Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#851) nandris válasza .:LoMAX:. (#850) üzenetére


nandris
aktív tag

Szia
Azt hogy 07, vagy se, azt nem tudom, mert magától települt. Elméletileg. Leszedtem a két filet, de csak este tudom telepíteni,ha minden jó. A leírásban nem szerepel, hogy bármilyen pakkot is le kell még tölteni az usb kulcsra, de lehet félre értelmeztem valamit. Én csak a FFPStick-2012-01-31.zip állomány töltöttem le,illetve csomagoltam ki az usb kulcsra. Látom, hogy van packages mappa is a letöltéseknél, de avval nem foglalkoztam.

[ Szerkesztve ]

(#852) .:LoMAX:. válasza nandris (#851) üzenetére


.:LoMAX:.
aktív tag

A FFPStick-2012-01-31.zip az a FFP0.7-es verzió már, és ami a leírásban van, az meg a régi 0.5-höz van, és az nem jó a 0.7-hez.
A 0.7-hes verzió már csak a txz csomagokat kezeli.
FFP-stick [link]

Nem vagyok benne biztos, de talán a NAS-odhoz az arm verzió kell, és ha igen, akkor így kell elvégezni a lépéseket:

wget http://downloads.zyxel.nas-central.org/Users/Mijzelf/FFP-Stick/packages/0.7/arm/libevent-2.0.16-arm-0.txz
wget http://downloads.zyxel.nas-central.org/Users/Mijzelf/FFP-Stick/packages/0.7/arm/transmission-2.42-arm-0.txz
wget http://ffp.inreto.de/ffp/0.7/arm/packages/curl-7.21.4-arm-1.txz

funpkg -i curl-7.21.4-arm-1.txz
funpkg -i libevent-2.0.16-arm-0.txz
funpkg -i transmission-2.42-arm-0.txz

Samsung Galaxy Note 3 || OnePlus 2 ||

(#853) Bekzol


Bekzol
csendes tag

Sziasztok! Abban tudnátok nekem segíteni, hogy egy FFP+NSA310 kombóval hogyan lehet olyan FTP felhasználót kreálni, akinek van joga írni-olvasni, viszont törölnie tilos? A baráti körömön belül szeretnék egy nyilvános FTP-t létrehozni, ahol szabadon oszthatunk meg dolgokat egymással. Viszont szeretném elkerülni, hogy valaki egyszer mindent letöröljön, ha elgurul a gyógyszere. :) Az alap beállítások szerint sajnos csak teljes jogot, olvasási jogot lehet adni, illetve tiltani lehet az adott usert. Nyilván ezek egyike sem megfelelő a cél érdekében :F .

A segítséget, ötleteket előre is köszönöm :R !

(#854) nandris válasza .:LoMAX:. (#852) üzenetére


nandris
aktív tag

Köszi,este kipróbálom.

(#855) nandris válasza Bekzol (#853) üzenetére


nandris
aktív tag

Ha írási jogot adsz, akkor mindenféleképp törlési jogot is adsz, mert akinek elgurul a gyógyszere, az például 200 megás adatot is át tud írni 1kb osra. Hozz létre egy fiókot, ami csak olvasható, itt megvannak az adatok, egy másikat pedig ahol mindenki firkálhat, és majd eldöntöd, hogy cseréled esetleg. Vagy talán az a megoldás, hogy időnként mented az adatokat máshova,és akkor nagy kár nem keletkezhet.

[ Szerkesztve ]

(#856) Bekzol válasza nandris (#855) üzenetére


Bekzol
csendes tag

Köszönöm a válaszodat! Közben itt megtaláltam a tökéletesnek tűnő megoldást. A Pure FTPd (ha jól sejtem ez fut rajta) konfigurációjában meg lehet adni egy bizonyos KeepAllFiles = yes opciót, ami pontosan ezt csinálja, amit én szeretnék, tehát kizárólag a törlést tiltja meg FTP-n, és nem kell hozzá külön fiókot létrehozni, vagy a jelenlegiek jogosultságait macerálni. Sajnos azonban láma vagyok az ffp-n belüli linux konfiguráláshoz. Le tudná valaki röviden írni, hogy tudom átírni a conf file-t úgy, hogy újraindítás után is megmaradjon a beállítás?

(#857) feco93


feco93
tag

Sziasztok

Lenne 2 kérdésem ismételten. Valamiért az nsa 210 cpu-ja 100% jár. Ez nem tudom mitől van már ki kapcsoltam minden szolgáltatását. S valami vírus lehet vagy mi ? De az azóta kezdődőt mióta kezd megtelni a 1TB-os winyó van benn most töröltem rajta egy két dolgot van 100 GB körüli hely rajta, de még mindig nem az igazi. Viszont a hőmérséklete nem szál el olyan 20 C körül van. S a másik probléma ami szerintem ebből következik hogy ha hozzáadok egy torrentet akkor nem indítja el. Vagyis elindítja csak nem kezdi el letölteni. Esetleg valami ötlet?

Előre is köszönöm a segítséget.

[ Szerkesztve ]

(#858) veze válasza feco93 (#857) üzenetére


veze
őstag

probaltad hogy ha a media serves funkcio ki van kapcsolva akkor is fullon jár a proci?
torrenttel kapcsolatban: ellenörizd esetleg hogy apendrive amire az ffp van rakva közben nem telt meg ugy hogy már csak pár 10 MB szabad hely van rajta?
nekem akkor voltak torrenttel kapcsolatos zavaraim

(#859) feco93 válasza veze (#858) üzenetére


feco93
tag

A média kiszolgáló az ftp és a webes közzététel is ki van kapcsolva.

A torrentet átmenetileg most sikerült megoldani úgy tűnik. A remote Gui-ban a hálózatnál a titkosítás ki kelet kapcsolni mert különben a bejövő port tiltva van nem igazán értem mi lehet a probléma. A CPU hoz még annyi hogy a Firmware verzió 4.23(AFD.0). Remélem van valami ötletetek. Mert nekem már nem nagyon van.

[ Szerkesztve ]

(#860) nandris válasza nandris (#855) üzenetére


nandris
aktív tag

Sziasztok
Küzdök a TM-mel, nem akar elindulni, igy konfigurálni sem tudom.A következő hibaüzenetet dobja.
root@nsa310:/ffp/start# transmission-daemon -f -g /ffp/tm/.transmission-daemon - w /i-data/md0/video/download/ -t -u user -v password -a *.*.*.*
transmission-daemon: can't resolve symbol '__aeabi_atexit'
root@nsa310:/ffp/start# transmission-daemon --help
transmission-daemon: can't resolve symbol '__aeabi_atexit'
root@nsa310:/ffp/start# chmod a+x /ffp/start/transmission.sh
root@nsa310:/ffp/start# /ffp/start/transmission.sh start
Starting transmission-daemon
FAILED. Does user nobody have a shell?
root@nsa310:/ffp/start# transmission-daemon --help
transmission-daemon: can't resolve symbol '__aeabi_atexit'
root@nsa310:/ffp/start# /ffp/start/transmission.sh stop
Cannot find /tmp/.transmission.pid
root@nsa310:/ffp/start# /ffp/tm/.transmission-daemon/settings.json
-sh: /ffp/tm/.transmission-daemon/settings.json: No such file or directory
root@nsa310:/ffp/start#

(#861) Blackmate válasza nandris (#860) üzenetére


Blackmate
senior tag

Úgy látom, hogy már az új 0.7-es FFP-vel próbálkozol. /'__aeabi_atexit'-ből/

FAILED. Does user nobody have a shell?

Lecserélted a az transmission.sh-ban a user=nobody bejegyzést user=root-ra?

(#862) nandris válasza Blackmate (#861) üzenetére


nandris
aktív tag

Most már igen.
Melyik FFP-Stick verzió stimmel még a leírással, mert szerintem akkor azt rakom fel. mert így nekem kicsit kínlódás. Nem akar indulni, pedig mindent a leírás szerint csinálok. a leírások alapján nem nagyon szokott gondom lenni, de ez már annyit változott, hogy nekem magas.

(#863) Blackmate válasza nandris (#862) üzenetére


Blackmate
senior tag

Ez tudtommal az utolsó 0.5-ös. A 2012.01.31-es már 0.7-es verzió.

(#864) .:LoMAX:. válasza nandris (#862) üzenetére


.:LoMAX:.
aktív tag

én a Medion-omra a leírás szerint tettem fel a dolgokat, csak az új csomagokra (txz) kellett oda figyelni, a lépések szinte megegyeznek.
Megjegyzem, hogy én se vagyok linux guru, nem is ismerem a rendszert :)

Nekem az egyetlen gondom, hogy a Medion-ban másabb változók is vannak, ami miatt vannak kisebb inkompatibilitási gondok, de eltekintve jól megy, kisebb fagyások vannak, az a hálózati vezérlő miatt, ha sok a kapcsolat, akkor elérhetetlenné válik, és akkor jöhet a reset a NAS-nak :))

Van egy parancssoros nyers leírásom, hogy mit, hogyan csináltam, de nincs komment mellé, ha kell elküldhetem :D

Samsung Galaxy Note 3 || OnePlus 2 ||

(#865) shteer


shteer
titán

hdd cserénél a mostani tartalmát át lehet tenni az új-ra?

..szerintem jónak tűnik

(#866) nandris válasza .:LoMAX:. (#864) üzenetére


nandris
aktív tag

Megköszönöm, hátha ki birok belőle silabizálni. Most kipróbálom a régebbit, mert a 07 tel nem boldogultam, valamiért nem indult a TM, szerintem a paranccsal volt valami, vagy nem tudom.

(#867) .:LoMAX:. válasza nandris (#866) üzenetére


.:LoMAX:.
aktív tag

Elküldtem, de tényleg csak egy folyamat lista, hogy milyen lépéseket csináltam, de ezeket úgy írtam össze, ahogy a Medion-t csináltam.

Samsung Galaxy Note 3 || OnePlus 2 ||

(#868) kovacsaaron válasza dmc (#19) üzenetére


kovacsaaron
csendes tag

Erre mi volt a megoldás? Eddig jutottam el én is :(

(#869) nandris válasza .:LoMAX:. (#867) üzenetére


nandris
aktív tag

A régebbit simán sikerült telepíteni,holnap egy másik pendriwe-ra megpróbálom az újat fel heggeszteni.

(#870) nandris válasza kovacsaaron (#868) üzenetére


nandris
aktív tag

felhasználónév: root, a jelszó: root

(#871) kilmike


kilmike
csendes tag

Sziasztok!
Nekem sikerült minden, de valamiért a Transmission Remote Gui nem seedel.
Letölti szépen oda ahova kell de utána az állapot sorba azt írja, hogy "ismeretlen".
A portokat ellenőriztem az rendben. Kérem valaki írjon valami okosat! :R

(#872) Wendelke válasza kilmike (#871) üzenetére


Wendelke
senior tag

Melyik TM Remote Gui verziód van fent, úgy emlékszem, hogy nálam is csinált ilyent, de amikor az újabb verzióra frissítettem, akkor megoldódott a dolog.

"Aki hülye, haljon meg" Moldova Gy.

(#873) Zamery


Zamery
senior tag

Kedves mindenki!

Kicsit kiegészítettem az írást a mostanában felmerült problémák megoldásával, illetve frissítettem a linkeket. Van új Transmission, a 2.50-es verzió, ha készül belőle fordítás majd meglátom hogy felteszem-e. Ha igen, és működik akkor frissítem a linkeket!

Egy pár dolgot szeretnék tisztázni, csak a tisztánlátás végett:

- A leírás a ZyXEL NSA-210-es NAS-hoz készült, a cikkben leírt verziókkal, programokkal. Ha neked más van, másik NAS, másik FFP-Stick, másik firmware, akkor nem biztos hogy tudok segíteni, de megpróbálom.

- A dolog működik, nekem a leírás alapján elkészített FFP-Stick 95 napja lett telepítve, most éppen 11 napja nem volt kikapcsolva a NAS, azóta megy hibátlanul, tölt, seedel, privát szerveren. A statisztika:

Statisztika

- Ha valami kérdésed van, légy szíves előbb használd a keresőt! Lassan 900 hsz lesz ebben a topikban, előfordulhat hogy már kitárgyaltuk a kérdést!

- Ha teszel fel képet, légy szíves tegyél meg annyit, hogy kisatírozod belőle az alapelvek által tiltott fájlokat! Így is eléggé problémás terület a torrent, nem akarom, hogy ebből gond legyen!

- Nem bántásból írtam amit írtam, hanem inkább segítségként, akinek nem inge, ne vegye magára! ;)

[ Szerkesztve ]

https://steamcommunity.com/id/zamery/

(#874) nandris válasza Zamery (#873) üzenetére


nandris
aktív tag

Szia.
A Zyxel 310-es hez is teljesen jó a leírás, csak az FFP stick 07 verzióra kell vigyázni, avval nem kompatibilis a tutorial.
Köszönöm a munkád.

(#875) kilmike válasza Wendelke (#872) üzenetére


kilmike
csendes tag

Nagyon köszönöm! :R
Valóban frissítés után jó lett!

(#876) Szab02 válasza Zamery (#873) üzenetére


Szab02
aktív tag

310-en:

FFPStick-2012-01-14.zip
4.22 AFK.1 Frimware

Leírás alapján működik!

http://www.panoramio.com/user/szab02

(#877) Zamery válasza Szab02 (#876) üzenetére


Zamery
senior tag

Ez nem is rossz ötlet! Ha valaki teszteli más NAS-on a leírást, akkor beírhatná ide a fórumba, hogy milyen kombinációban működött, és melyik NAS-on, úgy mint Szab02. Esetleg később beleveszem a leírásba.

https://steamcommunity.com/id/zamery/

(#878) feco93


feco93
tag

Sziasztok

Az új Transmission-2.50-1 kompatibilis még a régi ffp-vel ? Mert akkor le frissíteném :)

(#879) Zamery válasza feco93 (#878) üzenetére


Zamery
senior tag

Ez a verzió igen: Transmission 2.50 (ffp-0.5).
Bár a helyedben én még várnék, csak 2 órája van kint a friss verzió. De ha gondolod, teszteld le!

https://steamcommunity.com/id/zamery/

(#880) feco93 válasza Zamery (#879) üzenetére


feco93
tag

Köszi

(#881) Bekzol


Bekzol
csendes tag

Sziasztok! Szerintetek mitől lehet az, hogy az NSA310 admin jelszavát nem tudom megváltoztatni? Nem az ssh root jelszavára gondolok (passwd), hanem a webui adminéra. Túl primitív jelszót adtam meg, az admin user létrehozásakor a starter utility-vel, és szeretnék változtatni rajta, de ha a webui-ban megváltoztatom, kijelentkeztet, ezután egyszer az űj jelszóval léptet be, de újraindítás után visszaáll a régi jelszó. :F

[ Szerkesztve ]

(#882) Atus81


Atus81
tag

Sziasztok!
Valaki tudna segíteni, hogy hogyan tudnám a PyLoad-ot ftp szerveremről letöltésre bírni?
Köszönöm.

[[www.ortolinear.com]] >>>Asus WL-500gPv2@Oleg 1.9.2.7-10<<<

(#883) nandris válasza Bekzol (#881) üzenetére


nandris
aktív tag

Reseteld a NAS hátulján lévő kapcsolóval. Nem veszik el semmi adat. Működés közben benyomod egy tűvel, hallasz egy csipogást néhány másodperc elteltével, elengeded a gombot, és kész.

(#884) Zamery válasza Atus81 (#882) üzenetére


Zamery
senior tag

Mit szeretnél pontosan csinálni? Mert ha jól emlékszem ftp letöltéshez nem kell a pyLoad elég hozzá a NAS belső letöltésvezérlője. Hozzáadod a letölteni kívánt fájlt/fájlokat és tölti is lefelé.

https://steamcommunity.com/id/zamery/

(#885) Atus81 válasza Zamery (#884) üzenetére


Atus81
tag

Van egy ftp://szerverem.hu, amihez kell a felhasználónév és jelszó páros, és innen szeretném letöltögetni a rajtalevő fájlokat.

[[www.ortolinear.com]] >>>Asus WL-500gPv2@Oleg 1.9.2.7-10<<<

(#886) ReJim


ReJim
őstag

nsa210, ffpstick (2011 07 15), a leírást követve, néhol máshogy végrehajtva működik, sikeres a művelet.
a frissebb ffp nálam is "can't resolve symbol '__aeabi_atexit'" hibával nem hajlandó elindítani a tm-et.

egy kérdésem volna, csak az előlapi usb-vel működik a dolog? vagy át lehetne variálni a hátlapi usb portra?

[ Szerkesztve ]

</end.?>

(#887) Zamery válasza ReJim (#886) üzenetére


Zamery
senior tag

Igen.

https://steamcommunity.com/id/zamery/

(#888) ReJim válasza Zamery (#887) üzenetére


ReJim
őstag

köszi, elsiklottam felette...

</end.?>

(#889) .:LoMAX:. válasza ReJim (#886) üzenetére


.:LoMAX:.
aktív tag

Szia,
nem tudom, hogy ez lényeges lehet-e, de feltelepítetted a libevent 2.0.16-et, mert ez is szükséges a TM-hez.

Samsung Galaxy Note 3 || OnePlus 2 ||

(#890) kisgyerek85


kisgyerek85
senior tag

Sziasztok!

Én sajna csak eddig jutottam a telepítéssel. Sajna nulla vagyok a linuxhoz és ezután nem tudom mi a teendő.

(#891) veze válasza kisgyerek85 (#890) üzenetére


veze
őstag

ezt asszem akkor irja ki ha az uj 0.7-es ffp re akarod telepiteni a 0.5-re valo csomagokat..
probaáld a 0.5-ös ffpstickre (az elvileg a 2012 01 14 kiadás vagy az előtti, ami utana van az 0.7-es )
vagy ha ezt rakod fel akkor itt lentebb van pár hozzászolás és link hiogy mely hol vannka azok a csomagok amik ehhez valok

(#892) kisgyerek85 válasza veze (#891) üzenetére


kisgyerek85
senior tag

Na visszaolvastam. Inkább én is a 0.5-öset raknám fel, mert nem akarok sokat szívni vele. Viszont ezen linken már nem jön be semmi.

[ Szerkesztve ]

(#893) veze válasza kisgyerek85 (#892) üzenetére


veze
őstag

innen le tudod szedni
menj az archiv könyvtárba ott találod a 0.5 ös verziokat

(#894) kisgyerek85 válasza veze (#893) üzenetére


kisgyerek85
senior tag

Most már egyik verzióval sem tudok ssh-n és telneten sem belépni. NAS-t mindig újraindítottam ha más verziót raktam a pendrive-ra.

(#895) veze válasza kisgyerek85 (#894) üzenetére


veze
őstag

türelem... :B
ha vársz félórát utána be tudsz majd lépni. ha elrtontasz valamit akkor telnet kicsit várakoztat :)

(#896) kisgyerek85 válasza veze (#895) üzenetére


kisgyerek85
senior tag

Pedig nem enged be. Azóta megy a NAS, ha telneten próbálom akkor egyből bezárja az ablakot, SSH pedig kiírja, hogy network error. Fix ip be van állítva a nasba.

(#897) ReJim válasza kisgyerek85 (#894) üzenetére


ReJim
őstag

verzió csere alkalmával újraformáztad a pendrive-ot? (eredeti méretére?)

</end.?>

(#898) veze válasza ReJim (#897) üzenetére


veze
őstag

a pent átfogja particionalni olyan 20 MB fat16-ra a maradékot meg ext4-re
gparted live cd-vel tudod pl. visszaformázni ujra az egészet far te ijra fel kell másolni a telepitös fájlokat és elöröl kezdeni az egészet.. uj kulcsot ad majd stb..

(#899) kisgyerek85


kisgyerek85
senior tag

Tudom, hogy arra formázza, mert azóta már formáztam a pent mivel fel akartam tenni a korábbi verziót.
Na megvan, hogy miért nincs ssh.
FAT32-re formázom a pent, átmásolom rá a dolgokat. Kikapcsolom a nast, rádugom a pent, visszakapcs, vár jó sokat és nem történik semmi. Leválasztom a pent a nasról vissza a pc-be és ugyanaz a fájlrendszer maradt rajta. Most nem alakította át. Előlapi usb-be van dugva.

Közbe még egy kérdés amit nem értek. Ha csak nason belül a belső vinyón mozgatok fájlokat pl video/filmek -ből a video/sorozat -ba akkor ő átmásolja és majd letörli, de ez a művelet pc-n pár másodperc, (meg a régi nasomon is) itt meg rendesen átmásolja kb 20MB/s-al.

[ Szerkesztve ]

(#900) veze válasza kisgyerek85 (#899) üzenetére


veze
őstag

volt itt erről már korábban szó. és elhangzottt hogy az ffpsticknek ( 0,5.röl beszélek most) mindegy hogy fat 32 vagy fat(16)
nos én azt tapasztaltam hogy nálam mindig csak akkor sikerült egy új felmásolás utána telepitése ha sima fat-ra volt formázva és nem fat 32. Okát nem tudom, de nálam fat32-vel az volt.. hogy sehogy se volt jo sosem
Én is előlapi usb-ben csináltam
probald sima fat-ra formázni..
hozzá teszem nekem 210 van de ebből a szempontbol sztem ez most lényegtelen

vinyón belül egyik könyvtárból másikba mozgatásnál (azonos partición) nálam is az áthelyezés egy két másodperc. mert tényleges adatmozgatás nincs
Ha másolok akkor már van idö tényezö
ha nem azonos a két könyvtár particiója, akkor az áthelyezés másolás sebességgel történik. mert át is másolja közben . én ezt tapasztaltam

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.