Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Router gondok (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-04-10 12:39:33

LOGOUT.hu

Router gondok

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1601) shev7 válasza bnss (#1598) üzenetére


shev7
veterán

Ha lan portra dugod, akkor gyakorlatilag switchkent hasznalod a routert, anno a "csoro" egyetemista koromban nem vettunk routert, mert switch volt otthon, es egyszerre tobben tarcsaztunk be a switchen keresztul, mukodott frankon :) akkor szerencsere olyan szolgaltatonal voltunk aki engedte a tobb parhuzamos betarcsazast.

''Gee, Brain, what do you want to do tonight?'' ''The same thing we do every night, Pinky: Try to take over the world!''

(#1602) bnss válasza shev7 (#1601) üzenetére


bnss
veterán

Megint okosabb lettem. :R

(#1600) attiati: nincs mit köszönni, főleg nekem nem. :)

[ Szerkesztve ]

"Ép hardverben ép szoftver..."

(#1603) AT1S


AT1S
tag

Üdv mindenkinek!

Vettem egy egy d-link-524up (nyomtatóportos(usb)) routert. Ahogy a fórumon megtudtam a következők alapján telepítettem:

1. Az USB-re dugsz egy nyomtatót.
2. Elindítod az új nyomtató hozzáadását a PC-n
3. Kiválasztod a helyi nyomattót
4. Új port, Standard TCP/IP port a routered IP címével
5. Erre a portra feltelepíted a nyomtató drijvert.

Ez mind szép és jó csak az a baj h. XP-n működött, Vistán nem. Beírom a router ip-jét, majd írja h. nem talál semmilyen eszközt, míg az xp simán felsimeri! Előre is kösz a segítséget!

ლ(ಠ益ಠ)ლ

(#1604) bnss válasza AT1S (#1603) üzenetére


bnss
veterán

Vistat nem használok, de a google-t igen: [link]

Valamint ott a súgó is a Vistában.

[ Szerkesztve ]

"Ép hardverben ép szoftver..."

(#1605) AT1S válasza bnss (#1604) üzenetére


AT1S
tag

Ha ilyen egyszerű lenne, akkor valószínűleg nem kértem volna segítséget... Azért kösz! Google-ben rákerestem, de nem találkoztam hasonló problémával, így juttam el ide.

[ Szerkesztve ]

ლ(ಠ益ಠ)ლ

(#1606) rdi válasza AT1S (#1603) üzenetére


rdi
veterán

Szia, esetleg megpróbálhatnád az xp drivert használni vista alatt, ha megengedi.
Valamint ilyenkor szokásos kérdések: tűzfalat kikapcsoltad-e a próba idejére, fájl és nyomtató megosztás hálózati protokollok telepítve vannak -e?

Fej! Tor! Potroh!

(#1607) AT1S válasza rdi (#1606) üzenetére


AT1S
tag

Hello! Igazándiból ez egy nyomtatóportos router és a fentebb leírtak alapján szeretném telepíteni! Tehát:

1. Az USB-re dugsz egy nyomtatót. /* A router USB portja*/
2. Elindítod az új nyomtató hozzáadását a PC-n
3. Kiválasztod a helyi nyomattót
4. Új port, Standard TCP/IP port a routered IP címével

Na és itt kezdődik a gond, amikor beírom a router ip címét utánna megkéne találnia a nyomtatót és majd ezután kezdődne maga a nyomtató driver telepítése. És ez így tuti h. működő dolog, mert XP-n felismeri meg minden jó csak a Vistával szarozik. Tűzfal "nincs"csak alap Vista semmi cicoma. Meg szerintem ha a router setupját eltudom érni, akkor gondolom csaknem blokkolja azt az ip-t!? A fájl és nyomtató megosztás meg nem "játszik", mivel nem a gép a megosztó, hanem a router (gondolom erre van valami saját beépített protokol).

[ Szerkesztve ]

ლ(ಠ益ಠ)ლ

(#1608) bnss válasza AT1S (#1607) üzenetére


bnss
veterán

Álljunk meg egy szóra, ha jól értelmeztem, akkor sikerült feltelepíteni a nyomtatót, csak Vista alól nem éred el?

Azért a fájl- és nyomtatómegosztást bekapcsolhatod, mivel a router a print szerver, így az is számítógépként kezelendő.

[ Szerkesztve ]

"Ép hardverben ép szoftver..."

(#1609) AT1S válasza bnss (#1608) üzenetére


AT1S
tag

Így van Xp-n működik az aszali gépemről + a notin is, de mivel a notin van egy Vista is ezért arra külön be kell állítani (telepíteni)! Amit látszólag ugyanúgy kell, csak itt valamiért nem találja meg a nyomtatót a router ip címének (ami egyben a nyomatóé is) beírása után.

A félreértés elkerülése végett még1X: NEM a gépen osztom meg a nyomatót, hanem a router osztja meg!!! Ezért kell hozzáadni egy új portot a listához (ami a router ip-jével egy /TCP/IP port/ ), és ezután kell feltelepíteni minden egyes oprendszerre a nyomató driverét. (persze a portot is be kell mindegyik oprendszeren)

Csak a Vista valamiért nem látja a nyomtatót az új porton (Tcp/ip) keresztűl, mig az Xp gond nélkül felismeri.

[ Szerkesztve ]

ლ(ಠ益ಠ)ლ

(#1610) bnss válasza AT1S (#1609) üzenetére


bnss
veterán

Tisztában vagyok ezekkel, otthon is üzemel hálózati nyomtató, kiselőadást ne nekem tarts, köszi.

A fájl- és nyomtató megosztást bekapcsoltad? Mert erről nem nyilatkoztál.

"Ép hardverben ép szoftver..."

(#1611) AT1S válasza bnss (#1610) üzenetére


AT1S
tag

Majd megnézem jelenleg nincs itthon a noti, remélem igazad lesz és azzal van a gond. Otthon mivel van megosztva?

ლ(ಠ益ಠ)ლ

(#1612) boss16


boss16
csendes tag

Sziasztok!

Router: D-LINK DIR-655
Gépek: - asztali (WIN XP)
- laptop (VISTA HOME PREM)

Segítségetek kérem abban, hogy a két gép lássa egymást. Az internet megosztás rendben.
Mit tegyek?

Köszi

(#1613) rdi válasza AT1S (#1611) üzenetére


rdi
veterán

En inkabb arra gondolnek, hogy nincs, vagy rossz a vistas drivere a nyomtatonak... de azert a vista tuzfalat kikapcsolhatod egy probat csak meger.

Fej! Tor! Potroh!

(#1614) bnss válasza AT1S (#1611) üzenetére


bnss
veterán

Nálam egy PC-n keresztül megy a móka még egy darabig, majd ha összejön a pénz, akkor veszek egy prit szervert.

(#1612) boss16: fájl és nyomtató megosztás mindkét gépen bekapcs, a kívánt meghajtó/mappa megosztása, majd a másik gépen hálózati helyként csatlakoztatás (Vista alatt nem tudom, hogy ez pontosan hol van).

[ Szerkesztve ]

"Ép hardverben ép szoftver..."

(#1615) gadaffy


gadaffy
csendes tag

Sziasztok!
Hajt a végelkeseredés, tehát felvázolom a gondom, aki tud, kérem segítsen! :R
Mammutkorszakbéli Surecom EP 4904SX routeren keresztül (csak ez van kéznél) csatlakozok az adsl modememhez, mert ha direkt kötöm a modemet a géphez, akkor 5 perc, mire a win elindul (XP pro SP2). Az internet működik, a letöltés is hozza a 8M-t, a feltöltés is az 512 Kb-t. A gondom az, h nem tudok megnyitni egy portot, amit az utorrent használhatna... Folyton nincs bejövő kapcsolat üzenetem van. A megoldáshoz ugye nem kell fix IP-t kérnem tonline-tól? Már próbálkoztam a "special application" fül beállításával a rúteren, de semmi eredmény... Ha lekapom a routert, és direkt csatlakozok, akkor olyan szép zöld a kapcsolatjel az utorrent-en, h gyönyörűség nézni! :C
valaki, valamilyen ötlet esetleg? :F
Előre is köszi!

(#1616) shev7 válasza gadaffy (#1615) üzenetére


shev7
veterán

mire? a router nelkuli netezesre, vagy a portnyitasra? :)

''Gee, Brain, what do you want to do tonight?'' ''The same thing we do every night, Pinky: Try to take over the world!''

(#1617) gadaffy válasza shev7 (#1616) üzenetére


gadaffy
csendes tag

Hát igazából a portnyitásra gondoltam. Ja és a legfrissebb firmware-val frissítettem a routert.

(#1618) shev7 válasza gadaffy (#1617) üzenetére


shev7
veterán

[link]

''Gee, Brain, what do you want to do tonight?'' ''The same thing we do every night, Pinky: Try to take over the world!''

(#1619) LittleBirdY


LittleBirdY
csendes tag

Sziasztok!

A segítségeteket szeretném kérni, mert vettem egy MSI wifi routert, sikerült is beüzemelnem, tehát a notebookon és az asztali gépen is van már net. A problémám az lenne, hogy a sebesség nagyon lecsökkent. A chellos 5Mb helyett csak 128Kb körül van a sebesség, ami azért jelentős csökkenés. Nem csak torrenten tapasztaltam a gondot, hanem ftp letöltéseknél is: maximum 40KB körül tudok letölteni. Van valamilyen beállítás egy routeren, amivel a sebesség úgy oszlik meg a gépek között, hogy nem 90%-os a sebességcsökkenés?

Köszi a válaszokat!

Acer Aspire 5310-301G08Mi

(#1620) shev7 válasza LittleBirdY (#1619) üzenetére


shev7
veterán

nem teljesen ertem... az ossz sebeseg nem eri el az 5 mbit-et, vagy csak az egyik gep kap keveset a masikhoz kepest?

''Gee, Brain, what do you want to do tonight?'' ''The same thing we do every night, Pinky: Try to take over the world!''

(#1621) LittleBirdY válasza shev7 (#1620) üzenetére


LittleBirdY
csendes tag

Megnéztem mindkét gépen egy sebességteszttel(www.speedtest.net), és mindkét gépen 128Kb körül volt a sebessés az ~5000Kb helyett. Tehát összeadva már ~256Kb körül van a sebesség.

Acer Aspire 5310-301G08Mi

(#1622) BPFeri


BPFeri
senior tag

Sziasztok !

Zyxel P-334WT típusú routerem van és T-online kábelnet !

Működési problémám van, ezér párt kérdés:
- millen kábel kell a modem és a router közé ( sime v. CrossLink ) ?
- lefuttatom a router konfig. wizzard -ot , megadom a modem MAC address -t de nem sikerül a bekonfigurálás. Hibát nem üzen csak a végén pár kedves sort :C miszerint sikerült a konf. de sajna nem !! A net továbbra sem érhető el.

Ötletek, tapasztalatok ?!?!

....

(#1623) bnss válasza BPFeri (#1622) üzenetére


bnss
veterán

Azzal a kábellel kösd össze, amit a modem mellé adtak.

"Ép hardverben ép szoftver..."

(#1624) alitak


alitak
senior tag

Beújjítottam itthonra adsl-t. Hozzá lett egy ZyXEL Prestige 660H típusú modem. Elméletileg az ezen oldalon található leírás alapján nyitottam egy portot, amelyet megadtam az utorrentnek is. Utóbbi viszont azt jelzi továbbra is, hogy nincsen nyitva az adott port. Kell még valami mást is állítani, hogy működjön?

Nec arte, nec marte | használt hardverek jó áron: http://goo.gl/lUwLkw

(#1625) LittleBirdY


LittleBirdY
csendes tag

Na, megoldódott a sebesség problémám, azzal, hogy most egyáltalán nem megy routerrel a net. Nem értem mi baja van, délután egyszer csak elment a net, és azóta routerrel nem tudok kapcsolódni. Router rendesen be van konfigurálva, ping-gel megnéztem, és el is éri a gép, csak az internetkapcsolat nem elérhető most. Megpróbáltam resetelni a routert, nem működött, minden konfiguráció megmaradt. Nem értem hoyg mi baja van, mert teljesen hirtelen történt az egész, én nem csináltam semmit. Remélem valaki tud segíteni. :(

Acer Aspire 5310-301G08Mi

(#1626) shev7 válasza alitak (#1624) üzenetére


shev7
veterán

ha mindent ugy csinaltal ahogy ott leirtak, akkor mar csak az "indits ujra mindent" valaszt el attol, hogy mukodjon.

''Gee, Brain, what do you want to do tonight?'' ''The same thing we do every night, Pinky: Try to take over the world!''

(#1627) alitak válasza shev7 (#1626) üzenetére


alitak
senior tag

Routert is?

Nec arte, nec marte | használt hardverek jó áron: http://goo.gl/lUwLkw

(#1628) bnss válasza LittleBirdY (#1625) üzenetére


bnss
veterán

A WAN setupot nézd meg, ott lesz a bibi.

(#1627) alitak: a torrentet és a routert is.

[ Szerkesztve ]

"Ép hardverben ép szoftver..."

(#1629) alitak válasza bnss (#1628) üzenetére


alitak
senior tag

Restartoltam mindent, de a torrent továbbra is azt jelzi, hogy nincsen nyitott port. Próbáltam másik számokkal, de nem működik. Torrent hiba lenne, vagy mégis a routernél van a gány?

Nec arte, nec marte | használt hardverek jó áron: http://goo.gl/lUwLkw

(#1630) shev7 válasza alitak (#1629) üzenetére


shev7
veterán

az utorrentnek van portteszteloje, azzal nezted? ip--t jol allitottad be? :)

''Gee, Brain, what do you want to do tonight?'' ''The same thing we do every night, Pinky: Try to take over the world!''

(#1631) bnss válasza alitak (#1629) üzenetére


bnss
veterán

Küldj egy képet a port forward oldalról, és kiderül mi a bibi. Milyen protokollokra állítottad be a port forwardot?

"Ép hardverben ép szoftver..."

(#1632) alitak válasza shev7 (#1630) üzenetére


alitak
senior tag

Az a porttesztelő mondja, hogy nincsen nyitva az adott port.
Ip-re a saját belső ip-met kell állítani, nem?

Bon3ss:
Ez alapján állítottam be a routert, persze más porttal.

Nec arte, nec marte | használt hardverek jó áron: http://goo.gl/lUwLkw

(#1633) bnss válasza alitak (#1632) üzenetére


bnss
veterán

Igen, azt az IP-t kell beállítani, ami az adott PC belső hálós címe. Protocoll-t nem is kell megadni? Érdekes.

"Ép hardverben ép szoftver..."

(#1634) alitak válasza bnss (#1633) üzenetére


alitak
senior tag

Akkor elméletileg jól van beállítva. A torrent port checker viszont azt mondja, hogy nincsen nyitva.

Nec arte, nec marte | használt hardverek jó áron: http://goo.gl/lUwLkw

(#1635) bnss válasza alitak (#1634) üzenetére


bnss
veterán

Elméletileg a routeren jól van beállítva. Szoftveres tűzval üzemel a gépen?

"Ép hardverben ép szoftver..."

(#1636) shev7 válasza bnss (#1635) üzenetére


shev7
veterán

Tudom az is szoftveres tuzfal, de az emberek hajlamosak megfeletkezni rola (en is :) ) szoval a windows tuzfal is megfoghatja.

''Gee, Brain, what do you want to do tonight?'' ''The same thing we do every night, Pinky: Try to take over the world!''

(#1637) bnss válasza shev7 (#1636) üzenetére


bnss
veterán

Konkrétan én a win tűzfalára gondoltam, jártam így már én is. :R

"Ép hardverben ép szoftver..."

(#1638) pkiraly


pkiraly
csendes tag

sziasztok!

a következő probléma megoldásában kérném a segítségeteket:

miután sikeresen telepítettem/beállítottam a wifi kapcsolatot, működött is minden pár napig...
aztán mostanában az történik, hogy bejelentkezés után teljesen váratlanul, és változó időközönként megszakad a kapcsolat...illetve a notebook azt mutatja, hogy van élő kapcsolat, de mégsem működik semmi...
és ezen csak az segít, ha áramtalanítom a routert...utána megint működik egy darabig, aztán kezdődik előlről... :((

találkoztatok hasonlóval?? mi lehet a probléma???

Acer notebook - D-link router - Chello net

előre is köszi a segítséget :R

(#1639) shev7 válasza pkiraly (#1638) üzenetére


shev7
veterán

msn skype sem mukodik ilyenkor?

''Gee, Brain, what do you want to do tonight?'' ''The same thing we do every night, Pinky: Try to take over the world!''

(#1640) pkiraly válasza shev7 (#1639) üzenetére


pkiraly
csendes tag

nem tudom...egyiket sem használom...
a mailt szoktam megnézni ilyenkor, hogy le tud-e tölteni leveleket, de nem tud csatlakozni a pop-szerverhez

(#1641) shev7 válasza pkiraly (#1640) üzenetére


shev7
veterán

az nem mond semmit, mert a tippem az, ohgy a dns szerver resze hal meg a routernek, es a mailhez elvileg az is kell (hacsaknem ip cim van megadva pop szerver cimnek)

''Gee, Brain, what do you want to do tonight?'' ''The same thing we do every night, Pinky: Try to take over the world!''

(#1642) alitak válasza bnss (#1635) üzenetére


alitak
senior tag

Windowsos tűzfal nincsen, van helyette Kerio. Ha otthon leszek, megnézem a beállításokat.

Nec arte, nec marte | használt hardverek jó áron: http://goo.gl/lUwLkw

(#1643) bnss válasza alitak (#1642) üzenetére


bnss
veterán

Jobb ötletem hirtelen nincs, valahol ott lesz a bibi.

"Ép hardverben ép szoftver..."

(#1644) alitak válasza bnss (#1643) üzenetére


alitak
senior tag

OKO, köszi a segítséget. Holnap hazamegyek, majd megnézem.

Nec arte, nec marte | használt hardverek jó áron: http://goo.gl/lUwLkw

(#1645) gadaffy válasza shev7 (#1618) üzenetére


gadaffy
csendes tag

Köszönöm szépen a segítséged. Így sem akarja... Nagy valószínűséggel oda teszem ezt a routert, ahol a helye van: a múzeumba. Sztem veszek egy linksys-t azt már nagyjából ismerem.
Azért tényleg szívből köszönöm :R !

(#1646) alitak válasza bnss (#1643) üzenetére


alitak
senior tag

Nem tudom, elméletileg beállítottam, hogy a torrentnek engedje az adott portot ki-be, de semmi. Továbbra is úgy néz ki, hogy nincsen nyitva. Ha még van vmilyen 5let, akkor jöhet.

Nec arte, nec marte | használt hardverek jó áron: http://goo.gl/lUwLkw

(#1647) bnss válasza alitak (#1646) üzenetére


bnss
veterán

Hát ez elég érdekes, ha van frissebb firmware, mint ami a routeren fut, akkor esetleg még azt meg lehet próbálni.

"Ép hardverben ép szoftver..."

(#1648) soldi3r


soldi3r
veterán

Heló!
Apróbb gondom akadt egy Thomson Speedtouch 546 és egy 546v6 routerrel.
Igazság szerint még egyik sem volt használva. ezek modemek is egyben? Meg tudná valaki mondani, hogy melyiknek milyen a zavarszűrője (vagy amit elé kell kötni)? Mert 1 dobozban érkeztek. A másik gond velük, hogy a telefoncsatijuk osztrák szabvány, azt, hogyan tudom átkötni magyarra (normál 4 eres kábelre)? Erre kéne kapcsrajz, de elég ha valaki tudja melyik vezeték mi

E30 (oo=[][]=oo)

(#1649) Oreg_Nene


Oreg_Nene
tag

Van egy Dialcom BBR-1500 routerem es szamomra nem egyertelmu a setupja. Szuksegem lenne hogyan tudnam beallitani az Xbox360 port forwardingjat, es a p2p adatforgalom miatt is. Valakinek van ilyen csodaja? Nem is nagyon tudok torrentbe belekezdeni, a letoltesem nem nagyon meg 2kb/s fole :F

''A mohóság motivál. A mohóság tisztánlátáshoz vezet, összefoglalja az evolúciós lényeget. A mohóság minden formája életért, pénzért, szerelemért, tudásért fellendítette az emberiséget.”

(#1650) Gézuka1976


Gézuka1976
csendes tag

Sziasztok!
Vásároltam egy D-link DI-524-es kütyüt és pikk-pakk sikerült beállítani!
Egy dologra eddig nem találtam a fórumokon megoldást ebben kérnék egy kis tanácsot!
Nokia E65-el szeretnék ezen wifi routeren keresztül netezni.
Fel is ismeri a teló meg sikerül is un. párosítani de még sem megy fel a teló, ledob hogy nincs wlan hálózat (miközben van) és a router log-ban a következő hibát írja:
"Wednesday December 19, 2007 21:51:58 Disassociated: xx-xx-xx-xx-xx-xx because WPA retey failed"

Már átállítottam másik csatornákra és ott sem megy ledob hogy:Wlan nem csatlakoztatható ill. nincs Wlan hálózat

Még azt is olvastam hogy gyenge a jel ezért oda ültem a wifi router mellé de ott sem csinálja :(

Lécci segítsetek mi lehet a gond?

Kösz Üdv G

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Router gondok (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.