Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#551) csozsi válasza Zamery (#550) üzenetére


csozsi
tag

Az került fel, amire a linked mutatott még tegnapelőtt. :D
A jelszó, a fhnév, és az ip-cím arra van állítva, amire nekem van szükségem, és mint írtam, elvileg ugyanaz van mindkét usb-kulcson, de ezek szerint mégsem. Mindkettőt a múlt héten telepítettem, torrentadatokat átmentettem, de a 403-as hibánál elakadtam.

''Ha már minden kisérleted csődöt mond, olvasd el a használati utasítást'' (Murphy)

(#552) veze válasza csozsi (#551) üzenetére


veze
őstag

Én is a 2.22 verziót használom, azzal semmi gond nincs nálam
ha letöltöd a 2.22 verziot tm-ből a vinyódra, akkor onnan is felteheted, és mindegy hogy az épp aktuális link hova milyen verzióra mutat.
a letöltött csomagot pl total commanderrel bemásolod az admin könyvtárba utána puttyal belépsz rootként SSH, elinditod az MC-t és az előzőleg átmásolt fájt berakod az ffpstick pkg könyvtárba. Utána a telepítést már ugyanugy folytathatod ahogy le van írva, hisz a csomag ott van ahol lenni kell ( meg ahova letöltené az aktuális link)
ugyanígy bármilyen más csomagot oda lehet tenni és telepiteni onnan

(#553) csozsi válasza csozsi (#551) üzenetére


csozsi
tag

Még egy kérdés. A stick tartalmát másolni/klónozni tudom-e valamilyen módon, mert hagyományos pc-n nem engedi, viszont a stickről futó mc-vel pár dolog másolható. Azzal sem hagy mindent.

''Ha már minden kisérleted csődöt mond, olvasd el a használati utasítást'' (Murphy)

(#554) veze válasza csozsi (#553) üzenetére


veze
őstag

tudod klonozni de ne másolgatással csináld vannak erre való programok
én pl acronis-al csinálok mentést róla és aztan bármilyen pendrive-ra visszaírhatom.

(#555) csozsi válasza veze (#554) üzenetére


csozsi
tag

Az acronisom valamiért nem látja a kisebbik pendriveot, annak win98 alá is kellett valami segédprogi.
Közben megtaláltam a hibá(ma)t.

Ha megnyitjuk az .sh scriptet
akkor az elején a /transmission_home/ sort kell megváltoztatni, hogy a
beállításoknak megfelelő legyen:

vi /ffp/start/transmission.sh
TRANSMISSION_HOME=/mnt/HD_02/.transmission-daemon helyett
TRANSMISSION_HOME=/ffp/tm/.transmission-daemon

Ezt hagytam ki a nagy sietségben, és ahová az elérési út mutatott, az biz az az alapállapotot (127.0.0.1) hívta meg. Ekkor én hiába küzdök az általam beállított értékekkel. :W

''Ha már minden kisérleted csődöt mond, olvasd el a használati utasítást'' (Murphy)

(#556) veze válasza csozsi (#555) üzenetére


veze
őstag

nem tudom mi lehet az oka hogy nem látja.. én az elsö mentést egy 512 MB pendriverol csinaltam vele, az se mai darab.. de felismerte..lehet meg kéne nézni easus todo backup -al hátha ez...

(#557) feco93


feco93
tag

Sziasztok

Néztem a ZyXel honlapját és látom hogy a oly szeretet Nsa 210-hez ki jött valami javítás mert megjelent a 4.23(AFD0)C0.

Link

Üdv: Fecó

[ Szerkesztve ]

(#558) veze válasza feco93 (#557) üzenetére


veze
őstag

az enyémhez nem kell javítás mert pont úgy működik ahogyan azt szeretném:)

(#559) Zamery válasza feco93 (#557) üzenetére


Zamery
senior tag

:C Nagyszerű! Ki is teszem az oldalra!

https://steamcommunity.com/id/zamery/

(#560) danjeee válasza feco93 (#557) üzenetére


danjeee
csendes tag

Srácok van valahol valami info mit javítottak az új fw-ben?Végulis csak 1 dologgal kezdenék valamit,az a LANon vagy USB-n másolás,mert az tetu lassú.
Transmission nálam nagyon jól muzsikál már 2 hónapja,semmi fagyás vagy bug.
Ugye az fw frissítéssel úja kell telepíteni a trans-t is ugye,vagy USBrol megy minden,és simán frissíthetem az fw,megy minden tovább?

Asus My601,Gloofisch 500, HTC -Vox-TD2-HD2-Wildfire-One S, SGS3, Huawei P6

(#561) veze válasza danjeee (#560) üzenetére


veze
őstag

simán frissítheted nem fogja érinteni az USB-t és a tm-et.
én nem tetetm fel mert így is minden jól müködik most amire szükségem van.. a lan sebességet meg nem hinném hogy ez befolyásolhatná számottevően, ahhoz a vason kéne javítani..(ugye proci...és ram..)

(#562) danjeee válasza veze (#561) üzenetére


danjeee
csendes tag

Koszi a gyors választ,akkor lehet majd frissítek.Az elozo frissítés amit aztán le is vettek,nekem a kulso USB-s HDD-n okozott gondokat a DLNA nem tallózta be,de utána le is vették a zyxel site-járól.
Egyébként a Transmissionnál van valami torrent korlát, már 81 seed felett járok, és nincs gubanc.

Asus My601,Gloofisch 500, HTC -Vox-TD2-HD2-Wildfire-One S, SGS3, Huawei P6

(#563) Cobold07


Cobold07
csendes tag

Sziasztok!

Valaki segítsen már mert van egy wd liveom és nem tudok belépni vele a nasba. Megjelenik mint meghajtó viszont de a "könyvtár üres" üzenet jelenik meg.
Hálózati név a pcnél a nasnál és a livenál mshome.
Pcvel megy rendesen látom a mappákat a nsaon.
Mit kellene beállítani, hogy jó legyen?

Másik kérdésem, próbált már valaki webkamerát rákötni a nasra és működött?

Köszönöm

[ Szerkesztve ]

(#564) veze válasza danjeee (#562) üzenetére


veze
őstag

én még nem bírtam kimeríteni ezt a korlátot..
most 182 seed megy és szépen teszi a dolgát:)

(#565) danjeee


danjeee
csendes tag

Frissítettem a 4.23-ra egylore muxik minden rendben!

Asus My601,Gloofisch 500, HTC -Vox-TD2-HD2-Wildfire-One S, SGS3, Huawei P6

(#566) danjeee válasza danjeee (#565) üzenetére


danjeee
csendes tag

Sot azt hiszem megoldódott a Total Commanderben ha másolok kulso USB-s HDD-re hiba ,a TC már szt mutatta régen átment,de igazából még fél óráig vánszorgott az anyag,és csak HDD led villogása alapján lehett megmondani,vagy a Zyxel filekezelojáben a fileméret ellenorzésével lehetett bizonyos az ember fia,hogy az egész anyag tényleg átment.A gyorsaság nem hinném hogy javult,de legalább a valós másolási %-ot mutatja.

Asus My601,Gloofisch 500, HTC -Vox-TD2-HD2-Wildfire-One S, SGS3, Huawei P6

(#567) kovecses


kovecses
aktív tag

[ZyXEL NSA221 elnémítva]

[ Szerkesztve ]

(#568) HIJ


HIJ
őstag

Fene egye meg! Felraktam az új FW -t az nsa320 -ra és ezzel is azt csinálja, mint ez előzővel ami le is került az oldalról. Frissítés után minden ok, viszont ha utána valamikor nyomok egy restartot, akkor nem indítja el az FFP -t. Se telnet, se SSH, se Transmission. Ha vissza rakom a régit, akkor elindul minden szépen és folytatódik minden letöltésem... Erre kéne vmit találnom, mert az új FW -vel viszont a sebesség jobb kicsivel.

(#569) takira


takira
csendes tag

Akadt egy problémám.

Ha a rpc-whitelist -be az IP címet beírom akkor nem lehet elérni a webes felületét a transmissionnak és a remote sem csatlakozik rá. Viszont ha *.*.*-n hagyom akkor minden oké. Mit csinálhattam rosszul? Minden beállítás a leírtak szerint van.

(#570) dmc


dmc
aktív tag

Sziasztok!

Sikerült feltelepítenem a TM met csak van egy kis gondom ezt irja ki a torrent klies:
No space left on device .
Ez mitöl lehet?
A merevlemez 2 TB os
Nem lehet hogy az a gond hogy a pendrájv 256 mb os?

(#571) takira válasza dmc (#570) üzenetére


takira
csendes tag

Én is ekkora pendrive-t használok és jó.

(#572) dmc


dmc
aktív tag

akkor sajna most nem nyugtattál meg :D

(#573) dmc


dmc
aktív tag

Én ezt nem értem!
Egyszer sikerült megcsinálnom csak valami bibi volt és gondoltam itt a 4 nap alatt ujra rakom a TM met.
Most már telneten se tudok belépni.Nem reagál semmire se.
Fat 32 be van formázva a fájlok rajt vannak és nem érem el telneten :(
Valaki tudna nekem segíteni újból?
Egyszer már volt ilyennel gondom akkor Zamery kolléga oldotta meg a gondomat.Csak őt meg nem érem sajna:(

a válaszokat és a segítséget előre is köszönöm !!

dmc

(#574) veze válasza dmc (#573) üzenetére


veze
őstag

probald FAT16-ra formázni és arra tedd a fájlokat nekem csak így működött mindig, bár elvileg fat 32 vel is kéne
de nekem csak akkor engedett belépni telnet ha fat16 volt..

(#575) dmc válasza veze (#574) üzenetére


dmc
aktív tag

már megtörtént.az se segített sajna.sehogy se tudom elérni

(#576) veze válasza dmc (#575) üzenetére


veze
őstag

a zyxel fix ip cím stb gondolom jol vannak megadva?..

(#577) dmc válasza veze (#576) üzenetére


dmc
aktív tag

egyszer már volt rajt csak most vinyot és pendrájvot is cseréltem mert amiról futott az nem az én penem volt és nem tudom visszatenni rá.
tehát minden maradt a régi ( fix ip ,stb )

(#578) dmc


dmc
aktív tag

Sikerült!!!
Mindenkinek köszönöm aki megpróbált segíteni!!
Nem tudom hogy történt hogy sikerült :D De egész napom ráment :D

(#579) veze válasza dmc (#578) üzenetére


veze
őstag

valami ilyen is rémlik (olvastam valahol) hogyha elcseszi az ember a belépést, akkor fél orat várni kell a belépéssel mert blokkol...

(#580) Zamery válasza dmc (#573) üzenetére


Zamery
senior tag

Hello!

Olvastam az üzeneted, de elutaztunk, és nem volt net, most értem haza!

https://steamcommunity.com/id/zamery/

(#581) dmc válasza Zamery (#580) üzenetére


dmc
aktív tag

semmi gond!!
Addig addig csesztettem míg sikerült ha nem sikerült volna akkor zaklattalak volna!
azért köszönöm szépen!!

(#582) csuki00


csuki00
tag

Sziasztok!

Megcsináltam működik, remek kis leírás köszönöm.
Van valami kényelmesebb módja a torrent hozzáadásának?
Pl én csak megnyissam a torrent fájlt és már induljon is a torrent?

előre is köszönöm

(#583) Zamery válasza csuki00 (#582) üzenetére


Zamery
senior tag

Van, persze! Ha letöltöd valamelyik Remote GUI-t, akkor telepítésnél rákérdez, hogy akarod-e társítani vele a .torrent fájlokat. Ha leokézod, akkor akkor a .torrent fájl megnyitásánál hozzáadja a letöltéshez! Én ezt használom: [link].

https://steamcommunity.com/id/zamery/

(#584) csuki00 válasza Zamery (#583) üzenetére


csuki00
tag

Köszi így már mindjárt más.

Lehet valami problémám, ha root felhasználóval fut a transmission?

Valamit jó e az ha kifelé nyitott a rendszer? Van e valami féle veszélye?

[ Szerkesztve ]

(#585) Zamery válasza csuki00 (#584) üzenetére


Zamery
senior tag

Nekem is úgy megy, eddig még nem volt gond! Kifelé csak akkor nyitott a rendszer, ha beállítod, hogy az internet felől is el lehessen érni.

https://steamcommunity.com/id/zamery/

(#586) Wendelke válasza danjeee (#565) üzenetére


Wendelke
senior tag

"Frissítettem a 4.23-ra egylore muxik minden rendben!"

Nekem is feldobta ma a Zyxel, hogy akarok-e frissíteni.

Magyar a menüje? Úgy megszoktam már. :)

"Aki hülye, haljon meg" Moldova Gy.

(#587) boba6


boba6
aktív tag

köszi a szép munkát, NSA310-re felvarázsolva a segítségével :R
(bár hiába állítom át a jelszó/felhasználónevet a settings.json-ban nekem nem áll át)

... "Have you tried turning it off and on again?" .... "Is it definitely plugged in?" ... • • • • • • • • • • • • ha nem kapsz választ 24 órán belül, emlékeztess!

(#588) Zamery válasza boba6 (#587) üzenetére


Zamery
senior tag

Szerintem nem állítod le a transmission-t, akkor nem menti el az új settings.json-t!

Mielőtt szerkesztenéd ki kell adni ezt a parancsot:

/ffp/start/transmission.sh stop

És utána szerkeszteni a .json fájlt a vi-vel! Ha végeztél a szerkesztéssel, akkor meg el kell indítani:

/ffp/start/transmission.sh start

https://steamcommunity.com/id/zamery/

(#589) boba6 válasza Zamery (#588) üzenetére


boba6
aktív tag

jogos :R
már csak a download mappába nincs jogosultságom könyvtárat létrehozni (meglévő állományok seedelése) pedig átírtam a 18-at 0-ra

... "Have you tried turning it off and on again?" .... "Is it definitely plugged in?" ... • • • • • • • • • • • • ha nem kapsz választ 24 órán belül, emlékeztess!

(#590) Zamery válasza boba6 (#589) üzenetére


Zamery
senior tag

Erre is volt már precedens, meg is kerestem neked: [link].

https://steamcommunity.com/id/zamery/

(#591) danjeee válasza Wendelke (#586) üzenetére


danjeee
csendes tag

Nekem is feldobta ma a Zyxel, hogy akarok-e frissíteni.
Magyar a menüje? Úgy megszoktam már.

Bocsi hogy csak most válaszolok,természetesen multilanguage,tehát magyar is!Azóta is prímán muxik!

[ Szerkesztve ]

Asus My601,Gloofisch 500, HTC -Vox-TD2-HD2-Wildfire-One S, SGS3, Huawei P6

(#592) csozsi


csozsi
tag

Nem pont a Transmission, de a Zyxel (nsa221) okozza az újabb gondomat. Adott mellé egy Zyxel nbg4615-ös router.
A torrentek a megfelelő sebességgel töltődnek le a nasra, de amikor át akarom másolni bármely itthon fellehető vezetékes, vagy vezeték nélküli gépre kiírás céljából, az valami katasztrófa. Akár órákat is igénybe vesz egy-egy iso file másolása.
Míg a gépek között ugyanezen iso másolása 1-2 percet vesz igénybe a gigabites hálózaton.
Mi lehet az oka?

''Ha már minden kisérleted csődöt mond, olvasd el a használati utasítást'' (Murphy)

(#593) Wendelke válasza danjeee (#591) üzenetére


Wendelke
senior tag

Hali!

"Bocsi hogy csak most válaszolok,természetesen multilanguage,tehát magyar is!Azóta is prímán muxik!"

Semmi problem, nem volt égető a dolog, de mint írtam, inkább a magyar nyelvű legyen a menü, ha van rá lehetőség. :)

Köszi!

"Aki hülye, haljon meg" Moldova Gy.

(#594) feco93


feco93
tag

Sziasztok

Nekem már majdnem egy hónapja fenn van az új fw. Azóta is tökéletesen működik. Természetesen magyar a menüje. S még annyit tennék hozzá hogy nekem a Transmission úgy működöt idáig hogy nem indult el úgy hetente és akkor újra kellet rakni a pendrivert (4.21 fw volt fenn). Azóta mióta új fw van tökéletesen működik s már frissíttettem is a Transmissiont és még mindig tökéletesen működik.

[ Szerkesztve ]

(#595) danjeee


danjeee
csendes tag

Srácok!
Nagyon elégedett vagyok az NSA-210-el,már kb 1 éve muxik probléma nélkul egy belso 750GBSamu Green Power,és egy kulso Samsung 1TB aktív USB-s HDDvel.
A Transmission amióta felraktam 2-3hónapja, tokéletesen végzi a dolgát,a NAS-t nem állítottam le azóta, megy folyamatosan.Most elgondolkodtam a kicsit erosebb változatán az NSA-320-on,proci 1,2Ghz,Ram 512MB ,2x3,5"HDD Slot , azért elkelne ,és mivel szerintem az is csak 10 torrentet kezel,szuper lenne a Transmission arra is.Tud majd valaki segíteni a telepítésben,mert gondolom azért kellene valamit változtatni a telepítés folyamatában.
Esetleg van valakinek konkrét tapasztalata a 2 berendezéssel? Az NSA-230 állítólag nagyon popec kis gép lett,remélem a 320 is van olyan jó dupla Ram-al.

Asus My601,Gloofisch 500, HTC -Vox-TD2-HD2-Wildfire-One S, SGS3, Huawei P6

(#596) danjeee válasza danjeee (#595) üzenetére


danjeee
csendes tag

Még egy elég hulye dolog jutott eszembe.
Fogom a 210-ben mukodo USB-t,és beszúrom a 320-ba,illetve minden beállítás IP,HHD-n levo konyvtárak pontosan úgy lennének mint a 210-en,akkor menne rogton a 320-on is a Transmission,vagy ez eleve halott otlet?Azt mondtátok mindent az USB kulcson tárol a Transmission,és fw frissítéskor sem tortént hiba.
hm?

Asus My601,Gloofisch 500, HTC -Vox-TD2-HD2-Wildfire-One S, SGS3, Huawei P6

(#597) HIJ


HIJ
őstag

Én most váltottam NSA320 -ról Synology DS211j -re. Van egy markáns árbeli különbség, de azt kell mondjam hogy megéri. Érdekes hogy a 320 a maga 1,2 Ghz CPU és 512 RAM -jával csak ilyen 25-30 Mbites sebességre képes. A Synology meg szintén 1,2 es CPU de 128 Mb rammal képes 45-50 -re. Nemtudom mi befolyásolja ezt, de nekem a végeredmény számít: egy dinamikus fájlkezelés. E mellé még a szoftveres felépítése is sokkal jobban tetszik mint a Zyxel -é. Sajnálom, de nekem nem jött be a cucc.

(#598) Anonymus23 válasza danjeee (#596) üzenetére


Anonymus23
veterán

Nem vagyok benne 100% biztos, de mintha mások már írták volna, hogy 320-assal is működik a leírás.
Én abszolút elképzelhetőnek tartom, hogy ha átmásolod a vinyót a jelenlegi könyvtárszerkezetnek (már ami a torrentet érinti) megfelelően az újra, akkor egy egyszerű USB átrakással működni fog, maximum újra csekkolja az adatokat, mert esetleg a vinyó azonosítója nem ugyanaz lesz.
A firmware frissítés nem érinti a vinyót, én pl távolról interneten keresztül frissítettem a firmware-t, és szépen megcsinálta, és ment tovább a torrent is.

;) - The Power of the Light Side

(#599) danjeee válasza Anonymus23 (#598) üzenetére


danjeee
csendes tag

Koszi srácok a gyors válaszokat!
Igen az fw frissítés nálam is gond nélkul zajlott Transmission ment tovább gond nélkul.Én a teljes HDD-t koltoztetném át a 320-ba szóval ha nem néz valami mac-címet akkor mukodhet a koltoztetés.
Érdekes a Synology vs Zyxel dolog,de ha az NSA-320 csak 2x gyorsabb mint a 210 már annak is orulnék!
Mennyi a 210 vs 320 másolási sebesség ?

Asus My601,Gloofisch 500, HTC -Vox-TD2-HD2-Wildfire-One S, SGS3, Huawei P6

(#600) veze válasza danjeee (#599) üzenetére


veze
őstag

itt mérte le nemrég san2000 a zyxel 320 sebességét

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.