Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1351) FefeeX válasza Zamery (#1350) üzenetére


FefeeX
veterán

Köszi :) Hamar ment :R

(#1353) Kami11 válasza royal16 (#1352) üzenetére


Kami11
őstag

Itt minden le van írva lépésről lépésre.

A cukrász a selejtet habbal takarja be, a kőműves habarccsal, az orvos meg földdel.

(#1354) vatomi


vatomi
aktív tag

A FFPStick-2012-03-19.zip a 4.40-es fw-rel hibátlanul települ és üzemel a leírt módon. Ebben a csomagban nincs esetleg valami tömörítő, amelyik kezeli a rarokat és a nas-on menne a kitömörítés? Vagy valami megoldás erre NSA310-en?

(#1355) Kami11 válasza vatomi (#1354) üzenetére


Kami11
őstag

A témaindító írásban foglaltaktól van valami eltérés telepítés terén?
Hamarosan jön a 310-em és nem szeretnék valami banális dolgon "fennakadni".

Azt a könyvtárat ahol tömöríteni szeretnél csatold fel hálózati meghajtóként és máris tudod a rarokat kezelni.

[ Szerkesztve ]

A cukrász a selejtet habbal takarja be, a kőműves habarccsal, az orvos meg földdel.

(#1356) vatomi válasza Kami11 (#1355) üzenetére


vatomi
aktív tag

Minimális eltérés, hogy a wget parancssal nem a megadott .tgz fájlokat kell leszedni, mert azt nem képes telepíteni, hanem a következőket ebbe a sorrendben:
curl-7.21.4-arm-1.txz
libevent-2.0.16-arm-0.txz
transmission-2.42-arm-0.txz

Működő linket a google-ben találsz a letöltéshez.

Nem a gépen, hanem a NAS-on, a gép kihagyásával szeretnék kicsomagolni, ahogy másolni is lehet...

(#1357) Zinho


Zinho
aktív tag

Félig meddig off:
NSA310-em van, mókolás nélkül egyelőre, mert a távoli elérést SSL-en sehogy sem tudom belőni.
Sőt. még a helyi hálón is tanusítványhibát ír ki, hiába csinálom végig amit a leírás mondd. (ennek ellenére elérem az admin felületet, távoli elérésnél meg ssl hibát ír ki)
Tanusítványszerkesztésnél a hoszt ip címe, az nem a belső ip cím, igaz?

(#1358) Kami11 válasza vatomi (#1356) üzenetére


Kami11
őstag

Köszi a választ és a telepítési segédletet! :R
Ha csak ennyi az eltérés, akkor valszeg én is a legújabb fw.-t teszem fel.

A cukrász a selejtet habbal takarja be, a kőműves habarccsal, az orvos meg földdel.

(#1359) Szab02


Szab02
aktív tag

NSA 310-re lehet valahogy skypot rakni?

http://www.panoramio.com/user/szab02

(#1360) vatomi válasza Kami11 (#1358) üzenetére


vatomi
aktív tag

Közben tettem fel egy Midnight Commandert plusz valami unrart, most már megy minden nagyjából...

(#1361) Kami11 válasza vatomi (#1360) üzenetére


Kami11
őstag

Az MC-ből szintén .txz kiterjesztésű csomag kell?

Már alig várom, hogy megjöjjön az enyém is és telepíthessek, ha minden úgy van ahogy mondtad és csak az eltérő kiterjesztésű fájlokat kell telepíteni, akkor nem lesz remélem gond.

A cukrász a selejtet habbal takarja be, a kőműves habarccsal, az orvos meg földdel.

(#1362) vatomi válasza Kami11 (#1361) üzenetére


vatomi
aktív tag

Úgy-úgy, itt mindent megtalálsz...

(#1363) veze válasza vatomi (#1360) üzenetére


veze
őstag

MC-ben ha valami másolást elinditasz, aztán ha kilépsz gépen az MC-böl.. a nason befejezi a kijelölt másolási feladatot?

(#1364) Kami11 válasza vatomi (#1362) üzenetére


Kami11
őstag

Igen ezt megtaláltam én is, van itt minden, kivéve a curl-7.21.4-arm-1.txz, de annak is találtam letöltő linket.

A cukrász a selejtet habbal takarja be, a kőműves habarccsal, az orvos meg földdel.

(#1365) vatomi válasza veze (#1363) üzenetére


vatomi
aktív tag

Nem, sajnos az lezárja, de másolásra ott van a NAS saját böngészője, az fut gép nélkül is. Nekem kicsomagolásra kellett valami, s egy 10 gigás mkv kitömörítéssel is simán végez pár perc alatt, szóval egyelőre így is megteszi :)

(#1366) veze válasza vatomi (#1365) üzenetére


veze
őstag

az hol is van?
vagy ez csak a 310 fw ben van? nekem 210 van..

(#1367) vatomi válasza veze (#1366) üzenetére


vatomi
aktív tag

Igen, a Home Screenen van egy fájl böngésző nevű szoftver... 310-en.

A kicsomagolás viszont nem hibátlan, a MC ben beleléptem az első rar fájlba, de kicsomalni csak annak tartalmát sikerült. Nem tudom, hogy lehet az összeset kibontatni.... Linuxban 0 vagyok...

(#1368) vatomi válasza vatomi (#1367) üzenetére


vatomi
aktív tag

Na, az unrar parancssoros verziójával megy az egész, végre rájöttem, hogy lehet a fájlnevet MC-ból kimásolni, hogy ne kelljen végigírni :DDD

(#1369) Kami11 válasza vatomi (#1368) üzenetére


Kami11
őstag

El is árulod a megoldást, és ha már válaszolsz az unrar paraméterezését? ;-)

A cukrász a selejtet habbal takarja be, a kőműves habarccsal, az orvos meg földdel.

(#1370) vatomi válasza Kami11 (#1369) üzenetére


vatomi
aktív tag

alt + enter a fájlnéven, és kiteszi a parancssorba.

unrar e {fájlnév}

Így ugyanabba a könyvtárba teszi a kicsomagolt állományt

(#1371) Kami11 válasza vatomi (#1370) üzenetére


Kami11
őstag

Ok., köszi!

A cukrász a selejtet habbal takarja be, a kőműves habarccsal, az orvos meg földdel.

(#1372) footy


footy
addikt

Sziasztok!

Vettem egy NSA310-et viszont a transmission konfigurálásánál elakadok, pontosabban a NAS akad el:

[08:18:01.378] Transmission 2.50 (13228) started (session.c:718)
[08:18:01.379] RPC Server Adding address to whitelist: *.*.*.* (rpc-server.c:803)
[08:18:01.379] RPC Server Serving RPC and Web requests on port 127.0.0.1:9091/transmission/ (rpc-server.c:997)
[08:18:01.379] RPC Server Whitelist enabled (rpc-server.c:1001)
[08:18:01.379] RPC Server Password required (rpc-server.c:1004)
[08:18:01.379] UDP Failed to set receive buffer: requested 4194304, got 217088 (tr-udp.c:75)
[08:18:01.379] UDP Please add the line "net.core.rmem_max = 4194304" to /etc/sysctl.conf (tr-udp.c:80)
[08:18:01.379] UDP Failed to set send buffer: requested 1048576, got 217088 (tr-udp.c:86)
[08:18:01.380] UDP Please add the line "net.core.wmem_max = 1048576" to /etc/sysctl.conf (tr-udp.c:91)
[08:18:01.380] DHT Generating new id (tr-dht.c:309)
[08:18:01.380] Port Forwarding (NAT-PMP) initnatpmp succeeded (0) (natpmp.c:72)
[08:18:01.380] Port Forwarding (NAT-PMP) sendpublicaddressrequest succeeded (2) (natpmp.c:72)
[08:18:01.380] Using settings from "/ffp/tm/.transmission-daemon" (daemon.c:488)
[08:18:01.380] Saved "/ffp/tm/.transmission-daemon/settings.json" (bencode.c:1731)
[08:18:01.381] transmission-daemon requiring authentication (daemon.c:508)
[08:18:01.381] Port Forwarding State changed from "Not forwarded" to "Starting" (port-forwarding.c:93)
[08:18:06.428] Port Forwarding State changed from "Starting" to "???" (port-forwarding.c:93)

[08:18:47.838] DHT Attempting bootstrap from dht.transmissionbt.com (tr-dht.c:247)

FFPstick 0.7, Transmission 2.50

Valakinek ötlet?

(#1373) footy válasza footy (#1372) üzenetére


footy
addikt

Lejárt a modidő

Az mit jelent hogy nem tudja menteni a DHT-t?

^C
[08:29:04.939] Saved "/e-data/bab8655a-6f59-4c9b-b0f3-65916dc46660/ffproot/ffp/tm/.transmission-daemon/settings.json" (bencode.c:1731)
[08:29:04.939] DHT Not saving nodes, DHT not ready (tr-dht.c:356)
[08:29:04.939] Port Forwarding Stopped (port-forwarding.c:181)
Closing transmission session... done.

[ Szerkesztve ]

(#1374) csocsika1700


csocsika1700
tag

sziasztok!! valaki járt már ugy hogy eltünt az összes torrent a Gui-bol?? mert én most elveszítettem kb 170db-ot, arrol nem beszélve hogy ha ujat adok hozzá, akkor a következő ujraindításnál eltünnek megint. Az adatok megvannak.....Mi az oka, mit lehet ezzel csinálni?? :W

[ Szerkesztve ]

(#1375) csocsika1700


csocsika1700
tag

illteve találtam még egy hibát, beenged a gui bármilyen jelszóval...miért van ez?? :Y

(#1376) Berci77


Berci77
tag

Sziasztok!

pár hete vettem egy NSA-310-es NAS-t. tegnapig minden csodás volt, azóta nem ismeri fel a korábban kifogástalanul működő USB-s eszközöket. Próbáltam az első és hátsó portot is, volt az eszközök között nyomtató, 2,5"-es és 3,5"-es HDD, pendrive is. A portok áramot adnak, a vinyók felpörögnek, de nem látom a webes felületen mint USB-s meghajtókat.

a gépet már újrainicializáltam, semmi.
lehetséges, hogy én állítottam át valamit, vagy tutira betojt a NAS?

válaszokat köszönöm!

(#1377) veze válasza Berci77 (#1376) üzenetére


veze
őstag

probáld meg teljesen ujratelepiteni valami másik vinyóra ha van, és ha akkor sem kezeli helyesen az usb portokat, akkor gari...

(#1378) footy válasza csocsika1700 (#1374) üzenetére


footy
addikt

Nekem is folyamatosan eltunnek a torrentek. Te hanyas verziot hasznalsz FFP-bol es transmissionbol?

(#1379) csocsika1700 válasza footy (#1378) üzenetére


csocsika1700
tag

Gui-4.02
FFPStick-2012-03-19
De eddig nem volt ilyen bajom soha!! most lett vele valami.... de a legtisztább ha ujrarakom és kész!.Na meg jelszót sem kér a gui,bármit elfogad

(#1380) Kami11 válasza csocsika1700 (#1379) üzenetére


Kami11
őstag

Nálam is volt hiba, hogy sem a gui sem a webes felület nem kért jelszót, újraraktam de már a legújabb TM-et tettem fel (2.52) és most már tökéletesen műxik. Seedel és tölt majdhogynem max. sebességgel. Különben egy hibája van a TM.-nek, mégpedig az, hogy nem lehet szabályozni a feltöltési sebességet letöltés közben. Az lenne az igazi, mert néha azért nem szedi teljes sávszéleséggel a cuccost, mert töltene fel is és a kettő nem megy egyszerre. :( Jó lenne bele egy olyan opció, mint ami az uTorrentben van, hogy letöltés közben visszaveszi a feltöltési sebességet, ha meg lejött a cucc, akkor mehet a seed full-on.

A cukrász a selejtet habbal takarja be, a kőműves habarccsal, az orvos meg földdel.

(#1381) csocsika1700 válasza Kami11 (#1380) üzenetére


csocsika1700
tag

2.42-vel nekem nincs bajom, csak most behalt a kicsike, de ma megyek és ujrarakom az egészet. Nekem nem fontos a sebesség le fel töltés szabályzása, mert 50/25ös net van rákötve, és szépen tolja fel kb 3,5Mb el le meg néha 4 is megvan.Én nem álligatom soha sem hogy magas piorotás meg egyebek->berakom és megy .. ezért szerintem felesleges feltenni a 2.52-öt, bár igy most akkor mindenki hozzáférhet a TM-hez? és a torrentekhez is? :U

(#1382) Kami11 válasza csocsika1700 (#1381) üzenetére


Kami11
őstag

Igen, ha megvan a NoIp v. DynDNS címed, akkor simán hozzáférnek.

A cukrász a selejtet habbal takarja be, a kőműves habarccsal, az orvos meg földdel.

(#1383) Kami11 válasza csocsika1700 (#1381) üzenetére


Kami11
őstag

Lejárt a szerk. idő. Az jutott eszembe, hogy lehet azért tűntek el a torrentjeid, mert valaki "rádtalált" és mivel nem kért jelszót a TM, így "viccből" törölt mindent.

A cukrász a selejtet habbal takarja be, a kőműves habarccsal, az orvos meg földdel.

(#1384) csozsi válasza Kami11 (#1383) üzenetére


csozsi
tag

Biztos nem ez a gond, mert ilyen eltűnést korábbi verziónál is lehetett tapasztalni, úgy, hogy nincs webes hozzáférés engedélyezve.

Nálam legfőbb gond az, ha egyszerre sok torrent "fut", ami nem jelent valódi futást, egyszerűen csak annyit, hogy nem érte még el a kijelölt seed százalékot, és vár, hogy vigyék.
Általában ilyen esetekben nálam felborul az egész, pár újraindítás után hozzáférek, és ezután pihenőre teszem a rég kért torrenteket, ekkor helyreáll a rend.

''Ha már minden kisérleted csődöt mond, olvasd el a használati utasítást'' (Murphy)

(#1385) csocsika1700 válasza Kami11 (#1383) üzenetére


csocsika1700
tag

gondoltam rá, de akárhányszor uj torrentet raktam be és ujra is indítottam eltüntek a torrentek.De ha nem kapcsolom ki a nas-t akkor megy rendesen nem veszik el semmi sem.-> de ez a multé, mert most az ffp-stick TM se akar menni... arrol nem beszélve hogy az uj FFP stickes verziók nem futnak a nason, kivéve a 2012-01-31 -ai kiadása, a többi b*szik valamit is csinálni(vagy én vagyok a béna.....már nem tudom) :W :Y

(#1386) Kami11 válasza csocsika1700 (#1385) üzenetére


Kami11
őstag

csozsi: Nem mondtam, hogy biztos ez a gond, csak egy 5let volt.

Kipróbáltam a kikapcsolást a próba kedvéért, de megmaradt minden torrent, sőt a folyamatban lévő letöltést is folytatta minden probléma nélkül.
A legújabb 4.40-es fw-vel, valamint FFPStick-2012-03-19-el és 2.52-es Transmission-el.
Nálad nem tudom mi lehet a gond, nekem minden ment elsőre a leírás szerint. Ennyi a különbség, köszönet érte vatomi-nak! :R

A cukrász a selejtet habbal takarja be, a kőműves habarccsal, az orvos meg földdel.

(#1387) vatomi


vatomi
aktív tag

Amúgy rengeteg dolog abszolút megbízhatóan fut egyszerre mindeddig. Használom a pyLoad letöltőt, media share, fut az ffp (transmission 2x torrent, ssh-n midnight commander és unrar), dropbox szinkronizáció, port forwarddal bárhonnan elérhető egy olyan routeren keresztül, amin senkinek sem megy (ZXV10 H201L), viszont a NAS mindezt az upnp konfigurálásával lehetővé teszi.

Eddig le a kalappal az NSA310 előtt, a letöltő konfigomat simán kiváltotta, mindezt ötödannyi fogyasztással, halkabb működéssel 20ezer forint plusz merevlemez ár költségen! :R

(#1388) csocsika1700


csocsika1700
tag

hogy lehet a ventilátor , kerregését kikapcsolni???? nem ér hozzá a vezeték,és nem is a winyó az.. ez a nasból jön,

(#1389) Krokymen


Krokymen
csendes tag

Hali! Nekem egy olyan problémám van, hogy van egy NSA210 és Egy Samsung Smart TV a NAS-ra felmásolt filmet látja a TV, és el is tudom indítani, de nem működik se a Pause, se az előre hátra léptetés, és a "Nem elérhető" üzenetet írja ki.
Valami ötlet, hogy mi lehet a baj? :F
Előre is köszi!

(#1390) cday3 válasza Krokymen (#1389) üzenetére


cday3
csendes tag

Nálam nem smart, de szintén samsung tv.
Pause gomb nálam működik, léptetés viszont nálam se. Használd helyette a balra-jobbra nyilakat, azzal tudsz lépegetni a filmben. Gondolom van nálad is a távirányítón egy Tools gomb, arra nyomj és ott már az időt is meg tudod adni, hová lépjen a filmben, plusz képméretet, hangsávot, stb tudsz állítani.

(#1391) Krokymen válasza cday3 (#1390) üzenetére


Krokymen
csendes tag

Igen igen a tekerés annyira nem is zavar, mert a "Tools" menüből azt el lehet érni, viszont a Pause az elégé hiányzik, mert ha meg szakítom a filmezést, akkor mindig a menüből visszatekergetni.... :F Szóval ettől már a VHS is fejlettebb volt :DDD Azért köszi! Jah nálam a balra jobbra nyíl se müxik. Csak a kis négyzet azon kívül semmi közvetlen funkció. :(

[ Szerkesztve ]

(#1392) Kami11


Kami11
őstag

Nem tudja valaki, hogy az ffp alatt futó transmission, honnan kéri le az időt? Ugyanis az időzített dolgokat, késve hajtja végre.

A cukrász a selejtet habbal takarja be, a kőműves habarccsal, az orvos meg földdel.

(#1393) Kami11 válasza Kami11 (#1392) üzenetére


Kami11
őstag

Közben kikísérleteztem, hogy 2 órát "csal", ennyivel késik a beállított időponthoz képest.
A nas belső órája viszont jól jár, szóval nem tudom mi lehet a probléma, honnan veszi az időt.
Valakinek valami 5let?

A cukrász a selejtet habbal takarja be, a kőműves habarccsal, az orvos meg földdel.

(#1394) veze válasza Kami11 (#1393) üzenetére


veze
őstag

nálam is "csal" a tm idözítése.
lehet az ffpstick veszi magában, magának valahonnan, és az nem a zyxel rendszerideje..
már megtanultam "együttélni" vele

[ Szerkesztve ]

(#1395) gigollo


gigollo
tag

Sziasztok!
nekem egy NSA320 as Nasom van, és a köv lenne a problémám ha böngészőn akarok filmet nézni, VLC pluginnal, de próbáltam már mással is... kiírja hogy megnyitás, majd kis idő múlva hogy Hiba, minden más tökéletes működik csak ez az opció nem. Próbáltam már más böngészővel más lejátszó pluginal. Ha valakinek esetleg van ötlete, kérem ossza meg.

Köszönöm!

(#1396) Zamery válasza veze (#1394) üzenetére


Zamery
senior tag

Nálad mennyit "csal" a belső óra?

https://steamcommunity.com/id/zamery/

(#1397) veze válasza Zamery (#1396) üzenetére


veze
őstag

azt hiszem, kettő órát. meg kéne néznem de most épp nem tudom
az időzítést ezt figyelembe véve állítottam be egyszer, azóta nem maceráltam, mert jól teszi a dolgát:)

(#1398) Kami11


Kami11
őstag

Sikerült beállítani az órát! Igaz ráment majd egy napom, de így már legalább pontosan jár és nem kell le meg hozzáadogatni az általam beállítani kívánt időhöz.

A cukrász a selejtet habbal takarja be, a kőműves habarccsal, az orvos meg földdel.

(#1399) Zamery válasza Kami11 (#1398) üzenetére


Zamery
senior tag

Elárulod nekünk is, hogy mi volt a megoldás? :U

https://steamcommunity.com/id/zamery/

(#1400) Kami11 válasza Zamery (#1399) üzenetére


Kami11
őstag

Persze.
Előrebocsájtom, hogy én egy NSA310-en FFp 0.7 verzióval és 4.40-es fw.-vel használom.
Első lépésként le kell tölteni és telepíteni az NTP - The Network Time Protocol-t a függőségeivel együtt.
Ez megtalálható ezen a linken.
Miután ez megvan a konfig fájlokat -ntp.conf és fun_plug.local- kell átmásolni az /ffp/etc/examples mappából az /ffp/etc mappába.
Ha ez megvan a fun_plug.local és ntp.conf-ot módosítsuk a képen látható módon:
ntp.conf
fun_plug.local
Hozzuk létre az /ffp/etc könyvtárba a ntp.drift fájlt.
Ha ez megvan azdjuk ki a:
chmod a+x /ffp/start/ntpd.sh
ntpdate 148.6.0.1
/ffp/start/ntpd.sh parancsot
Ezzel kész is. Leszinkronizálja az időt és pontos lesz az óra.
Ez nem egy lépésről lépésre leírás volt, minimális linuxos ismeret nem árt, ill. utánaolvasás.
A buktató, ami miatt sokat szívtam az volt, hogy az /ffp/etc/examples mappából az /ffp/etc mappába át kellett másolni a configurációs fájlokat.
Remélem segítettem és ha mással nem is, legalább iránymutatással szolgáltam.

[ Szerkesztve ]

A cukrász a selejtet habbal takarja be, a kőműves habarccsal, az orvos meg földdel.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.