Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#201) feco93 válasza veze (#200) üzenetére


feco93
tag

Köszönök szépen minden segítséget. Még a 80-as portot engedélyeznem kellet mert különben nem jött be sajna. De már jó minden. Nagyon megéri az a ki készülék az árát szerintem. De lenne még egy kérdésem vele kapcsolatban. Hogy ugye lehet php mysql-t telepíteni rá. De ebből nem lehetne olyat csinálni hogy most tanulgatom a php-ét és hogy fel másolom rá a fájlt és megnézem hogy jó lett-e? Gondolom kell hozzá valami apche vagy valami hasonló valahogy azt nem lehet felbűvölni rá ?

(#202) Zamery


Zamery
senior tag

Sziasztok! Visszajöttem a szabiból! :P

Van új Transmission verzió megint! A linkeket frissítettem, elvileg a seedelési problémákat javították! Én mindenféleképpen kipróbálom!

https://steamcommunity.com/id/zamery/

(#203) Atus81 válasza Zamery (#202) üzenetére


Atus81
tag

Én is felteszem.

#199-re tudsz mondani valamit?

[[www.ortolinear.com]] >>>Asus WL-500gPv2@Oleg 1.9.2.7-10<<<

(#204) veze


veze
őstag

nálam a frissitésben a link a 2.31-re mutat, nem a 2.32-re..
vagy csak én vagyok béna?:(

(#205) Atus81 válasza veze (#204) üzenetére


Atus81
tag

Nálam is skipping a válasz a telepítési parancsra...

[[www.ortolinear.com]] >>>Asus WL-500gPv2@Oleg 1.9.2.7-10<<<

(#206) veze válasza Atus81 (#205) üzenetére


veze
őstag

az még nem lenne gond, ha a letöltési link épp nem működik, csak legyen meg a vinyon letöltve a cucc.
akkor onnan is fel lehet applikálni még akkor is ha nincs net..

(#207) BlackPlanet


BlackPlanet
csendes tag

Sziasztok!
Most ismerkedek az NSA-210-el. Eddig nagyon meg vagyok elégedve vele. :DD Sikerült elsőre a Transmission telepítése. Lenne egy kérdésem hozzátok. Lehet a Transmissionba FTP-n keresztül torrent fájlt hozzáadni? Azért gondoltam az FTP-re mert annak nyitnom kell portot a routeren. Mobillal hogyan lehet megoldani a torrent fájl hozzáadását?
A válaszokat előre is köszönöm.

(#208) Atus81 válasza BlackPlanet (#207) üzenetére


Atus81
tag

http://nsa210:9091/transmission/web/ és nem kell FTP, a 9091-es port meg nyitva kell legyen mindenképp ;)

[[www.ortolinear.com]] >>>Asus WL-500gPv2@Oleg 1.9.2.7-10<<<

(#209) Atus81 válasza veze (#206) üzenetére


Atus81
tag

De nekem miért skipping-et ad?

[[www.ortolinear.com]] >>>Asus WL-500gPv2@Oleg 1.9.2.7-10<<<

(#210) Zamery válasza veze (#204) üzenetére


Zamery
senior tag

:F Nemértem. A leírásban a linkek működnek, vagy most melyik linkkel van a baj?

[ Szerkesztve ]

https://steamcommunity.com/id/zamery/

(#211) veze válasza Zamery (#210) üzenetére


veze
őstag

minden működik.. csak a 2.32 letöltési linkjét nem látom:(

"Ha új verzió jelenik meg a linkeket módosítani fogom! De updatelni is lehet a Transmissiont, amennyiben az előző verziót (Transmission-2.22-1.tgz) telepítettük, és frissíteni szeretnénk az újra (Transmission-2.32-1.tgz)! Infók itt: [link]!"

itt a linkre kattintok és bejön a leírás a frissítés menetéröl de a 2.31-es verzióra mutató linkkel, az alatta felsorolt verziok között meg nincs a 2.32 verzió linkje..hogy behelyettesíteni lehessen, vagy csak egyszerüen letölteni ( én csak ezt akartam)
vagy csak én vagyok a béna és nem látom?.(

(#212) Zamery válasza veze (#211) üzenetére


Zamery
senior tag

Ja, azt nem írtam át, de azt nem is lehet, mert egy régebbi hozzászólásban van, de itt a link íme: [link].

A NAS-nak ezt kell megadni letöltési linknek:

wget http://kylek.is-a-geek.org:31337/files/Transmission-2.32-1.tgz

Így már értem akkor! Beleírom a cikk végére az update-t is!

https://steamcommunity.com/id/zamery/

(#213) veze válasza Zamery (#212) üzenetére


veze
őstag

Köszi
:R

(#214) BlackPlanet válasza Atus81 (#208) üzenetére


BlackPlanet
csendes tag

Sajnos ez a megoldás mobilról nem megy. Pontosabban megjelenik a Transmission webes felülete de az open feliratra kattintva az előugró ablaknál hiányzik a tallózás gomb. Több böngésző programot próbáltam ki a mobilon(android) de egyiknél sem jelenik meg a tallózás gomb. Ezért kérdeztem, hogy esetleg FTP nem lehet torrentet hozzáadni. Ha jól emlékszem régebben volt az rtorrent kliens annál lehetett. Esetleg kipróbálná valaki, hogy nála mobilról hozzá tud adni torrent fájlt. Előre is köszönöm.

[ Szerkesztve ]

(#215) HIJ


HIJ
őstag

Hát ezt nagyon nemértem. Kezdve azzal, hogy firmware frissítés után simán ment miden, aztán felfrissítettem a TM -et és restart után nem indult e a TM se az SSH se a telnet. Na rendben, akkor friss install, gondoltam (fél óra próbálkozás után)... Viszont az új firm valamiért nem indítja el a scriptet (NSA320 -ról beszélek). Ok. Vissza a régit, restart, minden megy, már a kapcsolati téren. Viszont ennél már legutóbb is elakadtam és annyit próbálkoztam mindenfélével, hogy már nemtudom mi volt a megoldás: nem enged be a TM -be semmilyen módon. Azt mondja nem engedélyeztem ezt az ipt a rpc-whitelist -be. Igen ám, de az összes lehetséges módon megpróbáltam, köztük a "rpc-whitelist enabled false" -al is. Próbáltam már 192.168.*.*, 192.168.1.*,*.*.*.* Egyikkel sem enged be. Esetleg valakinek 5let? :R

(#216) Alex91 válasza BlackPlanet (#214) üzenetére


Alex91
félisten

Transdroidot probaltad mar az Androidos telon?

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#217) HIJ válasza HIJ (#215) üzenetére


HIJ
őstag

sztornó!

Megtaláltam, hogy mit írtam el. A TRANSMISSION_HOME sor volt a ludas...

(#218) feco93


feco93
tag

Sziasztok.

Még egy probléma fel merült mégpedig hogy a nsa210-ből a vinyot átraktam gépbe és el indítottam az Ubuntut és nem ismerte fel a nsa210-ből kivet vinyónak azt a részét amin az adatok vannak. Az írta csatolási hiba. Van valakinek valami ötlete mi lehet a baj ?

(#219) Zamery válasza BlackPlanet (#214) üzenetére


Zamery
senior tag

Hello!

Erről is akartam egy cikket írni, de időhiány miatt nem jött össze. Meg annyira változik napról-napra hogy melyik programmal mit lehet csinálni iOS alatt, hogy inkább hagytam.

Szóval, nekem iPhone-om van, meg iPad-em. És szoktam torrentet hozzáadni mindkét eszközön. A torrent fájl linkek kimásolása, és beillesztése valamiért nem mindig működött, letölteni/betallózni pedig nem lehet a fájlt, egyik böngészővel sem. Ezért valami mást kellett kitalálni. Az első megoldás a Dropbox volt (azért is van ott a regisztrációs link az aláírásomban). Ha iOS alatt megnyitok egy torrent fájlt a Safarival, és telepítve van a Dropbox is, akkor megkérdezi hogy feltöltse/elmentse-e a Dropboxra. Ez azért jó, mert a Dropbox képes arra hogy direkt linket generáljon a fájlnak, amit a "Public" mappába töltesz fel. Csak ki kell másolni a direkt linket, és be kell adni a Transmission webes kliensnek. Nem tudom hogy ez működik-e Android alatt, de egy próbát megér!

A második megoldás amit most használok: Ehhez kellett egy FTP program amit megvettem iOS-re, az a neve hogy FileBrowser. Képes arra, hogy FTP-n, vagy a NAS-on böngésszen, és lehet vele fájlokat is mozgatni az iPad-ról a NAS-ra.
A Transmission meg képes arra hogy figyeljen egy bizonyos mappát, amit beállítasz neki. Ha új torrentet raksz a mappába, akkor hozzáadja a letöltésekhez! A settings.json fájlt kell ehhez módosítani, és a végére beleírni ezt a két sort:

"watch-dir": "/i-data/md0/video/torrentek",
"watch-dir-enabled": true

Természetesen más útvonalat is megadhatsz, a lényeg hogy a NAS-on legyen, és a Transmission hozzáférjen a fájlokhoz, illetve előtte létre kell hozni az "/i-data/md0/video/torrentek" mappát.

Itt a torrent letöltés meg úgy néz ki, hogy Safarival megnyitom a kívánt torrentet, az megkérdezi melyik programmal akarom megnyitni a fájlt, kiválasztom a FileBrowsert, ami feltölti nekem a NAS-ra, az "/i-data/md0/video/torrentek" mappába, és készen is van, mert a Transmission meg figyeli a mappát, és hozzáadja a torrentet a letöltésekhez.

Ha Androidra van ilyen FTP program, ami képes arra hogy feltöltsön fájlokat a NAS-ra akkor neked is működhet a dolog.

https://steamcommunity.com/id/zamery/

(#220) Zamery válasza Alex91 (#216) üzenetére


Zamery
senior tag

A Transdroid nagyszerű, csak a Google épp most vette le a marketről!

https://steamcommunity.com/id/zamery/

(#221) Alex91 válasza Zamery (#220) üzenetére


Alex91
félisten

Azt ugyan mi bajuk vele? Sima remote progi...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#222) HIJ válasza Zamery (#220) üzenetére


HIJ
őstag

De van már a Remote Transmission -nak is egy 0.2 verzsönje. Mondjuk nekem nem sikerült torrentet hozzáadni operával, de elvileg mennie kéne...

(#223) Atus81 válasza veze (#206) üzenetére


Atus81
tag

Hát nekem meg pont az a gondom. Letölti, telepítéskor meg skipping és nem települ...

[[www.ortolinear.com]] >>>Asus WL-500gPv2@Oleg 1.9.2.7-10<<<

(#224) Zamery válasza Atus81 (#223) üzenetére


Zamery
senior tag

Melyik mappába töltöd le? Az ffp/pkg mappába?

https://steamcommunity.com/id/zamery/

(#225) Atus81 válasza Zamery (#224) üzenetére


Atus81
tag

Igen, oda.

[[www.ortolinear.com]] >>>Asus WL-500gPv2@Oleg 1.9.2.7-10<<<

(#226) Zamery válasza Atus81 (#225) üzenetére


Zamery
senior tag

És leállítottad a Transmissiont?

/ffp/start/transmission.sh stop

Illetve nem install, hanem update:

funpkg -u Transmission-2.32-1.tgz

Ez is megvolt?

Ha végzett a telepítéssel, akkor megint meg kell szerkeszteni a transmission.sh scriptet!

De ezt most már beleírtam a cikk végére!

https://steamcommunity.com/id/zamery/

(#227) Atus81 válasza Zamery (#226) üzenetére


Atus81
tag

Install volt, nem update.
Holnap megnézem mit csinál.
Köszi addig is

[[www.ortolinear.com]] >>>Asus WL-500gPv2@Oleg 1.9.2.7-10<<<

(#228) BlackPlanet válasza Zamery (#219) üzenetére


BlackPlanet
csendes tag

Nagyon köszönöm a segítséget.

Alex91: Transdroid kipróbáltam tökéletesen működik.
Kár hogy a google szerzői jogok miatt levette a marketről. Azért a weboldalukról letölthető.

Zamery: Nagyon jó megoldás, hogy a Transmissiont be lehet állítani arra, hogy figyeljen egy mappát amibe akár FTP keresztül torrent fájlokat lehet hozzáadni.

Kipróbáltam mindegyiket (Transdroid, Transmissiont mappafigyelésre). Tökéletesen működik mind a kettő megoldás.
Most nagy az öröm. :DD
Nagyon köszönöm a segítségeteket. :R

(#229) Atus81 válasza Atus81 (#227) üzenetére


Atus81
tag

Siker!
Köszi

[[www.ortolinear.com]] >>>Asus WL-500gPv2@Oleg 1.9.2.7-10<<<

(#230) Zamery válasza BlackPlanet (#228) üzenetére


Zamery
senior tag

Örülök hogy sikerült! ;)

https://steamcommunity.com/id/zamery/

(#231) Zamery válasza Atus81 (#229) üzenetére


Zamery
senior tag

Éreztem én, hogy az "update" lesz a ludas. Azért írta hogy "skipping"! ;)

https://steamcommunity.com/id/zamery/

(#232) veze


veze
őstag

érdekes dolgot tapasztaltam..
egy 512MB-os pendriveról futott az ffp. mikor megcsináltam létrehozott magának egy 16 MB -os fat16 -os particiot (ezen van az ffpboot log stb) a többit meg ext3-nak.(ez volt kb 476 MB) erröl fut tulképp, itt van a tm meg a rendszerfájljai is stb. Telepités után a 476MB kb 22 % ban volt foglalt. Tegnap azt vettem észre hogy az egyik USB- csatlakoztatott vinyót nem mountolta be.. (zyxel látta de az ffp nem) többször ujra indítottam de semmi. Már a log fileban látszott hogy fel sem csatolta.. Az ide pakolt torrenteket se seedelte persze. nézem... és azt látom hogy a 476 MB-os ext3 partició 99,6% ig foglalt...hogy mitől lett ennyi nem tudom, talán a joval száz felett bepakolt torrentek miatt, A bin könyvtára lett jo nagy az eredetihez képest, de csak fájlok vannak benne és nem igazan mertem törölni belőle semmit..
csináltam acronissal egy mentést róla és visszaírtam egy 4 GB-os pendrivera, amin az ext3-as partició már 3,70 GB kb, a foglaltság meg ugye 476 MB most kb.. ujraindítom erről és most megint tudja mountolni azt az USB-s vinyot is amit már nem látott..és minden jó..
csak tapasztalatként írtam le ha valaki belefutna hasonlóba... ha tul kicsi pendriveról futtatja valaki előfordulhat hogy annyira megtelik hogy a működésében korlátokba ütközik..érdemes figyelni hány %-ban foglat ez az ext3-as partició a pendriveon. Valami olyasmi lehet ez mint windowsnál ha a rendszerpartició megtelik akkor kiabál hogy kevés.. ez nem kiabált 99,6% nál sem csak kihagyott csak kihagyott/lekapcsolt a működéséhez nem feltétlen szükséges perifériát..

[ Szerkesztve ]

(#233) feco93


feco93
tag

Sziasztok

Ez előző kérdésemre nem tudja senki a választ hogy a nsa210-ből kivett vinyót belerakom rackbe majd a gépen cd-ről elindítok egy ubuntut. És nem nyitja meg csak az 502Mb-os partíciót. Amin az adatok vannak arról nem tudok másolni semmit se mert valami olyasmit ír ki hogy nem lehet csatolni. Remélem valakinek van valami ötlete hogy mi lehet a baj. A frissítés nagyon szuperül működik. :)

(#234) veze válasza feco93 (#233) üzenetére


veze
őstag

tehát a NAS alol valamiért nem éred el azt a particiót amin a a download , video, stb könyvtárak vannak és azt szeretnéd lementeni?
megvan a partició? nem sérült? nem azért nem tudod csatolni?
esetleg probáld a rackba berakott vinyót a NAS-ba bedugni USB-n (ami most müködik egy másik vinyóval, ha jól értem) ujraindítod és fel kéne hogy ismerje hisz a sajat fájlrendszere van azon is..(de akkor is felismeri ha más fájlrendszere van) és akkor windowson keresztül látnod kéne a könyvtárak tartalmát, meg le is tudod menteni..(mint valami hálózati meghajtóét)
Ha igy sem tudod elérni.. akkor talán érdemes lenne megnézni g-parted live cd-vel a vinyót , rendben van e rajta ez az adatpartició ( boooláskor mikor kéri a nyelvet a 13-at add meg és magyarul fog tudni)
Én egyszer jártam ugy még nagyon az elején hogy totál összeomlott ez az adat partició a NAS-ban, annyira hogy tök üresnek látta, minden könyvtár eltünt..Nem tudom hogy csináltam, de azóta sem volt ilyen. Akkor ujra kellett formáznom:(

[ Szerkesztve ]

(#235) feco93 válasza veze (#234) üzenetére


feco93
tag

Le írom részletesen mert már elég bonyolult. Van egy 500 vinyóm amit először raktam a Nsa210-be. meg van egy 1 TB-os vinyóm. Először az 500-ast raktam be a nsa-ba. Azzal próbálkoztam állítgattam dolgokat. Majd jött az 1TB-os lementetem róla mindent majd bele a Nsa210-be és felraktam rá mindent. Majd vissza másoltam rá a dolgokat. S akkor jött az a gondolat mi történik akkor ha a Nsa210 valami oknál fogva megáll. Hogyan mentem le róla az adatokat. S akkor jött az hogy ubuntu + rack és gondoltam ki is próbálom az 500-asal. Hogy le tudom-e menteni. S az ubuntu csak az 502 Mb-os partíciót látta. Akkor ki próbáltam amit most írtál hogy rack + nsa210 De úgy is csak a 502-Mb partíciót látja. Plusz ki próbáltam hogy 500-as bele a Nsa-ba majd megnéztem ő meg tud rajta nyitni mindent. S most jelen pillanatba lövésem sincs mi baja lehet.

(#236) Alex91 válasza feco93 (#235) üzenetére


Alex91
félisten

1. Szoval, ha visszateszed a NAS-ba, akkor mukodik normalisan a lemez?
2. Az 500-as HDD-t megnyitja az Ubuntu?

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#237) feco93 válasza Alex91 (#236) üzenetére


feco93
tag

1, Igen
2, 500-as lemezen az ubuntu csak a 502 Mb-os partíciót nyitja meg. Ahol lennének a fontos dolgok azokat nem. (A 1TB-osal nem próbáltam)

(#238) Alex91 válasza feco93 (#237) üzenetére


Alex91
félisten

Nézz utána, hogy milyen filerendszert használ valójában a NAS! Mert elképzelhető, hogy mégse ext filerendszer van rajta... Lehet, hogy így is csatolhato, csak ugye egy fránya parancssor kell a konzolba... :D

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#239) feco93 válasza Alex91 (#238) üzenetére


feco93
tag

Szerintem a Nsa210 nem ext fájlrendszert használ hanem XFS (Ezt meg lehet nyitni Ubuntuval ?)

Vagyis ezt találtam róla:

Beágyazott OS: Linux Kernel 2.6.24
Belső lemez: XFS
Külső lemez: EXT2, EXT3, FAT, FAT32, ReiserFS, XFS

De egyet nem értek ha rá dugom nsa210-re a 500 vinyót rackel. S közbe a nsa210-be az 1Tb-os akkor az 500-on mért csak a 502mb-os partíciót látja?

(#240) veze válasza feco93 (#197) üzenetére


veze
őstag

windows alol ezzel lehet látni az xfs particiót ha usb-n külső házban a gépre dugom
nálam látja kép

(#241) feco93 válasza veze (#240) üzenetére


feco93
tag

Köszönöm szépen még ma ki próbálom :C :R

(#242) veze válasza feco93 (#241) üzenetére


veze
őstag

sajna én sem tudom olvasni az xfs-t ubuntu alatt.. nem tudom mi az oka..korábban kapásból azt irtam rá hogy igen, mert már xfs particiót kezelt ubuntu nálam , csak az nem nas-bol való volt itt most azt írta rá hogy raid kötet része.. pedig nem az. más xfs particiót, ami nem a nas-ból való, simán kezel és látom, csak ezt nem. egyelőre nem tudom az okát..
az elözöben linkelt progi jo, csak nem free ugye:( 7ezer HUF -ért lehet serialt rendelni hozzá, igaz nem csak az xfs-t viszi hanem szinte bármit.. az összes olyasmit ami más ntfs vagy fat32 -re szakosodott recovery nem. Ez persze még ezeket is.:)

(#243) feco93 válasza veze (#242) üzenetére


feco93
tag

Igen hát ha nagy baj van akkor meg ér 7 ezer forintot de viszont azt olvastam hogy linuxal valahogy össze lehet hozni az XFS-t Íme a [link] nem tudom ha valaki ért a linuxhoz biztos vágja a dolgokat de én nem igazán. Majd jövőhét fele ki próbálom a dolgot hátha össze jön és akkor ingyen is ki tudom magam húzni magam a bajból ha baj van. De még keresek hátha találok valami ingyenes megoldást rá :) Köszi azért a segítséget :)

(#244) veze válasza feco93 (#243) üzenetére


veze
őstag

össze lehet hozni, nekem müködik is. akár képet is tudnék mutatni, hogy xfs particiót olvasok ubuntu alatt. ma is probáltam, csak a nas xfs particióját nem olvassa.. minden más xfs-t igen. Erre azt írja hogy ez egy raid kötet része. és azért nem..Ez kifejezetten a nas műve..minden más xfs-t visz az ubuntu nálam.
lehet azért mert nálam eSatan is van rá dugva vinyo és esataval raid kötetbe tudna működni.. de.. nem így van, nincsenek raid be. Ennek ellenére, valamit ir rá vagy nem tudom, ami az ubuntut félrevezeti:(
a másik ügyön meg rajta vagyok:D

(#245) feco93 válasza veze (#244) üzenetére


feco93
tag

Hát amikor van egy kis szabad időm van akkor keresgélek mert most összejött egy kis diákmeló. De Lenne még egy kérdésem nekem jelen pillanatban a Transmissionnal kapcsolatban. Mégpedig az lenne hogy nem jön be rendesen a kezelőfelülete már napok óta ezt úgy értem hogy bejelentkezek és utána nem mutatja a torrenteket s hiába kattintok akár hova nem csinál semmit se sajnos. Valami ötlet (Több gépen ki lett próbálva több böngésző fierefox Chrome ) + Ccleaner is le lett futtatva. Nem értem a problémát sajna. Remélem van valami ötlet :) Az újra telepítésen kívül.

(#246) murex


murex
tag

Sziasztok!

Nekem olyan problémám van, hogy megvettem az NSA-320-at. Feltettem rá a legújabb firm-t (4.21), és ezzel semmilyen módon nem tudom már az elején elindítani a Putty-ot. Mindent úgy csináltam ahogy le van írva. Ha viszont resetelem a Nas-t, akkor visszamegy rá a 4.01-es firm, de viszont akkor a benne lévő winyót nem ismeri fel, igy nem tudok telepiteni. Erre valakinek valami megoldása?

(#247) HIJ válasza murex (#246) üzenetére


HIJ
őstag

Szia!

A telepítéshez szerintem nem kell a vinyó, tudtommal minden a pendriveról fut...

(#248) veze válasza feco93 (#245) üzenetére


veze
őstag

No..
feco93 tól kaptam egy [link]-et
köszönet érte :R
ezen a nyomon "szagot fogva", sikerült megoldani a nas-bol kivett vinyó tartalmának olvasásást (irását is) lementéshez

xfs mountolás ubuntu alatt

terminal parancsok használatához segítség ha szükséges, itt

telepitsük ezeket ha nincs, root-ként belépve
terminálban: sudo -s parancs után kérni fogja a jelszanunkat és root leszünk utána.
nálam elöször kérte ennek a zárojeles parancsnak a lefuttatását, ezért megtörtént ez elsöként
(sudo dpkg --configure -a)
sudo apt-get install xfsprogs
sudo apt-get install xfsdump
sudo apt-get install gparted
(g-parted-et telepités után a rendszer/adminisztracioban menüpontban érjük el )

létrehozunk neki egy könyvtárat a /mnt könyvtárban, ide fogjuk csatolni majd
sudo -s el lépünk be rootként a terminalban
majd
root@ubuntu:~# mkdir /mnt/xfs
az fstab fájlt megszerkesszük
Alt+F2 majd
gksu gedit /etc/fstab
ekkor megnyitja
beleírom az utolso sor alá:
/dev/sdb2 /mnt/xfs/ xfs defaults 0 0
(elötte gparted-el megnézem hogy milyen cimen azonositja, (lásd a linkelt forrásban a képet) nekem sdb2 lett
szekesztés után elmentjük

ezek után mountoljuk:
sudo mount /dev/sdb2
a tartalma a /mnt/xfs/ könyvtárban lesz, irható olvasható
[link]

[ Szerkesztve ]

(#249) veze válasza feco93 (#245) üzenetére


veze
őstag

azt elfelejtettem beírni, hogy én telepített linux alatt csináltam (ubuntu)
live cd-ről inditva véleményem szerint nem müködne mert szerkeszteni kell hozzá rendszerfájlokat és a dvd ugye nem irhato meghajtó..
ezt majd nálam okosabbak igazolják vagy megcáfoljak..
mindenestere nem kellett ujrainditani ubut ahhoz hogy a szerkesztett fájl utan azonnam mountolja.. ha ezt valami ideiglenes virtuális memoriában megteszi a live cd akkor kikapcsolásig akár müködhet is..
feco: nálam akkor nem jön be rendesen a tn remote ha agyon van terhelve a zyxel..
de attol meg seedel..csak nem lehet elérni vagy csak nagyon nehezen..
ga a trackerre belépsz, ott viszont látod hogy seedel vagy lezölt, szóval müködik
még a le fel sebességet is láthatod a legtöbb oldalon
tapasztalatom hogy 100-120 seedbe állított orrent mellett 2-3 letöltést lehet engedni neki egyidöben utána már ez a jelenség van..
de akkor is ha közben hálózaton egyéb kérésekkel van terhelve zyxel másolás lejatszas stb. azoknak ad prioritast a tm remote-vel szemben..

(#250) murex válasza HIJ (#247) üzenetére


murex
tag

Na nekem itt a gond!

Jöhet a Transmission telepítés! Töltsük le a Transmission klienst, és a cURL nevű programot, ami a működéséhez kell. Készítsünk egy könyvtárat a program letöltéseknek:

cd /ffp
mkdir /ffp/pkg

Navigáljunk el a "pkg" könyvtárba:

cd /ffp/pkg

Nekem ide navigál helyette.

login as: root
root@192.168.1.20's password:
root@nsa320:~# cd /ffp
root@nsa320:/e-data/34e7330c-0f1c-4af7-886c-198b0c31eca8/ffproot/ffp#

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.