Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  S.T.A.L.K.E.R.: Call of Pripyat (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:07:14

LOGOUT.hu

Április 30-án a GSC Game World bejelentette az új projektüket, ami pedig nem más mint a S.T.A.L.K.E.R. következő epizódja, a Call of Pripyat.
Ez a 2. úgy nevezet "stand-alone" kiegészítője lesz a 2007-es Shadow of Chernobyl-nak, és ahogy ez lenni szokott, a fejlesztők most is eszközölnek számos fejlesztést.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#3101) iceman1988 válasza bluyoo (#3099) üzenetére


iceman1988
tag

akkor a "veles" detektor nem jó? mert a képen nekem tisztára úgy tűnt mintha az lenne. igaz a neve miatt nem voltam benne biztos... elvileg a tudósok adtak is egyet nem?

(#3102) iceman1988


iceman1988
tag

most olvasom, hogy Bagoly adja azt a küldetést ahol meg lehet szerezni a "SWAROG" detektort. de Bagoly meg azt mondja hogy nincsen több munkája számomra. azon gondolkodom, hogy valamit nem csináltam meg mert arra emlékszem, hogy Bagoly ad egy olyan küldetést, hogy szereznem kell 3 "Veles" detektort és el kell vinnem a tudósoknak...

(#3103) iceman1988 válasza rétisün (#3100) üzenetére


iceman1988
tag

közbe találtam neked egy megoldást.

(#3104) emre válasza iceman1988 (#3103) üzenetére


emre
veterán

Szerintem nem az lesz a megoldás, mert én akkor az XP-t cseréltem W7-re, úgy hogy a játékok maradtak egy másik partíción, és ezért kellett áttennem a mentéseket, mivel a két OS más helyen tárolja.

Én inkább újratelepíteném az egész játékot. :U

A stabil diktatúra ugyanúgy társadalmi alku eredménye, mint a stabil demokrácia, csak az alku logikája más.

(#3105) rétisün válasza emre (#3104) üzenetére


rétisün
veterán

újratelepítés is megvolt, 2x is....frissen telepítve, még magyarításnélkül sem indult el.
amúgy win7 32 bit alatt ugyanez......(ez csak amolyan "kölcsönkért" játék, de ezek után nem hiszem, hogy megvenném. max. kérek kölcsön egy másik verziót :B ilyenkor egyre inkább megértem, miért vesz valaki inkább konzolt, bár a stalker asszem pont nincs konzolra.)

[ Szerkesztve ]

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#3106) emre válasza rétisün (#3105) üzenetére


emre
veterán

A játékot próbáltad jobb egér, futtatás rendszergazdaként indítani?
Ez nálam az eredeti játékkal is előfordult random,és igazából fingom sincs mi a megoldás, de próbálkozni kell, szerintem megéri. :K Ezt a játék összetettsége miatt nem lenne érdemes konzolon játszani. :N

A stabil diktatúra ugyanúgy társadalmi alku eredménye, mint a stabil demokrácia, csak az alku logikája más.

(#3107) rétisün válasza emre (#3106) üzenetére


rétisün
veterán

igen, azt is próbáltam, variálva a kompatibilitással....terveztem megvenni eredetiben (most már egész jó áron meg lehetne venni) de ezek után nem szívesen bukák rajta még ennyit sem.....vagy mindenkinél csak a "kölcsönkért" verzió sz*rakodik?

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#3108) Lauda válasza rétisün (#3107) üzenetére


Lauda
félisten

Nalam a clear sky gyemant verzio nem indult el, csak bedobott egy kisebb ablakot es leallt a futtatas.. Aztan felnyomtam a win7 profot es ment minden. Majd ezutan megint win7 64 bit ultimate lett es azota egyik jatekkal sem volt problema. :F

(#3109) rétisün válasza Lauda (#3108) üzenetére


rétisün
veterán

de azért bosszantó, hogy az eredeti játék is ilyen furán működik, nem? mert ha ingyen van, megvonom a vállam, na bumm, ezzel sem játszok, oszt jó napot.
de ha nagyon akarok játszani vele, és hajlandó vagyok megvenni (és azért veszek/vettem is játékot, szoftvert), és még úgy is csak esetleg elindul, ha eleget kínlódtam vele, hát, azért az elég gáz.....

[ Szerkesztve ]

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#3110) Lauda válasza rétisün (#3109) üzenetére


Lauda
félisten

Persze, hogy bosszanto, en meg azon is gondolkodtam, hogy irok a kiadonak, forgalmazonak, de aztan hagytam a fenebe. Elobb kerestem vissza a dolgot es ott irtam, hogy egyik stalker se megy, ugye akkor meg csak a a soc es a cs volt. A mai napig sem tudom, hogy vegul mitol lett jo, mert mindegyik win7-re ugyanazokat a dolgokat telepitettem es a win7 profon illetve a mostani ultimaten se volt gond egyik jatekkal sem.

Mondjuk a stalkereknel az eredetivel is kell trukkozni, mert a cs pl. minden quickloadnal forgatta a lemezt, ezert ki kellett loni no dvd exevel, szep mi? :W ;)

[ Szerkesztve ]

(#3111) bim


bim
veterán

Hy guruk!

Most kezdtem bele a játékba és megkerestem 2 anomáliát de amint beteszem a ruhám tartójába azonnal sugárszennyezett leszek ami ki is nyír. Mit kellene tennem hogy védjenek? A ruhát hol lehet fejleszteni ? :F

(#3112) juhasz.p válasza bim (#3111) üzenetére


juhasz.p
aktív tag

Van olyan arti, ami elnyeli a sugárzást. Keress olyat is és a két fajtát használd egyszerre.

...ha a szar felkerül a polcra, máris azt hiszi lekvár lett belőle...

(#3113) iceman1988 válasza bim (#3111) üzenetére


iceman1988
tag

A ruhát amúgy Kardánnál lehet fejleszteni a Szkadovszkon.

(#3114) bim válasza juhasz.p (#3112) üzenetére


bim
veterán

pl. cirkusz ereklye ilyen lehet?
Közben megtaláltam a ruhafejlesztőt és iszonyat pénzért megjavíttattam plusz némi fejlesztés de agyam eldobom milyen árak vannak. :Y
Melyik munkák fizetnek a legjobban?
Már 3 helikoptert átvizsgáltam de a következőhöz nem tudok átjutni. (nem a fensíkra) :F

(#3115) emre válasza bim (#3114) üzenetére


emre
veterán

Az artefact kereskedés, és az egyéb stalkerekkel folytatott fegyver lőszer üzlet hozza a legtöbbet. A leamortizálódott stukkereket nem érdemes össze szedni, mert a javítás többe fog kerülni, mint amennyit kapsz érte. (Ha csak nem teszel fel trader mod-ot)

Melyik helikopter a problémás?
itt vannak okosságok az artefactokról

A stabil diktatúra ugyanúgy társadalmi alku eredménye, mint a stabil demokrácia, csak az alku logikája más.

(#3116) bim válasza emre (#3115) üzenetére


bim
veterán

Pont most futottam bele abba hogy egy leszállási pontnál kinyírtam pár ellent és összeszedtem annyi fegyót amennyit csak elbírtam erre nem kell senkinek. :W
Most hogy ne vesszen kárba egy privát tárolóba nyomtam bele az összeset. Szóval akkor kinek is tudok eladni jó árban fegyvert? :F
Azt látom hogy az ereklyék sokat érnek csak akkor ha eladom a nehezen megszerzett cuccot akkor a későbbiekben nem tudom magam használni. :O
Most picit bejárom a környéket és megpróbálok minél több pénzt szerezni hogy a ruhámat tudjam fejlesztetni. Közben már átugrottam a navigátor vezetésével a vasútállomásra is körülnézni de egy ilyen út 1000-be fáj. :(

szerk: az okosságot köszi. El is mentettem. Ugyanez magyarul nincs meg? :B

[ Szerkesztve ]

(#3117) Wasp91 válasza bim (#3116) üzenetére


Wasp91
aktív tag

Olyan fegyvereket szabad felszedni amik jó állapotúak, az kell a kereskedőknek. Csinálj mellékküldetéseket, a hajónál elég sok mindenkitől lehet kapni. Képződményeket majd a Veles vagy Swarog detektorral lesz jó keresni,azokkal nem nehéz.

Enyésszen minden rút kötöttség korlátozás, szabály életterem ne szűkítse ócska, poros morál

(#3118) iceman1988


iceman1988
tag

Swarog detektort hol kapok? Az az igazság, hogy most arra lenne szükségem a hűtőtornyos küldetés végett...
A segítséget előre is Köszönöm!

(#3119) Wasp91 válasza iceman1988 (#3118) üzenetére


Wasp91
aktív tag

Bagolytól vehetsz fel egy olyan küldetést hogy 3 Veles detektort szállíts le a tudósoknak, és ők átalakítják swaroggá. A 3 veles detektort nem nehéz összeszedni. Egyet kapsz az elején még Szakálltól, másik kettőt meg cselesen megveheted Hermanntól a tudóstól.

Enyésszen minden rút kötöttség korlátozás, szabály életterem ne szűkítse ócska, poros morál

(#3120) iceman1988 válasza Wasp91 (#3119) üzenetére


iceman1988
tag

Bagoly nem nagyon akarja nekem beadni azt a küldetést. A 3 "Veles" detektor amúgy már megvan...

(#3121) Scholes9 válasza iceman1988 (#3120) üzenetére


Scholes9
nagyúr

Időbe telik mire megkapod, nekem azt hiszem akkor adta oda, amikor már Pripyatban jártam :)

PS5 + PS VR2 <-> XSX <-> 65” S90C

(#3122) iceman1988 válasza Scholes9 (#3121) üzenetére


iceman1988
tag

Na akkor várok... Köszi a választ

(#3123) Scholes9 válasza iceman1988 (#3122) üzenetére


Scholes9
nagyúr

Nincs mit :)

PS5 + PS VR2 <-> XSX <-> 65” S90C

(#3124) Wasp91


Wasp91
aktív tag

Furcsa. Én még Jupiterben nem is jártam de már akkor meg volt Bagolytól az hogy vigyél 3 veles detektort a tudósoknak.

Enyésszen minden rút kötöttség korlátozás, szabály életterem ne szűkítse ócska, poros morál

(#3125) iceman1988 válasza Wasp91 (#3124) üzenetére


iceman1988
tag

Amikor először játszottam akkor nekem is hamar beadta ezt a küldetést. Most nem tudom mi van.

(#3126) Scholes9 válasza iceman1988 (#3125) üzenetére


Scholes9
nagyúr

Nálam is így volt, először hamar meglett, de a mostani végigjátszásnál elég későn adta oda a detektort.

PS5 + PS VR2 <-> XSX <-> 65” S90C

(#3127) bim válasza Wasp91 (#3117) üzenetére


bim
veterán

Már annak is örülök hogy tudtam szerezni egy olyan sisakot amin van egy első generációs éjjellátó. Kukim tele volt hogy a játék nagy része vagy sötétben vagy szürkületben megy és a zseblámpa fénye szart sem ér.
Most visszamentem a hajóhoz mert a vasútállomáson nem nagyon van meló. Úgy látom nekem ez a játék hónapokig be fog tartani. :W

(#3128) lsc válasza bim (#3127) üzenetére


lsc
nagyúr

Már annak is örülök hogy tudtam szerezni egy olyan sisakot amin van egy első generációs éjjellátó.

Miért nem fejlesztesz ?

Az élet kegyetlen .

(#3129) bim válasza lsc (#3128) üzenetére


bim
veterán

Nincs rá pénzem és amikor volt akkor meg a fejlesztőnek kellene szerszámot szereznem mert az alapszerszámaival amit meg tudott csinálni azt már megcsináltattam az AK-n és a rucin. :U

(#3130) Vladi válasza bim (#3129) üzenetére


Vladi
nagyúr

Szerezz neki szerszámot. :D
Egyébként meg ez egy tipikusan szöszmötölős játék. Én úgy csináltam, hogy amikor egy helyszínt már kiaknáztam, minden küldetés meg ereklye stb. megvolt, akkor mentem tovább.
Az elején még nehéz, de a közepétől már minden cuccból van elég.

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#3131) bim válasza Vladi (#3130) üzenetére


bim
veterán

Én sajnos azonnal amint volt pénzem átmentem a következő helyszínre megvizsgálni a lezuhant helikoptereket de rá kellett jönnöm hogy majd későbbi történet lesz az így most visszatértem a hajóhoz és ott fogok minden melót elvégezni. Azt már most látom hogy amilyen gyakran játszok a telem rá fog menni erre. :D

szerk: szerszámokat honnan tudok szerezni? :F

[ Szerkesztve ]

(#3132) lsc válasza bim (#3131) üzenetére


lsc
nagyúr

[link]

Az élet kegyetlen .

(#3133) Polllen válasza Vladi (#3130) üzenetére


Polllen
nagyúr

Amikor megláttam, hogy mekkora a térkép, nagyon elszontyolodtam, hogy csak ennyi???

Aztán 19 óra lett a vége... :) Valahogy adta magát, hogy minden küldetést megcsináljak, nem volt az az érzésem, hogy áá már megint ez... És a kisebb térkép miatt se ment el a kedvem tőle menet közben, hogy vazze még 600 óra mire odaérek...

Viszonyítás képpen... A SoH 2. végigjátszásom is 19 óra lett, igaz itt sok mellék küldetést hanyagoltam már... (ilyen tisztítsd meg a kutyák fészkét, lőjj nekem egy aranygyapjas vérszívódenevérzombit, stb...)

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#3134) Vladi válasza bim (#3131) üzenetére


Vladi
nagyúr

Érdemes beszélgetni a karakterekkel, kikérdezni őket. Ahogy észrevettem ebben a részben nem egyértelműek a feladatok, sok mindent információ morzsákból kell összeszedni.

Lehet előrerohanni is, de nem érdemes. Kicsit olyan, mintha jutalom játék lenne a rajongóknak, hogy kedvükre bóklásszanak a zónában. :D

Egyébként meg lehet aludni. Én este 8-tól hajnal 4-ig mindig aludtam, mint egy jó katona. :DD

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#3135) bim válasza lsc (#3132) üzenetére


bim
veterán

:C
Így már könnyebben fog menni. Van még ilyen videogyűjtemény ami segíthet ?
Vladi: ahhoz hogy értsem nagyon pihenten kellene játszanom ami egyelőre nem megy. Majd ha esetleg szabin leszek. :U

[ Szerkesztve ]

(#3136) Vladi válasza bim (#3135) üzenetére


Vladi
nagyúr

Hát igen, a zóna teljes embert kíván... :DD

Más, az "aztakurv@" jegyében:

link. :Y :DD Ez most vagy nagyon rossz lesz, vagy nagyon jó. Kell zóna hangulat minden mennyiségben, orosz nyelv, akció, plusz kis közép ázsiai filozófia és életérzés fűszernek. akkor nagyot üt. :DD :C

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#3137) emre válasza Vladi (#3136) üzenetére


emre
veterán

itt is volt már ;)

A stabil diktatúra ugyanúgy társadalmi alku eredménye, mint a stabil demokrácia, csak az alku logikája más.

(#3138) Vladi válasza emre (#3137) üzenetére


Vladi
nagyúr

Jóvan nem láttam. :D

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#3139) bim válasza Vladi (#3136) üzenetére


bim
veterán

Hát beszarás!
Zatonba beszereztem az első szerszámkészletet és gondolván hogy talán olcsóbb lesz a fejlesztés beletoltam 3 üveg vodkát a csávóba. Erre beb@szott. :W :W
Gondoltam sebaj amíg józanodik beszerzem a másik készletet is. Be is szereztem de még mindig kómás. Aludtam már 4 órát is de még mindig KO. :W :W :Y :Y ;] ;]
Kikészülök ettől az alkoholistától. :DDD

(#3140) Vladi válasza bim (#3139) üzenetére


Vladi
nagyúr

Hát igen. Ez a stalker.

spoiler: majd leszokik ne aggódj, kell a morális mondanivaló mivel fiatalok is játszanak vele. :DDD

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#3141) bim válasza Vladi (#3140) üzenetére


bim
veterán

Fejlesztem a sima stalker rucit de úgy látom szinte kidobott pénz az ablakon mert 20 rugóért van páncélozott a csaposnál. Persze az én szénné fejlesztett rucimért bírna adni 3200-at amikor ugyanezt a ruhát mindenféle fejlesztés nélkül 8 rugóért adja. Agyam eldobom. :Y
Arról nem is beszélek hogy végre kijózanodott a fejlesztő és egy rahedli fegyverfejlesztésnek akkor állt neki amikor letoltam a torkán még 2 üveg vodkát! :Y :W Fene az alkoholista formáját. :DDD ;]
Szóval ott tartok hogy van egy majdnem teljesen felfejlesztett sztalker rucim ami még így se valami hatékony és van egy jó kis fegyverem végre amin már van távcső és mindenféle apróbb finomítás.
Most megpróbálom az új ruha árát megkeresni. :U

(#3142) Wasp91 válasza bim (#3141) üzenetére


Wasp91
aktív tag

Exoskeletonra gyűjtögess. :)
Azok a katonai ruhák nem érnek 1 rubelt se.

Enyésszen minden rút kötöttség korlátozás, szabály életterem ne szűkítse ócska, poros morál

(#3143) bim


bim
veterán

Az akadozással lehet valamit kezdeni? Idegesítő hogy jól futna a játék ha nem akadna be ha lefutok 100métert. :(

(#3144) Vladi válasza bim (#3141) üzenetére


Vladi
nagyúr

Kapitalista játék. :DDD
Majd összejön a pénz. A végén nem fogsz tudni mit kezdeni vele.

Az akadással nincs mit tenni sajna. :(

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#3145) Wasp91 válasza bim (#3143) üzenetére


Wasp91
aktív tag

Nekem is akadozott. Megvolt pedig a 45-85 közti fps. Mégis meg-meg akadozott a játék. Meg így látszik ahogy futsz hogy tölti be a füvet a játék.

Enyésszen minden rút kötöttség korlátozás, szabály életterem ne szűkítse ócska, poros morál

(#3146) Scholes9 válasza Vladi (#3144) üzenetére


Scholes9
nagyúr

Ez valóban így van, Exo+full update a 12 töltényes shoti+full update a gépfegyver, most nem jut a nevük eszembe :) és még így is 100k+al mászkáltam :)

PS5 + PS VR2 <-> XSX <-> 65” S90C

(#3147) bim válasza Vladi (#3144) üzenetére


bim
veterán

Honnan a rákból lesz ennyi pénzem? Most nehéz elhinni 8 rugóval a zsebemben és mindennek horror ára van. :Y

(#3148) Vladi válasza bim (#3147) üzenetére


Vladi
nagyúr

Beindul majd a biznisz. :DD

mellékküldiket csináld! Meg lehet találni sok ereklyét. Majdnem minden lényeges szereplő ad feladatot jó pénzért. Plusz én elértem azt, hogy az egyik szerelő kedvezményesen dolgozik nekem, így jövedelmező a használt fegyver üzletág. :D

Csakhát ezek a kisebb küldetések időigényesek, sokat kell velük szöszmötölni. :U

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#3149) Scholes9 válasza bim (#3147) üzenetére


Scholes9
nagyúr

Szerezz egy Veles detektort és nagyon sok artit fogsz találni, az anomáliákban nézz körül ;)

PS5 + PS VR2 <-> XSX <-> 65” S90C

(#3150) bim válasza Scholes9 (#3149) üzenetére


bim
veterán

Veles detektorom már van. Akkor nekiállok nézelődni.
Azt a csodarucit a labornál lehet megvenni? :F

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  S.T.A.L.K.E.R.: Call of Pripyat (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.