Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  S.T.A.L.K.E.R.: Call of Pripyat (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:07:14

LOGOUT.hu

Április 30-án a GSC Game World bejelentette az új projektüket, ami pedig nem más mint a S.T.A.L.K.E.R. következő epizódja, a Call of Pripyat.
Ez a 2. úgy nevezet "stand-alone" kiegészítője lesz a 2007-es Shadow of Chernobyl-nak, és ahogy ez lenni szokott, a fejlesztők most is eszközölnek számos fejlesztést.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#4551) PeL válasza morbias2 (#4549) üzenetére


PeL
addikt

S.T.A.L.K.E.R.-hez türelem kell, ezt már a SHOC-nál megtanultam :)

(#4552) Medvelászló


Medvelászló
senior tag

Elakadtam!
Próbálom telepíteni a smg-t,az Atmosfear 3 CoP kicsomagolás után van 1 DATA mappa ill. stalker CoP-" valamilyen" exe file.Mit kezdjek a Data mappával kell-e, vagy csak az exe file-t futtasam?A DATA mappa teli van mindenféle izével.

(#4553) zuzu000 válasza Medvelászló (#4552) üzenetére


zuzu000
őstag

Futtasd az .exet, az feltelepiti a data mappat ;)

(#4554) morbias2 válasza PeL (#4551) üzenetére


morbias2
aktív tag

Nah felraktam a 2.1-et elvileg működni fog remélem ,mert alapból elindult a game is :)

Köszi!!!
:R

Ne próbáld! Tedd vagy ne tedd, de ne próbáld! (Yoda)

(#4555) Medvelászló


Medvelászló
senior tag

Hali!
Felraktam a mod-okat abban a sorrendben ahogy leírtátok de amikor akarom indítani az xrEngine file-val azt írja hogy hiányzik valami xrNetserver vagy mi a rosseb!Ez a hiba már korábban is jelentkezett mikor megpróbáltam a verziót frissíteni 1.6.02-re :F Valakinek valami ötlete?

(#4556) PeL válasza Medvelászló (#4555) üzenetére


PeL
addikt

Nekem sosem volt még ilyen gondom úgyhogy sajna nem tudok segíteni. :(

(#4557) Vladi


Vladi
nagyúr

Sziasztok!

Én is elkeztem az sgm 2.1 -et. :D
Viszont pár dolog még zavaros nekem.

- kaptam egy ilyen csomagot: granade converter. Ez mire jó?
- a szerelő azt mondja: sapre parts kell neki. Oké ezek ilyen speciális alkatrészek. De azokat honnan szerezzek?
- Vettem ilyen pda feltörő progit, van is 2 pda-m amit a mercektől szedtem el, de nem tudom, hogy kéne használni. :F

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#4558) Medvelászló


Medvelászló
senior tag

Valami haladás!
Uninstalláltam az AT3 mod-ot,most legalább elindul a játék,de csak addig míg el nem kezdi a betöltést és kifagy! :F :O

Néztem a verzió számot a bal alsó sarokban:1.6.02 Nem lehet hogy először a peccset kellene felrakni?

[ Szerkesztve ]

(#4559) Carasc0


Carasc0
őstag

Sziasztok!

hatalmas bug! Nekem már játszhatatlan. Egyszerűen Load game-nél befagy az egész! Nem jövök rá mitől van. Első load game-t betölti, de amint meghalok nem fogja a mentésemet betölteni. Nem tudom mi ez. Azért egy ilyet nem hiszem el hogy a fejlesztőknek nem közlik. Felháborító!

[ Szerkesztve ]

Gondolkodj globálisan és tegyél lokálisan!

(#4560) Medvelászló válasza Medvelászló (#4558) üzenetére


Medvelászló
senior tag

Meg van a probléma forrása-a két atmosfear peccs a ludas,bug crash vagy mi izéval kifagy.Minden egyes kiegészítő után elindítottam,egészen a 2 atmosfear telepítéséig kiválóan működik!Nem kell valamit átírni vagy van rá valami megoldás?Ami a verzió frissítést illeti most nézem hogy alapban 1.6.02-es a játék,úgyhogy ez a hiba lehetőség kilőve!

(#4561) degumentes


degumentes
tag

Online is lehet játszani a call of pripyat-al? Valaki próbálta már? Steam-en vannak szerverek?

(#4562) Misi 007 válasza degumentes (#4561) üzenetére


Misi 007
Közösségépítő

Miért ne lehetne játszani?
Megadod a serialod és tolod.
Bár nekem nem Steames van...

(#4563) degumentes válasza Misi 007 (#4562) üzenetére


degumentes
tag

És online is van olyan jó, mint a single player?

(#4564) Misi 007 válasza degumentes (#4563) üzenetére


Misi 007
Közösségépítő

El lehet épp lenni vele de nekem annyira nem jön be a multi része.

(#4565) degumentes


degumentes
tag

Multiba a fegyvereket, felszerelést ugyanúgy lehet fejleszteni, mint singebe?

(#4566) Vladi válasza Vladi (#4557) üzenetére


Vladi
nagyúr

Áááp! :O

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#4567) Misi 007 válasza degumentes (#4565) üzenetére


Misi 007
Közösségépítő

Szerintem nem lehet de ebben nem vagyok 100% biztos.
Én amikor toltam akkor egymást öltük a jó néppel de szerintem vannak cheaterek is bőven.
Próbáld ki sokat nem veszthetsz vele.

[ Szerkesztve ]

(#4568) dodopek válasza Carasc0 (#4559) üzenetére


dodopek
addikt

Carasc0!

Ha tudod, játék közben figyeld a felhasznált memória mennyiséget.Nekem is ezt csinálta.Kilépett minden meghalás, újratöltés, "helyközi utazás" után.Javaslom próbáld meg radikálisan visszavenni a beállításokat, aztán ha úgy jó, akkor lehet kísérletezgetni....

(#4569) degumentes válasza Misi 007 (#4567) üzenetére


degumentes
tag

steam-en venném meg mert mostanában unatkozom :DDD a single részét már végig toltam, az nagyon tetszett és lekötött, de még egyszer végigvinni már unalmas lenne, mivel tudom hogy mit kell benne csinálni:D Csak a multi miatt venném meg, ha megéri.

(#4570) emre válasza Vladi (#4557) üzenetére


emre
veterán

Fel tudsz velük fűzni gránátokat, aztán aki elmegy mellette az felrobban. Egy fajta orosz claymore.
A PDA feltörő progi a hulláktól tudja ki hack-elni a virtuális pénzt.
Az egyébként nem olvasható PDA-kból nem lehet szöveget, információt kinyerni.

A stabil diktatúra ugyanúgy társadalmi alku eredménye, mint a stabil demokrácia, csak az alku logikája más.

(#4571) Misi 007 válasza degumentes (#4569) üzenetére


Misi 007
Közösségépítő

Nézz youtubeon videókat a multiról és ha tetszik vedd meg. :K

(#4572) PeL válasza Carasc0 (#4559) üzenetére


PeL
addikt

Néha ments külön külön fájlokba, mert ha ilyen van nem kell a fél játékot újra kezdeni. Én általában minden feladat felvétele előtt mentek :)

(#4573) emre válasza PeL (#4572) üzenetére


emre
veterán

Én meg utána, de ez csak nézőpont kérdése. :DDD

A stabil diktatúra ugyanúgy társadalmi alku eredménye, mint a stabil demokrácia, csak az alku logikája más.

(#4574) dodopek válasza emre (#4573) üzenetére


dodopek
addikt

Én meg anyázok, mert már megint nem mentettem, és 1 órányi játékom szállt el egy anomáliában... :D

Debugmentes! Modokkal is végigtoltad? Óriási játékélmény az alapjáték után! :)

[ Szerkesztve ]

(#4575) Carasc0 válasza PeL (#4572) üzenetére


Carasc0
őstag

Igen gyakran mentek és általában több mentést használok! Hát pl. minden grafikus szűrőt kikapcsoltam. Ezen kívül minden más paraméter a legmagasabb értéken van. Ami a memóriát illeti 3 utas memória modulokkal rendelkezem ez pontosan 2x3 GB DDR3 memória blokkstruktúrát jelent. A rendszerem + szolgáltatások + programfolyamatok együttes indításával a bootot követően 1gb memória használattal áll standby állapotba. Ha még a VGAlefoglal ebből 512MB-ot saját swapnak, akkor is marad 4,5 GB csak a játéknak. Ráadásul a játék úgy indul hogy Windows 7 Basic színvonalra csökkentem az Aero grafikus megjelenő OS modul feladatkörét amivel a szakkönyvek szerint némi 2-3%-os teljesítménynövekedést lehet elérni ami persze semmiség, de több mint a semmi.

Nem tudom mitől fagy le, de zavar nagyon!

Gondolkodj globálisan és tegyél lokálisan!

(#4576) degumentes válasza dodopek (#4574) üzenetére


degumentes
tag

Modokkal nem próbáltam, de az alaptörténeten változtat valamit, vagy csak a kinézetet változtatja meg?

(#4577) dodopek válasza degumentes (#4576) üzenetére


dodopek
addikt

Az itt taglalt SGM modban rengeteg új küldetés van.Ha jó az angol, akkor a legújabb verzió, ha kell a magyar, akkor a 2.0 PeL magyarításával. Rengeteg új küldetés, új szereplők, új fegyverek, rengeteg újítás! Nagyon ajánlom! :)

Nagyon reklámszagú lett, de tényleg így van! :)

[ Szerkesztve ]

(#4578) PeL válasza Carasc0 (#4575) üzenetére


PeL
addikt

Hiába van 6 vagy 8 GB ramod, sajnos a játék 2GB-nál nem használ többet akármilyen modokat raksz fel. Ez az xRay engine egyik limitje... Ebből adódóan előfordulhat hogy ha több/nagyobb textúrákat használó modot raksz fel egyszerűen kilépked a játék Out of Memory hibaüzenettel. Ha HIGH textúrákkal raktad fel az AtmosFeart és az Absolute Nature-t akkor érdemes lehet újrarakni normál textúrákkal.

(Nálam most High-on van az AF3 meg az Absolute is, eddig nem fagyott bár csak a Skadovsk körül bóklásztam eddig. Viszont amit észrevettem hogy AF-ben nem sok különbség van az ég minőségében High és Normal textúrák között, ellenben sokkal több memóriát igényel (200-300MB pluszban)

(#4579) degumentes válasza dodopek (#4577) üzenetére


degumentes
tag

A bejárható terület az ugyan az marad, vagy az is ki van bővítve?

(#4580) dodopek válasza degumentes (#4579) üzenetére


dodopek
addikt

Ezt majd inkább a többiek mondják meg.A 2.0 eddig nekem csak az alapjáték térképet használja....

(#4581) Medvelászló


Medvelászló
senior tag

Meg van a probléma forrása-a két atmosfear peccs a ludas,bug crash vagy mi izéval kifagy.Minden egyes kiegészítő után elindítottam,egészen a 2 atmosfear telepítéséig kiválóan működik!Nem kell valamit átírni vagy van rá valami megoldás?Ami a verzió frissítést illeti most nézem hogy alapban 1.6.02-es a játék,úgyhogy ez a hiba lehetőség kilőve!

(#4582) dodopek válasza Medvelászló (#4581) üzenetére


dodopek
addikt

A merge pack-ot használod?

(#4583) Medvelászló válasza dodopek (#4582) üzenetére


Medvelászló
senior tag

Őőőőő,igen,illetve csak szeretném.

1) SGM_COP_v2.1_Full.exe
2) SGM_COP_v2.1_FIX_22.rar
3) Patch 2
4) AtmosFear 3
5) AtmosFear 3 Merge patch
6) Angol fordítás
7) 2.1 Af3, AI, and Dynamic news patch

Ezeket szeretném felrakni,az első 3 lépés még stimmel de a 4. és 5. lépés már kinyírja a játékot és kifagy.

[ Szerkesztve ]

(#4584) Vladi válasza emre (#4570) üzenetére


Vladi
nagyúr

Köszi az infót :R
A gránátos cuccnak nem sok értelmét látom, de a creck programra már rájöttem. Bár nem sokat hoz a konyhára.

Spoiler!
A másikra megvan a válasz. Ahhoz, hogy fejleszteni tudjanak, kell "nyersanyag". Minden szerelőnél van egy nagy széf, oda be lehet tenni a rossz fegyvereket. Utána szólni kell, hogy ott van. Ez egyfajta újrahasznosítás. :D

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#4585) emre válasza Vladi (#4584) üzenetére


emre
veterán

A másodikhoz:
Ha asszem egyszerre 80db vackot pakolsz be a ládába, utána kedvezményt kapsz a szerelőtől. Nézd meg Degtyarev pda-jaban.

A stabil diktatúra ugyanúgy társadalmi alku eredménye, mint a stabil demokrácia, csak az alku logikája más.

(#4586) Carasc0 válasza PeL (#4578) üzenetére


Carasc0
őstag

Amint kidobja legközelebb, csatolni fogom a hibaüzenetet. Erősen kétlem hogy out of memory probléma lenne. Eddig is kb ennyi memóriát evett és nem dobta ki. Megjegyzem hogy tesóm is játszik vele, neki meg egyszer sem dobta még ki!

Illetve a 2.0 mod is ennyit evett és egyszer sem dobta ki. Lehet hogy az artifact mod? gondoltam rá bár ez is furcsa pont attól lenne mert akkor kezdettől fogva kidobná.

[ Szerkesztve ]

Gondolkodj globálisan és tegyél lokálisan!

(#4587) Medvelászló


Medvelászló
senior tag

Valaki tud valami megoldást a merge atmosfear pack miért szarakodik?

(#4588) PeL válasza Carasc0 (#4586) üzenetére


PeL
addikt

Van benne valami mert ha azt feltettem nekem is fagyott, random és egyszerűen úgy hogy ki sem dobott (még az első kitörésig se jutottam el mert akkor tesztelgettem a merge patchet) csak megállt a kép, zene megy tovább és csak CTRL+ALT+DEL és feladatkezelőből tudtam leállítani. Mióta nincs fent azóta nem fagyott még eddig...

(#4589) PeL válasza Medvelászló (#4587) üzenetére


PeL
addikt

Az AtmosFear 3-at rendesen az EXE-vel telepítetted? Utána a többit egyszerűen be kell másolni a gamedata mappába és mindent felülírni abban a sorrendben ahogy írtam. Nem tudok másra gondolni mint a mappákkal szúrtál el valamit, hogy rossz helyre másoltál vagy ilyesmi. Így ahogy leírtam a sorrendet mennie kell.

(#4590) Medvelászló válasza PeL (#4589) üzenetére


Medvelászló
senior tag

Igen az exe-t indítottam és ugyan abban a sorrendben próbáltam felrakni de semmi haszna sincs :F ahogy indítom ajátékot azonnal leáll.Sok mindent nem tudok elszúrni mert csak a gamedata mappákat kell felülírni ha jól sejtem.

[ Szerkesztve ]

(#4591) PeL válasza Medvelászló (#4590) üzenetére


PeL
addikt

Így van. fsgame.ltx-et átírtad? keresd ki a $game_data$ sort és írd át true| true -ra vhogy így:

$game_data$ = true| true| $fs_root$| gamedata\

(#4592) Medvelászló válasza PeL (#4591) üzenetére


Medvelászló
senior tag

Na ezt nem írtam át.

(#4593) Medvelászló válasza Medvelászló (#4592) üzenetére


Medvelászló
senior tag

Leszedtem újból az atmosfear dolgokat,de most a kicsomagolás után a DATA mappát bemásoltam és csak utána telepítettem az EXE file-t,felpakoltam az angol fordítást stb.átírtam az fs.game -t true-ra,most már annyit sikerült elérnem hogy már elkezdi betölteni,láttam azt a nagy kavargó viharfelhőt is a töltő képernyőn (hűűű de jól néz ki) :Y de miután kéri hogy nyomjak meg valami gombot rögtön kilép ill fagy.

(#4594) PeL válasza Medvelászló (#4593) üzenetére


PeL
addikt

Egyszerűen nem értem tényleg hol ronthatsz, de valami másolási dolog lesz ez biztos :) Amúgy milyen verzióval próbálkozol? Mármint a Stalkered hányas verzió pontosan? Steames?

(#4595) Medvelászló válasza PeL (#4594) üzenetére


Medvelászló
senior tag

Ment privátban!

(#4596) degumentes


degumentes
tag

Steam-eset érdemes megvenni, vagy inkább a dobozosat? Annak idején a steam-es stalker shadow of chernobyl-al jártam úgy hogy az utólsó nem hivatalos frissítést nem engedi letölteni a steam-es verzióra ezért multizni nem is tudok vele. A call of pripyat-nál nincs ilyen probléma?

(#4597) Misi 007 válasza degumentes (#4596) üzenetére


Misi 007
Közösségépítő

Tulajdonképpen itt nincs patch a játékhoz mivel az európai kiadás alapból 1.6.0.2-es verzió.
Azt vedd amelyik neked olcsóbb vagy jobb.
De én inkább a DVD kiadást venném a helyedben.

(#4598) dodopek válasza Misi 007 (#4597) üzenetére


dodopek
addikt

Én is dobozosat vennék. Márcsak, mert jól néz ki a polcon... :)

(#4599) Medvelászló válasza PeL (#4594) üzenetére


Medvelászló
senior tag

Ma sikerült addig eljutnom hogy nem fagy a játék-igaz némi változtatással.Ahogy írtad megcsináltam az első 3 lépést,utána kicsomagoltam az atmosfear 3-at de nem idítottam el az EXE-filet hanem csak a DATA mappát másoltam be a játék könyvtárába,ezt követően olyan sorrendben másoltam mindent ahogy írtad anno.Így indul a játék,de a töltőképernyőn nem látni az atmosfear 3 mod feliratot,de a menüben már megjelent az atmosfear beállítások lehetőség.Most akkor ez már a ATM 3 vagy még nem?

(#4600) PeL válasza Medvelászló (#4599) üzenetére


PeL
addikt

Akkor elölről.

gamedata mappát töröld teljesen.

1) feltelpíted az SGM modot az "SGM_COP_v2.1_Full.exe" fájlal. (nem kell semmit állítani, megtalálja a játék helyét oda települ ahol a játék van)

2) utána ha megvagy fogod a "SGM_COP_v2.1_FIX_22.rar" -t, kicsomagolod és a gamedata mappát bemásolod a Call of Pripyat gamedata mappájáraa, felülírsz mindent.

3) Ezután a gamedata.7z fájlt ami itt "patch 2" néven van azt is kicsomagolod valahová és a tartalmát bemásolod a játék gamedata mappájára szintén. Felülírsz.

4) Ha kell Atmosfear 3 akkor kibontod a letöltött AF3-t kibontod valahová és TELEPÍTED a benne lévő EXE-vel. Atmosfeart ahhoz hogy normálisan működjön mindenképpen az EXE-vel kell telepíteni. Annyit próbálj meg hogy mikor telepíted az összetevőknél szedd ki a "Loading Screens" és "NanoHUD" opciókat hogy azok ne települjenek.

5) Ha megvagy jöhet a "AtmosFear 3 for SGM 2.1 fixed.rar". Kibontod valahova, ismét felülírod a fájlokat a játék gamedata mappájában.

6) Angolosítás. Ugyanaz a metódus. Kibont valahová, bemásol, felülír.

7) "SGM2.1 - AF3 + Rulix AI + Dynamic News.7z" ugyanaz a metódus megint. Kibont, másol, felülír.

Nem akarlak hülyének nézni tényleg :) De ha így csinálod és normálisan másolgatod a tartalmakat és felülírsz mindig normálisan mindent akkor MENNIE KELL, egyébként tanácstalan vagyok hogy mit ronthatsz el ha ezeket nem. De én még mindig arra tippelek hogy valamit félremásolsz és azért nem indul. :)

MÁS: Az artifact addont én nem használom (nem is tettem be a listámba) mert nálam fagyott tőle a játék egyfolytában.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  S.T.A.L.K.E.R.: Call of Pripyat (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.