Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Router gondok (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-04-10 12:39:33

LOGOUT.hu

Router gondok

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1951) kissgy04 válasza mezis (#1950) üzenetére


kissgy04
tag

Köszönöm a válaszodat, de mivel routerem még sose volt (láma vok a kérdésben) lenne még egy kérdésem.

A kérdésem, hogy gondolom a netre menő gépemnél
start/vezérlőpult/hálózati kapcsolatok/tcp ip protokoll/tulajdonságokra gondoltál?

"a következő ip cím használata:
ip cím:
alhálózati maszk
alapértelmezett átjáró:"

"a következő dns- kiszolgálöcímek használat"

itt az alapértelmezett átjáró címnek adom meg a routeren lévő címet és elsődleges dns címnek u.a-t a többit üresen hagyom?????

(#1952) kissgy04 válasza kissgy04 (#1951) üzenetére


kissgy04
tag

kérdés visszavonva, a mac címet "klónoz"-tam és megoldódott a dolog

(#1953) cadarn


cadarn
tag

Az elöttem klérdezőhöz hasonló jelelgü bajom van, szintén tp-link router, végig toltam a quick setupot a router kapcsolódik is a nethez csak nemtudok épp semmit csinállni se böngészni sesemmi.

Tanácsolták ugye hogy DNS-t adjak meg, oké de hol? és mit? bocs de énse csináltam még sose iet, a másik meg lehet nálam is jó lenen ez a MAC clone dolog de azt se tudom hogy micsoda pls ha valakinek van türelme hozzá irjon egy rövid választ :) elöre is köszi.

''Ez kizárt dolog mert nem tudom!''

(#1954) VinoRosso válasza VinoRosso (#1947) üzenetére


VinoRosso
veterán

erre senkinek sincs tippje, hogy miért van? Minden progi, ami blokkolhatná a 80as portot blokkolva van. Semilyen böngészőből nem tudtam elérni a router menüjét. Sőt a cd-s utility sem tudta elérni a routert, pedig a hálózatban lévő xp-s gépről elértem a router menüjét, aigy a routerről pingeltem a Vistás gépet sikerrel. LAN van, de Vistáról enm lehet elérni IP cim alapján se a routert, se az xp-s gépet, se a netet. Fájlokat lehet, meg nyomtatni is.

(#1955) kissgy04 válasza cadarn (#1953) üzenetére


kissgy04
tag

beírod azt a 192 valamit amivel eljutottál a quick setup menühöz, de ne azt válaszd most hanem ha jól emlékszem bal oldali sávon kettővel lejjebb van egy olyan mac vagy mac address, azt legördíted és klikk a klónozásra, save és újraindítás és megy.

Most nincs előttem a gépem, amin ezt csináltam, ha nem találod szólj, majd otthonról megnézem.

(#1956) tilla1989


tilla1989
csendes tag

Sziasztok!

Abban szeretnék segítséget kérni,hogy van egy SMC-7004 VBR EU routerem és a netem 8mb/512k.A probléma az h ha routerral van a net megosztva akkor max 5mb-al megy a net(amúgy simám modemmel megy 8mb-al).A kérdésem az lenne h ez ellen lehet vmit tenni,vmi beállítás a routerban????
Vagy nagyobb teljesítményű router kell??

Köszönöm előre a válaszokat!!:)

(#1957) pepe1970


pepe1970
tag

Sziasztok! Vettem egy notit meg egy tp-link 642g routert. Az asztali gép kábelen van csatlakoztatva. Addig eljutottam, hogy megy a net mindenhol(wi-fin is), de nem tudom hogy lehetne hálozatba kötni a két gépet. A titkosítás WPA2-PSK. Nyomtató csak az asztalin van, és jó lenne a notiról is nyomtatni. Ez az első routerem, bocs, ha nyilvánvaló dolgokat kérdezek. A notin vista van, az asztalin XP. Köszönöm, ha megtisztel valaki azzal, hogy segít.

(#1958) downnola92


downnola92
csendes tag

én is csatlakozom.
van egy Netgear RP614 v4-es routerem. Van 3 gép és csak kettőn megy az internet. A harmadik gépen is van internet de nem hoz be semmilyen oldalt.
Ötlet??? :F

(#1959) bnss válasza downnola92 (#1958) üzenetére


bnss
veterán

Biztosan kap címet a harmadik PC?

(#1957) pepe1970: már hálózatba vannak kötve. Futtass le egy Hálózat beállítása varázslót.

(#1956) tilla1989: szvsz ennyi a WAN-LAN áteresztőképessége ennek a routernek.

[ Szerkesztve ]

"Ép hardverben ép szoftver..."

(#1960) downnola92


downnola92
csendes tag

Biztos.
van internet csak nem akar működni.

[ Szerkesztve ]

(#1961) pepe1970 válasza bnss (#1959) üzenetére


pepe1970
tag

Köszi a választ. Eljutottam odáig, hogy a notin látom az asztalival megosztott mappákat, és tudok a notiról nyomtatni is. Az asztalin viszont nem látom a notin megosztott dolgokat, de az nem is olyan fontos. A lényeg a nyomtató megosztás volt. Még annyit kérdeznék, hogy most az asztalin a utorrent azt irja hogy valami baja van a portal, nincs beállítva, de ennek ellenére 300kbps-el tudok tölteni. A notin wirelessel teljes sávszéllel megy a torrent, az nagyon jó. Lehet hívnom kéne egy nálam okosabbat.(az nem lesz nehéz)

(#1962) tilla1989 válasza bnss (#1959) üzenetére


tilla1989
csendes tag

Kössz a tippet Bon3ss :)
Sztem is egy új router a megfelelő megoldás sajna,pedig olyan jól ment ez a kis smc... :):(
Na mind2,ez van!

Mostanság mi a jó router úgy 8-10k körül??

(#1963) bnss válasza pepe1970 (#1961) üzenetére


bnss
veterán

Az asztalin is lefuttattad a varázslót? A torrent által használt portot továbbítani (forwardolni) kell az asztali gépre.

(#1962) tilla1989: vezetékes vagy vezeték nélküli router kell?

[ Szerkesztve ]

"Ép hardverben ép szoftver..."

(#1964) tilla1989 válasza bnss (#1963) üzenetére


tilla1989
csendes tag

vezetékes

(#1965) recoil


recoil
csendes tag

Sziasztok!

Van egy SMC 7908VOWBRB routerem és kábelneten szeretném a voip részét használni, ám mivel beépített ADSL modem van benne, a WAN portjára nem köthetem a kábelmodemet. Neten olvastam egy hozzászólást, hogy valakinek működött bizonyos routing és dns beállításokkal az smc voip része... A netet egy TP-LINK TL-R460 (192.168.1.1) routerről kapná az SMC 7908VOWBRB egyik LAN portjára. Milyen routing beállítások szükségesek a voip működéséhez?

Előre is köszi a válaszokat!

(#1966) bnss válasza tilla1989 (#1964) üzenetére


bnss
veterán

TP-Link R460

(#1965) recoil: először én az internet osztásárára bírnám rá az SMC routert, amennyiben képest kliens-híd üzemmódban dolgozni.

[ Szerkesztve ]

"Ép hardverben ép szoftver..."

(#1967) bazsa0007


bazsa0007
tag

sziasztok

nekem a probléma forrása egy SMC vbr7004 -es

igazából főbb gondok hogy FTP server nem működik. 3 félénél ugyanazok a hibák...tölt tölt de nem történik semmi pedig jól vannak beállítva.
leszedtem már olyat ami amivel lehet portot használni és én használtam egy másikat, engedélyeztem is a rúterben. így se

másik hogy vmiért a legtöbb felahsználó számára az msn-es fájküldésem 1-2K-s sebességű.

erre tudtok vmi okosságot?

(#1968) sosperecek18


sosperecek18
senior tag

Hello mindenkinek!
Tudom nagyon kezdő kérdés, de ez van...
Tegnap bekötötték az adsl-t, és ma szeretnék egy routert beiktatni, hogy 2 gépen menjen a net...vki egy szösszenetben eltudná magyarázni, hogy azon kívül, hogy összkötöm a modemmel a routert mit kell csinálnom?

Előre is kössz!

Szabadságot az Ultráknak! XBOX 360 Gamertag: torinho86

(#1969) bnss válasza sosperecek18 (#1968) üzenetére


bnss
veterán

Hello, a routernek kell lennie egy leírásnak, abban - elméletben - szépen le van írva. Milyen router? Nagyvonalakban:
1. kábelezés, kivéve, ha WiFi hálózatot építesz (egy kábeles gép kell a konfiguráláshoz)
2. PPPoE kapcsolat típus kiválaszt, felhasználónév, jelszó megad
3. örül, hogy megy a net.

Ha WiFi átvitel is lesz, akkor a 2. lépés kiegészül a titkosítással.

(#1967) bazsa0007: a megfelelő IP-re a megfelelő portot engedted be? TCP-n és UDP-n is engedélyezted?

[ Szerkesztve ]

"Ép hardverben ép szoftver..."

(#1970) racsi69


racsi69
csendes tag

sziastok
fél éve szivat egy wrt54gs v6 -os router
pár nap üzemelés után lelassul,reszet utána megint megy egy darabig.
az az igazség,hogy 3 vezetékes és 2 wireless gép használja a 4megás sávszélességet.
a gyári Firmware-ket dobálom össze vissza semmi sem változik,már modemet is cseréltettem.
aki megoldja a problémát,jó nálam egy unicumozásra
köszönet

(#1971) Siffredi


Siffredi
senior tag

Udv!

Ket kerdesem lenne, az egyik router-jellegu, a masik telefonvonallal kapcsolatos. Kezdem az utobbival.
Szoval, egy eleg kieso reszen lakunk, messze mindentol, a legkozelebbi kisvaros is (ami alig par hazbol all) 5-10 km-re van. A kerdesem a kovetkezo lenne, a telefonvonalunk mekkora savszelet birna el, ha a ra vonatkozo adatok a kovetkezok:

Statistics Downstream Upstream
Line Rate 1152 Kbps 288 Kbps
Noise Margin 26.7 dB 23.0 dB
Line Attenuation 42.0 dB 25.5 dB
Output Power 17.7 dBm 11.9 dBm

A kovetkezo kerdes pedig a modemmel kapcsolatos. A fentebbi adatokbol en azt a kovetkeztetest vonom le, hogy 1 megas savszel van a modem profiljaban beallitva (bocs a fogalmazasert, eleg hulye vagyok hozza). Namarmost a tenyleges sebesseg csak annak a fele, de csak letoltesnel, feltoltes teren 200 kbps felett van.
A kerdes a kovetkezo: a modem miatt nem tudom elerni a max. sebesseget, vagy valami mas oka van? A modem BT Voyager 2100.
Egyebkent nagyon jo lenne gyorsabb net, mivel eleg sok gep van fent a routeren, neha 5-6 is. Erre is gondoltam mar, hogy ez lehet a baj, lehet erdemesebb lenne venni valami komolyabb routert (ez csak 54mbps-os).

Elore is koszonom mindenkinek a valaszt, remelem tudtok valami okos otletet adni, mekkora netet rendelhetek, es hogy a router jo-e hozza!

Udv!

(#1972) bnss válasza Siffredi (#1971) üzenetére


bnss
veterán

Sokkal jobb sávszélességre nem sok esély van, túl nagy a csillapítás. A modemben semmiféle sávszélesség nincs beállítva, ha DSL-ed van, akkor az a központban, a DSLAM-ra történő csatlakozás szabja meg.

(#1970) racsi69: elsőre azt mondanám, hogy nem bírja memóriával, de a gyári fw nem tudom, hogy mit logol, ha logol egyáltalán. Utánanézek.

[ Szerkesztve ]

"Ép hardverben ép szoftver..."

(#1973) Siffredi válasza bnss (#1972) üzenetére


Siffredi
senior tag

Igen, gondoltam ra, hogy ennyi az, amit bir a vonal. Irtad, hogy a modemben semmifele savszelesseg nincs beallitva, de akkor mit jelent a line rate-nel az 1 megara hajazo adat?

(#1974) bnss válasza Siffredi (#1973) üzenetére


bnss
veterán

Ha a modemben kellene a sávszélt állítani, akkor aki ért hozzá, az a legkisebb csomag árán vinné az ADSL2+ szolgáltatást... Nonszensz.

"Ép hardverben ép szoftver..."

(#1975) rlazol


rlazol
addikt

sziasztok,

egy sweer broadband router mögül netezem (mióta segítettetek beállítani :) ), 3 gép van az itthgoni hálóban. Mindegyiken van ZoleAlarm, az a kérdésem, h szükséges-e vagy kikapcsolhatom?
köszi

Az orvosom szerint elmebajban szenvedek. Ez butaság. Minden percét élvezem!

(#1976) Siffredi válasza bnss (#1974) üzenetére


Siffredi
senior tag

Rendben, ertem, es koszi!

(#1977) bnss válasza rlazol (#1975) üzenetére


bnss
veterán

Mivel routerben nincs tűzfal, így nem árt a védelem. :)

"Ép hardverben ép szoftver..."

(#1978) pigatt


pigatt
őstag

Üdv. Mindekinek!

Az lenne a gondom, hogy nem tudok belépni a routerem menüjébe, mert kér valami felhasználónevet és jelszót ezzel eddig nem is lenne gond, csak fogalmam sincs mit kell itt megadni! Egy asus rx3041-ről van szó!

i9 / 4080 / 32"

(#1979) bnss válasza pigatt (#1978) üzenetére


bnss
veterán

Manual majdnem ezzel kezdődik, hogy mi is a default felhasználónév/jelszó páros.

"Ép hardverben ép szoftver..."

(#1980) pigatt válasza bnss (#1979) üzenetére


pigatt
őstag

Basszus tényleg eddig mindig átsiklottam felette! Köszi!

i9 / 4080 / 32"

(#1981) bnss válasza pigatt (#1980) üzenetére


bnss
veterán

Nincs mit, segítek, ha tudok. :)

[ Szerkesztve ]

"Ép hardverben ép szoftver..."

(#1982) LGLuke


LGLuke
őstag

Hali!

Sürgős segítségre lenne szükségem.
3com routerről lenne szó, pontosabban a 3com router 5012-es változatról.
Hogy lehet ssh-n, vagy telnet-en engedélyezni a set beállításokat, hogy az snmp-t enable-re állíthassam és grafikus device managerrel is tudjam kezelni a routert???

Előre is nagyon köszönöm!
Üdv!

(#1983) bnss válasza LGLuke (#1982) üzenetére


bnss
veterán

Manual erről nem ír? Ha nem, akkor marad a google. Szvsz ehhez bele kell nyúlni a lelki világába.

"Ép hardverben ép szoftver..."

(#1984) LGLuke válasza bnss (#1983) üzenetére


LGLuke
őstag

Van egy cfg fájl, azt kellett konfigolni. SNMP-t még nem oldottam meg, mert nem volt időm, de legalább az égető DNS problémát sikerült kiküszöbölnöm!

(#1985) hugoo


hugoo
aktív tag

Sziasztok!

Megvettem végre az ajánlott TP-LINK routert (egy pcmcia-s vevővel együtt). A TL-WR543G lett a kiválasztott. Azt szeretném megtudni, h normális-e az, h akkor tűnik jónak a net, ha az antenna vízszintesben van? Panelben lakom egyébként, jobbra, balra egy falon megy át a net általában.

üdv

(#1986) bezzeg


bezzeg
csendes tag

Sziasztok!
Egy dlink-524-es routert kellene mac-pc+wifi notebook összekötni.
Az alap probléma ,hogy a router pár hónap kihagyás után (nem volt használva) 220v-os hálózatba dugva nem mutat semmit.Egy led sem világít! Majd pár óra után villogni kezdtek a ledek.Nem lett kipróbálva.Majd ismét kihúz,elrak.Ma újból bedugattam a srcáccal mert holnap mennék összerakni a hálózatot s nincs kedvem hibás routerrel szívni pluszban.Most sem világított rajta semmi.Pár perc után el kezdek villogni a ledek.Ez normális működés vagy valami súlyosabb gond előjele?
Nem szeretnék feleslegesen utazni jó pár kilométert vagy egyszerűbb ha vesz egy másik routert?

köszi

(#1987) hugoo válasza bezzeg (#1986) üzenetére


hugoo
aktív tag

Talán leírásban meg lehetne találni a magyarázatot. Arra gondolok, h esetleg az inicializálás miatt kell neki idő, h elinduljon. Ezzel csak az a gond, h ehhez nem kellene ennyi idő, illetve életjelet valószínűleg kellene adnia, miután bedugja az ember.
Egyébként nem igazán ajánlják ezeket (dlink) itt a fórumon :(

üdv

(#1988) bezzeg válasza hugoo (#1987) üzenetére


bezzeg
csendes tag

Tudom ,hogy nem ajánlják ,de nem én vettem.Sőt semmi közöm hozzá.Csak nekem kellene bekonfigurálni:(
És nincs kedvem feleslegesen szívni.
Azért köszi!

(#1989) bnss válasza hugoo (#1985) üzenetére


bnss
veterán

Antenna típusától függ, hogy merre szór a legjobban.

(#1986) bezzeg: elméletben a kihagyás nem okozhatna ilyesmit, ha a táp megfelelően működik, akkor viszont a router a ludas. Az inicializálás nem ok, mert az aktív állapotban végzi a router.

[ Szerkesztve ]

"Ép hardverben ép szoftver..."

(#1990) hugoo válasza bnss (#1989) üzenetére


hugoo
aktív tag

Nyilván nem ez a mérvadó, de képeken is azt látja mindig az ember, h függőlegesen, ill ferdén állnak ezek az antennák. Más ismerősöm is meglepőnek találta, de engem végül is nem nagyon zavar, ha megy és nincs gond a nettel. Márpedig úgy tűnik tökéletesen működik, uh még egy szavazat a TP-LINK-re :)) Ilyen áron, 5 év garival jó választás. Remélhetőleg később sem lesz vele gond.

üdv

(#1991) Kephamos


Kephamos
addikt

Az miért lehet, hogy a router "eldobja" a hálózatot, de kb csak 1 másodpercre. UPC-s netet osztunk szét egy Linksyssel, ha ez számít.

(#1992) Kephamos válasza Kephamos (#1991) üzenetére


Kephamos
addikt

A Client Lease Time-ot 0-ról 65535-re állítottam, így már jobb, de azóta is ledobott egyszer.

(#1993) bnss válasza Kephamos (#1991) üzenetére


bnss
veterán

Milyen gyakorisággal szíktja a kapcsolatot? A kapcsolat beállításnál Keep Alive van kijelölve?

"Ép hardverben ép szoftver..."

(#1994) Kephamos válasza bnss (#1993) üzenetére


Kephamos
addikt

elég sűrün,
hol találom ezt a keep alive-ot?
mod: asszem nincs ilyen pont a Obtain an IP automatically-nál

[ Szerkesztve ]

(#1995) bnss válasza Kephamos (#1994) üzenetére


bnss
veterán

Bocs, a Tomatoból jött az ötlet. A WAN Setupban kell lenni egy kapcsolónak, amivel be lehet állítani, hogy folyamatos kapcsolat legyen, vagy bizonyos idle idő után bontsa a kapcsolatot.

"Ép hardverben ép szoftver..."

(#1996) Attila14


Attila14
aktív tag

Hello!
Ha valaki ismeri a Netgear rp614 a routert elmagyarázhatná hogy kell telepíteni, milyen IP-címeket kell megadni, mert akármivel próbálkozok egyszerűen nem jön össze. még eddig sose volt routerem úgyhogy nemnagyon értek hozzá. a válaszokat előre is köszönöm!

Ja és a 14 nem a koromat jelöli :)

(#1997) Attila14 válasza Attila14 (#1996) üzenetére


Attila14
aktív tag

sikerült megoldanom :DD :DD :C

Ja és a 14 nem a koromat jelöli :)

(#1998) lorcsi


lorcsi
veterán

[link] ?

[ Szerkesztve ]

(#1999) Prestoneen


Prestoneen
csendes tag

Sziasztok!

Akinek sikerült a Dc++-t aktívra állítani azzal a routerrel, ami nekem van(Thompson Speedtouch 780i WL (tudod az a T-Home-s)) az légyszi ide írja hogy kell, vagy vegyen fel MSN -re, vagy megtalál a DIABLO HUB -on!
Előre is:K köxi

[ Szerkesztve ]

HELP!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

(#2000) invidia


invidia
tag

sziasztok! van egy régi linksys befsr41routerem...tökéletesen működik rajta minden, de valahányszor készenlétből visszahozom a notimat, ha rá volt dugva, újratárcsáz...viszonylag hamar (max 1 perc) reconnectel, de bosszantó

többi géppel minden rendben

valakinek valami tipp?

előre köszi

invidia

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Router gondok (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.