Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Router gondok (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-04-10 12:39:33

LOGOUT.hu

Router gondok

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#40951) Doky586 válasza szimcsi (#40950) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Vegye ki a pipát az "indításonként új port" rublikából a torrent kliensben és probléma letudva. :))

(#40952) szimcsi válasza Doky586 (#40951) üzenetére


szimcsi
senior tag

Csak példának írtam a torrentet, itt nincs ilyen konkrét opció, mint amit írtál.
Nem a kliens okozza biztos.

XP

(#40953) szimcsi válasza szimcsi (#40952) üzenetére


szimcsi
senior tag

Még ami eszembe jutott, hogy vett egy wifi jelerősítőt, ezeket nem ismerem. Ez okozhat ilyen galibát?

XP

(#40954) Doky586 válasza szimcsi (#40952) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Miért titkolod mi a kliens?
Ha a kliensben állítódik el valami, miért mást (routert) hibáztatsz miatta..? :F

[ Szerkesztve ]

(#40955) kpityu2 válasza szimcsi (#40948) üzenetére


kpityu2
őstag

Nem lehet, hogy az a kliens UPnP-t használ és van benne random port opció? Mert akkor mindig új portot kérvényez és a router megadja neki, ha ott is engedélyezve van az UPnP.

Okos mérnök a hülyeséggel is kalkulál. Avagy, a "Figyelj oda jobban" tábla nem munkavédelmi eszköz....

(#40956) szimcsi válasza Doky586 (#40954) üzenetére


szimcsi
senior tag

airdc
Mert nem releváns, meg jó pár hozzáértő ember (még fejlesztésével kapcsolatos ember se tudott olyat mondani, ami ismerősömnek segített).
Elég nagy eséllyel a router okozza, ha nem akkor op rendszer, de ennek pici az esélye.

XP

(#40957) szimcsi válasza kpityu2 (#40955) üzenetére


szimcsi
senior tag

kliensben nincs pipálva upnp, de vmi ilyenre gondolok én is, hogy a routerben van vmi bekapcsolva (ezért is jöttem router topikba). Csak én nem ismerem ezt a routert, ismerősnek is új még, meg nem is ért hozzá.
UPnP IGD van egy ilyen benne azt tudom, de az ki van kapcsolva. az ugy jó nem?

[ Szerkesztve ]

XP

(#40958) Doky586 válasza szimcsi (#40956) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Ok, tehát egy DC++ kliens ami valójában szerver akárcsak torrentnél. És a beállításai is nagyon hasonlóak lehetnek. Gondolom a program privacy részében valamit elállított. :B
Az itteni dc++ topiknak sincs nagy forgalma, kezd kihalni ezen megosztási forma.

(#40959) szimcsi válasza Doky586 (#40958) üzenetére


szimcsi
senior tag

Pedig dübörög a dc:) Nyilván nem a magyarok és nem a nyilvános helyek.

XP

(#40960) kpityu2 válasza szimcsi (#40957) üzenetére


kpityu2
őstag

UPnP IGD van egy ilyen benne azt tudom, de az ki van kapcsolva. az ugy jó nem?

Csak ha a kliens tényleg nem használ UPnP-t. Nem lehet valami frissítési bug a kliensben vagy esetleg meghekkelték? Valami IP/port monitorozó progival meg kellene nézni, hogy amikor elindul a kliens milyen portot akar nyitni.

Okos mérnök a hülyeséggel is kalkulál. Avagy, a "Figyelj oda jobban" tábla nem munkavédelmi eszköz....

(#40961) woodworm válasza szimcsi (#40956) üzenetére


woodworm
veterán

Nem router, hanem kliens oldali beállítás a bűnös.

- A routeren beállítod a használni kívánt portokat és rögzíted a gép ip-címét.
- A kliensen kiveszed a pipát a bejövő kapcsolatok ellenőrzése elől.
- Beállítod az Active mode-ot (nincs router vagy manuélis router beállítás)
- Lekérdezed a publikus ip-címedet és megnézed, hogy a router wan kapcsolat adatainál egyezik-e a kapott címmel.
- A Ne engedje a felülbírálást hub/UPnP opciót bepipálod, Az IP észlelése indításkor elől kiveszed.
- Kitöltöd a portok mezőit és leokézod a változtatásokat.

(#40962) szimcsi válasza woodworm (#40961) üzenetére


szimcsi
senior tag

Igen, így kell, nekem is így van, ismerősnek is. Elmenti (akár adminként is) és újrainditáskor más portok lesznek beírva neki, a kliensben. Állítólag, ha nem tudja elmenteni a kliens a változást, akkor hibaüzenetet kellene kiírnia, ő azt se kap. Gondoltam hátha router miatt van, nyilván okozhatja windows, ezért lehet egy újra telepítés vagy csak kliens újra telepítése segítene. De a router csere előtt nem volt baja ezzel.

XP

(#40963) Essejó válasza szimcsi (#40950) üzenetére


Essejó
veterán

Ki kéne venni a pipát a beállításban, hogy indításkor új portot használjon.

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#40964) undercover


undercover
senior tag

Sziasztok!

Van egy TL-WR480N routerem. Csatlakozik hozzá egy kamera rendszer 5 vezetékes meg 2 vezetéknélküli. Meg néha egy telefon meg tablet. Igaz csak 50mb/s internet. És sokszor előfordulhat, hogy ledobálja a telefont meg tabletet. Én nem értek hozzá, de lehet kevés a kamerák miatt az 50mb/s. Vagy mi lehet a probléma, hogy néha ledobálja az eszközöket? A kamerát azt nem csak a telefont meg tabletet. Ha kihúzom a kamerákat utána meg a telefon meg a tablet egyből jó.

LG OLED evo C3 // & // Playstation 5 // & // Galaxy S23//

(#40965) Gubek-Einste válasza undercover (#40964) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Mennyi idős az eszköz?
Pontosan milyen típusú a router mert 480N nincsen?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#40966) undercover válasza Gubek-Einste (#40965) üzenetére


undercover
senior tag

Elírtam elnézést TL-WR840N. 2-3 éves a router.

LG OLED evo C3 // & // Playstation 5 // & // Galaxy S23//

(#40967) Essejó válasza undercover (#40966) üzenetére


Essejó
veterán

Jesszus és ilyet még árulnak most is!
100 Megás Lan/Wan port.
Keress valami combosabbat, ez kb 10-15 éve még jó lehetett, de mára már rém gyenge.

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#40968) szimcsi


szimcsi
senior tag

Sziasztok!

ZTE router (F660RV1), diginet.
Hetente IP cím váltás van, ami legtöbbször problémamentes. Bár néha előfordul (mint most már 2. hete), hogy ilyenkor elmegy a net és nem is jön vissza, amíg nem veszem észre ezt és nem indítom újra a router-t legalább egyszer, ha nem háromszor. Most félnap után vettem észre, addig nem volt net.
Ez mitől lehet?

[ Szerkesztve ]

XP

(#40969) undercover válasza Essejó (#40967) üzenetére


undercover
senior tag

Jó igazából egy ismerősnél van ez, de neki csak 50 megás internetete van. Akkor lehetséges, hogy a hálózat nem bírja ezt a sok eszközt tehát gyorsabb net kéne? Gondolom egy drágább routerrel nem lenne jobb a helyzet vagy igen?

LG OLED evo C3 // & // Playstation 5 // & // Galaxy S23//

(#40970) Essejó válasza undercover (#40969) üzenetére


Essejó
veterán

A net sebességének és a belső hálózat sebességének köze nincs egymáshoz! Egy erősebb Gigabites portú erősebb wifit tudó router megfelelőbb lehetne. Minimum AC, de inkább AX wifit tudó eszköz kellene. Szerintem

[ Szerkesztve ]

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#40971) Gabesz87


Gabesz87
addikt

Úgy érzem, valami még nem 100-as nálunk a wifivel. Digi 1000-es net van, saját router ASUS AX56U (fsz), és AiMeshben van 2 node, AX55 (emelet) és AX1800U (garázs). Kábellel csatlakoznak mind, fw-ek up-to-date-ek. Korábban érdeklődtem, hogy fura módon némelyik eszköz (pl. telefon, tablet) nem a legközelebbi routerhez csatlakozik, szóval a roaming valahogy nem tökéletes. Azon kívül mostanában többször észrevettem, hogy a napelem inverter nem csatlakozik a wifire. Ez nem tudom, hogy most a hálózat, vagy az inverter sara-e. Pedig hát ott van a közelben az AX1800U lent a garázsban, szóval nem látok okot arra, hogy lecsatlakozzon. Feleségem meg minden nap videótelefonál az anyjával Viberen, és sokszor panazkodik, hogy akadozik, lefagy, nem látja, nem hallja. Ott náluk szarabb a net, Telekom van, ill. vályogház, ami eléggé fogja a jelet, de ott is csináltam AiMesht 2 routerrel. Szóval nem kéne, hogy gond legyen. Feleségem azt mondta tegnap észrevette hogy 4G-n van, és jött üzi, hogy elfogyott az adatkerete. Érdekes módon, amikor én beszélek anyámmal Google Meet-en, nekem nincs gond a minőséggel, és wifin megy folyamatosan. SZóval olyan ,mintha valami iphone specifikus dolog lenne inkább. Van esetleg bármi ötletetek, mit ellenőrizzek?

[ Szerkesztve ]

(#40972) Gabesz87 válasza Gabesz87 (#40971) üzenetére


Gabesz87
addikt

-82dBm nagyon kevésnek számít? Ahol az inverter van, ennyit mérek 2,4GHz-re. 5GH-zen -77dBm és 2 csíkot mutat a telóm (már ha a lenti routerre van épp csatlakozva, de már ezt sem tudom biztosan :F ).

Volna egy másik kérdésem is: van egy elérhető hálózat 5GHz-en, amit nem tudok beazonsoítani, gőzöm sincs mi az, de úgy tűnik tőlünk jön, mert full jele van, és közel is van.

Hogy a fenébe tudom kideríteni, mi ez? Azt hittem esetleg valamelyik telefon hotspot-ja, de nem, ki van kapcsolva mindenhol. tableteken is. A MAC címe nem szerepel a router setupjában a kiosztott IP-knél, LOG-ban sem látok erre semmit. :F

(#40973) kpityu2 válasza Gabesz87 (#40972) üzenetére


kpityu2
őstag

Nincs vendégháló bekapcsolva?

Okos mérnök a hülyeséggel is kalkulál. Avagy, a "Figyelj oda jobban" tábla nem munkavédelmi eszköz....

(#40974) Gabesz87 válasza kpityu2 (#40973) üzenetére


Gabesz87
addikt

Nincs

(#40975) kpityu2 válasza Gabesz87 (#40974) üzenetére


kpityu2
őstag

Nem rejtett SSID? Nekem pl. az app külön AP-nek jelzi ha rejtett és ha csatlakozva is van rá. Utóbbinál kiírja az SSID-t és még egyszer szerepel SSID nélkül. Látszik, hogy a csatorna is ugyanaz.

Okos mérnök a hülyeséggel is kalkulál. Avagy, a "Figyelj oda jobban" tábla nem munkavédelmi eszköz....

(#40976) Gabesz87 válasza kpityu2 (#40975) üzenetére


Gabesz87
addikt

De honnan jönne? Megnéztem gépen belépve a router setupjában, és nincs aktív vendégháló, nincs rejtett SSID. Hogy hogy u.a. a csatorna? A DIREKT-Wr-Android_a6de nevű háló a fura, és az más csatornán van, mint a többi (a másik 3 a router+2 node). 1-2 napja tűnt fel csak, azelőtt nem láttam ezt a hálózatot emlékeim szerint.

(#40977) kpityu2 válasza Gabesz87 (#40976) üzenetére


kpityu2
őstag

Jaa, hogy az a gond? Az egy Android P2P SSID. Nincs bekapcsolva a Direct Wifi átvitel, vagy a közeli eszközök keresése? Samsungod van?

Okos mérnök a hülyeséggel is kalkulál. Avagy, a "Figyelj oda jobban" tábla nem munkavédelmi eszköz....

(#40978) Gabesz87 válasza kpityu2 (#40977) üzenetére


Gabesz87
addikt

Igen, samsung. Quick Share-t kikapcsoltam, ha esetleg erre gondoltál (nem is szoktam használni). Ja, látom van ilyen külön is, hogy közeli eszközök keresése. Ezt is kikapcsoltam. De még mindig látom a hálózatot :(

[ Szerkesztve ]

(#40979) kpityu2 válasza Gabesz87 (#40978) üzenetére


kpityu2
őstag

Indítsd újra az appot. Másik teló nincs a házban? Próbáld meg a WiFiman nevű appot, az kiírja a hálozatodon lévő eszközök neveit is (a Hálózat fülre kell menni, kis kör alul)

[ Szerkesztve ]

Okos mérnök a hülyeséggel is kalkulál. Avagy, a "Figyelj oda jobban" tábla nem munkavédelmi eszköz....

(#40980) Doky586 válasza Gabesz87 (#40978) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

TV? Nyomtató? Okoskonnektor, okoskamera?

(#40981) Gabesz87 válasza kpityu2 (#40979) üzenetére


Gabesz87
addikt

Milyen app-ra gondolsz (mit indítsak újra)? Feleségem iphone-ja van (de mivel ez látszólag valami Androidos cucc, így az kilőve), van mindkettőnknek céges teló (enyém egy iphone, övé egy Samsung), de mindkettő ki van kapcsolva. Más teló nincs. Ezen kívül 2 tablet, egy régi Lenovo P8, meg egy Teclast M40 Pro, egy laptop. Más nem nagyon. Okos eszközök vannak még, egy Xiaomi Gateway. Én a Fing nevű appot használom, ez is hasonló ahhoz gondolom!?

OK, megvan a ludas. Az nvidia Shield Pro volt az. A Wifiman az elérhető wifi hálózatoknál szerencsére kiírta a gyártót is, így láttam meg, hogy nvidia. Köszi a tippet. A Fing is okos, a csatlakozott eszközöknél az is kiírja a gyártót, de a wifi hálózatoknál nem ad ilyen infót.

[ Szerkesztve ]

(#40982) Erwinke


Erwinke
aktív tag

Sziasztok!
Nem tudom jó helyre irok-e. Ezért kioffolom.
Adott egy Tp link SG1024D-s switch.
Tápot adok neki világit, de ha rászúrom a netet meg és szétosztanám semmi sem világit.

Érdemes lehet foglalkozni vele? Esetleg vlki rá tudna nézni Győr környékén?

Köszönöm, tisztelettel Ervin :R

(#40983) BB9000 válasza Erwinke (#40982) üzenetére


BB9000
senior tag

Az eszköz előéletéről tudsz valamit? Ezeknek a gyenge pontja a tápegység. Ha a tápegysége működik, de a linklámpák nem villognak, akkor a net-kábelekkel lehet gond. Ha a kábelek tuti jók, akkor még az is lehet, hogy az eszköz korábban kapott valami durvát, ami szétcsapta. (villám, rossz bekötésű net-kábel, stb)

[ Szerkesztve ]

(#40984) Erwinke válasza BB9000 (#40983) üzenetére


Erwinke
aktív tag

Koszi.
Sajna nem tudok eloeletet. De valoszinu a lanport resz lesz a rossz.
Kabelek rendben vannak.

:R

(#40985) Sys85


Sys85
veterán

Üdvözletem a topiklakóknak!

Egy kis segítségre lenne szükségem,remélem jó helyre írok.
Adott egy Tp-link Deco M4 mesh hálózat access pointként beállítva.
Minden eszközzel flottul üzemel,kivéve 1 telefont (Xiaomi 12T).
Rendszeresen eldobálja a hálózatot pár másodpercre,aztán magától visszacsatlakozik.
Csak és kizárólag ezzel a hálózattal bohóckodik a telefon,de minden más tökéletesen működik ezen a hálózaton.A fő routeren (Arris kábelmodem) tökéletesen üzemel,csak hát nem véletlen van itthon mesh hálózat,az Arris wifije gyenge,főleg 5GHz-en.

Mi lehet a gond?

[ Szerkesztve ]

#Honda Hornet 600 CB600FA PC41#Ford Focus Mk3#

(#40986) Gubek-Einste válasza Sys85 (#40985) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Az SSID/jelszó csak angol abc betűi és/vagy számok?
A használt wifi csatorna a környezeti viszonyoknak megfelelően fix-re van állítva?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#40987) Sys85 válasza Gubek-Einste (#40986) üzenetére


Sys85
veterán

Nincs semmiben speciális karakter (ékezet,vagy speckó jel).Csak számok,kis- és nagybetűk.
A csatornát nem tudom kézzel babrálni,a Deconál nem tudok mélyebben belenyúlni a lelkébe,opció sincs rá,magától állítja a csatornák zsúfoltságának függvényében.
De ha ez lenne a baja,akkor hogy lehet hogy csak a 12T-nél van ilyen gond és csak ennél a hálózatnál,a többi készüléknél nem jelentkezik ezen a hálózaton,ahogy más hálózatokon sincs gond a 12T-vel?

Megfordult már a fejemben,hogy kidobom a francba a Tplinkeket aztán nézek valami komolyabban állítható mesh routereket,mert a tplink túlságosan egyszerű és szinte semmit se enged kézzel állítni,csak gondotam előtte felvetem a problémámat,hátha tud valaki valami okosat mondani.

[ Szerkesztve ]

#Honda Hornet 600 CB600FA PC41#Ford Focus Mk3#

(#40988) volandy


volandy
senior tag

Sziasztok! Tanácsot szeretnék kérni.
ZTE F618 modemem van. Javulni fog a Wifi a lakásban, ha veszek mellé egy routert? Tp-Link Archer C6, Tp-Link Archer C80, TP-Link Archer AX53(az utolsó kettőt kedvezményesen adja a digi)? Huawei MediaPad M5-t vagy Pixel 4-t használok otthon főleg, ha rádiót, híradót vagy pedig YouTubet nézek, hallgatok. Több alkalommal van, hogy leáll, megakad az adás. Tölti, elindul, tölti, elindul vagy nem is megy tovább. Modem mellett van akkor sem. Ha átteszem mobilnetre, akkor simán megy a Pixel 4-n a műsor. Diginet 1000 csomagom van.
Vagy mit lehet csinálni. Voltam bent a Digi ügyfélszolgálatán, de nem tudtak mondani semmit.
Előre is köszi a segítséget!

(#40989) mezis válasza volandy (#40988) üzenetére


mezis
nagyúr

Üdv.!
Hogy néz ki az étered?

mezis

(#40990) volandy válasza mezis (#40989) üzenetére


volandy
senior tag

Digi sebességteszt: le 9,3Mbps, fel 12,3Mbps volt úgy emlékszem.

(#40991) volandy válasza mezis (#40989) üzenetére


volandy
senior tag

Marhajó! Most mérem, hogy egy 30méteres kábellel vittem át tesómékhoz az internetet egy Cisco router van ott.
A wifi jel: Ping 7ms, Le 65,3Mbps.
Jitter 2ms, Fel 49,8Mbps. Ennyire gyenge lenne a digis adapter? Annó vettem internetrádiót. 2x adtam vissza, hogy nem jó mert állandóan töltött. Azt mondta az eladó, hogy szóljak a diginek mert a hálózattal van a baj. Vitatkoztam vele, hogy az kizárt mert pl.: telefonom akkor miért működik. Háááát vissza kel menjek elnézést kérni, mert neki volt igaza.

(#40992) mezis válasza volandy (#40990) üzenetére


mezis
nagyúr

WiFi-n vagy dróton?

mezis

(#40993) volandy válasza mezis (#40992) üzenetére


volandy
senior tag

Wifin. Dróton sem 1000 hanem 300körűl mértem.

(#40994) volandy válasza mezis (#40992) üzenetére


volandy
senior tag

Dróton a Cisco router után? Ping 3, Le 92, Jitter 0, Fel 94.
Most mértem.

(#40995) 4Grider válasza volandy (#40993) üzenetére


4Grider
nagyúr

Az internet rádiónak bőven elég 1-2 Mbps.
Wifin senki nem garantál semmit, mert nem két-három paramétertől függ az aktuálisan elérhető sebesség. Kábelen sem mindegy, hogy mivel és hova mérsz. Böngészőből pl. sokszor mérek hasonló sebességet, miközben parancssorból szinte mindig megvan a 900 Mbps.

(#40996) 4Grider válasza volandy (#40994) üzenetére


4Grider
nagyúr

Ott vagy a router, vagy valamelyik kábel nem tudja a 1000/100/10-et, csak a 10/100-at.

(#40997) volandy válasza 4Grider (#40996) üzenetére


volandy
senior tag

Oké, de otthon Cat 6 kábel van, nincs router és 300 körül van.

(#40998) GEPESZ66


GEPESZ66
veterán

Van egy 2 Ghz-es routerem, ASUS.
Amikor telefonthoz csatlakoztatok Bkuetooth hangszórót, s online rádiót hallgatok, a bluetooth hangszórón a hang többször szakadozik.
Olvastam, hogy a 2 GHz miatt ez előfordulhat.
A routeren a menüben tudok valamit állítani, hogy ez megszűnjön, vagy váltanom kell egy 2 GHz-5 GHz-es routerre?

(#40999) kpityu2 válasza GEPESZ66 (#40998) üzenetére


kpityu2
őstag

Vagy a BT hangszóró tré. Ha mobilneten vagy akkor is akadozik a lejátszás? Vagy a telón lévő zenefájl lejátszásakor?

Okos mérnök a hülyeséggel is kalkulál. Avagy, a "Figyelj oda jobban" tábla nem munkavédelmi eszköz....

(#41000) mezis válasza volandy (#40997) üzenetére


mezis
nagyúr

Cat5e kábel: 1000Mbps. Ha minden szál, minden kontaktus rendben. Aztán vagy csak 100Mbps, vagy csak 10Mbps.
A Cat6 kábel sem csoda kábel.
A kábel tesztje a csere, Ha nincs másik, akkor a két végpont felcserélése.
Csatlakozó aljzatok tesztje ugyancsak a csere. Másik aljzat vagy másik készülék.

Ha kábelen meg van az ISP által garantált MINIMUM, akkor már csak az éteredet, elektroszmog generálóidat (BT-s eszközök, szomszédok,...) hibáztathatod.

mezis

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Router gondok (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.