Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1501) mike784


mike784
tag

Sziasztok!
Nekem ez a megoldás több mint egy éve hibátlanul működik. Pár napja vettem egy smart tv-t és be akartam állítani a nsa210 gyári admin felületén a megosztási mappákat. Azóta nem tudom elérni a winyón lévő fájlokat. A total commander néha látja a mappákat de nem tudok belépni (sajátgép alatt ugyan ez). Frissítettem a firmware-t is (4.40 lehet ez a baj) Már többször lereset-eltem de erre se történik semmi.

Kérem, ha valaki tud segítsen!

(#1502) Kami11 válasza mike784 (#1501) üzenetére


Kami11
őstag

A 4.40-es fw.-ből van 2 is, a honlap szerint. Melyiket tetted föl? Esetleg próbáld meg a másikat, ha az sem jó tegyél vissza régebbit.

A cukrász a selejtet habbal takarja be, a kőműves habarccsal, az orvos meg földdel.

(#1503) mike784 válasza Kami11 (#1502) üzenetére


mike784
tag

Szia!
Ezt raktam fel:
V4.40(AFD.1)
Igazából nem is én hanem amikor beléptem az admin felületre akkor felajánlotta, hogy frissít.
Nem tudok régebbit visszarakni mert az írja, hogy érvénytelen firmware fájl.
Nem lehet valahogy egy hard reset-et csinálni és elkezdeném előröl? Persze az adatok megtartásával.
Köszi!

[ Szerkesztve ]

(#1504) k.daniel91 válasza mike784 (#1503) üzenetére


k.daniel91
tag

Hogyan tudom leformázni a Beslő HDD-t NAS-on? Tároló/Kötet/törlés nem megy mert Failed-et ír ki mindig. :/ Van rá más egyszerű lehetőség?

(#1505) veze válasza k.daniel91 (#1504) üzenetére


veze
őstag

gondolom azért a sajat particióját amiről fut, nem akarja leformázni
ki kell venned aztan pl az ingyenes g-parted megteszi.

(#1506) Kami11 válasza mike784 (#1503) üzenetére


Kami11
őstag

Hard resetet lehet csinálni, csak az nincs hatással a fw.-re.
Esetleg itt nézz körül fw. downgrade ügyben.

A cukrász a selejtet habbal takarja be, a kőműves habarccsal, az orvos meg földdel.

(#1507) mike784 válasza Kami11 (#1506) üzenetére


mike784
tag

Köszi!
És, hogy tudok hard reset-et csinálni?

(#1508) Kami11 válasza mike784 (#1507) üzenetére


Kami11
őstag

Resetgomb funkciói.

A cukrász a selejtet habbal takarja be, a kőműves habarccsal, az orvos meg földdel.

(#1509) k.daniel91 válasza Kami11 (#1500) üzenetére


k.daniel91
tag

Köszi szépen a segítségedet, sikerült felraktam a FFPStick-2012-05-28-et tökéltessen megy, vele együtt a 2.60-as Transmission is.

(#1510) Kami11 válasza k.daniel91 (#1509) üzenetére


Kami11
őstag

Van valami "újdonság" az új ffp-ben? Vettél észre valami változást az előző verzióhoz képest?

A cukrász a selejtet habbal takarja be, a kőműves habarccsal, az orvos meg földdel.

(#1511) k.daniel91 válasza Kami11 (#1510) üzenetére


k.daniel91
tag

Hát szerintem V4.40(AFD.1) támogatás, nekem az előző egyszerűen nem akart felmenni, ez meg simán. Egyenlőre ennyi. Viszont van egy kis problémám ismét.. WebUI-ból:
403: Forbidden
Unauthorized IP Address.
Either disable the IP address whitelist or add your address to it.
If you're editing settings.json, see the 'rpc-whitelist' and 'rpc-whitelist-enabled' entries.
If you're still using ACLs, use a whitelist instead. See the transmission-daemon manpage for details.
Ezt az üzit kapom.Elvileg úgye az ip-t kellene átírom?
"rpc-whitelist": "*.*.*.*"
"rpc-whitelist-enabled": true,
pl.
"rpc-whitelist": "192.168.1.102"
"rpc-whitelist-enabled": true
De így se megy. :/

(#1512) mike784 válasza Kami11 (#1508) üzenetére


mike784
tag

Köszi, sajnos már nem reagál semmire :(
Sikerült feltöltenem a fw-t kiírta, hogy újraindul de csak pörög a ventilátor és gyorsan villog a sys led. Se kikapcsolni se resetelni nem lehet. Ha kihúzom a tápot és vissza akkor is ugyanez. Szerintem szervizbe kell vinnem.
Azért köszönöm a segítséget!

(#1513) k.daniel91


k.daniel91
tag

Így nézz ki a A settings.json
Így pedig a másik beállítás:
A transmission-t nem tudom elérni UI-ból,
403: Forbidden
Unauthorized IP Address.
Either disable the IP address whitelist or add your address to it.
If you're editing settings.json, see the 'rpc-whitelist' and 'rpc-whitelist-enabled' entries.
If you're still using ACLs, use a whitelist instead. See the transmission-daemon manpage for details.
Ezt írja ki továbbra is. Mit szúrhattam el, hogy nem látom?

[ Szerkesztve ]

(#1514) Kami11 válasza k.daniel91 (#1513) üzenetére


Kami11
őstag

Nálam ugyanígy néz ki, sorról sorra és műxik.
Nem tudom mi lehet a gond. :(
Esetleg tiltsd le a whitelistet.
"rpc-whitelist-enabled": false,

Mégvalami: Ugye a TM nem fut, miközben szerkeszted a config fájlokat?
Mert ha igen akkor nem mentődik el és nem lesz érvényes. TM leállít, fájl szerkeszt, tm újraindít.
A böngésző chace-ét meg töröld.

[ Szerkesztve ]

A cukrász a selejtet habbal takarja be, a kőműves habarccsal, az orvos meg földdel.

(#1515) Kami11 válasza Kami11 (#1514) üzenetére


Kami11
őstag

A böngésző cache-ét meg töröld! :B

mike784: Szomorúan olvasom, remélem van rá még gari!

[ Szerkesztve ]

A cukrász a selejtet habbal takarja be, a kőműves habarccsal, az orvos meg földdel.

(#1516) k.daniel91 válasza Kami11 (#1514) üzenetére


k.daniel91
tag

Igen leállítottam a Tm-et mindig, amikor szerkesztettem.
Most újraindítottam és ezt írja ki ha le akarom állítani: transmission-daemon: no process found

(#1517) Kami11 válasza k.daniel91 (#1516) üzenetére


Kami11
őstag

Sry, de nem tudom mi lehet a gondja. :(

A cukrász a selejtet habbal takarja be, a kőműves habarccsal, az orvos meg földdel.

(#1518) Zamery válasza k.daniel91 (#1513) üzenetére


Zamery
senior tag

És milyen felhasználónév/jelszó kombóval próbálsz meg belépni? Mert ahogy látom ez van beállítva: user/password.

Illetve a transmission.sh-t szerkesztetted-e?

És nem mindegyik firmware megy minden FFP-stickkel: [link].

Nekem az NSA-210-en most a 4.40-es fw van, ezzel az FFP verzióval: FFPStick-2012-03-19. És a 2.60-as TM.

[ Szerkesztve ]

https://steamcommunity.com/id/zamery/

(#1519) k.daniel91 válasza Zamery (#1518) üzenetére


k.daniel91
tag

Szia,
Igen szerkesztettem a transmission.sh-t átírtam ahogy a leírásba van.
Felh. user / jelszó. password. Ezt adtam meg ahogy a leírásban volt de már módosítottam másra is, de úgy sem változott.
V4.40(AFD.1)-el csinálom és FFPStick-2012-05-28-as verziójú FFP-vel.
Most formázom le gépen a NAS HDD-t, majd egy HARD Resettel előröl kezdek mindent és hátha így jó lesz. Gondolom lehet hogy valamilyen beállítás összekeveredett a NAS-on mert valamiért a Transmission még seedelni se akart 0/0 volt(és hibát írt ki), valamint a mai nap folyamán a HDD tartalmát se engedte törölni (elkezdte törölni de 0 elem / mp-et írt órákon át.)

[ Szerkesztve ]

(#1520) Zamery válasza k.daniel91 (#1519) üzenetére


Zamery
senior tag

A FFPStick-2012-05-28-as FFP nekem sosem ment. Szenvedtem vele eleget, de nem akart működni. Elméletileg ott a NAS bejelentkező adataival kell belépned ha elindítod a Putty-t.

https://steamcommunity.com/id/zamery/

(#1521) k.daniel91 válasza Zamery (#1520) üzenetére


k.daniel91
tag

Igen, igen, most már minden működik, valamiért az első Transmission leállításnál hibát írt ki(transmission-daemon: no process found) majd reboot és azóta semmi, eddig minden jól megy. Köszi szépen minden segítséget.

[ Szerkesztve ]

(#1522) k.daniel91


k.daniel91
tag

Miért van az, hogy többszöri újraindítás után se láttom a NAS-t? se putty, se zyxel szoftver, se hálozati driveként se transmission...ettől függetlenül a Transmission biztosan megy, mivel a torrent oldalon láttom, hogy tölt fel és fut.

(#1523) Kami11 válasza k.daniel91 (#1522) üzenetére


Kami11
őstag

Tedd fel a Zyxel Nas Starter Utility-t és próbáld meg azzal rendbeszedni. Hátha...

A cukrász a selejtet habbal takarja be, a kőműves habarccsal, az orvos meg földdel.

(#1524) k.daniel91 válasza Kami11 (#1523) üzenetére


k.daniel91
tag

Hogyan tudom rendbeszedni azzal? Azt írja, hogy status Down...pedig nem és a Transmission is fut.
Nas Discovery láttja, de Piros csíkot jelez.

Szerk.:Most meg Uncreachable-t ír. Mostmár Puty beenged, és amint beléptem, egyből elértem mindenhonnan újra. :/ Mitől lehet ez?

[ Szerkesztve ]

(#1525) Kami11 válasza k.daniel91 (#1524) üzenetére


Kami11
őstag

Szerintem ott a nas szoftverével lehet gond. Szerintem. Esetleg megpróbálhatod újratelepíteni, mert nálam a főlapon azt írja a nas-ra, hogy:
Satus: Online
A nas discovery-nél is minden rendben.

A cukrász a selejtet habbal takarja be, a kőműves habarccsal, az orvos meg földdel.

(#1526) veze válasza k.daniel91 (#1524) üzenetére


veze
őstag

Tűzfal?????
tudom, erre mindenki gondol, de hátha..

(#1527) k.daniel91 válasza veze (#1526) üzenetére


k.daniel91
tag

Hmm, tényleg...jó hogy mondod pár napja járt le az Esetem és nem akartam vele szórakozni és bekapcsoltam a Microsoft-os tűzfalat meg felraktam egy panda cloud-ot...és lehet, hogy tiltotta..ezt tökre el is felejtettem mert Esetnél pl. egyből engedélyezve volt és pl. PC-n rendben is volt, csak aztán kikapcsoltam és benyomtam a lapit és ott egyből már bohóckodott velem... Úgy nézz ki mégis kell valami normális internet security..és nem kellene a Microsoftra bízni.
Ha még egyszer ilyent csinál akkor kikapcsolom a tűzfalat és megnézzem úgy, ha meg nem jó , akkor újrarakom.
Szerk.: újra megcsinálta..úgy nézz ki ebből szoftver újrarakás lesz, hisz most kikapcsoltam a tűzfalat és ugyan az a helyzet.
Nas szoftver újrarakásánál kihúzzam az pendrive-ot?(természetesen előtte kikapcsolom és úgy húzom ki ha kell)

[ Szerkesztve ]

(#1528) Kami11 válasza k.daniel91 (#1527) üzenetére


Kami11
őstag

Vedd ki, ártani nem árt.

A cukrász a selejtet habbal takarja be, a kőműves habarccsal, az orvos meg földdel.

(#1529) k.daniel91 válasza Kami11 (#1528) üzenetére


k.daniel91
tag

Eljutottam odaáig, hogy a nas discovery-ben se láttja már a Nas-t, tök érdekes...mert a Transmission meg fut (torrent oldalon láttom, hogy tölt fel), de nem láttom a webui-ban se.. :/ Így hogy telepítsem újra? hard reset?

(#1530) Kami11 válasza k.daniel91 (#1529) üzenetére


Kami11
őstag

Próbáld meg, ha így sem lesz jó, lehet gari lesz a vége.

A cukrász a selejtet habbal takarja be, a kőműves habarccsal, az orvos meg földdel.

(#1531) k.daniel91 válasza Kami11 (#1530) üzenetére


k.daniel91
tag

Hát ez már vicc...2 laptopról nem lehet láttni a Nas-t bekapcsoltam a Pc-t erre beírtam az ip-t és tádáám! Mostmár laptopról is látszik és nas discovery-n és minden jó lett..Lehet érdemes lenne egy Switch-re befektetnem?
Most azért újra rakom a 440AFD1C0 frimware-t.
Kami neked hányas frimware van fennt? (nsa210-esed van?) Ha 210-ed van és régebbi frimwared van esetleg egy linket tudsz adni honnan tudom letölteni? (Zyxel oldalán mindig csak a legújabb van fennt. :/)

(#1532) Kami11 válasza k.daniel91 (#1531) üzenetére


Kami11
őstag

Nekem a 4.50-es van fenn az NSA310-en.
Ha 210-re kell fw. akkor innen válogathatsz. ;)

A cukrász a selejtet habbal takarja be, a kőműves habarccsal, az orvos meg földdel.

(#1533) k.daniel91 válasza Kami11 (#1532) üzenetére


k.daniel91
tag

Oké, köszi szépen ha mégegyszer csinál ilyent akkor felrakok egy régebbit, hátja megjavul, de tökre érdekes, hogy amint bekapcsoltam a PC-t és beírtam az IP-t egyből bejött..

(#1534) Zamery válasza k.daniel91 (#1531) üzenetére


Zamery
senior tag

Nem lehet hogy valami IP cím keveredés volt? Beállítottad a fix IP-t? Illetve a fix IP beállítás után érdemes újraindítani a routert, mert lehet hogy már kiadta azt az IP-t még előtte, egy másik eszköznek.

https://steamcommunity.com/id/zamery/

(#1535) k.daniel91 válasza Zamery (#1534) üzenetére


k.daniel91
tag

Nason belül hagytam a DHCP-t, de routeren belül Mac cím alapján mindig úgyanazt az ip-t kapja így kell nemde? Vagy Nason belül Assign Ip Manully és ott szépen kiosztandót írjam be?

[ Szerkesztve ]

(#1536) veze válasza k.daniel91 (#1535) üzenetére


veze
őstag

a NAS.ban irjál neki egy fix ip-t!
olyat ami a routered kezelési tartományába esik

(#1537) mike784


mike784
tag

Sziasztok!
Nekem elromlott az nsa210-em és amíg a garit intézik le akartam menteni a winyóról legalább a legfontosabb dolgokat. Sikerült bemount-tolni Ubuntu alatt az itt leírtak szerint (köszönet érte). Elkezdtem törölgetni a dolgokat amik nem kellenek, hogy felférjen a maradék egy másik meghajtóra de közben abbahagyta a törlést és azóta nem tudom újra mount-tolni a meghajtót. Azt írja, hogy a fájlrendszert tisztítani kéne. Kérem ha valaki tud segítsen (szájbarágósan mert nem értek a Linuxhoz).

Köszönöm!

(#1538) mike784 válasza mike784 (#1537) üzenetére


mike784
tag

Köszönöm, nem kevés kutatás után talátam valamit:
xfs_repair -L /dev/sda2
Nem tudom mit csinált :) de megoldódott a problémám!

(#1539) Jim74


Jim74
nagyúr

Sziasztok!

Bedöglött az NSA310-esem és nem tudják cserélni, meg javítani sem, úgyhogy visszakapom a pénzem. Ez az 500GB-os HDD-vel szerelt verzió volt és már ilyet nem lehet abban az üzletben kapni, ahol szeretném levásárolni a pénzt.
Mivel a hasonló teljesítményű NAS-ok mind drágábbak, ezért úgy döntöttem, hogy maradok az NSA310-nél, mert HDD nélkül kapható az üzletben.
Milyen 1 - 1,5TB HDD-t ajánlotok bele? Szerintem valami halk és hűvöst lenne érdemes venni, de melyiket? Nem baj, ha olcsó ;]

Vagy esetleg gondolkozzak másik NAS-ban?

Előre is köszönöm segítséget :R

(#1540) Kami11 válasza Jim74 (#1539) üzenetére


Kami11
őstag

Én mindenképpen egy 5400-as fordulatú példányt vennék, mind a melegedés, mind hang és főképpen ár szempontjából.
Ezek pl. pont nasokhoz ajánlott termékek.
Persze ha árban nem megfelelő lehet más típust ill. akár márkát is választani.
Én ezt venném, ha sikerülne eladni a mostani Hitachimat, ami 7200-as fordulatú.

A cukrász a selejtet habbal takarja be, a kőműves habarccsal, az orvos meg földdel.

(#1541) Jim74 válasza Kami11 (#1540) üzenetére


Jim74
nagyúr

Köszönöm a választ. :R
Esetleg egy 1TB WD Green? Az kicsit olcsóbb.

(#1542) krokk válasza Jim74 (#1541) üzenetére


krokk
senior tag

az is jó :)
de a red az kimondottan nashoz van.
mondjuk ha folyamatosan torrentezel róla akkor nem tudom a green mennyivel bírja jobban mint a red... de kétlem hogy nagy problémád lenne belőle :)

the funniest thing about this text is that by the time you realize it doesn't say anything it's too late for you to stop reading it

(#1543) Jim74 válasza krokk (#1542) üzenetére


Jim74
nagyúr

HDD-s topikban ezt ajánlották:

WD10EZRX.

Az EARX-ről lebeszéltek fejparkolási problémák miatt.

(#1544) Kami11 válasza Jim74 (#1543) üzenetére


Kami11
őstag

Az is tökéletes.

A cukrász a selejtet habbal takarja be, a kőműves habarccsal, az orvos meg földdel.

(#1545) Jim74 válasza Kami11 (#1544) üzenetére


Jim74
nagyúr

Köszönöm. :R
Azt hiszem megvan a legköltséghatékonyabb megoldás:

Zyxel NSA310 2 év garanciával: 20,7k
WD10EZRX 1 TB HDD 2 év garanciával: 21,9k

Összesen: 42,6k

29k-ért vettem 500GB-s HDD-vel az előző NSA310-et, úgyhogy ~13k-t rá kell dobnom, de kapok cserébe +500GB tárhelyet.

Végül is pénzemnél vagyok... :U

(#1546) Jim74 válasza Kami11 (#1544) üzenetére


Jim74
nagyúr

Felmerült még egy versenyző:

Seagate ST1500DL003

Az szól melette, hogy csak 3k-val több az ára, de 500GB-vel nagyobb a kapacitás, és az NSA310 compatibility listjében is benne van.

Vélemény?

(#1547) Kami11 válasza Jim74 (#1546) üzenetére


Kami11
őstag

Nem ismerem, de a Milyen winchestert vegyek? oldalon biztos tudnak segíteni! ;)

A cukrász a selejtet habbal takarja be, a kőműves habarccsal, az orvos meg földdel.

(#1548) cse978


cse978
csendes tag

Kérlek segítsetek nekem,

Router: TP-Link 1043-as
NAS: NSA310

Gyári legfrissebb FW mind2 készüléken.

Probléma: (NSA kap fix IP-t) Rövid használat után a NAS és a hálózat között eltünik a kapcsolat. Vagyis ha pl. megy a torrent akkor egy idű múlva már ne mlátom a *** oldalon hogy töltenék vissza.
Semmilyen otthoni PC-ről nem érem el az eszközt, nem látható a hálózatba.
Külső oldalról pl.FTP ugyan ez a helyzet.

Ha csinálok egy kikapcs/bekapcs utána megy de kis idő múlva fennáll a helyzet megint.

Mi lehet a gubanc?
SWs, HWs? Nem bírja a CPU és a RAM a NASba a torrentet?

Köszi mindenkinek,

:)

(#1549) Jim74 válasza cse978 (#1548) üzenetére


Jim74
nagyúr

Szia!

Nekem most cserélték garanciába az NSA310-et, mert elszállt a hálózati része....
Úgy kezdődött, hogy egyszer látta, egyszer nem, aztán néhány ki-bekapcsolgatás után megint ment. Aztán egyszer már csak soha többé nem ment a hálózat.... :(
Nem biztos, hogy Nálad ez a baj, de ördög sajnos nem alszik :(

Egyébként ugyanez a routerem is. A NAS-t áprilisban vettem, és hibátlanul ment 3 hónapig....

(#1550) Jim74


Jim74
nagyúr

Sziasztok!

Ma kaptam meg az új NSA310-et és vettem hozzá egy 1,5 TB-s HDD-t.
Van valami extra teendőm, vagy beletolom a HDD-t, belépek webes felületen a NAS setupjába, inicializálom a HDD-t és hozhatom létre a könyvtárakat, amiket szeretnék?
Ez egy teljesen új, particionálatlan HDD.

Előre is köszönöm segítséget. :R

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.