Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1551) Kami11 válasza Jim74 (#1550) üzenetére


Kami11
őstag

Csak beteszed, elindítod a varázslót és a többit elintézi a NAS szoftvere.

A cukrász a selejtet habbal takarja be, a kőműves habarccsal, az orvos meg földdel.

(#1552) Jim74 válasza Kami11 (#1551) üzenetére


Jim74
nagyúr

A varázslót a hozzá adott CD-n találom meg?

(#1553) Kami11 válasza Jim74 (#1552) üzenetére


Kami11
őstag

Igen.

A cukrász a selejtet habbal takarja be, a kőműves habarccsal, az orvos meg földdel.

(#1554) Jim74 válasza Kami11 (#1553) üzenetére


Jim74
nagyúr

Köszönöm. :R

(#1555) veze válasza Jim74 (#1549) üzenetére


veze
őstag

volt itt a fórumban olyan aki hazavitte és három napot kérdezgetett mi nem csinalhat jol, mert sehogy nem akart összeállni neki, nem látja a hálózata stb. és annak is hálókártya baja volt már kibontás után..(
más problémát még nem is hallottam a 310-el összefüggésben, ha van valami, akkor mindig ez :(

(#1556) Jim74 válasza veze (#1555) üzenetére


Jim74
nagyúr

Remélem ez az új darab már problémamentes lesz. Amit eddig észrevettem, hogy kicsit lassabb (hálózati adatmozgatás), mint ez előző volt. De ez lehet, hogy azért van, mert másfajta HDD van benne, mint a régiben volt.

Mondjuk ár/érték arányban szerintem nincs most jobb a piacon. Vagy fogalmazzunk úgy, hogy a tudásához képest nagyon jó áron van szerintem.

[ Szerkesztve ]

(#1557) kisgyerek85 válasza veze (#1555) üzenetére


kisgyerek85
senior tag

Ja szerintem én voltam az :) Viszont azóta (kopp-kopp) nincs semmi baja. Nagyon ritkán csinál olyat, hogy a merevlemez lámpája pirosan elkezd világítani (nincs betelve a lemez). Ekkora újraindítom és minden jó ismét.

(#1558) veze válasza Jim74 (#1556) üzenetére


veze
őstag

egyetértek :K
valóban, otthonra tökéletes és olcsó a tudásához képest
én sem választanék mást, ennek ellenére, hogy előfordult már ilyen
Szerecsére ez a nyügje előjön azonnal vagy még bőven a gari idő elején, aztán a másik már jól működik
nekem még 210 van mert már rég vettem, akkor még csak ez volt.. azokról még ennyi "rosszat" sem olvastam, teszi a dolgát 24/7-ben megállás nélkül már jó ideje. Már a topic inditása előtt megvolt. és akkor még csak probálkoztunk páran a transmission rárakásával több kevesebb sikerrel. külföldi fórumokat olvasgatva próbáltuk összeszedni az ismereteket, összegyúrva a linuxos tapasztalatainkkal
Azután született meg Zamery fórumtársunk remek összefoglalója, aki belevágott abba is, hogy leírja szájbarágósan, képekkel, linkekkel, hogyan is.. jóval megkönnyítve az újonnan belevágók dolgát.
hogy mennyire volt létjogosultsága, látszik abból, hogy azóta is folyamatosan él a topic

[ Szerkesztve ]

(#1559) Jim74 válasza veze (#1558) üzenetére


Jim74
nagyúr

Igen, az a leírás nagyon jó. :R Anélkül még mindig a libtorrenttel szívnék... :W
Az új NAS-ra még nem volt időm felpakolni, de szerintem ma időt szakítok rá.
Direkt ezért vettem egy mikro pendriveot, amit ha előre bedugok, akkor nem néz ki olyan csúnyán, mint egy sima USB csatlakozó, vagy egy normál méretű pendrive.
(A hátsó csatlakozóban egy külső HDD-van, amin a gyerek meséi vannak :B . Utazáskor csak kihúzom és jön a laptoppal együtt.)

Ami miatt kicsit bánkódom, hogy ez "csak" 28-30 MB/s sebességgel mozgat file-t a hálózaton, míg a régi 40 MB/s-sel dolgozott.

Mondjuk inkább menjen lassabban és ne romoljon el. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#1560) Kami11 válasza Jim74 (#1559) üzenetére


Kami11
őstag

Miért kellene újratelepíteni?
Ha jól emlékszem megcsináltál mindent és azután romlott el. Szerintem csak be kell dugnod a régi pendrive-ot és már műxik is.

A cukrász a selejtet habbal takarja be, a kőműves habarccsal, az orvos meg földdel.

(#1561) veze válasza Jim74 (#1559) üzenetére


veze
őstag

ezen én ugy segitek, hogy a belsö vinyója csak egy 500GB-os WD green
és hátul esatan van beledugva egy nagyméretű vinyó arra tölt onnan seedel
és ugy vagyok vele mint Te a mesékkel, hogyha kell akkor csak lehuzom és odaviszem ahova akarom mindjárt nem is kell másolnom semmit. ha mégis kéne bedugom esatan a gépbe amelyikre huznám.
ott aztan 100MB-al másol
mellesleg ha bedől a nas vagy a vinyója akkor se kell a mentéssel sokat tkölnöm...
ntfs-ről még mindig könnyebb (egyszerűbb) menteni mint xfs-ről
bedugja a pendriv-ot és müködik, esetleg a benne lévő torrant adatok elérési utjával problémázhat( ha egyáltalán ezt teszi) de egy uj torrent hozzáadasa már biztos simán működik

[ Szerkesztve ]

(#1562) Jim74 válasza Kami11 (#1560) üzenetére


Jim74
nagyúr

Ezt nem tudtam, hogy elegendő bedugni az új NAS-ba a pendrive-ot.

Na mindegy most már :DDD .

Mindent ugyanúgy csináltam, mint a múltkor, de a download mappába nem enged a windows intézőn keresztül mappát létrehozni/törölni :(

A transmission működik, létre is hoz letöltéskor mappát, csak manuálisan nem tudok mappaműveletet csinálni. Valami jogosultság baja van, pedig az unmask-et átírtam 18-ról 0-ra...

Mit ronthattam el? :(

(#1561) veze: az adatmentésre az ext2fsd teljesen jól bevált... ;]

[ Szerkesztve ]

(#1563) Jim74 válasza Jim74 (#1562) üzenetére


Jim74
nagyúr

Közben megtaláltam a választ itt a fórumban csak egy kicsit keresni kellett :B :

[link]

Bár nem nekem szólt a korábbi hozzászólás, ettől függetlenül köszönöm szépen a segítséget :R

(#1564) veze válasza Jim74 (#1562) üzenetére


veze
őstag

a nas belső xfs-re értettem
igen jogosultsággal van baj
többször lett már itt róla irva keress vissza rá. többek között az én hozzászolásaimban is van erről szo meg gyógymód is rá, és Zamerynek is , meg még páran (elnézést hogy mindenkit nem emlitek)

(#1565) zole72


zole72
tag

Üdv.

Ma vettem egy zyxel nsa 310-et
arra lennék kíváncsi hogy ez a Transmission dolog ezen a fajtán is működik,mert ami van rajta letöltő kliens az csak 10 torrentet engedélyez.
(Firmware:4.40(AFK.0)van rajta.

(#1566) kisgyerek85 válasza zole72 (#1565) üzenetére


kisgyerek85
senior tag

Igen, mukodik.

(#1567) zole72 válasza kisgyerek85 (#1566) üzenetére


zole72
tag

Egy linket kérhetnék hogy honnan tudom letölteni és használni (Lehetőleg magyar nyelven a leírást)
Valamint ez nem tesz kárt a nas-ban?
Vagyis nem tudom elrontani vele?

(#1568) Jim74 válasza zole72 (#1567) üzenetére


Jim74
nagyúr

(#1569) zole72 válasza Jim74 (#1568) üzenetére


zole72
tag

Ezer hála. :)

Esetleg a többi kérdésemre tudod a választ?

(#1570) Kami11 válasza zole72 (#1567) üzenetére


Kami11
őstag

Nem nem rontod el vele és kárt sem tesz benne. :N
Sőt a pendrive-os módszer előnye, hogy ha valami gond lenne a NAS-sal -ne legyen- akkor csak kihúzod és máris olyan mintha nem is használtál volna semmit, a gyári szoftvereken kívül.

A cukrász a selejtet habbal takarja be, a kőműves habarccsal, az orvos meg földdel.

(#1571) zole72 válasza Kami11 (#1570) üzenetére


zole72
tag

Eljutottam odáig hogy pendrive-ra (16gb) felraktam a cuccot kicsomagolva
Bedugtam a nas-ba leszedted hozzá a putty nevű progit és amikor elindítom telnet-et bepipálom beírom az ip címet és openre nyomok a putty utánni egyből kilép valami 5let mit ronthattam el?

[ Szerkesztve ]

(#1572) Jim74 válasza zole72 (#1571) üzenetére


Jim74
nagyúr

Pendrive bedugás után indítsd újra a NAS-t és várj legalább 5 percet. Én is ezzel sz*ptam, hogy nem vártam eleget....

[ Szerkesztve ]

(#1573) zole72 válasza Jim74 (#1572) üzenetére


zole72
tag

Újra indítottam de ugyan az.

(#1574) zole72 válasza zole72 (#1573) üzenetére


zole72
tag

Routert is használok de gondolom ez alap hozzá :)
Zyxel proginál ami ír ip címet be írom neki de open után kilép mindíg.

(#1575) zole72


zole72
tag

Nah sikerült az volt a gond hogy régebbi verziót töltöttem le.
Odáig jutottam hogy megcsináltam a talnet-es dolgot most megint el kell indítani a putty és ott az ssh-t kell választani be is jön az ablak kérni a login-t be is írtam neki hogy root
utánna kéri a passworld-ot od is írnám hogy root de hiába írok egy betüt is nem jelenik meg semmi magyarán nem tudok semmit beírni oda.
Hogyan tovább?

(#1576) Jim74 válasza zole72 (#1575) üzenetére


Jim74
nagyúr

Amikor a jelszót gépeled be nem kell a kurzornak mennie. Csak gépeld be és üss entert, meglátod be fog lépni.

Érdemes nyomon követni ezt a fórumot, mert lelkes kísérletező Fórumtársak meg szokták osztani a tapasztalatokat az újabb verziókról. :C :R

[ Szerkesztve ]

(#1577) zole72 válasza Jim74 (#1576) üzenetére


zole72
tag

Háát így nem nyert Acces Denied

Valamint ha sikerülne felrakni hogy veszem észre hogy megy ,vagy hol kell keresnem ?

(#1578) Jim74 válasza zole72 (#1577) üzenetére


Jim74
nagyúr

Pedig mennie kellene...

Úgy veszed észre, hogy a nas ip címét 9091-es portot használva a böngészőbe beírva a transmission webes felülete fog bejönni.

(#1579) zole72 válasza Jim74 (#1578) üzenetére


zole72
tag

Én így csináltam formáztam a pendrive-ot fat 32-re letöltöttem ezt
FFPStick-2012-05-28.zip
Kicsomagolva rádugtam a nas-ra újra indítottam megvártam még abbahagyja a villogást aztán letöltöttem a putty programot (csak egy exe volt)
Azon megcsináltam a talnet-es dolgot az sikerült is rendesen ahogy a képeken van aztán kiléptem a programból exit parancsal.
Aztán újra beléptem ssh-ban login,passworld-ot kér-t loginnak beírtam root passworld-nak meg nem lehet semmit írni egy karaktert sem lehet beírni hiába próbáltam.
5let?

(#1580) Jim74 válasza zole72 (#1579) üzenetére


Jim74
nagyúr

De be lehet írni, csak nem látod, hogy írnál bármit is. Nyomd le a betűket a billentyűzeten és nyomd meg az entert.

(#1581) zole72 válasza Jim74 (#1580) üzenetére


zole72
tag

Már vagy 20x próbáltam nem Acces Denied azt írja ki.

(#1582) Jim74 válasza zole72 (#1581) üzenetére


Jim74
nagyúr

Akkor passz... Nekem a leírás alapján működött minden...
A leírásban lévő jelszót és felhasználónevet használod?
Nem írtad át a jelszót véletlenül valami egyedire?

(#1583) zole72 válasza Jim74 (#1582) üzenetére


zole72
tag

Nem változtattam meg.

(#1584) Zamery válasza zole72 (#1579) üzenetére


Zamery
senior tag

Azért nem megy, mert ennél az FFP verziónál a bejelentkezési adatok azok amiket a NAS-hoz kellenek tehát alapból: admin / 1234 (NSA-210) Az FFP-stick készítője újított. Én próbáltam ezt a verziót telepíteni, de nálam sosem ment. Nem fogad el semmilyen jelszót. Úgyhogy az előzőnél maradtam.

https://steamcommunity.com/id/zamery/

(#1585) Jim74 válasza Zamery (#1584) üzenetére


Jim74
nagyúr

Ezt nem is tudtam, hogy megváltoztak az új verzióban a bejelentkezési adatok :Y

(#1586) Jim74 válasza zole72 (#1583) üzenetére


Jim74
nagyúr

Próbáld meg a korábban linkelt leírás alapján, de az alábbi FFPStick-kel és csomagokkal:

[link]

Ezek alapján csináltam meg pont tegnap a sajátomat (újra) és tökéletesen működik.

(#1587) Kami11 válasza zole72 (#1581) üzenetére


Kami11
őstag

A NAS webes felületén/felületére beállított user/pass párossal tudsz belépni.

A cukrász a selejtet habbal takarja be, a kőműves habarccsal, az orvos meg földdel.

(#1588) zole72


zole72
tag

Háát ezt is megpróbáltam de detto nem tudom hogy a nas-on nem megy vagy én rontok e el valamit de nem megy.
Ha valaki esetleg még vállalja azt hogy msn-en segít lépésről lépésre akkor az jó lenne.
Már komolyan nem tudom mi lehet a gond.

(#1589) Jim74 válasza zole72 (#1588) üzenetére


Jim74
nagyúr

Használd a 4.40-es fiemware-t, és azt az FFPStick verziót (talán március 19-i), amit fentebb linkeltem. A linkelt hozzászólást még Kami11 írta nekem és azt is leírta, hogy milyen módosított csomagokat töltsek le és telepítsek.
Teljesen überláma vagyok linuxhoz, de a témaindító cikk és Kami11 hozzászólása alapján elsőre sikerült megcsinálni.

Közben megtaláltam Kami11 postját is: [link]

Azzal kezd, hogy fix IP-t adsz a NAS-nak a routerben, pl. 192.168.1.111

[ Szerkesztve ]

(#1590) zole72 válasza Jim74 (#1589) üzenetére


zole72
tag

Már próbáltam nem megy.
Vagy rosszul csinálok valamit vagy nem csinálok valamit és emiatt nem megy vagy már nem is tudom.
Lehet hagyni kellene az egészet és az alapot használni mert ez az életben nem jön össze nekem :W

(#1591) Jim74 válasza zole72 (#1590) üzenetére


Jim74
nagyúr

MSN-em nincsen, úgyhogy csak itt tudok segíteni:

Kikapcsolod a NAS-t.

1. Leformázod a pendriveot FAT-ra, vagy FAT32-re
2. A letöltött FFPStick-et kicsomagolod rá.
3. Bedugod a NAS elejébe a pendrive-ot.
4. Bekapcsolod a NAS-t és vársz jó sokáig, amíg kialszik a SYS lámpa a NAS-on. Nekem az a tapasztalatom, hogy még ezután is kellet neki némi idő, hogy be tudjak létpni rá PUTTY-al. Szerintem az a biztos, ha elmész megkávézol és utána kezdesz neki. Addigra tutira használható lesz a NAS.

Innentől haladsz szépen a leírás szerint, annyi különbséggel, hogy Kami11 hozzászólásában lévő csomagokat töltöd le és azokat telepíted. Ez vonatkozik az FFPStick verzióra is.

Egyébként hol akadsz el a folyamatban?

Ne add fel, én ugyanígy vertem a fejem a falba az elején, de csak sikerült megcsinálni.

[ Szerkesztve ]

(#1592) Kami11 válasza zole72 (#1590) üzenetére


Kami11
őstag

Ugye a NAS-sal formázod a pendrive-ot?
Fix az IP-je a NAS-nak?

A cukrász a selejtet habbal takarja be, a kőműves habarccsal, az orvos meg földdel.

(#1593) zole72 válasza Kami11 (#1592) üzenetére


zole72
tag

pc-vel formáztam mindíg a pendrive-ot ez számít?

(#1594) zole72 válasza Kami11 (#1592) üzenetére


zole72
tag

Jah igen és mi van olyankor ha végrehajtottam ezt a parancsot
/ffp/start/telnetd.sh stop
chmod a-x /ffp/start/telnetd.sh
És most nem tudok putty-val belépni még a telnet-re sem.

(#1595) avena71


avena71
tag

Üdv!

2-3 hónapja vettem az NSA310-em,azota nagyszerűen működik rajta a TM.Amiért vettem:
-torrent kliens
-nyomtató (USB-s)megosztása hálózaton
-IP kamera képeinek és videóinak rögzítése

ebből ennyi működik:
-torrent kliens TM :C
-nyomtató:HP Laserjet 1020- látja a NAS,azt mutatja,hogy online,win7-ben is látszik a nyomtatók között,nyomtatást is el lehet küldeni rá,csak éppen nem nyomtat semmit,több gépről is próbáltam :(
-IP kamera:FTP-t kellene beállítani a NAS-on,de még nem jöttem rá,hogyan kell.
Így néz ki a kamera FTP része:

És így a NAS-ban:

Tudnátok segíteni,hogyan kell beállítani az FTP-t és a nyomtatót?

Köszi

[ Szerkesztve ]

(#1596) zole72


zole72
tag

Nah helyzet van új fejlemények
Sikerült elindítani a transmission-t
Be is tudtam lépni a web-en.
Újra indítottam most a nas-t kíváncsi voltam hogy mostmár jó e elindúl e rendesen.
Amikor belépek a weben ezt írja

Connection FailedCould not connect to the server. You may need to reload the page to reconnect.

Ezt hogy tudom még megcsinálni hogy menjen.?

Valamint ezzel így mennyi torrent futtatható 10 torrent mint az alap programjával?

(#1597) gumimaci1235


gumimaci1235
tag

Hogy működik a pyload? és mire való?

(#1598) Kami11 válasza zole72 (#1593) üzenetére


Kami11
őstag

A nas-sal szoktuk formázni.

A cukrász a selejtet habbal takarja be, a kőműves habarccsal, az orvos meg földdel.

(#1599) kisgyerek85 válasza Kami11 (#1598) üzenetére


kisgyerek85
senior tag

Igen, anno én is ezzel szívtam jó sokat. Aztán kiderül, hogy nasal kell megformáztatni a sticket és akkor jó lesz minden.

(#1600) veze válasza avena71 (#1595) üzenetére


veze
őstag

nekem hp 1018 van, és működik.
amit tapasztaltam: amikor a nast elinditod elötte kapcsold be a nyomtatót, ha utána kapcsolod be, hiába online, nem nyomtat.
hogy miért, nem tudom, de nálam így van
FTP : kipipálod, portot hagyd a 21 -en, routerbenn portátirányítást adsz a 21-es portnak a nasra. veszel fel a nason a megosztás fülnél felhasználót, meghatározod a jogait(admin/user) a mappákat amihez hozzáférhet ( jogosultságait ott, hogy irhatja is vagy csak olvashatja) Aztan belép a felhasználó/jelszó párossal ftp-re és a jogosultságoknak megfelelő mappákat láthatja és kezelheti

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.