Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Router gondok (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-04-10 12:39:33

LOGOUT.hu

Router gondok

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1301) tronic válasza tomboy1000 (#1300) üzenetére


tronic
tag

Ha külön adod meg az is gut.
Port mind1, de ne legyen 1024 alatti!!. pl. 6656, 6657 :)

'Tipikus esete annak, amikor génmanipulálgatanak össze-vissza és a végén kijön belole valami véletlenül...:)''

(#1302) tomboy1000 válasza tronic (#1301) üzenetére


tomboy1000
tag

Köszönöm!

Még egy kérdésem lenne.Ez a router oleg alatt fut.Egy merevlemez csatlakozik hozzá.amire a pc kikapcsolása után is tölthetek le.ehhez transmissiont használok.Pár óra működés után azonban lefagy a router.Én arra gondolok,hogy szakad a net és ez miatt.Be kell állítanom vmit talán a webes felületen?Talán nem kapcsolódik újra?

(#1303) tronic válasza tomboy1000 (#1302) üzenetére


tronic
tag

Szia!

Sajnos oleg-et nem próbáltam ki a routeremmel (WL500g Deluxe), így érdemben nem tudok hozzászólni a témához, de sztem kérdezz rá a fórumban.
http://wl500g.info/

http://oleg.wl500g.info/.

Remélem tudtam vmennyit segíteni.

[ Szerkesztve ]

'Tipikus esete annak, amikor génmanipulálgatanak össze-vissza és a végén kijön belole valami véletlenül...:)''

(#1304) marcias


marcias
őstag

Sziasztok!
Amióta megvan a routerem (D-Link DIR-100) azóta sok gondom adódik az interneten keresztüli lanemulátorokkal. Ma vettem észre, hogy talán az a problémája, hogy alapértelmezettnek veszi sok szoftver a helyi hálózaton keresztüli játékot (kapcsolatot, ha jobban tetszik). Erre akkor lettem figyelmes, amikor direct-IP alapú kapcsolatnál nálam az istenért sem akart máshonnan kapcsolatot észlelni, csak a LAN-ról, míg haveromnak akinek szintén routere van, alapból az internetes IP jelent meg. Persze, miután a modembe kötöttem a kábelt, nálam is működött. Van erre vmi beállítás, hogy automatikusan figyelje a netet, a lan-t és az esetleges emulált, neten keresztüli lanokat is? Köszi

Steam: marcias88

(#1305) muveszur


muveszur
addikt

Hello! Az lenne a kérdésem, h hogy tudom megnézni a routerem MAC cimét, amit a upc-nál regiznem kell a net megosztásáshoz. A webes kezelőfelültén megnéztem és ezt találtam:
LAN MAC Address:
Wireless MAC Address:
WAN MAC Address:
Tehát három mac cimet ir ki nekem. Ezek közül meléyiket regizzem a upc-nál?
Minden gépre akarok netet(4db), 2 wireless, 2 lan-nal csatlakozik a routerhez. Köszi a segitséget!

(#1306) tronic válasza muveszur (#1305) üzenetére


tronic
tag

Szia!

WAN MAC címet kell megadnod, mert ez megy az UPC felé. A LAN a vezetékes belső hálód, míg a Wireless a vezeték nélküli belső hálód.

'Tipikus esete annak, amikor génmanipulálgatanak össze-vissza és a végén kijön belole valami véletlenül...:)''

(#1307) muveszur válasza tronic (#1306) üzenetére


muveszur
addikt

Ezer köszönet!

(#1308) tronic válasza marcias (#1304) üzenetére


tronic
tag

Szia!

Mit értesz lan emulátor alatt?
Direct IP kapcsolat router mögött esetlegesen felvetheti a port forward igényét, sőt! Milyen programot/okat szeretnél használni?

'Tipikus esete annak, amikor génmanipulálgatanak össze-vissza és a végén kijön belole valami véletlenül...:)''

(#1309) tronic válasza muveszur (#1307) üzenetére


tronic
tag

Örülök, hogy segíthettem.

'Tipikus esete annak, amikor génmanipulálgatanak össze-vissza és a végén kijön belole valami véletlenül...:)''

(#1310) Petike6


Petike6
tag

Sziasztok! Az a problémám lenne,hogy tegnap vettem egy routert minden rendben működik vele csak nem tudom hol lehet bekorlátozni a sebességet a 2 gép között. Mivel online játékkal játszok (call of duty2) ott a pingem eléggé megnö ha a másik gépen töltenek és ezt be akarom korlátozni valahogyan.4Mbit/sec az internetkapcsolatom és azt 2-2Mb re szeretném korlátozni,Válaszotokat előre is köszönöm :))

(#1311) tronic válasza Petike6 (#1310) üzenetére


tronic
tag

Szia!

Hát amit szeretnél, az csak a drágább routereknél elérhető. Apropó, milyen router-t vettél?
Korlátozásra vannak progik is. pl. netlimiter.
Megj: a ping a router procijától is függ, mert letölteni lehet egy szállal is (pl ftp), meg több (>200) szállal is (tipikusan torrent).

'Tipikus esete annak, amikor génmanipulálgatanak össze-vissza és a végén kijön belole valami véletlenül...:)''

(#1312) bnss válasza Petike6 (#1310) üzenetére


bnss
veterán

Ahogy tronic kollega is jelezte, nem ártana, ha leírnád a routered típusát, mert találgatni nem fogunk.

"Ép hardverben ép szoftver..."

(#1313) marcias válasza tronic (#1308) üzenetére


marcias
őstag

Arra gondolok, amikor egy progi segítségével (pl. Hamachi) létre tudsz hozni helyi hálózatot virtuálisan, neten keresztül. Namármost, sok esetben, vannak olyan játékok ahol választhatok, hogy LAN-játék esetén melyik hálózatot figyelje de attól tartok, ahol ezt nem lehet beállítani ott ezt ő önkényesen választja ki (mondjuk a tényleges LAN-t, és akkor hiába akarok a Hamachin játszani vagy fordítva).
A direct-IP-s probléma inkább csak rávilágított, hogy netán a másik esetben is hasonló lehet a gond, de konkrétan vmi pármegás aknakereső játék volt amivel lehet multizni, direct-IP-vel elvileg. :)

Steam: marcias88

(#1314) tronic válasza marcias (#1313) üzenetére


tronic
tag

Szia!

Pls ne érts félre. Ha ennyire nyomjátok ezt a Hamachi szoftvert (kicsit keresgélve érdekes biztonsági kérdéseket vetettek fel a progival kapcsolatban), akkor egy picit utánna is tudnátok lesni a honlapján. Speciel ezt tettem és pár katt után mög is lett a megoldás.
Bemásolom:

If you are using a hardware firewall (covering the whole network), you will need to permit the following:

Hamachi connects to a central server on ports 12975 and 32976 using TCP. The first port is used for a initial contact, and the second is used for an actual session. Hamachi also uses dynamic local and remote UDP ports for communicating with other Hamachi peers.

If Hamachi fails to connect to the server on 12975, it will try to connect via SSL (server only) on TCP 443 (standard secure port, SSL).

If peer connectivity is failing (yellow/blue status), you can set a static local UDP port.

To set a static local UDP port, open Hamachi Preferences > Detailed Configuration section and set the UDP port value to a port of your choice; we recommend something over 1024.

Setting a UDP port is normally used in conjunction with configuring port forwarding on your NAT/router device when resolving "yellow status" issues. You can find more info on configuring a port forward to your router/firewall at portforward.com .

Ha komolyan akarsz VPN-nel foglalkozni, akkor az első lépés lehet ez is: OpenVPN

[ Szerkesztve ]

'Tipikus esete annak, amikor génmanipulálgatanak össze-vissza és a végén kijön belole valami véletlenül...:)''

(#1315) Wax


Wax
csendes tag

Hello!

Nekem egy olyan gondom lenne, hogy három gép van rákötve a routerre még is csak egy gépen van net és a router konfigját se tudom elérni valamiért....
ja és a reset gombra nem reagál semmit.

(#1316) Wax


Wax
csendes tag

Ez egy linksys befw11s4

(#1317) marcias válasza tronic (#1314) üzenetére


marcias
őstag

Köszi, remélem sikerül megoldanom.

Steam: marcias88

(#1318) bnss válasza Wax (#1315) üzenetére


bnss
veterán

A reset gombot nem csak megnyomni kell, hanem nyomva is kell azt tartani.

[ Szerkesztve ]

"Ép hardverben ép szoftver..."

(#1319) Wax


Wax
csendes tag

nyomva tartottam 30másodpercig

(#1320) tronic válasza Wax (#1319) üzenetére


tronic
tag

Szia!

Milyen IP beállítás mellett megy az egyetlen gépen a net? Stat vagy DHCP?
Pingre mit válaszol router?

'Tipikus esete annak, amikor génmanipulálgatanak össze-vissza és a végén kijön belole valami véletlenül...:)''

(#1321) bnss válasza Wax (#1319) üzenetére


bnss
veterán

Légy oly kedves és használd a Válasz opciót. Arról a gépről próbáltad elérni a routert, amelyiken van net? A PC-ken mi van beállítva a Helyi kapcsolatnál?

"Ép hardverben ép szoftver..."

(#1322) Wax válasza tronic (#1320) üzenetére


Wax
csendes tag

DHCP és pingelésre nem reagál a router semmit

(#1323) Wax válasza bnss (#1321) üzenetére


Wax
csendes tag

Arról is meg a másik 2 gépről de azokon se lehetett elérni.
Nem tudom mire gondolsz ,h mi van beállítva.Fejsd ki bővebben plz.

(#1324) bnss válasza Wax (#1323) üzenetére


bnss
veterán

Helyi kapcsolat TCP/IP beállításainál a "Hálózati cím automatikus kérése" van beállítva? A router gyárilag adott címén próbáltad elérni a reset után?

"Ép hardverben ép szoftver..."

(#1325) Wax válasza bnss (#1324) üzenetére


Wax
csendes tag

Igen az van beállítva és a gyári címen próbáltam meg elérni

(#1326) shev7 válasza Wax (#1325) üzenetére


shev7
veterán

es a gyari cim megegyezik azzal a cimmel amit a parancsorba ir ipconfig /all parancs utan az atjaronal van?

''Gee, Brain, what do you want to do tonight?'' ''The same thing we do every night, Pinky: Try to take over the world!''

(#1327) Wax válasza shev7 (#1326) üzenetére


Wax
csendes tag

Nem egyezik meg,teljsen más címet ír

(#1328) shev7 válasza Wax (#1327) üzenetére


shev7
veterán

hat ha irnal cimeket konyebb lenne, bar valoszinuleg az atjaro cimen kene probalkoznod.

''Gee, Brain, what do you want to do tonight?'' ''The same thing we do every night, Pinky: Try to take over the world!''

(#1329) Wax válasza shev7 (#1328) üzenetére


Wax
csendes tag

Alhálózati masz : 255.255.248.0
Alapértelmezett átjár: 80.99.7.254
DHCP kiszolgáló 213.46.246.109

(#1330) bnss válasza Wax (#1329) üzenetére


bnss
veterán

Alhálózati maszknak talán így kellene kinézni: 255.255.255.0

Elég érdekes címek ezek, biztos, hogy ezt a router osztja neked? Vagy ennyire mazohista voltál és átállítottál mindent? ;]

"Ép hardverben ép szoftver..."

(#1331) Wax válasza bnss (#1330) üzenetére


Wax
csendes tag

Nem állítottam át semmit és 99%h a router osztja:D

(#1332) Wax válasza bnss (#1330) üzenetére


Wax
csendes tag

Az átjáró legalább reagál a pingelésre

(#1333) bnss válasza Wax (#1332) üzenetére


bnss
veterán

Használd a mod gombot, 5 percig tudod szerkeszteni a hozzászólásod.

Akkor az átjáró IP címén próbáld elérni a routert. Mindenesetre nagyon érdekes címek ezek.

"Ép hardverben ép szoftver..."

(#1334) Wax válasza bnss (#1333) üzenetére


Wax
csendes tag

Már megpróbáltam de semmi

(#1335) bnss válasza Wax (#1334) üzenetére


bnss
veterán

A helyi kapcsolat TCP/IP beállításairól rakj fel vagy küldj priviben egy screenshotot. Az alhálózati maszkot írd át arra, amit mondtam és próbáld meg úgyis.

(#1336) shev7: érdekes amit mondtál, ez lehetséges? Azért kérdezem, mert ilyet még nem próbáltam/láttam. Megmagyarázni az igencsak cifra IP címeket. :R

[ Szerkesztve ]

"Ép hardverben ép szoftver..."

(#1336) shev7 válasza Wax (#1334) üzenetére


shev7
veterán

biztos. hogy a wan portba dugtad a net kabelet? mert nekem elegge ugy tunik, hogy nem, es a routered nem route-ol, csak switchkent mukodik, es a cimet nem tole, hanem a szolgaltatotol kapod.

''Gee, Brain, what do you want to do tonight?'' ''The same thing we do every night, Pinky: Try to take over the world!''

(#1337) tronic válasza Wax (#1334) üzenetére


tronic
tag

Szia!

Alhálózati masz : 255.255.248.0
Alapértelmezett átjár: 80.99.7.254
DHCP kiszolgáló 213.46.246.109

Az a furcsa, hogy egy ilyen címet maga a router szokott kapni, ergo a subnet mask is korrekt (tekintsünk el a szolgáltató hálózati struktúrájának ismerésétől, mert akkor valszeg tudnánk is értelmezni).

Mi történik, ha router nélkül csatlakozol?

'Tipikus esete annak, amikor génmanipulálgatanak össze-vissza és a végén kijön belole valami véletlenül...:)''

(#1338) tronic válasza shev7 (#1336) üzenetére


tronic
tag

Csak ez lehet, vagy hogy ha wireless a router akkor Access point módban üzemel.

'Tipikus esete annak, amikor génmanipulálgatanak össze-vissza és a végén kijön belole valami véletlenül...:)''

(#1339) shev7 válasza tronic (#1338) üzenetére


shev7
veterán

igen, gondoltam erre is, de azt irta a kolega, hogy jol resetelte...

1335: termeszetesen lehetseges :) anno sokan nem vettek routert mert az adsl szolgaltatok engedtek a tobbszori csatlakozast, es egy sima switch-csel osztottak a netet (marmint tobb geppel is betarcsaztak ugyanazon modemen keresztul). Ha nem hasznalod a wan portot akkor a "router is csak egy switch" :)

1340 ugyan az, ami akkor ha nem a wan portba van dugva a net (AP modban altalaban a wan port sima lan portkent funkcional)

[ Szerkesztve ]

''Gee, Brain, what do you want to do tonight?'' ''The same thing we do every night, Pinky: Try to take over the world!''

(#1340) bnss válasza tronic (#1338) üzenetére


bnss
veterán

De ha AP-ként üzemel a router, akkor mi a magyarázat a kusza IP címekre? Miért nem a saját DHCP szervere alapján osztja a címeket?

(#1339) shev7: értem. Abban az időben én még nem rendelkeztem otthoni internettel. Azzal tisztában vagyok, hogy a router tud "natúr" switchként is üzemelni.

[ Szerkesztve ]

"Ép hardverben ép szoftver..."

(#1341) Wax válasza tronic (#1337) üzenetére


Wax
csendes tag

Semmi nem történik úgyanúgy fel tudok menni a netre

(#1342) Wax válasza shev7 (#1339) üzenetére


Wax
csendes tag

A Wanba dugtam a netet és egyébként lehet hogy a reset nem sikerült valami jól mert kb nem történt semmit pedig elméletileg jól csináltam

(#1343) tronic válasza bnss (#1340) üzenetére


tronic
tag

Ha AP módban dolgozik:
- NAT kikapcsolva
- A WAN port, 4 LAN port + WLAN bridge módban üzemel = switch (persze a WLAN-t illendő ilyenkor is helyesen bekonfigolni a biztonság miatt ;) )

'Tipikus esete annak, amikor génmanipulálgatanak össze-vissza és a végén kijön belole valami véletlenül...:)''

(#1344) bnss válasza tronic (#1343) üzenetére


bnss
veterán

Világos, köszönöm! :R

"Ép hardverben ép szoftver..."

(#1345) tronic válasza Wax (#1341) üzenetére


tronic
tag

A kérdésemből az hiányzott, hogy ebben az esetben milyen adatokat látsz az ipconfig /all-ra.

'Tipikus esete annak, amikor génmanipulálgatanak össze-vissza és a végén kijön belole valami véletlenül...:)''

(#1346) shev7 válasza Wax (#1342) üzenetére


shev7
veterán

akkor huzz le minden kabelt, aztan dugd vissza csak a gepet es nezd meg ugy milyen ip-t kapsz, es az atjaron elered-e a routert.

''Gee, Brain, what do you want to do tonight?'' ''The same thing we do every night, Pinky: Try to take over the world!''

(#1347) tronic válasza bnss (#1344) üzenetére


tronic
tag

Nagyon szívesen!

'Tipikus esete annak, amikor génmanipulálgatanak össze-vissza és a végén kijön belole valami véletlenül...:)''

(#1348) Wax válasza shev7 (#1346) üzenetére


Wax
csendes tag

Ok máris elvégzem a műveletet

(#1349) Wax válasza tronic (#1345) üzenetére


Wax
csendes tag

Minden cím ugyanaz csak nincs DHCP cím

(#1350) Wax


Wax
csendes tag

Egyébként rosszul resetelem mert a portokat amiket annó megadtam átengedi :O
Csak akkor nem tudom,hogy kéne resetleni

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Router gondok (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.