Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  S.T.A.L.K.E.R.: Call of Pripyat (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:07:14

LOGOUT.hu

Április 30-án a GSC Game World bejelentette az új projektüket, ami pedig nem más mint a S.T.A.L.K.E.R. következő epizódja, a Call of Pripyat.
Ez a 2. úgy nevezet "stand-alone" kiegészítője lesz a 2007-es Shadow of Chernobyl-nak, és ahogy ez lenni szokott, a fejlesztők most is eszközölnek számos fejlesztést.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#4101) emre válasza morbias2 (#4100) üzenetére


emre
veterán

van

A stabil diktatúra ugyanúgy társadalmi alku eredménye, mint a stabil demokrácia, csak az alku logikája más.

(#4102) PeL válasza morbias2 (#4100) üzenetére


PeL
addikt

Csak néhány hsz-t kéne visszaolvasni, nemrég lett belinkelve :)

(#4103) morbias2 válasza PeL (#4102) üzenetére


morbias2
aktív tag

Oksa 1.7?
Akkor köcce.

[ Szerkesztve ]

Ne próbáld! Tedd vagy ne tedd, de ne próbáld! (Yoda)

(#4104) PeL


PeL
addikt

Asszem megvan az end-gearem.

vettem egy Monolith Exo-t mikor elvittem leadni a bőröndöt, vettem hozzá egy sisakot, mindkettő kimaxolva, AEK + Striker kimaxolva, meg funolni egy L96A1 sniper kimaxolva (200-at sebez, ennél jobbat csak a military tradernél láttam ami 208-at sebez de az félrehord elég rendesen ahogy néztem)

(#4105) proci985 válasza PeL (#4078) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

köszi!

az a nagyon rosszul fut / +15 fps az mit jelent? kártya 1080p/ultrát is bírja 40fpses átlaggal sunshaft részen, egyébként ez 60-80. ezért is néztem, hogy még van némi tartalék a kártyában, ideje moddolni:D

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#4106) emre válasza PeL (#4104) üzenetére


emre
veterán

A tudósoknál lehet venni Gausst a WC--ben dekkoló csókától. (320 sebzés)
Annál jobb sniper nem kell, és fejleszthető is. 1.7-ben legalábbis így volt érdemes megnézni most is. Egyébként a military exo-nak egy kicsit jobb a bullet prof-ja.
De az exo-k között nincs akkora eltérés, igazából 1-2 megfelelő arty-val lehet sokat dobni a cuccon.

proci985
Az 1.7-et én is átlag 10fps-el játszottam ki a konfigom-nál feltüntetett géppel.. :(
Szerintem tedd fel nyugodtan a 2-est, rá az 1.7 magyarosítása és uccu neki :))

[ Szerkesztve ]

A stabil diktatúra ugyanúgy társadalmi alku eredménye, mint a stabil demokrácia, csak az alku logikája más.

(#4107) morbias2


morbias2
aktív tag

Még jó hogy most steamon 2,49 euró :)

Ne próbáld! Tedd vagy ne tedd, de ne próbáld! (Yoda)

(#4108) proci985 válasza emre (#4106) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

ok, akkor az simán el volt csezsve optimalizáció tekintetébe.

akkor megy fel 2.0, magyarítást inkább hanyagolom :B :).

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#4109) PeL válasza emre (#4106) üzenetére


PeL
addikt

Hmm nem is néztem. De majd akkor ellesek oda, bár most megcsappant a pénzem kicsit a tuning miatt, amúgy azért választottam a monolith exot mert annak a legnagyobb az alap teherbírása meg alapból 3 artifakt rekesze van. Amúgy így is akkora armorom van hogy csak akkor halok meg instant ha fejbelőnek az alpha osztagosok, meg a közvetlen közelemben robbant gránáttól. Vettem valami fasza sisakot hozzá Hawaiitól. A radiation védelem nincs kimaxolva bár nem is kell mert az artifaktok egyből semlegesítik a radioaktív szennyezést. A teherbírásom most olyan 150kg körül van izombogyó nélkül :D 20.000 rubel értékű cuccot cipelek körönként, és végre tudok sprintelni is :DDD Már tényleg szinte csak az alpha osztag jelent rám veszélyt, kipróbáltam még a régi exomban berambóztam a Mercenary bázisra a jupiter gyárnál kb 20-an kezdtek el lőni egyszerre de még úgy is bírta a karakterem vagy 10 másodpercig a folyamatos sorozatokat :D Vöröslött a képernyő a találatoktól de alig fogyott a hp :D

Na megyek, most épp járom körbe zatonban az anomália mezőket artifactok után kutatva.

(#4110) PeL válasza emre (#4106) üzenetére


PeL
addikt

Megnéztem, a 2.0-ban a WC-s csávó nem árul fegyvert egyáltalán :S

(#4111) emre válasza PeL (#4110) üzenetére


emre
veterán

Elképzelhető hogy az is rang-hoz van kötve, mind az összes többi kereskedő. :O
Az 1.7-ben még egész jó cuccok voltak ezeknél az alternatív boltosoknál.

[ Szerkesztve ]

A stabil diktatúra ugyanúgy társadalmi alku eredménye, mint a stabil demokrácia, csak az alku logikája más.

(#4112) papaizsolt


papaizsolt
tag

Helló-sziasztok !

Régebben letöltöttem egy olyan módot ,ami segítségével több cuccot tudok rakni a hátizsákba ,csak elfelejtettem mi a mód neve .Megköszönném ,ha valami elküldené !

:R

(#4113) lordjancso


lordjancso
senior tag

Sziasztok!
Egy kérdésem lenne.
A S.T.A.L.K.E.R. játékok megjelenési sorrendje ugye az alábbi?
Shadow of Chernobyl
Clear Sky
Call of Pripyat
A SoC az alap játék, a másik két rész pedig folytatás, vagy kiegészítő, de mindkettő stand alone ugye?
Tehát a sztori tökéletes élvezését nem gátolja az, ha egymás után veszem meg őket, mert mindet külön kell telepíteni?

Rip and cut and mutilate the innocent, his friends, and again and again and on and on.

(#4114) Misi 007 válasza lordjancso (#4113) üzenetére


Misi 007
Közösségépítő

Pontosan így van ahogy leírtad. :K

(#4115) zuzu000 válasza lordjancso (#4113) üzenetére


zuzu000
őstag

Pontosan, ahogy mondod, de időrendi sorrendben a clear sky játszódik előbb. De ettől még jobb sorrendben játszani. :)

(#4116) lordjancso válasza zuzu000 (#4115) üzenetére


lordjancso
senior tag

Köszi szépen mindkettőtöknek!

Rip and cut and mutilate the innocent, his friends, and again and again and on and on.

(#4117) PeL válasza emre (#4111) üzenetére


PeL
addikt

Már "Call of Pripyat" rangom van szóval nem hiszem hogy ez miatt ne lenne valami úgy ahogy kellene, ez a csávó bizony nem árul fegyvereket a 2.0-ban :) Van nála egy SSP-9m vagy milyen overáll (az a sima narancssárga ecologist cucc) aztán csókolom. Amúgy nem tudom milyen bug az hogy egyszer Yanovon volt hogy kitörés után ellenség lett mindenki az állomáson, nem beszélt velem senki. Mentés visszatöltés segített csak, aztán meg Skadovsk-on is megcsinálta azt hogy mentem a Gauss dokumentumáért (az ajtó nyitva volt szóval akár kártya nélkül is le tudtam volna menni) és mikor meglett és mentem vissza akkor a Skadovsk-on is mindenki ellenség volt már. Vissza kellett akkor is töltenem egy korábbi mentést azt elölről az egész...

Amúgy a Dawn küldetéseit már megcsináltam majd kiléptem a csapatból, a mercenaryhoz vagy a monolith-hoz hogy lehet csatlakozni?

[ Szerkesztve ]

(#4118) emre válasza PeL (#4117) üzenetére


emre
veterán

Az 1.7-ben hat csapat volt akihez lehetett csatlakozni, de csak a teljes játék után volt aktív az a funkció. Addig a pda-ban sem volt nyoma ilyen lehetőségnek.

A stabil diktatúra ugyanúgy társadalmi alku eredménye, mint a stabil demokrácia, csak az alku logikája más.

(#4119) zuzu000


zuzu000
őstag

Ti megtaláltátok a szerszám pakkokat? Mert nem ott vannak, ahol az alapjátékba. Fölöslegesen kiadtam 6 ételt a zsoldosoknak :((( :DDD

(#4120) emre válasza zuzu000 (#4119) üzenetére


emre
veterán

Szerintem már írtam, hogy Bagolytól kell megvenni az információt ha nem akarod a zóna minden négyzetcentiméterét átkutatni. :DDD

De legalább kinyírtad őket utána? :U

A stabil diktatúra ugyanúgy társadalmi alku eredménye, mint a stabil demokrácia, csak az alku logikája más.

(#4121) zuzu000 válasza emre (#4120) üzenetére


zuzu000
őstag

Megtaláltam, jó borsos árakat kér értük.

Dehogy nyírtam, olyan éhesek voltak, harcolni se tudtak volna. Amúgy meg csak banditákat írtok. (meg zombikat, de ez magától értetődő) :)

(#4122) PeL válasza zuzu000 (#4121) üzenetére


PeL
addikt

Már freeplayben vagyok, az a feladat hogy 400 zombit ki kell nyírni Pripyatban, de rendesen megizzadtam mert felszálltak a helikopterek és egy szaros MP5-el meg egy hangtompítós PM-el vissza kellett jutnom a bázisra mert oda pakoltam le a ládába a cuccaimat, közben telespawnolódott a város zombikkal és beletelt vagy 1 órába mire vissza tudtam jutni nagy nehezen...

De imádom a zombikat amúgy, megölök egyet, a többinek fingja nincs hol lehetek de az összes környéken lévő elkezd sorozni és tuti oda ahol állok, ha bokor mögött, ha fal mögött, akkor is oda lőnek, még azok is akik a ház túloldalán állnak :DDD

(#4123) zuzu000 válasza PeL (#4122) üzenetére


zuzu000
őstag

A zombikban azt bírom, hogy megölöm, de még nyöszörögnek, és amire odaérek felkelnek :DDD

(#4124) emre válasza zuzu000 (#4123) üzenetére


emre
veterán

mert félmunkát végzel ;] :P

PeL Az 1.7-ben én a kikötő környékére tettem egy táskát, tele mindenféle földi jóval. De a kivonulás tényleg izzató volt.

Más:
Van az iskolában egy rejtekhely, azt megtalálta valaki, mert nem bírok rájönni hogy hol is lehet valójában a cucc. A legfelső emeletre felmenni sem tudok, de az első hármat átfésültem.
Alagsor pince, meg nincs alatta ha jól tudom. :F
Arról a H alakú épületről van szó ahol mindig sok a snork.

[ Szerkesztve ]

A stabil diktatúra ugyanúgy társadalmi alku eredménye, mint a stabil demokrácia, csak az alku logikája más.

(#4125) morbias2


morbias2
aktív tag

Sziasztok!
Én fel raktam az 1.7-t a leírtak szerint,de mikor betöltötte a mapot mindig leáll exe hibával.
Valaki tudja mit rontottam el?
Köszönöm!
üdv.
m2

Ne próbáld! Tedd vagy ne tedd, de ne próbáld! (Yoda)

(#4126) h8core válasza PeL (#4099) üzenetére


h8core
csendes tag

Végre elkészült! :DD Az SGM 2 és a Geonesis addon együtt, már kipróbáltam, teljesen stabil és elég jól optimalizálták, semmi akadás, közepes grafikán nagyon jól fut, azt hiszem ez az a mod ahol minden a helyén van :)
[link]

[ Szerkesztve ]

I have no business with the army, or the USS!

(#4127) h8core


h8core
csendes tag

A link elhelyezést még gyakorolni kell, mert nem az jelent meg amit szerettem volna :DDD , bocsi.

I have no business with the army, or the USS!

(#4128) zuzu000 válasza h8core (#4126) üzenetére


zuzu000
őstag

Linkelnéd, a modot? :DD

(#4129) PeL


PeL
addikt

Lehet CPU-t cserélek karácsony után és akkor rávetem magam az SGM 2.0+Geonosis-ra :)

(#4130) dodopek


dodopek
addikt

Anomáliáktól mentes, békés, artifractokban gazdag karácsonyt kívánok minden fórumtársamnak, és stalker rajongónak!

(#4131) Medvelászló


Medvelászló
senior tag

Boldog Karácsonyt kívánok mindenkinek! :C

(#4132) dodopek


dodopek
addikt

Sziasztok!
Felvettem egy olyan küldetést (ha jól emlékszem egy Thunderbolt nevű stalkertől) Zulu kéglije alatt, hogy keressem meg Kopacsiban a fegyverét.Onnan tovább irányítódtam a cementgyárhoz,ahol a jelzett pontnál volt egy hulla, de nem volt nála semmi.Ez most bug, vagy csak nem jó helyen kerestem?
A GPS cucc hogyan működik?Meg kell venni, mint az akna keresőt?Vagy hogyan?
Előre is köszi!

(#4133) zuzu000 válasza dodopek (#4132) üzenetére


zuzu000
őstag

Ugyanez nalam is, nem talalom a fegyot...

(#4134) emre válasza dodopek (#4132) üzenetére


emre
veterán

Nem a hullánál van, hanem az épület előtt (az udvar felöli részen) levő vasdarabban. ;)

A stabil diktatúra ugyanúgy társadalmi alku eredménye, mint a stabil demokrácia, csak az alku logikája más.

(#4135) stm_ válasza dodopek (#4132) üzenetére


stm_
tag

Nem bug, nem pontosan ott van ahol jelzi a térkép.

Menj ki az épületből ahol fekszik a hulla majd járd körbe. Az egyik oldalán lesz egy magasabb lépcső amin ha felmész már látod is a fegyvert.

(#4136) Süni 1985 F


Süni 1985 F
senior tag

Mindent ennek megfelelően csináltam--->>[link]de a magyarosítás félig mükszik félig meg orosz betűk vannak,ennyi erővel lehetne kinai is számomra :D
Másnak is ilyen vagy csak nekem?

TDI POWER

(#4137) dodopek válasza Süni 1985 F (#4136) üzenetére


dodopek
addikt

Tényleg ott volt a mordály! Kösz!
Süni! Lejjebb le van írva, hogy 1 file-t máshova kell tenni! Olvass vissza a PeL hozzászólásaiban....
PeL:
"A localization.ltx rossz helyen van :S egy mappával kijjebb kell rakni, nem a text mappában kell lennie mert az eredeti a \gamedata\configs\ mappában van. Oda másoljátok át, írjátok felül és lesznek ékezetek "

[ Szerkesztve ]

(#4138) PeL


PeL
addikt

Feltettem az SGM 2.0 + Geonosis-t hát eddig elég flottul megy, nyilvánvalóan az SGM 2.0-nak köszönhetően. És még CPU-t sem cseréltem. Viszont elég sok a hiányosság benne még, mármint szöveg részén, sok az orosz illetve a meg nem jelenő mondatok.

(#4139) Süni 1985 F válasza dodopek (#4137) üzenetére


Süni 1985 F
senior tag

Most már flottul megy :K

TDI POWER

(#4140) dodopek válasza Süni 1985 F (#4139) üzenetére


dodopek
addikt

:) PeL-nek köszönd.

(#4141) h8core válasza PeL (#4138) üzenetére


h8core
csendes tag

Valahogy ezek nekem fel sem tűntek, lehet azért , mert már annyiszor végigjátszottam. Viszont tényleg vannak hiányosságok, amelyeket nem tudom, hogy direkt vannak-e benne, vagy csak bug, pl. nincs az alkatrész fegyvereknek tároló doboz a szerelőknél és akármit próbálok nem indítja el a helikopter kulcs keresés küldetést! Igy pedig nem lehet a fő szálat elkezdeni.
Tehát még mindig vannak hiányosságok, de türelmesen várakozva ez egy nagyon jó mod lehet. :)

I have no business with the army, or the USS!

(#4142) zuzu000


zuzu000
őstag

Aki az SGM 2.0-t használja, fel tudná tölteni az alap
trade_zat_a2_barmen
trade_zat_b22_stalker_medic
trade_zat_b30_stalker_trader
fájlokat? Módosítgattam, de a játék bepöccent, és nem indul.
A gamedata/config/misc/trade mappában vannak :R

(#4143) PeL válasza h8core (#4141) üzenetére


PeL
addikt

Állítólag direkt vették ki mert az achievement után (80 alkatrész egy szerelőnek) annyira olcsó lett a javítás + modolás a cuccokra hogy nem fogyott a pénzed. Ezt én is kipróbáltam és valóban, olyan olcsón javítgatott Nitro a Yanovon hogy megérte minden talált fegyvert feljavítani és eladni Hawaii-nak, mindenképp hasznot hozott.

[ Szerkesztve ]

(#4144) dodopek


dodopek
addikt

Hú srácok! Ezt meg kell veletek osztanom...
SPOILER!!!
Jupiter, szabadítsd ki Mityájt küldetés.Egy nappal később értem oda (:D ), és fel volt hentelve az egész stalker csapat, akikkel ki kellett volna szabadítanom szerencsétlent.
Ráadásul akkor vettem meg a Duty exo-t, amin ugye gyárilag nincs éjjellátó. Nagyon kemény volt, mert a fejlámpát nem mertem felkapcsolni,totál sötétben, csak a hangok alapján ment a csata. Látni csak akkor láttam valamit, ha belenéztem a fegyver távcsövébe. Nagyon komoly volt! :D :D :D
Ja, és tudjátok, hogy van ott egy teleport, ami a jupiter vasútállomáshoz visz?

(#4145) PeL válasza dodopek (#4144) üzenetére


PeL
addikt

Minden nagyobb helyen van egy teleport amúgy, és mindig máshová visz :)

Legalábbis engem ritkán vitt kétszer ugyanoda egymás után egy teleport

[ Szerkesztve ]

(#4146) Süni 1985 F válasza PeL (#4145) üzenetére


Süni 1985 F
senior tag

PeL köszönöm a f*sza mod,magyarosítás cuccosokat!:)
Egyszer kitoltam már alapon a játékot de így sokkal élvezetesebb és izgalmasabb! :K
Gratulálok hozzá igen jól sikerült:C

TDI POWER

(#4147) PeL válasza Süni 1985 F (#4146) üzenetére


PeL
addikt

Köszi :R

Legközelebbi project az SGM 2.0 + Geonosis lesz valamikor :D

(#4148) PeL válasza h8core (#4141) üzenetére


PeL
addikt

Megtaláltam a beállítást ami visszarakja a szerelő melletti dobozokat a játékba:

\gamedata\configs\mod_parameters\mod_params.ltx

need_mechanic_details = false --> írd át true -ra ha vissza akarod rakni a játékba őket, megtaláltam hogy a játékos alvásszükséglete is ki van kapcsolva, én azt is bekapcsoltam benne, meg van pár hasznos beállítás ott, böngéssz :)

[ Szerkesztve ]

(#4149) zuzu000 válasza zuzu000 (#4142) üzenetére


zuzu000
őstag

Kéremszépen, valakiii :O

(#4150) emre válasza zuzu000 (#4149) üzenetére


emre
veterán

Én helyedben már rég letöltöttem volna megint az egész mod-ot, és onnét kimásoltam volna, ha már nem volt annyi eszem, hogy az egyetlen eredeti anyagról nem csináltam másolatot. :U

A stabil diktatúra ugyanúgy társadalmi alku eredménye, mint a stabil demokrácia, csak az alku logikája más.

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  S.T.A.L.K.E.R.: Call of Pripyat (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.