Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  S.T.A.L.K.E.R.: Call of Pripyat (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:07:14

LOGOUT.hu

Április 30-án a GSC Game World bejelentette az új projektüket, ami pedig nem más mint a S.T.A.L.K.E.R. következő epizódja, a Call of Pripyat.
Ez a 2. úgy nevezet "stand-alone" kiegészítője lesz a 2007-es Shadow of Chernobyl-nak, és ahogy ez lenni szokott, a fejlesztők most is eszközölnek számos fejlesztést.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#3751) TTomax válasza emre (#3688) üzenetére


TTomax
nagyúr

Ez marha jó!Én köszönöm szépen! :R

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#3752) emre válasza TTomax (#3751) üzenetére


emre
veterán

nincs mit :B
örülök ha másnak is bejön ;)

ha valami nem tetszik vissza lehet írni alap értékre, pl az ugrásnak szerintem elég a 10-12-es érték, de valahogy így maradt
gamedata / config / creatures / actor.ltx / jump_speed = 12.

A stabil diktatúra ugyanúgy társadalmi alku eredménye, mint a stabil demokrácia, csak az alku logikája más.

(#3753) TTomax válasza emre (#3752) üzenetére


TTomax
nagyúr

Jól van ez az ugrás nagyon,pont azt élvezem a legjobban... háztetőn nézelődök,monolitosokat meglátom,kamu shoti elő,közéjük ugrok egy -két headshot, háztetőre vissza,de előtte ott hagyok egy kézigránátot...
Aki már egyszer kijátszotta,annak megváltás.. a story úgy is megvan... :R

[ Szerkesztve ]

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#3754) TTomax válasza emre (#3752) üzenetére


TTomax
nagyúr

Ezt még amugy ráinstalláltam,te hogy milyen gyönyörű képe van... :Y

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#3755) romero28 válasza emre (#3752) üzenetére


romero28
senior tag

köszönöm én is a smrter 0.41-es magyarított és megpiszkált mod-ot :R

és az ugra-bugra is egy jó móka volt ;) na meg a 900kg-os súlyhatár is előnyére vált a cuccnak , mivel igencsak szeretek összeszedni mindent ami csak az utamba kerül :D

(#3756) strike-force válasza emre (#3688) üzenetére


strike-force
őstag

Emre!
a második link nekem nem működik, fel tudnád tenni megint valahova? az elsővel nem volt gond!
nagyköszi :R :R :R

R7-5800X / 32GB / RTX3070 / POCO_F3 (8/256) / i12 64GB - Just realize it!

(#3757) emre válasza strike-force (#3756) üzenetére


emre
veterán

Érdekes, tegnap küldtem el valakinek a linket, akkor ellenőriztem és még nem volt gond.
Ma már én nekem is azt írta ki, hogy a felhasználó törölte. :F

mod: ez így még mindig nem százas

[URL=http://data.hu/get/3342977/gamedata.part1.rar]
http://data.hu/get/3342977/gamedata.part1.rar
[/URL]
[URL=http://data.hu/get/3342977/gamedata.part1.rar]
http://data.hu/get/3342977/gamedata.part1.rar
[/URL]

Talán most sikerül
[link_1]
[link_2]

De szerintem a szerverrel van valami huncutság. :U

Szóval: nem töröltem, nem tudom mi van. Most sajnos én sem tudom letölteni az egyik anyagot. Ha újra fel kell töltenem azt csak meló után tudom megtenni.
Esetleg addig magához térhet a data.hu is.
Mondjuk az előző verziót is azért töröltem végül, mert a fele hiányzott .

Amennyiben új feltöltést kell csinálnom változtassak valamit a mod-on?
(nem a távcsöves kézigránát fejlesztésére gondoltam)

[ Szerkesztve ]

A stabil diktatúra ugyanúgy társadalmi alku eredménye, mint a stabil demokrácia, csak az alku logikája más.

(#3758) whisperity válasza emre (#3757) üzenetére


whisperity
tag

Nem [URL=, hanem [L:

(#3759) emre válasza whisperity (#3758) üzenetére


emre
veterán

értem és hogy gőzgép, de mi hajtsa? :DDD

a kisebbik csomagot úgy tűnik eltűnt a coulomb-ok dzsungelében :F
vagy az utolsó letöltő lenyúlta az egészet, mert tegnap még szedte valaki...

Én biztos nem töröltem, ráadásul amint a képen látható a rendszer nyilvántartja a feltöltéseim között.

Meló után felpakolom még egyszer, és ide beírom a friss linket.

[ Szerkesztve ]

A stabil diktatúra ugyanúgy társadalmi alku eredménye, mint a stabil demokrácia, csak az alku logikája más.

(#3760) strike-force válasza emre (#3759) üzenetére


strike-force
őstag

Szupper, ne változtass rajta semmit, az "eredetit" szeretném kipróbálni! :D

R7-5800X / 32GB / RTX3070 / POCO_F3 (8/256) / i12 64GB - Just realize it!

(#3761) emre válasza strike-force (#3760) üzenetére


emre
veterán

Nem piszkáltam semmit, de most úgy tűnik hogy működik mind a két link.
Mondjuk elég lassú az oldal, de legalább jön a cucc, és nem tűnt el.

SMRTER041_gamedata_hun

A stabil diktatúra ugyanúgy társadalmi alku eredménye, mint a stabil demokrácia, csak az alku logikája más.

(#3762) TTomax válasza emre (#3757) üzenetére


TTomax
nagyúr

Nekem tegnap hibátlanul lejött...

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#3763) capulet75


capulet75
addikt

Pripyatban vagyok, az egy lövés küldetést csinálom. Illetve csak csinálnám mert meg kellene várni mig megjön a kereskedő, vagy ki, és akkor kilőni őt is meg sakált is. De soha nem jutok el odáig hogy megjöljön mert mindig elkedenek lőni valami mutánsra vagy mittomén mire, és failed. :((( Direkt még az ablak közelébe se megyek, nehogy meglássanak amig szól az irányzó, de odáig sosem jutok el. A másik lehetőség, amikor először a sakált kell kilőni, az sem jó mert hiába szedem le, és utána a többieket, nincs nála a piros kódkártya, ami az X8 labhoz kell. Help.

[ Szerkesztve ]

Intelligencia kell ahhoz hogy egy ember belássa a tévedését. És gerinc, hogy be is ismerje.

(#3764) emre válasza capulet75 (#3763) üzenetére


emre
veterán

valami screent tolj fel, mert így sajnos fogalmam sincs miről van szó

A stabil diktatúra ugyanúgy társadalmi alku eredménye, mint a stabil demokrácia, csak az alku logikája más.

(#3765) capulet75 válasza emre (#3764) üzenetére


capulet75
addikt

A tér másik feléről jönnek ki négyen plusz sakál. Találkozniuk kell valami kereskedőarccal. Na ez nem jön össze sose mert elkezdenek lövöldözni és akkor failed.

Intelligencia kell ahhoz hogy egy ember belássa a tévedését. És gerinc, hogy be is ismerje.

(#3766) capulet75


capulet75
addikt

Ez az a mission.

Intelligencia kell ahhoz hogy egy ember belássa a tévedését. És gerinc, hogy be is ismerje.

(#3767) emre válasza capulet75 (#3765) üzenetére


emre
veterán

Ez nekem valahogy nem jön be hogy mit kellene csinálni. :F
Sajnálom de nem emlékszek rá. :W

A stabil diktatúra ugyanúgy társadalmi alku eredménye, mint a stabil demokrácia, csak az alku logikája más.

(#3768) emre válasza emre (#3767) üzenetére


emre
veterán

hmmm ez lehet az, de hogy nálad miért nem működik....

A stabil diktatúra ugyanúgy társadalmi alku eredménye, mint a stabil demokrácia, csak az alku logikája más.

(#3769) Dr. Akula válasza capulet75 (#3765) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

Várni kell, jönnek a tudósok is, aztán ha beáll mindkét boss középre, akkor kell lőni.

(#3770) capulet75 válasza Dr. Akula (#3769) üzenetére


capulet75
addikt

2 majom monolitos parasz jön be folyton oldalról,és azokra lőnek.Emiatt a tudósok vagy kik lepattannak. Mire rájöttem hogy a lépcsőről le lehet őket lőni... :))

Intelligencia kell ahhoz hogy egy ember belássa a tévedését. És gerinc, hogy be is ismerje.

(#3771) capulet75


capulet75
addikt

Sajnos vége lett a játéknak, az epilógus egész érdekes volt. Kicsit többet vártam a pripyati pályától, az odaút viszon nagyon szuper volt. Remélem lesz folytatás, mert még mindíg a Stalker a legjobb játék. :K

Melyik modban lesznek benne a régi SoC-os mapok?

Intelligencia kell ahhoz hogy egy ember belássa a tévedését. És gerinc, hogy be is ismerje.

(#3772) kutga


kutga
nagyúr

Sziasztok!

Zatonban érdemes rendelni exoskeletont? 60,000 az ára és 12,000 az előleg ha jól emlékszem. :R

Let the Zone take me if I am.

(#3773) Piftuka válasza kutga (#3772) üzenetére


Piftuka
veterán

Szia!

Elméletileg (ha sorban végigmész minden küldetésen), akkor ott szerezheted be legkorábban, tehát érdemes. ;)

Üdv: Piftuka

"Aquila non captat muscas."

(#3774) kutga válasza Piftuka (#3773) üzenetére


kutga
nagyúr

ok, minden kuldit csinalom, elo is fizettem ra, mondjuk 66k-t nem lesz konnyu beszerezni.

Mi a legjobb beveteli forras? Eddig artifactocat vadasztam Zatonban azert jol fizettek meg ugye a kuldik meg talalt targyal eladasabol jott penz.

Most mentem at Jupiterbe, Yanov Station.

Let the Zone take me if I am.

(#3775) Piftuka válasza kutga (#3774) üzenetére


Piftuka
veterán

A személyes véleményem, hogy valószínűleg túl hamar mentél át Jupiter-be. :) Ezt abból gondolom, hogy sokallod az Exoskeleton páncél árát.

Persze mindenki olyan stílusban, s olyan tempóban játszon, ahogyan számára megfelelő, kényelmes és izgalmas! ;)

Én a lassabb játékmenet mellett döntöttem, s felderítettem Zaton-t (majd Jupiter-t) teljesen.

Amellett rengeteg képződményt kerestem. Van trükk arra, hogyan lehet jó gyorsan végigjárni a főbb lelőhelyeket. Egy-egy kitörés után, egy teljes, vagy majdnem teljes körön, akár 5-6 képződmény is össze jöhet. (Volt, hogy a mocsárban egyszerre hármat találtam.)

Így szinte pillanatok alatt össze lehet szedni 200.000-300.000 creditet, ami már bőven elég a jó felszerelés árát kifizetni, majd "menedzselni", fejleszteni azt. (S akkor ezzel az összeggel nem is mondtam sokat.)

Egy idő után, egy bizonyos badge (küldetés jutalma) elérésével, ill. jobb detektor használatával még nagyobb esélyed lesz képződményeket találni. Bizonyos küldetés után pedig a lehető legjobb áron tudod eladni Szakállnak.

Persze a "sok kicsi sokra megy" elve is segít. Én amikor csak tudtam, szinte az összes talált fegyvert, lőszert eladtam. (Szintén igaz, hogy Bagoly egy idő után akár a lehető legjobb áron vásárol tőled, illetve a lehető legalacsonyabb áron ad mindent.)

Ha minden küldetést sikerrel teljesítesz, ha a megfelelő "utat" (oldalt) választod, akkor viszonylag könnyű dolgod lesz a játékban.

Érdemes az összes rejtekhelyet is végigjárni. A net-en találsz térképet, amely jelöli a nagy valószínűséggel fellelhető összes rejtekhelyet az adott területen.

(Én egyébként Fürgétől az összes lehetséges, nála rendelhető fegyvert és páncélt megrendeltem. :) )

Az alábbi oldalakat javaslom:

STALKER WIKIA

THE ZONE SURVIVAL GUIDE

Stalker: Call of Pripyat Game Guide

(Források:
http://stalker.wikia.com/wiki/S.T.A.L.K.E.R.:_Call_of_Pripyat
http://cop.zsg.dk/index.php
http://guides.gamepressure.com/stalkercallofpripyat/ )

Üdv: Piftuka

"Aquila non captat muscas."

(#3776) kutga válasza Piftuka (#3775) üzenetére


kutga
nagyúr

Üdv!

Térképem van mindenhez, találtam egy jó végigjátszást, abból megyek végig az összes küldin (fő és minden mellék), Zatonban már nincs több ezért mentem Jupiterbe, de messze nem kerestem meg még az összes rejtekhelyet és artifactot, úgyhogy megyek is vissza vadászni. :)

Veles detektort kaptam küldiből plusz találtam egyet egy hullánál, úgyhogy egész könnyen találok artifactot de az eladási ára ezeknek cca 6,000 kreditért adom el darabonként, lehet eddig csak bóvlikat találtam. :))

Let the Zone take me if I am.

(#3777) Piftuka válasza kutga (#3776) üzenetére


Piftuka
veterán

Az bizony nagyon valószínű. :) A jobb darabokért 12.000-14.000-et ad Szakáll.
(Ha jól emlékszem, akkor még annál többet - 18.000-24.000 - is, de ahhoz már egy küldetés teljesítése mindenképpen szükséges.)

Egyébként nem 100%, hogy minden kitörés után, minden lehetséges helyen találni fogsz képződményeket, de tapasztalataim szerint Zaton-ban a legjobb a "spawn".

Főleg a "Bojler-anomália", a mocsár, a "Cirkusz-anomália", valamint a "Karom anomália" jó helyek.

No és persze a leégett falu melletti barlangok. (Ott általában 2-3 képződmény is van egyszerre.)

Az esetek döntő többségében itt mindig van képződmény egy-egy kitörés után. A lényeg, hogy amint véget ért a kitörés, máris vitesd el magadat az egyik helyre a fentiek közül.

Jó trükk, hogy a "Bojler-anomáliánál" kezdesz. Ott 2-3 képződmény is lehet. Ha van képződmény, felveszed gyorsan, visszafutsz a Szkadovszk-hoz, s gyorsan átviteted magadat a Cirkusz, vagy Karom anomáliához (ezek gyakorlatialg egymás mellett vannak).

Ha ezeken a helyeken begyűjtöttél pár képződményt, akkor már nyugodtabb lehetsz.

Másik trükk, hogy kitörés után rögtön a "Cirkusz-anomáliához" mész, majd az ahhoz közel lévőkön végighaladva begyűjtöd a lehető legtöbb képződményt.

Harmadik trükk, hogy gyorsan elfutsz a kiégett faluig (ott maximum 1 képződmény lehet), s a "teleport kapun" keresztül a Cirkusz-anomáliához átugrasz. A folytatás az előzőekben ismertetett módszer szerint.

Ha ügyes vagy, még azelőtt szerzed meg a képződményeket, hogy odaérne bármelyik "konkurens" Sztalker, vagy bandita.

Volt olyan, hogy egy kitörés után az összes helyen be tudtam gyűjteni az artifact-ot a fenti módszerrel. (Ez persze azért elég ritka.)

A kiégett falu melletti barlangokat érdemes a "felfedezés" végére hagyni mindig. A tapasztalataim szerint azokat egyáltalán nem szokták kifosztani.

Viszont a fent említett többi anomália igen népszerű. Ha nem vagy gyors, egy kitörés után nem fogsz ott semmit találni.

Jupiter szektorban sokkal rosszabb a helyzet. Legalábbis nekem volt olyan, hogy akár 10-15 kitörés után sem volt a főbb helyeken újraképződött "artifact", pedig azonnal ott voltam. (Nem arról volt tehát szó, hogy más sztalkerek kifosztották a területet.)

"Aquila non captat muscas."

(#3778) kutga válasza Piftuka (#3777) üzenetére


kutga
nagyúr

Jó trükk, ezt mindenképp kipróbálom. Amúgy írtál egy érdekeset, mégpedig hogy "vitethetem" magam valahova. Ez amolyan fast travel? És ha igen, hol lehet igénybe venni?

Eddig egy emberrel találkoztam Zatonban aki elvitt Yanov Stationbe.

Let the Zone take me if I am.

(#3779) Scholes9 válasza kutga (#3774) üzenetére


Scholes9
nagyúr

Gyűjtsd artifactokat, abból lesz pénzed bőven...

PS5 + PS VR2 <-> XSX <-> 65” S90C

(#3780) Piftuka válasza kutga (#3778) üzenetére


Piftuka
veterán

A Szkadovszk hajó alagsorában pihenő sztalkerek között mindig van egy-két ember, akivel beszélgetve az az opció is él, hogy bizonyos pénzért (párszáz kredit) elvisz téged egy-egy helyre.

Listából választhatod ki a megfelelő anomáliát, helyszínt.

Azért is jó ez, mert ilyen sztalkerrel a vadonban barangolva is összefuthatsz. Néha különösen nagy szerencse, hogy elviteted magadat eggyel, barangolsz kicsit, majd belefutsz egy másik csapatba, s a vezetőjük elvisz mondjuk a térkép "másik végén" található egyik anomáliához, ahol találsz egy újabb képződményt.

Egy kis rutin után még az is lehetséges, hogy aki Szkadovszk-ról elvitt téged adott helyre, nem ballag tovább, tehát elvisz mondjuk a "Karom-anomáliához", ott gyorsan felveszed a képződményt, átrohansz a "Cirkusz-anomáliához", ott is felveszed, majd vissza a sztalkerhez, s ismét megkéred, hogy vigyel el egy másik helyre.

Ez egyébként nem mindig jön be, mert ha adott helyen, ahová a Szkadovszk-ról elviteted magadat éppen egy bandita csapat, vagy zombik tartózkodnak, akkor az ideiglenes "vezetőd" és társai azonnal a nyomukba erednek és/vagy harcolni kezdenek velük.

(Ilyenkor kellenek a jó reflexek. Ha ügyes és gyors vagy, a távolodó sztalkereket utoléred, elébük vágsz, s ismét felbérelheted a vezetőt.
Vagy ha ügyes vagy és gyors, akkor leszeded a banditákat, zombikat, stb. mielőtt a vezetődet és két kísérőjét megölnék. Szituációfüggő, hogy éppen mit kell tenned.)

Egyébként furcsa módon van olyan, hogy elkísérnek egy helyre, s függetlenül attól, hogy van-e ott bármilyen ellenfél, már rohannak is el, vissza a Szkadovszk irányába (vagy a dolgukra).

A "Bojler-anomália" tipikusan ilyen. Akik odavisznek téged, azok azonnal visszafutnak a hajóhoz, amint megérkeztél a helyszínre.

[ Szerkesztve ]

"Aquila non captat muscas."

(#3781) kutga válasza Piftuka (#3780) üzenetére


kutga
nagyúr

Ezek jó kis infók, ki is próbálom hétvégén. :R

Let the Zone take me if I am.

(#3782) M@nH.


M@nH.
aktív tag

Sziasztok!

A napokban játszottam végig a játékot és azt kell hogy mondjam hogy ez a rész is tetszett :) Nah de nem élménybeszámolót szeretnék én itt tartani, csak gondoltam megosztok egy érdekes bug-ot. Ez akkor történt mikor menekülünk ki Pripyatból és zombikon kell átküzdenünk magunkat. Szépen törünk előre, amikor egyszer csak észreveszem, hogy mikor lekaptam egy zombit az egyik épületnél, elkezdett vergődni (idáig ez nem is volt furcsa, mert ez megszokott a játékmotornál) csak aztán látom hogy "megnyúlt" csórikám, persze továbbra is vergődött, de érdekesen nézett ki.. Itt van róla egy kép, Illetve egy másik kép.

(#3783) Dr. Akula válasza Piftuka (#3775) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

Sztem legjobb minél hamarabb elfutni a Svarogig, meg lehetőleg +Artifact Hunter, +Seasoned Stalker a nagyobb esélyhez, és utána leállni keresgélni. 2. szntű artitól felfelé meg érdemes félrerakni Owlnak, és amikor pont azt kéri, akkor eladni neki, úgy többet lehet kaszálni.

Fegyvereket csak nagyon az elején érdemes boltba cipelni, amíg kell minden fillér a főfegyvered kimaxolásához (itt most a 2. szint a max, mert a 3. csak a játék végén elérhető, sok vzet ott már nem zavar), lletve nagyjából Pripjatyba érés után, amikor már esnek olyan fegyók amit érdemes is cpelni, nem csak lassítja az embert pár Ft-ért (Avalanche, GP37, TRS, ilyenek). Főleg a könnyű cuccokat érdemes stackelni (TRS, Vintar / Avalanche), azokól sokat be lehet adni a zacba 1 kör alatt. Az elején én is minden szart összeszedtem, aztán rájöttem tök felesleges, 1 artin nagyobb a haszon mint 1 pályányi mezei fegyveren. A skulókat / gránátokat viszont érdemes mndig elszedni a hulláktól, mert a stalkerek (főleg aki haver) sokkal többért veszk meg mint a bolt.

(#3784) Dr. Akula válasza kutga (#3776) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

Velessel is megtalálhatsz mindent, de a Svaroggal navigálni is tudsz az anomáliákban, nem kell csavart dobálnod, meg átlátszó anomáliákat hesszelned hogy mikor szaladsz bele. Gyorsabb lesz a gyűjtögetés. A Seasoned Stalker + Artifact Hunter pedig az esélyeket növeli. Főleg mnőségben, de néha mennyiségben is. A Seasoned Stalker a legkönnyebb achievement, csak el kell ballagni minden nevesített (és mint a wikiben is írtam, 2 nem nevesített - Cement Factory és Jupiter) anomáliához és meg is van. Az Artifact Hunter már nehezebb, mert oda szerencse is kell, mnden artifactnak legalább egyszer ki kell potyognia hozzá.

(#3785) Dr. Akula válasza Piftuka (#3777) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

Mindegyk jó hely, az esély mindenhol ugyanakkora, és a jellemző eset hogy 1 kitörés után kemény 1 db lvl1 arti esik az egész pályán (persze van mikor 3 1 helyen, és abból az egyik még lvl3 is, de az ritka).

A legfontosabb a Bubble (-4 rad), ez csak mocsárban esik (bármelyikben), és a Snowflake (+6 futás), ez meg csak elektromosban. Goldfisht (+12 kg súly) lehet kapni ingyen Mitay haverjaitól Yanovban is. A pripjatyi átkeléshez meg kb. kötelező a Meat Chunk (+6 savellenállás), amivel SEVA nélkül is át lehet kelni a csatin (inventoryban azért jelen kell lennie). Ezt nyilván nem kell magyarázni miért jó, egy exo "kicsit" többet véd mind a SEVA.

A Burnt Farmstead alatti barlangban van egy Wrenched (-3 rad) ami fixed drop, sztem érdemes a játék legelején kiszedni, Bubble után ugyanis már szart se ér. Viszont mivel fixed, és minden arti mellé kell rad csökkentő, gyakorlatilag kötelező kiruccanás.

Minden vezetőnél (*-gal jelölt a térképen, nem sima pont) lehet pénzért fuvart kérni, de sztem drága. Snowflake-kel meg felesleges is.

// Igazából nem neked írom, hanem asoundnak, csak a tiedet kiegészítve.

[ Szerkesztve ]

(#3786) kutga válasza Dr. Akula (#3784) üzenetére


kutga
nagyúr

Udv!

Svarogot talalok valahol Zatonban?

Let the Zone take me if I am.

(#3787) Piftuka válasza Dr. Akula (#3783) üzenetére


Piftuka
veterán

No offense, dear doktor, de figyelembe vehetnéd, hogy egyesek esetleg más játékstílust kedvelnek, mint te! :)

Ráadásul a hozzászólásaidon érződik, hogy számtalanszor végigjátszottad a játékot, s az alapján "szelektálsz" a számodra "feleslegesnek" vélt dolgok között.

Biztosan vannak még rajtam kívül olyanok, akik szeretik a dolgokat felfedezni, a küldetéseket (az összeset) lineárisan végigjárni, s együtt haladni a történettel.

Mindaz, amit leírtál (előre rohanni a korábbi végigjátszások miatt már ismert "tápos" cuccokért) számomra például baromi kiábrándító lenne, ha a játékban nem Pripyat területen járnék már.

"Aquila non captat muscas."

(#3788) PeL


PeL
addikt

Üdv.

Ha valaki már ráunt az alap CoP-ra és/vagy újdonságokra vágyik az próbálja ki ezt a modot:

Sigerous Mod v1.7 Translated

Ne tegyetek rá más modot mert bekavar, még a magyarosítás is...

A changelistet nem lehetne itt felsorolni annyira hosszú, pár fontosabbat megpróbálok leírni kedvcsinálónak:

Csak ésszerű keretek között változtat a mod a dolgokon. Nem igazán realism mod, de sok dolgot megváltoztat, balanceol. Új questek vannak, ill sok megváltozott. Már a fő küldetés is máshogy kezdődik, nem kapod meg kapásból indulásnál a lezuhant helikopterek taskjait és pozícióit hanem először el kell menni a Skadovsk-ra onnan meg egyből elküldenek Jupiterre valakivel beszélni. Annyi újdonság van ill. új küldetések hogy órákat öltem már a játékba de még mindig nem álltam neki a főküldinek.

- új questek
- új NPC-k
- új artifactok
- kb. 110 új secret stash van a játékban szétszórva.
- új achievementek
- új tárgyak... (armor-fegyver-étel-ital-gyógyszer stb...)

A pénznek pl. sokkal erősebb szerepe van már, a fegyvereket nem lehet eladni sok pénzért, eleve nem nagyon találni olyan állapotú fegyvereket amit Owl megvesz. Skadovskon van pl. egy olyan új NPC akinél lehet venni egy szoftvert a PDA-hoz amit használat után a hulláknál talált PDA-kból aprópénzt lehet hackelni. Ezt célszerű minél előbb beszerezni a több található pénz érdekében) Akkor van egy "bankár" npc akinél lehet befizetni pénzt ami inflálódik. Szóval alapvetően meg van változtatva és optimalizálva a gazdasági rendszer a játékban. (traderek, loot, értékek)
Lehet MP3 lejátszót vásárolni amibe quest rewardként (is) új zenék kerülhetnek.
Akkor van egy olyan hogy be lehet kapcsolni a modban menüből hogy a hulláktól el lehessen szedni az armorjukat bár ez nem mindegyiknél lehetséges, gondolom erre is esély van. Az NPC-knél lehet találni Flash drive-ot amiket ha felhasználsz stash pozíciót kapsz a térképre. Akkor doksikat lehet találni minden fegyverhez amivel lehet növelni az adott mordály sebzését...

Ezek tényleg csak elenyésző részletei amit tud a mod, tényleg bitang hosszú lenne. Persze eleinte sok újdonságot nem tapasztalsz de ha adsz időt magadnak és a modnak akkor sok újdonság fog előkerülni... Mindenképp próbáljátok ki szvsz ha már unjátok az alapjátékot vagy újdonságra vágytok.

Ja és a legfontosabb hogy eddig egyszer nem crashelt a játék. Szóval tényleg bugmentes cucc... Egy két itemnév hiányzik de tényleg csak 1-2. Gondolom fordítási hiba.

[ Szerkesztve ]

(#3789) milan18


milan18
aktív tag

Sziasztok

Ha felteszem a complete modot akkor ahoz találnék működő magyarosítást?

(#3790) PeL


PeL
addikt

(#3791) kutga válasza Piftuka (#3780) üzenetére


kutga
nagyúr

Üdv!

Jó kis tanácsokkal láttál el, így már könnyű lesz pénzt szerezni, hamar össze is jött egy exora.

Arra van olyan fejlesztés amivel lehet benne sprintelni? És ha már itt tartunk, melyik a leginkább ajánlatos páncélzat a játékban?

MOD
Nimble milyen assault rifle-t ad ha rendelek nála? Végül átmentem Yanovba, de gondolom ha megvan vissza is tudok érte menni bármikor.

[ Szerkesztve ]

Let the Zone take me if I am.

(#3793) Dr. Akula válasza Piftuka (#3787) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

Lehet máshogy is csinálni, de ez a leghatékonyabb. Aki kérdez itt valamit, az nyilván nem maga akarja végigpróbálni az összes lehetőséget, hanem a jobb megoldásokra kíváncsi. Ezután persze dönthet úgy is hogy nem így akarja letolni a játékot, de a döntéshez kell az információ is.

asound:
Nem. Svarogot csak a yanovi tudósok gyártanak (később lehet venni is tőlük, de egyszerűbb elvinni a 3 Velest nekik mint 5-6 küldetést letolni).

Lehet futni exoban, de csak Pripjaty után, 3. szintű fejlesztésként (ha elviszed Cardannak az egyik calibration toolt, akkor aktiválhatod a servo motor nevű fejlesztést).

Assault riffleben 3 random lehetőség van: GP37, Storm, FT200N. Nincs fix sorrend, totál random rendszerben adja be, csak úgy mehetsz biztosra ha mentesz előtte, megrendeled, mentesz utána is, aztán alszol 1 napot, és ha jót kapsz, akkor a 2. mentést töltöd vissza, ha nem, akkor meg az elsőt és újra próba.

[ Szerkesztve ]

(#3794) mert_csokis


mert_csokis
senior tag

Sziasztok,
Most kezdtem el a játékot, de egyből akadt is gondom.
A hajón az egyik csókától veszek fel egy küldetést, ahol vérszopókat hajkurászunk. Majd eljutunk a fészkükbe, ahol éppen alszanak. Így lopakodva sikerül köztük elmenekülni.
Visszatérve a hajóra abban maradunk, hogy a legjobb lesz elgázosítani őket.
A tag el is küld a hídon maradt konvojhoz, ahol a gázt keresnem kell. A platós teherautón meg is van a láda, de két kulcs nyitja.
De én eddig csak egyet, az A jelű kulcsot találtam meg. Átnéztem az egész konvojt párszor, de a B kulcsnak nyoma sincs.
Merre kell lennie?

adidas UltraBOOST 21 (FY0371) 41 1/3-os méretben eladó

(#3795) mert_csokis válasza mert_csokis (#3794) üzenetére


mert_csokis
senior tag

Közben választ találtam a kérdésemre, látom más is tökölt vele...

adidas UltraBOOST 21 (FY0371) 41 1/3-os méretben eladó

(#3796) kutga válasza Dr. Akula (#3793) üzenetére


kutga
nagyúr

Na és ezek közül a fegyók közül melyikre érdemes gyúrni?

Amúgy egy nap alatt el is készülnek?

Let the Zone take me if I am.

(#3797) Piftuka válasza kutga (#3791) üzenetére


Piftuka
veterán

Szia!

Örülök, hogy sikerült a szervoruhát megvásárolnod! :K

Ahogyan Dr. Akula is írta, a futás, mint extra majd később lesz lehetséges benne, ettől függetlenül "húzósabb" helyeken jól jön. Én Jupiter területen a futás hiányának ellenére is rendszeresen használtam.

"Leginkább ajánlatos" páncélzat nincsen. Mindenki a saját játékstílusához és egyéni ízléséhez igazítja a felszerelést.

Az Exoskeleton jó, nem különben a szintén Nimble-től (Fürgétől) megvásárolható "CS-3a páncélzatra". Ez egy kiváló darab; a testpáncél és a hozzá való sisak alkotja a szettet.

A súlya csekély, s jelentősen csökkenthető, tudsz benne futni, az ütés- és golyóállósága elég jó, s nagyon erős Pszi-védelmet lehet fejleszteni rajta.
Mindemellett két képződménytartója van a 2. szintű fejlesztéssel (a harmadiktól pedig összesen 4), szóval egy "Buborék" és egy "Aranyhal" simán mehet bele.

Fentebb már írta Dr. Akula, hogy milyen fohamfegyver rendelhető Fürgétől... A GP37-es később zsoldosoktól is beszerezhető lesz.

Az "FT-200m" és a "Storm" egyedi fegyvernek számítanak. Én a GP37-et viszonylag ritkán, az FT-200m-et pedig még ritkábban használtam. A "Storm" viszont az egyik legnagyobb kedvencem.

Hangtompítóval, gránátvetővel és ellenség-felismerő távcsővel is felszerelhető.
Gyorsan rongálódik, viszont ügyes fejlesztéssel egy rendkívül gyors és pontos "golyóköpő", ami még pontos is; rádaásul a távcsövének köszönhetően nem csak közelharcban használható hatékonyan. Gyakorlatilag a játék összes féle ellenfele gyorsan és hatékonyan leküzdhető vele.

Én egyébként korábban már írtam itt, hogy Fürgétől az összes féle ruházatot és fegyvert beszereztem. Nyilván nem mindegyiket az elején.

Elsőnek a CS-3a páncélzat, a Frasier géppisztoly, Carabinieri shotgun, majd az Exoskeleton került sorra. A két említett fegyver egyébként szintén nagy kedvenc.

A Carabinieri és az Eliminator shotgun-ok beszerzését erősen javaslom. :)

Ebben a hozzászólásban írtam a puskákról.

A Stalker WIKI-t pedig érdemes gyakran olvasgatni! ;)

(Forrás: http://stalker.wikia.com/ )

Üdv: Piftuka

Szerk.: Fürge mindig 22-24 órán belül szállítja le a megrendelt árut.

[ Szerkesztve ]

"Aquila non captat muscas."

(#3798) Dr. Akula válasza kutga (#3796) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

Sztem az AC96 + Eliminator a legjobb kombó végig a játékban.

Az Eliminator egy shotgun, gyors mutánsok (blöki, vámpír, patkány, de ide sorolom a veszélytelen tölteléket is: birka, vaddisznó) ellen ez a legjobb. A keményebbek: chimera, controller, burer, pseudogiant ellen inkább gránátvető, különben olyan mintha pisztollyal pötyögtetnéd. Hasznos még a shotgun épületen belüli közelharcra is, 1 közvetlen lövés fejbe sima söréttel leterít 1 exoskeletonos ellenfelet is, hiába a páncél (persze csak közelről, de épületharcban sok ilyen van). És hogy miért pont Eliminator? Mert 2. szinten is tud automatikus tüzelést, valamint a leggyorsabb shotgun. Lehet rátenni SUSAT szkópot is, aminek sok értelme nincs - kivéve a később megvásárolható (asszem az One of Ours achievement után kezdi árúsítani Owl és Hawaiian) 1.6x verzió, ami nem nagyít be szinte semmit, viszont kapsz egy célkeresztet, ami elég hasznos. Hiába nagy a szórása a shotgunoknak, ha a (valódi vagy képzeletbeli) célkereszt nem mutat az ellenfélre, nem fogja eltalálni 10 centiről se. Egy gyors kutyát is ki lehet fektetni 1 shotgunos headshottal, ehhez nyújt segítséget ez a szkóp. Hasznos.

Az AC96 legnagyobb előnye az olcsó AK lőszer, felcsatolható gránátvető a komolyabb mutánsok ellen, valamint hogy lehet rá szerelni piros szkópot. Ez olyat tud mint a távcső: bejelöli az élőlényeket, színnel jelöli a barát / ellenséget. Ez egy igen nagy előny, az emberi ellenfelek ugyanis általában beállnak egy bokorba, ahol te nem látod, csak azt hogy jön a tűz a semmiből. Bekeretezett ellenfelet viszont vakon is tudsz lőni, akár headshotot is, idővel kitapasztalod hol kell lennie a fejnek a keretben. Bónusz még a dupla lövés mód, ami a sorozatlövéssel ellentétben egész közelre lövi egymáshoz a 2 golyót (3. szinten már gyakorlatilag ugyanoda, de ahhoz Pripjatyba kell elmenni, viszont onnantól gyakorlatilag ugyanannyi a sebzése mint a Tidenak, a pontosságát szintén fel lehet vinni 100%-ra, amivel ez is railgunná válik, ugyanakkor a Tide lőszerével ellentétben ennek nem potyog a golyója). Bár a mezei AK tartósabb fegyver (ahhoz viszont nincs gránátvető, se duplalövés), de ez is az élmezőnyben van , kb. holtversenyben 2. legjobb a GP37-tel együtt.

Vannak ugyan más jó fegyverek is, pl: Tide, GP37, Storm, de mindegyikben ott a "de", valami mindig hiányzik. A GP37 előnye hogy gyakorlatilag az egyetlen olyan golyószóró, amivel lehet is sorozatot lőni, nem mászik el a célkereszt egyből az égbe (hosszú sorozatnál ott is, de annnyi sose kell). Viszont nem lehet rátenni piros szkópot, és 3. szintű fejlesztésben sincs nála ilyen. Meg gránátvető se. A játék elején még nem hiányzik ez, de amint megvan a Mutant Hunter achievement, és nem ritkán ugrik a nyakadba a semmiből chimera, controller, vámpír, akkor már elég idegesítő anélkül. Persze lehet futni is, de a fél játékon át? A Tide 3. szinten majd megkapja a célpontazonosító fejlesztést (sajnos elég későn), viszont a legnagyobb előnye hogy ez egy valóban csendes (a felcsatolható hangtompító semmit nem ér) sniper puska. Hátránya a potyogós és főleg nehéz lőszer. Az hogy nehéz annyiban rossz hogy sokkal kevesebbet tudsz magaddal vinni (ha meg eleget viszel, nem marad hely zsákmánynak). Minden golyó lepottyan egyszer, ebben a játékban van fizika is, de a 9x39-es nagyon hamar. Ha messzire sniperkedsz, komolyan korrigálni kell felfelé a potyogást. Valamint mozgó ellenfeleknél az elélövést is, mert apotyogás mellett még nagyon lassú is a lövedék. Inkább sniperkedni is tudó rohampuska mint valódi sniper. Viszont irreálisan nagy a sebzése, ami ezek ellenére is nagy vonzerőt jelent. Időnként szoktam használni, de inkább csak küldetésekre viszem magammal ahol jól jön (Jar küldetése, szennyvíztelep), általános fegyverként túl sok lemondással jár. A Storm a Tunder S14 5.45-ös verziója (eredetileg 9x39 mint a Tide), ami jó az olcsó lőszer miatt, viszont érthetetlen okból ugyanúgy potyog benne, mint a 9x39 (valszeg programozói hiba), nem úgy viselkedik mint egy AK-ban. Nagyon kicsi a lőtávja (kb. mint egy pisztolynak). Viszont a GP37-hez hasonlóan a kis recoilja miatt alkalmas valódi sorozatlövésre (a potyogó golyók miatt a GP37-nek nem ellenfele), valamint felmászik rá a piros szkóp is, gránátvetője is van. Ideális fegyver lenne ha nem lenne bugos a lövése, és az AK-ban megszokott módon repülne a golyója. Így viszont minden jó tulajdonsága ellenére csak egy kompromisszumos fegyver.

[ Szerkesztve ]

(#3799) Dr. Akula válasza Dr. Akula (#3798) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

Lehagytam a Storm legnagyobb hátrányát: a játék leggyorsabban amortizálódó fegyvere (az IL86-tal együtt), amin sajnos a fejlesztés se segít (állítólag bug miatt nem adódik össze a reliability tulajdonság).

Páncélok:
Ahogy Piftuka írta, nincs legjobb páncél. Illetve van, a szervós exo, de az már szinte a játék vége, gyakorlatilag nem számít. Én a standard stalker ruhát használom egész a pripjatyi alagútig, onnan váltok exora, mert onnan már nem sok idő megszerezni a calibration toolst a szervó fejlesztéshez. A páncélt leginkább fedezékkel pótolom, onnan kihajolva sniperkedek le mindenkit. A stalker ruha legnagyobb előnye számomra a +10 kg súlylimit, amivel több cuccot gyűjhetek be 1 kör alatt, kevesebbet kell hátrahagyni, gyorsabb a gazdagodás. :)

Az előző részekben a SEVA volt a legnagyobb ász, itt azonban nincs hozzá éjjellátó, ami gyakorlatilag kilövi az esélyesek listájából, valamint a páncélzata se lesz olyan frankó tuninggal se mint az elmúlt 2 részben. Igazából csak 1 dologra kell: felesleges ballasztként a Pripyat Undergroudba lejutáshoz. Elég komoly páncélzata van a PSZ-9d-nek (az advanced Duty páncél), viszont artifact rekesze semmi, így golyóállóságon kívül mindenben elég átlagos. A futást némileg gyorsítja (+4, gyakorlatilag egy shel artifactnak megfelelő), az anomália ellenállása meg egyszerűen szar, és artifact híján javítani se lehet rajta amikor kéne. Másik komolyabb páncél még a Bulat, azonban ez még a PSZ-9d-nél is kevesebbet ad a futáshoz (+2, batterynek megfelelő), igaz +10 kg cipelést ad cserébe. Ezzel szemben a stalker ruha semmit nem véd, viszont +10 kg-mal kedvemre futkározhatok snowflake artifacttal megtámogatva. Számomra a gyorsaság és a headshot a legfontosabb dolgok, ezeknek rendelem alá a felszerelésemet.

[ Szerkesztve ]

(#3800) PeL válasza Dr. Akula (#3799) üzenetére


PeL
addikt

Ja headshot és harcolni sem kell :) Am nekem a távcsővel szerelt Groza a kedvencem távolsági harchoz, snipernek is tökéletes közepes távra, korrigálással akár nagy távra is. Az is leterít egy Exos NPC-t ha fejbe lövöd vele. Közelharcra és erősebb mutánsok ellen meg ott a dobtáras shotgun. Bloodsuckereket szinte csak azzal érdemes elintézni minél kevesebb sérüléssel és kínlódással. Révén automata, ha fut feléd elkezdesz hátrálni, mikor már látod a körvonalait rátenyerelsz a fire gombra és telenyomod söréttel. Mire közel ér már holtan csuklik össze. Ha jól tudom AK-ra is lehet gránátvetőt szerelni nem?

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  S.T.A.L.K.E.R.: Call of Pripyat (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.