Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  S.T.A.L.K.E.R.: Call of Pripyat (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:07:14

LOGOUT.hu

Április 30-án a GSC Game World bejelentette az új projektüket, ami pedig nem más mint a S.T.A.L.K.E.R. következő epizódja, a Call of Pripyat.
Ez a 2. úgy nevezet "stand-alone" kiegészítője lesz a 2007-es Shadow of Chernobyl-nak, és ahogy ez lenni szokott, a fejlesztők most is eszközölnek számos fejlesztést.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#3851) kutga válasza CJ3 (#3847) üzenetére


kutga
nagyúr

Oakpine nem tudom hogy van magyarul mert nem használok magyar fordítást. :P Az a nagy fa amire fel lehet mászni, a Karom anomália mellett van, alatta ilyen vegyi csapdákkal. Volt ott egy küldetés, Cardan (halott) haverját kellett megkeresni és felvenni a Galacsint.

De mondom, nekem azóta nem termett újra, Beardtől vettem Skvadovskban.

Let the Zone take me if I am.

(#3852) milan18


milan18
aktív tag

Hali

Pripyati úthoz azt mondják a stalkerek találok embet az elmegyógyintézetben azt hol találom?

(#3853) rétisün válasza milan18 (#3852) üzenetére


rétisün
veterán

elmegyógyintézetben ?

ez így szerepel a magyarításban? :F
nagyon nem emlékszem ilyenre :(

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#3854) kutga válasza milan18 (#3852) üzenetére


kutga
nagyúr

Bár angol és nem volt még alkalmam kipróbálni de itt a 26. küldetésnél le van írva hogy kell összeszedni a csapatot Pripyatba:

[link]

Let the Zone take me if I am.

(#3855) Piftuka válasza Dr. Akula (#3811) üzenetére


Piftuka
veterán

"Csak a fegyverre szerelt távcső változik mezeivé, a külön tárolt nem. Nyugodtan bennehagyhatod a ládában ha előtte levetted a fegyverről."

Sajnos nem. Én éppen azért raktam be fegyverrel együtt, mert a külön tárolt is átváltozott.

Aztán miután a fegyveren lévő is, akkor utánaolvastam, s kiderült, hogy ez egy bug, ami a játék kezdete óta a játékban van. :(((

"A leégett tanyán Vintar van, Tide csak Nimblenél elérhető."

Jogos! :R Már én is belekeveredtem ebbe a sok elnevezésbe. ;)

"Riadó mindig van, mondjuk ez érthető is. A baj az hogy legtöbbször azonnal észre is vesznek, nemcsak tornázni kezdenek."

A riadó sem érthető. Amikor az őrtoronyból kiszeded messziről, egy távcsöves, hangtompítós puskával az őrt, s az csendben eldől, akkor ne legyen bezsongva már mindenki, aki a táborban van.

Továbbra is azt mondom, hogy a legnagyobb csalódás számomra a banditák konténerraktárnál található rejtekhelyének kipucolása volt.

A NOLF-al, Project IGI-vel és a Delta Force részekkel szerzett tapasztalatok alapján simán elintéztem volna mindegyiket hangtalanul, s úgy, hogy észre sem veszi egyikük sem a jelenlétemet.

Ennek ellenére ez - a programozóknak "köszönhetően" - lehetetlen volt.

Ha van esetleg mod, ami ezt a programozói bakit kiiktatná, azt én tényleg telepíteném, s újrajátszanám azt a részt.

Van ilyen mod?

"Aquila non captat muscas."

(#3856) Piftuka válasza kutga (#3824) üzenetére


Piftuka
veterán

Az egy nagyon jó kis fegyver! :K

Gyors, pontos (mesterlövészpuskaként is használható), s a gránátvetőnek köszönhetően nagy tűzereje is van.

"Aquila non captat muscas."

(#3857) Piftuka válasza CJ3 (#3846) üzenetére


Piftuka
veterán

"Ezt a galacsint hol találom magyarul hogy van ez az Oakpine??"

Ha jól emlékszem "Fenyőtölgy anomália" a magyar elnevezése. Könnyű megismerni. Egy széles árok húzódik mellette, s közvetlenül alatta az árok tele van savanomáliával.

Egy jobb detektor használata különösen ajánlott itt.A fa tetejére pedig nem egyszerű felmászni. Egy kisebb "labirintus" jellege van. Meg kell találni a helyes utat, hogy melyik ágról melyikre kell továbbugrani.

Amikor egy-egy szakaszt megtettél, érdemes menteni, hogy ne bosszankodj, ha esetleg leesel, s újra kell kezdeni az ugra-bugrálást! ;)

"Aquila non captat muscas."

(#3858) CJ3 válasza Piftuka (#3857) üzenetére


CJ3
senior tag

Pedig voltam a fenyőtölgynél........Meg a kldetés is rémlik.......Már a hűtőkamrásnál vagyok:D
Most lett meg az a Detektor ami oda kell majd szerintem....

Viszont olyan történt hogy a cuccaim eltűntek:( Lehet a cheat miatt hogy minden belemegy a táskába na mind1 elkezdem majd és nem pakolom teli, pedig annyi anomáliát összeszedtem vagy 15 öt tök jó volt :K

Crypto

(#3859) Piftuka válasza CJ3 (#3858) üzenetére


Piftuka
veterán

"Pedig voltam a fenyőtölgynél........Meg a kldetés is rémlik.......Már a hűtőkamrásnál vagyok
Most lett meg az a Detektor ami oda kell majd szerintem...."

Anno én is egy egyszerű detektorral jártam még ott. Pár helyen "megcsípett" a sav. :P Aztán később, amikor már a Svarog nálam volt, akkor láttam, hogy olyan az a terület, mint egy "aknamező".

Lépten-nyomon savfröcskölő részekbe lehet lépni, ha nem körültekintő az ember.

"Lehet a cheat miatt hogy minden belemegy a táskába[..] "

Nem egészen értem, hogy mit értesz ez alatt, de én azt tanácsolom, hogy bármiféle cheat/trainer nélkül játszd végig a játékot! ;)

Úgy van benne esetleg kihívás. Még kifejezetten nehéznek sem mondható a játék.

Fáradás nélküli futás, kimaxolt fegyverek és páncélok, korlátlan tárhely, stb., ezek mind a játékélményt rontják szerintem.

"Aquila non captat muscas."

(#3860) kutga válasza CJ3 (#3858) üzenetére


kutga
nagyúr

A Yanov ládában lévő cuccaim nekem is eltűntek, de nem véletlen, nem lövöm le a poént ha kérdezősködsz kicsit meg lehet találni. :P

Persze ha tényleg nem a cheat miatt tűntek el.

Let the Zone take me if I am.

(#3861) CJ3 válasza kutga (#3860) üzenetére


CJ3
senior tag

Még jó hogy nem kezdtem el a régebbit:D Rájöttem mi hova tünt:D:D:D

De valaki a ládából lop, amikor a darukhoz mentem a Bütyök spanja vette el a távcsövest meg a shotit:D
Szóval így össze állt a kép.....

Végre megcsináltam a hűtőkamrás küldit elmentem akik a csatornánál állnak Stalkerek öket el kéne vinni a Vasútra????
Mert zöld a csillag, de beszélek a Kósza Szabadság vezetővel és nem akar jönni Pripyat-ba Csak mennek most engem követnek vagy nem tudom, de van ott egy másik csapat ők elmennek meg ott van olyan opció hogy velük tartok...........De mégis a másik csapatról beszélnek gondolom őket kell rávenni majd valahogy.... :R :R De hogy?:D

Crypto

(#3862) rétisün válasza CJ3 (#3861) üzenetére


rétisün
veterán

amikor kipotyogtak a halott népek az anomáliából, kutasd át őket, találsz egy pda-t. azt kell eladni, illetve az abban talált infók ismeretében beszélni az állomáson a fejesekkel, hogy befogadják őket.

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#3863) CJ3 válasza rétisün (#3862) üzenetére


CJ3
senior tag

Jaja eladtam neki:) ott tartok engedi....Elmentem a Katonák elé, de mennek mint az ökrök össze vissza :DD :)

Mit kell ott csinálni?:) :F

a 6 os csapat a vasútra megy de a másik 3 as akik jönnének Pripyat-ba azok a kisérleti labor fele szórakoznak......

[ Szerkesztve ]

Crypto

(#3864) Gaben1


Gaben1
tag

Üdv!
feltettem az atmosfear 3 at meg a magyarosítást, és azt nem értem hogy eltűnt az atmosfear opció gombja a menüben és ami az érdekes hogy a mentést ( amit letöröltem) vissza tette a játékba , de amint betölteném leaáll az x-ray engine lehet hogy a magyarosítás kavar be?,ha igen tud valaki az atmosfear 3 hoz valót?

gigabyte eX38 DS5 , Q6600@3000,EVGA KO 8800GTX,4X1 GB kingmax mars ddr2 1066, 1500+1000+640gb+500gb sata2 ,samsung 22'' SA200 2ms Corsair TX 750

(#3865) Dr. Akula válasza kutga (#3840) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

Már a legelső Pripjatyba jutásnál megszerezhető a 2 calibration tool, akkor még nincs gauss. Én előbb rohanok a szervóért, a gauss ráér. És ha már Cardannak odaadod a calibrationt, abban a pillanatban fegyvereidet is feltuningolhatod 3. szintre.

Nagyjából mindegyikben 2 arti hely van alapból, van amiben annyi se. Asszem csak SEVA-ban lehet 5, az meg éjjellátó nélkül szart se ér. Elég a 4 is, az 5. helyre nem tudsz semmi komolyat berakni, csicska artit meg minek.

Exoban kinézetre nincs sapi, de mégis van (nem rakhatsz mellé), és még éjjellátóval is felszerelhető.

Amíg nem kell Strelokért menni, addig vissza lehet menni Pripjatyból. Utána nagyjából már csak az evakuálás van, szinte a legvége.

marad az AC96 amivel végig tolom a játékot, mert ahhoz mindig találok lőszert
Ezért ez a legjobb. Piros szkóp, gránátvető, 3-as szinten 100% pontosság mint a snipereknek, dupla lövés (= dupla sebzés, kb. Tide szint), alig amortizálódik. Mi kell még?

3 Veleshez a legbiztosabb út elmenni Yanovba, megcsinálni a Diplomat, majd a One of Ours achievementeket, utána lehet venni Owlnál (asszem Hawaiiannál is) Velest, nem kell a szerencsére bízni.

Piros szkóp csak Friend of Duty achievementtel érhető el, és csak Hawaiiannál.

[ Szerkesztve ]

(#3866) Dr. Akula válasza CJ3 (#3846) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

Kolobok gázos anomáliákban spawnol, random módon.

Sztem te a Strider féle monolitokra gondolsz, azokat bármelyik frakciónál be lehet ajánlani, de előtte kell némi haverság velük hogy be is vegyék. Ez egy fontos küldetés a Friend of... achievementekhez, jól gondold meg kinek nyalsz, mert egyszerre nem lehetsz mindenkivel haver. A stalkerekkel enélkül is jóban lehet lenni ha megvan a Diplomat (meg a wikia-n leírt többi), de a Duty / Freedomhoz mindenképp kell.

[ Szerkesztve ]

(#3867) Gaben1


Gaben1
tag

egyébként házilag is megcsináltam a súly módosítást
immáron 700kg- ot tudok vinni XD de lehet többet is :)

gigabyte eX38 DS5 , Q6600@3000,EVGA KO 8800GTX,4X1 GB kingmax mars ddr2 1066, 1500+1000+640gb+500gb sata2 ,samsung 22'' SA200 2ms Corsair TX 750

(#3868) Dr. Akula válasza Piftuka (#3855) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

A wikia szerint nem:
"There is a bug in Call of Pripyat with the Targeting PSO-1 scope. When attaching it to a weapon and putting the weapon in a stash, the scope might turn into a regular PSO-1 scope. This can be avoided by keeping the scope unmounted while in stashes."
Nálam se jött még elő.

Ha valódi hangompítóssal (Vintar félék) lősz messziről, akkor nem szokott feltűnni az ellenségnek hogy hullanak a haverjai. Ugyancsak csökkenti az esélyt ha bozótban állsz (úgy meg nagyon nem látsz ki, de a fák tövében növő gaz is jó erre). Ha jól benne állsz, akkor még úgy se vesznek észre ha hangtompító nélkül, közelről lövöd őket. Az előző részekben pl Cordonnál a teljes katonai őrjáratot le lehetett így kaszálni 1 szál pisztollyal, mindegyik megállt melletted és várta hogy fejbe lődd.

[ Szerkesztve ]

(#3869) CJ3


CJ3
senior tag

Kósza Szabadság vezetője elment valami lerendezetlen ügye van gondolom, majd jelentkezik.......

A Másik szál mellette Zantonban, Szakál valamit sunyiskodott Bagoly brotherral.......És Noé tól kell iránytű-t szerezni, de közben én szóltam a Big Boss Stan-nak :DDD is és neki kellett elvinni elősször az iránytűt.....( az öreg aki ül mindíg a nagyvezíír:D)

Majd Szakállra menve a térképen feladatnak azt írja, hogy keressem meg a Stalkereket, akik neki dolgoznak és vegyem el a Detektorokat tőlük.

Hol találom meg ezeket a Stalkereket?

Crypto

(#3870) kutga válasza Dr. Akula (#3865) üzenetére


kutga
nagyúr

Piros szkópot ezek szerint elszúrtam mert végig a Freedommal haverkodtam, második végigjátszásra megnézem azt az utat.

Lynxre, vagy más alapból távcsöves fegyverre lehet amúgy rakni 3. szinten (az már akkor fél siker :)) )?

[ Szerkesztve ]

Let the Zone take me if I am.

(#3871) Piftuka válasza Dr. Akula (#3868) üzenetére


Piftuka
veterán

"A wikia szerint nem:[..]"

Engem nem érdekel a Stalker Wikia! A saját tapasztalatomat ismertettem. S egyáltalán nem mondtam, hogy csak a "PSO-1 scope" esetében jelentkezik a fent említett hiba.

Az összes éjjellátó és piros távcső, mind a SUSAT, mind a PSO-1 típusból, mind fegyverre szerelve, mind önállóan bármelyik privát ládába betéve egy idő után sima "kék" távcsővé változik.

"Ha valódi hangompítóssal (Vintar félék) lősz messziről, akkor nem szokott feltűnni az ellenségnek hogy hullanak a haverjai. [..]"

Mégegyszer elmondom, mert úgy látom, nem érted. Nem holmi programozói bug-okat, félmegoldásokat keresek, hanem olyan megvalósítást, mint amit a már korábban említett játékokban alkalmaztak.

De említhetem még a "Splinter Cell" és "Metal Gear Solid" című klasszikusokat is.

Egy komplett bázis, vagy terület kézzel, késsel, hangtompítós pisztollyal, vagy H&K 45-össel való kiiktatása, a hatástalanított ellenfelek eltüntetése, elrejtése....ez a "csendes kommandózás", amit nagyon hiányolok ebből a játékból.

"Aquila non captat muscas."

(#3872) Harigata


Harigata
tag

Sziasztok!

Ha valakit érdekelnek Pripjaty-hoz hasonló hangulatú elhagyatott valós helyszínek, annak ajánlani tudom ezt az oldalt:

[link]

[ Szerkesztve ]

(#3873) Dr. Akula válasza Piftuka (#3871) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

Nem kell hogy érdekeljen, de ettől még ez van. Nálam is pont úgy működik ahogy ott le van írva, Meg gondolom mindenki másnál is, mert rajtad kívül még senki nem mondta az ellenkezőjét. Sztem nálad vmi más lesz, esetleg modok bekavarnak, vagy mittomén.

Nem holmi programozói bug-okat, félmegoldásokat keresek, hanem olyan megvalósítást, mint amit a már korábban említett játékokban alkalmaztak.
A korábbi Stalkerekben is így működött. Más programozók más játékai meg... hát ez nem az.

(#3874) Piftuka válasza Dr. Akula (#3873) üzenetére


Piftuka
veterán

"Sztem nálad vmi más lesz, esetleg modok bekavarnak, vagy mittomén."

A modok nem befolyásolhatnak semmit, ugyanis egyetlen mod-ot sem használok. A magyarítást használom (bár az nem tudom mennyiben minősül "mod"-nak. Komolyan nem nyúlhat bele a játék kódjába, ha jól sejtem.)

Amennyiben pedig esetleg mégis a magyarítás okozza úgy pedig feltételezem, mindenkinél - aki használja a magyarítást - kell jelentkezzen ugyanaz a hiba.

Bárhogy is... amit leírtam, az tény. Merem remélni, hogy mindazzal, amit írtál, nem arra célzol, hogy valótlan dolgokat állítok!

"A korábbi Stalkerekben is így működött. Más programozók más játékai meg... hát ez nem az."

Ezért is mondtam, hogy bár ez egy elég jól sikerült játék, minden idők legjobb FPS játékától sajnos nagyon messze van.

"Aquila non captat muscas."

(#3875) Dr. Akula válasza Piftuka (#3874) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

Rajtad kívül senkinek nincs ilyen problémája, sőt a wikia is ezt a módszert ajánlja, nyilván nem hasraütéssel, hanem tesztelés útján. Lehet hogy win reinstall kéne, nekem GTA4-ben volt olyan problémám ami senki másnál nem jelentkezett, reinstall után nálam se (igaz van helyette új, amin nem is lehet javítani).

(#3876) kutga


kutga
nagyúr

Végigtoltam a játékot. Mit ne mondjak eszméletlen jó volt.

Pripyati rész volt a legdurvább igaz a legrövidebb is.

Úgy hiszem most hogy mindent tudok nekiállok még egyszer, megnézem hogy más döntésekkel milyen lesz a vége.

Let the Zone take me if I am.

(#3877) CJ3 válasza kutga (#3876) üzenetére


CJ3
senior tag

Ha végigtoltad akkor áruld már el hogy szerezted meg szakál embereitől a dekodereket...(Hol vannak egyáltalán)?

Illetve a Szabadság harcosok hogyan állnak mellém??? Pripyat-ba az úthoz?????

[ Szerkesztve ]

Crypto

(#3878) maszi99


maszi99
őstag

Sziasztok, van valami normális magyar felitat is a játékhoz, megköszönném :R

http://gamepod.hu/teszt/nadirim/mult.html

(#3879) CJ3 válasza maszi99 (#3878) üzenetére


CJ3
senior tag

Ide bírtam feltölteni ami nekem van........Én angol szöveget sehol sem láttam még a játékban:D Full Magyar

Crypto

(#3880) CJ3 válasza Dr. Akula (#3590) üzenetére


CJ3
senior tag

"Nemrég kezdtem újra, eddig 4 cellát találtam, és csak Yanovig mentem el."

Mi ez Cellás dolog, mi a jelentősége ezeknek, hogy mennyit szedsz össze stb :F
Mit oldanak vagy mit kapsz? :R

Crypto

(#3881) kutga válasza CJ3 (#3877) üzenetére


kutga
nagyúr

Üdv!

Most elkezdtem újra a játékot, és mivel a One of ours achievmenthez kell a 3 detektor gyorsan meg is csináltam a küldetést.

Az elsőt Beardtől kapod miután kipucolod a vérszívók fészkét a mérges gázzal. Ehhez meg kell csinálni az előzmény küldetést amikor Grouse-val le kell menni a fészkükbe. A másodikhoz át kell menni Yanovba, és a Kopacha mellett lévő markoló fülkéjében találod a detektort. A harmadikhoz meg kell csinálni Hermann professzor első két küldetését (az elsőnél egy artifactot kell begyűjteni - vigyázva hogy a csapat akikkel mész életben maradjon, utána pedig detektorokat kell kihelyezni anomáliákba majd segíteni méréseket végezni bennük - szintén úgy hogy vigyázol a csapatra). Miután jelentesz Hermannak megkapod a 3. detektort így befejezheted a missziót.

Amúgy első végigjátszásra nem így csináltam, a harmadik detektort véletlenül találtam egy hullánál Zatonban a Fueling Station mellett. :))

SPOILER
Freedom harcosok nem állnak melléd, te tudsz csatlakozni hozzájuk. Pripyathoz négy ember kell, Zulu aki a toronyban lakik - először vele kell beszélni, Strider, egy volt Monolith-os arc akit az egyik küldetésben befogadnak Yanovba, Vano, egy Stalker Yanov Stationben, és Sokolov, a pilóta a tudósok bunkerében (az ő páncéljával gondok lesznek szóval előtte még meg kell javíttatni egy küldetéssel).

[ Szerkesztve ]

Let the Zone take me if I am.

(#3882) CJ3 válasza kutga (#3881) üzenetére


CJ3
senior tag

Hát akkor megvagyunk:)
4 ember várakozik ott szerintem.......Azt hittem több is lesz még......Csak akkor minek kellett a mocsártól kiszabaditani és menedéket adni nekik ha nem segítenek :F

Crypto

(#3883) kutga válasza CJ3 (#3882) üzenetére


kutga
nagyúr

SPOILER
A vezérük Strider, ő megy csak, amúgy ha mindenki túléli az utat Pripyatba később is segítenek majd.

Let the Zone take me if I am.

(#3884) CJ3 válasza kutga (#3883) üzenetére


CJ3
senior tag

És amikor Szakál félre üzletel, amikor azt a speciális dekodert adja neked.....Ott a nagyfőnök aki megkér hogy Szakál embereitől vegyem el a dekodereket......Hol vannak azok az emberek???"Stalkerek"?

Crypto

(#3885) kutga válasza CJ3 (#3884) üzenetére


kutga
nagyúr

Ezt nem tudom ilyenre nem emlékszem. Speciális dekódert Bagolytól kaptam miután a 3 Velest detektort elvittem a tudósoknak.

Vagy a dekóder más? A magyar fordítást nem használtam eddig, nem tudom mire gondolsz. :(

Let the Zone take me if I am.

(#3886) maszi99 válasza CJ3 (#3879) üzenetére


maszi99
őstag

Köszi szépen :R
Én meg magyar feliratosat nem láttam még sosem eladót (fura) :U
Hol vetted ?
Eleve magyar feliratos :F :U

http://gamepod.hu/teszt/nadirim/mult.html

(#3887) CJ3 válasza maszi99 (#3886) üzenetére


CJ3
senior tag

Angol csak le lehetett szedni valahonnan a magyarítást 1.6.2 es hez meg 1.6.0 hoz jó :R

asound válasza: Igen megkapod Bagolytól a dekodert vagy mit és aztán átküld szakál-hoz, hogy valamit rendezzenek le. Szakál elküld téged Noé-hoz az időjárás elem-ért vagy anomáliáért,
Azt vissza kell vinne vagy szakállnak, vagy aki ott csücsül nagyfőnök a sarokba.........
Ha Szakállnak viszed elősször akkor elárulod a Főnököt és letol....Tehát 2x kell fordulni Noé-nál de nem szabad szakállnak oda adni az anomáliát.
Azt kell választani hogy nem keresed meg neki, és akkor irja küldetésben, hogy Vedd el a Dekodereket szakáll embereitől.........Akik valahol kinnt vannak de hol :F

[ Szerkesztve ]

Crypto

(#3888) kutga válasza CJ3 (#3887) üzenetére


kutga
nagyúr

Paff...én pont az ellenkezőjét csináltam. Odaadtam a 3 detektort Bagolynak, tőle megkaptam a prototípust, aztán beszéltem Szakállal az artifactról (Compass ha jól emlékszem amit Noah ad - kétszer is lehet tőle kérni) és azt odaadtam Szakállnak mert így kaptam meg a One of Ours achievmentet.

Let the Zone take me if I am.

(#3889) maszi99 válasza CJ3 (#3887) üzenetére


maszi99
őstag

A nyelvet oroszra lehet állítani (vagy tölteni hozzá) :F , mert angollal, kicsit elveszik a feelingje számomra.
Clear Sky tökéletes volt orosz nyelvvel, magyar feliratozással :K
Előre is köszi, mert ha minden feltétel mem adott akkor nem küzdök a játékkal, vagy erősen átgondolom :R

http://gamepod.hu/teszt/nadirim/mult.html

(#3890) CJ3 válasza maszi99 (#3889) üzenetére


CJ3
senior tag

Passz nekem jó angol 1.6.2 felmegy, rátelepítettem a magyarosítást, és ennyi :R
Ha orsz akkor is ugyanazokat írja felül nem?:D

asound Igen lehet nekem is úgy kellett volna nem a vén rókával üzletelgetni:D De Szakáll sunyizott nem tiszta üzletet csinált aztán ennyi.....De belekakkantok megvan a 4 ember Pripyatba és megyek oda inkább:)

[ Szerkesztve ]

Crypto

(#3891) kutga válasza CJ3 (#3890) üzenetére


kutga
nagyúr

Üdv!

Itt nézegesd meg a 21. küldetést.

[link]

Ezt Sultantól kapod miután neki adtad a Compass artifactot az előző küldetésből. Azt írja, hogy miután felvetted, beszélni kell Szakállal, és felvenni tőle egy akármilyen artifact keresgélős küldetést, utána a PDA-n mutatni fogja merre találod a sztalkereket. Majd szólj esetleg ha működik, mondom én nem ezen az úton mentem.

Ha ezt választod, Szakáll rendszeresen pénzt fog adni neked, mondjuk sztem többet ér vele haverkodni mert akkor artifactokat jobb áron vesz meg amiből könnyebb pénzhez jutni.

Más
Második végigjátszásra nem a küldetésekre fókuszáltam az elején, hanem gyorsan megszereztem Nimble-től egy Exot, CS-3A páncélt, Eliminatort, végigmentem a Zaton stasheken, illetve Yanov mellett megkerestem az AC96-ot (úgy döntöttem ezzel a két fegyverrel tolom végig a játékot, nem érdekel a NATO vonal), valamint megcsináltam 3 acsit:
One of ours
Wealthy Client
Friend of Duty

így csak azokat a küldetéseket csináltam meg amik ezekhez kellenek. Most így elérek egy csomó magas szintű felszerelést jó áron (piros szkóp pl), Beard jó áron vásárol artifactokat ha pénzszűkében lennék, minden szép és jó, kivéve hogy a Freedom utál - piros színnel jelöli őket a játék, ami akkor problémás amikor Yanovban riadót fújnak mert ott vagyok, ez már vagy kétszer elő is fordult. :))

[ Szerkesztve ]

Let the Zone take me if I am.

(#3892) Dr. Akula válasza CJ3 (#3880) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

A gauss puska gaus cellával működik. Ez a lőszere.

(#3893) CJ3


CJ3
senior tag

Köszi megnézem.....a Cellára is köszi a választ :R

Crypto

(#3894) kutga válasza Dr. Akula (#3892) üzenetére


kutga
nagyúr

Gauss-szal kapcsolatban elsőre belefutottam egy érdekes bugba.

A Gausst elvileg már Pripyatban kapod meg egy küldetés során amikor a Monolith vezérét kell lepuffantani egy ház tetejéről. Ezután az ismeretlen fegyvert meg kell mutatni Kovalskynak majd elvinni Zatonba Cardanhoz aki felismeri és ad egy belépőkártyát az Iron Forest alatt lévő laborhoz aminek a végén megtalálod hozzá a leírást amiből Cardan újra működőképessé tudja tenni, és onnantól lehet használni (addig csak 'ballaszt' a hátizsákban).

Nos nekem ez az ajtó kb a játék felétől nyitva volt, végig is mentem a laboron, megtaláltam a doksit amiből Cardan összeállította a fegyvert, így gyakorlatilag az egész végigjátszás alatt nálam volt a működő fegyver. Amikor elértem a kérdéses küldetéshez, felvettem a másikat, jelentettem Kovalskynak de Cardan még egyszer már nem tudta megjavítani dokumentumok nélkül, azok pedig már nem voltak a helyükön. Így használni nem lehetett, eldobni nem lehetett, ládába rakni nem lehetett, +5 kg felesleggel fejeztem be a játékot. :) Még jó hogy a küldetésekbe nem zavart bele, kezdhettem volna elölről az egészet.

Másodszorra inkább várok türelemmel.

[ Szerkesztve ]

Let the Zone take me if I am.

(#3895) Dr. Akula válasza kutga (#3894) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

Ez egy ismert bug, el is kúrja a további játékot, senkinek nem ajánlott.

(#3896) kutga válasza Dr. Akula (#3895) üzenetére


kutga
nagyúr

Igen, utánaolvastam. Mondjuk nekem nem szúrt el semmit, ugyanúgy be tudtam fejezni. Gausst úgysem nagyon használtam. :)

Let the Zone take me if I am.

(#3897) kutga válasza Dr. Akula (#3895) üzenetére


kutga
nagyúr

Második végigjátszásra okosan hagytam úgy ahogy van, így csak Pripyatban lett meg a Gauss.

Még van egy-két küldetés és megvan a második végigjátszás, kíváncsi vagyok milyen befejezést kapok mert sok dolgot máshogy csináltam.

Most hogy ez megvolt visszamegyek az első Stalkerhez és végigtolom azt is, mert eddig csak egyszer toltam ki. :R

Let the Zone take me if I am.

(#3898) foxboro


foxboro
tag

Sziasztok!

Átjutottam az alagúton Prypiat-ba, sajnos rajtam kívül csak Vánó maradt életben....

Problémám:

A volt monolitos főnök sem jött velem, meg a Szolgálatos Kósza sem..... pedig Morgan pda-t Sulgának a szolgálatos vezérnek adtam el....
Elvileg minden küldetést megcsináltam Janovban és Zantonban is....

Ezeknek van jelentősége, vagy így is folytathatom a játékot??? Vagy játszam újra a Jupitertől az alagutat??

Üdv!

(#3899) Vladi válasza foxboro (#3898) üzenetére


Vladi
nagyúr

Vidd végig. Aztán kedz előlről és vidd végig újra, mert fasza játék. :DD
Erre a kérdésedre csak spoileresen lehet válaszolni. :U

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#3900) foxboro válasza Vladi (#3899) üzenetére


foxboro
tag

Szia!

Korrekt a válaszod....akkor, lehet, hogy visszamegyek az alagút elejére....
Amúgy gondolom így is végigjátszható, csak a befejezések lesznek mások....(nem néztem meg előre....)

Üdv!

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  S.T.A.L.K.E.R.: Call of Pripyat (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.