Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  S.T.A.L.K.E.R.: Call of Pripyat (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:07:14

LOGOUT.hu

Április 30-án a GSC Game World bejelentette az új projektüket, ami pedig nem más mint a S.T.A.L.K.E.R. következő epizódja, a Call of Pripyat.
Ez a 2. úgy nevezet "stand-alone" kiegészítője lesz a 2007-es Shadow of Chernobyl-nak, és ahogy ez lenni szokott, a fejlesztők most is eszközölnek számos fejlesztést.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#4451) PeL válasza Scholes9 (#4450) üzenetére


PeL
addikt

Úgy értem hogy miután megvolt az evakuálás a zónából, értelemszerűen a maradást választottam. Elvették a teljes felszerelésem, kaptam SEVA ruhát, egy szaros pisztolyt meg egy MP5-öst némi lőszerrel, majd ezután jött egy PSY kitörés, ami után Pripyat telespawnolódott fegyveres zombikkal, és asszem 500-at meg kell ölni hogy teljesítsem a küldetést. Pripyatban volt úgy 300, utána visszamentem Jupiterre és megöltem a maradékot szerte a mapon, de én itt már untam a játékot. Ezután megkaptam a küldetést hogy keressem meg a titkos átjárót Dark Valleyba, de semmi konkrétat nem ír a küldetés hogy merre találhatom vagy egyáltalán merre keressem, csak annyit asszem hogy Jupiteren van valahol... És én itt fel is adtam a játékot :)

Javallom hogy mielőtt elindulsz az evakuációs pont felé vigyél magaddal egy táskát és mielőtt felszállnak a helikopterek tedd le a táskát és cuccolj bele MINDENT ha nem akarod az addig féltve őrzött cuccaidat elveszíteni... És miután felszállt a heli menj és öltözz vissza :)

[ Szerkesztve ]

(#4452) lsc


lsc
nagyúr

Üdv
Letöltöttem az sgm 2.1-et, illetve volt 2 fix vagy patch is hozzá, rátettem az 1.7-re, annyi haladás volt hogy a beállításokba be tudtam lépni, de ha új játékot akartam indítani akkor a fokozat kiválasztásnál lefagy. Feltettem egy eredeti alap gamedata-t, ezt írattam felül, úgy még rosszabb. Fagyásnál a képernyő közepén egy nem látható négyzetben beadja az alap egérkurzort és ennyi, a hang is beakad.
Hogyan telepítsem, teljesen új angol játékra ?

Az élet kegyetlen .

(#4453) PeL válasza lsc (#4452) üzenetére


PeL
addikt

Az SGM 2.1-et ne tedd rá az 1.7-re... Távolítsd el a Gamedata mappát a játék könyvtárából és csak a 2.1-et rakd fel. Aztán a fixek meg ami kell. A 2.1 ugyanúgy tartalmazza az 1.7-et is :)

(#4454) lsc válasza PeL (#4453) üzenetére


lsc
nagyúr

Tehát töröljem a gamedatat, aztán telepítésnél a 2.1 "létrehozza" ?

Az élet kegyetlen .

(#4455) PeL válasza lsc (#4454) üzenetére


PeL
addikt

Nem tudom hogy telepítős-e, ha az gondolom igen. Ha nem akkor mikor kitömöríted tedd az egészet a CoP mappájába Gamedata mappástól

(#4456) Scholes9 válasza PeL (#4451) üzenetére


Scholes9
nagyúr

Na ezt nem is tudtam, pedig vagy 5x végigvittem már a játékot, köszi, h leírtad, szerintem húzom is le Steamről :)

PS5 + PS VR2 <-> XSX <-> 65” S90C

(#4457) PeL válasza Scholes9 (#4456) üzenetére


PeL
addikt

Nem akarlak ilyenre buzdítani de hogyha steames verziód van lehet gondok lesznek a modokkal, így lehet érdemesebb a virágbolti verzióval próbálkozni, ha érdekelnek a részletek PÜ-zz rám. Van egy módszer amikor még crackelni sem kell szóval nem fog a lellkiismeret gyötörni hogy eredetid van de törttel tolod :)

(#4458) lsc válasza PeL (#4455) üzenetére


lsc
nagyúr

Igen, a 2.1 exe fájl nálam.

Az élet kegyetlen .

(#4459) Scholes9 válasza PeL (#4457) üzenetére


Scholes9
nagyúr

Most akkor az amit írtál egy moddal érhető el? Nem igazán világos :B Igen, csak Steam verzióm van, nem is szándékozom másféle verzióval játszani :)

[ Szerkesztve ]

PS5 + PS VR2 <-> XSX <-> 65” S90C

(#4460) Carasc0


Carasc0
őstag

Sziasztok!

Na akkor írok ide valamit! Nekem az alábbi cucc kombináció prímán működik!:

- SGM 2.1
- Atmosfear 3
- Natures pack
- Structure pack

Majdnem az egész angol! :K

Ami ebbe szenzáció hogy megtaláltam a neten az AF3 merge patchet SGM 2.1-hez. Sőt még további cuccosok is vannak amikhez csak ukrán readme van. Ami necc még, hogy az AF3 beállító része is ukrán bár nagyjából tudom mi hol van tehát nem probléma!

torrent linket lehet megadni? Mert abba van benne minden!

Amiekt még leltem, hogy AI pack meg valami Dynamic News!

[ Szerkesztve ]

Gondolkodj globálisan és tegyél lokálisan!

(#4461) PeL válasza Scholes9 (#4459) üzenetére


PeL
addikt

Természetesen ez csak moddal megy így :)

(#4462) lsc válasza PeL (#4453) üzenetére


lsc
nagyúr

Köszi szépen, így megy.
Mégsem raktam újra /próba szerencse alapon/, letöröltem a gamedata mappát a játékból, telepítettem a 2.1 exe-t, majd felülírattam a fixekkel és rátettem az 1.7 magyarítást. Azért sokkal jobb ez mint az 1.7, legalábbis sebességben, a többit majd meglátom.
Köszönöm még egyszer.

Az élet kegyetlen .

(#4463) lsc


lsc
nagyúr

A detektor /ha jól értem mert angol/ állandóan lemerül, azzal nem lehet valamit tenni ?

Az élet kegyetlen .

(#4464) emre válasza lsc (#4463) üzenetére


emre
veterán

Elemet kell hozzá venni, ebből van több fajta is, több árusnál kaphatóak.

A stabil diktatúra ugyanúgy társadalmi alku eredménye, mint a stabil demokrácia, csak az alku logikája más.

(#4465) PeL válasza lsc (#4463) üzenetére


PeL
addikt

Sajna nem lehet kikapcsolni, valamelyik vendor árul hozzá elemet, vannak tartósabbak is, ha lesz elég pénzed tonnaszámra veheted majd és nem lesz gond :) A lényeg hogy ne mászkálj folyton nyitott detektorral, úgy lehet spórolni :P

(#4466) Carasc0 válasza PeL (#4465) üzenetére


Carasc0
őstag

De ki lehet kapcsolni! Van nekem egy olyanom hogy Detector_accum_off :K
Sőt további cuccost is találtam:

- Custom german Mercenary
- Inventory Tranparency
- Ukrain bandits

[ Szerkesztve ]

Gondolkodj globálisan és tegyél lokálisan!

(#4467) lsc válasza PeL (#4465) üzenetére


lsc
nagyúr

Arra rájöttem, de az elem sem valami tartós, az elején meg ráadásul nem temet maga alá a sok rubel. Azért köszi, majd megoldom valahogy.

Mod Carasc0: Hol, miben ?

Mod 2 : Nem szívesen torrentezem.

[ Szerkesztve ]

Az élet kegyetlen .

(#4468) Carasc0 válasza lsc (#4467) üzenetére


Carasc0
őstag

SGM 2.1-hez működő kiegészítők!

Ha lehet torrent linket megosztani, szívesen berakom!

Gondolkodj globálisan és tegyél lokálisan!

(#4469) PeL válasza Carasc0 (#4468) üzenetére


PeL
addikt

Ezekről nem tudtam, a 2.0-hoz nem voltak ilyenek, legalábbis ahonnan leszedtem ott nem volt feltüntetve, meg nekem nem is volt szükségem rájuk igazából, elvoltam a merülő aksikkal is, de köszi az infót :)

[ Szerkesztve ]

(#4470) Carasc0 válasza PeL (#4469) üzenetére


Carasc0
őstag

Innen is lelehet tölteni őket! Most leltem én is: [link]

A merülő aksikat én sem kapcsoltam ki mert csökkenti a realitást. Az inventory Transparency is marhaság mert azt hittem az áttekinthetőséget növeli de nem! Most nézem milyen az a Custom katonák!

Bahh... a katonák is marhaság mert csak a hangjaik mások!

[ Szerkesztve ]

Gondolkodj globálisan és tegyél lokálisan!

(#4471) lsc


lsc
nagyúr

Van egy ilyen fogaskerékszerű "harapó" szimbólum, az mit jelent ? Ahol a pszi "ártalom" és a többi szokott megjelenni .

Egyébként ez tényleg sokkal jobban fut mint az 1.7, eddig tetszik.

Az élet kegyetlen .

(#4472) PeL válasza lsc (#4471) üzenetére


PeL
addikt

képet tudsz linkelni mert nem tudom hirtelen miről van szó :D Bár csak sejtem, ha túl sok gyógyszert szedsz be egyszerre megnő a vér méregszintje amit így jelez a program és homályos lesz a látásod elvileg. Kell szedni rá Anabiotikumot vagy mi a neve, ilyen fehér matricás üvegcse piros kereszttel

(#4473) lsc válasza PeL (#4472) üzenetére


lsc
nagyúr

Az lesz az szerintem, kipróbálom.

Az élet kegyetlen .

(#4474) lsc válasza PeL (#4472) üzenetére


lsc
nagyúr

Az volt, köszi.

Az élet kegyetlen .

(#4475) Carasc0


Carasc0
őstag

Nem értem nekem miért Ukrán az Af3 az SGM 2.1-nél! Melyik fájl tárolja azt milyen nyelven jelenjen meg egy adott ablak tartalma?

Gondolkodj globálisan és tegyél lokálisan!

(#4476) PeL válasza Carasc0 (#4475) üzenetére


PeL
addikt

A merge patch miatt orosz szerintem. a \gamedata\configs\text\rus\ mappában van az atmosfear két szövegfájlja:

st_mm_atmosfear_texts.xml
st_quests_general.xml

próbáld ki hogy csinálsz róluk egy biztonsági másolatot és másold rájuk a magyarított AF3 merge patch ugyanilyen nevű fájljait. Az általam publikált SGM 1.7 magyarításban megtalálod a magyarított merge patchet :)

Ha gebaszos lesz megnézem mit tehetek vele

(#4477) Carasc0


Carasc0
őstag

Megcsináltam!

Bemásoltam újra az SGM 2.1-hez tartozó ideiglenes angolosítást úgymond! Af3 menü immáron oké. Játék közben azonban még mindig kapok ukrán üzeneteket. Ez betudható annak hogy még nincs kész a 2.1 angolosítás!

Gondolkodj globálisan és tegyél lokálisan!

(#4478) PeL válasza Carasc0 (#4477) üzenetére


PeL
addikt

Nekem még a 2.0-ban is voltak orosz mondatok, Geonozis addonról nem is beszélve :) Azon is lenne még mit hegeszteni, azt is csinálnám de sajnos oroszhoz totál hülye vagyok így google translatenek neki sem állok mert azzal nem lehet fordítani normálisan

(#4479) trassher


trassher
addikt

L85A2-höz egyszerűen nem tudok Yanov-ban 5.45-ös lőszer venni. Eddig simán csak quicksave, visszatölt és újra volt Hawaii-nál 30 db. Most 2 napja körözöm és semmi. A kutatók stalkereinek a védelmezése kellően kifogyasztott az ammóból.
Más: odaadtam a 3 Veles detektort az árusnak a bunkerben, azt mondta amint megkapja Owl a cuccokat küldi vissza ami nekem jár. 2 napot aludtam de semmi. Mikor fogom megkapni az új detektorom?

Redmi Note 7

(#4480) Carasc0 válasza PeL (#4478) üzenetére


Carasc0
őstag

Amúgy neked működik a bank?

Gondolkodj globálisan és tegyél lokálisan!

(#4481) PeL válasza trassher (#4479) üzenetére


PeL
addikt

Menj el Owl-hez a Skadovsk-ra és ő elvileg el fog küldeni Beard-hez. Nem akarok spoilerezni, a többit majd meglátod :)

(#4482) PeL válasza Carasc0 (#4480) üzenetére


PeL
addikt

2.0-ban asszem már nem használtam, mert amilyen lassan hozta a profitot 1.7-ben is, mentem egy kört a mapon és tele hátizsákkal hoztam a cuccokat be a traderekhez. Miután kipucolom az antenna komplexumot ahol a vérszopók tanyája volt egy idő után mindig ellepik zsoldosok. Náluk mindig szokott annyi jó cucc lenni hogy sokkal többet profitálok ilyen hadjáratokból mint amit a bankár hozna tőkét :) Hozna a bankár is pénzt ha össze tudnék harácsolni 4-500.000 rubelt, de ahhoz nem volt türelmem. Inkább hordtam a szajrét a szerelőnek meg az árusoknak...

(#4483) trassher válasza PeL (#4481) üzenetére


trassher
addikt

Beard? Az ki az? :) Annyit mond hogy ha majd Novikov elvégzi a dolgát akkor megkapom a motyót.

Redmi Note 7

(#4484) PeL válasza trassher (#4483) üzenetére


PeL
addikt

Beard vagy Szakáll, a Skadovsk csaposa.

(#4485) zuzu000 válasza trassher (#4483) üzenetére


zuzu000
őstag

Várni kell, de nem alvással. Járj egy kört Zatonban, azt' egyszer üzen, hogy kész.

(#4486) zuzu000


zuzu000
őstag

Erre valaki nem tud megoldást? Valamilyen fájl módosítása, vagy valami? Amúgy Lövész fegyveréről van szó, configs/weapon mappában nem találtam meg. Mi lehet a neve?

(#4487) Carasc0


Carasc0
őstag

Ha jól tapasztaltam, akkor az SGM 2.1-ben máshol vannak a szerszámkészletek! Amúgy eddig nagyon komoly az egész! Amúgy kész van az SGM 2.1 teljesen angol feliratbázisa!

Gondolkodj globálisan és tegyél lokálisan!

(#4488) PeL válasza Carasc0 (#4487) üzenetére


PeL
addikt

Épp ma tettem fel. Viszont az Atmosfear ebben is bugos, legalábbis nálam az égen nem jelenik meg ez a felhő kitörésnél, meg nem is villámlik, csak beborul mint amikor esik az eső...

Pedig elég fontos hangulati elem lenne számomra :)

[ Szerkesztve ]

(#4489) Carasc0 válasza PeL (#4488) üzenetére


Carasc0
őstag

LOL!

Ez nekem még a 2.0-nál sem jelent meg! Nem is tűnt fel csak az elején mikor a 2.0-t kezdtem játszani. Kerestem is ezt a fajta felhőzetet, de semmi nyoma. Ez nagyon érdekes akkor! Vajon miért nem jelenik meg?

Melyik kitörésnél?

Viszont látom neked ukrán az AF3. Nekem angol!

[ Szerkesztve ]

Gondolkodj globálisan és tegyél lokálisan!

(#4490) PeL válasza Carasc0 (#4489) üzenetére


PeL
addikt

Nekem sem volt már a 2.0-ban sem, valami gebasz van a merge patch-el... De amúgy nem tudom, mert GSC fórumon azt írják hogy van akinek megy normálisan, már próbáltam a modot újratenni kétféle módon de egyiknél sincs kitöréseknél ez a felhő... Asszem már feladom lassan

(#4491) Carasc0 válasza PeL (#4490) üzenetére


Carasc0
őstag

Amúgy te hogy tetted fel az AF3-at? Simán csak az SGM 2.1-re rátelepítetted és használtad az SGM 2.0 merge patch-et?

Melyik kitörésnél kell annak a felhőnek megjelennie?

[ Szerkesztve ]

Gondolkodj globálisan és tegyél lokálisan!

(#4492) PeL válasza Carasc0 (#4491) üzenetére


PeL
addikt

Igen úgy. Sima blowoutnál.

(#4493) morbias2


morbias2
aktív tag

Hali!
Leszedtem a nem steamos verziót.Az alap játékra bemásoltam a 2.0 gamedata mappát,és elindítom a játékot erre xray engine hibával leáll. Hát komolyan nem értem miért nem müxik a 2.0. :F
Alapra rá lehet rakni a 2.0-t,vagy előtte patch? Nem tudom mit rakjak mi után. :W

Ne próbáld! Tedd vagy ne tedd, de ne próbáld! (Yoda)

(#4494) PeL válasza morbias2 (#4493) üzenetére


PeL
addikt

Hali!
Szerintem nyugodtan tedd fel a 2.1-et, az biztos működik, leteszteltem. Utolsó hozzászólásban mindent megtalálsz ami kell.

http://gsc-game.com/main.php?t=community&s=forums&s_game_type=xr3&thm_page=1&thm_id=5178&sec_id=19#95907

(#4495) Carasc0 válasza PeL (#4494) üzenetére


Carasc0
őstag

Na de vigyázz mert van külön az SGM 2.1-hez is AF3 merge patch! Ráadásul most nézem hogy van egy patch #2 is magához az SGM 2.1-hez, továbbá én felteszem az új artifact-os patchet meg a susat detectort!

Gondolkodj globálisan és tegyél lokálisan!

(#4496) PeL válasza Carasc0 (#4495) üzenetére


PeL
addikt

Azokkal próbáltam :DD

(#4497) dodopek válasza morbias2 (#4493) üzenetére


dodopek
addikt

A sima gamedata bemásolós 2.0 nekem sem akar elindulni.Ha Mindenképp ragaszkodsz ehhez a verzióhoz, a sigerous.ru oldalról letöltött exe file működik. Én azt használom.

PeL!

A 2.1-re jó még a magyarítás, amit az 1.7-hez csináltál?

(#4498) PeL válasza dodopek (#4497) üzenetére


PeL
addikt

Tuti hogy nem... :( Nem teszteltem, de már alapból ha rárakod az 1.7 magyarítást akkor minimum az új mapokon nem lesznek szövegek, de lehet hogy pár régi quest szöveg header is megváltozott ami szintén ahhoz vezet hogy nem fog kiírni semmi szöveget pár helyen. Lehet hogy nekiállok a magyarításának, de attól tartok tovább fog tartani mert sokkal több lett a szöveg a játékban :U

(#4499) dodopek válasza PeL (#4498) üzenetére


dodopek
addikt

Gondoltam. Nem baj, addig majd tolom a 2.0-t.Visszavettem mindent minimumra, kíváncsi vagyok, hogy így hogy fog működni. (a sör file-t keresi-e, bár nem hiszem, hogy teljesítmény függő hiba lenne)

(#4500) Carasc0


Carasc0
őstag

Hír!

Nekem most ismeretlen okból többször is lefagy! Nem tudom miért csinálja! Egyszerűen megmerevedik a kép és ennyi! Ctrl+Alt+Del és ki kell hogy lépjek ennyi. Ott szokta csinálni ahol Zatonban az a 2 lábú nehezen kinyírható szörny szokott tanyázni!

Amúgy ha nem haltam volna meg igen szerencsés dologban lett volna részem, ugyanis találtam a földön egy haldokló exo ruhás katonát akibe párat belelőttem és felrobbant. Hullát kifosztván szerényen egy Exo ruha volt nála! Gondoltam visszamegyek a hajóra lepakolni és visszamegyek a ruháért mert 18kg volt. hát mit ad isten meghaltam. Load game de már nem volt nála a ruha mert ugye megint ki kellett nyírnom de akkor már nem generálta le a gép!

Gondolkodj globálisan és tegyél lokálisan!

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  S.T.A.L.K.E.R.: Call of Pripyat (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.