Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  S.T.A.L.K.E.R.: Call of Pripyat (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:07:14

LOGOUT.hu

Április 30-án a GSC Game World bejelentette az új projektüket, ami pedig nem más mint a S.T.A.L.K.E.R. következő epizódja, a Call of Pripyat.
Ez a 2. úgy nevezet "stand-alone" kiegészítője lesz a 2007-es Shadow of Chernobyl-nak, és ahogy ez lenni szokott, a fejlesztők most is eszközölnek számos fejlesztést.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#3451) emre válasza bluyoo (#3450) üzenetére


emre
veterán

a vastagbetűs rész már nem Ő volt ;)

A stabil diktatúra ugyanúgy társadalmi alku eredménye, mint a stabil demokrácia, csak az alku logikája más.

(#3452) bluyoo válasza emre (#3451) üzenetére


bluyoo
nagyúr

:B
Ok most már látom.
Moderálom a moderátort. :DD
Vajon mi lett moderálva?

[ Szerkesztve ]

Bazinga!

(#3453) urban_borz válasza bluyoo (#3450) üzenetére


urban_borz
csendes tag

ezt most nekem mondod, vagy annak aki ennyire nem értette a poént? ...

byebye:D

make some fokken urban noise

(#3454) bluyoo válasza urban_borz (#3453) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Már nem tudom nem olvastam az eredeti kommentet.Akinek inge az vegye magára. ;]
béke

[ Szerkesztve ]

Bazinga!

(#3455) zoltanz válasza urban_borz (#3443) üzenetére


zoltanz
nagyúr

Inkább hagyjuk, jó játék, de nem elég pörgős széttördeli a sok cserebere, ideoda mendegélés, információcsere... (kétszer ennyi eksön lenne benne jó lenne sztem)

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#3456) rétisün válasza zoltanz (#3455) üzenetére


rétisün
veterán

ha belegondolok, egyik stalker sem az a cod féle 4 órás darálás, az már igaz....de ez hozzátartozik a hangulathoz, és azért még így sem válik annyira egysíkúvá, mint pl. az assassin's creed (az első, a másodikkal még sehol sem vagyok, arról nem tudok nyilatkozni :B )

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#3457) urban_borz válasza zoltanz (#3455) üzenetére


urban_borz
csendes tag

legalább van története

make some fokken urban noise

(#3458) zoltanz válasza rétisün (#3456) üzenetére


zoltanz
nagyúr

Jobb is a COD4 pl. Nem is aztmondom, hogy legyen olyan csak kétszer pörgősebb. :K

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#3459) lsc válasza zoltanz (#3455) üzenetére


lsc
nagyúr

Igen, ebben/ezekben néha gondolkodni is kell.

Az élet kegyetlen .

(#3460) urban_borz


urban_borz
csendes tag

végig vittem.. nagy élmény volt!
csak ajánlani tudom!

byebye:D

ui.: segítség kell szóljatok!

make some fokken urban noise

(#3461) rétisün válasza urban_borz (#3460) üzenetére


rétisün
veterán

és felszálltál a helikopterre a végén? :))

én azon gondolodom, hogy elkezdjem-e még egyszer (csak éppen most modosítva), vagy előbb fejezzembe a SoC-t, hogy ne keverjem a kettőt.

ja, még a CS is fenn van a gépen, azt úgy akarom majd újrajátszani, hogy összehaverkodjak a szeméttelpen a banditákkal..... már csak időmilliomosnak kéne lennem :DDD

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#3462) Phvhun válasza rétisün (#3461) üzenetére


Phvhun
őstag

Elsőre aszittem kántört akarod végigvinni :D

AC1 meg ha a sztorira figyelsz, és nem akarsz minden bigyót összeszedegetni, és továbbjátszol AC2-vel, és azt is végigviszed egy nagyszerű élmény.

Soc meg a legjobb stalker lehetett volna az összes közül, csak hiányzik belőle a fegyvertuning, ami visszamenve az újakról elég zavaró tud lenni.

Am csak nekem vannak olyan gondolataim, hogy komolyan el kéne látogatni egyszer a zónába ?

(#3463) rétisün válasza Phvhun (#3462) üzenetére


rétisün
veterán

sztem majdnem mindenki, aki játszott a stalkerekkel, gondolt már erre, sőt ha jól emlékszem, itt a ph!-n (vagy logouton,már nem tudom) volt egy fórum vagy blogbejegyzés egy zóna-kirándulás szervezéséről, de aztán nem tudom, mi lett/lesz belőle.

egyébként most már kicsit könnyebb odajutni, nem annyira zárt, őrzött az a terület. de ha jól tudom, még most is csak kísérővel engednek be, nincs ilyen "szabadon mászkálok mindenfelé" turizmus.

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#3464) Phvhun válasza rétisün (#3463) üzenetére


Phvhun
őstag

Ha szerzel egy orosz vagy ukrán rendszámot, szó nélkül beengednek, de nem ajánlott kategória, hiszen jó az, ha van előtted egy ember aki tudja a biztonságos utakat..

(#3465) Vladi válasza rétisün (#3463) üzenetére


Vladi
nagyúr

Volt kezdeményezés, de kicsit komolytalan lett, mikor páran mondták, hogy várjunk még fél évet, mert akkor lesz 18. :DDD
Nem jó ötlet amúgy. Én lebeszélnék mindenkit. :N
De ha zóna hangulatra vágysz, akkor Mo.-on van bőven elhagyathatott ipari terület, nagyon ott a fíling. Plusz némi painball és mehet a gém. :DD

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#3466) Lauda válasza rétisün (#3463) üzenetére


Lauda
félisten

Epeszu ember nem megy oda, en legalabbis igy gondolom. :)

(#3467) Phvhun válasza Lauda (#3466) üzenetére


Phvhun
őstag

Teljesen biztonságos.

(#3468) Lauda válasza Phvhun (#3467) üzenetére


Lauda
félisten

Micsoda?

(#3469) Phvhun válasza Lauda (#3468) üzenetére


Phvhun
őstag

Ha megfelelő társaságot viszed magaddal, akkor könnyedén visszaverhetőek a mutáns támadások.

(#3470) urban_borz


urban_borz
csendes tag

ne kavarodjon már el így az agyatok.. ez egy játék.. amúgy süni, igen felszálltam mivel teljesen végig vittem a játékot..

most kezdtem el a SoC-ot, ami szintén elnyerte a tetszésemet..

elnéznék én is csernobil közelébe, de nem sok érdekesség van a szétrobbant házakon kívül..

byebye:D

good hunting stalker

make some fokken urban noise

(#3471) rétisün válasza urban_borz (#3470) üzenetére


rétisün
veterán

csak azért kérdeztem, mert ha nem szállsz fel, akkor még (majdnem) ugyanúgy mászkálhatsz a zónában, mint játék közben, csak éppen már senki nem ad küldetéseket. de a monolitosok, stalkekrek, mutánsok megvannak, lövöldözni, keresgélni lehet....

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#3472) Scholes9


Scholes9
nagyúr

A 30km-es "zóna" még mindig igen veszélyes hely lehet, én tuti nem mennék el mondjuk Pripyatba...

[ Szerkesztve ]

PS5 + PS VR2 <-> XSX <-> 65” S90C

(#3473) Phvhun válasza Scholes9 (#3472) üzenetére


Phvhun
őstag

Épp ezaz, hogy nem veszélyes, ha tapasztalt vezetővel mész.

Megközelitőleg akkora sugárzást abszorbál a tested, amit egy nagy városban 1 hét alatt.
Alszol rá egyet, eszel egy almát, és ugyanott vagy ahol kezdted.

[ Szerkesztve ]

(#3474) rétisün válasza Phvhun (#3473) üzenetére


rétisün
veterán

esetleg seva ruhában.... :DDD úgy még annyi sugárzást sem kapsz....

[ Szerkesztve ]

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#3475) Scholes9 válasza Phvhun (#3473) üzenetére


Scholes9
nagyúr

Tény, h nem mind1 hova mégy persze, de pl a Vörös erdőben 1 percet sem töltenék el az is biztos :)

PS5 + PS VR2 <-> XSX <-> 65” S90C

(#3476) emre válasza Scholes9 (#3475) üzenetére


emre
veterán

engem azért érdekelne a dolog :K
mod: de tudom hogy a büdös életbe nem fogok eljutni oda....

[ Szerkesztve ]

A stabil diktatúra ugyanúgy társadalmi alku eredménye, mint a stabil demokrácia, csak az alku logikája más.

(#3477) rétisün válasza emre (#3476) üzenetére


rétisün
veterán

nem látszik a képeken az erdész háza :DDD

én is megnézném....persze úgyse jutok el oda, marad a játék. lassan úgyis lesz stalker 2.

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#3478) urban_borz


urban_borz
csendes tag

jó lehet itt egy esti vadászat.. kimenni egy gépágyúval felszerelt katonai hummerrel az erdőbe.. kettesbe berakni a sebességet.. lassan gurulni miközben egy fényszóróval pásztázod a tájat.. és ha jön valami hadd szóljon!

elmennék szívesen megnézni.. de azért lehet hogy mégse.. :(((

byebye:D

good hunting stalker

[ Szerkesztve ]

make some fokken urban noise

(#3479) Piftuka


Piftuka
veterán

Sziasztok!

A videokártyámhoz járt ez a Steam játék, így feltelepítettem, s belevágtam. Egyelőre tetszik, de kicsit tanácstalan vagyok az elején.

Spoiler nélküli segítségre, inkább pár jótanácsra van szükségem.

Kicsit nehézkesen boldogulok; kevés a pénz és jellemzően még az alapfelszerelést használom. Egy "Bear" detektort azért sikerült már vennem.

Megcsináltam azt a küldetést, amikor Szakállnak kell segíteni a banditák elleni harcban, akik a szomszédos hajó sztalkereit akarják legyilkolni. Valamint ennek folytatásaként az erdőgazdaságnál lelepleztük a kereskedőt és a "Szolgálat" embereit.

Viszont pár hasznos apróságon kívül eddig nem kaptam komoly jutalmat.

Tudom, hogy a különféle "artifact"-okat kellene gyűjtenem, mert azokban van a "nagy pénz, ezért a "leégett falu" helyszínen megtaláltam a vörös kristályt.

A probléma az, hogy még a detektorral óvatosan haladva is, s sietve felvéve a tárgyakat mentem be a hőanomália közepébe, de sokat sebzett, a ruhám romlott, s elhasználtam pár hasznos csomag gyógyszert.

Ráadásul az előzetes várakozásoknak megfelelően ("az artifact-ok sokat érnek") csalódás, hogy a piros kristályért 1640 rubel volt a legtöbb, amit ajánlottak.

Viszont a tetőn felvettem a "Vintar" mesterlövész puskát. (Viszont még nem használtam, mert csak 10 lövedék van hozzá.)

(Éppen előtte szereltem fel az AK-t egy távcsővel! Nem kevés pénzért. :O )

Egyébként még az alap ruházatom van, amelybe 2 módosítást berakattam, s fő fegyverként a H&K-ra emlékeztető géppisztolyt használom 1-2 alap módosítással és hangtompítóval. Mellette a sok lövetű Chaser (?) shotgun-t állatok ellen, közelharcra.

Kötszer, gyógyszer van elég szerintem (8-10-15 darab mindegyikbőlt, s 1-1 a komolyabb gyógyszerekből, italokból.)

Viszont 1.000-2.000 rubel az összvagyonom a felszerelés javítását követően. Ebből viszont nem tudom azokat sem kifizetni, akik valami jó tippet adnának, vagy elvinnének valami távoli helyre.

Szóval a gond, hogy nem tudom, milyen irányba (szó szerint és átvitt értelemben) kellene elindulnom, hogy sikerüljön jobban boldogulnom!? :F

Hogyan juthatok több pénzhez, s azáltal jobb felszereléshez?

Tudtok ebben pár hasznos tippet adni nekem?

Köszönettel: Piftuka

"Aquila non captat muscas."

(#3480) Vladi válasza Piftuka (#3479) üzenetére


Vladi
nagyúr

Szia!

Ez egy ilyen játék. Sokat kell mászkálni, keresgélni. Van ugye egy fő történeti szál. Ezen kívül kisebb küldetéseket lehet vállalni. Meg kereskedni. Minden lényeges karakternek lehet segíteni. A kereskedőknek és a fegyvermestereknek is lehet küldetést csinálni. Meg vannak rejtekhelyek, aminek koordinátáit a hulláknál találod. De a fosztogatókat minden mennyiségben pusztíthatod, pár rubeles fegyver mindig van náluk.

Jah és nagyon kopott fegyvert nem vesz meg a kereskedő. A javíttatás meg többe kerül, mint az értéke. Ereklyéket az anomáliákban találsz. Majd mindben van. De az értékesebbeket nehéz megtalálni.

A játék elején még ilyen a dolog, de lassan beindul a bolt, akkor annyi rubel lesz, hogy nem bírod majd elkölteni. De addig még egy kicsit kubikolni kell, ha kezdő vagy, olyan 15-20 óra játék... :DDD

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#3481) Piftuka válasza Vladi (#3480) üzenetére


Piftuka
veterán

Szia!

Köszi a segítséget! ;)

Ha jól sejtem a holttestek átkutatását követően jelent meg a térképemen két helyen is zöld színnel jelölve, hogy "rejtekhely"? Azok közül az egyiket felkerestem, de semmit nem találtam ott.

(Viszont egy jelöletlen alagútban, a "vérszopók fészke" alatti csatorna egyik végében találtam egyet, amikor kiváncsiságból elmentem a zárt végéig. Ott volt 1 pisztoly, s némi felszerelés. Ellenben nem volt jelölve a térképen.)

A 15 óra játékon szerintem túl vagyok, ha nem is egy huzamban, hanem több részletben. :)

A részküldetéseket folyamatosan vettem fel, de egyelőre csak Szkadovszk-on.

A problémám az, hogy a távolabbi helyekre 2.000-3.000-ekért akarnak elvinni, s úgy nehéz, ha kb. 4.000-5.000 maximum a "forgótőkém".

Most Bagoly még 2.000 kér azért az információért, hogy hol találok mérgesgázt. Ha jól sejtem, azt mindenképpen ki kell fizetnem.

A rossz fegyvereket egyébként el szoktam dobni, csak olyat vittem el, ami alig volt sérült. Azt megjavíttatva több pénzt kaptam érte, mint javítás nélkül. Ettől függetlenül ez "aprópénz".

Az 5. helikopter helyszínnél találtam egy másik "artifact"-ot, azért már kétezer valamennyit adnának.

Ezeket eladjam? Honnan tudom, hogy melyik "artifact"-ot kell megtartani, s melyiket eladni?

BTW... kik azok a "kereskedők" és a "fegyvermesterek"? :F

"Aquila non captat muscas."

(#3482) Vladi válasza Piftuka (#3481) üzenetére


Vladi
nagyúr

Általános tanács, hogy próbálj együttélni a zónával. Beszélgess el a karakterekkel. Hol mit találsz.

A kísérőnek pl. lesz egy küldetése, amit ha megcsinálsz utána fillérekért, vagy ingyen is kísér. A kereskedők minden fontos helyszínen vannak. A hajóban a lent a csapos, meg az emeleten is. Hátul meg az iszákos Kardán a fegyvermester. :D

A csaposnál (asszem Bagoly. Már összefolyik nekem a három rész :DDD ) pl elmondja, hogy milyen aritkat keresnek a feketepiacon jó pénzért. Azt tartsd meg magadnak, amit használni akarsz.

Fegyvert venni nem érdemes. Néhány csetepatét ha kiszúrsz, akkor az ott maradt hulláknál találsz sok érdekes holmit. De vigyázz, mert ebben a részben már a gép is rendesen hullarabol. :Y

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#3483) rétisün válasza Piftuka (#3481) üzenetére


rétisün
veterán

fegyvermesterek azok, akiknél a fegyvereket javíttatod, tuningolod.

jól sejted, a hullákat átkutatva jelennek meg a rejtekhelyek a pda-n.

nem tudom, kinek mennyire csalás, mennyire csak amolyan segítség, de vannak kisebb-nagyobb modok, ezekkel tudsz pl. 500 kilót vinni, így azért könnyebb gyüjtögetni és némi pénzre szert tenni.

artifactokról kapsz némi infót, ha a hátizsákban ráviszed a kurzort, vegy rákattintasz, érdemes megtartani, amelyikek csökkentik a sugárzást, a vérzést, növeli a kitartást (tovább tudsz futni) ruhától függően 2-4-et tudsz egyszerre használni, a ruhák is fejleszthetőek.

én is keveredek a részek között, éppen az első résszel játszom, de nem régen fejeztem be a clear sky-t (2. rész), előtte toltam ezt.

ja, és vigyázz, mert nagyon el tud kapni a hangulat :K

első hsz-ben vannak linkelve egész jó, részletes térképek minden területről.

[ Szerkesztve ]

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#3484) Piftuka válasza Vladi (#3482) üzenetére


Piftuka
veterán

Köszi az újabb tippeket! :R

Így már világos, hogy ki a "kereskedő" és a "fegyvermester". Azt hittem, hogy az valami közösségek gyűjtőneve, mint pl. a "banditák". :D Természetesen az említett személyekkel már elbeszélgettem, s csinálom a küldetéseiket.

A "kísérő" az melyik karakter a hajón? Mert több olyan karakter is van, amelyik pénzért elvinne több helyre is.

Konkrétan melyik az, amelyikkel érdemes "barátkozni", hogy olcsón kísérjen?

"Aquila non captat muscas."

(#3485) Piftuka válasza rétisün (#3483) üzenetére


Piftuka
veterán

"artifactokról kapsz némi infót, ha a hátizsákban ráviszed a kurzort, vegy rákattintasz, érdemes megtartani, amelyikek csökkentik a sugárzást, a vérzést, növeli a kitartást (tovább tudsz futni) ruhától függően 2-4-et tudsz egyszerre használni, a ruhák is fejleszthetőek."

Köszi a tippeket, neked is! ;)

Az artifact-ok csereberélhetőek, ill. eltávolíthatóak egy-egy ruhából, ha már használtam őket?

"Aquila non captat muscas."

(#3486) rétisün válasza Piftuka (#3485) üzenetére


rétisün
veterán

igen, pl. ha ruhát cserélsz (mondjuk olyan van rajtad,aminek a golyóállósága jó, de sugárzásos területen olyanra cseréled, ami jobban véd a sugárzástól) "átkerülnek" a hátizsákodba, és megint be kell raknod a másik ruhába (ha jól emlékszem) de ki is veheted a tartóból,és tehetsz be másik artifactot.

[ Szerkesztve ]

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#3487) Vladi válasza Piftuka (#3484) üzenetére


Vladi
nagyúr

Azt hiszem a fehér kabátos a kísérő. De a térképen nagyobb ponttal jelöli a fontos személyeket. Ott meg tudod nézni. De lehet van több kísérő is. Nem vagyok most a zónában, nem emlékszem fejből. :F :C

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#3488) Vladi válasza Piftuka (#3484) üzenetére


Vladi
nagyúr

Hehe. Bóklásztam 2 órát a zónában, összejött 30k rubel. ;]

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#3489) Mcarthur


Mcarthur
csendes tag

Hali!
Segítség: Jupiter pályán a titkos fegyverraktár hol van pontosan , mert 2napja nem találom, csak barangolok a kőfejtő fölötti "cirkuszos" kocsiknál....
"rossz" helyre tettem le az anomália figyelő cuccost, és a végére a betonkádhoz már nem maradt, pluszt nem kapok, akkor ezt a küldit buktam fullra?
köszke

(#3490) zoltanz válasza zoltanz (#3458) üzenetére


zoltanz
nagyúr

Swap -ot azt szereti 512 RAM mellé kért még 1,8 GB -ot. :D

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#3491) Piftuka válasza Vladi (#3488) üzenetére


Piftuka
veterán

Most, hogy a "Vérszopós" küldetésen végigmentem (felfedtem a doktort, valamint elpusztítottam a vérszopók fészkét gázzal), s eladtam a "kacat" fegyvereket, és két olyat, amit egy-egy rejtekhelyen találtam, nekem is 29.000 rubel a vagyonom. :)

Alakul ez. :K

Fegyverben a gyorstüzelő shotgun-t (a lehetséges módosításokkal) használom a mutánsok ellen, valamint a Viper gépkarabélyt, szintén a lehetséges módosításokkal és hangtompítóval. (Az alap ruházatomat is a lehetséges módosításokkal használom.)

A többi módosításhoz már szükség lenne szerszámokra, amelyekkel Kardan több módosítást is elvégezhetne, de eddig nem találtam egyet sem.

Kérdéseim:

1. Van tippetek, hogy első körben melyik területen keressek szerszámot?

2. A "Leégett falu" egyik házában talált "Vintar Sniper Rifle"-t érdemes őrizgetni, vagy eladhatom?

3. Bagoly számára 1 Veles detektort találtam (Szakáll adta a vérszopók elpusztításáért), a másik kettőt hol érdemes keresnem?

4. El szabad adnom Morgan PDA-ját (még a játék elején szereztem meg) és a konvojban talált 3+1 db "Utasítást" Bagoly számára? Vagy érdemes ezeket/bármelyiket megtartanom, mert egy másik, későbbi szereplő több pénzt ad értük?
Esetleg szükség lehet rájuk máshol?

5. Honnan tudom, hogy ha leadok egy rendelést Fürge (Nimble, a Szkadovszk hajón) számára, akkor az adott fegyver- és ruhatfajtából pontosan melyik típust fogja hozni?

6. Egyáltalán mit érdemes nála rendelni? (Olyasmit olvastam, hogy a "Clear Sky ruha" sokáig jó, de nem tudom, melyik ruhakategóriában - mivel kettő ilyen van - található. :F )

Megköszönöm a segítséget! ;)

"Aquila non captat muscas."

(#3492) Vladi válasza Piftuka (#3491) üzenetére


Vladi
nagyúr

1. Van. De nem mondom meg. :D Beszélgess karakterekkel, 1-2 ad majd tippet, amiből rájössz. Ez a játék nem szájbarágós, van amit infó morzsákból kell összerakni.

2. Egyik legjobb mesterlövész fegyver. Később lesz még belőle sok, de a játék ezen szakaszában igen ritka kincs.

3. Lesz majd detektor, lehet venni, meg kapod küldetésnél, stb.

4. Morgan pda kell majd később úgy emlékszem. A többit eldöntöd.

5. Ezt nem értem. :F

7. Te, ne játsszuk végig helyetted? :DDD Fedezd fel a dolgokat, úgy jó a játék.

512 mega rammal tolod? Atyaég. :Y

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#3493) Piftuka válasza Vladi (#3492) üzenetére


Piftuka
veterán

1. Nem baj, ha nem szájbarágós. Éppen amiatt szimpatikus, hogy nem egy "lődd szét mindet" FPS, hanem sztori és küldetés alapú. (Mint egy egyszerűbb RPG és kalandjáték ötvözete.)

2. Komolyan olyan jó az a mesterlövész puska? :Y Egyszer kipróbáltam, de igen kicsinek találtam a sebzését, ráadásul nagyon visszarúg. Szóval nem használtam. Viszont mivel az egyetlen, amit eddig találtam, "jegeltem" a privát ládámban.

Egyébként sem láttam eddig nagy hasznát, mert a lehető legkevesebb embert szeretném likvidálni. Eddig csak banditákat vadásztam le Szakáll megbízásából (amikor a Sztalkereket akarták kifosztani).

4. Hát ha nem kell később sehová az a 4 db papír ("Utasítás"), akkor természetesen eladom.

Azért kérdeztem, mert nem akarok úgy járni, hogy végigtolom a játékot mondjuk a 95%-áig, aztán ott derül ki, hogy tölthetem vissza a 15%-os állást, mert eladtam a papírokat, amelyek a befejezéshez kellenek. Vagy ennyire nem "kötött" a játék? Nincsen olyan tárgy, amelyet "ideje korán" eladva nem lehet befejezni?

5. Hát ugyebár Fürgénél lehet rendelést leadni különféle fegyverekre és két féle ruhára.
Egy bizonyos összeget előre kér, a többit a termék átvételekor kell kifizetni neki.

Azt hallottam, hogy egy-egy fegyver kategóriában több féle fegyver is van, a ruhák esetében szintén ez jellemző.

A rendelést viszont úgy lehet leadni, hogy "Hozz nekem egy jobb pisztolyt/gépkarabélyt/páncélt/stb."

Ezek szerint teljesen véletlenszerű, hogy adott tárgykategórián belül milyen típust fog nekem hozni?

"Aquila non captat muscas."

(#3494) rétisün válasza Piftuka (#3493) üzenetére


rétisün
veterán

a papírokat eladhatod, mert ha olyan papírt/dokumentumot találsz, ami később kelleni fog (pl. majd a gauss puska dokumentációja) azt egyrészt küldetésben kell megkeresned, másrészt jelölni is fogja az inventoryban pirossal, hogy nem lehet eladni, mint ahogy már most is van olyan tárgy, amit nem tudsz eladni egy-egy kereskedőnek, vagy nem tudsz vele üzletelni másik karakterrel.

fürgéről nem tudok nyilatkozni, én nála a csak a seva ruhát vettem, amikor kellett a pripjatyi úthoz, azt viszont ilyen néven lehetett rendelni, tehát nem is hozhatott mást.

mod: talán a lövész papírjait nem érdemes eladni, mert ő ad értük egy relikviát, ami drágább, mint amennyit pl. szakáll ad a papírokért, kár, hogy a lövésszel majd csak pripjatyban találkozol, a játék vége felé.....

[ Szerkesztve ]

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#3495) Piftuka válasza rétisün (#3494) üzenetére


Piftuka
veterán

Köszi az újabb info-kat!

A Fürge féle rendelésekkel kapcsolatban lehet, hogy azért kérdeztem számotokra érthetetlen dolgot, mert konkrét rendelést nem adtam még le.

Eddig csak elbeszélgettem vele, amikor elmondja, hogy mennyi lesz a teljes összeg, s mennyit kell előre fizetni. Ezek szerint - gondolom - ha azt választom, hogy "rendben", odaadom neki az előleget, akkor megjelenik egy újabb "menü", ahol a konkrét típusokat ki lehet választani, s akkor azt hozza meg rendelésre?

"Aquila non captat muscas."

(#3496) rétisün válasza Piftuka (#3495) üzenetére


rétisün
veterán

nem tudom.....
de ha csinálsz egy gyorsmentést, és utána rendelsz valamit, akkor nem veszthetsz semmit, mert ha nem úgy működik, ahogy gondoltad, csak visszatöltöd a mentést.

a fürge a részeges, ugye jól emlékszem? kicsit keveredik a 3 rész, ha 3 hónap alatt játszol mindegyikkel :))

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#3497) Piftuka válasza rétisün (#3496) üzenetére


Piftuka
veterán

Fürge (Nimble) a Szkadovszk második emeletén ücsörög, s nála lehet leadni a rendelést "különleges" fegyverekre és ruhákra.

A "részeges" figura Kardan, aki az első emeleten, a folyosó végén ül, s a fegyvereket és tárgyakat tudja "upgrade"-elni különféle módosításokkal.

[ Szerkesztve ]

"Aquila non captat muscas."

(#3498) rétisün válasza Piftuka (#3497) üzenetére


rétisün
veterán

mondtam, hogy keverem :DDD

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#3499) Piftuka válasza rétisün (#3498) üzenetére


Piftuka
veterán

Nah, szereztem némi pénzmagot az "artifact"-ok gyűjtögetésével, s leadtam Fürgénél rendelést mindegyik féle fegyverre és ruházatra.

Úgy van, ahogy fentebb írtam. Nála nem lehet konkrét termékre rendelést leadni. Hogy mit hoz, az akkor derül ki, amikor leszállította.

Ez az összes ilyen karakternél így van a másik településeken is, vagy csak nála?

"Aquila non captat muscas."

(#3500) rétisün válasza Piftuka (#3499) üzenetére


rétisün
veterán

ha jól emlékszem, így rendelni csak fürgénél lehet. rajta kívűl csak kereskedők vannak, mint szakáll, meg az a másik egy szinttel följebb (a neve most nem ugrik be, talán bagoly? :F ) meg persze a töbi helyszínen is van. de náluk legalább pontosan tudod, mit veszel.

[ Szerkesztve ]

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  S.T.A.L.K.E.R.: Call of Pripyat (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.