel együtt. Nem fagy le.

(#6461) Bib válasza Tutu7030 (#6433) üzenetére


Bib
őstag

42w828 megy szépen keres,beírom talál megy. Bár előtte frissült most hogy bekapcsoltam.Tudni lehet hogy mit javítottak?

(#6462) tunkiih válasza L4mie (#6444) üzenetére


tunkiih
őstag

nem mondasz hülyeséget, sőt! :D ugyebár ha rögtön vissza kapcsolod rögtön hozzáférsz mindenhez, nem jön esetlegesen egy kérem várjon felirat, vagy betöltési idő.. így már értelmet nyert a dolog.

^Boss:bekell bootolni a rendszernek, de pont ezt tárgyaltuk ki furkoo-val, hogy 1 bizonyos időn belül még nem kell bootolni, ha meggondolnád magad kikapcsolás után hogy inkább nézed, utána pedig az emlitett rendszer betöltés az természetes, amit irsz.

[ Szerkesztve ]

(#6463) #94529552 válasza tunkiih (#6462) üzenetére


#94529552
törölt tag

Amit mondasz, hogy visszakapcsolod azonnal, így akár ki is lehet nyírni egy tévét.

(#6464) Lacza_26 válasza Tutu7030 (#6435) üzenetére


Lacza_26
aktív tag

Nekem 42w828b van rendesen bejön a kereső majd a billentyűzet, keres,néz ahogy nismoka írta.

(#6465) tunkiih válasza #94529552 (#6463) üzenetére


tunkiih
őstag

igen? ezt nem tudtam, még sosem fordult elő de akkor nem is fog.. várni kell 5-10 mp-et legalább?

(#6466) L4mie


L4mie
veterán

Sony Centerben megkérdeztem mi a különbség a 828 és a 829 között, más régióba szánták azt a modellt és a talpa matt nem fényes :) ennyi.

Dolgok amiket utálok: 1. fórumaláírások, 2. irónia, 3. listák

(#6467) SzlobiG válasza L4mie (#6466) üzenetére


SzlobiG
félisten

805-815 között is ez van.

A menü tényleg gyorsabb lett kicsit észre vettem én is.

(#6468) Lackooo84


Lackooo84
nagyúr

Ez a mostani hanyas szoftver vezió? 40W605-re nem jött semmi... Viszonyt most, h nyomtam az új Alient, a töltőképernyője csuma fekete, elég sokáig tölt, szóval volt időm jobban megfigyelni, és azt vettem észre, hogy full sötétben elég durván világosabbnak, és szürke foltosnak látom a kép jobb felét, ez hiba? Néztem minden szögből, és ugyan az. Eddig nem is nagyon volt alkalmam megfigyelni, mert nem néztem full fekete képet, de most így kibukott... Kicsit idegesít, hogy új tv, és most már akaratlanul is azt nézi a szemem, hogy ott foltos... :/

The Truth is out there...

(#6469) SzlobiG válasza Lackooo84 (#6468) üzenetére


SzlobiG
félisten

Nem hiba, edge led miatt van.

Nálam is észrevehető.

(#6470) Neomien


Neomien
csendes tag

Sziasztok!

Meg tudnátok erősíteni, a 48W585B és a 48W605B között tényleg csak annyi a különbség, hogy az előbbiben Motionflow XR 100 Hz-es a képjavító, utóbbiban meg 200Hz-es? (plusz több a műanyag az 585 talpában)
Megéri ez azt a laza 30-50ezer (boltfüggő) felárat, tehát észre lehet venni? Magyarán valaki látott már egymás mellett XR100 és XR200 / XR400-as tévét? Itt a városban egy árva 40"-os Sony van, az sincs konnektor közelben... no comment

Apropó, külföldi tesztekben több helyütt azt láttam, fekete, átlátszatlan háttérre rakja a TV a feliratot, míg más (európai) oldalakon meg nem, simán nincs semmi háttér.. most akkor melyik a valós? Vagy FW frissítés-függő / kapcsolható átlátszóság? Esetleg külső lejátszó lehetett, mert minden Sony feketít?
Jah, a feliratot mindenképp a képre vagy alá is teszi, ha van neki hely?

Köszi, ha valaki válaszolna!

(#6471) superg válasza Lackooo84 (#6468) üzenetére


superg
senior tag

Az attól függ mennyire világosabb,mekkora a bevilágítás és mekkora fényerőn használod,így látatlanba nehéz megmondani hogy normális e vagy sem.Full fényerőn tök sötétben biztos mindegyik bevilágítós.
De én iss panaszkodnék:nekem a 42w828 inkább a betekintési szöggel idegel,a fekete valahogy a széleinél már szürkébb ha mozgatom a fejem az is változik,innen gondolom ez nem bevilágítás,a fekete ha oldalról nézzük elég gyorsan fakul,színesnél ez nem zavar.A Samu 40-es ebben jobb volt egy fokkal.

(#6472) MaTTeS válasza superg (#6471) üzenetére


MaTTeS
senior tag

Személy szerint egy dolgot hiányolok (50W829B), az pedig a csúszkával állítható, finomhangolható mozgás interpolációt (motionflow).
Az alap (normál és egyenletes) módok túl sok képi anomáliát okoznak, főleg az egyenletes mód. Jó lenne, ha testre szabható lenne. Az átlagfelhasználóknak meghagyva a mostani előre beállított módokat és lenne egy olyan fül, hogy egyéni. Nem hiszem, hogy túl nagy erőfeszítést igényelne programozás szempontjából.

[ Szerkesztve ]

(#6473) Lackooo84 válasza SzlobiG (#6469) üzenetére


Lackooo84
nagyúr

Edge led? Beb*szna, ha ez edge ledes lenne. :D

@superg Azért gondoltam, hogy hiba, mivel a kijelző bal oldala szép egyenletes. Amúgy fényerő minimumon, háttérvilágítás minimumon. Nem értem, hogy a fekete képnél miért nem kapcsolja le teljesen a világítást? Mert akkor talán nem is látszana a folt... Nem lehet valahol beállítani ezt?

[ Szerkesztve ]

The Truth is out there...

(#6474) L4mie válasza Lackooo84 (#6473) üzenetére


L4mie
veterán

pedig tudtommal is az.

Dolgok amiket utálok: 1. fórumaláírások, 2. irónia, 3. listák

(#6475) SzlobiG válasza Lackooo84 (#6473) üzenetére


SzlobiG
félisten

Ja hogy az nem edge led? :D Azt hittem ezek mind azok.

(#6476) Lackooo84 válasza SzlobiG (#6475) üzenetére


Lackooo84
nagyúr

Dehogy edge, ha az lenne meg sem veszem, azok nagyon gázak.

The Truth is out there...

(#6477) viharkabat válasza Lackooo84 (#6476) üzenetére


viharkabat
aktív tag

Nyilván egy olcsóbb modellbe jobb háttérvilágítást raktak :)

(#6478) L4mie válasza Lackooo84 (#6476) üzenetére


L4mie
veterán

W8 W7 modellek edge-sek

Dolgok amiket utálok: 1. fórumaláírások, 2. irónia, 3. listák

(#6479) Lackooo84 válasza viharkabat (#6477) üzenetére


Lackooo84
nagyúr

De most szerinted az edge mitől jobb? Vékonyabb a tv oké, azt meg pont ki nem szarja le milyen vastag. A megvilágítása sokkal rondább.

The Truth is out there...

(#6480) SzlobiG válasza viharkabat (#6477) üzenetére


SzlobiG
félisten

Dupla...

[ Szerkesztve ]

(#6481) SzlobiG válasza viharkabat (#6477) üzenetére


SzlobiG
félisten

Ja. :D

Amúgy Direct Led van neki.

(#6482) L4mie válasza SzlobiG (#6481) üzenetére


L4mie
veterán

noh akkor tisztázzuk, a 7xx - 8xx az edge, a 6xx az direkt?

Dolgok amiket utálok: 1. fórumaláírások, 2. irónia, 3. listák

(#6483) Neomien válasza L4mie (#6478) üzenetére


Neomien
csendes tag

A W6 is Edge :P
Sőt mi több a W9 is és az összes 4K TV is.. kivéve a 85"-t.. ott gondolom már nem elég a széléről pislákolni.
Lásd: itt.

(#6484) nismoka válasza Lackooo84 (#6476) üzenetére


nismoka
addikt

Legyen az direkt led vagy edge led mindegyik foltosodik valamennyire, tökéletes nincsen és két egyforma sem hiába azonos tipus. Teljesen sötétet egyik sem tud.

(#6485) viharkabat válasza Lackooo84 (#6479) üzenetére


viharkabat
aktív tag

Kinek a pap, kinek a papné. Nálam a szobában egymás mellett volt egy w655 (edge) és egy w605 (direct). Tv-műsor közben nem látszott különbség (mindkettőnek szép képe van, a 605-ös is tényleg szuper), viszont amíg előbbi normálisan homogén fekete hátteret tudott, utóbbi sötétnél foltos volt. Előbbi maradt, utóbbi ment vissza.

Neomien!

A 605-ös direkt led. Szerintem téved az oldal amit linkeltél.

[ Szerkesztve ]

(#6486) nismoka válasza Neomien (#6483) üzenetére


nismoka
addikt

Nem! A W605 az direkt led, el van irva amit linkeltél. A tesztekben is direkt ledet irnak, és nem véletlen vastagabb mint pld a W650 vagy a W705 ami edge.

[ Szerkesztve ]

(#6487) superg válasza viharkabat (#6485) üzenetére


superg
senior tag

Nekem is volt Samu LG direkt,edge.Az F7000 edge volt a leghomogénebb fekete.F6500 direkt ,kicsit foltos de még jó,w828 edge kb ez is ilyen kicsit foltos de még jó.Az idei LG direktes a feketéje(szürkéje) homogén volt
de focimeccsnél meg a legfoltosabb.
Az LG panelje ez a cinema screen meg annyira mozgott hogy egy kis tapogatással helyre lehetett tenni hogy a háttérvilágítás egyenletesebben oszoljon el :)

[ Szerkesztve ]

(#6488) nismoka válasza MaTTeS (#6472) üzenetére


nismoka
addikt

Használd a tiszta vagy tiszta plusz-t.

(#6489) nismoka válasza superg (#6487) üzenetére


nismoka
addikt

Láttam pár samut de nagyon foltosak voltak, az F7000-el szerencséd volt akkor.

(#6490) Neomien válasza nismoka (#6486) üzenetére


Neomien
csendes tag

Belefér, hogy téved :) így akkor már én is tudom, hogy direkt led.

Az az én nagy bajom, hogy van egy utolsó szériás, VA paneles, még CCFL háttérvilágítású eszköz itthon. Kemény 7 cm vastag.. sosem fogom megérteni a szupervékony leddel agyonreklámozott 8-9cm-es kütyüket. Ráadásul ez nem fakul, nem torzul, nem fehéredik semerről sem, emberi szögből nézve, olyan homogén a képe, hogy elszörnyedek akárhányszor a mai tévékre, monitorokra nézek (jó.. Eizo RGB LED kivétel), a panel szélén erősen oldalról nézve és csakis a teljesen fekete képen látszik rettenetes kb. 5mm felfénylés... és fele annyit fogyaszt, mint a hasonló korú "modern" ledes társai.. bah..

Na egyebek mellett ezen VA panel miatt szeretnék én egy Sony-t, hátha talán csak egy kicsivel jobb képe lesz, mint amilyen IPS-szörny tévéket eddig láttam.

(#6491) nismoka válasza Neomien (#6490) üzenetére


nismoka
addikt

Az érdekes hogy fele annyit fogyaszt mint a ledes, pld egy sony 50" kb 50 Wattot eszik most.
Igen az IPS (pld LG) elég gyatra feketével rendelkezik, a VA panelek ebben jobbak azért. Foltosodás meg sajnos van ezt el kell fogadni a LED-es világítású LCD technika ennyit tud de nem kell üres fekete képet bámulni. ;)

[ Szerkesztve ]

(#6492) nismoka válasza nismoka (#6491) üzenetére


nismoka
addikt

IPS-nek egy előnye van csak, a nagyobb látószög.

[ Szerkesztve ]

(#6493) ^Boss


^Boss
őstag

akkor én jó darabot fogtam ki (50W805B), nincsenek foltok és bevilágítási anomáliák. szinte teljesen homogén.

(#6494) Lackooo84


Lackooo84
nagyúr

No megjött a frissítés W605-re is. Visszatérve erre a folt dologra, nem hiszem, hogy ennek ilyennek kellene lennie, mert mint mondottam a kijelző bal fele szép egyenletes, és sötétebb, sehol egy folt. Szívesen megmutatnám, de sötétben egyszerűen lehetetlen lefotózni, hogy úgy adja vissza, ahogy én látom.

[ Szerkesztve ]

The Truth is out there...

(#6495) L4mie válasza Lackooo84 (#6494) üzenetére


L4mie
veterán

próbáld állványról vagy támaszva a gépet / telefont hosszú expóval, akkor látszani fog.

Dolgok amiket utálok: 1. fórumaláírások, 2. irónia, 3. listák

(#6496) Lackooo84 válasza L4mie (#6495) üzenetére


Lackooo84
nagyúr

Ööö nincs fényképezőm, csak okosteló... :(

The Truth is out there...

(#6497) L4mie válasza Lackooo84 (#6496) üzenetére


L4mie
veterán

Abban nem lehet a fotóbeállításoknál expoziciós időt növelni?
Nokia wp-akkor a nokia camera-val lehet, nekem az androidos HTC-vel is lehetett, nézegesd, ha mondjuk garanciáztatás mellett döntesz akkor sem árt ha tudsz mutatni egy ilyen képet.

Dolgok amiket utálok: 1. fórumaláírások, 2. irónia, 3. listák

(#6498) Lackooo84 válasza L4mie (#6497) üzenetére


Lackooo84
nagyúr

Nokia Lumia. Na majd megnézem ha sötét lesz. Nappal nem látszik semmi, ilyenkor szép fekete a kép.

The Truth is out there...

(#6499) superg válasza Lackooo84 (#6494) üzenetére


superg
senior tag

Ja nehéz fotózni ezeket,legalábbis úgy hogy pontosan visszadja amit látsz.Ahogy leírtad valószínű hogy egy problémásabb darabot fogtál ki.Ezért érdemes rögtön vásárlás után letesztelni aztán visszavinni ha nem tetszik.

(#6500) nismoka válasza L4mie (#6495) üzenetére


nismoka
addikt

Ezek a fényképek nem mérvadóak, lehet úgy fényképezni hogy sokkal több folt látszik a képen mint valójában és ugyan ez forditva.. ;)

(#6499) superg : Aztán lehet még rosszabbat fog ki... Szerintem ha csak full lényegében üres fekete képen látszik akkor meg kell vele barátkozni és nem mindig azt keresni, úgysincsen tökéletes.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  SONY LCD és LED TV-k
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.