Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Router gondok (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-04-10 12:39:33

LOGOUT.hu

Router gondok

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1451) D@ni88


D@ni88
addikt

megvolt a ki bedugás. de az a gond h már újrakonfigolásnál sem tud csatlakozni a netre...

(#1452) PazsitZ válasza csapos2 (#1444) üzenetére


PazsitZ
addikt

-Router reset-et gondolom próbáltad már.
-router firmware frissítés
-"A kapcsolati adatok" alapértelmezett átjáró, DNS címek jól vannak megadva?
-eszközkezelő/hálókártya/speciális fül/ Speed/Duplex Settings-------> full autonegotiation

Itt azt írják segített a firmwarefrissítés: [link]

[ Szerkesztve ]

- http://pazsitz.hu -

(#1453) csapos2 válasza PazsitZ (#1452) üzenetére


csapos2
addikt

Az első két sorodat értem, az első megvolt, a másodikhoz nem értek. (de meg tudom csináltatni)

A többi kínai nekem. Ez van, én csak egy szamár vagyok. A linken meg nem találtam a gombot, amivel át lehetne kapcsolni Magyarra a szöveget. ;)

Lelkiismereted méri önzésed őszinteségét. Hallgasd figyelmesen.

(#1454) PazsitZ válasza csapos2 (#1453) üzenetére


PazsitZ
addikt

vezérlőpult/hálózati kapcsolatok/ a működő kapcsolaton jobb klikk tulajdonságok/TCP/IP protokoll tulajdonságai/ kép

Sajátgép jobb klikk/kezelés/ott eszközkezelés/hálózati kártya tulajdonságai/speciális fül/speed/duplex settings-->full autonegotiation kép

- http://pazsitz.hu -

(#1455) csapos2 válasza PazsitZ (#1454) üzenetére


csapos2
addikt

Az első képre: [link]
A második képre: [link]

Nem igazán olyan, mint a tied.

Lelkiismereted méri önzésed őszinteségét. Hallgasd figyelmesen.

(#1456) PazsitZ válasza csapos2 (#1455) üzenetére


PazsitZ
addikt

Elvileg az első is, jónak kéne, h legyen autómatán.
Nálam azért van manuálisan kiosztva, mert a 2 van és autón változó, hogy melyik a 2es meg a 3as.
A második is jónak tünik.

Marad a firmware frissítés. De mint amit linkeltem ott is azt írják attól megjavult.

[ Szerkesztve ]

- http://pazsitz.hu -

(#1457) csapos2 válasza PazsitZ (#1456) üzenetére


csapos2
addikt

Ok, köszönöm a segítséget, akkor ezt megoldom, és reménykedem.

Lelkiismereted méri önzésed őszinteségét. Hallgasd figyelmesen.

(#1458) D@ni88 válasza PazsitZ (#1456) üzenetére


D@ni88
addikt

Itt csak írnak róla h segít, de frimware nincs fent. amúgy meg nekem úgy tűnik totál lehalt a router..

(#1459) bnss válasza csapos2 (#1450) üzenetére


bnss
veterán

Ha az MTU-t hagyod default értéken, akkor is észlelhető ez a jelentős sávszél csökkenés? Nem feltétlen router hiba, lehet a modem szinkronizációs hibája is.

"Ép hardverben ép szoftver..."

(#1460) csapos2 válasza bnss (#1459) üzenetére


csapos2
addikt

Igen, 1492-őn is ugyanez volt, 1024-en is, és most 1450 valamennyin van(ezt most nem tudom megnézni) de így is lassabb, mint kellene.

Mi ez a modem szinkronizációs hiba?

Lelkiismereted méri önzésed őszinteségét. Hallgasd figyelmesen.

(#1461) bnss válasza csapos2 (#1460) üzenetére


bnss
veterán

Azt jelenti, amikor megnő a snr, azaz a csillapítás a vonalban. Ennek lehet egy egyszerű kontakt hiba is az oka, nálam pl. az RJ11-es csatlakozó volt egy kicsit kicsúszva a foglalatból, így nőtt a csillapítás, ezért a modem csak 2Mbit-re szinkronizált. A kontakt hiba kiküszöbölése utána és egy modem reboot után minden visszaállt a régibe. Bézd végig a vezetékezét, csatlakozókat és ezek után indítsd újra a modemet. ;)

[ Szerkesztve ]

"Ép hardverben ép szoftver..."

(#1462) csapos2 válasza bnss (#1461) üzenetére


csapos2
addikt

Végigzongoráztam. Nem változott az eredmény, sajnos. Azt hiszem, marad a firmware frissítés.

Lelkiismereted méri önzésed őszinteségét. Hallgasd figyelmesen.

(#1463) bnss válasza csapos2 (#1462) üzenetére


bnss
veterán

Akkor nem nyert az ötlet, fw frissítés szvsz nem nagy durranás, csak ne legyen áramszünet. Remélhetőleg megoldja a problémád. :)

[ Szerkesztve ]

"Ép hardverben ép szoftver..."

(#1464) csapos2 válasza bnss (#1463) üzenetére


csapos2
addikt

Az áramszünetről jut eszembe - persze, lehet, hogy épületes baromság - az nem gond, hogy a modem is és a router is szünetmentesen van?

Lelkiismereted méri önzésed őszinteségét. Hallgasd figyelmesen.

(#1465) bnss válasza csapos2 (#1464) üzenetére


bnss
veterán

Szvsz ez nem gond, ha megfelelő a tápellátás. Áramszünet sem viseli meg őket "normális" esetben. ;)

"Ép hardverben ép szoftver..."

(#1466) Hassan B


Hassan B
csendes tag

Üdv!
Lenne egy olyan kérdésem, hogy ha van egy 4megbites netem, és ahhoz négy gép van csatolva router-el, akkor minden gépen 4mbit/s lesz a letöltés, vagy 1-1mbit?
A választ előre is köszi!

(#1467) bnss válasza Hassan B (#1466) üzenetére


bnss
veterán

Ha nincs a hálózat priorizálva vagy a PC-ken sávszélességkorlátozó program futna, akkor az a PC vinné a sávszél nagy százalékát, amelyik "ügyesebb".

[ Szerkesztve ]

"Ép hardverben ép szoftver..."

(#1468) beneszilo


beneszilo
tag

hello
vista alatt mit kéne beállítani hogy aktív legyek? smc7004-em és nyitottam a nat menüben portot tcp-re meg udp-re is, és a torrent kliens nem vált aktívba. Pedig tűzfal vagy hasonló nem szól bele

(#1469) bnss válasza beneszilo (#1468) üzenetére


bnss
veterán

Portforward be van állítva arra a gépre, amin a torrent kliens fut?

"Ép hardverben ép szoftver..."

(#1470) Bluelite


Bluelite
csendes tag

Sziasztok, szeretném megkérdezni tőletek mielőtt szervízbe vinném, hogy van e lehetőség visszaállítani egy router (SMC7004VBR EU) gyári firmware verzióját? Sikerült egy rosz verziót (EU v2) firmwareot felrakni rá, azóta nem tudom használni. Router reset 30mp- ig nyomvatartása után is ugyanugy változatlanul nem elérhető. :(

(#1471) bnss válasza Bluelite (#1470) üzenetére


bnss
veterán

Sikertelen volt a firmware frissítés? Nézz körül a router topicjában, hátha volt már ilyen eset. A routeren a LED-ek villognak?

[ Szerkesztve ]

"Ép hardverben ép szoftver..."

(#1472) Bluelite válasza bnss (#1471) üzenetére


Bluelite
csendes tag

Router Ledek villognak, az eredeti IP cime 192.168.2.1 volt, firmware frissités után ez átiródott 192.168.123.145 -re. Ezt a címet is eléri, itt megjelenik egy felirat, mely szerint a frissités még nincs befejezve, adjam be neki a firmware file-t. Viszont semmilyen file-t nem fogad el, mindig viszajön ablak :(

(#1473) Lindemann


Lindemann
tag

Hellosztok! Tudom hogy nem router a switch, de nagyon nagy, és sürgős problémám lenne vele.
Tehát vettem egy asus switchet , 2 gépre akarom rákötni, az a baj hogy az egyiken xp van, a másikon win2000, xp-n tökéletes, betárcsáz automatikusan meg minden, mert arra állítottam, így meg ugye a másik gépen már nem kell tárcsázni, és megy ott is a net. (többnyire :S)
Viszont onnan nem lehet betárcsázni..:S nincs vkinek vmi ötlete hogy a win2000-et hogy konfiguráljam hogy jól működjön a net, és ne kelljen mennie az xp-s gépnek ahhoz hogy ott is legyen net? (a win2000 csere most sajnos nem megoldható azon a gépen, mert munkahelyi laptop, aztán lusták lecserélni a wint, én meg ugye nem rakhatok rá. )

Légyszi segitsetek!
köszi

(#1474) bnss válasza Bluelite (#1472) üzenetére


bnss
veterán

Ezek szerint nem sikerült "kivégezned", Linksys router esetén tudnám a megoldást, de SMC router esetén még nem láttam újraflashelést tftp-vel.

(#1473) Lindemann: na ezt mégegyszer. Az XP-s gép tárcsáz és a switcen keresztül osztja szét a netet? Ebben az esetben az XP-s gépek mennie kell, ha netezni akarsz.

[ Szerkesztve ]

"Ép hardverben ép szoftver..."

(#1475) Bluelite válasza bnss (#1474) üzenetére


Bluelite
csendes tag

Még1 utolsó kérdés, szerinted szervizben van esély rá hogy javítani tudják? Közben végignyálazom azt az 1500hsz-t azt ha nem találok hasonló esetet, megkérdezem ott is.

(#1476) Lindemann válasza bnss (#1474) üzenetére


Lindemann
tag

igen, az xp-s tárcsáz , de meg akarnám oldani, hogy a másikról is lehessen tárcsázni, hogy ha ez a gép nem megy. az xp-sen megy is a net, végülis a 2000-en is , de képtelenség onnan tárcsázni, vmiért elakad a kapcsolódásnál. :F

(#1477) bnss válasza Bluelite (#1475) üzenetére


bnss
veterán

Hát ez már jó kérdés, én úgy tudom, hogy ezt nem veszik át garanciális javításként, de ne legyen igazam.

(#1476) Lindemann: azt áruld el, hogy a net melyik gépre csatlakozik? Ha az XP-re, akkor erre nem tudok hirtelen megoldást, csak egy routert.

[ Szerkesztve ]

"Ép hardverben ép szoftver..."

(#1478) Bluelite válasza bnss (#1477) üzenetére


Bluelite
csendes tag

Reménykedem tudnak mit kezdeni vele, azért köszönöm segitséget (főleg smc topic linket), kutatok a megoldás után tovább, további szép estét mindenkinek!

(#1479) Gabás válasza Lindemann (#1473) üzenetére


Gabás
addikt

valóban, a router nem switch. éppen ezért két külön ipcím kellene neked a szolgáltatótól - ez megvan?

(#1480) Lindemann válasza bnss (#1477) üzenetére


Lindemann
tag

hát elméletileg ugyebár úgyvan hogy a switch az elég nyílt átjáró, úgyhogy ha egyik gépről csatlakozol a másikról nem kell. de mivel adsl-es vagyok be kell tárcsázni, ha chellos lennék nem kéne. havernak nem kell legalábbis.
én xp-ről szoktam betárcsázni, mivel a másikról nem tudok! :( de ha a másikról tárcsáznék onnan is mennie kéne.

(#1481) Gabás válasza Lindemann (#1480) üzenetére


Gabás
addikt

ha te egy switch segítségével megosztod az adsl-t, hogy mindkét gépen egymástól függetlenül menjen, le a kalappal (nem árt néha olvasni)

(#1482) bnss válasza Lindemann (#1480) üzenetére


bnss
veterán

De még mindig nem válaszoltál a kérdésemre, ha jól látom a dolgokat, akkor az XP-s gépbe van kötve a net, és az a switchre és így osztja a netet? Ha van rá lehetőséged, vegyél routert.

"Ép hardverben ép szoftver..."

(#1483) Blizz


Blizz
őstag

Sziasztok,nekem KTI nevezetű routerem van és aza probléma vele,hogy a World of Warcraft nevezetű játékból mindig ledob(disconnectel),ha a routerhez van kötve.De ha a modemhez csatlakoztatom minden rendbe.Valami javaslat hogy hogyan lehetne megoldani ezt a problémát :)

No mistakes, just happy little accidents

(#1484) illegal_87


illegal_87
csendes tag

Sziasztok! Van egy kis bibim a routeremmel. Logokat sasoltam, aztán refresh gombra katt, és azóta nemtudom elérni a kezelőfelületét. Manuálisan nemtudom restartolni, vagy resetelni, mert nincs lakáson belül. Ha valakinek van valami ötlete, írjon valamit. Köszike

Üdv.:
illegal

(#1485) bnss válasza Blizz (#1483) üzenetére


bnss
veterán

Portforward nevezetű élőnyén.

(#1484) illegal_87: kicsit részleteznéd, hogy mégis milyen router. Nehéz elhinni, hogy a logokat böngészve egy refresh elvitte a routert.

[ Szerkesztve ]

"Ép hardverben ép szoftver..."

(#1486) illegal_87


illegal_87
csendes tag

D-link dir-100 a router megy... csak a kezelőfelület nem jön be... ugyan úgy oszt ip-t meg megy minden, csak azért zavaró, hogy szellemesdit játszik és ez már nem az első

(#1487) bnss válasza illegal_87 (#1486) üzenetére


bnss
veterán

Kezelőfelület nélkül távolról nem hiszem, hogy tudnád rebootolni, resetelni meg biztosan nem. Esetleg másik böngészővel? (Használd légy oly kedves a Válasz gombot, köszi.)

"Ép hardverben ép szoftver..."

(#1488) illegal_87 válasza bnss (#1487) üzenetére


illegal_87
csendes tag

bocsi, úgy gondoltam, hogy ha közvetlen utána írok nem szükséges. sorry. nno akkor ezt lőhetem... mert másik böngészővel se nyitja meg, sőt.. a másik géppel se. Azért köszi a helpet

(#1489) bnss válasza illegal_87 (#1488) üzenetére


bnss
veterán

Ha osztja a netet rendesen, akkor nincs miért aggódni, majd ha nem lesz net, na akkor ráérsz aggódni. Amúgy hol van az a router, hogy nem lehet megközelíteni? :D

"Ép hardverben ép szoftver..."

(#1490) illegal_87 válasza bnss (#1489) üzenetére


illegal_87
csendes tag

alattam egy szintel, mert 2szintes családi ház van, és így lett megoldva. Lent is net, meg fent is, csak mire hazaérnek.... az még kb 1hét mert elutaztak pihizni :D

(#1491) Blizz válasza bnss (#1485) üzenetére


Blizz
őstag

Vagy lehet ,hogy a tűzfal blokkolja? akkor meg mit kénne át állítani?

No mistakes, just happy little accidents

(#1492) bnss válasza Blizz (#1491) üzenetére


bnss
veterán

Ha a routerben van olyan, azt kapcsold ki és próbáld meg úgy.

(#1490) illegal_87: értem, ha nem tudsz a routerhez férni, akkor nincs mit tenni. Nem lehet, hogy a szoftveres tűzfal fogja meg a gépeden?

szerk.: nem nyert ötlet, mert másik gépeden sem megy állításod szerint.

[ Szerkesztve ]

"Ép hardverben ép szoftver..."

(#1493) reggy


reggy
tag

Problémám, hogy kaptam egy olyan routert Németországból (Simens Gigaset SE515dsl) amire ha jól gondolom (és a csatlakozó alapján is) eleve az adsl modemet kihagyva közvetlenül rádughatom a vonalat. Viszont hiába adom meg a user/pass-ot, nem hajlandó csatlakozni.
Van egy másik adsl modemem is, de azzal sem tudok kapcsolódni... pedig mind2 kütyü jó.
Lehet az, hogy csak a szolgáltató által adott adsl modemmel tudok felkapcsolódni? (Pl. azért, mert a szolgáltató konfigolja azt a hálózatára???) Ha valóban konfigolva van amit adtak, akkor annak lekérhető és "klónozható" a tulajdonsága a saját kütyüimre??
/nem lehet az a baj, hogy Németországból származnak és ott valami más mint itt az ADSL modemekben? tudom "magyarosítani"? /

Várom az 5leteket, segítségeket! Thx.

(#1494) bnss válasza reggy (#1493) üzenetére


bnss
veterán

Jól gondolom, a hazai viszonyokra kell hangolni a Németországból származó eszközöket. :)

Készíts egy képet a router ezen beállításairól és _linkeld_ ide be.

"Ép hardverben ép szoftver..."

(#1495) reggy válasza bnss (#1494) üzenetére


reggy
tag

megmondanád pontosan mit értsek a router "ezen beállításain"?
illetve a modem esetében milyen beállításokat kellene lekérdeznem?
Thx.

(#1496) bnss válasza reggy (#1495) üzenetére


bnss
veterán

A routerben kapcsolat beállításai vagy hasonlót kell keresni. Nem ismerem ezt a routert. Annex A és hasonló beállításokat kell keresni. Vonali beállítások kellenek neked.

[ Szerkesztve ]

"Ép hardverben ép szoftver..."

(#1497) reggy válasza bnss (#1496) üzenetére


reggy
tag

ezt így egyenlőre nem találom (még keresem..), de azt hiszem, hogy ez anex B-s firmware.
találtam olyat, ami annex A-s, azt kellene feltennem?

(#1498) bnss válasza reggy (#1497) üzenetére


bnss
veterán

Milyen szolgáltatód van? T-Comnál Annex B beállítás kell. Guglizom egy kicsit.

"Ép hardverben ép szoftver..."

(#1499) reggy válasza bnss (#1498) üzenetére


reggy
tag

globonet

(#1500) bnss válasza reggy (#1499) üzenetére


bnss
veterán

ADSL? Nem könnyíted meg az ember dolgát, kicsit részletesebben is írhatnál. ;]

"Ép hardverben ép szoftver..."

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Router gondok (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.