Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  S.T.A.L.K.E.R.: Call of Pripyat (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:07:14

LOGOUT.hu

Április 30-án a GSC Game World bejelentette az új projektüket, ami pedig nem más mint a S.T.A.L.K.E.R. következő epizódja, a Call of Pripyat.
Ez a 2. úgy nevezet "stand-alone" kiegészítője lesz a 2007-es Shadow of Chernobyl-nak, és ahogy ez lenni szokott, a fejlesztők most is eszközölnek számos fejlesztést.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#3701) Gaben1 válasza MPowerPH (#3700) üzenetére


Gaben1
tag

rendben az lesz :) kösz a tippet
esetleg azt tudod hogy merre vannak sugárzás csökkentő kövek?

gigabyte eX38 DS5 , Q6600@3000,EVGA KO 8800GTX,4X1 GB kingmax mars ddr2 1066, 1500+1000+640gb+500gb sata2 ,samsung 22'' SA200 2ms Corsair TX 750

(#3702) MPowerPH válasza Gaben1 (#3701) üzenetére


MPowerPH
félisten

Konkrétan nem emléxem, de itt le van írva. :)

Don't Tread On Me

(#3703) Gaben1 válasza MPowerPH (#3702) üzenetére


Gaben1
tag

köszi
az eleje fele van egy küldetés hogy a kotróhajón van egy kő azt érdemes odaadni a fiuknak akik a kijáratnál megállítanak? vagy vigyem el a hajóra annak aki a küldetést adja?
persze akkor a csávókat szét kell lőnöm:)

[ Szerkesztve ]

gigabyte eX38 DS5 , Q6600@3000,EVGA KO 8800GTX,4X1 GB kingmax mars ddr2 1066, 1500+1000+640gb+500gb sata2 ,samsung 22'' SA200 2ms Corsair TX 750

(#3704) Vladi válasza Gaben1 (#3703) üzenetére


Vladi
nagyúr

Rúgd seggbe őket, nem vagy te pipogya stalkerke. :DD

[ Szerkesztve ]

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#3705) MPowerPH válasza Gaben1 (#3703) üzenetére


MPowerPH
félisten

Nehogy odaadd nekik. :DDD Én már rutinból lövök, ahogy kifordulok és megállít. Különben 3 irányból kapod a golyókat, ami nem kellemes.

Don't Tread On Me

(#3706) emre válasza MPowerPH (#3705) üzenetére


emre
veterán

Én meg már fentről kidobok 1-2 gránátot abba a kis sufniba, hogy mire leérek lenyugodjanak a kedélyek. :DDD

A stabil diktatúra ugyanúgy társadalmi alku eredménye, mint a stabil demokrácia, csak az alku logikája más.

(#3707) MPowerPH válasza emre (#3706) üzenetére


MPowerPH
félisten

Okos, erre még nem is gondoltam. :DDD

Don't Tread On Me

(#3708) Gaben1 válasza MPowerPH (#3705) üzenetére


Gaben1
tag

én szanaszét szedem őket, az nem gond csak én most a best ending-et akarom megcsinálni ez miatt érdekel hogy mi hogy legjobb megoldás

gigabyte eX38 DS5 , Q6600@3000,EVGA KO 8800GTX,4X1 GB kingmax mars ddr2 1066, 1500+1000+640gb+500gb sata2 ,samsung 22'' SA200 2ms Corsair TX 750

(#3709) MPowerPH válasza Gaben1 (#3708) üzenetére


MPowerPH
félisten

Itt nincs befolyásoló hatása. Best ending mindenhol egyértelmű, csak a köcsög Garik -ot nem értem mi baja. :(

Don't Tread On Me

(#3710) Dr. Akula válasza Gaben1 (#3699) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

Vállald el Sultan (1.) küldetését, aztán lődd hátba mindet (csak miután elkezdődik a támadás, odaúton felesleges, nem kapod meg a jutalmat), aztán vedd fel a jutalmat Spartacustól.

Antirad artik sugárzó anomáliákban vannak (Zatonban a benzinkút mellett, vagy a kompnál a vízben), de a legnagyobb (Bubble) csak mocsárban jöhet. Sokat segít a Seasoned Stalker és Artifact Hunter achievement a megtalálásában. Meg egy Svarog, de legalább Veles.

A kompon található "strange artifactot" add el Beardnek, 3 ropi. A lehúzóemberek hulláját meg ki lehet fosztani. :)

Itt nincsenek különféle végek mint a SHOC-ban, csak 1 fajta van. Ami változik, az a fontosabb NPC-k utóéletének bemutatása a végén. Ha megölted, akkor nyilván nem fog boltot nyitni. :)

BMW001:
Én a párbeszédet se várom meg, az ajtón kihajolva lövök. :)

[ Szerkesztve ]

(#3711) MPowerPH


MPowerPH
félisten

Garik -os good endinget végül eltudta valaki érni? :U Ahogy olvastam, az a fontos, hogy kimenekítésnél 1db katona se haljon bele a monolit elleni tűzpárbajba? Vagy előtte is figyelni kell, hogy pl. a kórháznál senki ne hagyja ott a fogát?

Don't Tread On Me

(#3712) Vladi válasza MPowerPH (#3711) üzenetére


Vladi
nagyúr

Igen, minél többen maradjanak meg. Plusz: az alagúton mikor átkeltek, akkor is mindenki jusson át élve. Nekem ez nem sikerült még. :O

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#3713) MPowerPH válasza Vladi (#3712) üzenetére


MPowerPH
félisten

Alagúton mindig loholok előre, mert ezek mindig befutnak a szörnyek közé. :o Ha hagyod őket lövöldözni, akkor tuti megpunnyadnak.

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#3714) Dr. Akula válasza Vladi (#3712) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

Előre kell menni exoban, szokásos shotgun + Tide kombóval, és nem hagyni hogy a többiek beálljanak eléd.

(#3715) matej013


matej013
csendes tag

Én azt szeretném megkérdezni, hogy hol találhatom meg Bárkást, és Viccest? :)

A sörben kevés a vitamin. Ezért kell sokat inni belőle.

(#3716) Dr. Akula válasza matej013 (#3715) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

Egyik a Burning Farmstead alatt van a "pincében" a mozgó anomáliák közt, a másik az Oakpine anomáliától délre. Nem sok minden jár értük, max kifosztani érdemes, egyiknél szimatszatyor, másiknál egy szar AK (csak a skuló miatt érdekes), meg egy eladható állapotú stalker ruci.

(#3717) MPowerPH


MPowerPH
félisten

Na, csak sikerült a full good ending. :C :C Nem kell odaadni Bagolynak a fekete dobozt pl. Én azt elfelejtettem, felnyittattam. Így is bejött az a dia. És végre Garik barátunk is jókat mesél Pripyatról. :)

Don't Tread On Me

(#3718) Piftuka válasza MPowerPH (#3717) üzenetére


Piftuka
veterán

Srácok, ha nem túl nagy kérés, a befejezéssel kapcsolatos és/vagy spoiler-es dolgokat legyetek szívesek valahogy így írni:

!!!SPOILER!!!

A spoilert tartalmazó szöveg helye.

Én a magam részéről megköszönöm!

Ugyanis még mindig nem járok a játék végén. (Kb. 1,5-2 hónapja nem jutottam oda, hogy játszam vele.) De azért szeretném úgy végigjátszani, hogy még valamennyire érdekes legyen a történet.

"Aquila non captat muscas."

(#3719) MPowerPH válasza Piftuka (#3718) üzenetére


MPowerPH
félisten

Én nem írtam semmi olyat, amivel elárultam volna valamit a végjátékról. Csak jeleztem, hogy végre sikerült. ;)

Don't Tread On Me

(#3720) danilla


danilla
őstag

kétszer

[ Szerkesztve ]

https://twitch.tv/ddplayzone

(#3721) danilla


danilla
őstag

Hello mindenki

Ha az oázis szívét nem tudom felvenni (gondolom valamifél bug), akkor az ellen lehet valami tenni?

Köszi.

Sikerült megoldani.

https://twitch.tv/ddplayzone

(#3722) hici válasza Paul119 (#2825) üzenetére


hici
csendes tag

Hali új vagyok még a honlapon de kb 8-9szer viztem ki a cop-ot
Amugy a stormra lehet távcsövet rakni csak a thunder s14-re nem lehet
De én az f2000 híve vagyok beépített távcső + m203 granyóvető ( ritka de pripjatyban lehet azér szerezni)

(#3723) hici válasza danilla (#3721) üzenetére


hici
csendes tag

Ugorj és úgy!! Nem bug csak a hadnagy nem éri el :D

(#3724) hici válasza TTomax (#3634) üzenetére


hici
csendes tag

én vagy 10szer kijátszottam a játékot MAGYARÍTÁSSAL és egyszer sem fagyott le

(#3725) hici


hici
csendes tag

van a quest amit gari ad pripjaty-ban első végigjátszásnál még meg tudtam csinálni most meg odamegyek a munkásszálló udvarával szemben lévő épülethez és ott vagyok egész nap de nem történik semmi

ez mér van?

(#3726) BMWFan


BMWFan
aktív tag

(#3727) whisperity válasza BMWFan (#3726) üzenetére


whisperity
tag

Látszik ez a bug még bent figyel. Ezt még annó a Shadow of Chernobylban is megcsinálták.

(#3728) hici válasza whisperity (#3727) üzenetére


hici
csendes tag

ez kegyetlen :D

(#3729) Dr. Akula válasza hici (#3725) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

Nem kell odamenni, hanem miután Garry elmondta hogy vannak ott mercek, beszélni kell a katonai bossal (emeleten), az odateleportál + kapsz 1 SVD-t is. Nekem spec jobban bejött a Tide, gyorsabban lő, 3-4 munkást mindig lekaszálok mielőtt elfutnak.

(#3730) hici válasza Dr. Akula (#3729) üzenetére


hici
csendes tag

köszi :D
én inkább az svdm-a-val ( asszem az a neve ) irtok gyors+erős

(#3731) MPowerPH válasza Dr. Akula (#3729) üzenetére


MPowerPH
félisten

Én már oda direktbe a gauss-al megyek. ;] Nem is marad egy darab sem.

hici: Én a Strelok féle svájci 'bicskával' tolom, annak emelt a tűzereje a többi rohamkarabélyhoz képest. Mindig pontosságra fejlesztek, így ugyan azt tudja, mint az F2000, csak nagyobb sebzéssel, és nagyobb tűzgyorsasággal, ha mégis beltéri harcra kerül a sor. Persze megy rá a távcső meg a gránátvető is. :)

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#3732) hici válasza Piftuka (#3619) üzenetére


hici
csendes tag

az jupiter és nem zaton csak úgy mellesleg

(#3733) Piftuka válasza hici (#3732) üzenetére


Piftuka
veterán

Állítottam én ennek az ellenkezőjét? :)

Egyébként szép dolog, ha lelkes az ember (újoncok esetében ez még különösen könnyen érthető is), de nem ártana figyelmesebben olvasnod! ;)

Különösen akkor, ha 3-4 hónappal ezelőtti hozzászólásokra válaszolsz.

Azt pedig halkan jegyzem meg, hogy egy számítógépes játék esetében olyan kifejezést emlegetni, hogy "kijátszottam" helytelen. A helyes kifejezés: "végigjátszottam".

"Aquila non captat muscas."

(#3734) Dr. Akula válasza hici (#3730) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

SVU2-A. De akkor már a Lynx-el jobban jársz, majdnem 2x sebzés (100 vs 60), és jobban nagyít a szkópja. Extraként ellenség-barát elismerő (a játékban "hőkamera" néven fut, olyan mint a sima távcső, bejelöl mindenkit és színekkel mutatja mennyire haver) is van rajta. Előbbin csak hangtompító lehet, de ilyen távból totál felesleges, úgy se tudják merről jön a lövés. Főleg hogy a majd 2x akkora sebzéssel nagyobb az esélyed hogy nem kell 2. lövés, így észrevenni se tudja merről lőtték.

Ez egyedüli hátránya az SVD fajtáknak hogy Freedom haverság (vagy semleges) kell a lőszer vásárláshoz Yanovban, viszont a piros szkóp annyira egyértelműen a Dutyhoz húzza az embert hogy ez nem jön össze. Így meg mindig Zatonba kell visszarohangálni. Persze 1-1 küldetés erejéig ez nem zavaró, csak ha állandó fegyverként használod.

Nemrég kezdtem újra, Lynxxel toltam egy ideig, de visszaváltottam AC96-ra. Nekem az a favorit, olcsó skuló, duplalövéses opció (2 golyó (majdnem) ugyanoda repül), és van hozzá gránátvető. Controller / chimera 2 gránáttól fexik, gondolom a pseudogiantnak is elég 5-6 (még nem teszteltem), és csak 0.08 kg 1 ilyen, sokat lehet cipelni belőle. Ennyi erővel persze lehetne Storm is, az még 1 kilóval könnyebb is, meg némileg pontosabb (legalábbis elméletileg, mert annak meg potyog a golyója mint a Vintar féléknek, így messzire nem igazán jó, márpedig én inkább lőtávolon kívülről irtok, mert alap stalker ruhát használok 0 páncéllal). Viszont a Storm nagyon hamar elkopik, az AC96 meg nem (a sima AK mégkevésbé, de annak se dupla lövése, se gránátvetője nincs), ami hoszabb meneteknél igencsak számít.

(#3735) Dr. Akula válasza MPowerPH (#3731) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

Azzal csak 1 a baj: mire utántöltene,már elszaladt mindenki. Én meg szeretek minél több zsákmányt ejteni.

Strelok's SGI NATO cuccok közt nem rossz fegyó, azokkal csak 1 a baj: nem lehet rá piros szkópot tenni (SVD-nél és FT200N-nél 3. szintű fejlesztéssel lehet hasonlót), így az előszeretettel bozótba beálló ellenfelek gyakorlatilag láthatatlanok. Meg nagy baráti / semleges tömegből is kiszedegethető 1-2 ellenség anélkül hogy mindenkit szét kéne lőni (jellemzően a bázis környékén fordul elő ha hagytál valahol túlélőket). Bár ha NATO cuccal tolnám, akkor inkább GP37-et vinnék, az pontosabb. Pripjaty után meg FT200N a célpontazonosító fejlesztés miatt (bár az meg jóval pontatlanabb).

(#3736) Dr. Akula válasza Piftuka (#3733) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

Visszaolvastam az előzményeket, és annyival kiegészíteném hogy nem kell a raktárhoz a küldetés (Zaton / déli helikopter adja, ahova Noéval lehet eljutni), ha simán odamész és felveszed az asztalról a papírt, azzal is le tudsz sétálni a pincébe (a pszihomanó szerencsére alapból beakad 1 ládába, így elétte a sarok mögül kinézve (ahol a patkányok nyüzsögnek) simán lelövöldözhető, védekezni se fog).

Ugyanígy nem kell küldetés a többi papíros helyhez se (Zaton / szennyvíztelep (jó, itt laptop a papír), Yanov / tudósok papírja, Yanov / pripjatyi doksik), csak simán oda kell menni és összeszedni. Persze ehhez legalább 1x előtte végig kell játszani hogy fejből tudd hogy hova is kell menni, de fizikai akadálya nincs. Strelok papírjai is megtalálhatók az UAV modul nélkül is (hogy magát a fegyót is beadja-e anélkül azt nemtom, az ugyanis nem fix helyű, mindig az utolsó stashben van, ott lehet hogy van más ellenőrzés is).

(#3737) MPowerPH válasza Dr. Akula (#3735) üzenetére


MPowerPH
félisten

Én szépen begyakoroltam. Ha gyors vagy, akkor senki sem marad. Legalábbis nekem sikerült, hiába futottak. ;] A hátsó lépcsőnél lőttem le az utolsót. Ahogy meglehet csinálni a gauss -os küldit, azt tolom. Így a végén már az a főfegyver. Mellé marad egy rohamkarabély, pontosságra fejlesztve. Úgyse használom, szvsz gauss -al mire lőtávolba érnek már egy sem marad. Csak a lőszer drága, arra kell áldozni. 200k-ért szoktam venni, az bőven kitart a játék végéig.

Így van, SGI5K -ra az nem megy rá, ezt a hiányosságot én elviselem. GP37-el is a kicsi sebzés a probléma. Pontosságra fejlesztve ugyan ott vannak, adatokról és próbából is ez jött le. Ellenben van amikor a GP37-el többet kell lőni, hogy feküdjön.

Don't Tread On Me

(#3738) Piftuka válasza Dr. Akula (#3735) üzenetére


Piftuka
veterán

"Azzal csak 1 a baj: mire utántöltene,már elszaladt mindenki. Én meg szeretek minél több zsákmányt ejteni."

Én először a Lynx-et vittem magammal, de mindig meg tudott lógni pár zsoldos. (Egyébként a viszonylag rövid táv miatt kifejezetten hátrány volt a Lynx erős nagyítású távcsöve.)

Aztán én is a Gauss-al felfegyverkezve mentem, s igen könnyedén leszedtem az összes zsoldost és "vegyvédelmi" ruhást.

A Gauss nagy előnye ugyanis, hogy az egymás mögött szorosan álló ellenfelek mindegyikét átlövi.

A taktika az volt, hogy megvártam, amíg a két fő célpont az udvar közepén megállt tárgyalni egymással szemben. Ezt követően elsőnek a bal oldali épület melletti, rakétavetős zsoldost szedtem le.

Ettől a többi elkezdett futni az átkötő folyosó ajtajának irányába. Ilyenkor egymás mögött haladtak, s ahogyan próbáltak jobbra fordulni, még fel is torlódtak. Így egyszerre többet is el lehetett találni egyetlen lövéssel.

A maradék pedig a folyosón keresztül próbál jobbra elfutva távozni. A Gauss még a falon keresztül is átlövi őket.

Többször próbáltam ezt a részt, de már elsőre is sikerült úgy megcsinálnom, hogy egyik katona sem menekült el.

[ Szerkesztve ]

"Aquila non captat muscas."

(#3739) Piftuka válasza Dr. Akula (#3736) üzenetére


Piftuka
veterán

"Visszaolvastam az előzményeket, és annyival kiegészíteném hogy nem kell a raktárhoz a küldetés [..]"

Én ebbe azért nem mentem bele, mert minden küldetést megcsinálok. Azt hiszem, korábban már említettem, hogy próbálom a Stalker-t a lehető legnagyobb mértékben kalandjátéknak/szerepjátéknak tekinteni.

Éppen az a jó benne, hogy nem egy folyamatos, "instant" akcióról szól.

A fegyverek témájához pedig annyit... ez erősen ízlés dolga.

Én pl. valóban a Storm-ot kedveltem meg legjobban. S annak ellenére, hogy FPS játékokban kedvelem a H&K fegyvereket, a G36-ost (avagy G37-est) itt nem tudtam különösebben megkedvelni.

Amellett éppen azért, hogy a játékmenet még az akciók során se legyen egyhangú, elég gyakran cserélgetem a kedvenc fegyvereket. A három legjobb shotgun-t, a Storm-ot, Strelok SGi5-ösét, a mesterlövészpuskákat, a Gauss-t, stb. :K

Egyébként én a lőszerkérdést egyáltalán nem tartom relevánsnak annak eldöntésében, hogy melyik fegyvert érdemes használni.

Már Zaton-ban is könnyű egy kisebb vagyont szerezni a képződmények eladásával. Bagolynál pedig (majd Jupiter állomáson Hawaii-nál) pedig elég gyakran lehet vásárolni a különféle lőszerekből.

Én például így tettem. Most, Pripyat-ba eljutva éppen az a "problémám", hogy annyi lőszert halmoztam fel, ami akár tíz végigjátszásra is elég lenne. Minden gépkarabély lőszerből több ezer darab van, a mesterlövészpuskákhoz több száz, közel 200 gránát mindkét féléből, Gauss lövedékből is több száz... A nagy részüket át sem vittem a Pripyat főhadiszálláson lévő ládába, mert minek is tettem volna? :)

Innentől kezdve tényleg csak egyéni ízlés kérdése, hogy adott küldetésekre melyik fegyvereket viszi magával az ember. A lőszerekkel egyáltalán nem kell törődni.

"Aquila non captat muscas."

(#3740) Dr. Akula válasza MPowerPH (#3737) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

Én a ruszki skulós fegyókat szeretem, ahhoz esik lőszer mindenhol, sose kell parázni hogy mikor fogyok ki belőle küldetés közben, és értékes helyet se kell feleslegesen ezzel foglalni. Az AC96 legnagyobb előnye a dupla lövés, nagyjából ugyanoda megy mindkét golyó (sorozatlövésnél elmászik a cső a picsába, csak az eget lövöd), így gyakorlatilag 2x sebzés, ami már a Tide-al van kb. egy szinten. És még mindig pontos, lehet vele sniperkedni, milmiléteresnek látszó fejekre headshotolni. Ugyanez Stormmal úgy nézne ki hogy lepottyan előtte a golyó, GP37-el meg ugyan pontos, de csak egyesével lehet lövöldözni, sorozatnál már mászik felfele (mondjuk elég kicsi a recoilja, de az AC96 dupla lövésének pontosságát nem éri el). A piros szkóp meg a mániám, nagyon tuti amikor 10-en lőnek a bozótból (nemtom miért áll mindenki oda, de a hullákat is mindig onnan kell kihalászni, gyakran 10 centiről nem látni hol van).

Mos jártam Pripyat Underpassban, a körteremben a monolit snipereket simán leszedtem AC96-al (bár ott már a fejük se nagyon látszott a zoomban, így nem volt sok headshot).

A másik frankó dolog a gránátvető cső (enél mindegy hogy ruszki vagy NATO), régebben sose hordtam ilyesmit, de most rászoktam. Controller / chimera / törpapa 2 lövés, pseudogiant kb 6-8. Jó ez, így sose kell futni.

A gauss nálam a stashban figyel, meg úgy általában minden sniper cucc is. Még a Tide a leghasznosabb, de most hogy rászoktam a gránátozásra, ennek is mennie kellett. 3. fegyvernek nincsen hely, shotgun mindenképp kell a mutánsokra, a másik meg egy golyószóró emberekre (+ gránátvető a nagyvadakra), nincs hova tenni a snipert. Most kezdtem (nem először) Pripjatyot, és még mindig ezekkel rohangálok: kép. A kedvenc szórakozásom a chimera vadászat, imádom nézni ahogy az ugrás végén holtan esik a földre. :)

Fő fegyvernek nem tudnék snipert elképzelni, sokszor közelharc van, oda túlnagyít a távcső, mindig kirohannak belőle az emberek. Távcső nélkül meg ha nincs közvetlen előtted, akkor megintcsak nehéz célozni. És ez csak 1 ember, ha társasággal van, nem várják meg az utántöltést. AC-vel 2-3 ember leszedek mire előveszik a fegyvert.

(#3741) Dr. Akula válasza Piftuka (#3738) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

Akkor ez olyan diablós guided arrow. :) Próbán kívül sose használtam a gausst, tény hogy 2x akkorát sebez mint a Lynx, pedig az is 100%, Most megint ott járok, majd kipróbálom. Fő fegyver azonban biztos nem lesz belőle, uccai harcban alkalmatlan, mint minden sniper cucc. Mondjuk a Tide az viszonylag jó a tűzgyorsasága miatt, de közelre az is túlnagyít.

(#3742) Dr. Akula válasza Piftuka (#3739) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

Én véletlenül jöttem rá, mert szeretek elkalandozni, sose a kijelölt úton megyek, ezért minden játékban mindig mindent kb. 1-elsőre megtalálok, pedig direkt nem azt akarom, hanem a kitérőket. Csakhát a programozók is a hátsó bejáratra gondolnak, csak a hosszabb játékidő kedvéért küldenek az elsőhöz. :D

A fegyverek témájához pedig annyit... ez erősen ízlés dolga.
Tudom. Nem is akarok megygőzni senkit, csak elmondani a saját véleményemet.

Egyébként én a lőszerkérdést egyáltalán nem tartom relevánsnak annak eldöntésében, hogy melyik fegyvert érdemes használni.
Lynxxel kevés volt 170 skuló egy nagyobb körre Yanovban, ésa mivel senkiből nem pottyan, meg az árus se árul (Duty haver vagyok), így mehetek mindig vissza Zatonba, de nem szeretem a töltögetést (pedig SSD-ről megy). Lehetne 5000 golyót bespájzolni Zatonban, egyben átvinni, aztán ítéletnapig kitartana, de egyrész pénzt is sajnálok lőszerre kiadni (már a 270-es VOG-25-re is húzom a számat, pedig az már nagyon baráti ár). Ugyanakkor van majdnem 1 milkám, de nem tudom minek. :D Csak úgy gyűjtögetek, mert ez egy ilyen gyűjtögetős játék. Valahogy ebben a hiánygazdaságos környezetben életszerűbb mások zsebében turkálni mint boltból venni. Meg az se hátrány hogy nem kell előre számolgatni mire lesz elég, ha elém ugrik 2 controller + 1 chimera (volt már ilyen), amibe aztán kell lőszer rendesen, az is belefér, akár csata után is (controllert csak fedezék mögül gránátozok, kint a pusztán esélytelen, elkezd húzni).

Az én lőszerkészletem. :) Zatonban tárolok mindent, ide raktározok (itt kezdtem el, nincs kedvem átlapátolni többszáz kilót), ide jövök ha valami kell. A gránátokat, 9x18, 9x19, .45 skulókat mindig tukmálom a szembejövőkre, azért csak ennyi.

(#3743) Dr. Akula válasza Piftuka (#3738) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

Most vittem magammal a gausst, tényleg működik a guided arrow vele, de 1 csóka így is meglógott. Vmi irreális gyorsasággal átszaladt a folyosón, se bele, se elé lőve nem állt meg. Bár csak 1-et láttam elfutni, igazából 2 hiányzott: pont a 2 rakétás.

(#3744) MPowerPH válasza Dr. Akula (#3743) üzenetére


MPowerPH
félisten

Szokni kell. :K A távcső miatt meg kell jegyezni, hol is van az emberke.

Don't Tread On Me

(#3745) Piftuka válasza Dr. Akula (#3740) üzenetére


Piftuka
veterán

A másik frankó dolog a gránátvető cső (enél mindegy hogy ruszki vagy NATO), régebben sose hordtam ilyesmit, de most rászoktam. Controller / chimera / törpapa 2 lövés, pseudogiant kb 6-8. Jó ez, így sose kell futni.

A gránátvető bizony jó dolog. Én rég óta használom. Többek között ezért is kedveltem meg nagyon a Storm-ot.
A célpontkeresős távcső remek, a tűzgyorsasága kiváló, ráadásul kis és közepes távolságon hatékony, mert ott még nem jön ki, hogy nagy a lövedék hullásának mértéke.

Pripyat szektorban, amikor a sok Monolith-os katonán kellett rajtaütni, akkor az emeleti ablakból mesterlövészpuskaként is eredményes volt.

A gránátvetőjével pedig igen hatékonyan lehet bármilyen "fészket" megtisztítani.

Egy kis kiegészítés: a Kimérát egyetlen gránátlövéssel le lehet teríteni. Akkor kell éppen a lába alá lőni egy gránátot, amikor megáll egy pillanatra és ugrani készül. Akkor eldől, mint egy liszteszsák. :K

Fő fegyvernek nem tudnék snipert elképzelni, sokszor közelharc van, oda túlnagyít a távcső, mindig kirohannak belőle az emberek.

Fő fegyvernek valóban nem a legideálisabb, bár volt amikor a Tide-ot, vagy a Lynx-et vittem magammal Jupiter területen.

A lényeg, hogy egy jó shotgun legyen veled a sniper mellett is. ;)

Nekem most nagyon bejön a Carabinieri úgy, ahogyan megcsináltam. A tűzgyorsasága maximális, a pontossága és a visszarúgás-csillapítása közel maximális.

Ha célzott lövésekkel mész a veled szemben "kommandózó" ellenfelekre, akkor halálos már pár lövéssel is, viszonylag korrekt távolságba. (Amikor "szabad szemmel" egészen kicsinek látod még az ellenfelet olyan messze van.)

Éppen tegnap jött jól abban az épületben, ahol az X8 laboratóriumot kellett megkeresnem. A folyosó egyik végétől, a sarkon kihajolva a folyosó másik végén mozgó Monolith katonákat simán leszedtem. Még ilyen távolságba is elég 3-4 lövés egy-egy ellenfélnek.

Mivel a visszatöltési sebessége is nagyon gyors, így nem túlzottan nagy hátrány a 12 lövedékes tár (szemben a gépfegyverek 30-40-es tárkapacitásával). Kicsit más taktikát kíván emiatt. Többet kell mozogni, nem szabad egy helyben (akár elbújva) megállni, amíg betáraz az ember.

Viszont érdekes játékmenetet kínál.

"Aquila non captat muscas."

(#3746) Piftuka válasza Dr. Akula (#3743) üzenetére


Piftuka
veterán

Nem egészen úgy működik, mint a "guided arrow". A Gauss lövedék nem követi a célpontot, viszont minden terepakadályon áthatol.

Tegnap, szintén az X8-as épületben direkt a határokat próbálgattam, és az egyik Monolith katonát sikerült egy olyan hosszú falon keresztül lelőnöm, ami majdnem az épület teljes hosszával egyenlő.

A középső hosszú folyosón kicsit előrébb haladva balra szoba van, annak a fala végig tömör hiszen az a szobát a folyosótól elválasztó hosszú fal. A katona a folyosó túl végén, ennek a falnak a "folytatásában", a szemközti keresztfolyosón állva, a sarok mögül lőtt rám. A szoba ajtókeretén keresztül a falba lőve bizony a lövedék a sok méteres távolságot, a falban hosszában tette meg, a katona pedig azonnal elfeküdt.

Az ominózus "találkás" küldetésnél elfelejtettem, hogy valóban... nem csak a bal oldali rakétással érdemes kezdeni, hanem a vele szemben, a túloldali ajtó közelében álló másik rakétást is le kell szedni.

Ha gyors vagy, akkor egy kb. 2-3 mp maximum, s annyi idő alatt a két fő célpont és az embereik még éppen csak az átkötő folyosó ajtaját érik el. Ott lehet az egymás mögött állók közül többet lelőni.

A folyosón jobbra szaladók közül pedig a folyosó falán át lőve lehet leszedegetni a célpontokat. A vegyvédelmi ruhások egyébként a folyosó jobb szélén, hátul található ajtón át próbálnak menekülni. Ezt tudva az is megoldás, ha megvárod, amíg végigszaladnak jobbra, majd neked a hátukat tartva elindulnak az ajtó felé. Akkor lelőheted őket.

De tényleg érdemes előtte a Gauss-al kicsit gyakorolni. Én úgy mentem arra a küldetésre, hogy azt megelőzően leteszteltem a fegyver képességeit.

"Aquila non captat muscas."

(#3747) Dr. Akula válasza Piftuka (#3745) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

A Tide a tűzgyorsasága miatt rohamfegyvernek is használható, a többi sniper nem. Lehet azokkal is ölni, csak épp nem szedsz le 2-3 embert mielőtt felfognák hogy támadás van.

A chimerát is gondolom fejen kell eltalálni hogy hamarabb feküdjön, lehet oda elég 1 is, oda azért nem szoktam közel menni. Gaussal is elég 1 headshot neki. Pseudogiant legutóbb 7 gránát volt, de ahol épp értem oda kapta.

Shotgunt csak mutánsokra használok, azok általában túl gyorsak AC-hoz, nehéz a skulója, nem viszek belőle sokat. Arra inkább AC96, abból sokat lehet cipelni, meg 1 dupla headshot nagyjából mindenkire elég.

(#3748) Dr. Akula


Dr. Akula
nagyúr

Végül csak felmásztam a Skadovsk tetejére, hiába nincs hozzá lépcső. :) Már csak az árbócra kéne, de az már elég unrealnek tűnik.

---

Azért az érdekes hogy Cardan elvileg 6-osával árulja a Gauss skulót, mégis 10-esével megy be a fegyóba mint a gyári. Ezt már elfelejtették leprogramozni.

[ Szerkesztve ]

(#3749) TTomax válasza emre (#3688) üzenetére


TTomax
nagyúr

Én most szedem le éppen,ha nem irok semmit estig akkor "begémeltem" :DDD Köszönöm szépen!

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#3750) TTomax válasza TTomax (#3749) üzenetére


TTomax
nagyúr

Van egy kis gáz... Pripjatyban vagyok...ahogy kezdem a játékot... csak forgolodtam egy kicsit a sötétben és betöltötte... :DDD

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  S.T.A.L.K.E.R.: Call of Pripyat (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.