Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1451) Kami11 válasza liquidmoon (#1449) üzenetére


Kami11
őstag

Saját tapasztalatról tudok csak nyilatkozni: Galaxy Ace androidos telefon, melyre a Bubble Upnp progi van feltéve és simán viszi a filmeket és még bele is tudok tekerni. TV-ről nincs infóm, nincs dlna-s tv-m, erről esetleg más tud tapasztalatot írni, bár a lejátszás itt a tv dolga lenne, a nas csak tárolja az adatokat és lehetővé teszi, hogy a tv elérje.
Arra amiket írtál követelményeknek szerintem megfelel.

[ Szerkesztve ]

A cukrász a selejtet habbal takarja be, a kőműves habarccsal, az orvos meg földdel.

(#1452) gumimaci1235 válasza gumimaci1235 (#1444) üzenetére


gumimaci1235
tag

Megy csípőből az új firmware-rel a 2.6-as transmission!!! Nem is kell újratelepíteni, csak frissítés előtt le kell húzni a pendrivot!

(#1453) Jim74 válasza Kami11 (#1441) üzenetére


Jim74
nagyúr

Örök hálám üldözzön! :R :C

A leírásod alapján egész gyorsan meg tudtam csinálni a telepítést.

Valószínűleg valami IP cím ütközés is közrejátszott, mert kiderült, hogy a NAS nem látta az internetet sem, csak a belső hálózatra tudott kapcsolódni.

Adtam neki a routerben fix IP címet, úgyhogy elvileg a jövőben nem lehet ilyen probléma.

Transmission remote GUI csinál még érdekességeket. Pl. megerősítés nélkül indítja a letöltést. Aztán egyszer csak fogja magát (akár hosszú percek múlva) bedobja a párbeszéd ablakot, hogy indítsa-e a letöltést, vagy sem. Ha nemre klikkelek, akkor a már folyamatban lévő letöltést is eltünteti....

Még egyszer nagyon szépen köszönöm a segítséget és a türelmet :R

(#1454) Kami11 válasza Jim74 (#1453) üzenetére


Kami11
őstag

Nincs mit, szívesen! ;)
Gui-nak ajánlom a Transmission-remot-dotnet progit, szerintem jobb mint amit használsz, plusz van benne RSS támogatás is. Persze ízlések és pofonok, de nekem jobban bejön. A torrentek automatikus letöltését is lehet vele szabályozni, de ezt megteheted a transmission config fájljában is.

gumimaci1235: Ez jó hír, akkor frissítek én is. Köszi az infót! :R

A cukrász a selejtet habbal takarja be, a kőműves habarccsal, az orvos meg földdel.

(#1455) Kami11 válasza gumimaci1235 (#1452) üzenetére


Kami11
őstag

Igen, megerősítem, minden frankón működik a 4.50 fw.-n! :K

A cukrász a selejtet habbal takarja be, a kőműves habarccsal, az orvos meg földdel.

(#1456) Jim74 válasza Kami11 (#1454) üzenetére


Jim74
nagyúr

Eddig tartott a nagy örömködés....
Gondoltam, hogy minden oké, itt az ideje visszarakni a NAS-t a helyére a TV alatti HIFI szekrénybe. ÚGy van megoldva a hálózat, hogy a szoba egyik sarkában van a PC és a router. A routerből megy egy LAN kábel a HIFI szekrénybe, ahol van egy 5 portos, gigabites switch. Ebbe megy bele a NAS, a médialejátszó, meg majd később az X-Box.
Szóval visszavittem a helyére, összekötöm a kábeleket, bekapcsolom és nem világít semmi a LAN csatlakozóján... Mindenféle kombinációt kipróbáltam, de nem tudtam életet lehelni belé...
Kipróbáltam, hogy közvetlenül a routerből jövő kábelre kötöm, de ott se történt semmi. Visszavittem a PC-hez, de most már ott sem világít a sárga led...
Viszont azt vettem észre, hogyha a tábkábel be van dugva a NAS-ba, akkor nagyon halványan világit a LAN csatlakozón a sárga led, éppen hogy csak észrevettem. Még kikapcsolt állapotban is. Szóval arra gyanakszom, hogy ez a LAN adapter meghalt benne.... :O

(#1457) Kami11 válasza Jim74 (#1456) üzenetére


Kami11
őstag

Próbáld meg resetelni, hátha rendbe jön. Várd meg a második csippanást is és várj még 5 másodpercet. Minden beállítás visszaáll alapra, még a jelszavak is. Az adatok a manual szerint nem vesznek el.

A cukrász a selejtet habbal takarja be, a kőműves habarccsal, az orvos meg földdel.

(#1458) liquidmoon


liquidmoon
aktív tag

ZyXEL NSA-310 USB háttértárkánt is működik, tehát tud úgy működni, ha összekötöm usb kábellel egy eszközzel, pl pc vagy tv, mint egy usb-s külső winchester?

(#1459) kisgyerek85 válasza liquidmoon (#1458) üzenetére


kisgyerek85
senior tag

Tudomásom szerintem nem. A régi dlink 313-am tudott ilyet, de ahhoz kaptam is ilyen kábelt.

(#1460) Jim74 válasza Kami11 (#1457) üzenetére


Jim74
nagyúr

Nem hinném, hogy egy reset megoldaná ezt a problémát... Szerintem ez hardveres gond lesz sajnos...
Akármilyen beállítás is van, ha van fizikálisan hálózat, akkor a lednek világítania kellene...

[ Szerkesztve ]

(#1461) Kami11 válasza Jim74 (#1460) üzenetére


Kami11
őstag

Valószínű igazad van, de ez a helyzeten már nem ront tovább és egy próbát szerintem megér. Hátha... de valszeg ebből gari lesz.

A cukrász a selejtet habbal takarja be, a kőműves habarccsal, az orvos meg földdel.

(#1462) Jim74 válasza Kami11 (#1461) üzenetére


Jim74
nagyúr

Tudom, igazad van, de mikor írtam, akkor már össze volt pakolva szállításra a készülék...
Kicsit csalódott vagyok... :( (mármint a Zyxelben csalódtam kicsit...)

[ Szerkesztve ]

(#1463) Kami11 válasza Jim74 (#1462) üzenetére


Kami11
őstag

Megértem az elkeseredettségedet, de sajnos minden márkánál előfordulhat hiba, még a legszínvonalasabbaknál is. Remélhetőleg gyorsan rendezik a problémát és a cseredarabbal már nem lesz gond, hiszen a gyártó nem véletlenül vállal rá 5 év garanciát!

A cukrász a selejtet habbal takarja be, a kőműves habarccsal, az orvos meg földdel.

(#1464) Jim74 válasza Kami11 (#1463) üzenetére


Jim74
nagyúr

Tudom, igazad van, csak mégis bosszantó.

Ha kicserélik, akkor a jelenlegi HDD-t csak beletolom és kész, vagy kell valami extrát csinálni vele, hogy működjön?

(#1465) Kami11 válasza Jim74 (#1464) üzenetére


Kami11
őstag

Szerintem elég, sőt a pendrive-ot is csak csatlakoztatni kell és megy a tm is.

A cukrász a selejtet habbal takarja be, a kőműves habarccsal, az orvos meg földdel.

(#1466) Jim74 válasza Kami11 (#1465) üzenetére


Jim74
nagyúr

Az királyság lenne, mert nem igazán szeretném másolgatni ide-oda az adatokat. :DDD

(#1467) huliganboy válasza Jim74 (#1466) üzenetére


huliganboy
addikt

Sziasztok!

Jobb helyet nem találván itt teszem fel kérdéseim!

Van egy NSA310 kütyüm.

1. Hogyan tudom a Hdd-t eltávolítani?

2. Van e valami trükk hogy a gyári torrent kliensét lecseréljem mert ez akár hogy is állítom(sebességkorlát, szálak mennyisége) meghal a net :( ő tölt de senki más nem tud semmit csinálni)

Köszönöm a válaszokat!

(#1468) Jim74 válasza huliganboy (#1467) üzenetére


Jim74
nagyúr

Szia!

1. Ha a gyárilag 500 GB-s verziód van, akkor le kell venni az előlapot (alul csavar kiteker). Ezután elöl hátul a négy sarokban kicsavarod a kis fekete csavarokat. Hátlapot óvatosan kiveszed, hogy ne tépd le az alaplapról a ventillátort és az egész elektronikát a NAS elejfelé kitolod a fekete dobozból (hátlapot is átbújtatva a házon keresztül. Ezután egy nagy csavar rögzíti a HDD-t a belső kerethez. Ezt kicsvarod és egy határozott mozdulattal lecsúsztatod a HDD az alaplapról, mintha egy rackből húznád ki.

2. Igen lehet rá transmissiont tenni a témaindító írás nagyon jól, lépésről lépésre leírja. Én 0 linux tudással is el tudtam végezni.

(#1469) Jim74


Jim74
nagyúr

Valaki segítsen rajtam!!!! :O

Fent olvasható, hogy behalt a NAS310-em hálózati portja. Viszont gariztatás előtt le szeretném menteni az adataimat róla, majd biztonságosan megsemísiteni azokat a NAS HDD-jén.
Mivel tudom lementeni a HDD-ről windows alól az adatokat? Próbáltam Hiren's Boot CD-ről mini linuxot is, de nem engedi mountolni a driv-eot mer tismeretlen a fileformátuma.

Ha valahogy sikerül lementenem az adatokat, akkor utána Acronis-szal wipeolhatom a HDD-t? A lemez elején lévő 500MB-s partíciót is gyalulhatom? Vagy az a NAS saját programját tárolja és inkább ne piszkáljam, mert azon úgysincs személyes adat?

Elég sürgős lenne, mert holnap vinném gariztatni és csak a HDD-vel együtt veszik át.

Előre is köszönöm a válaszokat. :R

(#1470) Jim74 válasza Jim74 (#1469) üzenetére


Jim74
nagyúr

Első kérdésre megtaláltam a választ, hozzáfértem az adataimhoz.

Már csak az a kérdés, hogy gyalulhatom-e a partíciót?

(#1471) huliganboy válasza Jim74 (#1468) üzenetére


huliganboy
addikt

Ezer hála igen gyár 500 -as! :R :R

Kérdésem még hogy ha 1tb os hdd-t akarnék belerakni akkor nagyon kell figyelnem a kompatibilitási táblázatot a zyxel honlapján vagy bármilyet elfogad?

Köszönöm!

(#1472) Jim74 válasza huliganboy (#1471) üzenetére


Jim74
nagyúr

Igazán nincs mit, örülök, hogy segíthettem. :K

Ezt nem tudom, mert én is ma szedtem szét garanciáztatás miatt....
Józan paraszti ésszel azt mondom, hogy szerintem teljesen mindegy. SATA-s legyen és 5400 rpm-es. De, ha tutira akarsz menni, akkor válassz a Zyxel kompatibilitási listája alapján, így ha nem megy, akkor lehet náluk reklamálni.

[ Szerkesztve ]

(#1473) huliganboy válasza Jim74 (#1472) üzenetére


huliganboy
addikt

Hy köszi.

És gyárilag milyen tipus van benne pontosan? Csak ezért szednèm ki mert el akarom adni.

Ha leirnád meg köszönném!

(#1474) Jim74 válasza huliganboy (#1473) üzenetére


Jim74
nagyúr

WDC WD5000AAKX-001CA0

(#1475) Jim74 válasza Jim74 (#1469) üzenetére


Jim74
nagyúr

Jelentem minden megoldva.

(#1476) csocsika1700 válasza Somy_ (#657) üzenetére


csocsika1700
tag

szia! nem kell valamit állítani hogy menjen az ptf? mert mindent beirtam rendesen, még a portot is és hibát ir-----> pár sór..
Parancs: PASV
Válasz: 227 Entering Passive Mode (192,168,1,20,205,59)
Állapot: A kiszolgáló nem lekérdezhető című passzív választ küldött. A szerver címének használata ehelyett.
Parancs: MLSD

(#1477) csocsika1700


csocsika1700
tag

na addig cseszekedtem hogy megoldottam :C

(#1478) kisgyerek85


kisgyerek85
senior tag

Helló!

Áramszünetem volt ma. Pár órája már visszakapcsoltam a nas-t (nsa310), de folyamatosan teker a vinyója és a cpu használat 100% állandóan. Újraindítottam, majd kilőttem a torrenteket, hogy hátha azon vacakol (pedig nem is hashel semmit) , de még most is ugyanaz. 100% cpu, vetni meg pörög ~3500-on. Mégis min dolgozhat ennyit?

[ Szerkesztve ]

(#1479) Kami11 válasza kisgyerek85 (#1478) üzenetére


Kami11
őstag

A megosztott mappákat scanneli.

A cukrász a selejtet habbal takarja be, a kőműves habarccsal, az orvos meg földdel.

(#1480) veze válasza kisgyerek85 (#1478) üzenetére


veze
őstag

újra épiti az adatbazist. kapcsold ki a mediakiszolgalot , egyböl abba hagyja. vagy várd ki hogy végezzen.

(#1481) kisgyerek85


kisgyerek85
senior tag

Köszönöm! Akkor hagyom had dolgozzon, egyszer majd csak végez :)

(#1482) gumimaci1235


gumimaci1235
tag

There is a RAID Degraded.

Ezt írja ki a NAs, mivel raidből eltávolítottam az egyik winyót. Marad a NAS ba 1 winyó.

Hogy lehet megszüntetni a hibaüzenetet. (amúgy működik minden csak nincs raid-be a 2 winyó)

(#1483) huliganboy válasza Jim74 (#1474) üzenetére


huliganboy
addikt

Köszönöm szépen! :R

(#1484) gumimaci1235


gumimaci1235
tag

There is a RAID Degraded.
Ezt írja ki a NAS, mivel raidből eltávolítottam az egyik winyót. Marad a NAS ba 1 winyó.
Hogy lehet megszüntetni a hibaüzenetet. (amúgy működik minden csak nincs raid-be a 2 winyó)

ebben tényleg nem tud nekem segíteni senki?

(#1485) footy


footy
addikt

Tud valaki arra megoldást, hogyha letöltök valamit torrenttel az automatikusan át legyen helyezve a típusnak megfelelő mappába? Tehát ha letöltök egy filmet, az automatikusan kerüljon át a video mappába, ha pedig zenét, akkor az audio mappába.

köszi

(#1486) Kami11 válasza footy (#1485) üzenetére


Kami11
őstag

Ez engem is érdekelne!

A cukrász a selejtet habbal takarja be, a kőműves habarccsal, az orvos meg földdel.

(#1487) avena71


avena71
tag

Üdv !

Biztosan érdekel másokat is:a Transmissionban(2.50) hol kell beállítani,hogy a .torrent fájlokat mentse el egy kijelölt mappába,mint az uTorrentnél?

Köszönöm :)

(#1488) Zamery válasza avena71 (#1487) üzenetére


Zamery
senior tag

Nem teljesen erről szól ez a hozzászólás, de a lényeget kiragadnám belőle: Ezt úgy lehetne áthidalni, hogy egy mappába töltöd le a .torrent fájlokat amit a Transmission figyel.

A Transmission meg képes arra hogy figyeljen egy bizonyos mappát, amit beállítasz neki. Ha új torrentet raksz a mappába, akkor hozzáadja a letöltésekhez! A settings.json fájlt kell ehhez módosítani, és a végére beleírni ezt a két sort:

"watch-dir": "/i-data/md0/video/torrentek",
"watch-dir-enabled": true

Természetesen más útvonalat is megadhatsz, a lényeg hogy a NAS-on legyen, és a Transmission hozzáférjen a fájlokhoz, illetve előtte létre kell hozni az "/i-data/md0/video/torrentek" mappát.

Az a lényeg hogy a fölötte lévő sornál/soroknál is vessző legyen a sor végén, csak a legutolsó sornál ne legyen vessző a settings.json fájlban.

Így megmaradnak a .torrent fájlok meg a Transmission is tölt lefelé. (Egyébként annyi van, hogy átnevezi a fájlokat amiket hozzáad a letöltéshez, de gond nélkül vissza lehet ezeket nevezni Windows alól is, a későbbiek folyamán.)

Egyébként a Transmission megjegyzi az előzményeket, szóval ha ahhoz kell hogy újratelepíts, akkor érdemes az /ffp/tm/.transmission-daemon mappáról egy mentést csinálni, és ebben benne vannak. A Midnight Commander látja ezt a mappát, de Windows alól nem fogod tudni megcsinálni. Itt volt erről szó: [link].

https://steamcommunity.com/id/zamery/

(#1489) avena71 válasza Zamery (#1488) üzenetére


avena71
tag

Köszönöm,kipróbálom !! :R

(#1490) footy


footy
addikt

Valaki tudja, hogy lehet beuzemelni a Wake on Lan-t?
A nas menüben engedelyezve van es kiprobaltam 2 programot is amivel magic packetet lehet kuldeni, de a nas nem reagal. Ami furcsa, hogyha menubol nyomok egy shutdown-t a nas-ra akkor kompletten lekapcsol, tehat a halokartyan sincs aktivitas, ugyhogy valahol itt lehet a problema.

NSA310

(#1491) footy válasza footy (#1490) üzenetére


footy
addikt

Kozben talatam egy megoldast EZEN a nemet forumon. Ez eleg jo ki program, de a cel az lenne, hogy a routeremrol(tp-link openwrt-vel) is fel tudjam eleszteni.

(#1492) veze válasza footy (#1491) üzenetére


veze
őstag

itt a wake on lan topicban írtam arról hogyan működik nálam a WOL..
nyilván a nasnál nem minden pont így van, ( a hálókártya beállítások, lehetőségek valószínűleg nem olyen részletesek mint egy gépnél) de a routerre vonatkozo dolgok, a nas esetében is ( mint fix IP vel rendelkező hálózati elem) igy vannak
talán sikerül belőle valami hasznosat kihámozni

[ Szerkesztve ]

(#1493) k.daniel91 válasza Kami11 (#1441) üzenetére


k.daniel91
tag

Sziasztok, próbáltam újrarakni a FFP-t mivel nem akart beengedni, Puty-n keresztül, és frissíteni szerettem volna a Transmission-t. Fogtam kikapcsoltam kihúztam leformáztam a pendrive-ot felraktam a [FFPStick-2012-03-19.zip]-et majd bekapcsoltam a Nas-t, töltött-töltött majd elvileg létrehozta az FFP-t, a pendrive-on meg is jelenet a LOG meg a többi fájl, de Telnet-re úgyan úgy nem enged be. Miért lehet ez?
Nsa 210-em van. V4.40(AFD.1)

(#1494) Kami11 válasza k.daniel91 (#1493) üzenetére


Kami11
őstag

A routerben fix IP-n van a nas ugye?
A pendrive-ot a nassal formáztad?
Maga a nas elérhető a hálózaton?

A cukrász a selejtet habbal takarja be, a kőműves habarccsal, az orvos meg földdel.

(#1495) k.daniel91 válasza Kami11 (#1494) üzenetére


k.daniel91
tag

Igen,Igen, Igen. :) Én arra is gondoltam hogy lehet újabb FFP-vel kellene megpróbálni, vagy esetleg újrarakni a NAS-t és úgy felrakni, vagy ez hülyeség?

(#1496) Kami11 válasza k.daniel91 (#1495) üzenetére


Kami11
őstag

Nem kell a nas szoftverét bántani, a kettő független egymástól, szerintem. Az hogy nem enged be, konkrétan mit jelent? Arra gondolok, hogy esetleg nem a tűzfalad kavar-e be. Megpróbálhatod az újabb ffp-t, igaz az még talán beta, de legalább megosztod a tapasztalatodat vele. ;-)

A cukrász a selejtet habbal takarja be, a kőműves habarccsal, az orvos meg földdel.

(#1497) k.daniel91 válasza Kami11 (#1496) üzenetére


k.daniel91
tag

Igazából még arra gondoltam, hogy van elvileg egy reset gomb rajta és Itt írják h 2 csippanással kinyitható a Telnet backdoor. Nekem ez most jó lenne?
Valamint úgy nem enged be hogy beírom Putty-ba hogy elindítsam ezt:
chmod a+x /ffp/start/sshd.sh
/ffp/start/sshd.sh start
Amint beakarnák lépni, egyből bejön a konzol és ki is lép a konzol.

[ Szerkesztve ]

(#1498) Kami11 válasza k.daniel91 (#1497) üzenetére


Kami11
őstag

Az a reset a nasra vonatkozik és nem az ffp-re. Az ffp külön rendszer a rendszeren, csak a nas erőforrásait használja, legalábbis én így tudom. Ott valami más gond lehet.
Szóval telneten sem enged be?

[ Szerkesztve ]

A cukrász a selejtet habbal takarja be, a kőműves habarccsal, az orvos meg földdel.

(#1499) k.daniel91 válasza Kami11 (#1498) üzenetére


k.daniel91
tag

Nem, még oda sem enged be.

[ Szerkesztve ]

(#1500) Kami11 válasza k.daniel91 (#1499) üzenetére


Kami11
őstag

User: admin
Pass: 1234

A cukrász a selejtet habbal takarja be, a kőműves habarccsal, az orvos meg földdel.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.