Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  S.T.A.L.K.E.R.: Call of Pripyat (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:07:14

LOGOUT.hu

Április 30-án a GSC Game World bejelentette az új projektüket, ami pedig nem más mint a S.T.A.L.K.E.R. következő epizódja, a Call of Pripyat.
Ez a 2. úgy nevezet "stand-alone" kiegészítője lesz a 2007-es Shadow of Chernobyl-nak, és ahogy ez lenni szokott, a fejlesztők most is eszközölnek számos fejlesztést.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#3901) CJ3 válasza foxboro (#3900) üzenetére


CJ3
senior tag

A Kósza nem is fog állitólag csak 4 ember összesen.....Én még nem mentem át az alagúton 4 emberem van, nem is játszottam mostanság vele de full grafikán nagyon jó tényleg :R

Crypto

(#3902) Hunork


Hunork
veterán

Üdv!
Na, lassan végzek a Rage-el, utána elkezdem újra a játékot. :K Feltettem a Texture Mod-ot is (Gamestar magazin által, üdv nékik!), nagyon kíváncsi vagyok, mit fog dobni a látványon. Ha valakinek van erről tapasztalata, írja meg!
Csak kevés játék ehhez fogható, nekem utoljára a DeusEx első része volt ilyen frenetikus élményű! :K

Oh, basszus, ezt nem ebbe a topikba kellett volna... :) Az alapjátékra gondoltam...

[ Szerkesztve ]

"Semmi ok nincs rá,hogy a jó miért ne diadalmaskodhatna éppolyan gyakran,mint a rossz. A győzelem mindig szervezés kérdése. Ha vannak angyalok,remélem,úgy szervezkednek,mint a maffia." K. Vonnegut

(#3903) foxboro válasza CJ3 (#3901) üzenetére


foxboro
tag

Szia!

Közben visszatöltöttem a monolitos katonák előtti állást, újra befogadtam őket a szolgálatba, csak most mindjárt utána megkértem Kószát az ajtóban (Janov vasútállomás), most igent mondott.....Így megvan a csapat: Szokolov, Vánó, Zulu, Kósza meg én...

Üdv!

(#3904) Ric4m0nd válasza foxboro (#3903) üzenetére


Ric4m0nd
aktív tag

Pont itt jártam én is... az alagút végére ketten maradtunk. Újrakezdtem és most részletesen végigviszek minden mellékküldetést, hogy meglegyen a csapat. :)

(#3905) emre válasza foxboro (#3903) üzenetére


emre
veterán

Ha nem rohansz előre az alagútban örült módon fedezve ezeket a lükéket akkor menthetetlenül meghalnak.

mod: Szóval pont nem az az egésznek a lényege, hogy neked legyen segítséged, hanem hogy megnehezítsék az átkelést. Mondjuk azt nem tudom hogy egyedül meg lehet-e csinálni. Meg ezzel talán annyi segítsége van az embernek, hogy nem ő az egyedüli célpont. :DDD

[ Szerkesztve ]

A stabil diktatúra ugyanúgy társadalmi alku eredménye, mint a stabil demokrácia, csak az alku logikája más.

(#3906) foxboro válasza emre (#3905) üzenetére


foxboro
tag

Szia!

Azóta már megcsináltam.... :C :C :C mind az öten átértünk... :K
Taktikusan meglehet csinálni, kb. 2x töltöttem vissza a mentett állást...
Ezek a "társak" milyen balfaszok, tényleg csak nehezítésnek vannak...Bár nálam Kósza "ügyes" volt, mikor a vezérlőnél jöttek a monolitos katonák, jópárat lekapott közölük...

Üdv!

(#3907) CJ3 válasza foxboro (#3900) üzenetére


CJ3
senior tag

Próbáltam beszélni vele .....de nem engedte a vasútnál meg kanyarban nem volt semmi ilyen.

Kószan ekem állandóan azt mekegte hogy van még elintéznivalója vagy mi....

Crypto

(#3908) foxboro válasza CJ3 (#3907) üzenetére


foxboro
tag

Szia!

Pedig nekem úgy eljött.... csak a monolitos befogadás után mindjárt rákérdeztem...

Üdv!

(#3909) tálusz


tálusz
tag

Sziasztok!

Az Atmosfear3 modot a magyarítással valahogy működésre lehet bírni? A játék leáll, ha a magyarítást felrakom a mod előtt v. után, vagy felejtsem el a 2-t együtt?

"Titeket apátok ATI kártyával vert Abu85 for president pólóban? Vagy mi fáj ennyire?" by nemlehet "

(#3910) bluyoo válasza tálusz (#3909) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Nem biztos de nálam egy másik modal működött ...
Magyarítás.
Csak annyiban van változtatva hogy a
gamedata > configs > ui > ui_custom_msgs.xml fájlt lecseréltem.
Egy próbát megér.

Bazinga!

(#3911) tálusz válasza bluyoo (#3910) üzenetére


tálusz
tag

Sajna nem jött össze a mutatvány.
Azért kösz. :R

"Titeket apátok ATI kártyával vert Abu85 for president pólóban? Vagy mi fáj ennyire?" by nemlehet "

(#3912) bluyoo válasza tálusz (#3911) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Sajnálom ...
Talán ha a modhoz tartozik ui_custom_msgs.xml fájl akkor magyarítás után írd felül vele.
"Esetleg meg lehet próbálni hogy a magyarítás ui mappáját nem kell bemásolni."

Bazinga!

(#3913) PeL


PeL
addikt

Játszott itt valaki a Sigerous Moddal? Legjobb mod CoP-hoz szvsz. És most találtak hozzá egy addon packot ami még tovább bővíti tárgyakkal, még sokszínűbbé téve a játékot.

Egy kép az UI_Icon_Equipment mapból (érdemes megnézni a régi itemek képeit hogy fognak kinézni :) )

KÉP

[ Szerkesztve ]

(#3914) tálusz válasza bluyoo (#3912) üzenetére


tálusz
tag

Annyit javult a helyzet, hogy most már elindul, de 5-10 perc után kifagy. :(((
Vagy 5 órát elcsesztem erre a sz@rra, de tovább nem kínlódom vele, játszom mással.
Köszi a segítséget!

"Titeket apátok ATI kártyával vert Abu85 for president pólóban? Vagy mi fáj ennyire?" by nemlehet "

(#3915) h8core válasza PeL (#3913) üzenetére


h8core
csendes tag

Az egyik legjobb mod a játékhoz, már többször végigjátszottam. Te melyik újat raktad most föl, mert a GSC forumon én is láttam egy repack complete változatot, de úgy látom abban nincs atmosfear 3 és a scope modokat sem láttam. A másik változat a 3-as atmosfear-al meg minden indításnál crash.

[ Szerkesztve ]

I have no business with the army, or the USS!

(#3916) PeL válasza h8core (#3915) üzenetére


PeL
addikt

Ezt szedd le: http://www.megaupload.com/?d=P8M1IPGQ

Ezt kitömöríted és bemásolod a CoP mappába szokásosan ahogy más modokat. Majd telepítsd fel az AtmosFear 3-at, ha megvagy van az SGM mod tömörítésbe egy mappa: "AF 3 merge patch" néven. Ezt fogd, másold át és írd felül a fájlokat. Ez kell ahhoz hogy működjön normálisan az AF3 a Sigerous Moddal. Elvileg így mennie kell hiba nélkül. :)

[ Szerkesztve ]

(#3917) h8core válasza PeL (#3916) üzenetére


h8core
csendes tag

Köszönöm!
Ezt tettem fel én is, csak az AtmosFear 3 nélkül, de már mindegy nem kezdem újra vele, majd ezután, így azzal is megér egy újra játszást :D .
Na meg arra kellene még rájönnöm, hogy hogyan lehet a zsoldos telepre bejutni, úgy, hogy ne kelljen mindenkit megölni, mert biztos , hogy ott is lehet munkát vállalni, de a számtalan sigerous moddal történt játékom során még egyszer sem sikerült, mindig meg kellett ölnöm őket, ami persze elég élvezetes, mert jó sokáig eltart, de kíváncsi vagyok ott milyen feladatokat kapnék :)

I have no business with the army, or the USS!

(#3918) bluyoo válasza h8core (#3917) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Ha jól emlékszem csak annyi feladat van náluk hogy vigyél nekik elemózsiát :DDD
Utána is csak kaját kérnek ....
Jobban jársz ha aprítod őket.

[ Szerkesztve ]

Bazinga!

(#3919) h8core válasza bluyoo (#3918) üzenetére


h8core
csendes tag

Azoknak akik Zaton-nál vannak tényleg csak kaja kell, de a Sigerous mod-ban a Jupiter üzemnél van egy nagy zsoldos bázis és oda nem engednek be, hogy lehessen beszélni a vezetővel, pedig ha már a monolitosoknak is lehet dolgozni ha elérünk Pripyatba, akkor biztosan van a zsoldosoknál is pár feladat. Nem beszélve róla, hogy náluk lehet venni pár igen jó dolgot.

I have no business with the army, or the USS!

(#3920) bluyoo válasza h8core (#3919) üzenetére


bluyoo
nagyúr

"Sigerous mod-ban" elsiklottam felette.Bocs.
Call of Pripyat Reloaded (Version 0.7)-el tolta már valaki?

Bazinga!

(#3921) Victorio


Victorio
aktív tag

Sziasztok!

Nem tudja valaki, hogy hol lehetne megvásárolni a játék orosz verzióját?
Vagy az angol verzióhoz létezik oroszítás?

Úgy kellene működnie, hogy orosz hang + magyar felirat.

Hiába nem szereted, - mondta a Macska - itt mindenki bolond. Én is bolond vagyok. Te is bolond vagy. Honnan gondolja, hogy én bolond vagyok? - kérdezte Alice. Ha nem volnál bolond, - válaszolt a Macska - nem jöttél volna ide.

(#3922) Kimmuriel válasza Victorio (#3921) üzenetére


Kimmuriel
aktív tag

Van hozzá orosz hanganyag, itten klikken: [link]

(#3923) PeL


PeL
addikt

beírom ide is hátha érdekel valakit :)

Hát végül nekiálltam Sigerous Mod v1.7 COP fordításnak, megpróbálom normálisan megcsinálni, de nem tudom mikorra lesz kész még kb.-ra sem, rengeteg szöveg van benne... A másik hogy most egy bővített 1.7-es verzió van kint és már érkezőben van a 2.0-s is amit még foltozgatnak a lelkes emberek. És nem tudom ha kijön a 2.0 akkor nem e vész kárba az 1.7-es fordításom, épp az imént kérdeztem rá a hivatalos fórumon hogy érdemes e addig folytatni a fordítást amíg ki nem jön a végleges 2.0 :) Mert lehet az 1.7 fájljait fel tudom használni a 2.0-hoz is

(#3924) h8core válasza PeL (#3923) üzenetére


h8core
csendes tag

Még jó, hogy érdekel, mikor olvastam a GSC forumon, erről, mit mondjak nagyon megörültem. :R Szerintem nyugodtan megcsinálhatod, mert ha megfigyelted, ott is csak a régebbieket foltozgatják és kiegészítik az új dolgokkal, na persze nem mindig sikerrel, de egy idő után az angol fordítások is működnek. :DDD
És nagy köszönet!

I have no business with the army, or the USS!

(#3925) PeL


PeL
addikt

Szóval lassan végzek a feladat objektívek lefordításával, de a neheze még ezután jön, egy 280 kbyte-os fájl lefordítása, ami a feladatok párbeszédeit, szövegeit tartalmazza :D

Ha megvan elvileg a mod rész fordítása kész, és a meglévő alapjáték magyarosításból összeollózom valahogy a maradék fordítást.

(#3926) dodopek válasza skeleton91 (#2100) üzenetére


dodopek
addikt

Akkor itt várom erősen az újdonságokat a moddal kapcsolatban! :)

(#3927) PeL


PeL
addikt

Hamarosan végzek a párbeszédek fordításával :) Utána már csak a kint lévő magyarosítással való összevágás lesz és nyomhatjátok teljesen magyar szöveggel a modot :)

Viszont nem tudom hogy az elnevezéseket valamelyik fordítás irányába változtassam-e. Értem ez alatt pl. hogy a meglévő magyarosításban az artifaktokat "képződményeknek" fordították, én meg "ereklyének". Remélem ez nem fog gondot okozni senkinek sem :)

[ Szerkesztve ]

(#3928) PeL


PeL
addikt

Ha minden jól megy holnap készen leszek a Sigerous Mod 1.7-es verzió fordításával :)

(#3929) PeL


PeL
addikt

Noh. Elvileg [ITT] a magyarosítás, használjátok egészséggel, olvassátok el a mellékelt Olvass_el.txt -t ha lehet, benne van minden amit tudni kell (csak saját felelősségre :D)
Elöljáróban annyit hogy:

Íme az általam használt MOD lista a magyarosítás garantált működéséhez és a maximális élvezethez, linkekkel, telepítési sorrendben (a textúra pakkok opcionálisak természetesen és az AtmosFear 3 is, a mod magyarosítása ezek nélkül is megy:

1, S.T.A.L.K.E.R. - Call of Pripyat
2, Sigerous Mod v1.7 Repack by Davideverett (GSC-forum) : [link]
3, (opcionális) AtmosFear 3 - [link]
4, Magyarosítás - [link]
5, (Opcionális) Absolute Nature 2 Texture pack: [link]
6, (Opcionális) Absolute Structures for Call of Pripyat: [link]

Ha mindent feltesztek számoljatok azzal hogy a gépigény picit megnő az alapjátékhoz képest és elég sokat tölt minden első betöltésnél, akár 1 percet is. De az élvezet garantált :D

Have Fun!

[ Szerkesztve ]

(#3930) dodopek válasza PeL (#3929) üzenetére


dodopek
addikt

Mivel eddig sosem használtam modot, világítsatok fel.Adott jelenleg egy magyarított zöldségboltos COP. Mit kell akkor most tennem?Töröljem a játék mentett állásait, és tegyem fel a 2-4 pontban foglaltakat?(optikai tunning nélkül megvagyok,gyenge a vas.)
Természetesen maximális respect a fordításért! A mai sörömet a te egészségedre iszom! :)

(#3931) PeL válasza dodopek (#3930) üzenetére


PeL
addikt

Mivel van fent mod (a magyarosítás is annak számít) így az fsgame.ltx már át van írva a modok fogadására. Először is fogod és kitörlöd a gamedata mappát a CoP mappájából, nem fűztem bele a beszéd feliratozó modot a magyarosításból, mert mod készítéshez amúgy nem értek és nem tudom hogy bekavarna-e.

Tehát miután törölted kibontod a sigerous modot amit linkeltem a 2. pontban, és a gamedata mappát bemásolod a CoP mappába. Utána fogod a magyarosítást amit feltöltöttem, letöltöd, kibontod és a gamedata mappát abból is bemásolod. Írj felül mindent miután rákérdez. Ennyi az egész :)

Ja és a régi mentések nem fognak menni sajna

[ Szerkesztve ]

(#3932) stm_


stm_
tag

Köszönjük a munkádat!

Az ékezetes betűkkel lehet valamit csinálni?

(#3933) PeL válasza stm_ (#3932) üzenetére


PeL
addikt

Közben rájöttem mit kell tenni vele hogy ékezetes betűkkel legyen úgyhogy van benne ékezet :D

[ Szerkesztve ]

(#3934) stm_ válasza PeL (#3933) üzenetére


stm_
tag

Pontosabban arra gondolok ,hogy a magyar ékezetes betűk helyén ne cirill betűk legyenek.
Erre várható egy frissített magyarítás?

(#3935) PeL válasza stm_ (#3934) üzenetére


PeL
addikt

Ja értelek. Nem játszottam magyarosítással megmondom őszintén, de elkezdtem most vele ha már megcsináltam, majd átnézem aztán ha le tudom fordítani majd csinálok egy frissítést :) Már most találtam egy benne felejtett angol mondatot :S Úgyhogy frissítés majd tuti lesz előbb utóbb részemről

(#3936) stm_ válasza PeL (#3935) üzenetére


stm_
tag

Igen a bankárnál volt egy nem fordított dialog.
Egyébként szép munka és köszönet érte!

(#3937) dodopek válasza PeL (#3935) üzenetére


dodopek
addikt

APÁM!!!! Mintha előre hozták volna a karácsonyt! Gyönyörű,és magyar! Mintha egy új Stalker epizóddal játszanék! Asszem még egy sört meg kell innom az egészségedre! :)

(#3938) PeL válasza dodopek (#3937) üzenetére


PeL
addikt

Köszi, de azért be ne rúgj nyagyon :P Hogy fogsz célozni? :DDD

(#3939) dodopek válasza PeL (#3938) üzenetére


dodopek
addikt

:D

(#3940) Misi 007 válasza PeL (#3938) üzenetére


Misi 007
Közösségépítő

Elég gyorsan sikerült lefordítanod.
Nagy gratula hozzá és köszönet mindenki nevében.

Jó lehet ez a mod de sajnos még az alapjátékot se vittem végig mert a VGA-m egy hoki hozzá...
De ha minden igaz jövőre lesz már normális kártyám amivel akadásmentesen fut majd a game...

(#3941) PeL válasza Misi 007 (#3940) üzenetére


PeL
addikt

Őszintén szólva nálam is elég szarul megy, pedig a régi gépemen a Clear Sky jobban akadt mint ez, ezen az újabban meg ez fut szarabbul... Ki érti ezt? :D Nincs egy túl jó gépem de annyira szar sincs szvsz, mégis sokszor alig van 15 FPS-em... Főleg Skadovsk környékén...

(#3942) bluyoo


bluyoo
nagyúr

Hát PeL én is köszönöm a munkád. :R
Az ékezetes betűk azért kicsit zavaróak de megszokjuk.
Amúgy nekem is döcög(4870)meg ugye a 4 magból egyet használ bár azt 100%-on.Nálam igencsak cpu limit i5-el!?. :U
ui.:Nem kötözködésképpen de magyarítás nem magyarosítás.

[ Szerkesztve ]

Bazinga!

(#3943) PeL válasza bluyoo (#3942) üzenetére


PeL
addikt

Igazán nincs mit, miattatok (fanok miatt legfőképp) csináltam :D Amúgy hogy érted hogy zavaróak? :D Mi okból kifolyólag?

(#3944) stm_ válasza PeL (#3943) üzenetére


stm_
tag

Latin betűhöz szokott szemnek eleve fura a cirill. A két fajta betűk vegyesen meg pláne. Ront az olvashatóságon mivel dominózni kell fejben melyik magánhangzó passzol az adott szóhoz.

Egyébként mi okozza ezt a problémát a magyarításban? Amennyire belekukkantottam a fájlokban helyesen szerepelnek az ékezetes karakterek.

(#3945) PeL válasza stm_ (#3944) üzenetére


PeL
addikt

Nem tudom, nálam rendesen látszanak az ékezetes betűk :F

EDIT: A mellékelt localization.ltx-et is felülírtátok? Abban van beállítva hogy a játék a _cent font prefixet használja, gondolom ebben vannak az ékezetes karakterek, azzal kell lennie ékezetnek is

[ Szerkesztve ]

(#3946) stm_ válasza PeL (#3945) üzenetére


stm_
tag

A magyarítás gamedata mappájában van egy localization.ltx fájl ami persze a többi magyar nyelvi fájlal együtt át lett másolva. Ha erre gondolsz mint "mellékelt" .ltx...

Ennek ellenére így fest.

[ Szerkesztve ]

(#3947) PeL válasza stm_ (#3946) üzenetére


PeL
addikt

Tényleg fura, nálam minden ékezetes magyar betű látszik ahogyan kell, nem értem mi lehet a gond. Egyedül az AtmosFear-nél volt ez, mikor a beállításokat megváltoztattam és kidobta az ablakot hogy a beállítások módosítva, de az AtmosFear menüjében is minden ékezetes betű megvan...

(#3948) PeL


PeL
addikt

Na srácok tévedtem, kíváncsiságból újratelepítettem és nálam sem jók most az ékezetek... Megpróbálok valami megoldást találni rá. Mondjuk nem értem most mi lett vele de megnézem ha tudom

[ Szerkesztve ]

(#3949) PeL


PeL
addikt

MEG IS VAN :))

A localization.ltx rossz helyen van :S egy mappával kijjebb kell rakni, nem a text mappában kell lennie mert az eredeti a \gamedata\configs\ mappában van. Oda másoljátok át, írjátok felül és lesznek ékezetek :D

[ Szerkesztve ]

(#3950) marked one94 válasza PeL (#3949) üzenetére


marked one94
őstag

Nagyon szépen köszönöm a magyarosítást ezzel újra meghoztad a kedvem hogy vissza térjek a zónába :D :R

You'll Never Walk Alone

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  S.T.A.L.K.E.R.: Call of Pripyat (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.