Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#401) kovy79 válasza Anonymus23 (#400) üzenetére


kovy79
őstag

Állítsd le a letöltést addig, míg kipróbálod nélküle és egyből kiderül, hogy ő volt e a hibás.

''ha annyira NAGY hozzáértő vagy akkor azt is tudnod kell(ene) , hogy a 9550 ugyanaz mint a 9700-as!'' by bandika2006

(#402) Anonymus23 válasza kovy79 (#401) üzenetére


Anonymus23
veterán

Ezt már próbáltam, de nem volt 100%-ra meggyőző, mert letöltés nélkül is produkálta a hibát, bár közel sem annyiszor, mint bekapcsolt Zyxellel. Én mondjuk azt sejtem, hogy ez a nyárvégi kánikula valamit csinált a városi hálózatban, mert ismerősök közül nem csak én vagyok az, akinél gondok merültek fel!
Vagy ugyanazt a vírust szedtük be ;]

Szerk:
Meg a másik, hogy előtte is ment kb 1 hete már a Zyxel, és semmi gond nem volt vele, az is igaz, hogy ekkora fájlt sem kellett letöltenie.

[ Szerkesztve ]

;) - The Power of the Light Side

(#403) kovy79 válasza Anonymus23 (#402) üzenetére


kovy79
őstag

Én úgy értettem, hogy ne kapcsold ki a ZyXEL-t, csak a letöltést állítsd le. Bár ha akkor is akadozott a net, mikor a NAS ki volt kapcsolva, akkor az kilőve, tehát egy telefont megérhet a szolgáltató felé. :)

''ha annyira NAGY hozzáértő vagy akkor azt is tudnod kell(ene) , hogy a 9550 ugyanaz mint a 9700-as!'' by bandika2006

(#404) veze válasza Anonymus23 (#400) üzenetére


veze
őstag

nekem 90GB-os csomagot is tölt és semmi gondja.
a routered be van állitva rendesen?
a zyxellel max annyiban függhet össze hogy rola fut a torrent és a kapcsolatok száma stb.. egy idö után megfekteti a routert..

(#405) Anonymus23 válasza veze (#404) üzenetére


Anonymus23
veterán

Mit értesz az alatt, hogy be van-e állítva a router rendesen?

;) - The Power of the Light Side

(#406) veze válasza Anonymus23 (#405) üzenetére


veze
őstag

pl nekem a wrt54 gl ben..
Az Administration/Management menü
"IP Filter Settings (adjust these for P2P)" pontjában
Maximum Ports: 4096
TCP Timeout (in seconds): 600
UDP Timeout (in seconds): 600

nem tudom Neked milyen van de keresd meg ezeket benne

[ Szerkesztve ]

(#407) Anonymus23 válasza veze (#406) üzenetére


Anonymus23
veterán

TP LInk WR1043ND router van, de nincs ilyen opció, vagy nem találtam meg.
A Transmission beállított magának egy portot, az TCP/UDP engedélyezve van az UPnP listában, mást nem találtam, ami ehhez lenne beállítás.

De úgy tűnik, hogy helyreáll a rend, szerintem a hétvégi és az előtte való meleg csinált valamit a városi nettel, amit tegnap orvosoltak, mert tegnap 1 szakadást eltekintve folyamatosan ment a net, és nem állt le a Zyxel sem.

;) - The Power of the Light Side

(#408) Gakocsis válasza Zamery (#356) üzenetére


Gakocsis
tag

Sziasztok!

Én tegnap vettem egy NSA210-et. Sajnos nekem is nagyon hasonló a problémám. Amikor telepíteni akarom, mindíg elakadok. Eddig az itt leírt hibajelenséget tapasztaltam, az inicializálás után a frimware másolása közben 30 százaléknál megáll. Vagy az első lépésnél, amikor a hálózatot kellene felismernie.

Amikor az inicializálását elkezdem, nagyon sokáig keresi a hálózatot.

Mit lehet tenni ilyenkor, esetleg egy régebbi frimware verzió telepítése megoldhatja?

(#409) Anonymus23 válasza Gakocsis (#408) üzenetére


Anonymus23
veterán

Néhány alap dolog, hogy vagy engedélyezd a tűzfaaldon a dolgokat, vagy kapcsold ki azt, mert nehezen megy át rajta.
A másik meg, hogy a NAS Findert feltétlenül rendszergazdaként futtasd, nekem ez a 2 dolog volt, ami után már tudta a firmware-t frissíteni.
Maga a Transmission telepítés ehhez képest már egyszerű volt ,)

;) - The Power of the Light Side

(#410) Gakocsis válasza Anonymus23 (#409) üzenetére


Gakocsis
tag

Sajnos még a telepítéssel is gondom van. Az inicializálás után 30 %-nál megáll a telepítés.

(#411) Anonymus23 válasza Gakocsis (#410) üzenetére


Anonymus23
veterán

Ez a 30% akkor volt, ha nem rendszergazdaként indítottam a NAS findert.
Tehát, mielőtt elindítod, egyrészt kapcsold le a tűzfalat, másrészt feltétlenül jobb klikk, Futtatás rendszergazdaként kell indítani a NAS Finder programot!

;) - The Power of the Light Side

(#412) Gakocsis válasza Anonymus23 (#411) üzenetére


Gakocsis
tag

A win7 alap tűzfala van, ezt kikapcsoltam. A NOD32 le van állítva. A NAS Starter program rendszergazdaként van elindítva, xp sp2 kompatibilis módban.

Ez még az első telepítése lenne, nem is a frimware frissítése. Megvettem, kibontottam, beletettem a HDD-t bekapcsoltam.
Megtalálta a rendszer a NSA210-et (a NAS ábrája piros vonallal van összekötve, nem zölddel)
Kijelölöm, jelzi, hogy a rendszer még nincs inicializálva. Akkor ezt választom, nyilván enélkül nem tudnám használni. Akkor a következő képernyő az inicializáló varázsló. A hálózat beállításánál (első lépés a négyből) az automatikus IP címkipsztát választom...
Itt a next lenyomása után hosszú percekig (5-10-20) írja, hogy a hálózat beállítása. Ha ez lefut, akkor kitallózhatom, melyik frimware települjön az eszközre (a Zyxel honlapjáról a legfrissebb változatot is leszedtem, de a gyári telepítő cd-n is ez van) Ezt kitallózom, next, a folyamatjelző azt mutatja, hogy az inicializálás gyorsan megtörténik, majd a frimware transfer jönne, ekkor vált át nagyjából 30%-ra, és utána nem történik semmi... most éppen két órája áll ebben az állapotban.

Az eszközhöz egy 1 terrás WD HD-t vettem, amit a szerelési utmutató szerint behelyeztem, (ezzel előtte nem kell semmit csinálni, igaz?)

A SYS lámpa jelenleg folyamtos zöld szinben világít, a HDD is (volt már pirosban is néha)

A tűzfal le van lőve, de a router ugye itt van, nyitva az internet fel (ezt itt nem kell megakadályozni, igaz? ) Egy netgear WPN824-be van bekötve.
A routeren látom, hogy csatlakozva van.. de mivel nem sikerül rá programot telepíteni, el sem tudom érni.. Gondolom (remélem ezzel nem hülyeséget mondok) amíg nem inicializálom, és legalább egy frimware nem települ az eszközre, a nsa21-es felületen sem tudom elérni..

szóval egyenlőre mmost itt állok...

(#413) Anonymus23 válasza Gakocsis (#412) üzenetére


Anonymus23
veterán

Azt tudom akkor még mondani, hogy állíts be fix IP címet a NAS-nak, nekem elve be volt állítva, és már úgy próbáltam firmware-t frissíteni.
Illetve nekem egy párszor újra is kellett indítani a gépet mire sikerült az egész frissítés...
Szerintem a fix IP miatt biztos, hogy gyorsabb az initializálás eleje, mert nekem sosem várt akárcsak 5 percet is mielőtt elkezdte volna a firmware-t frissíteni.

;) - The Power of the Light Side

(#414) spurika válasza Anonymus23 (#413) üzenetére


spurika
senior tag

Telepítéssel ugyanez volt a gondom.De rájöttem nem nekem való ez az egész

Symbian For Ever topik:http://prohardver.hu/tema/symbian_for_ever_olvasd_el_az_elso_hozzaszolast/friss.html#msg26

(#415) Zamery válasza Gakocsis (#412) üzenetére


Zamery
senior tag

Hello!

Gondolom te írtál email-en is, itt válaszolok, ha nem gond!

Amit írtál az rendben van, a tűzfalat ki kell lőni, és Win7 alatt XP módban, rendszergazdaként kell futtatni a NAS Starter Utility-t. Erről a problémáról ebben a blogban is írtak: [link]. Érdemes fix IP-t beállítani a routerben, szerintem ezzel kéne kezdeni.

Ha nem jön össze, próbálj meg egy korábbi firmware-t telepíteni, itt megtalálod ezeket:
[link].

Nekem alapból a 3.21-es volt a telepítő CD-n, és nem okozott gondot a telepítés Win7 alatt. Utána meg simán frissítettem 4.21-re, és az is OK volt!

Ja, és egy friss HDD kompatibilitási lista: [link]. (És ott katt a "Festplatten-Kompatibiliäts-Liste"-re!)

https://steamcommunity.com/id/zamery/

(#416) Gakocsis válasza Anonymus23 (#413) üzenetére


Gakocsis
tag

A NAS-t bekapcsolva hagytad az újraindítások alatt?
Alapvetően nem a hálózat megtalálása a gond, azt megtalálta eddig is "üzembiztosan" hosszabb-rövidebb idő alatt, alapvetően a frimware telepítése (ez gondolom kihagyhatatlan) közben tapasztalom a hibát, hogy a másolás megáll 30%-on.

(#417) Gakocsis válasza Zamery (#415) üzenetére


Gakocsis
tag

Köszi!

Igen, én írtam neked..
Köszi az infókat, ezekkel is megpróbálom.
A HDD-t az angol oldal kompatibilitási listájáról választottam,
- Western Digital 1TB 7200rpm 64MB Caviar Green - WD10EARS

Szóval most ismét teszem egy telepítési kisérletet.. :-) Még bizakodó vagyok, nem adtam fel..

(#418) veze válasza spurika (#414) üzenetére


veze
őstag

hát nem tom..
nekem nem voltak ilyen problémáim, pedighát zöldfülü vagyok:)
én egy régi xp-s gép alól toltam fel
fix IP vel kezdtem én is a beállítást
ha meg az ffpsticket is megprobálod akkor a pendrive-ot szigoruan csak FAT16 ra formázva kezd el.. bármit is írnak FAT32 vel nekem sosem sikerült FAT16-ról meg bármikor csont nélkül ment

(#419) Gakocsis


Gakocsis
tag

Nos ez nem jött össze,
Most másik irányból közelítem meg. Fogtam egy Xp-s gépet, és azon indítom a telepítést.
A NAS-t úgyis webes felületen fogom elérni, utána már használom a rendes gépen.

Meglátom, így működik e...

(#420) Zamery válasza veze (#418) üzenetére


Zamery
senior tag

Nekem sem volt soha probléma a firmware telepítéssel, Windows 7 alól mindig működött!
A pendrive-ot meg FAT32-re kellet formáznom az FFP-Stick-hez. Ez valószínűleg pendrive függő! Talán az a megoldás, hogy a régebbi/kisebb pendrive-ok csak FAT16 formázással mennek. ;)

https://steamcommunity.com/id/zamery/

(#421) Zamery válasza Gakocsis (#419) üzenetére


Zamery
senior tag

Sikerült telepíteni? Vagy esetleg egy régebbi firmware-t feltenni?

https://steamcommunity.com/id/zamery/

(#422) Wendelke válasza Zamery (#415) üzenetére


Wendelke
senior tag

Ja, és egy friss HDD kompatibilitási lista: [link]. (És ott katt a "Festplatten-Kompatibiliäts-Liste"-re!)

Ahogy elnézem a Samsung listája nem bővült. :(

"Aki hülye, haljon meg" Moldova Gy.

(#423) Gakocsis válasza Zamery (#421) üzenetére


Gakocsis
tag

Sajnos eddig még nem...
Az alapoktól kezdeném, egy XP-vel telepített laptopon próbálom, a legelső Starter Utlity programot szedtem le, és a legelső frimware-t szeretném feltenni.

Sajnos vannak problémák,hiába van fix ip cím adva már neki, és látom is a routeren, hogy csatlakozva van, a SU program nem mindíg találja meg..

(#424) Wendelke


Wendelke
senior tag

Szia Zamery!

Lenne két kérdésem, az egyik költői. Azt írtad a cikkben, hogy a FFP Sticket az első USB csatiba toljuk be. Gondolom nincs jelentősége annak, hogy első vagy hátsó USB csatlakozót használ az ember, mert nekem a hátsó a szimpatikusabb. :)

A másik:

Korábban írtam, hogy problémás a HDD-m, ami valószínűleg abból adódott, hogy a korábban uTorrenttel letöltött cuccaimat próbáltam átrakni, aztán volt egy kis keveredés, amikor átpakoltam a fájlokat, a Transmissionnal megkezdett letöltéshez, na ekkor volt ez a kerregő hang. Szerencsétlen HDD-nek feladtam a leckét.Meg talán az sem volt túl jó ötlet, hogy a TM Remote GUI-t, meg a TM Remote Dolnetet egyszerre akartam használni :U , vajon melyik a jobb.

Egy HDD formázás és a TM újratelepítése helyre tette a dolgokat. Viszont most sem tudtam belépni a Remote GUI-val, addig amíg a setting.json-ban ki nem vettem a jelszókérést. Amivel korábban is problémám volt, és amit a cimbi így oldott meg.

Így megy minden szépen, de továbbra is idegesít, hogy miért nem sikerült jelszóval belépni a Remote GUI-ba.

Lehet, hogy valamit megint elbaltáztam? Így most utoljára azért megkérdezem, hogy a Remote GUI-ba beírandó felhasználónév/jelszó az azonos, az ide beírandó felhasználónév/jelszóval?

Mondjuk én az összes létező verziót kipróbáltam, ami szóba jöhetett, de még sem sikerült. :(

[ Szerkesztve ]

"Aki hülye, haljon meg" Moldova Gy.

(#425) Anonymus23 válasza Wendelke (#424) üzenetére


Anonymus23
veterán

Zamery is biztosan válaszol majd, de ha jól tudom nem mindegy, hogy melyik USB-be dugjuk a TM-es pendrive-t (nekem ez jött le a telepítési útmutatóból), azaz elvileg előre kell, mondjuk nekem is jobban tetszene ha hátul is lehetne :D, mert nemsoká költözik az eszköz tőlem, és ahova megy, ott eléggé kilóg...

A másik, hogy két különböző jelszavad van (ha csak te a TM telepítésénél nem adtad meg ugyanazt a jelszót, mint ami a Zyxel admin jelszava), a Zyxelhez a felhasználónév alapból az admin, az alapjelszóra nem emlékszem, de a TM-nél eleve root a felhasználónév, és ott is saját jelszót kellett beállítani.

De nemsoká megint próbálkozok, mert ismerőssel vetettem egy ilyen eszközt, neki a vállalkozásához kell biztonsági mentéshez, úgy hogy a napokban megint nekiugrok egy ilyen telepítéséhez, mondjuk ebben nem lesz torrent :D

;) - The Power of the Light Side

(#426) veze válasza Anonymus23 (#425) üzenetére


veze
őstag

szerintem sem megy hátulrol. csak az elsöböl bootol be
lehet kapni olyan pendriveokat amit ha bedugsz, annyi se áll ki belöle mint amit beledugtál.. csak olyan 8mm -ny áll ki belöle:)
én a corában láttam, igaz nem volt olcsó, 4 GB és 2800Ft

(#427) Anonymus23 válasza veze (#426) üzenetére


Anonymus23
veterán

Mostanság nem vettem pendrive-t, repi-ajándékképpen szoktam kapni ilyet, az elmúlt 1-1,5 évben kaptam 2db 2GB-ost, 1db 4 GB-ost, és 1db 8 GB-ost. Ezen felül is van még vagy 3-4 pendrive otthon, csak nem fogok még venni pluszban :DDD

;) - The Power of the Light Side

(#428) veze válasza Anonymus23 (#427) üzenetére


veze
őstag

megértem..
én nem kapok ilyesmiket és vettem . bár nem ilyet és nem ennyire drágán , amennyeivel olcsobb volt annyival áll hosszabban ki belöle, olyan 18 mm-re :)
egy normál hosszuságut egyszer már beletörtem egy asztal mellett , a fölldön álló gépbe a melohelyemen. elsodortam véletlen a lábammal :((

[ Szerkesztve ]

(#429) Wendelke válasza Anonymus23 (#425) üzenetére


Wendelke
senior tag

Hali!

Nos én a telepítést az első USB-n végeztem, majd mivel nem tetszett, hogy elöl van bent a pendrive, így hátra tettem. Nekem így működik. Azért írtam, hogy költői a kérdés, mert én arra gondoltam, hogy tök mindegy, hogy melyiket használom, legalább is úgy tűnik. Mondjuk ezért is kérdeztem Zamery-től, hiszen Ő van otthon ebben a témában.

A felhasználónév/jelszó párosításra visszatérve, én kipróbáltam a létező összes lehetőséget, az admin/1234-től kezdve, a root/(megváltoztatott saját jelszó)-n keresztül mindegyik lehetőséget, de nem jött össze. Az mondjuk lehet, hogy én vagyok a b@lfasz, és átsiklottam valamin, de akkor sem jött még össze a jelszóval belépés a TM Remote GUI-val, csak úgy, hogy belepiszkáltunk a setting.json beállításokba. Így nem kér jelszót a belépéshez.

[ Szerkesztve ]

"Aki hülye, haljon meg" Moldova Gy.

(#430) veze válasza Wendelke (#429) üzenetére


veze
őstag

ez jó ötlet:)
hogy utána hátra tetted.. ki fogom próbálni ( bár nekem USB hub van oda dugva de ugyis müködik benne több eszköz is)

(#431) HIJ válasza Wendelke (#429) üzenetére


HIJ
őstag

Én mindent a hátsóból végeztem el és megy szépen. Bár nekem az NSA320 van, de ez elvileg mindegy is...

(#432) Anonymus23 válasza Gakocsis (#419) üzenetére


Anonymus23
veterán

Nem tudom, hogy sikerült-e megoldani a NAS inicializálást (firmware+HDD format), de ma egy másik Xyxel-el is végigcsináltam az inicilaizálást. A Transmission telepítést nem, mert ez az eredeti célnak megfelelően lesz használva, de elsőre én is belefutottam megint a firmware problémákba miegymás, de összeszedve a korábbi infókat és az emlékezetemet, már azonnal működött, de leírom, hátha más is szív vele:
Adott egy gép W7 x64 SP1 rendszerrel, az első lépések menete a következő volt:

1., NAS összerakása (meglátásom szerint az ajánlott winchester lista közel sem teljes, szerintem a ma kapható alap SATA-s winyók bármlyike megfelel bele, én már próbáltam 500 GB-os és 1,5 TB-os lemezzel is, mindkettő tökéletesen működik, látja és kezeli a NAS)

2., Rákötés a hálózatra, routerben fix IP cím beállítása, router újraindítása ha szükséges a fix IP címhez

3., NAS Starter Utility (továbbiakban NASSU) telepítése a mellékelt CD-ről

4., A NASSU indítófájlán egy jobb klikk, utána "Tulajdonságok", majd a "Kompatibilitás" fülön be kell klikkelni a "Kompatibilitási üzemmódnál" a kis négyzetet és kiválasztani a "Windows Xp Service pack3"-t
Többnyire itt található meg az indító fájl:
x64-es rendszernél: C:\Program Files (x86)\ZyXEL\NSU
x86-os rendszernél: C:\Program Files\ZyXEL\NSU

5., Tűzfal lekapcsolása, ez ugyebár egyedi

6., A NASSU indítófájlán jobb klikk, majd "Futtatás rendszergazdaként"

7., Innentől kezdve a használati útmutató szerint kell eljárni, és a szükséges lépéseket megcsinálni.
Még talán annyi, hogy érdemes lehet letölteni a legfrissebb firmware-t, amit az egyszerűség kedvéért az alábbi mappába kell másolni:
C:\Program Files (x86)\ZyXEL\NSU\resource\
Azért érdemes ide másolni, mivel a NAS innen akarja alapból megkeresni a CD-ről átvett firmware-t és így nem kell az inicializálás közben keresgélni a mappoknál. Természetesen az ebbe a mappába való másoláshoz is rendszergazdai jogok szükségesek.

8., Ha a NAS-hoz kapott leírás alapján be lehet állítani a felhasználókat, jelszavakat stb.

9., Vissza lehet kapcsolni a tűzfalat, a NAS )alap)használatra kész, jöhetnek a beállítások finomítása, vagy a TM telepítése.

Kb. ennyi, remélem tudtam segíteni azoknak, akik szívnak az alap telepítéssel.

;) - The Power of the Light Side

(#433) Gakocsis válasza Anonymus23 (#432) üzenetére


Gakocsis
tag

köszönöm, hogy összefoglaltad. Amikor belefutottál a transfer problémába, mit csináltál? Resetelted a NSA-t a hátán, vagy csak kikapcsoltad?

A leírásod alapján megint nekifutok, bár hozzá kell tennem, hogy eddig mindíg így csináltam.. :-(

(#434) Anonymus23 válasza Gakocsis (#433) üzenetére


Anonymus23
veterán

Egyszer sem reseteltem, csak kikapcsoltam 1x, akkor amikor a routert is újraindítottam, mert ez kérte, hogy a fix IP címet csak akkor osztja ki véglegesen, ha van egy reboot, hát én áramtalanítottam mindent.
Pl a sematikus ábrán, ahol a hálózatot mutatja, ott pl piros volt a vezetékes hálózat és a NAS közötti rész, mégis megcsinálta a dolgokat.
Mondjuk most másodjára már eleve fix IP címmel és letiltott tűzfallal/víruskergetővel mentem neki, de első nekifutásra azonnal a 30%-nál kiakadt, és elkezdtem utánaolvasgatni, és akkor kattant be, hogy nem rendszergazdaként futtattam, de még így is a 30%-os invalid fimrware volt, akkor olvastam egy angol leírásban, hogy állítsam be a kompatibilitást, amikor ez mind együtt megvolt (Fix IP - Tűzfal ki - kompatibilitás - rendszergazdaként indítva), akkor már nem kellett újraindítani, és szépen felment rá a 4.20-as fimrware és be tudtam állítani a felhasználókat és a NAS hozzáférési jogokat.
Mondjuk a tűzfalnál a kivételek közzé tettem a Starter exe-jét, de hát ki volt kapcsolva a tűzfal, így ennek nem lehetett jelentősége.

Remélem neked is sikerül megoldani.

;) - The Power of the Light Side

(#435) Zamery válasza Anonymus23 (#432) üzenetére


Zamery
senior tag

Köszi szépen hogy összefoglaltad, egy pár embernek biztos nagy segítség lesz! :R

https://steamcommunity.com/id/zamery/

(#436) Gakocsis válasza Zamery (#435) üzenetére


Gakocsis
tag

Köszi a leírást. Sajnos így sem ment.. Viszont már dühített a dolog, és felhívtam a Zyxel magyarországi képviseletét.. Telefonon egy segítőkész munkatárssal beszélgttem, akivel hívásban végigcsináltunk mindent, úgy, hogy Ő is kibontott egy ugyanilyen NAS-t

Hát mit mondjak... neki addigra települt is a legfrissebb szoftverrel, amire nekem egyáltalán megtalálta az eszközt a hálózaton, FIX IP cím beállítása mellett...

Szóval nagyon gyorsan arra jutottunk, hogy a hiba nem bennem van. Jövő héten beugrok hozzájuk a graphisoft parkba, megézni, hogy mi lehet a baj...

Ezek után vagy ott csere, vagy garanciális ügyintézés.... de úgy tünik az én NSA210-esemben van a hiba.

Sajnos..

(#437) Zamery válasza Wendelke (#424) üzenetére


Zamery
senior tag

A leírásban az első USB szerepel, elméletileg csak innen engedi a telepítést, de még sosem próbáltam a hátsóból. Viszont telepítés után nekem is elindult, egy működő FFP-Stickkel leteszteltem és megy a Transmission! Tehát aki nem akarja hogy a pendrive kilógjon a NAS-ból, az nyugodtan átrakhatja a hátsó USB csatlakozóba telepítés után! Szóval köszi, legalább most már ezt is tudjuk! :R

Kettő teljesen különböző jelszó van a két belépéshez!! A NAS Web GUI belépőkódja alapesetben ez:

Felhasználónév: admin
Jelszó: 1234

A Transmission Web GUI belepőkódja ha mindent a leírásom alapján csináltál:

Felhasználónév: user
Jelszó: password

És hogy még jobban összekavarjalak az SSH belépéshez is kell egy belépőkód, ami alapból ez:

Felhasználónév: root
Jelszó: root

Ezeknek semmi közük nincs egymáshoz, egymástól függetlenek!

Itt egy kép a beállításokról:

settings.json

Ha neked a "password" helyett más van (egy hosszú karaktersor), az nem baj, a többi legyen ugyan ez!

[ Szerkesztve ]

https://steamcommunity.com/id/zamery/

(#438) Zamery


Zamery
senior tag

Van új NSA-210 beta firmware: NSA210_423AFD0b1p2.zip.

Aki esetleg tesztelni akar, mielőtt kijön a hivatalos verzió töltse le nyugodtan. Én felraktam, működik az FFP meg minden rendben, sok változást eddig nem tapasztaltam.

https://steamcommunity.com/id/zamery/

(#439) Anonymus23 válasza Zamery (#437) üzenetére


Anonymus23
veterán

Én is kipróbáltam az előbb, és megy a telepített USB stick a hátsóból is, lanon és weben keresztül is.
Most az a projekt van, hogy áttelepítem más helyre a cuccost.
Mi magának a Zyxelnek a portja? Ha dyndns-en keresztül akarom elérni, akkor melyik port az amelyik a Zyxel kezelőfelületé?

;) - The Power of the Light Side

(#440) veze válasza Anonymus23 (#439) üzenetére


veze
őstag

az amit beállitasz.
alapbol a 80-as, de szabadon azt adsz meg amit akarsz

(#441) Anonymus23 válasza veze (#440) üzenetére


Anonymus23
veterán

Kösz!
Időközben áttelepítettem egy másik helyre a NAS-t, ahol kicsit nagyobb a sávszél, és sikerült ott is minden beállítani, megy a hátsó USB-ből a TM is, illetve azt is sikerült megoldani, hogy 1 gombnyomásra a letöltött cuccost szépen átcsorgassa egy USB tárolóra ;)
Így minden olyan dolgot tud az eszköz, amiért is megvettem.
:)

;) - The Power of the Light Side

(#442) hamikike


hamikike
tag

Régen nem jártam erre, most jöttem rá van egy direkt topik.

Kérdéseim lennének, kerek segítséget:

1.
Zyxel NSA 210-en csinált-e valaki RAID1-et, ha igen van-e valami buktatója, illetve fontos-e hogy a két hdd azonos méretű legyen, ha nem azonos méretű, mi lesz a maradék üres kapacitással, használható?
Fontos-e hogy a két hdd azonos típusú legyen, fontos-e, hogy azonos legyen a fordulatszáma. Pl. samu 1TB 7200 rpm, samu 1,5 TB 5400 rpm, ugyanez samu 500 GB/5400 rpm és samu 1TB/7200 rpm.
Pl. két db 1TB-osból teljesen RAID-et csinál vagy szabályozható a kapacitás felhasználás, mondjuk azt mondom nekem csak 500 GB kell RAID-ben. Mi lesz a mindkettőn fenmaradó 500-500 GB-vel?
2.
A NAS automatikusan telepíteni akarja a legfrissebb legális fw-t, (4.20?) ki is próbáltam, de nem tudta megjeleníteni a download felületet, és a meghajtón minden magyar ékezetes betű helyett krikszkraksz jelent meg a windowsban. Ennek van különleges oka? De visszatettem a régit és ezzel megszünt, viszont nem tudom mi ujdonság van az újabban.
3.
Fentebb láttam magyarított belépési felületet, ez honnan érhető el? Érdekelnének a transmissionnal kapcsolatos ügyek, de túl hosszú átnézni a bejegyzéseket. Anno megpróbáltam feltenni a saját letöltője helyett másikat, de elakadtam mert sokat kellett macerálni és visszatértem a gyárihoz, de az kicsit korlátolt és nehézkes. Zamery beraknál néhány linket a bejegyzésekről, hogy célirányosan nézhessem át.

Egyenlőre ennyi.
Köszönöm

[ Szerkesztve ]

(#443) hamikike


hamikike
tag

Folytatnám mert lejárt az időm

Leginkább az zavart a transmissionban, hogy lefoglalta az első usb-t, mert az nekem foglalt volt külső hdd-re. Változott ez valamit azóta?

(#444) Anonymus23 válasza hamikike (#443) üzenetére


Anonymus23
veterán

2 hozzászólást kellett volna visszaolvasnod :P , a Transmission működik a hátsó USB-ből is.

Csak egy gyors kérdés még:
Kipróbáltam a TM működik a dyndns-en keresztül távoli eléréssel, minden OK.
Viszont ha a Zyxelbe akarok konkrétan belemenni, akkor pl tegnap este odaáig eljutottam, hogy kérte a felhasználónevet és jelszót, amikor ezt beírtam, akkor fél óráig csak malmozott, de nem csinált semmit. Ma reggel megint próbáltam a TM működik tökéletesen, de a Zyxelt meg már el sem tudom érni a dyndns-en keresztül...
Portforwardingot beállítottam pedig a 80-as portra, vagy valami más is használni akarja azt a portot, amit nem tudtam lecsekkolni, mert van vagy 6 gép a hálózaton. Tegyem rá egy másik portra a Zyxel-t? Azt vajon hol lehet benne beállítani?

[ Szerkesztve ]

;) - The Power of the Light Side

(#445) veze válasza Anonymus23 (#444) üzenetére


veze
őstag

én nem a 80-on használnám.. ( és nem is azon használom a sajatom)
más: nekem is volt ilyen hogy csak homokórázott nem akarta elérni a nas-t távolról
egy NAS restart megoldotta...

(#446) hamikike válasza Anonymus23 (#444) üzenetére


hamikike
tag

Azt olvastam, de nekem mind a két usb foglalt külső hdd-re

(#447) veze válasza hamikike (#446) üzenetére


veze
őstag

ha foglalt mindkét usb-d már, egy usb hub-al simán szaporithatod
nekem is így van. a hátsóba van dugva egy négyes és kezeli, müködnek a beledugott dolgok

[ Szerkesztve ]

(#448) Anonymus23 válasza hamikike (#446) üzenetére


Anonymus23
veterán

Hát te tudod, hogy mennyire van szükséged arra, hogy mindkettőben legyen egy külön vinyó, de a többieknél mintha azt olvastam volna, hogy van aki USB hubot használ, azzel meg megoldható akár több vinyó is. Mondjuk hátulra berakod a TM-es sticket, előre egy hubot, arra pedig rákötöd a vinyókat.
Szerintem így működnie kell.

Szerk:
hehe, látom veze már válaszolt.
Neked meg kösz az infót a porttal kapcsolatban, az volna a kérdésem, hogy tudnál-e porttartományt javasolni, amit biztos nem használ más progi.

[ Szerkesztve ]

;) - The Power of the Light Side

(#449) hamikike válasza Anonymus23 (#448) üzenetére


hamikike
tag

Köszönöm

Valójában pontosabban kellett volna fogalmaznom. Ezt a hubos megosztást ismerem. A külső hdd nagyobb méretű, de ha jól emlékszem rá, az ide dugott pendrv-t megformázza, viszont erre nem akarom használni a hdd-t, a pendrive viszont kis kapacitású. Több letöltésnél lehet, hogy kapacitás korlátba ütköznék, azaz nem lehetne magára hagyni, mert ha nincs hová tölteni, mi van? Vagy a célkönyvtár lehet a hdd-én is, akár a belsőn is?
Ezért érdekelt az, hogy ezt lehetne-e a belső hdd-re is telepíteni?
Más:
Most sokkal inkább izgat a RAID probléma (lásd fentebb 442-es hozzászólás, 1. pontja), mert van egy esata házam, és nem mindegy mit rakok bele és hogyan kezeli.
Ha tudtok erről valamit, írjatok.
De ugyanennek a hozzászólásnak van még a 2. és 3. pontja is, az is érdekelne.
Köszi

[ Szerkesztve ]

(#450) Anonymus23 válasza hamikike (#449) üzenetére


Anonymus23
veterán

RAID-ben nem tudok segíteni, de ha jól végigolvastad a leírást, és az alapján csináltad meg a TM pendrive-ra való telepítését, akkor a TM alapból a NAS belső winchesterére menti a letöltött cuccost, a VIDEO mappában, az ott létrehozott download mappába. Letöltést nem ment a pendrive-ra.

Többször is végigolvasva a kérdéseidet, csak arra kellett rájönnöm, hogy nem teljesen értem amit kérdezel. Válaszolok még amire tudok, hátha közte lesz az is amire szükséged van:

A NAS nem formázza meg az USB-be dugott egyik eszközt sem. Egyedül a belső vinyót formázza meg XFS-re, mert csak azt kezeli, de a külső lehet "kvázi" bármilyen (NTFS, EXT2, EXT3, FAT32, ReiserFS, XFS).
A pendrive csak a TM-t (és persze más programokat) tartalmazza, ha a leírás alapján telepítetted, akkor alapból a belső vinyóra menti az állományokat.
Szerintem ez a pendrive-os megoldás azért is sokkal jobb, mintha a Zyxelre agyába (esetleg moddolt firmware) tenné be az ember, mert ezzel nem módosítod magát az eszközt, emiatt nem lehet elrontani, ergo a garancia is megmarad. Mivel az egész működik USB hubbal, ez meg hab a tortán, mert így még USB helyet sem veszítesz. Én pl azért örültem, hogy felszabadult az első USB, mivel itt a copy gombbal szépen átteszi nekem a bedugott vinyóra a cuccost úgy, hogy nem kell számítógépet beindítani ehhez, hanem a z előre beállított mappát automatikusan másolja a megfelelő helyre.

;) - The Power of the Light Side

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.