Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#101) dmc


dmc
aktív tag

Akkor hogy egy kicsit világosabb legyen a probléma:
1,
A webes résszel nincs semmi gondom az teszi a dolgát oda tölt ahova kell (csak ugye a gond az ha bezárom akkor abbamarad a letöltés )
2,
Ami a Pyload oldalán fent van win es program azt letöltöttem ott kaptam egy pyload mappát amibe a következők vannak:
dist könyvtár
pyloadcore ( ez nem tudom mire való )
setup
pyloadgui
Na már most ha a setupba be tudnám állitani azt hogy hova mentse akkor jó lenne.Mert ha itt megadom a NAS elérési útját akkor se oda menti hanem a C meghajtóra megcsinálja azt az elérési utat amit megadtam ( tehát kimappázza ).
És ugye ez a gond. Nem tudom mennyire voltam érthető :DD
ha erre tud valaki valamilyen megoldást az nagyon jó lenne és nagyon kis program lenne :D

Nekem 110 torrent és általában 10 - 20 torrent megy visszafele nagyon jól müködik semmi akadás nincs tökéletes választás volt főleg hogy ilyen segítőkészek az emberek a témában.

dmc

(#102) veze válasza dmc (#101) üzenetére


veze
őstag

akkor még pakolok bele én is :D
van miből.
freenas alatt tolta így egy P-II-es gép 384 MB rammal, de az biza többet fogyasztott, ez így sokkal jobb:)

(#103) Atus81


Atus81
tag

Veze, Dmc: Ti torrentenként hány peert engedtek?

[[www.ortolinear.com]] >>>Asus WL-500gPv2@Oleg 1.9.2.7-10<<<

(#104) dmc válasza Atus81 (#103) üzenetére


dmc
aktív tag

Nekem azt írja hogy
Max peer szám: 60

(#105) veze válasza dmc (#104) üzenetére


veze
őstag

szia
nekem torrentenként 50 van max, de ezt nem meritik ki általában.
a globális meg 500

tudod 60-nál többre is állítani kevésbé forgalmas torrentnél meg lehet kisebbre is venni

[ Szerkesztve ]

(#106) Zamery válasza dmc (#101) üzenetére


Zamery
senior tag

Ja értem! Ez nem derült ki nekem eddig hogy mit is akarsz csinálni, de most már világos! Szedem lefelé a Windowsos programot és mehet a menet! Egyébként van új pyLoad "beta" verzió: [link].

Itt lehet róla bővebben olvasni: [link].

Nekem elsőre nem indult el a telepítés, de miután az előző verzióban lévő "ZYPKGS" fájlt kicseréltem az új verzióban lévővel elindult.

https://steamcommunity.com/id/zamery/

(#107) Zamery válasza Atus81 (#103) üzenetére


Zamery
senior tag

Ha érdekel, nekem is az alapbeállításon van, ami 60 peer.

https://steamcommunity.com/id/zamery/

(#108) dmc


dmc
aktív tag

Vagy én nem vettem észre vagy a frissítés után lehet magyar nyelvet is választani.Szerintem eddig nem tudott a NAS magyarul :D

(#109) HIJ


HIJ
őstag

Üdv!

Most vennék egy majdnem ilyen NAS -t (ennek a 2 fiókos változatát a 221 -t), csak sajnos a már meglévő samu HD204UI 2 TB -os vinyóm nincs benne a kompatibilitási listába. Esetleg használja/ta valaki ilyen HDD -vel? Vagy szerintetek viszi majd?

(#110) dmc


dmc
aktív tag

Valamit észrevettem van egy olyan gondom hogy eltűnt a Zyxel NSA-210 -nál a programcsomagok menüpönt alol minden.Nem tudok telepíteni semmit se meg nem is látok semmit se.
Ilyennel találkozott már valaki?
A fremwer: V4.20(AFD.0)
előte jó volt a mert telepitettem a pyload ot most azt akartam frisíteni.
ha valaki tud segitteni megköszönném.
dmc

(#111) dmc


dmc
aktív tag

Komolyan kezdek meghülyülni :))
Nem tudom hogy kell a pyload ba elindítani a letöltést a webes felületen.A queue oda be tudom rakni de hogy hogy tudom elindítani azt már nem tudom :D Egyszer sikerült aztán nem jövök rá :W

(#112) Atus81 válasza Zamery (#107) üzenetére


Atus81
tag

Érdekel mindenkié.
Viszont az normális, hogy olyan hangja van a hdd-nek a NAS-ban, mintha forrna a víz?:)

A 4.20-as fw tud magyarul is? :B

[ Szerkesztve ]

[[www.ortolinear.com]] >>>Asus WL-500gPv2@Oleg 1.9.2.7-10<<<

(#113) dmc válasza Atus81 (#112) üzenetére


dmc
aktív tag

Nekem igen!
A nyelvnél válaszd ki a magyart.
Szerintem az nem normális nekem olyan halk hogy meg kell néznem néha néha hogy megy e :D
Szerintem néz utána hogy mi lehet a gond.

(#114) veze válasza dmc (#111) üzenetére


veze
őstag

neke se sikerült elindítani:)
aztan fel is adtam mert épp nem nagyon van rá szükségem, csak ki akartam probálni DD

(#115) dmc válasza veze (#114) üzenetére


dmc
aktív tag

nekem elindult egyfájlt sikerült letölteni de hogy azt nem tudom :))
nekem jó lenne ha müködne :)

(#116) Zamery válasza dmc (#110) üzenetére


Zamery
senior tag

Igen. Ezért is írtam le hogy mit kéne csinálni a 106-os hsz-ben! Olvass vissza. Mondjuk azt nem írtam hogy eltűnt minden, de eltűnt minden. De kicseréltem a két fájlt és jólett. ;)

https://steamcommunity.com/id/zamery/

(#117) Zamery válasza dmc (#115) üzenetére


Zamery
senior tag

Ha vártok még egy kicsit, akkor június elején jön a végleges verzió! Legalábbis a német fórumon azt írták! Az már nem lesz ennyire bugos!

https://steamcommunity.com/id/zamery/

(#118) Zamery


Zamery
senior tag

Megjelent az új TM! :C
Írhatom át a tutorialt! :U

https://steamcommunity.com/id/zamery/

(#119) dmc válasza Zamery (#118) üzenetére


dmc
aktív tag

Szia!

És ami van azt kell frissíteni vagy újra kell telepíteni? A másik dolog meg megcsináltam azt amit a pyload frissítéséről írtál de nekem ugyan úgy maradt tehát nem jelenek meg a programcsomagok.

(#120) Zamery válasza dmc (#119) üzenetére


Zamery
senior tag

Az update telepítése!

Vegyük kezelésbe a NAS-t ssh-n keresztül, majd:

cd /ffp/pkg
wget http://kylek.is-a-geek.org:31337/files/Transmission-2.31-1.tgz
/ffp/start/transmission.sh stop

Itt meg kell várni amíg leáll a Transmission!

funpkg -u Transmission-2.31-1.tgz

Ha végzett a telepítéssel akkor megint meg kell szerkeszteni a transmission.sh scriptet!

vi /ffp/start/transmission.sh

A transmission_home kezdetű sort kell átírni erre:

TRANSMISSION_HOME=/ffp/tm/.transmission-daemon

Illetve a user=nobody sort kell átírni erre:

user=root

Ha megvan nyomjunk "Esc"-et, majd mentsük el:

:wq és "Enter"

És indulhat a Transmission:

/ffp/start/transmission.sh start

Nekem minden maradt a régiben az update után is, de azért egy reboot sosem árt!

[ Szerkesztve ]

https://steamcommunity.com/id/zamery/

(#121) Toldo


Toldo
csendes tag

Hali!

Nagyon megtetszett ez a NAS, és mivel most már fasza kis leírás is van hozzá, nagyon gondolkodom egy beszerzésén, de lenne két kérdésem a guru(k)-hoz/felhasználókhoz: szóval szinte teljesen kiváltható szerintetek a PC-s torrent vele? Úgy értem van-e valami korlátja (gondolok itt: max. torrent szám, max. fálj méret, max. peer kapocslatok). Illetve a másik, hogy mekkora HDD-t érdemes bele venni? 1 v. 2 TB simán mehet? Előre is köszi. Üdv.
D

(#122) HIJ válasza Toldo (#121) üzenetére


HIJ
őstag

Üdv!

Igaz én eddig nem NAS -al, hanem egy media centerrel oldottam meg a torrentet, de azon is a TM futott, szóval ebből a szempontból ugyan az a helyzet. Nekem teljesen beváltotta a hozzáfűzött reményeket. Bár ez torrentezés függő, de én pl egyszerre mindig max 10-15 torrentet seedelek + 2-3 letöltés megy tökéletesen. Ez nálam teljesen kiváltotta a PC -s torentezést. Ráadásul ez mindig be van kapcsolva és netről is eléred, így a munkahelyről vagy akár mobilról is indíthatok letöltést...

Épp tegnap állítottam be az NSA320 -m, amire felraktam a legfrissebb TM -et, remélem ezzel sem lesz gond...

(#123) Toldo válasza HIJ (#122) üzenetére


Toldo
csendes tag

Hello!

Jól hangzik. Közben 2 újabb "elvi" kérésem merült fel: most egy régi 10/100 d-link wifi routerem van (jó lenne egy csere/újítás 1000-re, ötletek?) nos elvileg ügye nem függ össze, de gyakorlatilag mennyit számít a router (esetleg tűzfal, beállítások, sebesség, stb)? Illetve a HDD helyett SDD? Rémhülyeség? (persze az SDD-s megoldás is csak elvi) Amúgy jelenleg a következőre gondoltam: NSA-210 + Samsung 2TB SATAII HDD menne a dlink-524-en, így "felszabadul" a Core2Dou-s gép és a benne lévő egyik HDD. A terv az lenne, hogy pl. a több évadnyi sorozatok a NAS-on lennének/mennének(seed). Reális? Köszi. Üdv.

(#124) dmc válasza Toldo (#121) üzenetére


dmc
aktív tag

Szia!

Szerintem kiváltható és pl már csak azon torrentezek.Tökéletesen megy minden rajt.Az a NAS amit én használok az 2 TB ig tud fogadni vinyót.Én nem bántam meg a vásárlását és a használatát.
Meg mint alattad írták bárhonnan tudsz indítani letöltést és ha jól állítod be akkor FTP ről is eléred.
Nekem egy ilyen ruterem van:
LINKSYS CBO kábel/DSL Router + Wireless-G AP + 4 port Switch
Tomato fw rel és tökéletessen megy minden .
dmc

[ Szerkesztve ]

(#125) HIJ válasza Toldo (#123) üzenetére


HIJ
őstag

A gigabites routerek nem olcsók, akkor inkább egy switch... A router a kapcsolatok számában játszik szerepet, meg a portforwardban. Igazából ha nem 50 torrentet futtatsz valami nagy tracker oldatól, akkor szerintem bírja ez is. A portforwardot meg most is tudja...

Az SSD nem lenne hülyeség a melegedés és a hang miatt, de épp ilyenekbe nem való az a technológia. Az inkább rendszerpartíciónak jó, mivel az elérése jobb a HDD -nél, viszont kapacítás/ár aránya nagyon magas...

Reális az elgondolás, de akár minden filmet tarthatsz a NAS -on -perszer egy gigabites hálózat ajánlott...- , mert felcsatolod hálózati meghajtóként és onnan nézed a filmeket. Gigabites hálózaton az elérésed akár 20 Mb/s (a 210 -nél) is lehet, ami már majdnem olyan mintha a vinyó a gépedben lenne... (én is így csinálom)

(#126) Zamery


Zamery
senior tag

A cikk linkjei az új verziónak megfelelően módosítva! Update infók a itt: [link].

https://steamcommunity.com/id/zamery/

(#127) Toldo válasza HIJ (#125) üzenetére


Toldo
csendes tag

Köszi a helpet, örömmel hallom, hogy kivitelezhető :) akkor szétnézek még a gigás switchek között is. Az SSD tudom, hogy drága, csak mint ötlet ugrott be, hogy akár ezt is lehetne-é. :) Kicsit OFF de megkérdem még, aztán nem zargatok senkit :) láttam olyan média lejátszót ami NAS-ként is ment, bár nem ilyet szeretnék, azért megkérdem, hogy mi a véleményetek, lehetne-e azon futtatni torrent klienst, vagy már annyira bonyolult a firmware, hogy nem érdemes vele foglalkozni. Köszi a segítséget! :)

(#128) Zamery válasza Toldo (#121) üzenetére


Zamery
senior tag

Hello! A PC-s torrent teljes egészében kiváltható vele! A Transmissionnal nem nagyon van korlátozás, a beépített torrent kliens viszont elég egyszerű, és csak max. 10 torrentet engedélyez! A Transmissionnal sem fogsz több száz torrentet seedelni, de mondjuk 70-80 még beleférhet! Neki még több is van és eddig nem panaszkodott: [link]. :)

Ezt gondolom olvastad: [link]. Ezen az oldalon pedig van egy lista a támogatott HDD-kről: [link]. A videó fölött a harmadik link!

https://steamcommunity.com/id/zamery/

(#129) HIJ válasza Toldo (#127) üzenetére


HIJ
őstag

Van. Pl.: a popcorn a210 Ez már a fémházas venti nélküli egyed. Nekem eddig ezzel ment a letöltés és tökéletesen elég volt, kivéve amikor 2en egyszerre akartunk róla filmet nézni. Azt már nem bírta a proci (lejátszani 2x1080p videót...). Itt viszont számolni kell azzal, hogy a hálózati sebesség ( hiába gigabites a hálózati kártya benne, az csak névleges...) felfele 6-8 Mb/s lefele pedig 10-12. Viszont mint média lejátszó, elképesztően jó...

[ Szerkesztve ]

(#130) Toldo válasza Zamery (#128) üzenetére


Toldo
csendes tag

Köszi még egyszer a segítséget, elolvastam a cikket is. Nos sajnálattal láttam, hogy nem szereti a Samsung HDD-ket, pedig egy 2TB-ost néztek ki. Tudnátok akkor ajánlati egyet, láttam a gyártó honlapján a listát, de onnan szerintetek melyiket? (érdekes, hogy az összes WD HDD csillagos, valami RAID hibát ír, mondjuk nekem elég 1 nem akarom összekötni vagy mégis?) Még egy keresztkérdés: mehet a NAS torrent kliense/TM, és a PC-jé is egyszerre? :) Amúgy nyomtató megosztásra használta valaki? Na most már tényleg leállítom magam... :)

A popcorn nem rossz, de kicsit sokkalom az árát, persze egyszerre mindent nem lehet. :)

[ Szerkesztve ]

(#131) HIJ válasza Toldo (#130) üzenetére


HIJ
őstag

Nekem pl pont egy samsung 2 TB -s van benne és eddig minden ok. Igaz nem tudom hogy raidbe mit csinálna...
A két klien egyszerre futtatásával nincs gond, azon kívül hogy megosztják a sávszélt...

Kicsit drága a popcorn, viszont mindent visz és van rajta egy csomó app is...

(#132) Toldo válasza HIJ (#131) üzenetére


Toldo
csendes tag

Köszönöm mindenkinek a segítséget. :) Remélem nálam sem lesz akkor gond. Nagyon tetszik a dolog. Valószínű, hogy hamarosan beruházok egyre. :D Köszi, és üdv. :))

[ Szerkesztve ]

(#133) Toldo


Toldo
csendes tag

Hali!

Csak van még egy kérdésem, lehet kicsit OFF, szóval: ez a router: TP-Link TL-WR1043ND nem képes hasonlókra véletlenül? Vagy ennek túl kicsi a hardvere hozzá. Köszi és üdv.

(#134) Zamery válasza Toldo (#133) üzenetére


Zamery
senior tag

De képes, itt nézelődj: [link].

https://steamcommunity.com/id/zamery/

(#135) Gelmi


Gelmi
tag

Szia Zamery!

1 hete "boldog" tulajdonosa vagyok 1 NSA210-nek :)

El olvastam a [link] cikket és ezt a fórumot is többször végig olvastam nagyon jó okosságok vannak mindenhol !

Én lépésről lépésre próbáltam végigmenni a dolgokon a PuTTY mégsem akar működni :(

Először fent volt ez a firmware : NSA210_4.20(AFD.0)C0
Most feltettem a : NSA210_4.10(AFD.0)C0 hátha ezzel de a PuTTY itt is 3 másodperc és kilép :(
Az IP címem fix (legalábbis 8 hónapja nincs benne változás)

Mivel kifogytam az ötletekből :F nagyon megköszönném a segítséget egy távsegítő program használatával .

A jövő azoké, akik hisznek álmaik szépségében!

(#136) Toldo


Toldo
csendes tag

Hali!

Köszi ismét! :) Erre típusra is (NSA-221) megoldható ugyanígy a TM? Ez a 2 HDD-s változat, más különbséget nem láttam. Köszi. Üdv.

(#137) veze válasza Gelmi (#135) üzenetére


veze
őstag

nekem is volt ilyen hogy azonnal kilépett
én totál leformaztam a pendrive-ot rámásoltam megint a fájlokat és ujra kezdtem. akkor már ment
van valami félórás limit vagy mi, ha nem sikerül elsöre valamiért, akkor annyit várni kell, addig ledob? én ezt nem vártam ki gyorsabb volt a formázás és teljes ujrakezdés

[ Szerkesztve ]

(#138) Gelmi válasza veze (#137) üzenetére


Gelmi
tag

Ma délelőtt az egész gépem újra telepítettem ( hátha itt van a hiba ).
Pendrive formázás után kicsomagolás rá : FFPStick-2010-12-21.zip
NSA210 kikapcsolt állapotában a pendrive bedugva majd bekapcsoltam .
30 perc elteltével NAS-t pingeltem ott minden oké .
putty -ba a dolgok beállítása után NAS címet beírtam és indítás .

A jelenség ugyan az kb 2-3 másodperc után kilép :(

Most mit csináljak :W

A jövő azoké, akik hisznek álmaik szépségében!

(#139) dmc válasza Gelmi (#138) üzenetére


dmc
aktív tag

Szia!

nekem is ez volt a problémám.Nekem Zamery-kolléga oldotta meg hogy ö leformázta a pendrájvot feltöltötte rá a dolgokat és ujrainditotta a NAS t.
Valami olyasmi a gond hogy FAT 16 ra kell leformázni a pendrájvot. Nekem a másodikra sikerült és azóta megy is rendessen.
Olvasd el a hozzászólásaimat meg Zamery hozzászólásait és sok mindent tudsz tanulni belőle elvileg.

dmc

(#140) veze válasza dmc (#139) üzenetére


veze
őstag

na igen
ezt elfelejtettem irni :(
mert már természetes nekem
hogy csak akkor jó, ha FAT16-ra van formázva és arra kell kicsomagolni!
FAT32 re formázom akkor nem lesz jó

[ Szerkesztve ]

(#141) Zamery válasza Gelmi (#138) üzenetére


Zamery
senior tag

Hello!

Igen, néha az megoldja a dolgot, ha nem FAT32-re formázod a pendrive-ot hanem sima FAT-ra. Én a 4GB-os pendrive-ot FAT32-re formáztam és nem volt gond. Ha nem megy, akkor vegyél fel msn-en és megoldjuk. Esetleg a pendrive-on lévő ffpboot.log fájlt átküldhetnéd, hogy tudjam mi lehet a hiba.

https://steamcommunity.com/id/zamery/

(#142) Zamery válasza Toldo (#136) üzenetére


Zamery
senior tag

Hello!

Elvileg az összes NSA-2nn boxra jó, tehát arra is! De megnéztem neked az FFP-stick fájljait, és van benne egy ilyen is: NSA221_check_file. Szóval tutira jó.

https://steamcommunity.com/id/zamery/

(#143) Toldo válasza Zamery (#142) üzenetére


Toldo
csendes tag

Ezer kösz! :))

(#144) Gelmi válasza Zamery (#141) üzenetére


Gelmi
tag

A 8 gb-s pendrivemel meg gyűlt a bajom :(
A win nem akarta formázni csak exFAT -nak azt meg nem látta a nas .
De most már oké egy particionáló progival 2 gb-s re szűkítettem a méretét és sikerült
FAT 16-ra formáznom .
Rákerültek az állományok és ügy tűnik a nas már látja :)
Miután elindítom a nast a copy lámpa is világit eddig ilyen nem volt :)
ffpboot.log fájlt meg nem találom sehol :W Ez hol van ??? :F

A putty továbbra sem enged be :(
Kezd olyan érzésem lenni hogy a fix ip sem fix :(

A jövő azoké, akik hisznek álmaik szépségében!

(#145) veze válasza Gelmi (#144) üzenetére


veze
őstag

itt találod
csináltam egy képet a fájlkezelőről
nekem sony a pendrive-om a tied meg majd keresd a sajat nevén, kettő lesz belőle a nas gyökérkönyvtárában, az elsőben lesz
fájlkezelő

nekem egy Samsung e-SATA-s külső vinyó is rajta van, ha dugsz rá ilyesmit azt is majd itt találod meg a gyökérben

[ Szerkesztve ]

(#146) Gelmi válasza veze (#145) üzenetére


Gelmi
tag

Én is csináltam egy képet a fájl kezelőmről ( TCM )
Természetesen a rejtet és system láthatósága engedélyezve van de akkor sem találom a
ffpboot.log fájlt .
http://prohardver.hu/dl/upc/2011-05/311747_snap001.jpg

Most már biztos vagyok benne hogy nem fix az ip címem .

[ Szerkesztve ]

A jövő azoké, akik hisznek álmaik szépségében!

(#147) veze válasza Gelmi (#146) üzenetére


veze
őstag

kattints bele a kingston DT-101-II-PMAP3 -ba, ott lesz abban
Ha nem, akkor az másik kingston mappában (PMAP4)
ha nem fix az IP je a NAS-odnak azt meg a zyxel szoftverben tudod beállítani

nézd meg hogy dinamic nál van a pont vagy a static nál.
ez utobbinál legyen és adj valami oylan fix címet ami a routered tartományába esik
átjáró a routered cime legyen, mask ugyanaz mint nekem
elsö és másodlagos DNS meg a szolgáltatót adja
de meg tudod nézni te is ha nem tudod , parancsort nyitsz windowsban és beírod:
ipconfig /all lesz benne olyan hogy DNS kiszolgálók, két sor
bocsi ha részletesen irtam, amit tudsz azt átugrod belöle:)

[ Szerkesztve ]

(#148) Gelmi válasza veze (#147) üzenetére


Gelmi
tag

ffpboot.log fájlt továbbra sem találom semelyik mappában :(
Végig zongoráztam amit leírtál fix ip-vel kapcsolatban .
A putty továbbra sem működik :W




Nem a firmwarével van a baj ??? ( NSA210_4.20(AFD.0)C0.zip )
Vagy a nas és router közötti kábellel ??

A jövő azoké, akik hisznek álmaik szépségében!

(#149) veze válasza Gelmi (#148) üzenetére


veze
őstag

ha pingelni tudod , akkor a kábellel nem lehet gond
probáld meg feltenni a 3.20-as fw-t ( bár én a 4.10-el csináltam, a 4.20-at feltettem de aztán levettem valamiért most a 4.10 van. de amikor a tm-t telepítettem akkor a 4.10 volt
pendrive meg 512 MB FAT16-ra formázva g-parted particionalo live cd-vel

(#150) Gelmi válasza veze (#149) üzenetére


Gelmi
tag

pendriveot újra gyúrtam a fent leírtaknak megfelelően .
Vissza tettem a 4.10 fwt .
Többeknek ment azzal akkor nálam is mennie kéne .
A putty továbbra is kilép 2-3 másodperc után :(

Teljesen tanácstalan vagyok :(
Mi lehet még az akadály ?????

A jövő azoké, akik hisznek álmaik szépségében!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.