Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Router gondok (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-04-10 12:39:33

LOGOUT.hu

Router gondok

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1351) tronic válasza Wax (#1350) üzenetére


tronic
tag

A router manuáljában megkerested, hogy mi a módja a szakszerű resetnek?

'Tipikus esete annak, amikor génmanipulálgatanak össze-vissza és a végén kijön belole valami véletlenül...:)''

(#1352) Wax válasza tronic (#1351) üzenetére


Wax
csendes tag

Igen

(#1353) tronic válasza Wax (#1352) üzenetére


tronic
tag

Mi a routered verziója: lsd.irr

'Tipikus esete annak, amikor génmanipulálgatanak össze-vissza és a végén kijön belole valami véletlenül...:)''

(#1354) tronic válasza Wax (#1352) üzenetére


tronic
tag

Mi a routered verziója?: lsd. itt

Vmiért a kétszer ment el. sorry

[ Szerkesztve ]

'Tipikus esete annak, amikor génmanipulálgatanak össze-vissza és a végén kijön belole valami véletlenül...:)''

(#1355) Wax válasza tronic (#1354) üzenetére


Wax
csendes tag

version 4

[ Szerkesztve ]

(#1356) tronic válasza Wax (#1355) üzenetére


tronic
tag

Hm.

Én még megpróbálkoznék a kihúz 220, majd vár 5 perces trükkel.
Hátha bejön.

Anno volt kis gixi egy linksys AP-tal, sehogy sem tudtam elérni az admin felületet, még reset után sem. Mivel garis volt ezért visszaküldtem, 1 hétre rá jön vissza, mert a szervízben nem tudták reprodukálni a hibát. Lekopogom azóta is megy rendesen.

'Tipikus esete annak, amikor génmanipulálgatanak össze-vissza és a végén kijön belole valami véletlenül...:)''

(#1357) Wax válasza tronic (#1356) üzenetére


Wax
csendes tag

tegnap este kihúztam egy film erejéig
de azért megpróbálhatom most is..

[ Szerkesztve ]

(#1358) bnss válasza Wax (#1357) üzenetére


bnss
veterán

Átállítottad, amit mondtam? Nem kell a kézzel bellított IP címek hada.

"Ép hardverben ép szoftver..."

(#1359) Wax válasza bnss (#1358) üzenetére


Wax
csendes tag

átállítottam az maszkot ha arra gondolsz

(#1360) bnss válasza Wax (#1359) üzenetére


bnss
veterán

Nem, a TCP/IP beállítsáoknál rakd át IP cím automatikus lekérésére.

(#1361) tronic: próbálja meg azt is, ha nem jön be amit mondtam. A helyi kapcsolathoz kézzel vannak beállítva ezek a fura IP címek, amiket már bemásolt nekünk a kollega.

[ Szerkesztve ]

"Ép hardverben ép szoftver..."

(#1361) tronic válasza Wax (#1357) üzenetére


tronic
tag

Hm. Akkor try ezt.
1 - routerről kábelek lehúz
2 - router reset
3 - csak egy gépet köss rá a routerre, wan-ban ne legyen kábel!
4 - a gépen ezt állítsd be
ip: 192.168.1.11
subnet: 255.255.255.0
gateway ill. dns most nem kell
5 - ping 192.168.1.1
6 - ha ok, akkor mehet az adminfelület http://192.168.1.1

mit tapasztalsz?

'Tipikus esete annak, amikor génmanipulálgatanak össze-vissza és a végén kijön belole valami véletlenül...:)''

(#1362) tronic válasza bnss (#1360) üzenetére


tronic
tag

(#1325) Wax : én itt azt olvasom, h DHCP dolgozik

'Tipikus esete annak, amikor génmanipulálgatanak össze-vissza és a végén kijön belole valami véletlenül...:)''

(#1363) bnss válasza tronic (#1362) üzenetére


bnss
veterán

Kaptam egy screenshotot a TCP/IP beállításokról, kézzel van a gép, az alhálózati maszk, az átjáró és a DNS szerverek címei is megadva.

"Ép hardverben ép szoftver..."

(#1364) tronic válasza bnss (#1363) üzenetére


tronic
tag

:F akkor nem értem.
Ilyen IP-t nem szoktak csak úgy megadni, mert ez "kimondott " DHCP cím:
catv-506307fe.catv.broadband.hu== 80.99.7.254

Nah de lássuk, hogy mi az operáció eredménye :)

[ Szerkesztve ]

'Tipikus esete annak, amikor génmanipulálgatanak össze-vissza és a végén kijön belole valami véletlenül...:)''

(#1365) Wax válasza tronic (#1364) üzenetére


Wax
csendes tag

tudtam pingelni a 192.168.1.1es címet de ugyanúgy nem értem el:S

(#1366) Dexar007


Dexar007
veterán

Sziasztok!
Help!
Vettem egy rútert összekötöttem vele a ps3-at.És Mikor bekapcsolom a ps3-at és fel szeretnék lépni a netre akkor kiírja hogy ,,rendszerhiba azonos az ip'' stb..és akkor gépen megszakad a net help pls.!%!+%!+%+!%!+%!+ :O

Give me your cum,bull!

(#1367) bnss válasza Wax (#1365) üzenetére


bnss
veterán

Csináld végig azt, amit tronic kollega javasolt.

(#1364) tronic: így nehéz akármit is mondani, mert nm teljesen tiszta a kép. :U

(#1366) Dexar007: nincs PS+-om, így arról nincs infóm, esetleg annyit tudsz csinálni, hogy a PC-nek adsz másik IP címet.

[ Szerkesztve ]

"Ép hardverben ép szoftver..."

(#1368) Wax válasza bnss (#1367) üzenetére


Wax
csendes tag

megcsináltam és akkor történt ez

(#1369) Dexar007 válasza bnss (#1367) üzenetére


Dexar007
veterán

És hogy adjak neki másik ip címet? Részletesen pls magyarázd el. :))

Give me your cum,bull!

(#1370) bnss válasza Wax (#1368) üzenetére


bnss
veterán

Átírtad a helyi kapcsolat címet úgy, ahogy tronic mondta? Alapértelmezett átjárót és a DNS szervereket nem kell megadni.

(#1369) Dexar007: vagy a routerben adsz neki fixen a MAC címéhez egy eltérő IP-t, vagy a helyi kapcsolat TCP/IP tulajdonságoknál. Milyen routered van?

[ Szerkesztve ]

"Ép hardverben ép szoftver..."

(#1371) tronic válasza Wax (#1368) üzenetére


tronic
tag

Sajnálom :(.

Hirtelen több nem jut eszembe és sajnos lépnem is kell.
Majd benézek, mikor hazaestem.

Kitartás!

'Tipikus esete annak, amikor génmanipulálgatanak össze-vissza és a végén kijön belole valami véletlenül...:)''

(#1372) Wax válasza bnss (#1370) üzenetére


Wax
csendes tag

igen átírtam
az ip-t meg a maszkot

(#1373) bnss válasza Wax (#1372) üzenetére


bnss
veterán

És az átjáró ill. a DNS szerverek címet üresen hagytad? Ha nem adsz meg egy címet sem, hanem az automatikus cím lekérést kéred, akkor mi a helyzet?

"Ép hardverben ép szoftver..."

(#1374) Wax válasza bnss (#1373) üzenetére


Wax
csendes tag

Igen üresen hagytam és ha az aut. cím kérést választom akkor az ip-m és a masz 0.0.0.0 lesz

(#1375) Dexar007 válasza bnss (#1373) üzenetére


Dexar007
veterán

Plspls mondd hogy hogyan kell manuálisan ip-t változtatni mármint beírni a gépnek:S..Chellónál vok ha ez számítana.

Give me your cum,bull!

(#1376) bnss válasza Wax (#1374) üzenetére


bnss
veterán

Akkor a router nem osztja ki a címeket (DHCP ki van kapcsolva), ebben az esetben kézzel megadod a gép IP címe: 192.168.1.10, alhálózati maszk: 255.255.255.0, Így sem tudtad elérni a routert (192.168.1.1 a böngészőbe)?

(#1375) Dexar007: Hálózati kapcsolatok->Helyi kapcsolatra jobb klikk->Tulajdonságok->TCP/IP tulajdonságok ott értelemszerűen az első mezőben kell az utolsó számot megváltoztatni (ami ott szerepel szám, ahhoz adj hozzá pl. egyet). Ha ott nincs egy cím sem, akkor be kell mászni a router lelkébe és ott kell a PC fizikai címéhez egy, a PS3 által használt címtől eltérőt megadni.

[ Szerkesztve ]

"Ép hardverben ép szoftver..."

(#1377) Wax válasza bnss (#1376) üzenetére


Wax
csendes tag

Átjáróhoz meg a dns-hez ne írjak semmit? És a wan be legyen dugva?

(#1378) bnss válasza Wax (#1377) üzenetére


bnss
veterán

Ne írj semmit, WAN nem érdekes, az a PC legyen csatlakoztatva, amiről próbálod, a többi nem számít.

[ Szerkesztve ]

"Ép hardverben ép szoftver..."

(#1379) Wax válasza bnss (#1378) üzenetére


Wax
csendes tag

semmi eredmény a router konfigját továbbra se érem el viszont a 192.168.1.1es címet tudom pingelni

(#1380) Wax


Wax
csendes tag

a 198.162.1.1es ip-re kidob egy bejelentkezős ablakot csak nem tom se az accot se a pass-t:S

(#1381) tronic válasza Wax (#1380) üzenetére


tronic
tag

user: hagyd üresen a mezőt
passwd: admin

'Tipikus esete annak, amikor génmanipulálgatanak össze-vissza és a végén kijön belole valami véletlenül...:)''

(#1382) Wax válasza tronic (#1381) üzenetére


Wax
csendes tag

próbáltam

(#1383) bnss válasza Wax (#1380) üzenetére


bnss
veterán

Ez már haladás, login: admin, pass: admin. Általában ez a Linksys default beállítása.

[ Szerkesztve ]

"Ép hardverben ép szoftver..."

(#1384) Wax válasza bnss (#1383) üzenetére


Wax
csendes tag

ja csak fura h erre az ip-re dobja ki mikor nem is ez az átjáró.
tudja vki mi az a level 15 access?
(admin/admin-t se fogadja el)

[ Szerkesztve ]

(#1385) tronic válasza Wax (#1384) üzenetére


tronic
tag

Ha rendesen működne a router, akkor a 192.168.1.1 a tényleges átjáród!
Azaz 192.168.1.x hálóból érkező kérelmeket továbbítja (routolja) a szolgáltatód felé a 80.99.7.254 ip címmel, amit a router kapott meg DHCP-vel a WAN portra a szolgáltatótól.

'Tipikus esete annak, amikor génmanipulálgatanak össze-vissza és a végén kijön belole valami véletlenül...:)''

(#1386) bnss válasza Wax (#1384) üzenetére


bnss
veterán

Melyik IP-re tudod elérni a routert? Level 15 access nem tudom pontosan mi, ilyen hozzáférést is kér?

Quick install azt írja, hogy a felhasználónév mezőt üresen kell hagyni, a jelszó admin.

[ Szerkesztve ]

"Ép hardverben ép szoftver..."

(#1387) Wax válasza bnss (#1386) üzenetére


Wax
csendes tag

198.162.1.1
úgy se megy ha üresen hagyom a felhasználó nevet és a passhoz admint írok

(#1388) Wax


Wax
csendes tag

És én h kaphatam 80-val kezdödő ip-t router mögül?

(#1389) tronic válasza Wax (#1388) üzenetére


tronic
tag

Mint ahogy korábban beszéltük, olyan mintha nem látna el routing funkciót. Csak sima bridge-ként funkciónál :F

Nincs imserősöd, kitől tudnál kölcsönbe kérni 30 perc erejéig egy routert?

[ Szerkesztve ]

'Tipikus esete annak, amikor génmanipulálgatanak össze-vissza és a végén kijön belole valami véletlenül...:)''

(#1390) bnss válasza Wax (#1387) üzenetére


bnss
veterán

Próbáld megint resetelni, jobb ötletem már nincs.

"Ép hardverben ép szoftver..."

(#1391) Wax válasza tronic (#1389) üzenetére


Wax
csendes tag

Hát ma már biztos nem tok szerezni sajnos
de holnap kérek valakitől

(#1392) tronic válasza Wax (#1391) üzenetére


tronic
tag

Sztem várjuk meg test routert.
Mára elég volt a hibakeresésből :), elvégre is péntek este van :))!

'Tipikus esete annak, amikor génmanipulálgatanak össze-vissza és a végén kijön belole valami véletlenül...:)''

(#1393) Wax


Wax
csendes tag

Teljesen egyet értek és köszönöm a segítségeteket

(#1394) Dexar007 válasza bnss (#1376) üzenetére


Dexar007
veterán

"(#1375) Dexar007: Hálózati kapcsolatok->Helyi kapcsolatra jobb klikk->Tulajdonságok->TCP/IP tulajdonságok ott értelemszerűen az első mezőben kell az utolsó számot megváltoztatni (ami ott szerepel szám, ahhoz adj hozzá pl. egyet). Ha ott nincs egy cím sem, akkor be kell mászni a router lelkébe és ott kell a PC fizikai címéhez egy, a PS3 által használt címtől eltérőt megadni."

És hogyan tudok belebújni a rúter lelkébe?:D Amúgy kipróbáltam, nem volt ott szám ezért kipróbáltam egy párat de akkor meg nem volt net..mármint csak az egyiken volt a másikon nem úgy mint régen...mikor kikapcsolom a ps-t akkor gépen van ,mikor meg a ps akkor meg gépen nincs...akármit írok be gépbe:S Jah és egy észrevétel mért van az hogy ps3-ról nem is töltök sőt kivan kapcsolva , akkor 62vel jönnek a cuccok a 140helyett?
Szóval a kérdés még mindig az h hogyan tudom azt megcsinálni hogy mindkét helyen legyen net. :O

Give me your cum,bull!

(#1395) qw78er89


qw78er89
aktív tag

Sziasztok!
A következő problémám lenne! Két napja vettem egy routert internet megosztás miatt. Sima kábeles Edimax. A gond az, hogy ha bekapcsolva hagyom a gépet pár órán keresztül, de nem használom a böngészőt, mondjuk konvetál vagy ilyesmi, akkor egyszerűen nem tölt be semmilyen oldalt, azt írja a Firefox is meg az IE is hogy nem talál semmit. :Y Csak ha újraindítom a gépet, akkor megy megint. Viszont az ftp, vagy a widget-ek továbbra is elérik a netet. Ez meg hogy lehet? Légyszi segítsetek! :(( Kösssssssssz!

(#1396) marcias válasza qw78er89 (#1395) üzenetére


marcias
őstag

Tippre próbáld meg a routered beállításánál az "always-on"-t beállítani, hogy tétlenség esetén se kapcsoljon szét, mert ha "connect-on demand" beállításon van akkor egy idő után, ha nincs netes tevékenység akkor bontja a kapcsolatot (ez még a modemes net hagyatéka :((( )

Steam: marcias88

(#1397) shev7 válasza qw78er89 (#1395) üzenetére


shev7
veterán

ha net van, de a bngeszo nem hoz be semmilyen oldalt, akkor a DNS gubanc. Megprobalhatod azt, hogy a geped halozati kapcsolatanal kezzel allitod be a dns szerver cimet. Hogy mi a szolgaltatod dns szervere, azt a routered feluleten biztos meg tudod nezni, kell lennie valami statusnak, ahol kiirja mit kapott.

''Gee, Brain, what do you want to do tonight?'' ''The same thing we do every night, Pinky: Try to take over the world!''

(#1398) bnss válasza Dexar007 (#1394) üzenetére


bnss
veterán

Ha elárulod, hogy milyen routert használsz, akkor talán tudok segíteni. A PS3 ki van húzva a routerből, akkor mennyi a sávszélesség?

"Ép hardverben ép szoftver..."

(#1399) qw78er89 válasza marcias (#1396) üzenetére


qw78er89
aktív tag

Köszi a segítséget! Sajnos az a gond, hogy amikor kiválasztom a broadband type-ot, csak a Cable modem-en hajlandó kommunikálni, a PPPoE ugye kér felhasználót meg jelszót, én beírtam, de mivel chello-m van ezt nagyon nem szereti. Viszont a Cable Modemnél nem adja fel a kapcsolat módosítását. Talán a Fixed-IP xDSL-t kellene választanom? Ott csak IP címet kér megadni. Ezt meg meg kéne kérdeznem a UPC-től, vagy valahol megtalálom, hogy mit osztott ki a routernek? KössssssssZZ!!

(#1400) qw78er89 válasza shev7 (#1397) üzenetére


qw78er89
aktív tag

Köszi a segítséget! A System Info-ban van DNS opció, de üres, nincs benne semmi adat. Úgy néz ki, mintha tőlem várná az adatok megadását. Lehet, hogy pont ez a baj?

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Router gondok (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.