Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  S.T.A.L.K.E.R.: Call of Pripyat (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:07:14

LOGOUT.hu

Április 30-án a GSC Game World bejelentette az új projektüket, ami pedig nem más mint a S.T.A.L.K.E.R. következő epizódja, a Call of Pripyat.
Ez a 2. úgy nevezet "stand-alone" kiegészítője lesz a 2007-es Shadow of Chernobyl-nak, és ahogy ez lenni szokott, a fejlesztők most is eszközölnek számos fejlesztést.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#4351) morbias2 válasza PeL (#4348) üzenetére


morbias2
aktív tag

Ha csak a 2.0 modot rakom magába fel akkor az nem müxik? Kellenek a többi cuccosok?

Ne próbáld! Tedd vagy ne tedd, de ne próbáld! (Yoda)

(#4352) morbias2 válasza zuzu000 (#4344) üzenetére


morbias2
aktív tag

Csak a 2.0 gamedata mappát másoltam a játék mappájába.

Ne próbáld! Tedd vagy ne tedd, de ne próbáld! (Yoda)

(#4353) PeL válasza morbias2 (#4351) üzenetére


PeL
addikt

Magában is mennie kellene

(#4354) morbias2 válasza PeL (#4353) üzenetére


morbias2
aktív tag

Akkor nem értem.
Eredeti game hibája? :) Steam-en pedig töröltem minden adatot újra raktam és ugyan az a probléma. :F

Ne próbáld! Tedd vagy ne tedd, de ne próbáld! (Yoda)

(#4355) PeL válasza morbias2 (#4354) üzenetére


PeL
addikt

A Steames verzióval megint nem tudom mi a helyzet. Vannak olyan modok amik nem kompatibilis a Steames Stalkerekkel. Nem tudom van e még itt olyan akinek ilyen a játéka és fut nála az SGM?

(#4356) morbias2 válasza PeL (#4355) üzenetére


morbias2
aktív tag

Olyan nincs :D
A steam verzió ugyan az mint a dobozos vagy ha amazonon veszed akárhol :)
Menni kéne mivel az eredetire írták gondolom nem a tört verziókra :)
Mind1 azért érdekes,mer kipróbáltam volna :C

Ne próbáld! Tedd vagy ne tedd, de ne próbáld! (Yoda)

(#4357) PeL válasza morbias2 (#4356) üzenetére


PeL
addikt

Pedig van :)

Shoc modoknál olvastam hogy bizony van olyan ami nem fut Steames verzióval, az okát ne kérdezd hogy miért :DDD

(#4358) morbias2 válasza PeL (#4357) üzenetére


morbias2
aktív tag

Erre mit mondjak? Érdemes eredeti gamát venni? :DD

[ Szerkesztve ]

Ne próbáld! Tedd vagy ne tedd, de ne próbáld! (Yoda)

(#4359) PeL válasza morbias2 (#4358) üzenetére


PeL
addikt

A tegnap megjelent Misery modnak is ez van a readmejében :U

STEAM COMPABILITY
No direct acts have been made to make this mod compatible with the Steam version of the game.
However there are some experiences from "I Work Alone" that can be projected to this mod.
Please see the online mod profile where you will find a "Steam community support" under 'features'.

Letöltötte és próbálta már valaki amúgy? állítólag baromi nehéz (és bitang nagy a gépigénye) :D

[ Szerkesztve ]

(#4360) lsc


lsc
nagyúr

A sig 1.7 ment, ez a 2.0 viszont nem indul, ez a hiba
[link]
Már azt is megcsináltam hogy visszaraktam az alap gamedata-t, majd erre tettem fel az 1.7 magyarítást, úgy csak gondolkodik de sokáig, ha az ltx-et átírom akkor meg ezzel a hibával el sem indul.

[ Szerkesztve ]

Az élet kegyetlen .

(#4361) dodopek válasza lsc (#4360) üzenetére


dodopek
addikt

Szia!
Én sehogy, de pel kolléga jobban érti a crash logot. Viszont ne ezt tedd fel, hanem amikor kilép a játék, nyiss egy szövegszerkesztőt, vagy rögtön itt a hozzászólást, és beillesztés. Vágólapon van a hiba leírása,beilleszti. Az kell.

(#4362) PeL válasza lsc (#4360) üzenetére


PeL
addikt

A bugtrapper ablakból sajna nem derül ki mi a gyíkja, a log filet kellene megnézni a "C:\Users\Public\Documents\S.T.A.L.K.E.R. - Call of Pripyat\logs\xray_usernév.log" legvégén

(#4363) Scholes9 válasza PeL (#4355) üzenetére


Scholes9
nagyúr

Nekem Steames verzióban van meg mind3 rész, de nem néztem még módokkal, mivel nem érdekelnek :)

PS5 + PS VR2 <-> XSX <-> 65” S90C

(#4364) lsc válasza PeL (#4362) üzenetére


lsc
nagyúr

Köszi, újraraktam, így megy az 1.7.

Az élet kegyetlen .

(#4365) morbias2 válasza Scholes9 (#4363) üzenetére


morbias2
aktív tag

Pedig több minden van a móddal benne :)

Ne próbáld! Tedd vagy ne tedd, de ne próbáld! (Yoda)

(#4366) dodopek


dodopek
addikt

Ekkora szívást! Jupiter, lápos, védem a stalkert már vagy 1,5 órája a mutánsoktól, amikor jön egy kitörés.... Ezt védd ki vazze... :W :W :W

(#4367) Carasc0


Carasc0
őstag

Egy kis tájékoztatás!

SGM 2.0 patch #1 mindenképp kell, mert különben a Jupiter mapon az állomás épületében lévő bodyguardos pasival nem tudsz beszélni, mert amint odamész hozzá és kezdeményeznéd a kommunikációt lefagy a játék! Patch-et feltettem és megjavult!

Amúgy nagyon tetszik hogy mások a feladatok is, és nem az ismert lépéseket kell újra elvégezni. Épp ott tartok hogy Jupiteren keresem a pilótát. A bodyguard is remek ötlet, de még nem alkalmaztam. Tetszetős hogy az artifactok jó pénzt érnek. Zaton-ban találtam egy "atom" nevű artit, és 32e Rubelért eladtam.

Kár azért hogy nem tudok belegenerálni további katonákat a pályára. Elvileg valamely fájlokat kell hozzá buherálni de ennek nem néztem még utána.

[ Szerkesztve ]

Gondolkodj globálisan és tegyél lokálisan!

(#4368) PeL válasza Carasc0 (#4367) üzenetére


PeL
addikt

Mondom kapcsold be az Alpha Squadot, nem fogsz unatkozni :DDD

(#4369) strike-force


strike-force
őstag

találtam egy jó linket ahol fent van az SGM 2.0 Repack + AF3 merge + Geonezis
bocsi, ha volt már. én még csak letöltöttem de nem tudtam kipróbálni.

ha valaki tesztelte, szóljon!

R7-5800X / 32GB / RTX3070 / POCO_F3 (8/256) / i12 64GB - Just realize it!

(#4370) emre válasza PeL (#4368) üzenetére


emre
veterán

A nem rég megjelent Misery mod-hoz esetleg tervezed hogy készítesz fordítást?

A stabil diktatúra ugyanúgy társadalmi alku eredménye, mint a stabil demokrácia, csak az alku logikája más.

(#4371) PeL válasza strike-force (#4369) üzenetére


PeL
addikt

Ugyanez van fent GSC fórumon mert a srác is ugyanaz :)

(#4372) PeL válasza emre (#4370) üzenetére


PeL
addikt

Jó kérdés, még a modot sem töltöttem le, egyelőre rá vagyok kockulva a Borderlands-ra :D

(#4373) Carasc0


Carasc0
őstag

Bug found!

Én úgy telepítettem fel az SGM mod-ot hogy kértem hogy Zatonnak egy másik területén kezdjek. Nevezetesen a Sawmill környékén. No most mindjárt kezdéskor az út bal oldalán van egy fenyőfa. Annak a tövében van egy Mesterlövész puska. Felveszi ugyan, de kiírja hogy sk_fake_event. A zsákban meg nincs a fegyver, csak a lőszere ami szintén a fegyver mellett hevert. Erre van valami megoldás?

Gondolkodj globálisan és tegyél lokálisan!

(#4374) PeL válasza Carasc0 (#4373) üzenetére


PeL
addikt

Nincs, ez nem bug hanem direkt így van megcsinálva. Csak a kiírás (event) bugos mert hiányzik a szövege, de annyit írna hogy "Your new SVD is gone" vagy ilyesmi. Az egy fake fegyver, felveszed a "semmit" :) Pont azért mert rögtön kezdésnél szert tehetnél az egyik legtáposabb sniper puskára

(#4375) dodopek


dodopek
addikt

PeL!
Pár napja beszéltünk egy eventről az alapjátékban. Itt jön az eredmény:

SPOILER!!!!
Miután elmégy Noéhoz az iránytűért,és leadod Szultánnak,(elmehetsz mégegyszer,Noé ad egy másikat is), és Szakállnál melót kell vállalnod. Felveszel képződmény megrendelést. Ha te találod meg hamarabb, akkor nincs semmi gond, elviszed, leadod, frissül a kétes üzlet event, szerezd meg az összes Swarogot.(Ha a többi kutató cspat találja meg, el kell tőlük venned, de ahogy rájuk lősz, jön a rádió üzenet Szakálltól, hogy megtámadták a Szkvadovszkot, és lezár minden bejáratot.Nem tudom ezután mi van, mert elpatkoltam egy kósza sorozattól.). Miután megszerezted a maradék két Swarog detektort( A 3. nálad van, szakáll adja korábban), visszamégy, beszélsz Szultánnal, hogy nálad van mind.Elküld Szakállhoz,hogy üdvözli, és hogy Ő van az egész mögött.Mivel Szakáll teljes hálózatát megszereztük(Szultánnal), Szakáll ezután nekünk dolgozik, minden nap részesedést fizet az aznapi képződmény üzletből.
Jutalmad a napi lóvé, és a BIGBOSS elért eredény... :C :C
/SPOILER!!!!
Nagyon érthetetlen volt a leírás? :D

[ Szerkesztve ]

(#4376) zuzu000 válasza dodopek (#4375) üzenetére


zuzu000
őstag

Megnézném én, is de sajna ki akartam próbálni az alpha csapatot, bekapcsoltam, jöttek is, és letáboroztak a szakdovszk előtt. Kikapcsoltam, de nem akarnak arrébb menni. Most amúgy Bagolytól várom a detektort.

Illetve egy bug: Amikor az egyik fegyver távcsövébe belenézek, elkezd közelíteni, de nagyon nagyon. Addig zoomol, amíg a pixeleket látom. De még távcső leszerelése után is. Még az alapjátékban is tapasztaltam, van rá megoldás?

[ Szerkesztve ]

(#4377) PeL válasza zuzu000 (#4376) üzenetére


PeL
addikt

Nálam ezt csak SGM modban csinálta és csak az állítható zoomolós scope-okkal, ezért nem is használtam :U

[ Szerkesztve ]

(#4378) morbias2


morbias2
aktív tag

Nálam az introknál nincs felírat 1.7 nél. ez is bug?

Ne próbáld! Tedd vagy ne tedd, de ne próbáld! (Yoda)

(#4379) zuzu000 válasza PeL (#4377) üzenetére


zuzu000
őstag

A legjobb fegyverem! Távcső nélkül is az a baj... :O

(#4380) Scholes9


Scholes9
nagyúr

Lehet egyszerre több móddal játszani? :) Illetve melyik módokat ajánljátok? Eddig csak nélküle játszottam, de most kedvet kaptam kipróbálni párat :)

[ Szerkesztve ]

PS5 + PS VR2 <-> XSX <-> 65” S90C

(#4381) emre válasza Scholes9 (#4380) üzenetére


emre
veterán

Azt hogy több mod-dal hogy érted?

1, annyi gamedata mappát csinálsz különféle mod-okkal amenyit nem szégyellsz
2, Vannak olyan mod-ok amelyikkel nem lehet másikat használni, pl. SMRTER 041, de a többségüket simán lehet használni együtt. Mondjuk ilyenkor mindig megnő a hibalehetőségek száma is.

itt keresgélhetsz

A stabil diktatúra ugyanúgy társadalmi alku eredménye, mint a stabil demokrácia, csak az alku logikája más.

(#4382) PeL válasza emre (#4381) üzenetére


PeL
addikt

de a többségüket simán lehet használni együtt.

Azért ez túlzás, inkább úgy fogalmaznék nagyon kevés van ami kompatibilis egymással, az ilyen nagyobb mod csomagokból mondhatni egyiket sem lehet simán összefűzni a másikkal, mert ahhoz a scripteket stb. össze kell forrasztani. Még az alap AtmosFear 3-at is úgy kell egy kibővített scripteléssel bele integrálni az SGM-be (erre van a merge patch). Szóval nem úgy megy az csak hogy simán egyiket rámásolom a másikra, többnyire ez csak CTD hegyeket eredményez illetve anomáliákat (nem, nem olyanokat) a játékban :DDD

De gondolom egy tapasztalt programozónak aki jártas a scriptelésekben és persze ismeri a stalker engine-jét nem okozna különösebben nagyobb fejfájást egy ilyen mutatvány. :)

Ha értenék hozzá már lehet csináltam volna pár modot én is :DDD

[ Szerkesztve ]

(#4383) Scholes9 válasza emre (#4381) üzenetére


Scholes9
nagyúr

Arra gondoltam, h egyszerre többet használni, de látom leírtad, holnap kipróbálok párat, köszi :R Ja és az nem gond, h Steames a játék :F

[ Szerkesztve ]

PS5 + PS VR2 <-> XSX <-> 65” S90C

(#4384) emre válasza PeL (#4382) üzenetére


emre
veterán

Egy igaz, ugyanakkor a nagyobb mod-ok már inkább mod pack-ok.
Ami azért nem teszi szükségessé, hogy egyéb /kisebb/ mod-okat is rápakoljon az ember.
Ezektől függetlenül rengeteg olyan kisebb mod van amit szerintem nyugodtan lehet variálni (most nem csak a COP játékra gondolok, hanem az összes többi stalkerra).
De pl az ShoC OL mod egész jór bírta a keverést, illetve mostanra értük el azt hogy egészen komplex a játékmenetet is befolyásoló dolgok kerültek ezekbe. Régebben sokkal kevesebb ilyen volt. Szóval mindenképpen érdemes elolvasni a használati utasítását a mod-nak.
A SMRTER-t azért emeltem ki, mert az a magyarítástól is kiakadt.

A stabil diktatúra ugyanúgy társadalmi alku eredménye, mint a stabil demokrácia, csak az alku logikája más.

(#4385) Carasc0


Carasc0
őstag

Bug szag!

Megjelent Zaton-ban az a nagy ocsmány 2 lábú szörny ami dobbant. Hát érdekes mert szerintem megölhetetlen. Kb 500 lőszert (ami persze páncéltörő ) rálőttem +10 gránát és semmi. :Y :Y

Megjegyzem még az Alpha squad-otis leszedte ami már adott neki egy keveset. A lőszer pedig valami 5.56-os ami a német kaliberbe is jó tehát nem AK lőszerrel küldtem meg. Mivel kell kinyírni?

[ Szerkesztve ]

Gondolkodj globálisan és tegyél lokálisan!

(#4386) PeL válasza Carasc0 (#4385) üzenetére


PeL
addikt

Nem bug, szimplán nehéz megölni :)

(#4387) Carasc0 válasza PeL (#4386) üzenetére


Carasc0
őstag

WOW! :) Akkor küzdök vele egy kicsit!

Ja és még valami ami nagy KÁR. Bekapcsoltam hogy a hulláktól is ellehessen venni az öltözéket. Gondoltam kitolok vele, mert tudom hogy minden alpha squad-ban a főnöknek exoskeleton ruhája van. Megöltem de nem tudtam elvenni a ruháját! Gondolom nem véletlen!

Hoppá mit találtam! Alpha Squad fönöknél szerényen volt egy veles detector! :D

[ Szerkesztve ]

Gondolkodj globálisan és tegyél lokálisan!

(#4388) PeL válasza Carasc0 (#4387) üzenetére


PeL
addikt

Igen, előfordul :) Amúgy ha bekapcsoltad és nem tudtad elvenni a ruhát az azért van mert a ruha is csak bizonyos % eséllyel "esik ki". Hogy ne borítsa fel a játék gazdaságát. Nem tudom hogy amúgy dobnak e az alphások ruhát, én sose kapcsoltam be ezt a ruha lootolós opciót :)

(#4389) PeL válasza Carasc0 (#4387) üzenetére


PeL
addikt

Ha nagyon combos fegyvert akarsz akkor vedd meg az AEK-et amint elérhető lesz a tradernél. Kegyetlen pontos még nagyon nagy távolságra is. Én sniper helyett is azt használtam legtöbbször. Az egyetlen baj vele hogy sorozatot lőve nagyon felránt. De ha fullra tuningolod elég jól kezelhető lesz.

(#4390) Carasc0


Carasc0
őstag

Találtam a CoP-hoz egy olyat hogy Spawn mod. Na nekem ilyen kéne ebbe a game-be. Nem tudtam importálni mert megőrült tőle a játék!

Egy kérdés! mit jelent az Options-be az hogy SSAO mode? Nekem az most OFF-on van!

[ Szerkesztve ]

Gondolkodj globálisan és tegyél lokálisan!

(#4391) PeL válasza Carasc0 (#4390) üzenetére


PeL
addikt

Ha tudsz angolul itt megtalálod mit jelent :)

http://en.wikipedia.org/wiki/Screen_Space_Ambient_Occlusion

átlagosan 6-8% teljesítményveszteséget vagy FPS esést okoz a bekapcsolása, ellenben sok különbséget sztem nem lehet észrevenni a bekapcsolt és kikapcsolt SSAO-s képek között, főleg ha folyamatosan mozogsz

[ Szerkesztve ]

(#4392) Misua


Misua
senior tag

Megjelent SGM mod 2.1 hivatalos oldal

Google fordító:

[Leírás]

• Volt folytatása a történetnek a Sötét-völgyben.
• adaptált négy helyszínen: Laboratóriumi x18, katonai raktárak, mezőgazdasági és mezőgazdasági ipar a föld alatt.
• Vannak új küldetés a régi helyeken.
• Az új típusú NPC - a munkáltató. Csak a friplee.
• Új modellek NPC.
• hozzáadott 18 féle fegyver.
• Fix sok hiányosság a korábbi verziók.
• És még sok más

(#4393) morbias2 válasza Misua (#4392) üzenetére


morbias2
aktív tag

Akkor ez kéne nekem magyarra fordítva :D
Remélem ez megy már steam verzióval :S

Ne próbáld! Tedd vagy ne tedd, de ne próbáld! (Yoda)

(#4394) Misua válasza morbias2 (#4393) üzenetére


Misua
senior tag

Szentségtörés nem oroszul/ukránul játszani vele :D

(#4395) morbias2 válasza Misua (#4394) üzenetére


morbias2
aktív tag

Az kéne még :D

Ne próbáld! Tedd vagy ne tedd, de ne próbáld! (Yoda)

(#4396) R1200GS


R1200GS
aktív tag

Hol találom a mentéseket? Szeretném kimásolni, de eddig nem leltem.

(#4397) dodopek válasza R1200GS (#4396) üzenetére


dodopek
addikt

Win 7:
Emre hsz

(#4398) R1200GS válasza dodopek (#4397) üzenetére


R1200GS
aktív tag

Közben megtaláltam. :B
Azért köszönöm. :R

(#4399) Carasc0 válasza Misua (#4392) üzenetére


Carasc0
őstag

Letölthető angolul?

Gondolkodj globálisan és tegyél lokálisan!

(#4400) morbias2


morbias2
aktív tag

Jó annak akinek megy a 2.0 is.Nekem a steamos nem megy ,és nem tudom kipróbálni :S

Ne próbáld! Tedd vagy ne tedd, de ne próbáld! (Yoda)

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  S.T.A.L.K.E.R.: Call of Pripyat (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.