Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Router gondok (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-04-10 12:39:33

LOGOUT.hu

Router gondok

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1701) Blizz


Blizz
őstag

állítgatam dolgokat de még mindig ledob, lehet új router lenne a megoldás?

No mistakes, just happy little accidents

(#1702) nagykovi


nagykovi
csendes tag

Sziasztok.
Most kaptam egy TP-Link wifi-s routert. Egyik program (torrentes), azt irta, hogy nyitnom kell egy portot h rendesen menjen a dolog, de nem tudom, hogy ezt hogy kell :S
Tudna vki segiteni?
Köszönöm előre is.

(#1703) McSzaby


McSzaby
őstag

Hello!
Nekem hasonló problémám van mint nagykovinak...Én be tudtam állítani a port-t és a torrent oldal/program szerint is aktív vagyok szóval mehetne minden tökéletesen, de az a probléma hogy nem tölt teljes sebességgel...nálam kb 600 kbps lenne a max letöltési sebesség de most jó ha eléri a 80 kbps-t...ez mitől van???valaki tudna segíteni???

#ThankYouSirAlex #ThankYouLouis

(#1704) tronic válasza McSzaby (#1703) üzenetére


tronic
tag

hi!

Több dolog is lehet:
- szolgáltató korlátoz
- kevés a megengedett szimultán kapcsolatok száma (melyik klienst használod?)
- kevés a seeder és/vagy mind adsl kapcsolattal rendelkeznek
- bizonyos trackereknél fontos a feltöltési sebesség is, ergo ha kicsi megy fel kicsi is jön le (ez ált. a publikus trackerekre vonatkozik)
- ha sok aktív torrented van sok peer-rel, akkor lehet a router nem bírja kakaóval

'Tipikus esete annak, amikor génmanipulálgatanak össze-vissza és a végén kijön belole valami véletlenül...:)''

(#1705) tronic válasza nagykovi (#1702) üzenetére


tronic
tag

try itt elsőként: link

[ Szerkesztve ]

'Tipikus esete annak, amikor génmanipulálgatanak össze-vissza és a végén kijön belole valami véletlenül...:)''

(#1706) McSzaby válasza tronic (#1704) üzenetére


McSzaby
őstag

A Szolgáltató nem korlátoz és seeder is van elég...Azureust használok átlag boly sebeségnek 5 megát ír...szal nem vágom és csak egy filmet szedek....ezt nem értem....lehet szar a router...

#ThankYouSirAlex #ThankYouLouis

(#1707) tronic válasza McSzaby (#1706) üzenetére


tronic
tag

Nekem a régi smc-mel volt gáz, már 128k-nál halál volt. Próbáld meg router nélkül.
Esetleg azureusnál emeld meg az összes létrehozható kapcsolatok számát.

'Tipikus esete annak, amikor génmanipulálgatanak össze-vissza és a végén kijön belole valami véletlenül...:)''

(#1708) McSzaby válasza tronic (#1707) üzenetére


McSzaby
őstag

Na ígyse jó....Kiakad 100 kbps felett....Azt hiszem utókarácsonyt tartok és veszek egy újat,jobbat..már nem ez az első jelentős probléma...esetleg tudsz tippet adni milyet vegyek??

#ThankYouSirAlex #ThankYouLouis

(#1709) tronic válasza McSzaby (#1708) üzenetére


tronic
tag

Én most egy Asus WL500g-s routert használok. Viszi simán az 5/5ös kapcsolatot, még úgy is, hogy tesommal ketten toljuk neki. Az lesz majd a nagy teszt, ha most januártól megemelik 15/15-re, kifekszik-é vagy sem.

'Tipikus esete annak, amikor génmanipulálgatanak össze-vissza és a végén kijön belole valami véletlenül...:)''

(#1710) McSzaby válasza tronic (#1709) üzenetére


McSzaby
őstag

Hát jól van....Majd még körül nézek de ez a router amúgy senagyon tetszett nekem csak hát olcsó volt és akkoriba nem volt pénzem, de most befektetek....Köszönöm mégegyszer

#ThankYouSirAlex #ThankYouLouis

(#1711) bnss válasza McSzaby (#1710) üzenetére


bnss
veterán

Drágább kategória: Linksys (az én WRT54GL-em Tomtatoval: Uptime 70 days, 04:19:37), olcsóbb kategóriában: Edimax.

[ Szerkesztve ]

"Ép hardverben ép szoftver..."

(#1712) McSzaby válasza bnss (#1711) üzenetére


McSzaby
őstag

Aha...hát nem tudom mindenesetre még működik szal 2-3 hetet várok hogy lemenjenek ezek a "Karácsonyi" árak és akkor veszek de mindenképp valami stabilt és strapabírót szertnék...

#ThankYouSirAlex #ThankYouLouis

(#1713) bnss válasza McSzaby (#1712) üzenetére


bnss
veterán

Ahogy gondolod, jókor kell jó helyen lenni, oszt' ocssón' kapsz routert. ;]

"Ép hardverben ép szoftver..."

(#1714) LittleBirdY


LittleBirdY
csendes tag

Akkor nekem is a router lehet a probléma, mert ahogy megfigyeltem a torrent nekem is csak 80kb körül tölt max. Ha meg flashgettel töltök valamit, akkor csak 10 szál esetén éri el a 80kb-ot, alapból kb 10-zel szed. Viszont azt nem értem, hogy ha az az Edimax router 5-6000 ft körül tökéletesen működik, akkor az én 10.000 ft-os MSI RG60SE routerem miért nem produkál teljes sebességet?

Acer Aspire 5310-301G08Mi

(#1715) bnss válasza LittleBirdY (#1714) üzenetére


bnss
veterán

Mert az MSI nem tud routert gyártani. ;] A másik, nem az ár a lényeg. Ha lecseréled, legalább meg volt a tanulópénz, hogy először utánaolvas, aztán vásárol.

szerk.: Edimax és MSI routerek között ég és föld a különbség.

[ Szerkesztve ]

"Ép hardverben ép szoftver..."

(#1716) LittleBirdY válasza bnss (#1715) üzenetére


LittleBirdY
csendes tag

Hát igen, mostmár ezt is tudom, hogy routerből nem mindegy milyet vesz az ember. Azt még esetleg le tudnád írni, hogy milyen különbség van az edimax és a linksys routerek között, amiket javasoltál? Tehát megéri-e kifizetni a 13e pénzt a linksys-ért vagy annyival nem tud többet mint az edimax?

Acer Aspire 5310-301G08Mi

(#1717) pappkarcsi


pappkarcsi
senior tag

Hello Mindenki!
Beszereztem egy netgear wgr614et és firmware friisités után nm indul be, nincs net, nm férek hozzá a setup felülethez.
Mit lehet ilyenkor csinálni?
Garancia van de ha nm lenne muszály akkor nm vinném!
Tipp?

Regisztrált: 2007 - 99 pozitív értékelése van és nincs negatív értékelése

(#1718) Jano_023


Jano_023
őstag

Szia.

Kérnék egy kis segítséget. Én és a szomszédom osztozunk egy internet kapcsolaton és mostanában egyre sűrűbben ledob a wifi router. Egyszerűen bontja a kapcsolatot és kiirja hogy nincsen kapcsolat. DE ha nyomok a hálózatoknál egy frissítést azzonal minden rendben de ezt előadja kb 8 percenként. Nincsen valami ötleted miért csinálja ? Ja és a kapcsolat szerintem elég szilárd, 18Mb/s érek el vagy jobbat....

Köszi a segítséget.

Jano

''Az életet nem a lélegzet vételek száma határozza meg, hanem azok a pillanatok mikor eláll a lélegzetünk !''

(#1719) bnss válasza LittleBirdY (#1716) üzenetére


bnss
veterán

A Linksys-re telepíthető ún. 3rd-party firmware, ezekkel jóval okosabb lesz, mint a gyári szoftverrel. Edimaxra nem telepíthető, viszont az olcsóbb szegmensben szvsz az egyik, ha nem a legmegbízhatóbb router.

(#1717) Virtualista: próbálj egy resetet, ha azután sem megy, akkor elég valószínű, hogy sikerült rosszúé flashelni.

(#1718) Jano_023: tedd be az előnyben részesített hálózato közé, és pipáld ki, hogy ha hatókörön belül vagy, azonnal csatlakozzon.

[ Szerkesztve ]

"Ép hardverben ép szoftver..."

(#1720) LittleBirdY válasza bnss (#1719) üzenetére


LittleBirdY
csendes tag

Értem, tehát ha jól értem, akkor egy sima, otthoni használatra elég az Edimax is, mivel nekem csak annyira kell hogy megossza a netet, normális sebességgel és legyen titkosítva.

Egy Edimax BR-6104K, ami 5000valahány Ft megfelel a fent leírt dolgoknak, vagy inkább egy drágábbat, mondjuk egy AR-7064-et, ami 11e? Ha lehet szeretnék minél kevesebbet költeni rá.

Köszi az eddigi segítséget!

[ Szerkesztve ]

Acer Aspire 5310-301G08Mi

(#1721) bnss válasza LittleBirdY (#1720) üzenetére


bnss
veterán

Edimax BR-6104K ez megfelel, ha vezetékes router kell.

"Ép hardverben ép szoftver..."

(#1722) Jano_023 válasza Jano_023 (#1718) üzenetére


Jano_023
őstag

Szia.

Be van rakva az előnyben részesített hálózatok közé. Valami más a hiba.Mert mikor levág akkor azt irja ki a vezeték nélküli hálózatoknál a routerre hogy nincsen kapcsolat. De nyomok neki egy frissítést és ismét minden jó. Olyan mintha nem tartaná fent a kapcsolatot hanem adott időközönként megszakítaná. A router beállításai között nem lehet valami ilyesmit állytani? egy Linksys routerről van szó egyébként (WRT54G).
Köszi a segítséget.

U.I.: Ha beteszem ide a beállításoról a képet akkor ugy könnyebb lenne ?

Jano

''Az életet nem a lélegzet vételek száma határozza meg, hanem azok a pillanatok mikor eláll a lélegzetünk !''

(#1723) bnss válasza Jano_023 (#1722) üzenetére


bnss
veterán

Milyen a jel erőssége? Ha linkelsz egy képet, egyszerűbb lesz.

(A megfelelő hozzászólásnál kattints a Válasz gombra, mert így olyan, mintha magadnak címezted volna.)

"Ép hardverben ép szoftver..."

(#1724) McCloude


McCloude
csendes tag

Sziasztok mindenkinek!

kb két napja gürcölök, hogy d-link adsl routeremet összehozzam egy wifi routerrel. A lényeg: a hely adottsága miatt a kábeles (D-link) router egyik portjára csatlakoztatnám a wifi-t(Tp-link). Sehogy sem akar összejönni. Van tippetek ez ügyben???

Kössz mindenkinek.

(#1725) bnss válasza McCloude (#1724) üzenetére


bnss
veterán

A TP-Link router kap IP-címet? Milyen D-Link router van előtte?

"Ép hardverben ép szoftver..."

(#1726) Jano_023 válasza bnss (#1723) üzenetére


Jano_023
őstag

Adj egy mail címet oda átküldöm a képeket, vagy küld egy mailt a jano023@gmail.com-ra és akkor elküldöm, nem akarom a router beállításokat ide feltenni.

Köszi

Jano

''Az életet nem a lélegzet vételek száma határozza meg, hanem azok a pillanatok mikor eláll a lélegzetünk !''

(#1727) McCloude válasza bnss (#1725) üzenetére


McCloude
csendes tag

Bocsi a modem D-link, a router ami a wifi előtt van egy tajvani sz...! Konig CMP-Router10. Ha más ezközt dugok arra a portra (notebook) rendesen mükszik.

(#1728) LittleBirdY


LittleBirdY
csendes tag

Tényleg a BR-6104K vezetékes. Jól benéztem. :D Ha WLAN-os kell, akkor egy BR-6204WG milyen lenne?

Acer Aspire 5310-301G08Mi

(#1729) IRON STORM válasza LittleBirdY (#1728) üzenetére


IRON STORM
őstag

Jó. Én ilyet használok teljesen korrekt.

Csak a TDi!

(#1730) bnss válasza Jano_023 (#1726) üzenetére


bnss
veterán

Paint, és takard ki a felhasználónév, jelszó, IP címeket. Amúgy az adatlapomon van cím.

(#1727) McCloude: szvsz így felejtős ez a megoldás, talán egy próbát megér, ha switchként használnád a routert.

(#1728) LittleBirdY: igen, jó választás.

[ Szerkesztve ]

"Ép hardverben ép szoftver..."

(#1731) McCloude válasza bnss (#1730) üzenetére


McCloude
csendes tag

Az az Acces Point-két a Wifi-t??? Már porbáltam és nem igazán jött össze. Lehet IP összeférhetetlenség??? Vagy van v.mi egyéb beállítási lehetőség? thx

(#1732) bnss válasza McCloude (#1731) üzenetére


bnss
veterán

A vezetékes routert kellene megpróbálni switchként üzemeltetni.

"Ép hardverben ép szoftver..."

(#1733) dunc


dunc
nagyúr

Sziasztok a következő az én problémám TLR-402 M routerem van,és inditok egy szervert UT3,majd rákeresek a beépiett keresöbe megtalálja,de nem enged csatlakozni,probálja de nem csatlakozik,router kiköt és ott oké a dolog,hol tudom engedni a ,vagy honnan tudom meg mit ,melyik portot kell engedélyeznem?
Vagy akár hol lehet azt kilöni,hogy semmit ne fogjon csak ossza meg a netet!?

(#1734) attiati


attiati
veterán

mi okozhatja, hogy modemen keresztül netezve a kapcsolat létrejötte után jó 1 percet várni kell mire elindul a net...?

sokszor a böngészőt sem hozza fel addig, csak áll 1 percet, aztán elindul

(másik gépemen routeren keresztül is ezt csinálja) :S

nod32 és zonealarm van gépen

[ Szerkesztve ]

(#1735) Gabee87


Gabee87
csendes tag

Sziasztok!

NETGEAR routerem van és valamiért ötdére csökkenti a letöltési sebességet.
Tudna valaki segíteni, hogy mi lehet a gond!?
Előre is köszönöm!

(#1736) bnss válasza attiati (#1734) üzenetére


bnss
veterán

Próbáld az említett víruskergető és tűzfal nélkül is.

(#1735) Gabee87: hát ez így elég sovány infó, milyen letöltés mellett észlelhető ez a lassulás?

[ Szerkesztve ]

"Ép hardverben ép szoftver..."

(#1737) Gabee87 válasza bnss (#1736) üzenetére


Gabee87
csendes tag

Ha játékot vagy zenét akarok letölteni, de még a youtube-os kisvideókat is lassan adja be.Ismerősnél ugyan ez az 1M-ás net 130kb-os sebesség körül ugrál letöltésnél, nálam viszont csak 20 körül.
A routerem pontos neve: 4-PORT WEB SAFE ROUTER WITH 10/100 MBPS SWITCH
Eleve amikor be van kapcsolva a másik gép is, ahol a router van, mindig kiírja hogy IP cím ütközés van a két gép között.

(#1738) bnss válasza Gabee87 (#1737) üzenetére


bnss
veterán

Akkor ott kellene kezdeni, hogy különböző címet adni a PC-knek, ha már a kiváló router nem képes rá. Szép leírás a routerről de sem a "márkája", sem a típusa nincs benne, így semmit sem ér, ha keresni szeretnék róla infót.

"Ép hardverben ép szoftver..."

(#1739) Gabee87


Gabee87
csendes tag

NetGear RP614-es a router
A címeknél hiába próbálunk különbözőt adni, akkor nem megy a net! Minden behal.

(#1740) qwertly


qwertly
addikt

Sziasztok vettem egy TP-Link TL-WR542G routert el is tudtam indittani de tegnap előtt este szó nélkül lebobott amikor torrenteztem.Igy ha internetezzek gondol egyet és megszakítottja a kapcsoltatott és még a böngészőbben sem tudom meg nyitni a routert mert ki irja,hogy nem elérhető el.De ugyan akkor a linux alatt tökéletesen megy az internet mert az xp mellet fedora 8 is fent van és ezen a torrent is működik.

(#1741) bnss válasza Gabee87 (#1739) üzenetére


bnss
veterán

Kézzel, minden PC-n beállítva a helyes címeket, DNS kiszolgálónak és alapértelmezett átjárónak a router címét megadva sincs internet? (Válasz gombot használd, átláthatóbb a fórum.)

(#1740) qwertly: milyen internet hozzáférésed van (ADSL, kábel, LAN)?

[ Szerkesztve ]

"Ép hardverben ép szoftver..."

(#1742) qwertly válasza bnss (#1741) üzenetére


qwertly
addikt

Szia ADSL de a szolgáltató nem kér tőlem jelszót se felhasználó nevet,hanem a háló kártyám alapján azonosít és 6 óránként eszt újra meg teszi.Ezért is vettem routert mert amig nem volt addig vagy csak xp vagy csak linuxal tudtam internetezni mert a másikkal nem tudtam csak ha ki kapcsoltam a gépet és vártam kb.6 órát.

(#1743) Gabee87 válasza bnss (#1741) üzenetére


Gabee87
csendes tag

Net az van.
Én nem merek nagyon belenyúlni az egészbe. Pontosan hol kell ezeket nézni meg beállítani?
A router befolyásolja e az internetet? tehát hogy az 1megát 2X512-re osztja?

(#1744) Wick


Wick
csendes tag

Sziasztok!

Internetes nyomozásom során jutottam el ide, és még nem találkoztam válasszal a kérdésemre, így bátorkodom itt feltenni. ( ha mégis volt már, akkor szokásos "ezerbocsánat") :)

Van egy Asus WL-520gc routerem, amivel nagyjából meg vagyok elégedve, ám amikor ftp-re szeretnék feltölteni valamit ami 20k-nál nagyobb, akkor az nem jön össze.(wifivel és kábellel egyaránt)

Más feltöltésnél (pl.: torrent) nem tapasztaltam semmilyen korlátozást. Végignyálaztam a router setupját, de nem találtam sehol korlátozásra vagy annak beállítására utaló lehetőséget. A noti amit használok biztos jó, mert más wifi hálózatban gond nélkül feltölt ftp-re.
A router firmware-je az asus honlap szerint a legfrissebb.

Van valakinek valami ötlete, hogy mit lehetne tenni?

Előre is köszi!

(#1745) Kadasg


Kadasg
csendes tag

Sziasztok!
Netgear RP614v4-es routerem van, és rendszeresen ledobál a netről (MSN, letöltés, online játék, stb.), tudtok segíteni?

(#1746) Kadasg válasza Kadasg (#1745) üzenetére


Kadasg
csendes tag

A log tele van "[TCP SYN Flood][Deny access policy matched, dropping packet]" bejegyzéssel.

(#1747) bnss válasza qwertly (#1742) üzenetére


bnss
veterán

Ezekszerint kicsit el vagyok maradva, nem hallottam ilyen ADSL szolgáltatásról. Utána kell nézzek.

(#1743) Gabee87: Vezérlőpult -> Hálózati kapcsolatok -> Helyi kapcsolat jobb klikk -> Tulajdonságok -> TCP/IP protokoll -> Tulajdonságok és ott látni fogod a felsorolt címeket.

[ Szerkesztve ]

"Ép hardverben ép szoftver..."

(#1748) zuperman


zuperman
csendes tag

itt is feltenném a kérdésem hátha találkozott vki már a problemmel:

D-link DI-604 -esem van, és se kép se hang DIGIkábel net-tel (közvetlenül 1 géppel rendben megy a net) Elötte DSL jól ment.
Van valakinek beállítási ötlete? Esetleg egy működő router back-up file ja? (*.bin amit el lehet menteni a setupjában)

Előre is köszönöm a segítséget!

(#1749) bnss válasza zuperman (#1748) üzenetére


bnss
veterán

Milyen kapcsolattípusok vannak a router adminisztrációs felületén (pl. PPPoE, Dynamic IP, Static IP, DHCP)?

"Ép hardverben ép szoftver..."

(#1750) zuperman


zuperman
csendes tag

van mindegyik, és ezekből a PPPoE van beüzemelve, de hiába van link, nem kapcsolódik :(

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Router gondok (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.