Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Router gondok (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-04-10 12:39:33

LOGOUT.hu

Router gondok

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#40151) milan07 válasza mezis (#40006) üzenetére


milan07
tag

Na végül sikerült megoldanom a problémát :) Végre 6 év után véletlenül rájöttem, hogy hogyan lehet orvosolni a durva sebesség droppot :DD Ki nem találnád, hogy milyen egyszerűen. De egyébként mindegy, mert úgyis veszek bele aliról új netkártyát.

(#40152) mezis válasza milan07 (#40151) üzenetére


mezis
nagyúr

Meg sem próbálok találgatni (azt már megtettem korábban, eredménytelenül :o ), de szörnyen kíváncsi lettem!
Hogyan? :F

mezis

(#40153) mrkalpos


mrkalpos
újonc

Sziasztok!
A fórum és az internet 73 %-ának kiolvasását követően feladtam, és direktben kérnék segítséget.

Digi 1000-es nethez vettem egy TP-Link AC1200 (Archer C50) routert.
A Digis ONT bridge üzemmódba állítva, a routeren 2,4 és 5 ghz aktív.

A probléma, hogy egy laptopon kívül semmilyen eszközzel nem tudok csatlakozni a wifihez (se telefonok, se TV).
Mielőtt bridge üzemmódba tettem volna az ONT-t működött telefonról is.

Előre is köszönöm a segítséget!

(#40154) Gubek-Einste válasza mrkalpos (#40153) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Csatornák alacsonyabbra állítása volt már?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#40155) Cold5


Cold5
senior tag

Sziasztok,

Digi 1000-es Net, Asus AC65P router. A router mellett is ugrál a sebesség wifi-n. Alany egy MacBook Air M1 (wifi6). Nincs sok zavaró wifi, kertes családi házas rész.

Milyen beállításokat kellene átnéznem?

:R

kérnék 8 bacardit, 4be, 2 kólával...

(#40156) murdoc34


murdoc34
újonc

Sziasztok,

Gubek-Einste javaslatara szeretnem itt is megkerdezni, talan van otletek a lentiekkel kapcsolatban.
Reset+Firmware frissites megvolt.

Egy korabbi leiras( https://logout.hu/tema/halozatok_gy_i_k_avagy_wifi-pedia_ii/hsz_6-6.html) alapjan egy masodik router-t kapcsoltam a Compal CH7465LG-LC Connect Box-om utan. Nagyon szepen mukodott amig a regi router-em bekrepalt, vennem kellett egy uj router-t. Meg is jott, a leiras alapjan pedig szepen beallitottam mindent ujra, jol is mukodott, egeszen reggelig.

Tegnap meg 500Mbps letoltes 20 Mbps feltoltes volt LAN/Wifi egyarant, reggel pedig mar csak eppenhogy elerte a 90Mbps a letoltes, de a feltoltes maradt 20Mbps. Az ejszaka semmi sem tortent a reszemrol, csak kikapcsoltam a laptopot.

A router amit vettem egy Mercury MR50G, ismerosnek van es egy eve semmi problemaja, rosszat nem olvastam rola....

Eloszor bedugtam Connect Box-bol a Lan kabelt a laptop-ba es akkor ujra jo volt a sebesseg. CAT6 kabelt hasznalok mindenhol.
Halokartya uninstall, reinstall, router reset, connect box reset, stb stb... mindennel probalkoztam...de ha a routert visszarakom/allitom marad a 90 Mbps...

Szeretnem kerni a velemenyeteket, otleteket ,hogy mit probalhatnek ki mielott atmegyek a szomszedba az uj router-t tesztelni....Lehetseges hogy Vodafone nezi ezt es beleszol? (butasagnak hangzik, de mindenre gondolok mar)....Vagy egy ejszaka alatt tonkre ment az uj router?

Elore is koszonom!

[ Szerkesztve ]

(#40157) Túzok22 válasza Cold5 (#40155) üzenetére


Túzok22
aktív tag

Szia.
Sokszor az 5 Ghz-n se mindegy hogy melyik csatornára van beállítva. Próbálgatsd végig a csatornákat. Soha se auto-n legyen, még akkor se ha 5Ghz. Ha a csatornák állítgatásával nem javul, akkor mehet egy teljes factory reset a routernek, de egyelőre a csatorna változtatgatásával próbálkozz meg.

(#40158) Túzok22 válasza murdoc34 (#40156) üzenetére


Túzok22
aktív tag

90 Mbps letöltési sebesség az jelenti, hogy valamiért nem épül fel az 1Gbps kapcsolat csak 100Mbps. Ezt általában kontakt hibás utp kábel szokta előidézni. Ez egy gyakori ismert kábel probléma. Próbálkozz meg azzal, hogy az utp kábelt kihúzod és visszadugod a gépbe és ugyanezt csináld meg a routerbe is. Az is lehet hogy a kábel rossz a számítógép és a router között, emiatt egyszer felépül az 1Gbps, máskor meg visszaesik 100Mbps álviteli sebességre. Ha nem javul, akkor a megoldás egy utp kábel csere a gép és a router között. Vagy a modem és a router között kell cserélni a kábelt. Hiába cat6-os, ha kontakt hibás a kábel.

[ Szerkesztve ]

(#40159) Cold5 válasza Túzok22 (#40157) üzenetére


Cold5
senior tag

:R

kérnék 8 bacardit, 4be, 2 kólával...

(#40160) Doky586 válasza Túzok22 (#40157) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

De ne feledjétek: ha nem automatikus csatornaválasztáson van akkor DFS csatornákon ha radarjelet észlel akkor simán kikapcsol ~fél órára az 5G wifi.. (tudtommal)
(Automatikuson csak másik csatornát választ)

2,4GHz-en 1db 80MHz és
5 GHz-en 5db 80MHz csatorna van, amiből 4db DFS csatorna... :K

[ Szerkesztve ]

(#40161) mezis válasza Doky586 (#40160) üzenetére


mezis
nagyúr

"... ha radarjelet észlel..."
Családi házra Lindab (acéllemez) tető?

mezis

(#40162) Doky586 válasza mezis (#40161) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Ha közvetlen feletted levő zuhanó repülőgépről jön a radar jel akkor már mindegy.. :)

Amúgy meg inkább a falakon át vagy az ablakon át jön be a jel. Meg lehetnek fars téves detektálások is pl porszívótól, villanykapcsolótól stb.

(#40163) mezis válasza Doky586 (#40162) üzenetére


mezis
nagyúr

Remélem a sebességvektorának lesz horizontális komponense, és a szomszéd házra pottyan. ;] :o

[ Szerkesztve ]

mezis

(#40164) milan07 válasza mezis (#40152) üzenetére


milan07
tag

"szörnyen kíváncsi lettem!"

Akkor nem csalódtam :))
Mindössze annyi, hogy kikapcsolom a wifit, aztán vissza :DD
A wifiről lecsatlakozás nem segít, és a laptop újraindítása sem. Bízom benne, hogy így is marad, már kb. 10 alkalommal bevált.

[ Szerkesztve ]

(#40165) mezis válasza milan07 (#40164) üzenetére


mezis
nagyúr

A hw.-eket működtető programok sok esetben "igénylik" az újraindítást.
Nem jutott eszembe ezzel kezdeni. Én a WiFi-s modem routeremet estétől reggelig kikapcsolva tartom. Kímélem a környezetet és még a villanyszámlám is kisebb kb havonta egy fél gombóc fagyival.

mezis

(#40166) fatpingvin válasza Doky586 (#40160) üzenetére


fatpingvin
őstag

erről tudnál nekem adni valami bővebb olvasnivalót? mi ez?

A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

(#40167) milan07 válasza mezis (#40165) üzenetére


milan07
tag

De a routert is hiába indítottam újra, meg a laptop is hiába lett kikapcsolva.
Na mind1, én is kipróbáltam mindenfélét, erre meg pont a legegyszerűbb módszer vált be, bár nem akarom elkiabálni.

A routert nem kapcsolgatom ki, mert akkor a tv-be újra be kell jelentkezni.

(#40168) mezis válasza milan07 (#40167) üzenetére


mezis
nagyúr

A TV-t sokáig én is hagytam készenléti állapotban, de amióta "lebukott" Kapott egy főkapcsolót és csak az esti meg alkalmi TV nézéskor kap áramot...

mezis

(#40169) milan07 válasza mezis (#40168) üzenetére


milan07
tag

A telekomos router előtt mi is állandóan kikapcsolgattuk. Egyébként ha a telekomos routert ki lehetne iktatni, akkor azon is meg lehetne spórolni a fél gombóc fagyi árát havonta (meg fél doboz nyugtatóét :DD ). Mennyi feleslegesen legyártott szemét, rengetegen nem is használják...

(#40170) Túzok22 válasza milan07 (#40169) üzenetére


Túzok22
aktív tag

A szolgáltatói készüléket nem lehet kiiktatni, mert akkor nem lenne neted, mivel az van kapcsolatban a központtal, az jelentkezik fel a központba és működteti a netedet. Saját készüléket mögé kötni tudsz, és a Telekomos-t át lehet állítani bridge/pppoe passtrough módba és optikai szolgáltatás esetén a saját routeredbe beírni a pppoe username és password párost.

[ Szerkesztve ]

(#40171) murdoc34 válasza Túzok22 (#40158) üzenetére


murdoc34
újonc

Koszi a valaszt!

A connect box routerkent uzemel, belole jon a kabel az uj router-ba. Miutan masnap mar nem volt meg a sebesseg, elso dolgom volt hogy az uj routert kikerulve bedugtam a kabelt a gepbe a connect box-bol , es a sebbesseg visszaallt. Az uj router-t majd reseteltem, ujrakonfig es masik kabellel ujra osszekotottem a geppel. De mar nem volt csak 90Mbps. Majd neztem wifirol es ugy is csak 90Mbps. A connectbox is csak 100Mbps-t mutat a connected items-nel (az uj router-re). Teljesen kizarom a kabel issue-t. Remenykedtem hogy van valami total amator, legalapabb kapcsolo ami valamiert "belotte" magat es hazavagta az 1 Gpbs-t. Nem latok mas kiutat, atmegyek a szomszedba ,megnezzuk az o dolgaival, ha ott se jo akkor kuldom is vissza.

Koszi!

(#40172) Mosqu!to


Mosqu!to
addikt

Sziasztok!

Adott egy UPC Connect Box ahol gond van 1-2 naponta a DNS szerverrel, weben kiírja, hogy nem sikerült a DNS-t feloldani és nem tölt be az oldal. A router menüjében azonban nem találok lehetőséget ennek módosítására. Meg lehet ezt valahogy tenni?

Köszi,
Mosqu!to

Computer games don't affect kids; I mean if Pac-Man affected us as kids, we'd all be running around in darkened rooms, munching magic pills and listening to repetitive electronic music.

(#40173) mezis válasza Mosqu!to (#40172) üzenetére


mezis
nagyúr

Üdv.!
Nem.
"Eszközök - Hálózat állapota" mit mutat?

mezis

(#40174) DiceBlade


DiceBlade
aktív tag

Sziasztok!

Egy TP-Link AX3000-el váltottam a Xiaomi R1D (Tomato) routerem, és azóta LAN-on nem látják az eszközeim a "szerveremen" futó docker containereket. Ha visszarakom a régi routert, újra működik, tehát az ottani beállításokkal lesz gond.
Még néhány támpont:
- Fordítva működik, tehát ha pl. a PC-n indítok egy webservice-t, azt elérem a szerverről
- Távoli asztallal tudok PC-ről kapcsolódni a szerverhez
- Tűzfalat is próbáltam kikapcsolni a routeren, de az sem segített.
- Factory reset után is fennáll a probléma
Milyen beállítás gondom lehet?

(#40175) Mosqu!to válasza mezis (#40173) üzenetére


Mosqu!to
addikt

A hálózati naplóra gondolsz, vagy melyik fülről nézzek adatokat? Mit keressek, mert van ezernyi tétel, főleg
"Illegal - Dropped FORWARD packet"
"No Ranging Response received"
"Radar signal detected, DFS sequence applied, channel changed from x to y"
"DHCP Renew - lease parameters syslog server modified"

Computer games don't affect kids; I mean if Pac-Man affected us as kids, we'd all be running around in darkened rooms, munching magic pills and listening to repetitive electronic music.

(#40176) mezis válasza Mosqu!to (#40175) üzenetére


mezis
nagyúr

5GHz-es WiFi-n csatlakozol a UPC CB-hez?

[ Szerkesztve ]

mezis

(#40177) Mosqu!to válasza mezis (#40176) üzenetére


Mosqu!to
addikt

Változó.
2.4: laptop (át lehet valahogy állítani?), robotporszívó, tv
5: telefonok, tabletek

Computer games don't affect kids; I mean if Pac-Man affected us as kids, we'd all be running around in darkened rooms, munching magic pills and listening to repetitive electronic music.

(#40178) mezis válasza Mosqu!to (#40177) üzenetére


mezis
nagyúr

Térerő, szomszédok? [link]

mezis

(#40179) zsigomark3


zsigomark3
tag

Sziasztok,

Adott egy Linksys WRT1900ACS + OpenWRT19.07.
Igazából minden pöpecül megy rajta, a gondok ott kezdődtek amikor jött a HomeOffice időszak.
Amióta itthonról dolgozok azóta ha a céges laptoppal csatlakozok, akkor a csatlakozott eszközök közül többel nem lehet netezni.
Minden eszközön van wifi jel de brutál lassú a böngésző és időtúllépésre megszakad.
amikor lehúzom a cégest, mindennel lehet böngészni tovább.

Egy ideig egy hálózatom volt minden a default 192.168.1.xxx, ezért arra gondoltam csinálok egy elkülönített klasszikus guest networkot csak a céges notinak 192.168.2.xxx. Így is történt, viszont ha erre kapcsolódik sem tudok a 1-es hálózaton lévőkkel netezni.

DNS/ DHCP/ Firewall policy irányban nyomozok most de nem látom mi okozhatja.
A céges notin egyébként GlobalProtect VPN, WokspaceONE, és Trend Micro Security van és nem tudok rajta semmit (Statikus IP / DNS szerver) konfigurálni mert csak user jogosultásgaim vannak.

Próbálok utánna olvasgatni külföldi fórumokon, de nem találom az én esetem.
Nagyon hasonlók vannak, de nem oldja meg a problémám:
https://forum.openwrt.org/t/interface-excluded-from-vpn-no-internet-access-when-vpn-client-is-connected/14040
Ötletek? :F

Üdv: Márk

(#40180) mezis válasza zsigomark3 (#40179) üzenetére


mezis
nagyúr

Üdv.!
Csak tipp: A VPN túlzottan leterheli a routered. [link]

mezis

(#40181) Multibit válasza mezis (#40180) üzenetére


Multibit
veterán

Ez hogy lehet? Nem vagyok hálózati mérnök, ezért kérdezem. Igaz, jelenleg erős routerem van, de korábban, mikor csak egy Ubiquiti ER-X ketyegett nálam, semmi gond nem volt az otthoni nethasználattal céges VPN használatakor.
szerk:
Egy Cisco AnyConnect klienssel kapcsolódok a céges VPN szerverhez. Tehát, maga router - szerintem - nincs agyon terhelve.

[ Szerkesztve ]

(#40182) mezis válasza Multibit (#40181) üzenetére


mezis
nagyúr

Csak félig-meddig figyeltem a tanfolyamon. Egy helyen megemlítették azt, hogy a VPN-nek sávszélességet lehet lefoglalni és ha sok az egyidejű felhasználó akkor az problémát okozhat.
Nem tudok többet a VPN-ről, nem használok VPN-t, csupán kíváncsiskodtam a tanfolyamon.

mezis

(#40183) DiceBlade válasza DiceBlade (#40174) üzenetére


DiceBlade
aktív tag

Ha esetleg más is belefutna: az volt a gond hogy hiába állítottam be mindent kb ugyanúgy az új routeren, a "szerveren" a Windows átállította a hálózati profilt nyilvánosra a magán helyett,de a PC-n magán maradt valamiért :F. Miután átállítottam a szerveren, megjavult :))

(#40184) mezis válasza DiceBlade (#40183) üzenetére


mezis
nagyúr

Köszönjük! :R

[ Szerkesztve ]

mezis

(#40185) jpisti


jpisti
senior tag

Kedves Tpoiklakók!
Router, illetve a router NAS funkciójának beállítása dolgában szeretnék segítséget kérni az itteni szakiktól.
Nemrég vásároltam egy ASUS RT-AC65P routert, (egy RT-N18U routert váltott valamilyen szinten)
Erre egy SSD-t kellene csatlakoztatnom, méghozzá úgy, hogy a helyi hálózatra csatlakozó gépekre mint hálózati meghajtó lehessen mountolni.
Az előző routerrel (amin egy Tomato firmvare futott, ezt simán meg lehetett oldani, mivel annak volt egy NAS funkciója és így egy \\helyi ip cím\megosztá kombóval elérték mint hálózati meghajtót. A friss routeren az eredeti firmware fut (nincs hozzá a vélhetően régen inaktív csoportnak alternatív firmvare kiadása) és a gyári FW-n samba megosztás lehetséges, de a hálózati meghajtó csak tallózható. Nem tudom meghajtóként hozzáadni a rendszerhez.
Mi lehet a trükje? Valaki segítene a beállításban?
...így is elérem a cuccaimat, de külön egy betűjellel jelölt meghajtóként azért mégis jobb lenne...

A vok és a vagyok között pontosan egy "agy" a különbség!

(#40186) Intruder2k5 válasza jpisti (#40185) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Üdv!

Miért nem tudod hozzáadni meghajtóként a rendszerhez?

(#40187) woodworm válasza jpisti (#40185) üzenetére


woodworm
veterán

"A friss routeren az eredeti firmware fut (nincs hozzá a vélhetően régen inaktív csoportnak alternatív firmvare kiadása)"

Nem tudom milyen csoportra gondolsz, de az openwrt szinte naponta frissül, az swrt-dev-nél is szeptember leforgatott fw van, de a kód az frissült pár napja is. Nekem az utóbbi van, de szerintem ebben nem különbözik a gyáritól. Ha a pc-n tudod tallózni a meghajtót, akkor csatlakoztatni is tudnod kell.

(#40188) jpisti válasza Intruder2k5 (#40186) üzenetére


jpisti
senior tag

Kevésbé hozzáértőként valószínűleg velem van a baj, de nekem nem ment. Most megpróbáltam ismét és működik a dolog. Eddig az SSD-n lévő partíciót tudtam beállítani meghajtóként, most meg csak a partíción lévő könyvtárakat. Nem tudom, hogy érthető voltam-e...
Az SSD-n van egy sda1 nevű partíció, eddig beállítottam, hogy mondjuk a "Z" meghajtó a "\\192.168.0.4\sda1" útvonalon elérhető és ment minden.
Most: a partíciót külön nem látom, csak a rajta lévő könyvtárakat, és azokat külön-külön tudnám mountolni.
Végül is ha nem megy másként, akkor létrehozok egy bármilyen könyvtárat a partíció gyökérkönyvtárában és abba bele teszek mindent, azután azt mountolom hálózati meghajtóként.

A vok és a vagyok között pontosan egy "agy" a különbség!

(#40189) jpisti válasza woodworm (#40187) üzenetére


jpisti
senior tag

A Tomato fw-re és az azt megalkotó csapatra gondoltam... a többire lásd az előző hsz-t.

A vok és a vagyok között pontosan egy "agy" a különbség!

(#40190) dienesoft


dienesoft
csendes tag

Sziasztok,
némi segítséget szeretnék kérni. Hetek óta harcolok a DIGI-vel, de lassan le fognak pattintani a dolog miatt. Gigabites internet van bekötve a házunkba, Huawei EchoLife modemmel, bridge módban egy ASUS router ossza a jelet mindenfelé. Naponta legalább egyszer-kétszer megszakad az internet PPPOE hibára hivatkozva, mindenhol egyszerre megszakadva. A router kéri tőlem a megfelelő PPPOE adatokat, de addigra már helyre is jön. Stream közben ez igencsak idegörlő. Mi lehet a gond? Döglődik az ASUS router? Valami valahol nincs jól beállítva? Kicsit laikus vagyok, de gyorsan tanulok, megköszönöm, ha valakinek csinált hasonlót, vagy van bármi jó ötlete a megoldásra. :D

(#40191) Grg válasza dienesoft (#40190) üzenetére


Grg
tag

Próbáld ki, hogy kiiktatod az Asus-t, ha akkor megszűnik a gond, akkor az Asus.

(#40192) moma


moma
őstag

Nem tudom ez e a jó helye a kérdésnek, de vettem egy tp link m7450 mifit használtan. beletettem simet és tudok hozzá kapcsolódni, de valamiért még sincs wifi. Van valakinek bármi ötlete? Annyit csináltam még, hogy reseteltem egyszer a cuccot. Lehet valahogy a sim pinjével lehet baja?

we all deserve a bit of luck.

(#40193) ElektrikusDE válasza moma (#40192) üzenetére


ElektrikusDE
senior tag

Szia!

Általában érdemes a PIN kérést kikapcsolni a SIM kártyán.

Ehhez esetleg bekéne tenni átmenetileg egy telefonba.

Ha ezután sem működik, akkor az APN beállításokat kellene átnézni.

Remélem ezzel megoldódik.

“Lex malla, lex nulla. A bad law is no law.” A rossz törvény, nem törvény! DW: The Moment is Coming || Doctor Who BBC www.youtube.com/watch?v=uZAO6E2x9xs

(#40194) moma válasza ElektrikusDE (#40193) üzenetére


moma
őstag

Szia. Sikerült, az APN beállításoknál kellett egy másik profilt kiválasztani. Nagyon köszönöm! :R

Egyébként ha már benne vagyok más beállításra figyeljek valamire? Pl hogy a Wifi band az 2.4GHz vagy 5 az fontos lehet? Most 2.4 en van.

[ Szerkesztve ]

we all deserve a bit of luck.

(#40195) mezis válasza moma (#40194) üzenetére


mezis
nagyúr

Az 5GHz-et jobban csillapítják a falak.
A csillapítást, térerőt ezek közül valamelyikkel tudod "mérni".
Gondolom nincs a közelben más zavaró WiFi AP.

mezis

(#40196) moma válasza mezis (#40195) üzenetére


moma
őstag

Elég jó a jel most, akkor így hagyom. Meg főleg utazás közben akarom használni, most elég gyakran kell mozognom és a telóban meg kép másik sim kell legyen, nem fér el már a korlátlan adat simem ezért lett ez a megoldás. Szóval falak nem lesznek közte meg a laptop között.

we all deserve a bit of luck.

(#40197) mezis válasza moma (#40196) üzenetére


mezis
nagyúr

Próbáld ki az 5GHz-es sávot, hátha lesznek a közelben vagy a falakon túl zavaró AP-k. Atitkosítás kulcsa legyen "erős".

[ Szerkesztve ]

mezis

(#40198) Highground


Highground
aktív tag

Üdv mindenkinek!

Beszereztem egy Xiaomi aiot AX3600-as routert a 3 éve meglévő Digi-s Huawei mellé.
Azért volt rá szükség, mert vettem egy oculus Quest 2-t és a Huawei Wifi jele nagyon ergya volt. Másodlagos routerként használom, teljesen jól működik, sikerült mindent beállítanom.
Egyenlőre nem akartam a Huwaeit bridge módba rakni, ezért oldottam meg így.
Viszont úgy néz ki pont az Oculus nem látja a PC-t a hálózaton :/ (vica versa)
Pedig a huawei 1-es portján van a xiaomi router, annak 1-es portjában van a PC és a xiaomi Wifin az oculus. Valami mégis bezavar.
Olvastam, hogy két DHCP nem igazán fasza, meg, hogy kellene álljtani őket, de én nem vágom pontosan hogy kell :/
Így néz ki jelenleg a beállítás:
Huawei (main router amin bejön a net)
Xiaomi (amiről jön a wifi és a LAN kábel a PChez)
Valaki segítene mit hogyan állítsak, hogy a PC és az Oculus lássa egymást? :R
Köszönöm!

Megbízhatóságom: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=Highground

(#40199) Doky586 válasza Highground (#40198) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

(#40200) Highground válasza Doky586 (#40199) üzenetére


Highground
aktív tag

Először is köszönöm a segítséget!
Megpróbáltam valahogy úgy a hogy a képen van de nem sikerált. Az "AP" módot nem tudom hogy hol kellene beállítani, ilyet nem is találtam. A Huawei routeren sikerült beállítani, hogy 100 és 200 között osszon IP cjmeket, a fő IP címhez nem nyúltam, gondolom az mindegy, hogy 100 vagy 1. Mármint, hogy 192.168.100 vagy 192.168.1
Kikapcsoltam a xiaomi routeren a DHCP-t, de nem engedi a LAN IP címet átírni 100.2-re.
Ezt írja ki
Mindig visszaugrik a 192.168.31.1-re
Így néz ki jelenleg a xiaomi router.
És így a Huawei
Ha a xiaomiban át próbálom állítani DHCP módból static IP módba akkor meg meg kellene adnom neki a jövő hetet is :)
Tuti, hogy én vagyok a hülye ezekhez a hálózati dolgokhoz, de úgy érzem itt valami káosz van a beállításokban :D

Megbízhatóságom: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=Highground

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Router gondok (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.