Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  SONY LCD és LED TV-k

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2017-06-15 12:29:40

LOGOUT.hu

Mielőtt kérdeznél valamit olvasd el az alábbi Téma összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#6152) barack1997 válasza nismoka (#6150) üzenetére


barack1997
senior tag

Az is fontos tényező, de nekem PS4-hez kellett :)

(#6154) krx21 válasza apszi (#6147) üzenetére


krx21
nagyúr

Oled talán a jövő... Még drága és ahogy néztem még ráfér arra is 2-3 generáció javítgatás... A színek és a fekete nagyon jó...

(#6155) apszi válasza krx21 (#6154) üzenetére


apszi
őstag

Én azért ha jövőre mondjuk piacra dobnák elérhető áron (tudom, kezem biliből ki), akkor szerintem szó nélkül belevágnék...ezt leszámítva viszont akkor részedre is marad a várakozó álláspont...szerintem :) :R

(#6156) krx21 válasza apszi (#6155) üzenetére


krx21
nagyúr

Szerintem még jövőre nem lesz olyan jó áron... De 2 év múlva már alakulni fog szerintem... Csak ne égjen be és élettartam problémája se legyen...

(#6157) Steel Lord


Steel Lord
csendes tag

Sziasztok!

A tegnapi nap folyamán, én is vettem egy Sony W706B-t. 42"-es.
Eléggé királyos a cucc, ez a szálcsiszolt alumínium nagyon elnyerte a tetszésem, jó, hogy nem olyan műanyagszar, mint a legtöbb tv ebben az alsóbb árkategóriában.

A Tv képe nagyon szép, persze főleg a HD adókon jön ki, Sport1 HD, History HD stb.... most azt várom, hogy a testvérem elhozza végre a Trónok Harca eddigi évadait HD-ben... az lesz az igazi teszt. 3D nincs, nem is hiányzik.

Smart funkció tetszik, youtube állandó használat alatt lesz, a többit lehetőséget meg majd felderítem, hogy mire is jók. A Tv nem akad, miközben lépegetek ide-oda. Ugye, mivel ehhez a modellhez nem adtak amolyan érintéses távkapcsolót, a normál hagyományos gombos kapcsolón lépegetek ide-oda... eladó mondta, hogy így "picit nehézkes lesz".... aki hozzá van szokva a tapicskolós, taperolós telefonokhoz, az lehet, hogy fennakad ezen, nekem szerencsére ez nem okoz gondot, hogy ide-oda kell lépegetni.

Igazándiból a Sonyval szemben azért elég nagyok az elvárásaim... megbízhatóság terén.

Az egyik Sony tv-m, amelyet még nagybátyám vett régen, majd nekem adta (igaz, ez akkoriban méregdrága lehetett, németből hozta) 21-23 éves lehet és még mindig megy. 2 éve volt szerelőnél, 3000 ft és azóta is muzsikál tovább, ahogy a nagy könyvben megvan írva, a képe is szép, persze nem mai technológia már, de akkoriban ez a csúcsok-csúcsa volt.

A másik Sonym valami 97-98-as középkategóriás trinitron model, szintén megy.

Szóval az eddigi tapasztalataim pozitívak.. igaz, azok a tv-k más történetek már, de akkor is. Én bízom benne, hogy a márkával megvettem a(z eddig megszokott) minőséget is.

Egy biztos (most jöjjön egy kis fika ;] ), Samsungot sohasem vennék, nem is jöhetett szóba, pedig a media marktban nagyon serényen ajánlgatta a samsungos gyerek... senkinek sem ajánlom. Tesóm plazmája 3 év után, a gyári garancia lejárta után 2 nappal döglött be. Gondolhatjátok milyen érzelmi kitörések voltak... szóval szerintem azt a márkát senki se vegyen, mert... ezek szerint a gyártó álláspontja az, hogy hardcore fogyasztói társadalom és 3-4 évre gyártják a tv-ket. Lehet, hogy ez egy ritka eset, lehet, hogy pont kifogta a szart.. nem tudom... azt tudom, hogy nekem nincs erre kapacitásom, hogy 3 év után kivágjak egy, amúgy elég húzós árú tv-t. 200+-ért vette akkoriban. És szerintem sokan vagyunk még így Magyarországon. Egyébként megúszta, talált valami szervizt, ahol kitudta cseréltetni a panel vezérlőjét.. nem értek hozzá, de ha jól emlékszem azzal volt a gond.

(#6158) L4mie válasza Steel Lord (#6157) üzenetére


L4mie
veterán

Lehet urban legend, de T-mobilos ismerős mesélte, hogy a samu úgy próbál eladásokat növelni, hogy minden eladott galaxy után 5k-t kap az eladó. lehet van valami hasonló a TV fronton is.

amúgy már gyűlik a pénzmag, ahogy most állok kb 1 hónap még míg meg tudom venni a 805-t esetleg érdemes 829-re spórolni? láttam Euronicsben akciósan nem volt sokkal drágább mint a 805, de miben tud többet? Hz-ben?
Bár nagyon vacilláok, lehet meg kéne várni a karácsonyt, nem szeretnék butát kapni miután megveszek egy TV-t utána meg látom 30k val olcsóbban :3

[ Szerkesztve ]

Dolgok amiket utálok: 1. fórumaláírások, 2. irónia, 3. listák

(#6159) superg


superg
senior tag

A 42828b-t még mindig szórják 170-ért az euronicshoz köthető webáruházak
ilyen sok van belőlük:múszaki depo , elektromega , elektrolimit , nehagyjaki.hu

[ Szerkesztve ]

(#6160) L4mie válasza superg (#6159) üzenetére


L4mie
veterán

199 mindnél. :/

Dolgok amiket utálok: 1. fórumaláírások, 2. irónia, 3. listák

(#6161) Steel Lord válasza L4mie (#6158) üzenetére


Steel Lord
csendes tag

Össze kell hasonlítani, majd el kell dönteni, hogy az a tudásbeli különbség, megéri-e azt a plusz pénzt. Amúgy szerintem nem lehet nagy különbség köztük. Elvégre mindkét készülék 8-as széria.

De amúgy jól írtad, gyorsan átfutva tényleg csak a hz-ben van köztük különbség.
[805 - 829]

Az a + 200hz megér 40k-t ?

(#6162) L4mie válasza Steel Lord (#6161) üzenetére


L4mie
veterán

jah nem sony centerben lévő árakat néztem, Euronicsben 269 - 278 az áruk.

de központi szalonban se magasabb az árkülönbség, nem lehet, hogy elnézted a méretet? :)
ahogy most néztem.

amúgy dehogy érni meg :P

[ Szerkesztve ]

Dolgok amiket utálok: 1. fórumaláírások, 2. irónia, 3. listák

(#6163) superg válasza L4mie (#6160) üzenetére


superg
senior tag

Hihetetlen, amikor linkeltem még 170 volt :B Árukeresőn még látszik a nyoma.

[ Szerkesztve ]

(#6164) L4mie válasza superg (#6163) üzenetére


L4mie
veterán

Elcsíptük a frissítés pillanatát, ahogy kinéznek ezek a webshopok egy adatbázisból dolgozik mind.
lecsaphatnák az 50" osok árát is valahol :P

Dolgok amiket utálok: 1. fórumaláírások, 2. irónia, 3. listák

(#6165) Tutu7030


Tutu7030
veterán

"Kis" segítségre lenne szükségem. :D
Amikor megvettem a tv-t, és állítgattam, volt valami olyan opció, hogy engedélyezem e a gyorsabb bekapcsolást (de akkor magasabb lesz a készülék készenléti fogyasztása).
Erről a gyors bekapcsolásról a sony honlapon is van említés. Viszont, a tv menüjében most sehol sem találom ezt az opciót. Hívtam a sony infóvonalat is, de ott sem tudtak segíteni. Azt mondta, hogy a honlapon ő is látja ezt az írást, de ugyanúgy ő sem találta az opciót.
Valaki találkozott ezzel az opcióval?
A tv 42w828b.

LG Optimus G E975 v20 -> LG G4 H815 V29a-EUR-XX -> Huawei Mate 9(MHA-L29) -> Huawei P30 Pro -> Honor Magic5 Pro

(#6166) Tegla80 válasza Tutu7030 (#6165) üzenetére


Tegla80
addikt

Ennyire zavaroan lassu az elejen,h meg a keszenleti fogyasztasnovkedest is bevallalnad??

Sony® & PlayStation®

(#6167) Tutu7030 válasza Tegla80 (#6166) üzenetére


Tutu7030
veterán

Nem nagyon lassú, "csak" 20-25 másodperc. :W

LG Optimus G E975 v20 -> LG G4 H815 V29a-EUR-XX -> Huawei Mate 9(MHA-L29) -> Huawei P30 Pro -> Honor Magic5 Pro

(#6168) apszi válasza Tutu7030 (#6167) üzenetére


apszi
őstag

A jelenlegi CRT-énk 3-5 perc között kapcsol be :D :R

[ Szerkesztve ]

(#6169) djgod7


djgod7
újonc

Hali!

van nekem egy Sony Bravia KDL-32W650A nevezetű tévécském.
a problémám a következő(elnézést,ha már tárgyalva volt):
Pendrive-ról szeretnék full HD-ban (1080p) filmet nézni,amivel nincs is baj,mert nagyon szépen lejátsza egy apró kis szépséghibával:a jobb alsó sarokban kiírja,hogy "nem támogatott tartalom" és sajnos nem tűnik el,de a filmet lejátsza olyan minőségben,ahogy kell.
Kérdésem,hogy találkozott-e már valaki hasonlóval,és mit tudnék vele kezdeni?
köszi előre is! :)

(#6170) nismoka válasza Tegla80 (#6166) üzenetére


nismoka
addikt

A kép az megjelenik pár másodperc múlva, csak a menüben turkáláshoz kell várni picit. Ezt én nem értem miért olyan lényeges, én tudok várni annyit ha éppen állítgatni akarok valamit.

[ Szerkesztve ]

(#6171) SG3rg0


SG3rg0
őstag

Sony W8 széria még mindig nem támogatja az usb-s billentyűt és egeret?

(#6172) nismoka válasza djgod7 (#6169) üzenetére


nismoka
addikt

Igen vannak olyan file-ok aminél kiírja de én nagyon ritkán találkoztam vele, inkább a régebbi filmeknél. Megoldás max annyi hogy átkódolod, de többet nemtudok.

zerge861: Nem, bár az egér működik a böngészőben.

[ Szerkesztve ]

(#6173) Warter válasza nismoka (#6170) üzenetére


Warter
őstag

Azért az nagyon idegesítő, amikor hdmi-re akarsz váltani és kb 1 percig csak a kérem várjon felirat díszeleg a képernyőn.

(#6174) nismoka válasza Warter (#6173) üzenetére


nismoka
addikt

Nincs egy perc kb 20-30mp.

[ Szerkesztve ]

(#6175) djgod7 válasza nismoka (#6172) üzenetére


djgod7
újonc

ez azért érdekes,mert olyan filmeknél is kiírja,amire világosan emlékszem,hogy korábban nem írta ki...
hogyan,mivel tudnám átkódolni?
köszi :)

(#6176) nismoka válasza djgod7 (#6175) üzenetére


nismoka
addikt

Nemtudom valami mkv átkodólóval, én külső playert használok nem szoktam kódolgatni. ;)

(#6177) JackeL válasza Warter (#6173) üzenetére


JackeL
tag

Bekapcsolás után kb. 5 másodpercig tudsz váltogatni az inputok között, utána írja csak ki, hogy várjál vagyis a 32W706B-nél így van :))

(#6178) Warter válasza JackeL (#6177) üzenetére


Warter
őstag

Na jó, de véletlen rosszat nyomok, akkor várhatok. :)

(#6179) JackeL válasza Warter (#6178) üzenetére


JackeL
tag

Ha már nyomni se tudsz... :DD :DDD

(#6180) nismoka válasza JackeL (#6177) üzenetére


nismoka
addikt

Igen de jó gyorsnak kell lenni! :)

(#6181) Warter válasza JackeL (#6179) üzenetére


Warter
őstag

Ilyen ez, korral jár. :DDD

(#6182) tomp válasza Steel Lord (#6157) üzenetére


tomp
félisten

Nekem is ezüst 706-os van! Mégre nem csak nekem van ezüst modell. :-D
Ebben a színben jobban látható a minőségi anyag.
A távirányító nekem sem okoz gondot de van amikor telefonról vezérlem ha már felraktam.
Ami jó, hogy a telefonos alkalmazással is be lehet kapcsolni a tv-t mert a wifi aktív kikapcsolt állapotban is.

(#6183) tomsky


tomsky
csendes tag

Üdv mindenkinek!

Sony 42w805b mennyire jó választás,otthoni átlag felhasználónak?
De ha kell ,élmény is legyen!

(#6184) nismoka válasza tomsky (#6183) üzenetére


nismoka
addikt

Jó választás de az élményhez inkább az 50"-os verziót ajánlanám. ;)

(#6185) barack1997


barack1997
senior tag

Sziasztok !

Nagyon jó választás volt a 40W605 :) A Game mode-ot hol tudom bekapcsolni ?

(#6186) nismoka válasza barack1997 (#6185) üzenetére


nismoka
addikt

Options gomb / jelenet választás / játék mód
De a PS4 automatikusan aktiválja ha a jelenet válsztás automata módban van, azért nézd meg. ;)

[ Szerkesztve ]

(#6187) barack1997 válasza nismoka (#6186) üzenetére


barack1997
senior tag

Köszi, automatán van és átállítja tényleg. Márcsak valahogy gépről kellene hangot varázsolni neki HDMI-n

(#6188) Steel Lord válasza tomp (#6182) üzenetére


Steel Lord
csendes tag

Nekem spec jobban bejön az ezüst, a feka túl kommersz és amúgy valóban minőségibb benyomást kelt, mint a fekete változat. Tapintásra meg be is bizonyosodik a minőség... szeretem a hideg fém érintését... :DDD

Most engem is elkapott a Sony láz, jövő hónapban lehet, hogy veszek valami középkat Sony okostelefont és akkor azzal fogok bűvészkedni a Tv-vel.

(#6189) krx21


krx21
nagyúr

Hamarosan elérhető: SONY KD-65S9005B

(#6190) Steel Lord


Steel Lord
csendes tag

A cikkszám az ugye nem egyenlő a sorozatszámmal ?

Regisztrálni akarom a tv-t a Sony.hu-n... kíváncsi vagyok el-e fogadja.

Csak nem tudom melyik számsort írjam be a sorozatszámhoz, mert a dobozon is van egy 7 jegyű számsor, ami beleillik..

Szerintetek ?

[ Szerkesztve ]

(#6191) daniel2121 válasza superg (#6163) üzenetére


daniel2121
senior tag

Olvasd el ezt és talán választ kapsz a webshopok árképzésére.
[link]

(#6192) Steel Lord válasza Steel Lord (#6190) üzenetére


Steel Lord
csendes tag

Tárgytalan.

Megtaláltam! :)

(#6193) Gomba válasza krx21 (#6189) üzenetére


Gomba
senior tag

Az tényleg két világító led a káváján oldalt? (ha igen az baromi idegesítő... - bár gyanítom ki lehet kapcsolni, no de akkor is :) ).
Ez az ívelt téma még mindig nem győzött meg.

Ép hardverben ép szoftver

(#6194) L4mie


L4mie
veterán

origó cikk, bajban a sony

Dolgok amiket utálok: 1. fórumaláírások, 2. irónia, 3. listák

(#6195) nismoka válasza L4mie (#6194) üzenetére


nismoka
addikt

Sajnos minden Japán cég bajban van, (lásd pld még Sharp még nagyobb bajban) mert az emberek többségének a mókusvakítás fontosabb mint pld a képminőség...

[ Szerkesztve ]

(#6196) L4mie válasza nismoka (#6195) üzenetére


L4mie
veterán

na meg a samsung - lg mindenhol 1000 el nyomja magát előre. sajnos jobban tudják mi kell egy átlag, kisebb igényű usernek. Aki meg tudatosan venne TV-t nem pedig azért meg lápósTV és tudja az internetet is, annak meg lassan nem lesz középkategória.

[ Szerkesztve ]

Dolgok amiket utálok: 1. fórumaláírások, 2. irónia, 3. listák

(#6197) nismoka válasza L4mie (#6196) üzenetére


nismoka
addikt

Igen a mókus vakítás kell, meg a nyakkendő kötő alkalmazás a tv-ben... :W
Meg a fémnek látszó krómozott müanyag, meg a foltos kép, meg a dinnyemagos processzor..
Áhh nem is hergelem magam. :O

[ Szerkesztve ]

(#6198) krx21 válasza Gomba (#6193) üzenetére


krx21
nagyúr

Ez az enyhe ív még jó is lehet... De én is félek tőle egy kicsit... De tény, hogy ideális helyről a szélek betekintési szöge javul és némiképp hozzájárul a térérzethez... De 2x is meggondolnám, ha a kiszemelt TV-ből lenne egyenes és ívelt egy vásárlás esetnén...

(#6199) junior11 válasza nismoka (#6197) üzenetére


junior11
veterán

Nyugi, árt az egészségnek! ;]

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#6200) tibtib62


tibtib62
csendes tag

Most találtam :
Olcsón adják a Sony 50w828-as tv-t az Euronicsban.:259999Ft
http://www.euronics.hu/SON-KDL50W828BBAE2-p39256

Ajándék is jár hozzá :)

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  SONY LCD és LED TV-k
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.