Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Router gondok (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-04-10 12:39:33

LOGOUT.hu

Router gondok

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#40051) blountex


blountex
senior tag

Sziasztok!

Van egy Digi ZTE F618 készülék ami nincs bridge módba rakva, és van egy Asus AX58U készülékem, ahol a NAT Full-Cone van állítva.

Itt szigorú natot kapok, ezt hogyan lehetne orvosolni anélkül, hogy bridge módba tenném a digi routert?
UpnP-t nem tud a készülék digi routere, esetleg port forwarding, de ott mit és hogy?

(#40052) Gubek-Einste válasza blountex (#40051) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Miért nem lehet áttenni bridge módban a szolgáltatói eszközt?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#40053) Tarokk79 válasza TeeJay (#40050) üzenetére


Tarokk79
aktív tag

Sajnos az tiltva volt :(

(#40054) blountex válasza Gubek-Einste (#40052) üzenetére


blountex
senior tag

Anno volt róla szó, de nem lett vele foglalkozva lévén minden dolog működik pl külső nas elérés (itt dupla portolás van), online játékok pl forza is megy a teredo alatt hiába szigorú a nat stb.
Most futottam bele olyan problémába, hogy a Hamachi, és társai nem akart működni (hálózaton belül ok, azonkívül nem) és gondolkoztam mi lehet a probléma forrása, úgy gondolom talán ez.

[ Szerkesztve ]

(#40055) Gubek-Einste válasza blountex (#40054) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Tettesd át és megoldódik a gond.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#40056) Kezdő vagyok válasza Kezdő vagyok (#40030) üzenetére


Kezdő vagyok
őstag

Router csere lesz.

(#40057) Tarokk79


Tarokk79
aktív tag

Bekötettem a Digi internetet a házba és állandóan elvesztette a kapcsolatot. A szerelő már többször volt nálam, de mostmár váltig állítja, hogy nem az ő készülékükben van a hiba, és tényleg úgy néz ki.
A Digis eszköz bridge módban van.

Ha rárakom a laptopom, akkor úgy néz ki miden rendben, de mind a két routerenél (Asus ac65p openwrt és gyári fw és Asus TUF-AX5400) connesction lost kb. ilyen üzenet: "LCP terminated by peer (Peer not responding)".

Végre mintha sikerült volna az AX5400-zat beállítani örültem neki, összerakom és nézem, hogy megint rossz. Most úgy látom, hogyha valami felcsatlakozik rá, vagy valamelyik vezeték zavarhat be.

Mi az ami okozhat ilyen fennforgást?
A routerre 3 vezetéket kötöttem. Egyiken egy openmediavaultos NAS van. A másikon egy Vontar X3 medialejátszó. A harmadik végén nincs semmi.
Wifin 4 telefon, 3 laptop, légtisztító, porszívó, nyomtató csatlakozik, illetve egy adguard home a NAS-on futtatva macvlanon.

Lehet egyszerűen letiltani eszközöket, hogy felcsatlakozzanak?

(#40058) zolee001 válasza Tarokk79 (#40057) üzenetére


zolee001
őstag

Link Control Protocol (LCP) PPP kapcsolatoknál és vpn-nél használatos ,2 "routernak"
meg kell egyezni a "beszélt nyelvben" (nem tul jo hasonlat)
Asus eszközöknél elöforduló hiba,debug céljából iktasd ki a routereket és ha van más gyártótól proba azzal vagy a digi eszközt router modban
Amennyiben akkor is marad hiba akkor egyértelmü ISP oldalán van

(#40059) Tarokk79 válasza zolee001 (#40058) üzenetére


Tarokk79
aktív tag

Köszi, sajnos nincs, de lehet beszerzek egyet.
Közben annyit sikerült megállapítanom, hogy nem a routerekkel van közvetlen a gondom, hanem a NAS-on dockerben futó qbittorrenttel, ha azt kikapcsolom, akkor nincs nagy ping, csomagvesztés sem disconnect sem.

[ Szerkesztve ]

(#40060) zolee001 válasza Tarokk79 (#40059) üzenetére


zolee001
őstag

Egy forumban elhangzott tipp miatt senkit nem buzditok arra,hogy vásároljon bármit is
Ha tul sok szálon kommunikál a torrent az bizony lehet gond

(#40061) boorit


boorit
csendes tag

Sziasztok!

Szüleim vettek egy TP-Link MR100 routert, amit egy darabig SIM kártyával használnának, de sajnos nem sikerül nekik működésre bírni. Addig sikerült eljutnom velük, hogy a router menüjében megtalálják a SIM beállításokat, de ott annyit ír, hogy SIM Card Status: Unknown, és nem enged semmi állítani.
Van ötletetek, hogy mi lehet a gond? Telefonba rakva működik a SIM.

(#40062) zsamiatt


zsamiatt
őstag

használ valaki ddrwt? Szükségem lenne egy kis segítségre site to site vpn kialakításában.

Eladó HP Proliant DL380 G6 használt szerver -- KTM Peak air 29" használt MTB -- Adidas 48.5 kék sneaker új Érdeklődés privátban!

(#40063) zolee001 válasza zsamiatt (#40062) üzenetére


zolee001
őstag

Minden azonos mindkét oldalon kivéve a subnetek,azoknak eltéröknek kell lennie

(#40064) 4Grider válasza boorit (#40061) üzenetére


4Grider
nagyúr

Ez nagyon kevés az ötleteléshez. Milyen díjcsomag van a SIM-en?

(#40065) nlaci0725


nlaci0725
csendes tag

Sziasztok

Van egy Digi által adott ZTE F660RV1 router, ebből kábellel megy a net egy Mercusys AC12G
routerbe, itt stabilan tud 400/250mbps-t, viszont ebbe a routerbe belemegy egy TP Link TL-WPA4220KIT powerline adapter egyik része, másik pedig egy szinttel feljebb a falba ebből pedig egy Tenda AC1200 router jön ki.
Viszont, ha az adapterre, ha a routerre csatlakozok, sehogyan nem tudok 30/50 mbps-nél erősebb sebességet elérni.
Hogyan tudnám orvosolni ezt a problémát? :F

(#40066) Gubek-Einste válasza nlaci0725 (#40065) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

A Powerline erősen befolyásolja az áramhálózat minősége, ezen UTP kábel kihúzásával tudnál javítani.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#40067) mezis válasza nlaci0725 (#40065) üzenetére


mezis
nagyúr

Ugyanazon a fázison van mindkét Powerline adapter?

mezis

(#40068) 4Grider válasza nlaci0725 (#40065) üzenetére


4Grider
nagyúr

Ez egy 300 Mbps-os jeltovábbító készlet, amit ha egymás mellé dugsz két konnektorba, akkor tudja kb. a felét. Szóval ha nagyobb sebességet akarsz, 300 Mbps-nél sokkal nagyobb elméleti értékben kell gondolkozzál.

(#40069) nlaci0725 válasza mezis (#40067) üzenetére


nlaci0725
csendes tag

Igen, es azt nem ertem, hogyha ugyanazon a fazison vannak, akkor is ennyi, es ha kulon fazison, akkor is.

(#40070) nlaci0725 válasza 4Grider (#40068) üzenetére


nlaci0725
csendes tag

Ertem, koszi. Csak ugye a nagy gondom az, ha egymas mellett vannak, akkor is ugyanaz a sebesseg van, mintha egy szint valasztana el a ketttot.

(#40071) 4Grider válasza nlaci0725 (#40070) üzenetére


4Grider
nagyúr

A sebességet fizikailag méred, vagy a TP-Link eszközök tpPLC szoftvere mutat ennyit? Ha a tpPLC is ennyit mutat, akkor ott valami zaj lesz a kisfeszültségű hálózaton (pl. solar rendszer invertere). Ha a tpPLC nagyobbat mutat (ez a gyakoribb eset), akkor valami gond van a LAN-odban.

(#40072) nlaci0725 válasza 4Grider (#40071) üzenetére


nlaci0725
csendes tag

tPPLC nagyobbat mutat

(#40073) 4Grider válasza nlaci0725 (#40072) üzenetére


4Grider
nagyúr

Akkor LAN probléma lesz, a tpPLC elég pontos. Pl. kétszer nat-olsz, vagy van egy gyenge láncszem a LAN-on.

(#40074) nlaci0725


nlaci0725
csendes tag

Rendben, köszi. :)

(#40075) mezis válasza nlaci0725 (#40069) üzenetére


mezis
nagyúr

- Húz ki minden fölösleges, készenléti üzemben lévő készüléket (töltőket, adaptereket).

- Próbálgasd más konnektorokban is. Először tedd a földszinten minél közelebb egymáshoz, aztán egyre távolabbra.

[ Szerkesztve ]

mezis

(#40076) olajbogyo


olajbogyo
aktív tag

Sziasztok!

Azt szeretném megkérdezni tőletek, hogy adott egy ASUS-RTAX55 router, azon van ugye az "Instant Guard", amit én magam a saját mobilomra töltött asus router/instant guard appal pofon egyszerűen működtetek. Mobilhálózatról rá katt az instant guard app-ra, és máris írja, hogy ön védett. Lőn világosság így valóban úgy vagyok vpn en, hogy nem kell semmiféle flikk,flakkokat telepítgetni, meg generálni....hanem mintha lan on lennék elérek mindent a belső hálón.
No a kérdésem az lenne, hogy gondoltam csöpp agyammal, hogy az asszonykának is felteszem a mobiljára az appokat, és ha kell ő is használhatja, akár banki szolgáltatásokra is(ha már titkosított)a vpn. Hát ez az ami nem megy az ő telefonján...?!
Én az ő telefonján is az én adataimmal léptem be a router felületére, amit enged is, de az Instant Guard ra hiába kattintok, az nem akar elindulni, így fel sem épül a vpn. Mi lenne a megoldás arra, hogy akár több kliens is fel tudjon csatlakozni a routeremre, akár egyszerre is? Felvenni már próbáltam a vpn kliensek közé de nem ment úgy sem...! Mit cseszhetek el? Néztem az asus oldalán is, de abból is csak az jön le nekem, hogy ennek mennie kellene többünknek is egyszerre, de nem tudom hogyan?
Előre is köszönet! :R

Soha ne félj valami újat csinálni! A bárkát is egy lelkes amatőr készítette, a Titanicot meg egy halom szakértő!

(#40077) olajbogyo válasza olajbogyo (#40076) üzenetére


olajbogyo
aktív tag

Bocs, már nem tudom szerkeszteni....

Most lesem a play-en idézet:

"Az Instant Guard az ASUS Router VPN szolgáltatásán alapuló funkció, amely jelenleg csak a hálózati rendszergazdák számára elérhető. ........ A jövőben ez a szolgáltatás lehetővé fogja tenni a hálózati rendszergazdák számára, hogy a VPN kapcsolat jogosultságait megosszák az ismerőseikkel vagy a családtagjaikkal."

Akkor ezért nem megy ez! Valami mac szűrés lehet rajta asuséknál gondolom én, és a másik telón ezért nem lehet használni, hiába az én adataimmal akarok rámenni.......Akkor nem marad más, mint az openvpn beállítás. No, majd meglesem azt, hátha sikerül azzal is beállítani a vpn-t. De korábban valami gebasz miatt nem sikerült....de hátha azóta okosodtam. :N

Soha ne félj valami újat csinálni! A bárkát is egy lelkes amatőr készítette, a Titanicot meg egy halom szakértő!

(#40078) 4Grider válasza olajbogyo (#40077) üzenetére


4Grider
nagyúr

Az openvpn elég jól használható, könnyen beüzemelhető.
Viszont a banki szolgáltatások miatt nem sok értelme van használni, hiszen a hazai bankok oldalai és applikációi titkosított csatornán dolgoznak, azt a forgalmat nem hallgatod le útválasztón...

(#40079) olajbogyo válasza 4Grider (#40078) üzenetére


olajbogyo
aktív tag

Szia!

Köszi!
Nos, azóta már ki is próbáltam volna az openvpn-t, de szerintem valami gebasz van, mert ugyan a telefon jelzi a kulcs ikonnal, és az alkalmazás is mutatja a kapcsolódás tényét. Még a routeren is "csatlakoztatva" felirat van a vpn kliens mellett, de bármit akarok megnyitni a böngészőben nem sikerül, csak ha bontom a vpn-t..?!
Nem kell átírni valamit a generált .ovpn fájlban? mintha valamikor azt kellett volna csinálni, vagy rosszul tudom?

Soha ne félj valami újat csinálni! A bárkát is egy lelkes amatőr készítette, a Titanicot meg egy halom szakértő!

(#40080) 4Grider válasza olajbogyo (#40079) üzenetére


4Grider
nagyúr

Nekem TP-Link routerrel működik rendesen. A leggyakoribb probléma az szokott lenni, hogy az openvpn alapból nem bújtatja be a csatornába az internet elérést is, azaz alapból csak a belső hálózat elérését teszi lehetővé. De ez simán megváltoztatható egy paraméterrel. (Fejből nem tudom a nevét, de tele a net vele...)
Szerk.:
Most nézem: A TP-Link routerben az openvpn szerver beállításainál van egy kapcsoló, ami csak a helyi hálózatot teszi elérhetővé, vagy az internetet is. Ha utóbbit állítod be, akkor logikusan olyan ovpn fájlt állít elő, amivel netezni is lehet a szerveren keresztül. Gondolom ez Asus esetében is így van...

[ Szerkesztve ]

(#40081) olajbogyo válasza 4Grider (#40080) üzenetére


olajbogyo
aktív tag

Igen, azt a routerben beállítottam, hogy ne csak lan elérés legyen, hanem net is, de úgy sem megy. Az az igazság, hogy a Synology NAS-on megcsináltam az openvpn beállítást, szinte mindent ugyan úgy, és ott megy is rendesen, azóta is. Akkor marad azon a vpn szerver szolgáltatásom. Azért nem azon csináltam ezidáig, mert azt hittem, hogy akkor kívülről, csak a nas-t érem el, de ott is volt egy kipipálandó sor, ami arról szólt, hogy a LAN valamennyi eszközét el szeretném e érni? Nyilván igen, és megy is tökéletesen, elérek mindent így is mintha otthon ülnék a gép előtt.

Azért köszönöm a segítségedet, további szép napot! ;)

Soha ne félj valami újat csinálni! A bárkát is egy lelkes amatőr készítette, a Titanicot meg egy halom szakértő!

(#40082) 3800+


3800+
őstag

Sziasztok!

Az utóbbi időben egyre többet dobálta el a TP-Link WR1043ND típusú router a wifi jelet a telefonokon. A kábellel bekötött eszközökön nem tűnt fel semmi. Tegnap és ma viszont az ilyen jel eldobással együtt a kábeles eszközökön is elment a net és csak router újraindítás után állt helyre. Ez lehet előjele annak hogy routert kéne cserélnem lassan? :D A router menüjében se tudtam belépni a router ip-jével. Mintha lehalt volna teljesen. Nem hiszem hogy szolgáltató oldali probléma lenne, mert akkor ugye már a router jelezné hogy bevitel oldalról van problem. Mit gondoltok?

Szerk: ja és játék közben is előjöttek hatalmas ping kilengések amik eddig szintén nem igazán voltak tapasztalhatók.

[ Szerkesztve ]

MSI Z370-A PRO, XFX 6700XT, Intel i7-8700, AIO, 2x8+2x16 GB 2400Mhz

(#40083) Imco


Imco
őstag

Hali!

Kb. ua. a problémám mint a link alatt Tarokk79 kollégának. [link]
3-4 hete xaraxik a digi egy barátomnál.
Én építettem ki az egészet 8-10 éve. Random leszakad a netről és csak router reboottal áll vissza a net. 1043 volt fent most egy C80 van. Ez tárcsáz be, ez osztja a címeket. Van még 2 router, 2 switch, van 6-8 gép, vagy 6-8 telefon, egy kamera rendszer, nap elem rajta. Eddig hibátlanul ment is 2-3 évig, de most oda-vissza megy a digivel a harc. Mondtak már mindent: DDOS támadás alatt állnak tőlünk /nem állnak/, IP 6 engedélyezve van a C80-ba és ezért akadunk velük /nincs engedélyezve/, Kinai a szoftver a C80-on és ez okozza a hibát / Ma FW-t frissítettem, ua. a hiba és a 1043 is ilyen volt./ Olyan mintha valamiért kitiltanák a címet, de ezt nem ismerik el. Tegnap kicserélték az ONT-ot /"modem"/ is, de változatlan minden. Torrentezés mérsékelt. Nincs kimagasló forgalom. Máshol sok száz torrenttel is hibátlanul megy minden.
Minden építőnek tudok örülni!
***********
A local hibát csökkenti, hogy ha nincs is net, a hálózat üzemel, mennek a kamerák is.

Köszi!

[ Szerkesztve ]

Üdv! Imco

(#40084) Gubek-Einste válasza 3800+ (#40082) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Nincsen kizárva, hogy már döglödik az eszköz.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#40085) mezis válasza Imco (#40083) üzenetére


mezis
nagyúr

Üdv.!

Vita a szolgáltatóval: Vissza router üzemmódba a modemjüket, aztán majd meglátjuk.

mezis

(#40086) palocgyemant


palocgyemant
újonc

Sziasztok!

Adott egy Digi ZTE F618 készülék, mint Blountex kollégának.
Ámde, nekem a szerelő bridge módba tette a készüléket, egy a héten cserélésre szánt xiaomi 4c mellé.
Szóval, a kérdésem és bocsánat, ha krumpli vagyok.
Hogyan tudom kiszedni bridge üzemmódból a ZTE csodáját ?
Köszönöm szépen, minden tippet segítséget szívesen fogadok!

(#40087) Imco válasza palocgyemant (#40086) üzenetére


Imco
őstag

A modellt nem ismerem, de csak a DIGI tudja. Telefonon kéred és elvileg fél-egy óra alatt átlökik. Szerintem...

Üdv! Imco

(#40088) Intruder2k5 válasza palocgyemant (#40086) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Bejelentkezel a DIGI ügyfélkapun, és ott valami "eszközeim", vagy valami ilyesmi menüben át tudod állítani magad is.

(#40089) palocgyemant válasza Intruder2k5 (#40088) üzenetére


palocgyemant
újonc

Köszönöm ott is van. Amikor pedig megérkezik az új router ugyanott vissza modemmé.
Hálásan köszönöm Uram !

Imco Neked is köszönöm a választ.

[ Szerkesztve ]

(#40090) lanszelot


lanszelot
addikt

Hello,
Van egy TP Link AC 1750 routerem.
Több mint egy éve ddwrt van rajta, és 192.168.4.1 es ip címmel üzemel.
Most ki kellett húznom pár órára, és nem tudom elérni a routert
Reseteltem, 192.168.1.1 be is jön.
router név, jelszó change
majd Router ip -t változtatnám 192.168.4.1 -re, de ha megváltoztatom nem tudom többet elérni a routert.
azt az 1 est 4esre át írom és apply - nem működik
reset, ismét 192.168.1.1 router név, jelszó change
azt az 1 est 4esre át írom és save - nem működik
reset, ismét 192.168.1.1 router név, jelszó change
azt az 1 est 4esre át írom és apply majd save - nem működik

időzöna jó, semmit se állítok, csak azt az 1 számot írom át

Mit csinálok rosszul?

(#40091) krealon válasza lanszelot (#40090) üzenetére


krealon
veterán

A DHCP szerver IP tartománya is autómatikusan megváltozik? (Nem ismerem a DD-WRT működését.)
Az új tartományból származó IP címet megkapja az eszköz, amivel konfigurálsz?

(#40092) lanszelot válasza krealon (#40091) üzenetére


lanszelot
addikt

Újra inditottam ddwrt menüböl, és fizikálisan is.
DHCP automatikusra van alapból állítva.
Nincs net dugva.
1 közvetlen kábellel csatlakozik a géphez.
Egyszerűen nem értem mi lehet a gond.

(#40093) Intruder2k5 válasza lanszelot (#40092) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Azért nézd meg a géped IP címét, miután átállítottad, és újraindítottad a routert.

(#40094) lanszelot válasza Intruder2k5 (#40093) üzenetére


lanszelot
addikt

Kivettem auto -ról, és beállítottam 192.168.4.100 kezdő értéket.
És mint kiderült: először Save, azután Apply kell, így mentem a beállításokat.
Így sikerült :)
Nagyon szépen köszönöm a segítséget mindenkinek :R

(#40095) Intruder2k5 válasza lanszelot (#40094) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

És tényleg.... Én is vagy 8-10 éve használtam utoljára DD-WRT-t, akkor is csak próbára, talán néhány órát, de amint írtad beugrott nekem is, ott tényleg külön volt a save és az apply, ami nem megszokott.

(#40096) mcsm88


mcsm88
senior tag

Sziasztok

Eddig kábelen jött az internet és egy elég jó routeren osztottam a wifit.
Most lecserélte a szolgáltató a kábeles netet optikaira és egy baromi buta ruotert adtak, ami kb csak arra jó, hogy ad wifit, amin netezhetsz.
Ez a felhasználók 90%-nak jó, de nincsenek benne olyan dolgok, mint a sajátomban, pl vendéghálózat létrehozása, usb-n rácsatlakoztatott nyomtató megosztása, tűzfal, ftp szerver létrehozása rádugott usb adathordozóból, meg még sok minden.

Sajnos a szolgáltató routerét nem tudom a sajátomra cserélni, mert az enyémben nincs optikai csatlakozás és a szolgáltató routeréről megy a kábeltv koaxa is.

Mindenhol csak olyat találok, hogy routerek wifis összekötése hatótáv növelés érdekében, de én azt szeretném megoldani, hogy a szolgáltatós routeren letiltanám a wifit, csak arra használnám, hogy onnan kapná a netet az én routerem kábelen és én arra csatlakozok az eszközeimmel.

Mit kéne még csinálnom az alábbiakon kívül?
A két routernek más ip tartományt adok meg, hogy ne ütközzenek.
A szolgáltató egyik lan porját összekötöm a saját routerem wan portjával egy cross kábellel.

(#40097) Gubek-Einste válasza mcsm88 (#40096) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

A legjobb megoldás ha a szolgáltatói eszköz csak modem funkciót lát el és minden mást a saját eszköz intéz.
Milyen szolgáltató és milyen típusú a kapott eszköz?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#40098) mcsm88 válasza Gubek-Einste (#40097) üzenetére


mcsm88
senior tag

Digi a szolgáltató és Huawei hg8143a5 routert adtak.

Igen, az lenne a célom, hogy a digis routernek csak annyi szerepe legyen, hogy kábelen adja a netet a sajátnak és mindent az csinál.

[ Szerkesztve ]

(#40099) Niki19841023


Niki19841023
csendes tag

Sziasztok!
A Diginél lévő 1000-es előfizetésemhez kapott készüléket férjem ma átállította a router üzemmódról modem üzemmódra, és saját routert Tenda AC10U Routert kezdtee el hasznáni. Működik is, de 2.4 Ghz-nél 70-75 Mbps-nél nem jön gyorsabban, illetve 5GHz-nél 195-200 max. Eddig is kb így jött. Összekötve kábellel a laptopot, ott nagyon jól kihasználja a sávszélességet, de wifin nagyon kevés, és nem is a legstabilabb. (itthon pedig nagyon sok az okos eszköz, így ez nagy probléma)
Érdemes volna egy másik routert beszerezni? Többen is írtátok, hogy a Tenda az nem a legmegfelelőbb, vagy ennyit lehet wifin keresztül elérni?

(#40100) Gubek-Einste válasza mcsm88 (#40098) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Akkor telefonon kérd a Digi-től, hogy tegyék át a szolgáltatói eszközt modem/bridge módban és akkor minden a saját router-ed fog csinálni, a szolgáltatói eszköz pedig csak modem lesz.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Router gondok (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.