Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  S.T.A.L.K.E.R.: Call of Pripyat (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:07:14

LOGOUT.hu

Április 30-án a GSC Game World bejelentette az új projektüket, ami pedig nem más mint a S.T.A.L.K.E.R. következő epizódja, a Call of Pripyat.
Ez a 2. úgy nevezet "stand-alone" kiegészítője lesz a 2007-es Shadow of Chernobyl-nak, és ahogy ez lenni szokott, a fejlesztők most is eszközölnek számos fejlesztést.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#3951) bluyoo válasza PeL (#3949) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Hát azért így sokkal jobb :C
Újra a zónában!!És mellékesen nagyon ott van ez a pack,főleg így magyarul.
Vajon nem lehet megoldani hogy ne csak egy CPU magot használjon a játék?

[ Szerkesztve ]

Bazinga!

(#3952) PeL válasza bluyoo (#3951) üzenetére


PeL
addikt

Örülök hogy tetszik nektek, és még egyszer SORRY a balf*szkodásokért, remélem elnézitek nekem :D Gondoltam amúgy hogy csak ilyesmi gond lehet :) Azért ha találtok hibákat megkérhetlek hogy PÜ-zzetek rám? Persze csak ha van kedvetek, írjátok bele légyszi a szövegrészt ahol a hiba van hogy rá tudjak majd keresni, vagy esetleg egy screenshotot a hibás részről. Az esetleges patch-nél javítva lesznek a hibák :)

Én meg visszahúztam a CPU-mat 2700 MHz-re, mert alapon volt lévén nagyon keveset játszottam az utóbbi időben és mondom minek menjen akkor húzva ha ki sem használom, így már azért megvan a játszható fps szám AF3 és High Res textúra pakkokkal :) Kegyetlen jó atmoszférája van így a játéknak :))

KÉP

[ Szerkesztve ]

(#3953) stm_ válasza PeL (#3949) üzenetére


stm_
tag

Én is köszönöm, most már a helyükön vannak az ékezetes betűk.

(#3954) h8core


h8core
csendes tag

Én is nagyon szépen köszönöm, nagyon hamar végeztél vele. :R Sajnos még nem tudom kipróbálni, mert végre sikerült megcsinálnom, hogy a Geonosis addon pack akadás nélkül menjen, igy most megpróbálom azt végig vinni,. Bár mivel annak is az alapja az SGM 1.7, igy lehet megpróbálom feltenni, hátha jól sül el :)

I have no business with the army, or the USS!

(#3955) Misi 007


Misi 007
Közösségépítő

Fasza ez a hír így estére... :W

(#3956) PeL válasza Misi 007 (#3955) üzenetére


PeL
addikt

G*mestar azt írta hogy kamu, állítólag a GSC cáfolta az állítást később
Amúgy szerintem a modok még nagyon sokáig életben fogják tartani a stalker játékokat

[ Szerkesztve ]

(#3957) emre válasza Misi 007 (#3955) üzenetére


emre
veterán

szerintem várjunk egy kicsit vele mielőtt végképp elkeserednénk

A stabil diktatúra ugyanúgy társadalmi alku eredménye, mint a stabil demokrácia, csak az alku logikája más.

(#3958) Misi 007


Misi 007
Közösségépítő

Úgy látszik ez a nap ilyen minden sz@rság összejön.
De ez a hír végképp elvette a kedvem mindentől.

(#3959) marked one94


marked one94
őstag

Felraktam a játékot + hozzá a Sigerous Mod v1.7et meg a magyarosítást és mikor kezdek egy új játékot egyszerűen kilép a játék xrEngine hibával. Ez miért van? Vagy patchelnem kéne a játékot?
előre is köszönöm a válaszokat :R

You'll Never Walk Alone

(#3960) PeL válasza marked one94 (#3959) üzenetére


PeL
addikt

1.6.02-es a játék? ha nem akkor arra patcheld fel. a főmenüben baloldalt alul meg tudod nézni a verziószámot. a modot a linkről töltötted le?

(#3961) PeL


PeL
addikt

Ebben a modban amúgy baromi nehéz pénzt termelni... a kereskedők alig adnak valamit a talált fegyverekért, ők viszont nagyon drágán adnak mindent, feljavítás -->eladás nem jön ki plusszosan, és a legtöbb cuccot el sem lehet adni mert olyan szar állapotban vannak, hogy nem kell a kereskedőnek, az a kis pénz ami jön az meg általában elmegy javításra :D Még az artifaktokat is tök olcsón akarják átvenni... Szerintem itt a bankár fog nekem pénzt termelni, minél több pénzt teszek a bankba annál több lesz a kamat... most arra hajtok hogy az összes cuccot eladom egy egy túra után, a megjavítom a cuccaim és a megmaradt pénzem megy a bankárnak :D előbb utóbb napi több ezret fog kamatozni, igaz az nem mostanában lesz :D

(#3962) marked one94 válasza PeL (#3960) üzenetére


marked one94
őstag

igen 1.6.02-es. Azt töltöttem le amit fejtebb belinkeltél. Majd holnap újra telepítem hátha megoldódik.

You'll Never Walk Alone

(#3963) dodopek válasza PeL (#3952) üzenetére


dodopek
addikt

Hát, én majdnem sírva fakadtam ettől a képtől. Nem tudom miért, eddig az alapjáték 1024x768ban elzörgött 30fps körül élsimítás nélkül, a mod után meg mindent minimumra kellett vennem 800x600ban, hogy elérjek 25fps-t.És akkor megnéztem a képet... Újítanom kell sürgősen...
De a magyarításért változatlanul hálás vagyok! :)

(#3964) PeL válasza marked one94 (#3962) üzenetére


PeL
addikt

documents & settings mappából ne felejtsd el kitörölni a stalker mappát amit a mentéseknek és konfigurációs fájlnak csinál

(#3965) PeL válasza dodopek (#3963) üzenetére


PeL
addikt

Pedig ez sem teljesen full grafika, a textúra részletesség az max, de nincs az összes csúszka maxon, plusz élsimítás sincs :), ráadásul csak 1024x768-as felbontás. Pont játszható a sebesség így 2,7Ghz-es CPU órajelen, de pl. ott ahol a kép készült mindig leesik az FPS a hajón lévő sok npc miatt :D

[ Szerkesztve ]

(#3966) dodopek válasza PeL (#3965) üzenetére


dodopek
addikt

Nincs mese, le kell szoktatni a gyereket a pelenkáról...
Magamat meg a sörről... :( :D

(#3967) emre válasza emre (#3957) üzenetére


emre
veterán

Asszem lassan kezdhetünk mégis aggódni.

A stabil diktatúra ugyanúgy társadalmi alku eredménye, mint a stabil demokrácia, csak az alku logikája más.

(#3968) PeL válasza emre (#3967) üzenetére


PeL
addikt

Ha a GSC-nek annyi is szerintem a STALKER 2 liszenszt akkor is el fogják adni és más fogja befejezni. Ha ilyen történik remélem a Bethesda-hoz kerül, azok legalább értenek a poszt-apokaliptikus játékokhoz, és azt sem bánnám ha pl a CoP elemeire alapozva tovább bővülne az RPG irányába :)

(#3969) Wasp91 válasza emre (#3967) üzenetére


Wasp91
aktív tag

:( :( :(

Enyésszen minden rút kötöttség korlátozás, szabály életterem ne szűkítse ócska, poros morál

(#3970) zuzu000 válasza emre (#3967) üzenetére


zuzu000
őstag

Én is most olvastam. Le vagyok sújtva nagyon :(

(#3971) dodopek válasza emre (#3967) üzenetére


dodopek
addikt

Bannyeg... :(

(#3972) Misi 007


Misi 007
Közösségépítő

Újabb hírek.
Hétfőn gondolom bejelentik majd hogy roló lehúzva oszt csövi... :W

(#3973) Taposo válasza Misi 007 (#3972) üzenetére


Taposo
aktív tag

Én ezt nem hiszem el !!!!!!!!!!!! szerintem a játék 2012 folyamán biztosan megjelenik, ezt nem hagyhassák ki !!!!!!!!!!!!! - [link]

(#3974) emre válasza PeL (#3952) üzenetére


emre
veterán

Tegnap feltettem én is a mod-ot.
Nagyon fasza lett a magyarítás, bár 1-2 sor hiányzik.

Köszönöm! :R

A stabil diktatúra ugyanúgy társadalmi alku eredménye, mint a stabil demokrácia, csak az alku logikája más.

(#3975) dodopek válasza emre (#3974) üzenetére


dodopek
addikt

Igen,tényleg nagyon fasza.
PeL kérte, hogy ha hibát találunk,írjuk meg neki. Bagolynál lévő hibáról tud.

(#3976) emre válasza emre (#3974) üzenetére


emre
veterán

Érdekes mod, eddig tetszik.
Véletlenül belesétáltam egy teleportba a fűrésztelepnél. Átdobott a leégett tanyához, de a fegyveremet elhagytam. Ennek következtében piszkosul siettem vissza és szépen átrohantam egy aknán. :DDD
Ekkor döntöttem úgy hogy betöltöm az előző mentésemet. :D

A stabil diktatúra ugyanúgy társadalmi alku eredménye, mint a stabil demokrácia, csak az alku logikája más.

(#3977) bluyoo


bluyoo
nagyúr

Van kihívás ebben a modban az biztos,ALFA csapat(akiknek a parancsnoka a Falloutból jött :D )mindig a legrosszabbkor támad be ..
Ez a bankár is szimpatikus hozza a rubeleket rendesen.
Na meg az aircraft konvertáló tudós is érdekes bár még nem próbáltam.És persze különleges tárgyak pl. GPS konduktor amivel akárhová teleportálhatsz a pályán.
Mégis a legjobb az egészben hogy végre lehet mit kezdeni a sok lestrapált stukival (stalker láda,Kardán páncélszekrénye).

Bazinga!

(#3978) dodopek válasza emre (#3976) üzenetére


dodopek
addikt

Jaja,nagyon durva.Többször haltam meg az aknák, és a szinte láthatatlan gravitációs anomáliáktól, mint az eredeti játékban összesen. És még Zatonban vagyok... :D

(#3979) PeL válasza dodopek (#3975) üzenetére


PeL
addikt

A Bagolynál lévő hiányzó párbeszéd az alapból nincs benne a modban, amúgy egy fegyver felvevős - leszállítós quest lesz majd ha nagyobb rangot érsz el :)

SPOILER:

ha felveszitek leakaszt 30.000 rubellel de a talált fegyver a mienk lesz ha jól emlékszem, más kérdés hogy megéri-e...

Amúgy nem tudom miért de csak ez a mod akad nálam ennyire... Kipróbáltam a Complete meg az I Work Alone-t és mindkettő nagyon jól megy, SGM-hez képest kb kétszeres-háromszoros FPS-el.

SGM 2.0-ból kijött egy repack de valamiért nálam el sem akar indulni, kidob hibával hangfájlokat hiányolva az SGM logo bejövetele után... Így kérdéses egyelőre hogy lesz-e magyarítás hozzá

Van valaki aki próbálta a többi nagyobb modot? (I Work Alone, SMRTER, Reloaded stb.) Melyiket érdemes még megnézni?

I Work Alone-t feltettem kipróbálni de nálam már ott meg is bukott hogy nekem jött egy mutáns kutya és a nálam lévő kötszerekkel (5x) és elsősegély csomagokkal (4x) nem bírtam elállítani a karakterem vérzését...

(#3980) emre válasza PeL (#3979) üzenetére


emre
veterán

A SMRTER 041-re összepiszkáltam egy magyarítást, mert bolondbiztosra csinálták hogy ne lehessen belenyúlni és minden más mod-dal összeakad. Sajnos a magyarítást is annak látta, meg pár dolgot átírtam benne.
[link_1]
[link_2]
Ez a kpl. gamedata mappa. A hsz-eim között keresd ki pls ha bőveben érdekel, mert már nem egészen emlékszek rá hogy mi is van benne. Ami biztos, jóárasított cuccok szakállnál, nagyobb ugrás (mivel egy csomó rejtekhelyre nem lehet eljutni) nagyobb súly.

[ Szerkesztve ]

A stabil diktatúra ugyanúgy társadalmi alku eredménye, mint a stabil demokrácia, csak az alku logikája más.

(#3981) h8core válasza PeL (#3979) üzenetére


h8core
csendes tag

Én is így jártam az SGM 2 Repack mod indításakor. Nekem az volt a hiba, hogy feltettem az SGM 2 Repack, Af3 patch, majd a Repack Patch-ot.
Mint kiderült ahhoz, hogy ez működjön még telepíteni kell az AtmosFear 3-at, mert az nincs benne a pack tartalmában.
Most működik rendesen és az induló pálya Dark Valley!
Persze próbáltam úgy is telepíteni, hogy csak a Repack és repack patch, de akkor is hibás volt.

I have no business with the army, or the USS!

(#3982) emre válasza PeL (#3979) üzenetére


emre
veterán

Ja, még annyit, hogy nem értek a fordításhoz, és igazából a modoláshoz sem. Én csak "összehegesztettem" ezt-azt és addig vacakoltam vele míg nem működött rendesen.
Szóval ha nekiállsz ez tis lefordítani egy páran biztosan nagyon hálásak lesznek. :)

A stabil diktatúra ugyanúgy társadalmi alku eredménye, mint a stabil demokrácia, csak az alku logikája más.

(#3983) h8core válasza emre (#3980) üzenetére


h8core
csendes tag

Az egyik legjobb mod amivel játszottam az ez volt ,mert Smrter alapból jót csinált, de az általad feljavított mindent visz, imádtam Pripyatban a háztetőkön ugrálni. :DDD

I have no business with the army, or the USS!

(#3984) Misi 007


Misi 007
Közösségépítő

(#3985) PeL


PeL
addikt

Találtam egy nagyon jó kis modot :) Pripyat Gameplay Rebalance (P.G.R.) a project neve.
Gyakorlatilag mindent megnehezít amennyire csak lehet. Igazi Hardcore mod, egyfajta realisztikára hajtó cucc :)

Pár fícsör amit tapasztaltam:

- nem tudom hogy modolatlan fegyvereknél van-e csak ez, de karabélyokkal szinte lehetetlen sorozatot lőni (AK-val pl.) mert 1-1 lövés után annyira felránt a fegyver hogy minden lövés után szinte újra kell célozni olyan célpontokra amik nem közvetlen közel vannak...
- Meggazdagodni tuti nem fogsz a játék korai szakaszában mert az ellenfelek hihetetlen rossz állapotú fegyvereket dobnak el, amiket senki nem venne meg, a javítás is drágább az alapjátékhoz képest és a modolás is, viszont könnyen szert tehetsz jobb fegyverekre mert változatos felszerelésekkel rohangálnak az NPC-k, de fel kell javítani őket hogy használni lehessen.
- az Anti-Rad -nak van egy olyan mellékhatása mintha lerészegednél tőle több percre, tehát meggondolandó milyen pillanatokban használod őket :D Plusz medkit használata közben elrakod a fegyvered néhány pillanatra, ezzel is a realisztikusságot növelve ugye, mert belegondolva magától nem mászik beléd a gyógyszeres láda tartalma :D
- A gáz maszk védőtulajdonságai erősítve lettek viszont már nem érdemes tűzharcok közben használni, csak radioaktivitás és egyéb kémiai behatások alatt mert 2-3 beszedett találattól teljesen tönkremegy, rákényszerülsz hogy fegyveres harcokra szerezz oda való felszerelést (rendes páncélozott sisak és ruha), az anomáliákban könnyebben tönkremennek a nem oda való cuccok, az ökológus ruhák pl. sokkal jobban bírják az anomália mezőkön való mászkálást mint a stalkerruha pl.
- Mivel a talált rossz állapotú fegyverek cipelése teljesen hasztalan már, a fő pénzbevételi forrás így az artifaktok vadászata és a felesleges lőszerek, egyéb cuccok eladása lett.

- És ezen kívül még tonnányi mindenre kiterjedő finomhangolás, a frakcióktól kezdve a mutánsokig, spawnolások, a kipucolt helyeket is átveszik más frakciók, a Monolith foglalja el pl. a vízfeldolgozót a zsoldosok kipucolása után, akik éjszakánként portyázni is indulnak és náluk is lehet eladható fegyvereket találni. Tehát sokkal mozgalmasabb, élőbb lesz a Zóna a moddal.

Szerintem érdemes próbát tenni vele azoknak akik túl könnyűnek találják az alapjátékot :)

BETA verzió, szóval még bőven lesz benne majd változtatás

P.G.R. v0.9.7. - Open BETA
P.G.R. v0.9.8. patch

(#3986) dodopek


dodopek
addikt

A Sig modban mi az a kis házacska?Mert megjelent zölden, bepirosodott,aztán elájultam. Alvás, vagy mi?

(#3987) PeL válasza dodopek (#3986) üzenetére


PeL
addikt

Igen, a fáradtságot jelzi :D

(#3988) dodopek válasza PeL (#3987) üzenetére


dodopek
addikt

És egy apróság.Emlékeim szerint az AK tényleg annyira felránt.Bal-fel emeli a csövét.Ezért mindig az álló céltábla alak jobb csípőjére kellett célozni, így végigdaráltuk az egész testet....

(#3989) PeL válasza dodopek (#3988) üzenetére


PeL
addikt

Oké csak nekem így elsőre furcsa volt :D De meg lehet szokni biztosan

(#3990) PeL


PeL
addikt

Jó hírek annak akiket érint:

Működésre tudtam bírni az SGM 2.0 v2 repackot. Láthatóan jobban fut nálam még AF3 és Absolute Textúrákkal is, mint az SGM 1.7

Másik változás ami rögtön feltűnt: a detektorokhoz már elemek is kellenek hogy működjenek, amit lehet venni tradertől.

Fordításnak még egyelőre nem állok neki amíg nem derül ki hogy nincs már javítani való a repackban :)

[ Szerkesztve ]

(#3991) 7600 GS


7600 GS
addikt

Üdv!

Kis szünet után újra feltettem ezt a remekművet. A kérdésem az lenne, hogy milyen patchek jelentek meg hozzá? Illetve majd ajánlhatnátok pár grafikai modot is amit érdemes kipróbálni. :D

Marci

(#3992) emre


emre
veterán

1-2 apróságot találtam, ide tettem fel a képeket

A stabil diktatúra ugyanúgy társadalmi alku eredménye, mint a stabil demokrácia, csak az alku logikája más.

(#3993) dodopek


dodopek
addikt

Keresem összevissza a szerszámokat Kardánnak.
SPOILER!!!!
Nagy lendülettel kimentem a fűrészmalomhoz, ahol az alapjátékban vannak, de nincs ott.Nem tudjátok hol vannak?A szennyvíz tisztítót ajánlotta egy stalker, de ott nincs...

/Spoiler

(#3994) emre válasza dodopek (#3993) üzenetére


emre
veterán

Meg kell venni az információt Bagolytól. ;)
De ha gondolom elárulhatom hol vannak. :U

Nekem meg azt árulja el valaki, hogy Svarog detektort hol találok? :O

Ez az Alphacsapat egyre jobban az agyamra megy, lehet ki fogom kapcsolni.
A legutóbb Szkvadovszkból alig bírtam kijönni. :DDD

mod:okés, :R az egyiket el is felejtettem, a képet meg már linkeltem ;]

[ Szerkesztve ]

A stabil diktatúra ugyanúgy társadalmi alku eredménye, mint a stabil demokrácia, csak az alku logikája más.

(#3995) bluyoo válasza dodopek (#3993) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Hoppsz...

[ Szerkesztve ]

Bazinga!

(#3996) dodopek válasza emre (#3994) üzenetére


dodopek
addikt

Ne áruld el,majdcsak megtalálom.Bár Bagolynak adni a lóvét, az olyan, mintha a fogam húznák... :D

[ Szerkesztve ]

(#3997) emre válasza emre (#3994) üzenetére


emre
veterán

mod:okés,
ezt nem egészen így akartam :W

mod: Okés :K

[ Szerkesztve ]

A stabil diktatúra ugyanúgy társadalmi alku eredménye, mint a stabil demokrácia, csak az alku logikája más.

(#3998) PeL válasza dodopek (#3996) üzenetére


PeL
addikt

Nem lesz egyszerű, én sem találtam meg csak úgy hogy bagoly adott iránymutatást, és még utána is tanácstalan voltam mire rájöttem hogy párszor átmentem mellette ^^

[ Szerkesztve ]

(#3999) PeL válasza emre (#3997) üzenetére


PeL
addikt

Sajnos a külön ablakokban megjelenő félreírásokat nem tudom javítani legfeljebb úgy hogy azokat ékezet nélkül fogom majd megcsinálni, a harci technikákra sincs megoldásom, csak ugyanez :D

(#4000) emre válasza PeL (#3999) üzenetére


emre
veterán

Értem, de nem rendelést adtam le. :N

Az UHSF Stalker fórum topikjába betehetem a magyarosítás linket?

[ Szerkesztve ]

A stabil diktatúra ugyanúgy társadalmi alku eredménye, mint a stabil demokrácia, csak az alku logikája más.

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  S.T.A.L.K.E.R.: Call of Pripyat (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.