Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1801) Bélaaaa válasza szuszinho (#1794) üzenetére


Bélaaaa
őstag

cd /ffp/pkg
wget mc...
wget glib...

(nem kell kicsomagolni semmit), majd

funpkg -i mc.....
funpkg -i glib....

Így.

[ Szerkesztve ]

Vasvellával nem lehet szí'vát asza'ni!

(#1802) Kami11 válasza Bélaaaa (#1800) üzenetére


Kami11
őstag

Sry, nekem nincs fönn, így nem tudok többet segíteni! :(

A cukrász a selejtet habbal takarja be, a kőműves habarccsal, az orvos meg földdel.

(#1803) Bélaaaa válasza Kami11 (#1802) üzenetére


Bélaaaa
őstag

:O :O :O Köszi.
Nem tennéd fel csak próbára? Gondolom többünknek segítenél vele...

[ Szerkesztve ]

Vasvellával nem lehet szí'vát asza'ni!

(#1804) zotyesz66


zotyesz66
őstag

Tegnap megvettem a kis Titan ventit (igazából 3 db-ot vettem 1800 Ft-ért) és este be is szereltem. A fordulatot szépen szabályozza, 2500 és 3500 között, eddig csendesebb, mint a Mini Kaze-vel, de az már ki volt készülve egy kicsit. Kíváncsi vagyok, meddig fogja bírni.

(#1805) 8nemesis8 válasza zotyesz66 (#1804) üzenetére


8nemesis8
veterán

Mennyit raktál bele, csak 1et? :D

(#1806) zotyesz66 válasza 8nemesis8 (#1805) üzenetére


zotyesz66
őstag

Jah, kellenek máshova is. Úgyhogy csak egyet kapott szegényke. :D

(#1807) 8nemesis8 válasza zotyesz66 (#1806) üzenetére


8nemesis8
veterán

A gyárihoz képest? Gondolom attól is csak halkabb...
Mennyire kellett megbontani?

(#1808) TaliGa válasza 8nemesis8 (#1807) üzenetére


TaliGa
aktív tag

A venti témához szólva, nálam sztem a HDD-nek van kályhaduruzsoláshoz hasonló mély, bömbölő basszusa, de persze szakaszosan, és csak éjjel hallani :). A ház, illetve maga a fém foglalat erősíti fel gyanúm szerint a finom motor és fejzajt ezekre az agyfeszegető dörmintésekre.

"So say we all"

(#1809) zotyesz66 válasza 8nemesis8 (#1807) üzenetére


zotyesz66
őstag

A gyárira nem is emlékszem már, az elég hamar feladta. Elkezdett zörögni de úgy, mintha valami a lapátok közé lógott volna. Persze semmi ilyen nem volt, akkor tettem be a Mini Kaze-t, de az ugye nem szabályozós és volt egy folyamatos magas frekvenciás süvítése, ami annyira nem volt zavaró, de közben meg mégis... :D Ez most elmúlt, inkább susogós lett és persze a vinyó rendesen hallatszik.
Szétszedtem teljesen, bár meg lehetett volna oldani szétszedés nélkül is, de így kényelmesebb volt. Nem egy nagy dolog ám szétkapni...

(#1810) zotyesz66 válasza TaliGa (#1808) üzenetére


zotyesz66
őstag

Hasonló a tapasztalatom (azért a bömbölés kicsit túlzás :) ), de szerencsére nem alszunk vele egy szobában. :) Nappal különben nem hallani

(#1811) 8nemesis8 válasza TaliGa (#1808) üzenetére


8nemesis8
veterán

Ha a talapzatán használod vagyis a kis műanyag tartóján?

(#1812) 8nemesis8 válasza zotyesz66 (#1809) üzenetére


8nemesis8
veterán

Milyen HDD-d van benne?

(#1813) zotyesz66 válasza 8nemesis8 (#1812) üzenetére


zotyesz66
őstag

Másfél terás Samsung. És használom a hozzá adott talpat és szekrény tetején van.

[ Szerkesztve ]

(#1814) gboszi


gboszi
senior tag

Nekem a tapasztalatom a 310-esemmel, hogy a vinyot hallom. Mikor esetleg újraindítom akkor azért felpörög a venti, de aztán semmi hangja sincs. Mivel folyamatosan megy a torrent, a vinyonak van, ilyen "folyamatos" ketyegő hangja...de nem zavaró. Meg úgye a NASnak nem kell elől lennie:)

"If you're good at something, never do it for free!"

(#1815) 8nemesis8 válasza zotyesz66 (#1813) üzenetére


8nemesis8
veterán

Lehet az a baj, hogy fül magasságában van vagy magasabban, próbáld lentebb tenni esetleg...?
Akkor az 3,5"os. Green vagy sima?

(#1816) zotyesz66 válasza 8nemesis8 (#1815) üzenetére


zotyesz66
őstag

3.5"-os, persze, De nem tudom, green-e vagy sem. De nem zavar, jó ez így! Nappal nem hallatszik, éjjel nem alszunk ott.

(#1817) 8nemesis8 válasza zotyesz66 (#1816) üzenetére


8nemesis8
veterán

Csak kíváncsi lettem volna, mert én most 3,5"osat akarok venni, de sokáig 2,5"öset akartam.
Én vele alszok, hallom, de nem zavaró. Viszont hangosabbat már nem viselnék el :)
Így tudnám mihez hasonlítani. Ha tudsz típust az is jó lenne.
SMART adatok alapján ki tudod olvasni tutira.

(#1818) zotyesz66 válasza 8nemesis8 (#1817) üzenetére


zotyesz66
őstag

Nem tudom, hogy a webes felületen hol találom meg a HDD adatait. Nézem, de nem találom, nem is vagyok otthon, csak távolról jelentkeztem be.

(#1819) 8nemesis8 válasza zotyesz66 (#1818) üzenetére


8nemesis8
veterán

Smart-nál látni fogod, ha jól rémlik :)
Vagy amikor a kötetre rákattintasz akkor látod a HDD típusát.

(#1820) Jim74 válasza zotyesz66 (#1818) üzenetére


Jim74
nagyúr

Adminisztráció --> SMART

De külön csomagként kell telepíteni, az alap FW nem tartalmazza tudomásom szerint.

(#1821) zotyesz66 válasza 8nemesis8 (#1819) üzenetére


zotyesz66
őstag

HD154UI 1AG0

(#1822) 8nemesis8 válasza zotyesz66 (#1821) üzenetére


8nemesis8
veterán

Köszi!

Ez green winyó, igaz régebbi fajta :)

(#1823) Bélaaaa


Bélaaaa
őstag

Nem akarom elkiabálni, de így néz ki, sikerült a vsftpd-d beüzemelni... :DD

Vasvellával nem lehet szí'vát asza'ni!

(#1824) TaliGa válasza 8nemesis8 (#1811) üzenetére


TaliGa
aktív tag

Egy egérpadra tettem :), tartón még hangosabb volt.
Tervezem én is, hogy másik helyiségbe átcuccolom, csak ahhoz 20m kábelt kell elhúznom (tv zsinórok kábelcsatornáján padlásra fel, stb.).

"So say we all"

(#1825) Zamery válasza Bélaaaa (#1823) üzenetére


Zamery
senior tag

Majd leírhatnád hogy mit, és hogy sikerült!

https://steamcommunity.com/id/zamery/

(#1826) Bélaaaa válasza Zamery (#1825) üzenetére


Bélaaaa
őstag

Az első benyomások alapján lefogja a rendszert. Ezt igazából a merevlemezre kéne tenni.
(az mc-nek annyira akad a működése, hogy a síras kerülgetett)

Vasvellával nem lehet szí'vát asza'ni!

(#1827) 8nemesis8 válasza TaliGa (#1824) üzenetére


8nemesis8
veterán

HomeMade, de megteszi :)

(#1828) zotyesz66 válasza Jim74 (#1820) üzenetére


zotyesz66
őstag

Na igen, én ezt nem tettem föl. De lehet hogy érdemes lenne.

(#1829) Mr. Tuty


Mr. Tuty
csendes tag

Sziasztok!

Ne haragudjatok, hogy OFF-olom a topicot, de talán ide illik a legjobban a téma...
Van egy NSA-320-am WR1043ND (openwrt) router mögött. A kérdésem az lenne, hogy az internetes streaminget nem lehet megoldani? Mert belső hálózatból szépen tudom nézni bárhol bármiről a filmeket, a gyári webes felületről, de ha pl elmegyek otthonról és netről szeretném nézni a videókat akkor hosszas gondolkozás után a webes felület egy "Hiba" üzenettel leállítja az el sem kezdett lejátszást.
Gondoltam port probléma lesz, megpróbáltam megnyitni a Twonky Media server portjait (9000,1030, 1900, 9080) de ez sem segített. Esetleg más portokat is meg kellene nyitnom? Vagy valami más a megoldás?
Előre is köszönöm a segítséget! :R

(#1830) Bélaaaa válasza Mr. Tuty (#1829) üzenetére


Bélaaaa
őstag

Az alap firm-mel nem fog menni, csak ha felteszed rá a vargalex féle (1.1.4) OpenWrt-t.

[ Szerkesztve ]

Vasvellával nem lehet szí'vát asza'ni!

(#1831) gumimaci1235


gumimaci1235
tag

S.O.S help kellene!!!

A transmissiont használom letöltésre. Az a baj, hogy a visszatöltés megy egy darabig, majd megáll. Az ncore-tól már kaptam figyelmeztetést, hogy nem megy a visszatöltés, az 1-es arányig.

1-2 torrent elmegy az 1-es arányig de a legtöbb 0,5 -öt sem éri el.

Mitől áll le a visszatöltés?

(#1832) Mr. Tuty válasza gumimaci1235 (#1831) üzenetére


Mr. Tuty
csendes tag

Ha router mögött vagy nézd meg, hogy a transmission-ös port nyitva van-e. De lehet csak szimplán elfogynak a letöltők... Ilyenkor máshogy is eleget tehetsz a kötelezettségeidnek... Nézz utána a fent említett weblapon.

(#1833) 8nemesis8 válasza gumimaci1235 (#1831) üzenetére


8nemesis8
veterán

Az is lehet, hogy véletlen beállítottál egy limitet a feltöltésre amit mondjuk időben adtál meg, így nem teljesülhet a seed idő.
Beállításokat esetleg másold be ide és meglessük.

(#1834) FefeeX


FefeeX
veterán

Visszatértem :)
A 320-asom ajánlgat FW frissítést, és egyelőre nem találtam whatsnew-t, de érdekelne; plusz az, hogy lehet-e arra is FFP-t tenni, vagy felejtsem el és használjam így? :)

A hanghatáshoz meg annyit, hogy a torrent 2,5" 500as WD-re megy, a többi cucc meg 640-es F1 Samun van nálam; a Samu magában túl hangos volt arra, hogy az legyen a torrent helye is, a folyamatos indítás-leállításokkal egyetemben (tényleg, erre nincs valami megoldás? )

(#1835) gumimaci1235 válasza 8nemesis8 (#1833) üzenetére


gumimaci1235
tag

beállítottam, az 1,2-es arányt.
Van olyan link ami eljut odáig és leáll, de az csak 1-2, a sik közül....

(#1836) TaliGa


TaliGa
aktív tag

MiniDLNA-val kísérletezett már vki? A feliratok megjelenítésén agyalok a tévé beépített médialejátszójával, és elvileg ez lenne a járható út...

[ Szerkesztve ]

"So say we all"

(#1837) FefeeX válasza gumimaci1235 (#1835) üzenetére


FefeeX
veterán

nem véletlen, nem mindent leechelnek, amit seedelsz, hiába hagyod ott évekig, ha nem kell másnak, vagy annyival több és magasabbra sorolt seeder van mint leecher.

MÁS:

Jelentem feltettem a 4.50-es FW-t az NSA-320 NAS-omra, és tökéletesen működik. Nem húztam le róla az FFP sticket, hanem egy életem egy halálom módjára megküldtem neki :)

Még egy kérdésem maradt, hol nézem meg, milyen verziójú transmission van rajta, és hogy frissítem azt?

[ Szerkesztve ]

(#1838) Zamery válasza FefeeX (#1837) üzenetére


Zamery
senior tag

A Transmission Remote GUI a bal alsó sarokban írja a verziószámot. A Web GUI-nál szintén bal alsó sarok, "Settings" (fogaskerék ikon), és About menüpont.

https://steamcommunity.com/id/zamery/

(#1839) FefeeX válasza Zamery (#1838) üzenetére


FefeeX
veterán

valóban, köszönöm.
2.50

(#1840) Zamery válasza FefeeX (#1839) üzenetére


Zamery
senior tag

Ha nincsen komoly gondja, akkor ne frissìtsd szerintem!

https://steamcommunity.com/id/zamery/

(#1841) FefeeX válasza Zamery (#1840) üzenetére


FefeeX
veterán

Hát ha azt is parancssorosan lehet csak, akkor nem is akarom :)
Nem találkoztam hibával eddig, szerencsére.
:R Köszi

(#1842) FefeeX


FefeeX
veterán

Most kaptam a UPC-től egy fair use policy levelet :)
A 300 gigát azt hittem már megemelték 1 terára, de ezek szerint nem :)

(#1843) k.daniel91


k.daniel91
tag

Sziasztok,
Olyan problémám van, hogy a Transmission nem indul el, és ha Putty-val akarom elindítani akkor kiírja, hogy nincs jogosultságom.
Valahogy meglehet oldani, hogy újrahúzzam a Transmission-t, és hátha működik. De minden ezt anélkül hogy az FFP-t újraraknám. Elég macerásan szokott az elején beengedni.

(#1844) FefeeX válasza k.daniel91 (#1843) üzenetére


FefeeX
veterán

nos, ez azért lehet, mert nem ugyanaz a felhasználói azonosító a transmission-re és a NAS-ra legalábbis ha Te nem állítod be direkt úgy, ami ugye plusz meló.
Szerintem újra lehet húzni, putty, azt keresel uninstall parancsot, majd elölről kezded a telepítést SSH és nem Telnet módban :)

(#1845) k.daniel91 válasza FefeeX (#1844) üzenetére


k.daniel91
tag

Igen ez lehet a probléma. Öhhm uninstall parancsnak hol tudok utánanézni?
Esetleg tudnátok adni linket a legújabb Zyxel kompatibilis Transmission-hoz?

(#1846) veze válasza k.daniel91 (#1845) üzenetére


veze
őstag

szerintem először meg kéne próbálnod azt hogy leállitod SSH alol, majd kiadod a konfigurációs inditasi parancsot megint

cd /ffp/start
transmission-daemon -f -g /ffp/tm/.transmission-daemon -w /i-data/md0/video/download/ -t -u user -v password -a *.*.*.*

itt mindent értelemszerűen (és ahogy szeretnéd) kiadsz ugy ahogy a leirásban el van magyarázva..
és lehet jó is lesz...

(#1847) k.daniel91 válasza veze (#1846) üzenetére


k.daniel91
tag

Hát sajnos ezt írja ki.
"
[16:15:07.263] Couldn't read "/ffp/tm/.transmission-daemon/settings.json": Permission denied
[16:15:07.267] transmission-daemon Error loading config file -- exiting. (daemon.c:491)
"
Egy linket esetleg tudnál adni ahol megtalálom a legfrissebb TM-et és FFP-t ami ehez való. -Logout-os leírásban sajnos csak régiek vannak.

(#1848) Kami11 válasza k.daniel91 (#1847) üzenetére


Kami11
őstag

Tm 2.61
Ajánlott FFP
Leírás a frissítés menetéről.

A cukrász a selejtet habbal takarja be, a kőműves habarccsal, az orvos meg földdel.

(#1849) k.daniel91 válasza Kami11 (#1848) üzenetére


k.daniel91
tag

Köszi szépen, kész is vagyok újra megy minden :)

(#1850) Szab02


Szab02
aktív tag

Sziasztok!
310-em van. Ha frissítem a fw-ert, akkor minden simán megy tovább?
Adatok megmaradnak? TM pendriveról ugyaúgy fog futni, torrentek benne maradnak (ha hozzá sem nyúlok)?

http://www.panoramio.com/user/szab02

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.