Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1201) csuki00 válasza Zamery (#1200) üzenetére


csuki00
tag

221-es és a FFPStick-2012-03-19 ment fel rá.

(#1202) Zamery válasza csuki00 (#1201) üzenetére


Zamery
senior tag

Ahha, csak az a baj, hogy az már a 0.7-es FFP verzió, és a 0.7-es csomagok kellenek hozzá! A legutolsó 0.5-ös ez: "FFPStick-2012-01-14" a leírásban is ez van. Ezt kellene használni.

https://steamcommunity.com/id/zamery/

(#1203) csuki00 válasza Zamery (#1202) üzenetére


csuki00
tag

Köszönöm, sikerült.

Viszont nem teljes a dolog. Régen nekem ez működött... de valamiért fél év után behalt a dolog.

A pendrive megadta magát...

A kérdésem csak az, hogy akkor létrehoztam a video/download mappát... almappát tudok törölni belőle, de ha csak a download-ba van lementve valami, akkor jelszót kér.

Mit adtam meg rosszúl?

[ Szerkesztve ]

(#1204) feco93


feco93
tag

Sziasztok

Van új Firmware a NSA 210-hez. Valaki telepítette esetleg már?
Szerintetek van esély hogy gyorsuljon a adatmásolás? Mert nekem most egy ideje azt csinálja hogy 500 kb/s körül másol. Szerintetek megoldás lenne rá ? :)

(#1205) shteer válasza feco93 (#1204) üzenetére


shteer
titán

Halozaton ennyi?
En miota gigabit routerre valtottam, 14mega korul tudok huzni rola. Elotte 7-8 volt

..szerintem jónak tűnik

(#1206) feco93 válasza shteer (#1205) üzenetére


feco93
tag

Igen.
És vezetékkel összekötve. A Router TLWR543G az alplapom pedig GA-P31-DS3L
A Router 10/100Mbps Az alaplap pedig 1000 Mbit-es szerintem azért többet kellene tudnia.
Remélem van valami ötletetek mert idáig jó volt mert csak kisebb filmeket másoltam de most egy sorozatot kellet volna és a kedvem is el ment tőle hogy átmásoljam :)
Előre is köszi :)

(#1207) FefeeX válasza feco93 (#1204) üzenetére


FefeeX
veterán

:Y 500kbps? Az bármilyen FW-rel nulla... Szerintem egy próbát ugyan megér, de feltételezésem szerint ott nem az lesz a hiba kulcsa...
Nekem a 320-as 15-30 között másol, de ugye erősebb benne a proci, 10 mega fölé kell a gigabit switch... Nincs egy switched, amin megpróbálhatnád gépről közvetlenül? Esetleg fut valami folyamatosan a NASon? Másik gépről?

(#1208) veze válasza shteer (#1205) üzenetére


veze
őstag

közben megy a torrent ?
ha leállítod a másolás idejére akkor sem javul?

(#1209) shteer válasza veze (#1208) üzenetére


shteer
titán

gondolom nem nekem szántad, én elégedett vagyok az értékekkel :)

..szerintem jónak tűnik

(#1210) feco93 válasza veze (#1208) üzenetére


feco93
tag

Ez volt a probléma. Nem gondoltam volna hogy megfogja ennyire a torrent. Vagy az a probléma hogy sok torrent(160 db) van benn úgy hogy le van töltve és a megosztáson van bár nem seedel vissza. De ez is fogná a procit benne ? Mert most le állítottam az összes torrentet és a Nsa és gép között 7,77 MB/S-el másoltam. Plusz már a letöltési sebességel is voltak problémáim mert nem használta ki a nettet annyira amennyire szokta mondjuk furcsállottam is. De most ki próbáltam és újra jó lett minden :)
Akkor oda kell figyelni a torrentre ?
S még egy kérdés ha a gépet közvetlenül kötöm össze a Nsa210-el akkor ki tudnám használni a gigabites portokat ugye ?

Köszönöm a segítséget

(#1211) veze válasza feco93 (#1210) üzenetére


veze
őstag

shteer: bocsi, feconak szántam :K
feco93: azért irtam ezt mert nálam is ha 200 körüli torrent futott seedben, ugyenezt tapasztaltam. ha leállítotam akkor egyből megigrott a sebesseég
én egyébként nem atmben állítom le ilyenkor öket mert az is idöbe telik, meg a visszaállitás is. Inkább megnyitom putyy-ssh és ott kiadom a parancsot
/ffp/start/transmission.sh stop
ha meg mehet, akkor elinditom
/ffp/start/transmission.sh start
két gépet közvetlenül? elvileg akkor cross kábel kell közéjük, nem egyenes (mint router-gép vagy router-schwich , gép-schwich közé) de az is lehet ma már olyan intelligensek az eszközök hogy felismerik milyen kábellel vannak összekötve...
gigabites kapcsolatnál a nas szoftverében ( és a gép hálókártya tulajdonságaiban is) be kell kacsolni a jumboframe csomagot. erről nagyon röviden itt olvashatsz (többek között)

[ Szerkesztve ]

(#1212) feco93 válasza veze (#1211) üzenetére


feco93
tag

Köszönöm szépen a segítséget. Majd holnap ki próbálom két gépes megoldást azt lehet hogy el gondolkodok egy nagyobb Routeren. :)

(#1213) veze válasza feco93 (#1212) üzenetére


veze
őstag

nem feltétlen routeren kell, ha az egyébként kiszolgálja a a neted sebességét up/down vonatkozásában
olcsóbb ha egy gigabites schwichet szerzel és abba dugod a routered, a géped, a nast, meg még másik gépet is ( ha van) stb.
Akkor a gép(ek) és a nas egymás között a gigabites schwichen kommunikál, kihagyva a routert, kifelé a net irányába meg mind a két eszköz a schwich-router vonalon, oda meg elég a routered sebessége is

[ Szerkesztve ]

(#1214) feco93 válasza veze (#1213) üzenetére


feco93
tag

Igazából tervbe van véve egy laptop :D És hát jó lenne ha nem kellene kábellal szórakozni :D

(#1215) veze válasza feco93 (#1214) üzenetére


veze
őstag

gondolom nem arra akarsz majd másolgatni a nasról wifin.
mert a gigabites sebesség, mint olyan, elég ingatag lesz ebben a formában :)

(#1216) feco93 válasza veze (#1215) üzenetére


feco93
tag

Hát az igazat megvallva én úgy gondoltam hogy nem lesz olyan veszélyes a kapcsolat wifin. De igazából még nincs konkrét terv hogy mi hogy lenne jó. Meg hogy mi érné meg jobban.
Nekem az a bajom hogy ha veszek még egy switch-et akkor az még egy tápegység + plusz fogyasztás. Jó tudom hogy nem sok de egy év alatt össze jöhet plusz annyi fogyasztás ami mondjuk már meg érné egy gigabites router. De ezek ilyen kis saját eszem futtatások :)

De azért köszi a segítséget :)

(#1217) FefeeX válasza feco93 (#1210) üzenetére


FefeeX
veterán

nem tudom miért tartotok annyi torrentet :)
én most néztem, az elmúlt héten majdnem 100 gigát töltöttem fel, csak abból ami letöltésem volt, ami sorozatot megnéztem azokat most töröltem is a NASról, meg a torrentek közül is, úgyis szinte folyamatosan maxon menne a feltöltés azzal ami épp jött/jön nekem - szerintem hogy kezelhető maradjon, 20-30, max 40ig fogom hagyni, hogy menjen a torrentek száma :)

(#1218) veze válasza FefeeX (#1217) üzenetére


veze
őstag

aktivan persze nem forgalmaz mind, cserélődnek folyton, mikor melyikhez kapcsolódtak, a másikrol meg befejezték.
na de hát ez a p2p lényege, nem? :) nem a feltöltés mértéke, van olyan oldal ahol már azt nem is számolják..tehát lénegtelen
ha mindenki gyorsan törölné, akkor hogy menne folyamatosan maxon valami amikor épp letöltöd magadnak? Főleg ha nem újdonság hanem valami 1-2-3 éves dolog, ami épp most kéne. ( nem személyeskedésnek szánom amúgy az igeragozást nehogy Magadra vedd!:) )
Nekem kezelhető a 200 is ha meg valamit másolnék vagy ilyesmi , akkor arra a 10-20 percre megállítom
Éjjel meg pl. ugyse piszkálja senki, és el van annyival is, nem okoz gondot a kezelhetősége neki.

(#1219) FefeeX válasza veze (#1218) üzenetére


FefeeX
veterán

Van benne igazság. DE :) Szerintem nem feladatom, hogy szerverként működjek másoknak, amire szükségem van és megmarad, azt úgyis seedelem jó darabig, amire nincs, azt meg törlöm. Ebben nem volt személyeskedés, szerintem teljesen korrekten fogalmaztál :R
Egyébként, az 1-2-3 éves torrentekhez azér jó, hogy meg lehet köszönni, mert ha már nem seedeli senki, akkor is találhatsz olyan embert, akinek megvan még és meg tudja veled osztani... Vagy ott a kérések, ha elhalt egy torrent, kéred, és valakinek meglesz :)

[ Szerkesztve ]

(#1220) veze válasza FefeeX (#1219) üzenetére


veze
őstag

én javarészt 1-2-3 éves dolgokat tartok életben, azért van ez a darabszám..
persze nem feladat szerverként működni, amíg nem volt nas ki is lett a gép kapcsolva.. viszont a nas pont azért nas hogy nem kapcsolgatom ki-be, hisz viccesen alacsony az amit fogyaszt, cserébe mindig elérhetem bárhonnan, elsősorban magamat..
A sávszél meg be van neki állítva transmissionban..csak akkor az övé mind amikor úgyis holt idő van, alszunk, vagy otthon se vagyunk..

(#1221) FefeeX válasza veze (#1220) üzenetére


FefeeX
veterán

Ha bármikor is nekiadnám a full 6 megabitet kifelé, egy hét alatt lehúzná a UPC havi 1TB adatkorlátját, azt röpülnék a szolgáltatótól... ;)

(#1222) Anonymus23 válasza veze (#1211) üzenetére


Anonymus23
veterán

Szia veze,

Hány KB-t kell beállítani a jumboframe-nél?
4-8-9?

A router is gigabites TPLINK WR1043ND, és a gépben is gigabites a LAN.
Előre is kösz a segítséget.

;) - The Power of the Light Side

(#1223) veze válasza Anonymus23 (#1222) üzenetére


veze
őstag

9
vagy 9000 ( nálam ez utobbiként lehet a hálókártyánál)

(#1224) FefeeX válasza veze (#1223) üzenetére


FefeeX
veterán

Ahamm, minden gépen át kell állítani a hálókártyát ehhez? Noti, PC stb? Mert én 9re állítottam a NAS-t de semmi mást nem állítottam át, viszont eddig minden olvasta...

(#1225) veze válasza FefeeX (#1224) üzenetére


veze
őstag

mindent át kell állítani. és az eszköz is gigabites legyen amin átmegy a másik irányába ( router, schwich)

(#1226) Szab02 válasza veze (#1225) üzenetére


Szab02
aktív tag

A nason hol lehet beállítani a jumbo framet? (sehol sem találom)

http://www.panoramio.com/user/szab02

(#1227) FefeeX válasza veze (#1225) üzenetére


FefeeX
veterán

1043ND-m van, ami gigabites :)

(#1228) veze válasza Szab02 (#1226) üzenetére


veze
őstag

network fülön
legörgetsz és ott lesz

(#1229) FefeeX válasza veze (#1228) üzenetére


FefeeX
veterán

És a hálókártyán? :P

(#1230) veze válasza FefeeX (#1229) üzenetére


veze
őstag

eszközkezelő/hálókártya tulajdonságok/speciális fülazonbelül én még két egyformat nem láttam:)
csomag méret
jumbo
frame
jumbo packet
ilyesmiket keress és lehet állítani az értéket, most vélhetöen 1514 körül van, vagy hasonlatos és állitsd 9000-re (9014-re)
néztem itt a céges gépen de itt beállitani se lehet:) szval nem tudok most képet linkelni rola
edit:
talatam a neten hasonlo képet
[link]

[ Szerkesztve ]

(#1231) Szab02 válasza veze (#1228) üzenetére


Szab02
aktív tag

NSA 310 ; 4.22(AFK.1) Firmware

Sehol nem találom (Egy printscr-t nyomna valaki)
Köszi!

http://www.panoramio.com/user/szab02

(#1232) FefeeX válasza Szab02 (#1231) üzenetére


FefeeX
veterán

Adminisztráció, bal oldalt hálózat/TCP-IP/Óriás keret 4-9

(#1233) FefeeX válasza veze (#1230) üzenetére


FefeeX
veterán

Bakker nekem úgy tűnik az integrált LAN max 7kilósat enged...

(#1234) FefeeX


FefeeX
veterán

Nem értem már ezt az egészet...
Az AppleTV nem tudja fogadni a 4KB-s jumbo framet...
A NAS tudja fogadni, még jó, annak ellenére, hogy az 9-re van állítva. Tehát nem tudom, érdemes-e állítgatni vagy mifene legyen...

Itt a hogy teszteljünk

(#1235) csocsika1700


csocsika1700
tag

valaki segitsen nekem pls,mert már a 3. 4. napja bibelődök ezzel a szutyok ffpstickes linuxos transmissionos dolgokkal, de egyszerűen nem megy!! :O
A történet a következő! vettem egy nsa310et(zyxel) kb 1 hónapja,fel is raktam a pendrive-ra a legújabb ffp csomagot, ami szépen ment is, felraktam programokat ment a TM torrenteztem stb. Kb 3-4 napja reggel ,mondom fellépek és megnézem hogy tölt,és mit látok? semmit! connection refused nem csatlakozik a GUI,semmi sem jó! Gondoltam újrateszem az egészet. Megformáztam a winyót a pendriveot reset,minden megvolt.annyit elértem hogy ssh alatt elérem a nast, telepiteni is tudok, de a tm nem akar menni,amikor benézek a tm könyvtárába hol lennie kéne ott meg egy setting.json fájl van amit természetesen a parancsokkal sem tudom szerkeszteni... Valakinek van ötlete mi az isten van!?? :W :W

(#1236) Szab02 válasza FefeeX (#1232) üzenetére


Szab02
aktív tag

Most már vagy én vagyok vak, vagy nincs ilyen beállításom!

Egy képet tudnál róla menteni?
Köszi!

http://www.panoramio.com/user/szab02

(#1237) veze válasza Szab02 (#1236) üzenetére


veze
őstag

(#1238) kisgyerek85 válasza veze (#1237) üzenetére


kisgyerek85
senior tag

Ilyen nincs a nsa-310-be 4.22-es FW-en.
De ezt miért is jó beállítani?

(#1239) veze válasza kisgyerek85 (#1238) üzenetére


veze
őstag

[link]
de minden gépnek, (legalábbis a célgép hálókártyájának) , hálózati elemnek( pl schwich, vagy router legyen gigabites) támogatni kell

(#1240) Szab02 válasza veze (#1237) üzenetére


Szab02
aktív tag

Köszi!

Ilyen tényleg nincs a 310-ben.

http://www.panoramio.com/user/szab02

(#1241) Jim74


Jim74
nagyúr

Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni. Van egy NSA310-es NAS-om és szeretném lecserélni a benne lévő torrent klienst (libtorrent) valami kompatibilisebb fajtára.
A linuxos ismereteim kb. a 0-val egyenlők :DDD, úgyhogy valami nagyon szájbarágós leírás kellene :R
Esetleg létezik pendrive nélküli megoldás is? :U

(#1242) Szab02 válasza Jim74 (#1241) üzenetére


Szab02
aktív tag

Ennél: [link] szájbarágósabbat én még nem találtam.
(Nekem is 310-en megy - pendrive kell hozzá (nekem egy régi 512-es van benne.))

http://www.panoramio.com/user/szab02

(#1243) gumimaci1235


gumimaci1235
tag

Hi!

Ha RAID-be lett állítva 2 winyó, de mégsem szeretném használni, akkor hogy lehet megszüntetni?

Leválasztottam a külsőt, de a NAS beállításaiban nem tudom visszaállítani...

(#1244) csocsika1700 válasza HIJ (#329) üzenetére


csocsika1700
tag

szia! én megcsináltam ami itt le van irva, de változatlanul rossz a dolog :W ,nem tudok törölni! van ötleted erre?? :Y

(#1245) Jim74 válasza Szab02 (#1242) üzenetére


Jim74
nagyúr

Köszönöm. Majd megpróbálom, remélem nem csinálok a nasból téglát... :DDD

(#1246) veze válasza csocsika1700 (#1244) üzenetére


veze
őstag

a jogosultságokkal van a gond, valamin csak átsiklottál a telepités során :)
lépj be ssh-n és írd be a parancssorba:
chmod -R 777 /i-data/md0/video/download
ha a letöltési könyvtárad más, akkor természetesen aszerint módosítsd

ha esetleg nem sikerülne , akkor így is megoldhatod ahogy itt le van irva
[link]
de ez csak 0.5 ös ffp sticknél , mert .tgz csomag és a 0.7 nél ezt nem lehet telepíteni( oda .txz kell)
(én még a 0.5-öt használom mert akkor még csak az volt amikor feltettem de nem cserélem mert azóta is tökéletes)

[ Szerkesztve ]

(#1247) Jim74 válasza Szab02 (#1242) üzenetére


Jim74
nagyúr

Már az első lépésnél elvéreztem..... Nem tudok a PUTTY (telnet) programmal bejelentkezni a NAS-ra. Beírom az IP címet, mindent a leírás szerint beállítok. Az OPEN-re klikkelés után megnyílik a leírásban szereplő ablak, de be is záródik szinte azonnal.... Ha az ablakbezárást kilépéskor, sohára állítottam, akkor megjelent a hibaüzenet is: Connection refused :F.
Pingeltem a NAS IP címét, ott nem volt gond.

[ Szerkesztve ]

(#1248) Anonymus23 válasza Jim74 (#1247) üzenetére


Anonymus23
veterán

Nálam ilyenkor jogosultsági gondok voltak, vagy a telnetet kell rendszergazdaként indítani, vagy a víruskergető tűzfal tiltotta le az elérést, valami ilyesmivel próbálkozzál.

;) - The Power of the Light Side

(#1249) veze válasza Anonymus23 (#1248) üzenetére


veze
őstag

ha valamit elszur az elején a kapcsolodáskor akkor kb. 30 percere kizárja utána probálkozhat majd ismét

(#1250) Jim74 válasza Anonymus23 (#1248) üzenetére


Jim74
nagyúr

Kaspersky Internet Securityt leállítottam, PUTTY-ot rendszergazdaként indítottam. Kiválasztottam, hogy telnet, beírtam a NAS IP címét (192.168.1.200), alul pedig beállítottam, hogy sose zárja be az ablakot kilépéskor, hogy lássam az üzeneteket. Először ezt írta ki: Connection closed by remote host

majd ezt leokézva:

Network error: connection refused.

Az lehet probléma, hogy a routeremre csatlakozik egy switch és arra van rákötve a NAS?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.