Hirdetés

2024. április 18., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#301) Wendelke válasza BlackPlanet (#299) üzenetére


Wendelke
senior tag

Köszönöm!

Ahogy leírtad így már sikerült elindítani a dolgokat! :R Egyenlőre a 4.10 Firm van rajta, most majd felküzdöm a 4.20-st. Ez ami már magyar nyelvű ha jól emlékszem.

Valószínűleg még fogok kérdezni, mert mint írtam inkább lelkes vagyok, mint hozzáértő. :)

"Aki hülye, haljon meg" Moldova Gy.

(#302) Wendelke válasza Zamery (#300) üzenetére


Wendelke
senior tag

Szia!

Nem formáztam meg, de aztán később kivettem és NTFS-re megformáztam, hátha segít.
Az IP címet nem állítottam fixre, hanem az automatikus beállításokat használtam és így sikerült beüzemelni végül a NAS-t.

Ha nem fix az IP az milyen problémát okozhat?

Most még próbálkozom az új firmware-l, meg hogy tényleg működik a dolog.

Köszi!

"Aki hülye, haljon meg" Moldova Gy.

(#303) Zamery válasza Wendelke (#302) üzenetére


Zamery
senior tag

Ha a Transmissiont szeretnéd használni, a pyLoad-ot, vagy a Mediatomb-ot, akkor ahhoz mindenképpen fix ip kell.

https://steamcommunity.com/id/zamery/

(#304) Wendelke válasza Zamery (#303) üzenetére


Wendelke
senior tag

Igen ez lenne a cél! Tehát akkor majd fix ip-t kell használni. Mivel nem vagyok nagy szakértő, így azért megkérdezem. Az nem probléma hogy T-Online-s netem van, ami nem fix ip-s, vagy a NAS ip címével ez nem függ össze?

Azt azért hozzáteszem, hogy a közelben van két haver akik a hálózatos dologban tudnak majd segíteni, de még egyenlőre nem vettem őket igénybe, csak ha teljesen elakadok.

Szépen lassan haladok csak a dolgokkal, mert annyi időm nincsen, hogy egy szuszra mindent megcsináljak. :)

"Aki hülye, haljon meg" Moldova Gy.

(#305) BlackPlanet válasza Wendelke (#301) üzenetére


BlackPlanet
csendes tag

Örülök hogy sikerült megoldani.
Szerintem is mindenképpen javasolt a fix IP cím. Nem függ össze a szolgáltatód által adott IP címed a router mögötti helyi IP címeddel. A helyi IP címed mindig 192.168.x.x kezdődik. A fix IP azért kell, hogy tudd melyik eszközöd milyen címen érhető el. A routerben a port átirányítást is ez alapján kell beállítani (torrent,ftp,…).

(#306) Wendelke válasza BlackPlanet (#305) üzenetére


Wendelke
senior tag

Nos ezeknek majd utána nézek, mert a hálózati (router) beállításokat egyik cimbi szokta megoldani. Itt még van mit tanulnom.

"Aki hülye, haljon meg" Moldova Gy.

(#307) steelhand válasza Zamery (#297) üzenetére


steelhand
csendes tag

Hali!
A NAS cpu-ja pár %-on ketyeg. Valami olyasmi segített, hogy minden torrentet leállítottam és egyesével bekapcsolgattam őket, valamit az általam felrakot korábbi jószágokat egyesével ellenőriztettem. Így frankón elindult és 3 napig 109 torrenttel futott. Illetve most is fut, de most meg az alábbi hibaüzivel nem tudom elérni a TR-t. Hibaüzi: "NEtwork error: connection refused." Ez úgy jött ki, hogy egy hibás torrentet kitöröltem. Erre szétfagyott és ezt kapom azóta is. Láthatóan megy a démon, torrent oldalról aktív és van 21 feltöltő szál is. De én nem érem el a démont semmivel. A NAS oldalát viszont rendesen. Valami ötlet, vagy telepítsem újra a pendrájvra a cuccost?
Üdv!

(#308) Zamery válasza steelhand (#307) üzenetére


Zamery
senior tag

Újratelepítés előtt még megpróbálhatnál egy pár dolgot. A Transmission újraindítását pl. vagy a NAS újraindítását. A fix IP-t beállítottad az elején, ugye? Esetleg még a remote GUI-t is megnézhetnéd, hogy minden rendben van-e a beállításokkal, ill. a webes GUI-t próbáltad?
Vagy ha gondolod átküldheted a settings.json fájlt, és megnézem hátha abban van a hiba.

https://steamcommunity.com/id/zamery/

(#309) Wendelke


Wendelke
senior tag

Sziasztok! Egy újabb hozzá nem értő kérdés. „Magyarázat a parancssorhoz:
-f: a démon az előtérben fut
-g: a beállítások helye szerepel
utána, itt fogja keresni őket
-w: a letöltések helye
-t: legyen azonosítás
-u: felhasználónév
-v: jelszó
-a: az engedélyezett IP címek
megadása. Ezekről az IP címekről
engedi a hozzáférést a webes
felülethez. (Pl: 127.0.0.1, vagy
192.168.1.*)” itt a számítógép ip címe kell, vagy a NAS-é? Szerintem tegnap este itt hibáztam, és fel is hagytam a továbbiakkal.

"Aki hülye, haljon meg" Moldova Gy.

(#310) Zamery válasza Wendelke (#309) üzenetére


Zamery
senior tag

Azoknak a gépeknek a címe kell, amikről majd fogod nézni (mondjuk pl. a WEB GUI-val) a NAS-on futó Transmissiont. Ezért is jó ha fix IP-t adsz mindennek. De ezt ki lehet kerülni azzal hogy úgy írod be az indító sor végét, ahogy a leírásban van:

transmission-daemon -f -g /ffp/tm/.transmission-daemon -w /i-data/md0/video/download/ -t -u user -v password -a *.*.*.*

Ahogy látszik a "-a" után kellene megadni az engedélyezett IP címeket, de mivel én *.*.*.*-ot írtam így mindenhonnan hozzá lehet férni.

Véleményem szerint elég a jelszóval védett WEB GUI, és nem kell még az IP címeket is szűrni, mert csak megbonyolítja a dolgokat...

https://steamcommunity.com/id/zamery/

(#311) Wendelke válasza Zamery (#310) üzenetére


Wendelke
senior tag

Köszi a választ! Nem véletlenül írták, hogy teljesen kezdőknek elkél a segítség ebben a témakörben, mint amilyen én is vagyok.

"Aki hülye, haljon meg" Moldova Gy.

(#312) Wendelke válasza Zamery (#310) üzenetére


Wendelke
senior tag

Szia Zamery!

Újra kérdeznék, ha nem probléma. Ha minden igaz, akkor eljutottam oda, hogy feltelepítettem a Transmission-t, azaz a leírásod alapján mindent megcsináltam, a settings.json fájlt is sikerült szerkeszteni a vi-vel, meg az utána következő transmission.sh scriptet.( Bár nem elsőre, és abban még nem vagyok biztos, hogy sikerült is)

Szóval újraindítás után <NASIP>:9091 meg is jelent a webes kezelőfelület, amit egyébként is el tudtam érni már.

Itt kéne valami változást látnom a korábbi kezelőfelülethez képest? Én nem vettem észre változást.

"Többféle remote program létezik még hozzá a web GUI-n kívül, én ezt használom: [link]."

Ezt a Transmission Remote programot próbáltam használni, de nem jutottam dűlőre a beállításaival. Le tudnád írni, hogy mit kell pontosan megadni a beállításoknál, hogy működjön a dolog. A portot felkínálja 9091-re, a Host a NAS ip címe, a hitelesítéshez a root+jelszó kell. A Proxy és az SSH-kell hozzá? Illetve egyéb más beállítás? :R

Mint korábban írtam, ebben a témakörben én csak lelkes vagyok!

[ Szerkesztve ]

"Aki hülye, haljon meg" Moldova Gy.

(#313) feco93 válasza Wendelke (#312) üzenetére


feco93
tag

Szia

Én úgy állítottam be hogy proxy nem kellet hozzá, SSH-se kelet hozzá. Csak a Nas Ip-éje kell és a port meg a webes felületen amivel be jelentkeztél felhasználónév jelszó. S működni fog. Remélem tudtam segíteni :)

(#314) Wendelke válasza feco93 (#313) üzenetére


Wendelke
senior tag

Köszi!

Bár azt hiszen, hogy a routerre is rá kell néznem, mert közben mint kiderült volt egy reset.
Most pár napot kihagyok, mert családi elfoglaltság lesz, a Zyxeltől távol. :)

"Aki hülye, haljon meg" Moldova Gy.

(#315) Atus81


Atus81
tag

Üdv.
Abban szeretném kérni a segítségeteket, hogy hogyan tudnám a C7-es telefonomon lejátszani a NAS-on található médiákat?
Köszi

[ Szerkesztve ]

[[www.ortolinear.com]] >>>Asus WL-500gPv2@Oleg 1.9.2.7-10<<<

(#316) Anonymus23


Anonymus23
veterán

Sziasztok!
Szeretnék venni egy ilyen NAS szervert, elsősorban letöltésre használnám, mivel otthon össz-vissz 1 Mbites net van, és nem akarom, hogy a gép menjen egész nap, de az alábbi kérdésem lenne:
Mindenféle okosítás nélkül a letöltés része használható-e neten keresztül? Azaz tudok-e torrent fájlt hozzáadni távolról? RSS-t tud a technika?
Korábban egy Planet-ot akartam venni, de azt meg már nem lehet kapni, abban volt ilyen RSS funkció.
Nem kell nekem, hogy túl sok mindent tudjon, csak távolról is be lehessen rakni torrentet, és azt töltse le, nem akarom távolról menedzselni a le- feltöltést, csak az alapfunkciók kellenek.

A médiaszerver része sem annyira lényeges, mivel van O!Play, meg végszükség esetén a Samu TV lejátszója is.
Előre is köszönöm az infót.

;) - The Power of the Light Side

(#317) feco93


feco93
tag

Sziasztok
Egy olyan kérdésem lenne hogy amikor ez van az ffpboot-ban akkor most megy a transmission vagy sem ?

Some logfile administration...
rm /mnt/parnerkey/ffpboot.log.9.gz
mv /mnt/parnerkey/ffpboot.log.8.gz /mnt/parnerkey/ffpboot.log.9.gz
mv /mnt/parnerkey/ffpboot.log.7.gz /mnt/parnerkey/ffpboot.log.8.gz
mv /mnt/parnerkey/ffpboot.log.6.gz /mnt/parnerkey/ffpboot.log.7.gz
mv /mnt/parnerkey/ffpboot.log.5.gz /mnt/parnerkey/ffpboot.log.6.gz
mv /mnt/parnerkey/ffpboot.log.4.gz /mnt/parnerkey/ffpboot.log.5.gz
mv /mnt/parnerkey/ffpboot.log.3.gz /mnt/parnerkey/ffpboot.log.4.gz
mv /mnt/parnerkey/ffpboot.log.2.gz /mnt/parnerkey/ffpboot.log.3.gz
mv /mnt/parnerkey/ffpboot.log.1.gz /mnt/parnerkey/ffpboot.log.2.gz
cat /mnt/parnerkey/ffpboot.log | gzip -c >/mnt/parnerkey/ffpboot.log.1.gz
Script usb_key_func.sh version 20101109 running from /mnt/parnerkey
ffpstick started at Tue Aug 9 05:17:54 GMT 2011
Try to determine NAS type...
Type NSA210, fw V4.21(AFD.0)
Find the current usb device...
Current usb device is /dev/sdb1
No after_booting.sh in the root of the ffpstick found
This is not the first run, or FFP is supposed to run from a different place
Copy myself to /tmp...
And execute...
/tmp/usb_key_func.sh background_polling /dev/sdb1 NSA210 "V4.21(AFD.0)" &
Script usb_key_func.sh version 20101109 running from /tmp
Wait for the stick to be mounted again by the firmware...
Probe all mount points 000 seconds...
probe /proc/bus/usb...
probe /dev/pts...
probe /zyxel/mnt/info...
probe /zyxel/mnt/sysdisk...
probe /usr/local/etc...
probe /usr/local/var...
probe /usr/local/dmsf...
probe /etc/zyxel...
probe /i-data/07ad6f29...
No /anymountpoint/ffproot/after_booting.sh found
Probe all mount points 010 seconds...
probe /proc/bus/usb...
probe /dev/pts...
probe /zyxel/mnt/info...
probe /zyxel/mnt/sysdisk...
probe /usr/local/etc...
probe /usr/local/var...
probe /usr/local/dmsf...
probe /etc/zyxel...
probe /i-data/07ad6f29...
probe /e-data/4E0F-52BF...
found ffpstick on /e-data/4E0F-52BF, moving logfile
probe /usr/local/zy-pkgs...
probe /etc/zyxel/zy-pkgs...
probe /usr/local/apache/htdocs/zyxel/pkg...
probe /usr/local/apache/web_framework/data/cache...
probe /usr/local/apache/web_framework/data/config...
No /anymountpoint/ffproot/after_booting.sh found
Probe all mount points 020 seconds...
probe /proc/bus/usb...
probe /dev/pts...
probe /zyxel/mnt/info...
probe /zyxel/mnt/sysdisk...
probe /usr/local/etc...
probe /usr/local/var...
probe /usr/local/dmsf...
probe /etc/zyxel...
probe /i-data/07ad6f29...
probe /e-data/4E0F-52BF...
probe /usr/local/zy-pkgs...
probe /etc/zyxel/zy-pkgs...
probe /usr/local/apache/htdocs/zyxel/pkg...
probe /usr/local/apache/web_framework/data/cache...
probe /usr/local/apache/web_framework/data/config...
No /anymountpoint/ffproot/after_booting.sh found
Probe all mount points 030 seconds...
probe /proc/bus/usb...
probe /dev/pts...
probe /zyxel/mnt/info...
probe /zyxel/mnt/sysdisk...
probe /usr/local/etc...
probe /usr/local/var...
probe /usr/local/dmsf...
probe /etc/zyxel...
probe /i-data/07ad6f29...
probe /e-data/4E0F-52BF...
probe /usr/local/zy-pkgs...
probe /etc/zyxel/zy-pkgs...
probe /usr/local/apache/htdocs/zyxel/pkg...
probe /usr/local/apache/web_framework/data/cache...
probe /usr/local/apache/web_framework/data/config...
No /anymountpoint/ffproot/after_booting.sh found
Probe all mount points 040 seconds...
probe /proc/bus/usb...
probe /dev/pts...
probe /zyxel/mnt/info...
probe /zyxel/mnt/sysdisk...
probe /usr/local/etc...
probe /usr/local/var...
probe /usr/local/dmsf...
probe /etc/zyxel...
probe /i-data/07ad6f29...
probe /e-data/4E0F-52BF...
probe /usr/local/zy-pkgs...
probe /etc/zyxel/zy-pkgs...
probe /usr/local/apache/htdocs/zyxel/pkg...
probe /usr/local/apache/web_framework/data/cache...
probe /usr/local/apache/web_framework/data/config...
No /anymountpoint/ffproot/after_booting.sh found
30 seconds should be enough for anybody ;)
Will try to mount ffproot myself
Probe all mount points 050 seconds...
probe /proc/bus/usb...
probe /dev/pts...
probe /zyxel/mnt/info...
probe /zyxel/mnt/sysdisk...
probe /usr/local/etc...
probe /usr/local/var...
probe /usr/local/dmsf...
probe /etc/zyxel...
probe /i-data/07ad6f29...
probe /e-data/4E0F-52BF...
probe /usr/local/zy-pkgs...
probe /etc/zyxel/zy-pkgs...
probe /usr/local/apache/htdocs/zyxel/pkg...
probe /usr/local/apache/web_framework/data/cache...
probe /usr/local/apache/web_framework/data/config...
probe /mnt/ffproot...
found ffproot on /mnt/ffproot/ffproot
Starting /mnt/ffproot/ffproot/after_booting.sh version 20110323 at Tue Aug 9 07:19:37 CEST 2011...
mount: mount point sys does not exist
Will chroot ffp on /mnt/ffproot/ffproot
* /ffp/start/syslogd.sh inactive
* /ffp/start/SERVERS.sh inactive
* /ffp/start/portmap.sh inactive
* /ffp/start/unfsd.sh inactive
* /ffp/start/transmission.sh ...
Starting transmission-daemon
* /ffp/start/nfsd.sh inactive
* /ffp/start/ntpd.sh inactive
* /ffp/start/LOGIN.sh inactive
* /ffp/start/telnetd.sh inactive
* /ffp/start/sshd.sh ...
Starting /ffp/sbin/sshd
Segmentation fault (core dumped)
* /ffp/start/rsyncd.sh inactive
* /ffp/start/mediatomb.sh inactive
* /ffp/start/kickwebs.sh inactive
* /ffp/start/lighttpd.sh inactive
* /ffp/start/inetd.sh inactive

[ Szerkesztve ]

(#318) HIJ


HIJ
őstag

Üdv!

Bár nem teljesen ide tartozik, de szerintetek mitől lehet hogy ftp -n kicsit bekeveredtek a jogok? Elvileg semmit nem állítottam ezzel kapcsolatban, mégsem tudok most mappát létrehozni és fájlt törölni. Csak ezt a két dolgot nem engedi, pl mappát már tudok törölni... Az attribútumok rendben vannak (777).

(#319) Wendelke


Wendelke
senior tag

Sziasztok!

Na nekem továbbra sem jön össze a dolog. :O Honnét lehet tudni azt, hogy a NAS-on fut a Transmission?
Elvileg fent van a pendrive-on, talán működik is, de ezt hogyan tudom leellenőrizni.

A vi-vel én is szívtam nem kicsit, mert a "wq" parancsot nem akarta, azaz nem tudam menteni és kilépni. A neten találtam egy leírást a vi-ről , ahol viszont a "ZZ" parancs mentett és kilépett. Na ezzel már sikerült.

Eljutottam odáig, hogy a json fájlt szerkesztettem, újraindítottam, elindítottam a NAS-t a web-es felületen, majd jött a Transmission Remote GUI ami az alábbi hibaüzenetet dobta.

A Remote-ben a NAS ip címét, a portot (azt automatán a 9091-et adta be) a nevet és a jelszót vittem be.(Ahogy azt korábban leírták) De nem jön össze. Ebből a hibaüzenetből lehet esetleg azt tudni, hogy mi a probléma? A Neten próbáltam rákeresni, de nem jutottam semmire sajnos.

"Aki hülye, haljon meg" Moldova Gy.

(#320) murex


murex
tag

Sziasztok!

Olyan problémám akadt, hogy a Nas-on létrehozott download könyvtárból sehogyan sem tudok törölni file kezelővel, mindenre azt irja, hogy szüntesd meg az írásvédettséget. Ez miért van?

(#321) HIJ válasza murex (#320) üzenetére


HIJ
őstag

Csak FTP -vel vagy sima fájlmegosztással is csinálja?

(#322) murex válasza HIJ (#321) üzenetére


murex
tag

Semmivel nem tudok. Se FTP, se TotalCommander, se sajátgép, se a NAS file kezelője. Otthagyja a torrentezés után az alkönyvtárakat.

(#323) Wendelke válasza Wendelke (#319) üzenetére


Wendelke
senior tag

Na végre sikerült!

Van egy cimbi, aki mondjuk ért a számítógépekhez, és a programozáshoz is (ellentétben velem), az Ő segítségével el sikerült indítani a Transmission Remote GUI-t.
Bele kellett nyúlnia a settings.json fájlba és ott átírt egy sort, ami után végre beindult a dolog.
Sajnos Zamery már rég járt erre, mert majd neki szeretném elküldeni/megmutatni a settings.json fájlomat, hogy nézzen rá, mi a véleménye róla.

Na egyenlőre ennyi.

"Aki hülye, haljon meg" Moldova Gy.

(#324) veze válasza murex (#322) üzenetére


veze
őstag

belépsz SSh-n a nasba, tedd fel az MC-t (Midhight Commander) aztan kiadod az mc parancsot és lesz az SSH ablakodban egy kétpaneles fájlkezelöd (a totalcommanderhez hasonlatos) mivel az ssh-ra rott jogokkal lépsz be, mindent törölhetsz..
én igy töröltem valamit ha nem tudtam másképp.
de a jogosultságok megadásával van nálad probléma, mert én a nas download könyvtárból simán tudok törölni...

(#325) HIJ válasza murex (#322) üzenetére


HIJ
őstag

Már csak azért kérdeztem ,mert tudom hogy neked is NSA320 van és nálam az új firmel csinálta, hogy FTP alól nem engedett fájlt törölni és mappát létrehozni. Így én visszatértem a V4.01(AFO.1) -ra, amíg nem adnak ki egy javítottat...

(#326) murex válasza veze (#324) üzenetére


murex
tag

Az a furcsa, hogy a Video-n belül van a download alkönyvtár, amiből nem tudok törölni, de viszont a Video-n belül vannak még a saját dolgaim, onnan meg megy a törlés, létrehozás.

(#327) HIJ válasza murex (#326) üzenetére


HIJ
őstag

Próbáld meg egyszer downgradelni a firmware -t. Szerintem ott is hasonló gond lesz mint nálam az FTP -vel. Nekem sem volt gond az elején, most kezdte nemrég. Én ezt is a félresikerült firmnek tudom be...

(#328) murex válasza HIJ (#327) üzenetére


murex
tag

You are currently using firmware version : V4.01(AFO.1)

Ez van fent!

(#330) murex válasza HIJ (#329) üzenetére


murex
tag

Megnéztem ezt is, 0-án volt az érték. Köszi, hogy próbálsz segiteni, remélem megoldódik.

(#331) Zamery válasza Wendelke (#323) üzenetére


Zamery
senior tag

Helló!

Szabadságon voltam Horvátországban, nem volt internet, meg semmi úgyhogy nem néztem be ide. De hazaértem! ;)

Küldheted a settings.json fájlt, megnézem neked! :)

https://steamcommunity.com/id/zamery/

(#332) Wendelke válasza Zamery (#331) üzenetére


Wendelke
senior tag

Hát először is, légy üdvözölve újra itthon! Remélem jó volt a nyaralás.

Beteszem ide a settings.json fájl képét, hátha jó lesz más számára is okulásnak, de ha jobb akkor küldöm email-ben is.Előre is köszi!
[L:/dl/upc/2011-08/16/132587_zoishzwcpafykila_putty.jpg](IMG:/dl/upc/2011-08/16/132587_zoishzwcpafykila_putty.thumb.jpg)(/IMG)[/L]

"Aki hülye, haljon meg" Moldova Gy.

(#333) Wendelke válasza Wendelke (#332) üzenetére


Wendelke
senior tag

Ami kimaradt:

emlékeim szerint a Cimbinek az:

"rpc-username": "user",
és a
"rpc-password": "{4a155c9524a0f66820bb4a3c22c1afa48257e96fTIbypECB",

sorok nem tetszettek. :U Ezért az:

"rpc-authentication-required": false, sort már ő javította false-ra a true-ról.

Szóval így indult el Transmission Remote GUI, ami úgy tűnik, hogy jól szuperál. :R

"Aki hülye, haljon meg" Moldova Gy.

(#334) steelhand válasza Zamery (#308) üzenetére


steelhand
csendes tag

Szia Zamery!
Bocsi, hogy eltűntem, csak szabi volt és végre hanyagolhattam a gépet ;)
Szal:újraindítások megvoltak, GUI-k szintén. Azóta összeomlott totál. Egy ideig ketyegett rendesen, aztán kalap-kabát. Most újratelepítem, ha megint ez lesz átküldöm a json-t.
Esetleg találkozott már valaki olyan dologgal, hogy a zyxel webes kezelőfelülete nem töltődött be, a totalcommanderen vagy más felületről simán el lehetett érni (win7 alól)?
Nekem rendszerin előfordul, hogy a nas webgui-ja rendszerint lefagy,
üdv

(#335) murex válasza HIJ (#329) üzenetére


murex
tag

Az a furcsa, hogy van a download alkönyvtár. Azon belülre leszedi a torrenten a dolgokat. Ami ezeken az alkönyvtárakon belül van, azokat szépen tudom törölni, de ami a download-on belül, az ott marad, még a Transmission se törli le.

(#336) Zamery válasza murex (#335) üzenetére


Zamery
senior tag

Helló! Lépj be SSH-n keresztül, majd írd ezt be a parancssorba:

chmod -R 777 /i-data/md0/video/download

A 777 utáni rész a te download alkönyvtárad legyen, az enyémnél ez szerepel, de ha a leírás alapján csináltad, akkor valószínűleg neked is! Ennyi, és tudsz majd törölni is! ;)

https://steamcommunity.com/id/zamery/

(#337) murex válasza Zamery (#336) üzenetére


murex
tag

Zamery!

Örök hálám az összes segítségedért, megint tudtál segíteni. Nagyon szépen köszönöm! :R :R :R

Annyit még el tudnál mondani, hogy mitől lett ez nekem, és hogy mit változtattam?

[ Szerkesztve ]

(#338) Zamery válasza murex (#337) üzenetére


Zamery
senior tag

Nem tudom sajnos, a jogosultságok kavarodtak össze valahogy. Nekem is volt ilyen, de ez megoldotta.

Másik megoldás lehet még, ahogy veze is ajánlotta a Midnight Commander! Majd teszek fel linket a telepítéshez!

https://steamcommunity.com/id/zamery/

(#339) Zamery válasza steelhand (#334) üzenetére


Zamery
senior tag

Hello!

Nekem is volt ilyen hogy nem indult el többé a Transmission, legutóbb tegnap amikor hazaértem a nyaralásból! Nem tudom mitől lehet, de érdemes mentést készíteni, veze írta hogy hogyan kell, ha érdekel olvass vissza!

Küldd át nyugodtan, de szerintem egy screenshot elég róla, abból már okosabbak leszünk!

Ha a böngészőben nem jelenik meg a NAS Webgui-ja, akkor a cache miatt lehet. Ürítsd ki a böngésződ cache-ét! Vagy használj CCleanert!

https://steamcommunity.com/id/zamery/

(#340) Zamery válasza Wendelke (#333) üzenetére


Zamery
senior tag

Jajj, neked nem válaszoltam, szóval:

Nem kell átküldened, a képből is látom, jó ez nekem így is!
Átnézve a beállításokat, szerintem is az volt a hiba! ;)

Azt nem tudom hogy mitől lehetett neked, valószínűleg kimaradt egy betű a parancssorból az indításnál...

A lényeg hogy működik! :)

https://steamcommunity.com/id/zamery/

(#341) Zamery


Zamery
senior tag

Szóval, akkor ahogy ígértem, a Midnight Commander telepítése ZyXEL NSA-210-re:

Putty elindít, SSH-n keresztül belépünk, (lehetőleg úgy, hogy a Transmission telepítés már megvolt) majd:

cd /ffp/pkg
wget http://dl.dropbox.com/u/9858273/gettext-0.17-5.tgz
wget http://dl.dropbox.com/u/9858273/glib-2.14.6-1.tgz
wget http://dl.dropbox.com/u/9858273/mc-4.6.2-1.tgz

Ha kész a letöltés, mehet az install:

funpkg -i gettext-0.17-5.tgz
funpkg -i glib-2.14.6-1.tgz
funpkg -i mc-4.6.2-1.tgz

Ha ez is kész, írd be a parancssorba: mc
Kilépni F10-el lehet!

Nekem ez a verzió vált be a leginkább, a többivel elég sok gondom volt, ez hibátlanul működik!

A linux fordítás nem az én munkám, darkcrusader követte el, az oldala: [link].

https://steamcommunity.com/id/zamery/

(#342) Wendelke válasza Zamery (#340) üzenetére


Wendelke
senior tag

Köszi a választ!

Tehát ezek szerint nálad is így van ez a sor:

"rpc-authentication-required": false,

Ezt azért kérdezem, mert a Cimbi azt mondta, hogy esetleg így kívülről is könnyebben be lehet "hatolni" a NAS-ba, ha esetleg valakinek ilyen ingerenciája támadna. Bár azt is mondta, hogy elég kis esély mutatkozik erre.

Üdv!

"Aki hülye, haljon meg" Moldova Gy.

(#343) steelhand válasza Zamery (#339) üzenetére


steelhand
csendes tag

Akkor frissen telepítem, sőt a mignithcommandert is felcsapom, kösz a leírást hozzá! A biztonsági mentésre emlékszem, amikor visszaolvastam a fórumot, most legalább kipróbálom gyakorlatban is ;)
Ezt a cache-dolgot kipróbálom, bár usb-s operával sem indult el ;((( Amúgy én jó magam is Ccleanert használok. Majd egy folyamatmonitorral végigelemzem, hogy mi pukkan el ilyenkor, hátha sikerül megtalálni. Eddig csak a zyxel újraindítása segített. Lehet, hogy ott kellene cache-t takarítani?

Még egy kérdés. Valaki próbálta összekötni e-satán a zyxelt laptoppal (munkaállomással, pc-vel)? pl. gyorsabban lehessen dvd-t másolni vagy filokat mozgatni.

(#344) murex válasza Zamery (#341) üzenetére


murex
tag

Köszönöm szépen. Rendje és módja szerint azonnal sikerült. Köszi mégegyszer :C

(#345) steelhand válasza Zamery (#341) üzenetére


steelhand
csendes tag

Zamery, ez nagyon frankó! Köszi! működik szépen az mc!

(#346) Anonymus23


Anonymus23
veterán

Sziasztok!
Egy kis segítséget hadd kérjek már.
Vettem én is egy NSA210-est, és valami nem stimmel.
Beállítottam a routeren, hogy fix IP-vel csatlakozzon, majd felraktam a kis programot a PC-re, és elindítottam a varázslót, és ott mindig kiakad, "invalid firmware" felkiáltással, amikor a firmware-t akarja frissíteni (egyébként 4.10-es van fenn rajta), és kilép ezen a helyen.

A winyót kell előtte partícionálni?
Segítsetek pls, mit rontok el vajon...
Előre is kösz a segítséget.
A pendrájv itt vár, hogy telepítsem felfelé a transmissiont, de még a NAS elindításáig sem jutok el :(

;) - The Power of the Light Side

(#347) Zamery válasza Anonymus23 (#346) üzenetére


Zamery
senior tag

Hello! Ha beírod a NAS IP címét a böngésződbe (amit a routerben megadtál), akkor megnyílik a webes bejelentkező oldal?

https://steamcommunity.com/id/zamery/

(#348) Anonymus23 válasza Zamery (#347) üzenetére


Anonymus23
veterán

Nem, probléma az oldal betöltése közben, ezt mondja.
A routerben látszik, DHCP listában benne van.

Illetve a NAS starter utility is látja.

[ Szerkesztve ]

;) - The Power of the Light Side

(#349) Zamery válasza Anonymus23 (#348) üzenetére


Zamery
senior tag

NAS strater utility melyik verzió van fenn-t, 2.02-es? Abban van egy olyan menüpont hogy NAS discovery a főablakban, az mit mond?

https://steamcommunity.com/id/zamery/

(#350) Anonymus23 válasza Zamery (#349) üzenetére


Anonymus23
veterán

Ezt látszik:

Hostname: NSA210
IP: 192.168.1.100
MAC address: xx.xx.xx....
Model ID: NSA210
Firmware version: V4.10 (AFD.0)
Status Uninitialized

A NAS starter szerintem csak 1.02, mintha csak ez lenne a zyxel honlapján is...

[ Szerkesztve ]

;) - The Power of the Light Side

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.