Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  S.T.A.L.K.E.R.: Call of Pripyat (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:07:14

LOGOUT.hu

Április 30-án a GSC Game World bejelentette az új projektüket, ami pedig nem más mint a S.T.A.L.K.E.R. következő epizódja, a Call of Pripyat.
Ez a 2. úgy nevezet "stand-alone" kiegészítője lesz a 2007-es Shadow of Chernobyl-nak, és ahogy ez lenni szokott, a fejlesztők most is eszközölnek számos fejlesztést.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#4401) Carasc0 válasza morbias2 (#4400) üzenetére


Carasc0
őstag

Az tényleg sajnálatos dolog! Nagyon TOP az egész! :B
Bár végülis ha nem a steam-es verzióval próbálkozol akkor megoldható hogy kipróbáld tehát a lehetőség adott. :B

Gondolkodj globálisan és tegyél lokálisan!

(#4402) morbias2 válasza Carasc0 (#4401) üzenetére


morbias2
aktív tag

Köszi!
Szerintem az lesz belőle :D

Ne próbáld! Tedd vagy ne tedd, de ne próbáld! (Yoda)

(#4403) Misua válasza Carasc0 (#4399) üzenetére


Misua
senior tag

Angolul...dehogy - az egy eredeti oldal, eredeti szerzővel...mindig oroszul adják ki...azt ha valaki lefordít az egy másik dolog.
Viszont a jó hír hogy nincs megállás - dolgoznak a 2.2-n, ahol további 2 pálya lesz (mocsár + kordon) - oriási segitőkész rajongótábora van :K

(#4404) Misua válasza morbias2 (#4402) üzenetére


Misua
senior tag

Szerintem meg ne szenvedj - töltsd le egy kalóz verziót és élvezd ki a modot :DDD

(#4405) Carasc0 válasza Misua (#4403) üzenetére


Carasc0
őstag

Akkor megvárjuk! Remélem nem hónapok kérdése!

Annyira tetszik az AtmosFear hogy amikor naplemente van, megállok és megnézem mert annyira szép. Találtam egyik kerítés mellett lévő bokorban egy dobozt benne lángszóró lőszerrel. Nofene. Imádom a meglepetéseket.

Na meg találtam egy érdekes dolgot! Egyik Stalkernek kell megkeresnem egy üveget. Az egyik bandita táborban van. Igen ám de a bejáratot elálja egy őr aki nem enged meg. Nem volt szívem lelőni :D

Gondolkodj globálisan és tegyél lokálisan!

(#4406) morbias2 válasza Misua (#4404) üzenetére


morbias2
aktív tag

Hát ha az eredetivel nem lehet,akkor nincs más :D
Csak bosszantó! Fel vagyok háborodva!!! :)

[ Szerkesztve ]

Ne próbáld! Tedd vagy ne tedd, de ne próbáld! (Yoda)

(#4407) Misua válasza Carasc0 (#4405) üzenetére


Misua
senior tag

Azért van 2 legális módszer:
- Felvenni Questet Vanó ügyében, így beenged az őr
- Megvárni a kitörést, azt mindenki elindul ovóhely felé és tiéd a pálya...

(#4408) Misua válasza morbias2 (#4406) üzenetére


Misua
senior tag

Sajnos az eredeti játékok nagyon finnyásak...ha bármi gyanús neki nem indulnak el :W
Volt egy időszak amikor több eredeti játékot is meg kellett hackelnem - csak úgy indultak el...azt beleuntam :U
Ha már egyeszer le kell tölteni, akkor nem mindegy hogy Steam vagy wupload - csak az ár más :C

(#4409) morbias2 válasza Misua (#4408) üzenetére


morbias2
aktív tag

Na ez a gáz mikor az eredetit kell már hackelni :D

Ne próbáld! Tedd vagy ne tedd, de ne próbáld! (Yoda)

(#4410) dodopek válasza morbias2 (#4409) üzenetére


dodopek
addikt

Nekem megvan eredetiben, mégis zöldségboltost haszálok...

(#4411) Misi 007


Misi 007
Közösségépítő

Én is inkább crackelem minthogy mindig pakolgassam be a lemezt.
Eleve a Shadow of Chernobyl-t úgy szétkapta a meghajtó hogy elkezdett rohadni a széle így inkább túladtam rajta.

[ Szerkesztve ]

(#4412) PeL válasza Misi 007 (#4411) üzenetére


PeL
addikt

Én crack helyett mini imagelek :) Ezzel is csökkentem crack által okozott random CTD-k esélyét, mert így nem kell crackelni sem :)

És minden játéknál mini imaget használok ha van rá lehetőség :C

[ Szerkesztve ]

(#4413) bluyoo


bluyoo
nagyúr

Valakinek van tippje hogy xp alatt sigerous 1.7-el miért kavarja össze az eszközöket :F
Ugyan úgy telepítettem mint a saját gépemre (vin7/64bit) Pel által javasolt sorrendben.

Bazinga!

(#4414) Medvelászló válasza bluyoo (#4413) üzenetére


Medvelászló
senior tag

Ahogy elnézem a képet,ehetsz 1 sisakot ha éhes vagy,esetleg lenyelhetsz 1 gránátvetőt ha sugárzás ért! :)) :DDD vagy beöltözhetsz gyógyszernek....

(#4415) morbias2 válasza Medvelászló (#4414) üzenetére


morbias2
aktív tag

:DD

Ne próbáld! Tedd vagy ne tedd, de ne próbáld! (Yoda)

(#4416) bluyoo válasza Medvelászló (#4414) üzenetére


bluyoo
nagyúr

GONOOOOSZ! :P
Szerencsére haveromnál van a gond. :DDD

Bazinga!

(#4417) Medvelászló válasza bluyoo (#4416) üzenetére


Medvelászló
senior tag

Dehogy vagyok gonosz! :DDD :DD

(#4418) dodopek válasza bluyoo (#4413) üzenetére


dodopek
addikt

AK-t se láttam ennyire szétszedve! :D És persze a gitár is jól mutatna az őrnagy elvtárs fején... :D
Amúgy ujratelepítés nem oldja meg a problémát?

(#4419) PeL válasza bluyoo (#4416) üzenetére


PeL
addikt

Szerintem a VGA-ja nem támogatja a 4096x4096 méretű óriás textúrákat, ugyanis az UI_Icon_Equipoment.dds óriás textúrafájl tárolja az összes játékban megtalálható felvehető tárgy ikon képét :) Ha a VGA nem kezel ekkora méretű textúrákat akkor az inventory sajnos ilyen keszekusza lesz. Ezen csak egy VGA csere tud segíteni, vagy meg lehet próbálni azt a textúrafájlt újra konvertálni kisebb felbontásúra valamilyen DDS kezelő programmal. Nem tudom lehet-e ilyet, mindenesetre ha nincs most pénze cserére akkor utolsó mentsvárként ezzel próbálkoznék :)

[ Szerkesztve ]

(#4420) morbias2


morbias2
aktív tag

De ha csak a felszerelés ilyen ,akkor a game milyen lehet? :D

Ne próbáld! Tedd vagy ne tedd, de ne próbáld! (Yoda)

(#4421) PeL válasza morbias2 (#4420) üzenetére


PeL
addikt

A gameval semmi gond nincs mert azok normál, átlagos méretű textúrák ha nem tesz fel semmilyen texture booster addont, egyedül az ui_icon_equipment.dds fájl ilyen. Nézd csak meg a méretét :) Nálam a Geonosis féle van 16MB.

[ Szerkesztve ]

(#4422) bluyoo válasza PeL (#4419) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Köszi a kimerítő választ.Így legalább nem próbálom meg harmadjára is felpakolni :(((
(#4418) dodopek
Próbáltam teljes uninstall ........
(#4420) morbias2
A game kicsit akadozva de megy.

Bazinga!

(#4423) morbias2 válasza bluyoo (#4422) üzenetére


morbias2
aktív tag

Én meg i5 notin nyomom a v1.7 is elmegy ,de kisebb megvilágítással :D
A 2.0 meg nem megy az eredeti steam verzió miatt. :S
De már kijáccom és más verzióval kipróbálom a 2.0-t. :)
Nekem ez a gondom :DD

[ Szerkesztve ]

Ne próbáld! Tedd vagy ne tedd, de ne próbáld! (Yoda)

(#4424) Carasc0


Carasc0
őstag

Én full grafikán tolom. Ami a csövön kifér. Amikor sok emberes területet kell betölteni akkor kicsit megakad 1-2 pillanatra de az kibírható! FULL HD minden opció ami olyan fullon van, minden szűrő meg minden egyéb MAX! Ha már megvettem a gépet akkor használom!

Gondolkodj globálisan és tegyél lokálisan!

(#4425) morbias2


morbias2
aktív tag

Nekem is full hd-n megy asztalin,de melóba jáccok i5 notin ott meg azé gyengébb :D

Ne próbáld! Tedd vagy ne tedd, de ne próbáld! (Yoda)

(#4426) bluyoo válasza morbias2 (#4423) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Érdekes módon i5 2310 mellett röcögött amíg a CPU-controllal le nem tiltottam két magot.1-2 mag a rendszer futó folyamatai.3-4 a játék.Mondjuk a VGA-m felett már eljárt az idő (4870)de még mindig kiszolgál kisebb kompromisszumokkal.

Bazinga!

(#4427) morbias2 válasza bluyoo (#4426) üzenetére


morbias2
aktív tag

Na ez a beállítási mód engem is érdekel :) A vga karim gf 425m 520 kari sebességre felhúzva.
Majd ha segítesz beállítani az köszönöm előre is :)
:R

Ne próbáld! Tedd vagy ne tedd, de ne próbáld! (Yoda)

(#4428) bluyoo válasza morbias2 (#4427) üzenetére


bluyoo
nagyúr

CPU Control (letöltés,KATT):
1. telepíted
2. indíts S.T.A.L.K.E.R.-t, majd ugorj ki a windowsba alttabbal
3. indítsd el a CPU Controlt
4. jobbra fent a MOD kézire álítani
5. bal oldalon látni fogod a futó folyamatokat
6. jobb klikk az xrEngine.exe-re
7. hozzáadás cpu listához itt kiválasztod hány és melyik magot használja a program (jobb lent a profilnál látni fogod nálam 0011 vagyis 3-4mag)
8.én az összes többi folyamatot két magra korlátoztam 1-2 mag(1100) bal egérgomb (így a játék használja csak a fennmaradó magokat)folyamatosan nyomva tart kijelöl az összes program majd jobb klikk hozzáadás cpu listához és kiválasztod a használandó magokat.

Kipróbáltam több variációt nekem így 2-2 mag elosztás bejött.

[ Szerkesztve ]

Bazinga!

(#4429) morbias2 válasza bluyoo (#4428) üzenetére


morbias2
aktív tag

Köszi szépen! :R
Holnap tudom megnézni akkor visszaírok mit tudtam belőle kihúzni :)

Ne próbáld! Tedd vagy ne tedd, de ne próbáld! (Yoda)

(#4430) SLYM


SLYM
veterán

sziasztok. tudja valaki, hogy ebben a retek játékban, hogy lehet eltenni a fegyvert? mert a kibaszott billentyűkiosztás részbe elfelejtették beleírni. köszönöm

(#4431) westcoastog válasza SLYM (#4430) üzenetére


westcoastog
veterán

megnyomod még egyszer azt a gombot amire a fegyver van téve, pl 3-as gombon van karabély, megnyomod és voi-la. Amugy miért retek játék? :D

(#4432) SLYM
Hát pedig el kéne hogy tegye, 652365236-ször kijátszottam mind 3 részt és eltette mindig. :D

[ Szerkesztve ]

(#4432) SLYM válasza westcoastog (#4431) üzenetére


SLYM
veterán

mert nem lehet egyszerűen elrakni a fegyvert, azért. :D egyébként köszi :)

nem az a bajom, hogy nem teszi el, minjárt visszalépek és megnézem, hanem, hogy 15 perc játék után erre nem jöttem rá. érted a kisujjamból kellene kiszopnom, hogy majd pont a 3-as gombot kell megnyomni ahoz, hogy eltegyem a fegyvert és be tudjak menni a hajóra még a játék legelején. nade mostmár ezt ius tudom, a többit meg remélem megtalálom már az optionsba

[ Szerkesztve ]

(#4433) westcoastog válasza SLYM (#4432) üzenetére


westcoastog
veterán

nem pont a 3-as, csak példa, 1-kés, 2 kp, 3 valami nagyobb, 4 gránát, 5 távcső, 6 csavar, stb, ezzel előveszed, újbóli megnyomással elrakja.

(#4434) trassher


trassher
addikt

Sziasztok!
Mercenary camp-nél vagyok ahonnan el kell lopni a laptopot az infókkal. Bemásztam a csőbe de ki már nem tudok kimenni a résen. Ez most bug vagy mi? A végigjátszásban is ezt a módszert írják.

Redmi Note 7

(#4435) marked one94 válasza trassher (#4434) üzenetére


marked one94
őstag

Én este mentem így egyszerűen csak ki sétáltam mellettük csendben. Amúgy 1. én is ott akartam visszamenni csak hát nem lehet utána meg, hogy ott ugráltam meghallották és végem lett :D

You'll Never Walk Alone

(#4436) trassher válasza marked one94 (#4435) üzenetére


trassher
addikt

Este mivel vaksötét van és lámpát kell kapcsoljak ugyanúgy meglátnak nem? Nightvision-öm az nincs. Amúgy Misery moddal játszok, nem tudom ez számít e valamit. :F

Redmi Note 7

(#4437) marked one94 válasza trassher (#4436) üzenetére


marked one94
őstag

Nekem se volt éjjellátóm meg lámpát se kapcsoltam de annyit láttam hogy merre megyek de az enemyt már nem. Én sgm mod-al nyomom.

You'll Never Walk Alone

(#4438) Carasc0


Carasc0
őstag

Sziasztok!

Lehet van egy jó hírem, de ebbe kellene a ti megerősített tényközlésetek is! Találtam egy emberkét a moddb oldalon. Az ő profil oldalán pedig van egy link aminek ez a neve: SGM 2.1 temp translation! Itt a Link

Ahogy belenézegettem, elméletileg ez a 2.1 angol textes módosítása. Ha igaz, akkor már teszem is fel!

Itt a fiú lapja. Ahogy elnéztem itt van SGM 2.1 patch is! LINK

[ Szerkesztve ]

Gondolkodj globálisan és tegyél lokálisan!

(#4439) PeL válasza Carasc0 (#4438) üzenetére


PeL
addikt

Igen ő csinálja, ő Davideverett a GSC fórumról, elég szép részt vállal a modok játszhatóvá tételében

(#4440) Carasc0


Carasc0
őstag

Na kipróbálom az SGM 2.1-et!

Ha jónak tánik megpróbálom rátelepíteni az AF3-at és a stb-t.

[ Szerkesztve ]

Gondolkodj globálisan és tegyél lokálisan!

(#4441) Carasc0


Carasc0
őstag

AF3-al sajnos nem indul el. Sima telepítéssel viszont igen. Jónak tűnik, de AF3 nélkül észrevehető a látványbeli különbség!

Gondolkodj globálisan és tegyél lokálisan!

(#4442) PeL válasza Carasc0 (#4441) üzenetére


PeL
addikt

Szedd le az AF3 merge patchet és másold rá. Ott van valahol a mod listában ahonnan leszedted ha az AF3 is ott volt

(#4443) Carasc0 válasza PeL (#4442) üzenetére


Carasc0
őstag

Igen azt is bemásoltam! Így viszont azt csinálja hogy maga a játék elindul, de mikor New game akkor nem tölti be a pályát, hanem szépen a háttérben az Xengine kiáll!

Gondolkodj globálisan és tegyél lokálisan!

(#4444) Carasc0


Carasc0
őstag

Lenne egy olyan kérdésem miszerint: Melyik ruhát érdemes megvenni s azt fejleszteni a későbbiekben? Van most egy kis vagyonom. Én az Exoskeleton-ra gondoltam.

Apropó nekem nem működik a bank! Adtam a bácsinak 5000 rubelt. 4 nap múlva visszamentem és 5000 rubelt adott vissza! :)

Gondolkodj globálisan és tegyél lokálisan!

(#4445) PeL válasza Carasc0 (#4444) üzenetére


PeL
addikt

Exoskeleton nem rossz ha meg tudod fejleszteni már a sprintet kapásból. Addig idegesítő inkább. Amúgy SEVA is jó széttuningolva, bár én maxra fejlesztett Exo-t használtam olyan artifaktokkal amik az egészségkárosító hatásokat csökkentik (ergo növeli a PSI-Radiation-Tűz-Chemical védelmeket és semlegesíti a sugárzást + raktam be egy modolt artit ami adott úgy +18Kg plusz súlylimitet), igazi terminátor lettem tőle :D Az Alpha Squadon kívül nem igen volt ellenfelem...

[ Szerkesztve ]

(#4446) Carasc0 válasza PeL (#4445) üzenetére


Carasc0
őstag

Mindenesetre nagyon nehéz a játék ami persze nem baj! Mivel már Experienced szinten vagyok, az Alpha Squad fegyverzete is másabb lett. Az egyiknél valami nagy kaliberű golyószóró van, a másik az az ominózus sniper rifle ami a fa tövében kamuként volt támasztva. Egy olyan sniper puskával egy lövéssel leszedett engem pedig exo ruhában voltam! Tehát ha alapjában nézzük, kaki ruha míg nincs fejlesztve!

Továbbá az a sniper puska is alapjában nagyon gagyi. Egy szimpla Alpha osztag egyik tagjába szerényen vagy 6-7 golyót eresztettem amiből 3-4 fejbe ment és nem halt meg. Azért ez egy 9 mm-es lőszer. Ebből kell szinte 1 tár hogy meghaljon a katona? hmmm.. Ezt elfogadtam volna ha exo ruhába lett volna!

Voltam olyan küldetésen Zaton-ba ahol egy gyárba kellett elintéznem egy katonát aminek külön mutatták az energiáját. Nagyon jó móka volt, ámbár lőszerekkel esélytelen volt, gránátokkal már jóval könnyebb!

[ Szerkesztve ]

Gondolkodj globálisan és tegyél lokálisan!

(#4447) PeL válasza Carasc0 (#4446) üzenetére


PeL
addikt

Ez csak szimplán az Alpha osztagosoknál van így, én AEK-el toltam ami az egyik legerősebb karabély a modban, abból is kellett vagy 3-4 fejes mindegyikbe. Ők meg kilométerekről leszednek egy lövéssel :) Meg mindig tudják hova kell dobni a gránátot, ergo mindig tudják hol vagy :DDD

(#4448) Carasc0


Carasc0
őstag

Dark Valley-ba hogy lehet eljutni?

Gondolkodj globálisan és tegyél lokálisan!

(#4449) PeL válasza Carasc0 (#4448) üzenetére


PeL
addikt

A főküldetés és a zombi megtisztítós küldetés után kapod meg, meg kell keresned a Dark Valleyba vezető teleport helyét, én ezt már nem tettem meg mert annyira nem is érdekelt DV, másrészt úgy tudom sok tennivaló nincs ott :)

Szerk.: Másik lehetőség hogy olyan all.spawn fájlt használsz ami DV-ből indítja a játékot

[ Szerkesztve ]

(#4450) Scholes9 válasza PeL (#4449) üzenetére


Scholes9
nagyúr

Ez pontosan mit takar? Végjáték után érted? :) Mert érdekelne engem :)

PS5 + PS VR2 <-> XSX <-> 65” S90C

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  S.T.A.L.K.E.R.: Call of Pripyat (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.