Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1651) gumimaci1235


gumimaci1235
tag

Távolról akarom elérni a NAS-t mégpedíg úgy, hogy hálózati meghajtóként csatlakoztatom.

Interneten keresztül ez így megoldható? És ha igen hogyan?

(#1652) cday3 válasza kisgyerek85 (#1649) üzenetére


cday3
csendes tag

Igen én átírtam arra. Mivel a PuTTY-t elég ritkán használom (telepítés óta összesen 2x használtam) ezért írtam át a TM felhnév/jelszó párost is arra. Így legalább tudom annak is a jelszavát. Win azóta 2x volt újratelepítve és van hogy elfelejtem lementeni a jelszavakat. :)

gumimaci1235 kérdése engem is érdekelne. Próbáltam már én is de nekem se jött össze. dyndns rendben van, távolról elérem a nas-t, csak hálózati meghajtóként nekem sem jött össze.

[ Szerkesztve ]

(#1653) kisgyerek85 válasza cday3 (#1652) üzenetére


kisgyerek85
senior tag

Látszik, hogy éjjel nem nagyon kéne már fórumokra írnom tök álmosan, mert azt hittem ,hogy te próbálkozol a TM gui beüzemelésével. Elég volt csak az első sort félreolvasnom :)

[ Szerkesztve ]

(#1654) Zamery válasza Gelmi (#1625) üzenetére


Zamery
senior tag

A képen amit linkeltél biztos hogy rosszak a beállítások, a port száma: 9091
A http:// -t meg vedd ki az IP cím elől.

https://steamcommunity.com/id/zamery/

(#1655) Gelmi válasza Zamery (#1654) üzenetére


Gelmi
tag

Megpróbáltam ezekkel a beállításokkal is és így is csak hiba üzenetet kapok :(

A jövő azoké, akik hisznek álmaik szépségében!

(#1656) cday3 válasza Gelmi (#1655) üzenetére


cday3
csendes tag

A távoli host mögé nem kell a 9091, csak simán 192.168.1.105.

Biztos jó a felhnév/jelszó páros? Megnézted a settings.json fájlt is?
Lehet hogy egyszerűbb lenne ha a settings fájl tartalmát belinkelnéd ide és a hozzáértők (tehát nem én :D ) megmondják ha hiba van benne.

[ Szerkesztve ]

(#1657) Gelmi


Gelmi
tag

Na végre megvan :C
Ez a helyes :

De esküszöm legalább 1 x ezt is próbáltam korában és nem ment :(

A lényeg hogy most jó !! :K
Nagy köszönetem mindenkinek a segítségét ! :R

A jövő azoké, akik hisznek álmaik szépségében!

(#1658) kisgyerek85 válasza Gelmi (#1657) üzenetére


kisgyerek85
senior tag

Ha a legelején nem takarod ki ezeket a dolgokat akkor lehet előbb sikerült volna :) de minden jó ha a vége jó :))

(#1659) Gelmi válasza kisgyerek85 (#1658) üzenetére


Gelmi
tag

Igazad van !:)
Csak azt hittem az olyan húúú de titkos valami :B
Elég a jelszót megtartani magunknak :)

Már feltettem a transmission-remote-dotnet -et is :C
És mit ne mondjak :) el vagyok tőle varázsolva :)

A jövő azoké, akik hisznek álmaik szépségében!

(#1660) cday3 válasza Gelmi (#1659) üzenetére


cday3
csendes tag

Most még megcsinálod azt is hogy távolról is el tudd érni, és teljes lesz a boldogság.
Androidos mobilra én a Transdroidot ajánlom.
Macerásabb akkor lesz csak a dolog ha nincs fix ip címed. De pl. ITT DDNS rész is megtalálod hogyan állítsd be akkor a dolgokat.
Persze csak ha máshonnan is hozzá akarsz férni bármi miatt, torrent indítása/leállítása melóhelyről/iskolából stb.

(#1661) Gelmi válasza cday3 (#1660) üzenetére


Gelmi
tag

Érdekel a dolog mivel van okos telom :) androidos :)

De tartok is tőle mert nagy a lemaradásom linux téren :(

Majd holnap neki rugaszkodom :)

A jövő azoké, akik hisznek álmaik szépségében!

(#1662) mike784


mike784
tag

Sziasztok!
Segítséget szeretnék kérni! Az itt leírt megoldással működött több mint 1 évig egy nsa 240-es.Most bekrepált és kicserélték egy nsa 310-re. Erre is fel szeretném rakni de az elején elakadok. Hiába rakom fel pendrive-ra az ffp-t nem történik semmi. Egy picit villog a pendrive de utána elkezd világítani a nas-on a copy led és ennyi. Vártam fél órát de továbbra se történik semmi. A Putty-val se tudom elérni.
Kérem ha valaki tud segítsen!

Köszi!

[ Szerkesztve ]

(#1663) Jim74 válasza mike784 (#1662) üzenetére


Jim74
nagyúr

4.40-es FW-vel és 03.19-i FFPStick-el próbálod?
Pendrive-ot NAS-sal formáztad?

Egyébként eléred webes felületen a NAS-t? (Csak hogy megbizonyosodj, hogy nem hibás-e a LAN része....)

[ Szerkesztve ]

(#1664) mike784 válasza Jim74 (#1663) üzenetére


mike784
tag

Szia!
Köszi, az volt a baj, hogy nem a Nas-al formáztam.

(#1665) TaliGa


TaliGa
aktív tag

Sziasztok!
Beszereztem egy NSA-310-t, szó se róla, remek kis gép - éjszakai letöltésre pláne. De azért van még egy-két finomítanivaló, pl. filmet játszottam le róla a tévé beépített médialejátszóján, és 15 perc után a film leállt - kapcsolat megszakadt címen - utána gondolván, h ez az energiagazdálkodás miatt történhetett (HDD 15 perc kikapcsolás), átállítottam nagyobb értékre. Tényleg ettől lehetett?
Ja, és nálatok is hangos a NAS éccaka?

"So say we all"

(#1666) vatomi válasza TaliGa (#1665) üzenetére


vatomi
aktív tag

Nekem még sosem állt meg lejátszás közben, most is egy 1080P filmet nézek róla. Nem hangtalan, nekem ezért van a nappalimban, ott max az anyósom alszik alkamanként :DDD

(#1667) bezzegz


bezzegz
csendes tag

Sziasztok!

NSA-310-et használok ,de eddig nem mertem használni a p2p részét.Milyen letöltő van benne eredetileg? Lehet használni az itthoni népszerűbb oldalakon?A linuxhoz lama vagyok nem mertem belekezdeni..
Ön jelenleg a következő firmware verziót használja : 4.50(AFK.1) ez van fent és egy NGB-417N routert használok hozzá +egy DMA2501 media playert
köszi

(#1668) Jamboo529


Jamboo529
senior tag

Üdv!

A milyen NAS-t vegyek topicból küldtek/jöttem át ide.
Elolvastam a cikket a fórum elején, egészen megtetszett ez a kis kütyü.
Volna azonban pár kérdésem mielőtt beruházok egy ilyenre.
Van egy 3,5" vinyóm otthon 1TB 5400rpm, ami jelenleg a WDTV media playeremre van kötve, innen vannak megosztva a filmek, zenék képek.
Ezt a vinyót "áldoznám" be a NAS-nak.
Gondolom előtte le kell róla mindent mentenem az asztali gépre, mert ha be akarom rakni a NAS-ba, akkor mindent törölni fog róla?
A másik kérdéses dolog amit olvastam, hogy Transmissiont lehet rázúzni a stick-kel.
Kinek mennyi volt a legtöbb torrent amit futtatott vele akadás nélkül? (100-200 még belefér)
Valamint pl a UCP 25mbites netnél tud e leszedni full sávszéllel amellett, hogy pl. egy 1080p-s filmet olvas róla a media player?
Mikor a Routeremre volt kötve a vinyó, a magasabb bitrátájú filmeknél már nem bírt olvasni róla kellő sebességgel a WDTV, gondolom NAS esetén ez nem lehetne akadály.
Több készülékkel is próbáltam már kiváltani a torrentezést az asztali PC ről, de eddig nem sok sikerrel. (TP-link 1043nd Router, WDTV media player).
Mindnél működött, de a router nem tudta kihasználni a sávszélt, a WDTV nek meg elfogyott az ereje 5-nél több torrent után.
Ezért félve érdeklődöm, ez mennyire bírja a torrentet?
Még két téma van amire kíváncsi vagyok: nyomtatószerver, streaming szerver.
Canon MP 540-es nyomtatóm van, ha USB-vel rákötöm, akkor tud működni mint nyomtatószerver, valamint szintén egy sima USB-s webcamerám van (logitech C270 asszem), szóval ez jó-e a streaminghez, vagy rendes IP kamera kell?
(PC-n meg tudtam oldani Yawcam nevű szoftver segítségével, gondolom itt is lehet rá valami okosság, ha a gép alapból nem tudja.)

[ Szerkesztve ]

(#1669) Jamboo529


Jamboo529
senior tag

Lejárt a szerkesztési idő.
Még annyi jutott eszembe, hogy ha valaki már tesztelte, mennyi az írási/olvasási sebessége ezzel a NAS-sal?

(#1670) footy válasza Jamboo529 (#1668) üzenetére


footy
addikt

Hi,

1. A vinyot le kell formazni a nassal, szoval ments le rola mindent.
2. Nalam 40 torrent van a listaban es 1080P filmet gond nelkul nezek mellette.
3. A routerrel ne hasonlitsd ossze, mert ott sokkal gyengebb a hardver.
4. A nyomtatoszerverrel nincs tapasztalatom, de ahogy mas forumokon olvastam az eleg szar. A helyedben inkabb a routert hasznalnam printer szervernek.

(#1671) Bery válasza veze (#1091) üzenetére


Bery
csendes tag

Hello, vissza tettem a 4.40-es firmware-t és sajnos abban sincs (bekapcsolás), régebbit nem találtam. Jelenleg a 4.50(AFK.1) -es a legújabb. Aki nem tudná a (NSA-310)-es ről van szó!

(#1672) gumimaci1235 válasza Bery (#1671) üzenetére


gumimaci1235
tag

Bekapcsolni távolról is tudod!!! (Gondolom ezért nincs automatikus bekapcsolás!)

(#1673) TaliGa


TaliGa
aktív tag

Sziasztok!
Valami nagyon nem kerek nálam. Van egy TPLINK 1043ND routerem, a Wan portba megy az Inviteles modem, a LAN-ba pedig három eszköz, az asztali gép, az NSA-310, és a Samu tévé. A NAS elérhető, működik, DE a router DHCP kapcsolódásainál nem látszik!!!, miközben a Win7 hálózat központja alól látszik mint Egyéb eszköz, Médiaeszköz és mint Számítógép??, utóbbinak nem így kellene lennie sztem. Próbáltam a NAS menüjében fix IP-vel, és automatikusan kiosztottal...A franc se érti, mert tegnap még látszott, mármint a routerben.

"So say we all"

(#1674) Jamboo529 válasza footy (#1670) üzenetére


Jamboo529
senior tag

Köszi az infókat.

(#1675) cday3 válasza TaliGa (#1673) üzenetére


cday3
csendes tag

Miért baj az ha nem látszik? Nálam is csak a TV meg a sz.gép látszik a DHCP menüben.
Se a NAS-t, se a kamerákat nem mutatja. (TP-Link 941ND router)
Ott a System Tools menü -> Statistics menü, + IP & MAC Binding menü -> ARP list, ott is megtalálod.

(#1676) TaliGa válasza cday3 (#1675) üzenetére


TaliGa
aktív tag

Azért baj, mert nem értem mi miért változik meg egyik napról a másikra (és mert rohattul nem értek hozzá) :), pontosabban nehezen akar összeállni az új hálózat. Pár napja van csak meg a NAS és az új router és azóta szép számmal akadt gond - első két napban déli tizenkettő körül elment a net nyaralni, routert nem lehetett elérni, csak az áramtalanítás segített, ma reggel bekapcsoláskor pedig egy ismeretlen hálózat jelent meg a meglévő otthoni hálózat mellett, ezért amíg meg nem szüntettem, detto nem volt net. És nem csináltam semmi extra dolgot, DHCP automatikus kiosztás vagy fix IP mindegy volt neki eddig.

"So say we all"

(#1677) Jim74


Jim74
nagyúr

Sziasztok!

Dotent GUI-nál hogyan lehet hozzáadáskor beállítani, hogy ne minden állományt töltsön le, hanem csak a kiválasztottakat?

Előre is köszönöm segítséget. :R

(#1678) Kami11 válasza Jim74 (#1677) üzenetére


Kami11
őstag

Hozzáadod a torrent fájlt, majd nem indítod el a letöltést, hanem alul a fájlok fülön kiválasztod ami kell, jobb klikk és letölt v. kihagyás.

A cukrász a selejtet habbal takarja be, a kőműves habarccsal, az orvos meg földdel.

(#1679) Jim74 válasza Kami11 (#1678) üzenetére


Jim74
nagyúr

Köszönöm. :R

(#1680) motrola válasza avena71 (#1595) üzenetére


motrola
aktív tag

FTP Server : A NAS IP címe pl. 192.168.1.x
FTP Port: 21 hagyd ezt
FTP User: létező usert adj meg.
FTP Password: Az user passwordje
FTP Upload Folder: Csinálsz könyvtárat és azt megadod.
FTP mode: PASV ez a jó mód.

Ez mijen kamera ? Az enyém EasyN és kiválóan tölti fel a képeket.

hansola

Dell Latitude 5490, POCO X5 5G, Umidigi, Chuwi Hi10X

(#1681) huliganboy


huliganboy
addikt

Sziasztok!

Adott egy NSA310 új 4.50 firmware -val. A Zamery fórumtárs által készített csodálatos leírás alapján vajon ezen működne a TM?

Köszönöm!!

(#1682) Jim74 válasza huliganboy (#1681) üzenetére


Jim74
nagyúr

Igen, csak a pendrive-ot a NAS-sal formázd le és ne a legújabb FFPStick-et használd. Talán pár oldallal előrébb linkelte valaki az utolsó tesztelt, működő verziót.

(#1683) huliganboy válasza Jim74 (#1682) üzenetére


huliganboy
addikt

Köszönöm és melyik sticket ajánlod?

Köszi

(#1684) Jim74 válasza huliganboy (#1683) üzenetére


Jim74
nagyúr

Kami11 fórumtárs leírása :R

[link]

Nekem ezzel a stickel és letöltött csomagokkal tökéletesen megy. Igaz 4.40-es FW_vel, de állítólag a 4.50-essel is hibátlanul működik másoknak.

[ Szerkesztve ]

(#1685) Kami11 válasza Jim74 (#1684) üzenetére


Kami11
őstag

A 4.50-es fw.-vel is működnie kell, nekem is az van fönn.

A cukrász a selejtet habbal takarja be, a kőműves habarccsal, az orvos meg földdel.

(#1686) huliganboy válasza Jim74 (#1684) üzenetére


huliganboy
addikt

Köszönöm szépen a válaszokat!

Valamilyen mappát létre kell hoznom előtte mint a leírásban vagy csak ezeket a parancsokat futtatom és kész?

Köszi

(#1687) avena71 válasza motrola (#1680) üzenetére


avena71
tag

Hali!

Nekem is az egyik EasyN,a másik kamera noname,de teljesen ugyanaz külsőre és szoftveresen,mint az EasyN.
Az FTP usernél a kamera felhasználókból kell megadni egyet,vagy a NAS egy felhasználóját?(ez láma kérdés lehet)
az FTP Upload Folder-t milyen formátumban kell megadni?
//NSA310/ipcamera/alarm vagy
v:\ipcamera\alarm\

mert a Test gombra kattintva ezt írja:

Test ... Failed
Can not access the folder. Please be sure the folder exists and your account is authorized

Köszi

(#1688) Jim74 válasza huliganboy (#1686) üzenetére


Jim74
nagyúr

Haladj végig pontról pontra a témaindító leírás szerint. Csak a letöltendő állományoknál és az FFPStick verzióban van változás Kami11 leírása alapján.

(#1689) Jamboo529


Jamboo529
senior tag

Tudja valaki, hogy az NSA 310 és 320 között mi a különbség hardveresen? Azon kívül, hogy az egyikbe 1 a másikba 2 winchester mehet. (Gondolok itt cpu, memória méretekre)

(#1690) 8nemesis8 válasza Jamboo529 (#1689) üzenetére


8nemesis8
veterán

CPU ugyanaz az arm, viszont dupla ram.

(#1691) 8nemesis8


8nemesis8
veterán

NSA-310 tulajoktól kérdezem, hogy frissítettetek a legfrissebb fw-re?
Ha igen a transmission ugyanúgy megy, bár gondolom, hogy igen...
Milyen verziókkal pakoltátok fel? ffp és transmission érdekelne, elsősorban.

Folyamatosan olvasom a topicot, de m,ég csak 300-nál járok és ma meg szeretném csinálni.

(#1692) Kami11 válasza 8nemesis8 (#1691) üzenetére


Kami11
őstag

4.50-es fw. FFPStick-2012-03-19.zip és 2.60-as Tm.
A témaindító cikk követhető egy kis mósosítással.

A cukrász a selejtet habbal takarja be, a kőműves habarccsal, az orvos meg földdel.

(#1693) 8nemesis8 válasza Kami11 (#1692) üzenetére


8nemesis8
veterán

Már közben elkezdtem.
Nem frissítettem még a fw-t.
Illetve FFP-ből is májusit használtam most járok az SSH-nál.

Ha nem menne akkor megpróbálom ez alapján újra majd.

(#1694) Zamery válasza 8nemesis8 (#1693) üzenetére


Zamery
senior tag

Majd írd le hogy hogy hogy haladsz, mert az új FFP-hez más a jelszó SSH-n. Elvileg az amit a NAS-hoz használsz a belépéskor. De nekem sosem működött...

Nekem ezek vannak fent: V4.40(AFD.1), FFPStick-2012-03-19.zip, TM 2.60, ja és ez egy NSA-210.

[ Szerkesztve ]

https://steamcommunity.com/id/zamery/

(#1695) 8nemesis8 válasza Zamery (#1694) üzenetére


8nemesis8
veterán

Pontosan, nem root root,hanem root és az adminhoz tartozó jelszó.

Minden ugyanúgy ment kivétel egy dolgot, ami mondjuk lehet, hogy nagy gáz:
Idézlek:
"Majd a következőt kell beírni a parancssorba:
chmod a+x /ffp/start/transmission.sh
/ffp/start/transmission.sh start
Meg fog jelenni egy szöveg arról, hogy a Transmission démon elindult. Állítsuk is le rögtön, és nézzük a beállításokat!
/ffp/start/transmission.sh stop
Ezekre a lépésekre azért volt szükség, hogy a beállítási fájlokat létrehozzuk, és a későbbiek folyamán szerkeszteni tudjuk, illetve, hogy a transmission.sh scriptet hozzáadjuk a bootoláskor elindítandó fájlok listájához."

Nah itt nálam azt írja, hogy nem shell a shell script és nem indul el, leállításnál pedig írja, hogy nincs mit leállítani.
Azonban a beállításokat tartalmazó .json fájl létrejön...?

(#1696) 8nemesis8 válasza 8nemesis8 (#1695) üzenetére


8nemesis8
veterán

Toltam rá egy restartot és utána ugyanonnan végignéztem és akkor már nem írta, hogy nem shell.
Elindult és le is állt.

Viszont adduser -D transmission nekem nem hoz létre felhasználót, sem jelszót nem kér...

(#1697) Zamery válasza 8nemesis8 (#1695) üzenetére


Zamery
senior tag

Mennyire értesz a linuxhoz?

Ha elnavigálsz az ffp/start mappába akkor szerepel benne egy transmission.sh fájl?

cd ffp/start
ls

Ezt kéne beírni és akkor listázza a start mappa tartalmát.
Illetve van e olyan fájlod, hogy settings.json

vi /ffp/tm/.transmission-daemon/settings.json

Ha ezt beírod, és megjelennek a beállítások akkor oké.

#1695: Pont azért kérdeztem, mert én meg annyira nem értek hozzá. :B
Na de minden jó ha a vége jó, akkor örülünk nemde? :D

[ Szerkesztve ]

https://steamcommunity.com/id/zamery/

(#1698) 8nemesis8 válasza Zamery (#1697) üzenetére


8nemesis8
veterán

Értek hozzá eléggé.
Tudom, hogy ls-el lehet listázni, sőt ha szeretnéd, hogy átlátható legyen rejtett fájlokkal, akkor ls -al
A .json erre vonatkozott, hogy létrejött.
Amúgy meg megy a transmission. :)
Raktam fel hozzá remote gui-t winfowsra is, úgyhogy klafa!

(#1699) 8nemesis8


8nemesis8
veterán

Nagyon tetszetős a dolog.
Szépen beolvassa seedre a korábbi torrenteket.
Eddig fasza.
Viszont DLNA tv-re küldve az anyagot megnyitotta, majd egy mkvnál azt mondta, hogy nem támogatott és minden eltűnt a mappákból.
Ott vannak a fájlok, de a tv nem látja...

(#1700) 8nemesis8


8nemesis8
veterán

Más téma:
DynDNS kis modul nem képes feltelepülni, már korábban sem ment.
25%n-ál mindig meghal és ki behajtani tilos szerű kis ikon jelenik meg mellette.

Ha leszedem a fájlokat wget-el és funpkg-al felpakolom az jó lesz?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.