Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#2001) FefeeX


FefeeX
veterán

Aki komolyan gondolja a dolgot, az úgyis megtalálja a témát :) Én is megtaláltam, pedig 320-am van :)

(#2002) ubid válasza FefeeX (#2001) üzenetére


ubid
őstag

oké!
Túltárgyalva már régen.

-.-

(#2003) szuszinho


szuszinho
őstag

Sziasztok!

310esem van. Létezik valamiféle beállítás, hogy a hdsentinel ki tudja olvasni a szükséges információkat?

(#2004) ubid válasza szuszinho (#2003) üzenetére


ubid
őstag

Van benne egy smart nevezetu cucc. Szerintem az erre tok jo

-.-

(#2005) pengemetal


pengemetal
aktív tag

Sziasztok! Új vagyok a témában: 310-sel kapcsolatban lenne egy kérdésem, beállítottam az időzítőt napi, esti kikapcsolásra, ilyenkor a ledek is kialszanak és teljesen kikapcsol vagy csak alvó módba kerül és minimális áramot fogyaszt+lekapcsolja vinyót? Köszi

"Nem a berúgás a cél, de útba esik"

(#2006) ubid


ubid
őstag

Hogyha lefagyott a NAS (vagy igazából nem tudom mi van vele, csak nem elérhető egyszerűen )

Akkor valahonnan erről értesülhetek távolról ?

-.-

(#2007) szuszinho válasza ubid (#2004) üzenetére


szuszinho
őstag

A sentinelben van igen, de nem olvassa ki a NAS-ból.

(#2008) FefeeX válasza szuszinho (#2007) üzenetére


FefeeX
veterán

a NAS is mutatja a S.M.A.R.T adatokat, az adminisztrációs felületen, még sentinelre sincs hozzá szükség...

(#2009) Bélaaaa


Bélaaaa
őstag

Az NSA310-nek itt a topikja: Link

[ Szerkesztve ]

Vasvellával nem lehet szí'vát asza'ni!

(#2010) FefeeX válasza Bélaaaa (#2009) üzenetére


FefeeX
veterán

ne haragudj, de kicsit már kezd fárasztani az állandó kapálózásod a közönségért... aki azt akarja megtalálja, aki nem annak segítünk itt is akár, nem kell 20hsz-enként beírni, mert az ember azt hiszi már-már, hogy mindezt pénzért csinálod :)

(#2011) BViktr válasza FefeeX (#2010) üzenetére


BViktr
tag

:C

(#2012) Bélaaaa válasza FefeeX (#2010) üzenetére


Bélaaaa
őstag

Megértettem Nagymester.

[ Szerkesztve ]

Vasvellával nem lehet szí'vát asza'ni!

(#2013) szabolcs.sz


szabolcs.sz
tag

Sziasztok!
Transmission gondom van. Korábban egy tplink 1043-on futtattam, gond nélkül, csak meghalt a külső merevlemez. Most egy qnap 119-en megy, de valamiért nem oszt vissza. csak a műszaki torrenttanya felé kapcsolódik, de nem látom hogy változna seed bónuszom, és úgy tűnik feltöltés egy fájlra csak addig van, amíg a letöltés is megy.

openwrt 1043 mögött van, ddns-el elérem. A remote gui működik mindenhonnan, és a tűzfalon a port forwardnál beállítottam a tools | transmission options menü network fülön található incoming port: 51413 értéket, hogy dobja át a qnap belső ip címére.
A "test port" gombra azt mondja "incoming port tested successfully" - nem tudom mi lehet a gond. Találkoztatok már ilyesmivel ?

(#2014) gumimaci1235


gumimaci1235
tag

Még mindíg a feltöltéssel szenvedek.

Miért csak max 6 torrentnél megy a feltöltés, és az is másodpercenként változik hogy melyiknél... De inkább csak 1-2 nél...
NSA 310 , linksys router
Másnál is csak ennyi torrentnél megy a visszatöltés?

[ Szerkesztve ]

(#2015) ubid


ubid
őstag

Valakinek sikerült már beállítani azt, hogy gmail-es címre küldje el bizonyos időközönként a napló eredményeit ?

-.-

(#2016) veze válasza ubid (#2015) üzenetére


veze
őstag

ugyanugy kell beállitani itt is mint bármilyen más levelezöben (én pl korábban használtam a The Bat levelezőt.., abban is így kellett)
nevezetesen: emil cimzettje a gmail címed
emil fealdója: bármilyen email cím lehet
email szerver: a szogáltatód SMTP szervere (ezt neked kell tudnod hogy mi)
én t-home kábelneteses vagyok, annak az, amit ott beirva látsz
SMTP autentikáció: ki kell pipalni és itt jön a csavar... bármilyen emailcimed beirhatsz küldőnek (és az jelenik meg feladóként) de akkor is kell egy azonsoitó ami alapján a szogáltatód be tudja azonositan szükség esetén pontosan hogy ki küldte az emailt...ezért azonositónak meg kell adni egy , a szolgáltatódnál az előfizetéseddel járó emailcímet, és annak jelszavát
kipipálod a beállítások után küldjön tesztmailt.. és lám 5 mp-en belül ott van
ez minden levelezö beállítására egyformán vonatkozik, nem csak a nas-éra
a mellette lévő másik fülön beállitod még hogy mely esetekben küldjön email riasztást és milyen gyakorisaggal küldjön jelentést
beállitas

[ Szerkesztve ]

(#2017) veze válasza ubid (#2015) üzenetére


veze
őstag

no.. sikerüllt, müködik?

(#2018) ubid válasza veze (#2017) üzenetére


ubid
őstag

Még nem jutottam haza azóta, hogy megtudjam az email címet meg a jelszót hozzá :)
De írok mindenképpen hogy működik-e.

Egy újabb kérdés :)
Valahogyan a transmission GUI rábírható, hogy távolról működjön ?

próbálkoztam a dyndns címet beírni hostnak de nem veszti a lapot.

Error: Other winsock error 10109

-.-

(#2019) nandris válasza ubid (#2018) üzenetére


nandris
aktív tag

A transmission remote gui program tuti működik távolról is, mert én is így használom. Nekem nem változik az ip címem, úgyhogy azt adom meg a kapcsolatnál, portnak 9091 +felhasználói név, és jelszó. Most nézem, a transmission remote program is tudja a távoli elérést, sőt nekem telefonon is elérhető a transmission.

(#2020) veze válasza ubid (#2018) üzenetére


veze
őstag

routerben adj neki egy port átirányitást
zyxel ip és port: 9091aztan dyndns host:9091
a jelszót meg beirod amikor kéri

(#2021) ubid válasza nandris (#2019) üzenetére


ubid
őstag

csak elírtam a címet :) a .info-t kifelejtettem állandóan :)
működik is :)

-.-

(#2022) ubid


ubid
őstag

Egyébként van értelme (haszna) egy havi egyszeri NAS újraindításnak ?
Láttam rá lehetőséget beállításoknál, ezért kérdezem.

-.-

(#2023) pacman789


pacman789
aktív tag

Sziasztok!

Olyan kérdésem lenne, hogy a ZYXEL NSA-310 nas + transmission torrent kliens mennyi torrentet bír aktívan tartani? Annyira nem lényeg, hogy menjen a feltöltés mivel szar a netem illetve a nagy N betűs torrent oldalon már a seed idő számít. Azaz fusson a torrent.
Nekem általában 20-40torrent aktív egyszerre ezt bírja? Meg aki ilyet használ mi az a maximum amit még bír?
Hálózaton keresztül lehet 2-3 megával másolni?

Előre is köszi!

Üdv.:
pacman789

(#2024) FefeeX válasza pacman789 (#2023) üzenetére


FefeeX
veterán

Nekem 320-am van. Hálózaton belül 20-30 megát tud, terheléstől függően...
************* által futtatott torrentek (27)
Persze csak sorozatok, az is csak a jogtiszta ;)

Innen munkahelyről nézem, amúgy az előbb töröltem vagy 10 másik aktívat, tehát szerintem a 40 lazán megy, sőt, nem gondoltam hogy ez ennyi, mert egy oldallal több szokott lenni, szóval bír az 70et is ebből következtetve, soha nem néztem mennyi az annyi, de nem is volt gond vele (csak mikor a UPC küldött felszóllítást a fair use policy-re hivatkozva, azóta levettem az upload sebességet 200kB-ról 50-re...)

(#2025) pacman789 válasza FefeeX (#2024) üzenetére


pacman789
aktív tag

:D nekem is upc volt 2 évig 1x korlátozták be a netem, de akkor havi átlag 1,5tb volt:D

Köszi a választ akkor szerintem be is ruházok egybe:)

Sőt rosszul is fogalmaztam nem is aktívnak kell lennie, mert akkor ugye vagy le vagy fel tölt, hanem csak a tarcker felé küldeni, hogy seedben van.

[ Szerkesztve ]

(#2026) FefeeX válasza pacman789 (#2025) üzenetére


FefeeX
veterán

nekem a feltöltésem lépte át folyamatosan a 300 gigát (ami a teljes adatforgalmi korlátra van megadva), de már nem tudom hogy korlátozni, mit adjak meg feltöltésnek? 10 kilobitet? :N

(#2027) Kami11 válasza pacman789 (#2023) üzenetére


Kami11
őstag

Nálam jelenleg 190 torrentet futtat minden gond nélkül, és nem tudom hol van a vége.

A cukrász a selejtet habbal takarja be, a kőműves habarccsal, az orvos meg földdel.

(#2028) gumimaci1235 válasza Kami11 (#2027) üzenetére


gumimaci1235
tag

és feltöltésknél egy időben hány torrentről megy a feltöltés?

(#2029) Kami11 válasza gumimaci1235 (#2028) üzenetére


Kami11
őstag

Változó, 200 szál van engedélyezve, torrentenként 13. Hamarabb fogy el a sávszélem (adsl), minthogy sokat tudjon seedelni egyszerre.

A cukrász a selejtet habbal takarja be, a kőműves habarccsal, az orvos meg földdel.

(#2030) pacman789 válasza Kami11 (#2027) üzenetére


pacman789
aktív tag

Köszi:) És neked 310-es vagy 320-as van? Mert ugye utóbbiban 2x akkora a memória. (256/512)

(#2031) Kami11 válasza pacman789 (#2030) üzenetére


Kami11
őstag

310-es.

A cukrász a selejtet habbal takarja be, a kőműves habarccsal, az orvos meg földdel.

(#2032) e-zoli


e-zoli
tag

Lehetséges valami normálisabb ftp letöltő programot telepíteni erre nas-ra?
A gyárival csak fájlokat tudok letölteni ftp-n keresztül, könyvtárakat nem,
Van erre valami megoldás?

(#2033) csocsika1700 válasza Kami11 (#2027) üzenetére


csocsika1700
tag

heló! én már nyomtam 260 torrentel is :C , az is ment szépen,de most valami bibi van a gépemmel, mert ftp használatkor ha pl 10gb et áthúzok, akkor fagy... :W

(#2034) csocsika1700 válasza e-zoli (#2032) üzenetére


csocsika1700
tag

a nasra nem hiszem,de a total commanderben a ctrl+f gomb benyomsásával be lehet állítani ugy hogy ott legyenek a nas fájljai.
:B

[ Szerkesztve ]

(#2035) e-zoli válasza csocsika1700 (#2034) üzenetére


e-zoli
tag

Gép nélkül szeretnék a nas-sal letölteni ftp-ről, de ez csak fájlonként lehetséges.

(#2036) pacman789


pacman789
aktív tag

Sziasztok!

Itt is felteszem a kérdést:) Elvileg első csatlakozásnál a routeren nem kell beállítani semmit se ugye?
310esem van, rádugom routerre ipt kap belső hálózatról látom is, de netet nem kap (pl amikor rámegyek, hogy friss fw keresése felugrik az ablak és ki is lép, majd N/A jelenik meg az utolsó frissítés keresésénél)
Mert ugye elöszőr meg kell formázni a vinyót benne azzal a progival ami adtak, de ott először a net kapcsolatot ellenőrzi és itt meg is áll mivel nincs:S

ui.: a router t-homos pirelli

Ez mitől lehet?

Előre is köszi a segítséget!

Üdv.:
pac

[ Szerkesztve ]

(#2037) csocsika1700 válasza pacman789 (#2036) üzenetére


csocsika1700
tag

Szia.
Én ugy kezdtem hogy fix ip-t irtam a nasnak aztán a progival amit mellékeltek megformáztam,nevet adtam neki stb.De ahogy a program akarja ugy kell,szépen beálligatod a dolgokat, és szépen mennie kell Azt hogy a fw keresésnél miért iraj az NA-t gőzöm nincs :(
Milyen verziód van fw-ból?

[ Szerkesztve ]

(#2038) pacman789 válasza csocsika1700 (#2037) üzenetére


pacman789
aktív tag

Köszi közben megoldódott, átmentem ismerőshöz ott rádugtam routerre rögtön ment minden, majd hazahoztam újra rá ugyan oda és itthon is jó:S érthetetlen, hogy miért..

Olyan kérdésem lenne, hogy 4.5-ös fw-el(nsa 310-es) is fel lehet tenni az ffp+ Transmission-t? mert addig eljutok, hogy pendrive formáz rámásol a cucc újraindít, majd Puttynál eldon connen refused.:S

Ez alapján próbálom: [link]

Előre is köszi:)

(#2039) #79335424


#79335424
törölt tag

Sziasztok!
Van egy 210 -esem, és most már egy 310 -esem is. Mindkettőben 2Terra. A 310 -es üres, csak a NAS megformázta. Szerintetek hogy tudnám a leghatékonyabban átköltöztetni a 210 tartalmát a 310 -be? Vinyócsere nem megy, és hálózaton sztem megőszülnék. Van USB és e-SATA portos, külső HDD házam, és linuxos ötlet is jöhet. Köszönöm!

[ Szerkesztve ]

(#2040) BViktr válasza #79335424 (#2039) üzenetére


BViktr
tag

Hello.
Ha e-sata-n látja a 210-es winyóját akkor a copy/sync buttonnal a legegyszerűbb. (Be lehet állítani az admin oldalon, hogy honnan hova másoljon)
Szerintem.

(#2041) #79335424 válasza BViktr (#2040) üzenetére


#79335424
törölt tag

Azt nem hinném, hogy a 310 -es, eSATA -n tudná olvasni az XFS -t. Esetleg fordítva. Ha jól tudom, a 310 EXT3 -at használ. Azt tudja írni eSATA -n a 210? Ha jól értem, akkor 210 -en, adminban be kéne állítani, hogy copy -gombra a belső video mappa tartalmát másolja a külső tár video mappájába. Ilyet lehet egyáltalán?

[ Szerkesztve ]

(#2042) #79335424


#79335424
törölt tag

Közben eszembe jutott a megoldás. Remélem, működik. A 310 -en létrehozom a mappaszerkezetet ( megosztásokat ), aztán mindkét vinyó ki. Az egyiket a külső házba rakom, a másikat meg a mobil rack -be és mehet a másolás.

[ Szerkesztve ]

(#2043) veze válasza #79335424 (#2041) üzenetére


veze
őstag

ha az xfs fájlrendszert támogatja a 310, akkor esatan is fogja látni és támogatni!
az E sata tulajdonképp a sata vezérlőjének második csatlakozása ami nem a házon belül van ( mivel egy lemezes) hanem ki van vezetve..de teljesen ugyanolyan értékü mint a belső

(#2044) #79335424 válasza veze (#2043) üzenetére


#79335424
törölt tag

Mint írtam, pont abban kételkedek, hogy támogatja. A többi világos. Azt tartom valószínűbbnek, hogy a 210 látja a 310 EXT3 fájlrendszerét, ha a vinyót rákötöm eSATA -n. Viszont PC -vel, 2 SATA között gyorsabb és egyszerűbb a másolás.

(#2045) veze válasza #79335424 (#2044) üzenetére


veze
őstag

Ezt neked kell tudni hogy a 310 mit támogat. Én kétlem hogy ne támogatná..
a 210 biztos támogatja az xfs-t és az ext3-at is ( eSatan is)
Pc-n valóban egyszerűbb lehet, de rá fogsz jönni hogy mégsem biztos.
az XFS kezelését a windows nagyvonalúan mellőzi.
ha linuxal probalkozol , abbol sem mindegyik viszi csont nélkül
az Ubuntu pl nem, bár alkalmassá lehet tenni rá (erről a korábbi hozzászólásokban találsz bejegyzést a részemtől, hogyan lehet)
van egy másik lehetőség (puppy linux) az nem sokat problémázik, viszi simán. letöltöd kiirod , bootolod a lemezről és ha minden jol megy , örül... :C

[ Szerkesztve ]

(#2046) #79335424 válasza veze (#2045) üzenetére


#79335424
törölt tag

Köszi! Képben vagyok vele. A Puppy -t anno én ajánlottam. ;)

(#2047) k.daniel91


k.daniel91
tag

Sziasztok,
Újra akartam telepíteni a Transmission-t és néztem a szokásos Logout cikket, viszont amikor ott tartok, hogy feltelepítettem a Transmission-t és be kellene ezt "cd /ffp/start
transmission-daemon -f -g /ffp/tm/.transmission-daemon -w /i-data/md0/video/download/" írnom valamiért nem akar továbblépni...várok várok elkezd dolgozni, hibát ugyan nem ír ki, de tovább se lép nagyon.
Én valahogy ezt a transmission-daemon -f -g /ffp/tm/...-t keveslem, úgy emlékszem hogy volt ez tovább is írva úgye a -t,-v stb..-re is, csak nekem egyszerűen idáig jeleníti meg a Logout.

(#2048) ubid


ubid
őstag

Sziasztok!
Ez a net korlátozás hogy van ?
Maximum 300 GB ot lehet (le/fel) tölteni ? Utána mi történik ?:)

Van valami program amivel az adatforgalmat pontosan tudom mérni ? naplózni ?

-.-

(#2049) pacman789


pacman789
aktív tag

Sziasztok!

Feltelepítettem mindent amit csak kellett:) Próbálok belépni és ezt dobja ki:

Hol tudom megnézni, hogy jól felment e a transmission?

Mi lehet a hiba forrása?
Előre is köszi:)

[ Szerkesztve ]

(#2050) pacman789 válasza pacman789 (#2049) üzenetére


pacman789
aktív tag

megoldva:) csak a whitelistet kellett módosítani:)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.