Hirdetés

2024. május 8., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Gazdaság, jog  »  Revolut

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:06:27

LOGOUT.hu
Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#43451) Hrabovszki válasza Major Lion (#43449) üzenetére


Hrabovszki
csendes tag

Hát én úgy értelmeztem, hogy neki is kell legyen egy számlája hogy azt közössé tehessük. Vagy rosszul értem?

(#43452) Noxy válasza Major Lion (#43449) üzenetére


Noxy
veterán

többen is toltik maset is...

Arról már nem írnak, amikor e miatt zárolják, vagy ha írnak is, nem értik miért.

''Habár egyszer annyit észrevett, hogy valami megfertőzte magát a Nod-ot is''

(#43453) Major Lion válasza Hrabovszki (#43451) üzenetére


Major Lion
senior tag

Igen, de nem a ketto fog egyesulni, hanem lesz egy harmadik szamla ami kozos, tehat meg marad mindenkinek a sajatja. A kozos szamlahoz mindkettotoknek lesz majd egy hozzavalo bankkartya. Es akkor megteheted hogy csak te huzol at penzt a Revo szamladrol a kozos szamlara, de a parod is kolti onnan a penzt, neki nem is kell toltogetni :) Nem tudom hogy a Revo erre mondhad e barmit is, nem olvastam el a szerzodes minden pontjat :D

On a long enough timeline the survival rate for everyone drops to zero

(#43454) Hrabovszki válasza Major Lion (#43453) üzenetére


Hrabovszki
csendes tag

Köszi. Ez így annyira nem hangzik jól, hiszen ha már van egy számlám nekem és neki is, és ahhoz hogy közösen kezelhessünk egyet, ahhoz kell egy harmadik is - ez feleslegesnek tűnik. Azt gondoltam , hogy hozzácsapom az enyémhez az övét és ennyi.. nem is tudom mi értelme van akkor a közösnek, hiszen két különálló között is ingyenesen utalhatok, akkor minek kínlódni..?

(#43455) Major Lion válasza Hrabovszki (#43454) üzenetére


Major Lion
senior tag

A harmadik szamla az a kozos szamla :) A kozos szamla nem azert van hogy egymasnak utalgassatok, hanem arra hogy penzt tegyetek ra es a kozos kolteseket onnan intezzetek, kozben pedig megmaradjon a sajat fuggetlenseg is ha pialni akarsz a haverokkal azt onnan intezed.
Ha csak penzt akartok egymasnak kuldozgetni akkor nem is ertem miert jott az otlet a kozos szamlara. Szoval a kerdes inkabb most mar az mit is szeretnel, milyen problemat szeretnel megoldani?

On a long enough timeline the survival rate for everyone drops to zero

(#43456) Hrabovszki válasza Major Lion (#43455) üzenetére


Hrabovszki
csendes tag

valahogy úgy képzeltem mint egy normál banknál, társkártyával stb. Köszi a válaszokat mindenre.

(#43457) Oliverda válasza Hrabovszki (#43456) üzenetére


Oliverda
félisten

Akkor jól képzelted el.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#43458) Major Lion válasza Hrabovszki (#43456) üzenetére


Major Lion
senior tag

Pontosan ez tortenik :)

On a long enough timeline the survival rate for everyone drops to zero

(#43459) Noxy válasza Hrabovszki (#43456) üzenetére


Noxy
veterán

Ha a közös számla nem ok, akkor add oda neki az egyik Revolutos bankkártyádat, és akkor az lesz a társkártya.
Megoldható minden, de nem biztos hogy ez jó lesz neked. :K

''Habár egyszer annyit észrevett, hogy valami megfertőzte magát a Nod-ot is''

(#43460) Gallmix válasza Noxy (#43452) üzenetére


Gallmix
aktív tag

ilyenkor jön a felháborodás, hogy indokolatlanul lezárták a számlát...

Hrabovszki #43451
Közös számlánál mindkét félnek kell saját revolut számla. Egy számlához sem kötelező bankkártyát kapcsolni. https://revb.hu/ezek-a-revolut-kozos-szamlak-elonyei-es-hatranyai/

Közös számlát bárkivel létre lehet hozni, nem csak azzal akivel kapcsolatban vagy, ezért nem, összeolvasztja, hanem kapsz egy különállót. A közös széf tovább fejlesztett verziója ha belegondolunk. Így mindenkinek meg van a sajátja és van egy közös is. Jól nyomkövethető minden. A közös számlához is tartozik készpénzfelvételi keret, talán váltási keret is. Van előnye. Bár akkor két kártya is kellethet hozzá, de legalább 1.

#43456 Hrabovszki
Jól képzelted két kártyát kaptok a közös számlához, amit mindketten használhattok.
A különbség annyi, hogy ez egy külön számla, az eredeti számlátok ettől még megmarad, sőt feltétele a közös számlának.

(#43461) t72killer


t72killer
titán
LOGOUT blog

Nagyon régen utaltam már, a "gyűjtőszámlás" banki átutalás mennyi idő után szokott megérkezni, miután eltűnik az összeg a bankszámláról? Az egyedi számlaszámra (a GBP számlám ilyen) azonnal meg szokott érkezni.

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#43462) jobarat01 válasza t72killer (#43461) üzenetére


jobarat01
tag

Asszem 2-3 nap mire visszaküldik a feladónak, ugyanis már nem lehet gyűjtőszámlára utalva feltölteni lassan egy éve

(#43463) t72killer válasza jobarat01 (#43462) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

:R

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#43464) snooze


snooze
veterán

sziasztok!
mai frissitéssel eltünt a valuta figyelés,valaki tudja hol lehet ezt megnézni?irta egyszer,de eltünt az is..

[ Szerkesztve ]

GO Gunners!!!

(#43465) Noxy válasza snooze (#43464) üzenetére


Noxy
veterán

Már mint a piaci áras megbízás?
Nem tűnt el. :N [kép]

''Habár egyszer annyit észrevett, hogy valami megfertőzte magát a Nod-ot is''

(#43466) snooze válasza Noxy (#43465) üzenetére


snooze
veterán

nem..az árfolyam figyelölista,de már meg van,ezt is sikerült elcseszni..🤮🤮

GO Gunners!!!

(#43467) 4ron


4ron
senior tag

Sziasztok,
Szerbiában történő kp felvétellel van valakinek tapasztalata? Elsősorban OTP Bank, Vojvodjanska Banka, Halkbank és Euronet ATM érdekelne, mert ahová megyünk, csak ezek lesznek elérhető közelségben.

[ Szerkesztve ]

⭐ Revolut meghívó ajándék 7500 Ft bónusszal | Raiffeisen Bank meghívó változó ajánlói bónusszal ⭐ Kérd privát üzenetben tőlem!

(#43468) tomazin válasza 4ron (#43467) üzenetére


tomazin
veterán

Euronet soha sehol. Ez egesz biztos.

(#43469) Oliverda válasza tomazin (#43468) üzenetére


Oliverda
félisten

BP-n ötből négyszer Euronetből veszek fel forintot. Kevesebb bajom volt eddig az automatáikkal, mint pl. az OTP-jéivel.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#43470) tomazin válasza Oliverda (#43469) üzenetére


tomazin
veterán

Es mekkora koltseggel? Nem egy cikk volt mar rola,h tobb ezer forint az oda-vissza valtogatas miatt.

(#43471) Oliverda válasza tomazin (#43470) üzenetére


Oliverda
félisten

Nullával, természetesen.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#43472) kinder93 válasza 4ron (#43467) üzenetére


kinder93
aktív tag

Miért akarsz kp-t felvenni? Azért többségében elfogadnak kártyát is fizetéskor.

(#43473) axioma


axioma
veterán

Atszerveztek az app-ot, es nem birtam olyat elocsalogatni belole, ami eddig mukodott: kedvenc 'valamik' [devizak, reszvenyek, coim-ok] elo a'ra forintban. Ilyen nincs mar, vagy csak eltunt?
[widget van elo aefolyamos, de 2 db ft-os vmit mutat, nem editalhato a tartalom, hozzaadni 2 gbp-st lehet, slussz]
A limitaras megbizasokat is esetleg ha latta valaki hogy hova kerult, de az kevesbe fontos.

[ Szerkesztve ]

(#43474) zerodot válasza axioma (#43473) üzenetére


zerodot
aktív tag

Nálam ugyanott van a Kedvencek ikon (csillag) a jobb felső sarokban, ahol eddig is volt. És azon belül elérhető minden amit felsoroltál.

9.3.1 verzió, android; nem látom h létezne újabb

(#43475) István89 válasza axioma (#43473) üzenetére


István89
tag

Továbbiak-Átváltók alá költöztették át a teljes csillag ikon funkcióit. Nálam 9.5 beta android alatt már jelezte, amikor rákattintottam.

Sejtettem, hogy statisztika után az is eltűnik, így már csak a harang ikon maradt.

(#43476) AxBattler válasza Oliverda (#43469) üzenetére


AxBattler
félisten

Egyéb valutát is szoktál felvenni?
Hol érdemes ilyesminek nekifutni Revolut kártyával?

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#43477) snooze válasza zerodot (#43474) üzenetére


snooze
veterán

9.4 van már..

GO Gunners!!!

(#43478) axioma válasza István89 (#43475) üzenetére


axioma
veterán

Ott azt irja, h 1 [vagy amennyi beirt] forint mennyi usd. Volt olyan, h adott deviza/reszveny (tobb egy oszlopban) darabja az ha'ny forint [raadasul frissulve, de az mind1]. Ilyet mar nem tud? [Igen, at tudom allitani h dollar elore, beir 1, es akkor latom hany ft, de ez igy nem konnyu es nem kovetheto.

[ Szerkesztve ]

(#43479) tomazin válasza Oliverda (#43471) üzenetére


tomazin
veterán

Itt egy pelda, megbizhato forrasbol.
De nagyon sok helyen irjak,h euronet=scam. Lehet huf kartyaval hufot felvenni nem, de ezen kivul kemeny atveres.

(#43480) zsola400 válasza zerodot (#43474) üzenetére


zsola400
aktív tag

9.5 beta alatt nálam is minden ugyan ott van, csillag ikon alatt.

(#43481) snooze válasza zsola400 (#43480) üzenetére


snooze
veterán

reméljük,hogy a véglegesbe is visszarakják oda,mert ez igy egy nagy........

GO Gunners!!!

(#43482) snooze válasza zsola400 (#43480) üzenetére


snooze
veterán

android vagy ios,mert nálam androidon a bétában nincs ott a csillag,hanem a widgetek között van..

GO Gunners!!!

(#43483) zsola400 válasza snooze (#43482) üzenetére


zsola400
aktív tag

Android 13, tegnap mikor írtam a hsz. még ott volt a csillag, volt közben egy újraindítás és utána nekem is már mutatta a videó, hogy átrakták.

(#43484) zsola400 válasza zsola400 (#43483) üzenetére


zsola400
aktív tag

Egyelőre visszaraktam mentésből egy 9.3, annyira megszoktam azt a csillagot.

(#43485) Boond válasza AxBattler (#43476) üzenetére


Boond
addikt

OTP Euró ATM (2022 nyár amikor rákerestem)

Nincs:

Veszprém,
Zalaegerszeg,
Székesfehérvár
Eger
Szekszárd
Szolnok
Szombathely
Tatabánya

Van:

Békéscsaba
Budapest
Győr
Debrecen
Kaposvár
Kecskemét
Miskolc
Nyiregyháza
Pécs
Salgótarján
Szeged

(#43486) axioma válasza zsola400 (#43484) üzenetére


axioma
veterán

ez jo tipp, koszi

(#43487) Noxy válasza tomazin (#43479) üzenetére


Noxy
veterán

Ha már van az adott ország pénznemében a Revolut számlámon a pénz, akkor már eleve nem kell az átváltási jutalékokkal bohóckodni a külföldi ATM-nél. :K
Videó meg az átváltási lehúzásokról szólt. Ebből látszik hogy a csehek ebben is okosabbak, mert nem a "marihónaljávával" húzzák le a turistákat, hanem pénzel, és tök legálisan. :DDD

''Habár egyszer annyit észrevett, hogy valami megfertőzte magát a Nod-ot is''

(#43488) 4ron válasza kinder93 (#43472) üzenetére


4ron
senior tag

Gyakran járunk Szerbiába, az üzleteken kívül sok helyen nem fogadják el. Holnap a palicsi majálisra megyünk, ott nem lehet kártyával fizetni.

⭐ Revolut meghívó ajándék 7500 Ft bónusszal | Raiffeisen Bank meghívó változó ajánlói bónusszal ⭐ Kérd privát üzenetben tőlem!

(#43489) AxBattler válasza 4ron (#43467) üzenetére


AxBattler
félisten

Ugyanez, csak jövő hétvége, és a csehekhez... kő' korona, de vagy drágán adja az arab, vagy elfogyott a kasszából. :(

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#43490) Noxy válasza AxBattler (#43489) üzenetére


Noxy
veterán

Ha már van az adott ország pénznemében a Revolut számlámon a pénz, akkor már eleve nem kell az átváltási jutalékokkal bohóckodni a külföldi ATM-nél. :K

Bedugod az ATM-be a Revolut b..kártyát, és kiveszed a cseh koronát. Még ha von is le valamit, akkor is jobban jársz, mint az arabnál. :K

''Habár egyszer annyit észrevett, hogy valami megfertőzte magát a Nod-ot is''

(#43491) zerodot válasza AxBattler (#43489) üzenetére


zerodot
aktív tag

Fio, CSOB, Air Bank. Ezeknél érdemes próbálkozni, legalábbis 1-2 éve ezekből lehetett ingyen felvenni nem helyi kártyával. Persze a DCC-t itt is el kell kerülni.

(#43492) zerodot válasza Noxy (#43487) üzenetére


zerodot
aktív tag

Tök mindegy, h milyen pénznem van a Revolutodon, az ATM-nél dől el, miben lesz terhelve. Ott kell a megfelelő (nem DCC) opciót választani, de a lehúzás lényeges eleme pont az, h az ATM-ek a DCC opció felé próbálnak terelni. Egyik kevésbé, másik agresszívabban. Az Euronet ebben eléggé élen járt/jár. Annyiban javult a helyzet, hogy most már kötelezően ki kell írniuk mennyi %-kal adnak rosszabb árfolyamot. De így is észnél kell lenni, és ha akarod, ha nem, "bohóckodni" kell az ATM-nél a szándékosan félrevezető menürendszere miatt...

Revoluton előre váltással a R hétvégi díját tudod elkerülni, nem az ATM/POS DCC lehúzását.

(#43493) AxBattler válasza zerodot (#43491) üzenetére


AxBattler
félisten

DCC-t itt is el kell kerülni.
Értem. Magyarul legyen rajta elég deviza, és ATM-ből csak az adott ország pénznemében vegyek fel valutát, ne pedig a forint számlámról. Oké, köszi! :R

[ Szerkesztve ]

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#43494) viktorhu válasza AxBattler (#43493) üzenetére


viktorhu
veterán

Így van, nem kéred a váltást, amire megdob egy szép készpénzfelvételi díjjal. Ha meg kéred a váltást, akkor a rossz árfolyamon keresztül húz le.

(#43495) zerodot válasza AxBattler (#43493) üzenetére


zerodot
aktív tag

Igen, a helyi pénznemet kell választani. Nem csak ATM kp felvét, hanem kártyás fizetés esetén is, mert a POS terminálok is fel szokták kínálni a DCC-t.

#43494 viktorhu
A fix díjat van esély elkerülni, pont ezért soroltam mely cz bankok atm-jeit érdemes keresni...

(#43496) Noxy válasza zerodot (#43492) üzenetére


Noxy
veterán

Tök mindegy, h milyen pénznem van a Revolutodon, az ATM-nél dől el, miben lesz terhelve.

Na most ha Revoluton csak Csk van a számlán, mert a többi pénzem a széfben tárolom, vagy nincs, akkor milyen pénznemben akarna még egerészni? :U
Másik meg az hogy eleve nem az €,$-> Csk euronet ATM-t kell ilyenkor keresni, mert nekem csak Csk van a számlán.
Vagy valamit rosszul gondolok? :F


''Habár egyszer annyit észrevett, hogy valami megfertőzte magát a Nod-ot is''

(#43497) Somatom válasza Noxy (#43496) üzenetére


Somatom
veterán

Példa. Hegyeshalom, határ, matricavásárlás, Curve kártya. Kérdezi a nő, hogy ez magyar, vagy külföldi kártya?
-Angol bines.
-Az drága lesz. Nincs magyar kártyám?
-Van, de Curve -vel miért drágább?
-Mert a külföldi kártyát automatikusan Euroban terheli a terminál és abból vált.
Te a cseheknél nem CZK alapú kártyát használsz.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#43498) sajtos365 válasza Somatom (#43497) üzenetére


sajtos365
tag

Szerintem ismerkedni akart a nő veled.

(#43499) Somatom válasza sajtos365 (#43498) üzenetére


Somatom
veterán

Arra ettől jobb dumát is kitalálhatott volna a mamabálna.

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#43500) Pharaoh


Pharaoh
aktív tag

Hi!
Ha forintot akarok bankból utalni a revolutra, akkor a bankom kéri a revolut címét és a bankja székhelyét is. Ezeket az infókat hol találom? Csak a saját számla számom találom.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Gazdaság, jog  »  Revolut
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.