Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  SONY LCD és LED TV-k

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2017-06-15 12:29:40

LOGOUT.hu

Mielőtt kérdeznél valamit olvasd el az alábbi Téma összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#6251) Warter válasza SzlobiG (#6250) üzenetére


Warter
őstag

+kevesebb felhő, ha van egyáltalán.

(#6252) m3gtr válasza SzlobiG (#6250) üzenetére


m3gtr
senior tag

Számomra ez érthetetlen, de hát nem vagyunk egyformák. Ezen még az LG topikban is csodálkoznának, na nem az LG javára :DD

[ Szerkesztve ]

Asus Prime z590- i7 11700kf 3.6 -Asus Radeon RX 6800 16G 2 x16 gb ram 3200mhz Kingston FURY Beast

(#6253) hrvp válasza SzlobiG (#6250) üzenetére


hrvp
aktív tag

Nézd meg őket élőben. Betekintési szög el nem tudom képzelni miért lehet fontosabb otthoni felhasználásra, mint a jobb képminőség. Engem baromira zavar a fekete árnyalatok és színek helyén a világító szürke, otthon este nagyon rossz így filmezni. Nekem eddig elég rossz tapasztalataim vannak, ezért én nem vennék ips-t.

Ha pedig játszani is akarsz, akkor ismét csak a Sony opció idén. (illetve az 5-ös széria Samunál, de az egy alsóbb kategória.

(#6254) SzlobiG válasza hrvp (#6253) üzenetére


SzlobiG
félisten

Mert csak akkor van szembe velem a tv ha ágyból nézem székbe ülök akkor oldalról szoktam nézni. Mondjuk nincs bajom a mostani régi samuval se oldalról nézve azt ettől csak jobb a Sony. 6 éves pva panelos...

A monitorom ips nincs bajom vele, de ezeket tényleg csak úgy látnám, ha meg nézném mind2t.

Meglatjuk mindenesetre a sony felé hajlok főleg mert van aprón egy ami jó lenne. :)

(#6255) krx21 válasza SzlobiG (#6254) üzenetére


krx21
nagyúr

Segítek: IPS vs VA panel. Saját fotó Ráadásul nem korom sötétben, ott még inkább kijönne a különbség...

(#6256) Kabel15


Kabel15
aktív tag

Sziasztok!

Tudnátok segíteni?
Vissza állítottam a TV-t gyári beállításokra. Ha lementem a műsor listát USB re azt tudom valahogy PC-n úgy rendezni hogy mikor vissza importálom működjön? XML fájl már megvan csak semmivel nem tudom úgy megnyitni hogy értelmes adatokat kapjak.

Köszönöm.

Asus P8H67 / Asus GTX 750Ti / Intel I5 2500 / Kingston fury hyper 2x4gb

(#6257) #94529552 válasza krx21 (#6255) üzenetére


#94529552
törölt tag

Ez a kép semmit nem bizonyít. A W855 egy tök jó tévé, csak be kell kalibráltatni.

(#6258) SzlobiG válasza krx21 (#6255) üzenetére


SzlobiG
félisten

De most ez mind2 sony tv nem? :F

Az egyik gondolom triluminos a másik meg sima va. Ips hogy kerül ide?

(#6259) junior11 válasza SzlobiG (#6258) üzenetére


junior11
veterán

W955-ben IPS van. W8 széria (ha jól tudom) mind VA paneles.

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#6260) SzlobiG válasza junior11 (#6259) üzenetére


SzlobiG
félisten

Jah hát akkor a triluminos dolog annyit takar, hogy váltott a sony ips-re?

Mer a képek alapján sokkal jobb.

(#6261) junior11 válasza SzlobiG (#6260) üzenetére


junior11
veterán

Nem, a triluminos más, már tavaly is használták a W905-ben (ami VA paneles volt). [link]

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#6262) SzlobiG válasza junior11 (#6261) üzenetére


SzlobiG
félisten

Értem, akkor rosszul gondoltam.

Viszont a linkelt képen sokkal jobb az ips. Hétfőn elmegyek euronicsba remélem lesz sony náluk.

(#6263) junior11 válasza SzlobiG (#6262) üzenetére


junior11
veterán

Az IPS panel gyengébb kontrasztot és feketeszintet eredményez (sötétebb környezetben venni észre), a színek viszont nagyon szépek és a betekintési szög nagyobb a VA panelekhez képest. Vannak tesztek a neten a W955-ről bőven, ott kifejtik, hogy s mint áll a helyzet.

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#6264) #94529552 válasza SzlobiG (#6260) üzenetére


#94529552
törölt tag

W955 is bevállalható nyugodtan. Megnyugtatlak, nem fog csalódást okozni.

(#6265) SzlobiG válasza #94529552 (#6264) üzenetére


SzlobiG
félisten

Az már drága kategória nekem. :)

(#6266) junior11 válasza SzlobiG (#6265) üzenetére


junior11
veterán

W8-as szériával is jól jársz.

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#6267) apszi válasza SzlobiG (#6262) üzenetére


apszi
őstag

Szinte hallom a légy zümmögését a "teremben" ;]

(#6268) nismoka válasza Kabel15 (#6256) üzenetére


nismoka
addikt

(#6269) tomp


tomp
félisten

Pár hete írtam, hogy több BD filmet sem lát a W706B hálózati kapcsolatnál. A DTS-HD MA hangsávra gyanakodtam.
Nos! Miután a magyar hangsávot állítottam elsődlegesnek ami DD vagy DTS, már megjeleníti a tv a filmet és gond nélkül el is indul. :C

(#6270) krx21 válasza SzlobiG (#6258) üzenetére


krx21
nagyúr

A linkelt kép úgy általában az IPS vs VA panel kontraszt különbségét mutatja... Ez a különbség gyakorlatilag független a gyártótól és a triluminos-tól is... Természetesen a felső TV az IPS és az alsó VA...

(#6257) Pumma: A kép pont azt bizonyítja hogy az IPS nagyságrendekkel rosszabb kontrasztban. Amúgy itt pont a 855-ös nyert a VA panel miatt... A kalibrálás pedig egy olyan dolog, hogy szerintem az országban ha van 5 ember aki az jól meg tudja csinálni, akkor sokat mondok... Amúgy meg a Sony-nak igen jók a gyári profiljai és speciel nem is kalibráltatnám...

[ Szerkesztve ]

(#6271) SzlobiG válasza krx21 (#6270) üzenetére


SzlobiG
félisten

Találtam végre egy jó összehasonlítást ahol több gyártó van, hát itt az lg tényleg nem szuperál vmi jól. :(

[ Szerkesztve ]

(#6272) krx21 válasza SzlobiG (#6271) üzenetére


krx21
nagyúr

Ahol az IPS panel van, ott bizony gyatra a kontraszt, az általad talált oldal pont ezt igazolja...
Ja, és ne hagyd, hogy mások félre vezessenek! A kalibrálás ezen a legkisebb mértékben sem segít, a natív kontraszt az a panel sajátossága és ezen szoftveresen nem lehet segíteni... Ha a háttérfényét lejjebb vesszük akkor javul a fekete, de a világos részek fényereje is csökken, tehát a kontraszt marad...

(#6272) krx21: Pontosan.... A döntés nálad. Érdemes megjegyezni, hogy a válaszidejük is rosszabb... Viszont szebb színek és betekintési szög... Kompromisszum :K

[ Szerkesztve ]

(#6273) SzlobiG válasza krx21 (#6272) üzenetére


SzlobiG
félisten

Igen néztem így egymás mellett eléggé gyatra az ips, egyedül a betekintési szög amiben nyerő.

(#6274) #94529552 válasza krx21 (#6272) üzenetére


#94529552
törölt tag

Én csak azt mondom: egy normálisan beállított W955-nek soha nem lesz ilyen képe, viszont egy W855-ről is lehet megtévesztő képeket csinálni. Korábban itt írták: forrás nélküli háttérképnél lehetnek bevilágítási hibák, de használat közben ez nem jelentkezik.

(#6275) krx21 válasza #94529552 (#6274) üzenetére


krx21
nagyúr

Az általam készített képeknél a készülékek NORMAL módban voltak (mind a kettő), ami a Sony-nál igen pontos... A képek kizárólag a fekete szint illetve a kontraszt szemléltetésére szolgálnak, melyet beállításokkal nem tudunk javítani. A kép készítéseknél semmilyen trükk vagy megtévesztés nincsen, sőt a különbség az életben még jobban is látszik. Konzekvencia egyszerű: IPS sötét szobában nem igen szuperál... Nem kell ezt mindig félre érteni.
"forrás nélküli háttérképnél lehetnek bevilágítási hibák"
Ez tulajdonképpen mit jelent? Főleg a "forrás nélküli háttérképnél" kifejezést nem értem...

[ Szerkesztve ]

(#6276) tomp válasza krx21 (#6275) üzenetére


tomp
félisten

Forrás nélküli kép: olyan port csatornára kapcsolod a tv-t amelyiken nincs csatlakoztatva semmi.

(#6277) krx21 válasza tomp (#6276) üzenetére


krx21
nagyúr

Tehát ahol sok a fekete tartalom ;) ... Egyébként a bevilágítási hibák is fix, a hardverben lévő, megváltoztatatlan dolgok... Max. a helyi fényerő csökkentés tudja kevésbé észrevehetővé tenni némelyik tartalomnál...

[ Szerkesztve ]

(#6278) tomp válasza krx21 (#6277) üzenetére


tomp
félisten

Viszonz ha rákötünk valamit ami hiába van kikapcsolva azaz képet nem ad a tv-nek de amelyik típus felhősebb ilyenkor csökken a bevilágítás mértéke.
Én a W706-nál nem látok egyik módban sem bevilágítást. :-)

(#6279) krx21 válasza tomp (#6278) üzenetére


krx21
nagyúr

A lényeg itt is az, hogy a bevilágítási hiba állandó, csak a világítást lehet lejjebb venni... :K

(#6280) tomp válasza krx21 (#6279) üzenetére


tomp
félisten

Na de akkor miért van a szoftverben beállítva, hogy eszköz észlelés nélkül vegye fel a fényerőt, de észlelésnél már vegye le? :-D

(#6281) krx21 válasza tomp (#6280) üzenetére


krx21
nagyúr

Nem tudom... Ha nincs mit megmutatni és a sötét kép nem ugyan az... Gyakorlatilag a dinamikus kontraszttal dolgozik ilyenkor a TV... A dinamikus kontrasztot minden TV kicsit máshogy kezeli...

(#6282) apszi válasza krx21 (#6275) üzenetére


apszi
őstag

Nem kötekvésként, de azért ennyire rossz nincs egy IPS panel élőben...ha ez ilyen lenne az összes tv, köztük a Sony IPS paneles technológiával készült masinái is, mehetnének a kukába. Ezt azért picit túlzásnak tartom. :R

(#6283) krx21 válasza apszi (#6282) üzenetére


krx21
nagyúr

Amit a fényképen látsz az nem túlzás, az a valóság... Sajnos ez áruházi körülmények között nem látod, a magas fényviszonyok és a tükröződés végett, viszont ha hazaviszed akkor szembesülsz vele...
És igen nálam kuka az IPS, nem is veszem, ezt már tárgyaltuk...
Viszont aki még nem tapasztalta meg a jó kontrasztot vagy viszonylag világos körülmények között akarja használni annak ez nem fő szempont, akár választhatja az IPS-t is... Például várótermek sorszámainak kijelzésére ideális lehet... ;]
A fotó amúgy tényleg nem csal... Mikor bementem tesztelni, akkor nem is akartam fotózni, de mikor láttam, hogy ekkora a különbség, gondoltam ezt meg kell örökítenem. És persze a normál bolti körülmények között semmi nem látszott a világosban! Az én kérésemre csináltak sötétebbet (nem korom sötét volt)...
A Sony IPS paneljai csak is a költséghatékonyítás végett lettek alkalmazva, ami jól látható a Sony 2014-es palettáján. A LG tolta a legjobb áron neki a panelt, a Sony meg nagyon próbált profitot növelni, mert elég veszteséges a TV részlege... De ismétlem világos szobában még jobb is...

(#6284) Pumma: Nem értem mi nem hiteles Neked azon a fotón, mikor egyenlő beállításokon és körülmények között egyszerre lett fotózva... A záridő azonos és pont ezért hiteles és ezért nem lehet más fotókhoz hasonlítani, mert még egy plazma TV-t is lehet rossz feketének fotózni hosszú záridővel, de akkor mellette egy LCD már fehér lenne...

[ Szerkesztve ]

(#6284) #94529552 válasza apszi (#6282) üzenetére


#94529552
törölt tag

Pontosan. A Samu-topicban volt egy felhasználó, aki 100-asra állított kontrasztot, fényerőt, stb.
Az ő tévéje nézett így ki így mint amit a fotón látsz, és nem IPS panel volt.

(#6285) tomp


tomp
félisten

Amúgy a Sony a High Premium kategóriában miért IPS-t használ? 79X9005B modell most akciósan 2,8millió Ft! Ennyi pénzért kicsit durva lenne ha nem kapna az ember elfogadható szép feketét.
Vagy az X-tended Dynamic Range marketing csoda valóban segít a feketén?
" a magasabb maximális értékekkel és mélyebb fekete árnyalatokkal rendelkező egyedi háttérvilágítási algoritmus a hagyományos LED televíziókhoz képest kétszeres fényerőtartományt biztosít."

(#6286) Warter válasza apszi (#6282) üzenetére


Warter
őstag

Hiába érzed túlzásnak, amit én vettem idén LG 60LA620 az ennél 2x rosszabb volt alaphelyzetben, majd kb 3-4 hónap alatt tovább romlott. Foltok mindenfele, bevilágítás foltok oldalról. Ha lehúztam a fényerőt akkor hogy is fogalmazzak, elég furcsák lettek a sötét jelenetek. Mintha bronz embereket beszélgettek volna a félhomályba, katasztrófa volt.

(#6287) krx21 válasza tomp (#6285) üzenetére


krx21
nagyúr

Nem mindegyik 2014-es Sony IPS...
"X-tended Dynamic Range marketing csoda"
Pontosan: ennyit tud

[ Szerkesztve ]

(#6288) SzlobiG


SzlobiG
félisten

Na és a Direct Led?

Az lg már azt használja az edge helyett.

Na arról kéne még teszt mivel a 2014-es lg modellek közép kategoriai már direct ledesek a sony meg tudtommal edge.

(#6289) junior11 válasza SzlobiG (#6288) üzenetére


junior11
veterán

Az utolsó "igazi" direct led a Sonynak ha jól rémlik a HX955 volt.

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#6290) SzlobiG válasza junior11 (#6289) üzenetére


SzlobiG
félisten

Nem vált be vagy mi?

Elvileg jobb mint az edge led.

(#6291) junior11 válasza SzlobiG (#6290) üzenetére


junior11
veterán

Most is vannak olcsóbb modellek direct led megvilágítással, de a képminőség azoknak nem jobb, mint az edge led társaiké. A csúcskategóriás tévékben pedig nem éri meg, drága dolog.

Panasonic AS800 direct led (IPS panel) a csúcskategóriás fullhd tévékből.

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#6292) krx21 válasza SzlobiG (#6290) üzenetére


krx21
nagyúr

A helyi elsötétülés annál jobb mimnél több szegmensből áll. Sajnos a szegmensek számát kideríteni igen nehéz, mert a gyártók nem közlik... Direct led (hátsó led) esetében lehet elérni a legtöbb szegmenst, de hogy az mennyi az már más kérdés. Ideális esetben annyi szegmens kellene amennyi képpont van. E helyett ha két számjegyű már jónak számít... Az biztos, hogy az idei 2014-es 955-ös ebben is visszalépett, az előbbi videó mutatja is... Vízszintesen nem is tudja osztani a képet... A másik pedig ennek a rendszernek a kezelése. Ebben is sok különbség lehet, mert például a múltban voltak sok szegmensű LG készülékek, nem is drágán, melyek rengeteg részletet nyeltek le a használatkor...

(#6293) apszi válasza krx21 (#6283) üzenetére


apszi
őstag

Ha ez tényleg ilyen f*s élőben is, akkor csodálom, hogy a Sony egyáltalán piacra merte dobni, mert ez tényleg az ultra-hulladék kategória, pláne csúcskészüléknek, akármilyen hiper super pro képjavító is legyen benne. :(( :R De mind1 is, nem hergelem bele magam a témába...szép estét mindenkinek :) :R

(#6294) krx21 válasza apszi (#6293) üzenetére


krx21
nagyúr

Sötétben tényleg ilyen... De gondolom az LG az eladásokkal nyugtatta a Sony-t, csak a dolog ott hibázik, hogy aki Sony TV-t keres és nem LG-t, azok között azért több a tudatos vásárló. Legalább is valamennyire, pláne a felső kategóriában...

(#6295) nismoka válasza krx21 (#6287) üzenetére


nismoka
addikt

Pontosítanék, több a VA paneles mint az IPS.

(#6296) nismoka válasza apszi (#6293) üzenetére


nismoka
addikt

Nem hulladék messze sem, nagyon szép képe van ha leszámítjuk az LG féle feketét. ;)

(#6297) nismoka válasza junior11 (#6291) üzenetére


nismoka
addikt

Meg a sony X9500.. ;)

(#6298) tomp válasza krx21 (#6287) üzenetére


tomp
félisten

Tudom, az én 32-es Sony-m VA. Kell a fenének az IPS féle "fekete"

Akkor ez a marketing csoda valóban marketing csoda. Ahol nincs semmi, ott nincs világítás. Aztamindenit. :DDD

(#6299) L4mie


L4mie
veterán

Voltunk ma az euronics-ban a kökiben, hát 2 darab SONY TV van kirakva...többinek csak a hűlt helye van, szerintem mindent elpasszoltak. O.o

Dolgok amiket utálok: 1. fórumaláírások, 2. irónia, 3. listák

(#6300) wAfu


wAfu
tag

mennyire jók ezek a sony soundbarok (HT-CT60) amúgy? mert vacilálok rajta, hogy kellene valami külső hangszóró a tv-hez (48w605b), mert a beépített valami botrányosan rossz, ahogy szól. nincsenek nagy igényeim, de elég nagy csalódás. vagy jobban megérné valami egyszerűbb 2.0-ás külső hangszóró? erről jókat hallani (Thonet&Vander Kurbis).

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  SONY LCD és LED TV-k
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.