Hirdetés

2024. május 9., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Router gondok (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-04-10 12:39:33

LOGOUT.hu

Router gondok

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#41401) Doky586 válasza MadMancs (#41400) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Ne kapcsold ki... :K
ez a megoldás

(#41402) woodworm válasza MadMancs (#41400) üzenetére


woodworm
veterán

Ha 100-as csatorna feletti, akkor a dfs scan.

(#41403) MadMancs válasza Doky586 (#41401) üzenetére


MadMancs
veterán

Nem szoktam, de EON néha megteszi helyettem is. 😁Illetve csak csak jön egy friss FW. 😁

Kedvező árú mobil előfizetésekért keress bátran. +36708034865 <-- Tel/SMS/WhatsApp, http://mancsmobiltavkozles.hu , szabo.norbert@mancsmobiltavkozles.hu ,

(#41404) MadMancs válasza woodworm (#41402) üzenetére


MadMancs
veterán

Igen 100 feletti 🙃

Kedvező árú mobil előfizetésekért keress bátran. +36708034865 <-- Tel/SMS/WhatsApp, http://mancsmobiltavkozles.hu , szabo.norbert@mancsmobiltavkozles.hu ,

(#41405) Graphics


Graphics
Jómunkásember

Üdv!

Nem annyira router gond, hanem inkább felmerülő kérdés.

Adott egy AC66U B1, ez most a fő routerem, ezt cserélem egy AX57U-ra.

Kérdés, van-e mód arra, hogy a mostani beállításaimat átvigyem az AC66u1->AX57-re?

Mert nem lenne lélekjelenlétem újrakonfigolni mindent is :D

A helyzet bonyolódik, hisz van egy AX53-as Meshben.

Kimenteni kibírom a beállításokat egy CFG fájlba, kérdés merjem-e ezt visszatölteni?

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#41406) woodworm válasza Graphics (#41405) üzenetére


woodworm
veterán

Ne tedd!
Az nvramban vannak architektúra fűggő beállítások is, ami esetleg meg sem jelenik a webui felületén.

(#41407) Graphics válasza woodworm (#41406) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Átviszi,de utána nem tudok belépni, így valami nem kerek

Marad a manuál terápia... :(

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#41408) JHC


JHC
tag

Üdv!
A képen lévő bekeretezett részhez mit szóltok?
A valóságban ilyen természetesen nem működhet. Az 1.51, és az 1.52-ből a feljebb lévő egy-egy hotspot, ami dróttal van bekötve a hálózatba. Az alsó 1.52-esnek hazudott, valójában 1.53 címen lévő eszköz, a felette lévő 1.52-hez kapcsolódik wifin, jelerősítő üzemmódban. Minden eszköz megfelelően van konfigolva, fix ipvel ellátva, a router dhcp tartományán kívül. Ha win parancssorban kiadom az arp -a parancsot, akkor helyesen jelennek meg az ip címek. Mind három eszköz TPlink TL-RE855. Még annyi, hogy a legalsó eszköz, ami a felette lévőhöz wifin kapcsolódik, ha nem neveztem volna el akkor a router ezen képernyőjén csak MAC címmel lenne mutatva, míg a másik kettőt felismeri TL-RE855-nek. Mindegyik eszköz új, a gyári, és amúgy a legfrissebb firmware-t tartalmazza. Ti esetleg találkoztatok ilyennel.

Ami még érdekesség, hogy ma úgy lerohadt a belső hálózat, hogy ki sem láttunk az internetre, 2 alkalommal is, míg ki nem húztam az alsó eszközt a konnektorból. Lehet esetleg attól, hogy amúgy ez egy elég forgalmas helyen van és túl sok lehetett a csatlakozási kérelem, bár a jelszót rajtam kívül senki nem tudja, mert egyenlőre csak próbából vannak az eszközök ott ahol vannak?

[ Szerkesztve ]

(#41409) StLui


StLui
veterán

Sziasztok!
TP-Link Deco M9 plusz szettem van pont 3 éve de a fő egységnek kinevezett darabnál a nappaliban gondjaim vannak egyre nezebben akar csatlakozni a tévé is, és a számítógépem is hozzá, ma is végül az újraindítás segített. Bekapcsolom a tévét, majd indítom a YT appot rajta, és kb 2-3 próbálkozás után kapcsolódik, addig azt írja nincs internet. Mintha csatlakozna a routerhez, de nincs net. Gép is alvó üzemből vagy kikapcsolt állapotból indítva nincs internetelérés, itt most is csak a router újraindítás segített. Eddig általában elég volt várni pár percet. (egyszer mintha azt írta volna ki, csak későn vettem észre, hogy nem kap dhcp-t, sajna hálózatos ügyekhez h.lye vagyok)

Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

(#41410) StLui válasza StLui (#41409) üzenetére


StLui
veterán

bocs, közben kiderült, hogy fiamnál lévő egység is csinálja (csak eddig nem panaszkodott), telefonon ki-be kell kapcsolgatnia a wifi-t, mert csatlakozik, csak nincs intrenet, sokat xbox-ozik, azzal nem nagyon tapasztalja, pedig online játszik. Nem tudom számít-e így belegondolva, optikai net van, az csatlakozik egy szolgálattói routerbe, HUAWEI EchoLife HG8245H, ahol 3 kimenet a tévéknek lett úgy tudom beállítva, egy megy az én M9-es routerembe.

Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

(#41411) mezis válasza StLui (#41409) üzenetére


mezis
nagyúr

Üdv.!
Milyen az étered?

mezis

(#41412) StLui válasza mezis (#41411) üzenetére


StLui
veterán

ez jó lesz? Vírus és málna nem a miénk, családi ház, ez a kettő a szomszéd.

Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

(#41413) kpityu2 válasza StLui (#41412) üzenetére


kpityu2
őstag

Tedd 6-osra.

Okos mérnök a hülyeséggel is kalkulál. Avagy, a "Figyelj oda jobban" tábla nem munkavédelmi eszköz....

(#41414) mezis válasza StLui (#41412) üzenetére


mezis
nagyúr

Az M9-ed UTP-n csatlakozik a routerhez és AP módban ugyanazon a frekvencián (csatornán) nyomul, mint a HG8245?

mezis

(#41415) StLui válasza kpityu2 (#41413) üzenetére


StLui
veterán

Sajnos nem tudom deco app-ban ezt hol tudom állítani. Amúgy általában csatlakozik csak internet nincs.

[ Szerkesztve ]

Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

(#41416) StLui válasza mezis (#41414) üzenetére


StLui
veterán

Azt gondoltam a Huaweinek nem is megy a wifije mert nem is "látom"

[ Szerkesztve ]

Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

(#41417) mezis válasza StLui (#41416) üzenetére


mezis
nagyúr

Van két WiFi AP-d a 2,4Hz-es sávban és egy az 5GHz-es sávban. Ezek megfelelő elhelyezéssel akár az egész házat lefedhetik.

mezis

(#41418) StLui válasza mezis (#41417) üzenetére


StLui
veterán

Igen, 3db deco9 van, nincs is gond a lefedettséggel, a gond az, hogy nem ad netet, hiába vagyunk egy szobában vele.

Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

(#41419) Doky586 válasza StLui (#41412) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog


1-5-9-13 valamelyikét kell választani.

(#41420) StLui válasza Doky586 (#41419) üzenetére


StLui
veterán

Más meg a 6-ost írta, de továbbra sem találok erre lehetőséget a deco app-ban. (böngészőből ezt meg még sosem kellett, tudtam elérni)

Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

(#41421) NdrewSunix


NdrewSunix
senior tag

Sziasztok!
Vettem egy Tenda AC10 routert, mert pár év után keveseltem a Digis gyári eszközön a gigabites lan csatlakozót.
Csatlakoztattam a Digis kütyühöz az új routert, beállítottam, a Digis wifit kinyomtam és a Tendáét használjuk most. Valami oknál fogva hetente kb. egy alkalommal elmegy a net, wifin és lan kapcsolaton is. Újraindítás után idővel megint működik.
Mik okozhatnak ilyen problémát, mit állítsak esetleg a routeren, hogy ne legyen ilyen probléma a jövőben?

(#41422) kpityu2 válasza NdrewSunix (#41421) üzenetére


kpityu2
őstag

Hát, én azért kukáztam egy Tenda-t, mert bejövő net szakadásnál nem csatlakozott vissza. Utána álltam át Asusra, aminél ilyen probléma nem volt. Utólag kiderült, hogy a bejövő netem volt instabil és a Tenda ezt nem tudta lekezelni az Asus meg igen.

[ Szerkesztve ]

Okos mérnök a hülyeséggel is kalkulál. Avagy, a "Figyelj oda jobban" tábla nem munkavédelmi eszköz....

(#41423) NdrewSunix válasza kpityu2 (#41422) üzenetére


NdrewSunix
senior tag

A Digi szerint hetente bontja sessiont a rendszerük, lehet ilyenkor nem akar a Tenda router újra csatlakozni magától.
Ráadásul sikerült kiderítenem, hogy tulajdonképp érdemes lenne a Digis ONT eszközt bridge módba kapcsoltatni. Persze ezt ők nem ajánlották fel, csak amikor rákérdeztem mi lenne ha.

(#41424) kpityu2 válasza NdrewSunix (#41423) üzenetére


kpityu2
őstag

Igen, mert akkor az ONT felé folyamatos lenne a kapcsolata a routernek.

Okos mérnök a hülyeséggel is kalkulál. Avagy, a "Figyelj oda jobban" tábla nem munkavédelmi eszköz....

(#41425) NdrewSunix válasza kpityu2 (#41424) üzenetére


NdrewSunix
senior tag

Akkor ez lesz, csak meg kell szerezzem hozzá az azonosító adatokat. :)
Onnantól, hogy a Digis kütyü bridge módban van, semmi tennivaló nincs már vele ugye?
Routeren beállítom a pppoe kapcsolatot és beállítom a wifit.

(#41426) yanna


yanna
őstag

Üdv! Adott egy TP-link router, nem tudok róla semmit, csak látom, de nem férek hozzá fizikailag. Az ip címét ugye látom a telón, de még a bejelentkezési oldalra sem enged. Miért lehet ez?

(#41427) yanna válasza yanna (#41426) üzenetére


yanna
őstag

Másik böngésző. Lehet ezt valahogy titkosítani?

(#41428) Tompika777 válasza yanna (#41426) üzenetére


Tompika777
senior tag

Milyen típusú pontosan?
Mert több IP is van ami használatos

(#41429) nyesteb


nyesteb
tag

Sziasztok!

Vettem nemrég egy ZTE MF297D routert a mobilnet megosztására. Egyre többször fordult elő az utóbbi napokban (3 hete van nálam a router), hogy a WIFI egyszerűen lekapcsol. A routeren megnézve a led is kialszik, csak az újraindítás segít rajta. Ma már 2x fordult elő.
Gyári szoftver, a legfrissebb.
Ennél és a korábbinál is előfordult, hogy a 4G szimplán megállt. A korábbi egy Huawei B525 volt, illetve most az megy újra, mert ezzel nem lehet dolgozni. A 4G mitől akadhat le mindkét készüléken?
Vettem antennát a tetőre, a jelerősség majdnem teljes mindkét routeren.
Köszi!
Az újat hétfőn tudom csak legkorábban visszavinni a szolgáltatónak, ezért kérdezem, hátha van valami más ötlet.

(#41430) yanna válasza Tompika777 (#41428) üzenetére


yanna
őstag

Nem tudom, ezt szeretném én is kideríteni, de mint írtam előbb is, nem férek hozzá fizikailag.

(#41431) BB9000 válasza yanna (#41426) üzenetére


BB9000
senior tag

Ez azért lehet, mert a router adminisztrátora korlátozta, hogy honnan lehessen adminisztrálni a routert.
Kétféle korlátozást lehet tenni: az egyik a WiFi-n csatlakozó eszközök számára lehet letiltani az adminisztrálást.
A másik korlátozási opció, hogy csak egy megadott IP címről engedélyezett az adminisztrálása.

(#41432) yanna válasza BB9000 (#41431) üzenetére


yanna
őstag

Értem, köszönöm szépen! Tutira ez történt, mert idős, hozzá nem értő házaspárnál van.

(#41433) StLui válasza kpityu2 (#41413) üzenetére


StLui
veterán

Na azóta rájöttem, hogy ezt sem csak az app-ból érem el, sikerült pc böngészőből is. De továbbra is olyan random ez a csatlakozási probléma, hogy érthetetlen, és ahogy a képet kiraktam, látszik, hogy nincs is túl sok jel azért a közelben.
MOst így annyira rájöttem, hogy egyszer lekapcsoltam az 5GHz-et okoseszközökkel szarakodtam, és elfelejttem azóta is visszakapcsolna, most így hátha jobb lesz.

[ Szerkesztve ]

Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

(#41434) NdrewSunix


NdrewSunix
senior tag

Átállíttattam a Digi ONT-t bridge módba, majd beállítottam a routeren a pppoe kapcsolatot.
A PC kábelen csatlakozok a routerre, böngészőben jelenleg nem érek el nagyon sok weboldalt, de a youtube simán megy. Ez hogy lehet? Edge és Chrome is nagyjából ezt produkálja. Cookiekat töröltem, de nem segített.
Ezen kívül megy a wifi is , amivel hol megy egyes telefonokon a net, hol nem. Ilyet még nem láttam.
Valakinek valami ötlete?

(#41435) mezis válasza NdrewSunix (#41434) üzenetére


mezis
nagyúr

Hogy néz ki az étered? [link]

mezis

(#41436) Multibit válasza NdrewSunix (#41434) üzenetére


Multibit
veterán

A PC kábelen csatlakozok a routerre, böngészőben jelenleg nem érek el nagyon sok weboldalt
Próbálj ki más DNS kiszolgálót!

(#41437) Essejó válasza yanna (#41426) üzenetére


Essejó
veterán

Konkrétizáljunk! Tiéd az a Router?

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#41438) yanna válasza Essejó (#41437) üzenetére


yanna
őstag

Tesóméké.

(#41439) NdrewSunix válasza mezis (#41435) üzenetére


NdrewSunix
senior tag

A 2 Tenda az enyém. A router és a extender.

[ Szerkesztve ]

(#41440) yanna válasza yanna (#41438) üzenetére


yanna
őstag

Mellesleg az enyémről piszok nagy valószűséggel tudnám, hogy milyen típusú.

(#41441) mezis válasza NdrewSunix (#41439) üzenetére


mezis
nagyúr

Próbáld ki az 1-es, 5-ös csatornákat, mert az a lila zavarhat.
Az 5GHz-es AP-nek saját nevet.
Méréseket a szakadozós helyen.

mezis

(#41442) RootOfOrigin


RootOfOrigin
csendes tag

Sziasztok!

Jelenleg egy furcsa problémával állok szemben. Az elmúlt hónapokban időről időre visszatérő jelenség volt, hogy az internet fél vagy egy percre megszakadt (ezt onnan láttam, hogy játék közben a ping érték felugrott akár 10000 - 15000 ms-ra), majd fél perc után újra használható volt minden. Ez néha naponta többször is előfordult, nagyon kiszámíthatatlanul - volt olyan, hogy hetekig nem történt semmi hibajelenség, utána majdnem minden nap előfordult.

A Digitől érkezik az internet, viszont az ő általuk adott router (Fiberhome AN5506-02-FG) arra jó csak, hogy a beérkező jelet tovább lehessen adni egy másik routerhez (nem működik a vezeték nélküli kapcsolat, és csak 1 port használható a kettőből). A router feladatát egy ASUS RT-AC51U látja el, ezen keresztül megy a vezetékes és a vezeték nélküli internet. Van még egy Netgear R6260 router is a szobámban, amit vezeték nélküli kapcsolatra használok (ezen keresztül kapcsolódik a telefonom és a Smart TV stickem).
Amikor először előfordult ez a probléma, akkor megpróbáltam a Netgear routerre kicsrélni az ASUS routert, viszont a Netgear router kezelőpaneljét sehogy sem tudtam elérni, hogy belépjek a Digis PPPoE hálózatra, ugyhogy a csere egyelőre elmaradt, és a Digis router másik portjához sem tudtam csatlakozni, hogy a routert megkerülve, közvetlen vezetékes kapcsolattal az én gépemhez ellenőrizzem, hogy előfordul-e ez a hiba úgy is. Érdeklődtem a Diginél is ez ügyben, de ők mindent rendben látnak távolról.

Mi lehet a probléma ebben az esetben, illetve hogyan tudnám újra elérni a Netgear router menüjét? Köszönöm a válaszokat előre is!

Xperia tipo -> Xperia E4 -> Redmi 5 3/32 -> Redmi Note 7 4/64 -> Redmi Note 12 Pro 5G 6/128 /// Pentium E6300 -> Ryzen 5 2400G ///

(#41443) mezis válasza RootOfOrigin (#41442) üzenetére


mezis
nagyúr

Üdv.!

Ha a Netgear-nek az ASUS osztja az "észt" (IP címet), akkor Advanced IP scanner.

Ha a Fiberhome nem router (bridge), akkor az egy előfizetésre egy internet kapcsolatot ad. Vagyis csak az egyik UTP aljzat "él".

mezis

(#41444) [-HERO-]


[-HERO-]
senior tag

Sziasztok!

Van egy Tp-Link TL-SG105-M2 es switchem ami megmakacsolta magát.
A power ledje zölden világít viszont a portoknál lévő ledek nem villognak és netet sem továbbit egyik portja sem, a routertől jön ki net mert átdugtam gépre a kábelt direkt és van net.
Lefagyni ritkán de szokott, azt ujra inditás megoldja, most bármit csinálok vele süket, tönkre ment vagy merre keressem a hiba okát?

Telekomos 2 gigás netem van, a telekomos router üzemel, net is van.

### HΘЯsΞ PΘwΞЯ ###

(#41445) RootOfOrigin válasza mezis (#41443) üzenetére


RootOfOrigin
csendes tag

Köszönöm szépen, így már megvan a Netgear router IP-címe, viszont amint megpróbálom elérni a routert, akkor időtúllépés miatt nem tudok csatlakozni rá. A ping parancs esetén is ugyanez a probléma (request timed out). Akkor ez esetben csak a factory reset segít, vagy van-e más mód arra, hogy belépjek?

Xperia tipo -> Xperia E4 -> Redmi 5 3/32 -> Redmi Note 7 4/64 -> Redmi Note 12 Pro 5G 6/128 /// Pentium E6300 -> Ryzen 5 2400G ///

(#41446) mezis válasza RootOfOrigin (#41445) üzenetére


mezis
nagyúr

Off/On volt a Netgear--en?

mezis

(#41447) NwL


NwL
tag

Sziasztok.

Van egy nagyon bosszantó hibajelenségem, aminek a logikájára nem jövök rá.

Digi FTTH gigabites netem van, erre van kötve bridge módban egy kb 4 éves D-LINK DIR-842 router. A routernek használom mind az 5ghzes és a 2,4-es wifijét, iletve a vezetékes részét is. A router-re 2 asztali gép csatlakozik vezetékkel, egy másik router jelismétlőként működik egy másik szobában ami az 5ghz-es tartományban csatlakozik a fő routerre. A második routeren van egy vezetékes asztali gép, illetve a konyhát ez fedi le wifivel mindkét szórási frekiben. A fő D-Link routerre csatlakozik 5ghz-es wifin egy androidos TCL tv, amin KODI-val, a vezetékes gépről szoktunk filmet nézni SMB fájlmegosztással. Azért 5ghz-es wifin, mert gyorsabb mint a tv 100mbit-es vezetékes portja. Vezetéken a fullhd tartalmaknál is elfogy a sávszél, 5ghz-es wifin a 4k tartalmak is akadás nélkül mennek. Lehet hogy nem ez a legtökéletesebb otthoni hálózati összeállítás, de évek óta tökéletesen szuperál.

A problémám, hogy néha a router újraindul, és miután újraindult a TCL tv nem látja a fő router 5ghz-es wifijét. a 2.4-es, a másik router mind két frekin sugárzott jelét igen, csak ezeken nyilván jóval lassabb az adatátvitel.Sok mindennel próbálkoztam már, és az válik be ilyenkor, hogy iha a fő router ssid-jét megváltoztatom, csak akkor látja újra a tv. Mi lehet ennek az oka, feketelistára teszi a tv a routert vagy fordítva a router a TV-t? Az az érdekes hogy minden más eszköz, pl telefon, notebook látja az 5ghz-et, és csatlakozik is, csak a tv nem.
Minden ilyen hibakor új ssid-t kell adnom, és akkor újra látja a tv.
Mi okozhatja ezt?

(#41448) krealon válasza [-HERO-] (#41444) üzenetére


krealon
veterán

"Van egy Tp-Link TL-SG105-M2 es switchem ami megmakacsolta magát.
A power ledje zölden világít viszont a portoknál lévő ledek nem villognak és netet sem továbbit egyik portja sem"

Nekem egy 8 portossal volt ugyanilyen problémám, garanciában cserélte a bolt, bevizsgálás után.

(#41449) krealon válasza NwL (#41447) üzenetére


krealon
veterán

"A problémám, hogy néha a router újraindul, és miután újraindult a TCL tv nem látja a fő router 5ghz-es wifijét."

Nézd meg a vezérlő csatorna számát ilyenkor.
100 feletti csatornákon a DFS okozhat problémát.

A kompatibilis csatornabeállítás 5 GHz-en, a 36-48 fix csatornaszámmal kezdődik.

Ha az autómatikára bízod magad, akkor csak reménykedhetsz, hogy minden kliens eszköz képes lesz azt lekezelni. :((

(#41450) NwL válasza krealon (#41449) üzenetére


NwL
tag

40-es csatornán, kikapcsolt DFS-el megjelent a listában az 5ghz, és tudtam csatlakozni. Magamtól soha nem jöttem volna rá! Mindig tanul az ember. :R :R :R Köszönöm a segítséget!

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Router gondok (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.