Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#701) djtrancevo


djtrancevo
csendes tag

Sziasztok,

Én is beszereztem egy ilyen NAS-t, a fentebb leírtak szerint rászerkesztettem a Transmissiont különösebb fennakadás nélkül. A gondom az, hogy a Transmission nem akar rendesen seedelni, letöltés gond nélkül működik. Portforward a routeren (ami egyébként egy ASUS WL-500gP v2 Tomato RAF firmware-val) megtörtént, Transmission is látja a nyitott portot, seed néha elindul, pár megát feltölt aztán leáll. Idáig a fentebb említett routeron torrenteztem rtorrent segítségével, ahol minden gond nélkül ment a seed is. Internetkapcsolatom egy 2 megás ADSL kapcsolat, torrentek an N****e-ról, több torrentfájlt is kipróbáltam, az eredmény változatlan. Valakinek valami ötlete?
Előre is köszönöm!!!

ASUS WL-500gP v2 running Tomato 1.25 ND USB Ext

(#702) Somy_ válasza djtrancevo (#701) üzenetére


Somy_
tag

Csak tipp, nem lehet hogy csak kevesen töltik éppen azokat a torrenteket, amiket seed-elsz?

(#703) djtrancevo válasza Somy_ (#702) üzenetére


djtrancevo
csendes tag

Több torrentet is próbáltam, olyanokat is ahol bőven van leecher, és ott se megy a dolog, ugyhogy ebben nem lesz hiba.

ASUS WL-500gP v2 running Tomato 1.25 ND USB Ext

(#704) haimon97


haimon97
csendes tag

Shutdown-nal kapcsolatban, a németek programja nem teljesen működik nekem. Shutdown egyáltalán nem megy, kézi shutdown után már lehet használni a WOL-t, de áramtalanítás után nem működik (visszakapcsolt hosszabítóval).

Copy\Sync funkciót rá lehet venni, hogy működjön az eSata-val is?

(#705) k.daniel91


k.daniel91
tag

Miért lehet az hogy mióta felraktam a Transmission-t azóta bizonyos időközönként nem lehet elérni a nas-t ipről(webes felületből)?Zyxel utility szerint online a nas de ott is ha rámegyek h be akarok lépni a mappákba akkor :"The nas is not responding". Ha nyomok a reboot-ot putyból utána jó lesz 1-2 óráig majd újra előjön a hiba.

(#706) Somy_ válasza haimon97 (#704) üzenetére


Somy_
tag

A WOL máshol sem megy, ha teljes áramtalanítás után vagy.
Bizonyos készenléti állapotban marad a gép (hálókártya), ha WOL-t engedélyezve kapcsolod ki.

Amúgy az NSA-210-hez találtál WOL-os alkalmazást? Tudtommal gyárilag nem képes rá.

(#707) veze válasza Somy_ (#706) üzenetére


veze
őstag

na ez engem is érdekelne hogy hol van WOL a 210-hez:)

(#708) csozsi válasza djtrancevo (#701) üzenetére


csozsi
tag

Mégis, mennyi töltődött vissza?
Ezek a beállítások hogy állnak?

''Ha már minden kisérleted csődöt mond, olvasd el a használati utasítást'' (Murphy)

(#709) haimon97 válasza Somy_ (#706) üzenetére


haimon97
csendes tag

Nekem 310 van.

Zamery kolléga ajánlásával:
http://www.zyxelforum.de/-nsa-xxx-shutdown-&-wakeup-t2723.html

(#710) Zamery válasza haimon97 (#709) üzenetére


Zamery
senior tag

Igen, a 310-nél működik a WOl a 210-nel nem. A linkelt progi meg szerintem elég kezdetleges, én nem is használom, csak kipróbáltam

https://steamcommunity.com/id/zamery/

(#711) haimon97


haimon97
csendes tag

Szerintetek, azt meg lehet valahogy oldani az FFP-n, hogy egy ISO-t felmountolni a belső HDD-ről és az a hálózat felé megosztani?

(#712) csozsi válasza haimon97 (#711) üzenetére


csozsi
tag

Az eszköz saját megosztási lehetőségei nem jók erre?

''Ha már minden kisérleted csődöt mond, olvasd el a használati utasítást'' (Murphy)

(#713) zotyesz66


zotyesz66
őstag

Én is szereztem egy ilyen NAS-t. Egyelőre nem gondolkodom transmission-on, örülök majd ha rendesen be tudom üzemelni. Belső hálón mindenesetre már megy. Nekem is gondom volt először a firmware feltöltéssel de az IP fixre állításával ez megoldódott. Most azt szeretném ha az FTP része működne rendesen kifelé is, szerintetek melyik szolgáltatás a jobb, a dyndns.org vagy a no-ip.com?

(#714) djtrancevo válasza csozsi (#708) üzenetére


djtrancevo
csendes tag

Pl. 1,10 gigás torrentból 4 nap alatt visszatöltött 250 megát, úgy hogy a nas állandóan be van kapcsolva, és a torrentnek aktuálisan több mint 500 leecherje van
Én a webuit használom, ott így néznek ki a beállítások:
Max. peers per torrent: 120
Max peers overall: 240

Seeding ratio ki van kapcsolva, DHT úgyszint.

ASUS WL-500gP v2 running Tomato 1.25 ND USB Ext

(#715) csozsi válasza djtrancevo (#714) üzenetére


csozsi
tag

Az pont nem tud visszatölteni, csak addig, amíg letöltesz.
Buta, mint a tök.

''Ha már minden kisérleted csődöt mond, olvasd el a használati utasítást'' (Murphy)

(#716) Gorneck válasza csozsi (#715) üzenetére


Gorneck
titán

Te most a gyári kliensről beszélsz? -1-et beállítva megy a seed rendesen azzal is. De neki TM van fent...

Nekem is TM sokkal gyatrább a feltötésem, mintha rendes gépről menne...mondjuk nálam az upc sara lesz...

[ Szerkesztve ]

Gorneck#1239

(#717) haimon97 válasza csozsi (#712) üzenetére


haimon97
csendes tag

Van ISO mountolási lehetőség ...?

(#718) Zamery válasza haimon97 (#717) üzenetére


Zamery
senior tag

Hát, ha elmondanád hogy pontosan mit szeretnél csinálni, akkor lehet hogy tudnánk segíteni. Én olyat már csináltam, hogy egy DVD-t (.iso-ban volt mentve) megosztottam a NAS-ról, és a Buzz Player nevű programmal tudtam nézni a DVD-t egy iPad-ról.

https://steamcommunity.com/id/zamery/

(#719) csozsi válasza Gorneck (#716) üzenetére


csozsi
tag

Ez a webui TM-hez.
http://192.168.x.x:9091/transmission/web/

[ Szerkesztve ]

''Ha már minden kisérleted csődöt mond, olvasd el a használati utasítást'' (Murphy)

(#720) csozsi válasza haimon97 (#717) üzenetére


csozsi
tag

Akkor most lehet, hogy nem értem, mit szeretnél.
A nason lévő iso fájlt hálón keresztül képes lejátszani a windows alatt a vlc player.
Egy iso lejátszást tudó hardveres player is képes erre, ha ftp-n megadod neki az elérést, ha tud webes felületet, akkor a megosztott könyvtárakból le kéne tudni játszani esetleg.

''Ha már minden kisérleted csődöt mond, olvasd el a használati utasítást'' (Murphy)

(#721) vadvaz


vadvaz
csendes tag

Sziasztok

Lehet nem ide tartozik a kérdés, de most akarok beszerezni én is egy zyxel nsa320-ast lene bele két 1 TB WD10EAD vinyóm viszont a combatibilitási listában nem látok ilyet. lehetséges hogy támogatja vagy komalyan kell venni a listát.

segítséget előre is köszönöm.

(#722) vadvaz


vadvaz
csendes tag

Sziasztok

Lehet nem ide tartozik a kérdés, de most akarok beszerezni én is egy zyxel nsa320-ast lene bele két 1 TB WD10EAD vinyóm viszont a combatibilitási listában nem látok ilyet. lehetséges hogy támogatja vagy komalyan kell venni a listát.

segítséget előre is köszönöm.

[ Szerkesztve ]

(#723) veze válasza vadvaz (#722) üzenetére


veze
őstag

háátt... én inkább nem venném komolyan:)
több mindennel boldugulnak ezek mint ami a listában van...

(#724) vadvaz válasza veze (#723) üzenetére


vadvaz
csendes tag

köszi a választ.

Csak azért kérdem mert ha megveszem és nem jó bele a két vinyó akkor nagy a baj mert még vennem kell vinyót is ami most nem ocsó.

(#725) veze válasza vadvaz (#724) üzenetére


veze
őstag

én csak olyat raktam bele eddig ami nem volt a listájában :DDD
mégis müködött velük
az 1 TB WD green vinyó nem valami ritka fehér holló... elég nagy fiaskó lenne a gyártó részéről ha nem működne vele együtt a termékük..

(#726) Gorneck válasza csozsi (#719) üzenetére


Gorneck
titán

Oké, de még mindig nem értem a tm remote gui-val mi a baj? Mi rajta a buta mint a tök...

Gorneck#1239

(#727) Gorneck válasza Gorneck (#726) üzenetére


Gorneck
titán

Bocsi...félreolvastam...neked a webessel van gondod...ott tényleg csak addig megy a seed míg letöltesz?
Kicsit fura nekem...

[ Szerkesztve ]

Gorneck#1239

(#728) csozsi válasza Gorneck (#727) üzenetére


csozsi
tag

Magam sem akartam elhinni, utána tértem át a webguira, majd a másikra.
Kb fél nap után. :)

''Ha már minden kisérleted csődöt mond, olvasd el a használati utasítást'' (Murphy)

(#729) Zamery válasza csozsi (#728) üzenetére


Zamery
senior tag

:) Nemán gyerekek! A WEB GUI meg az összes többi GUI a settings.json fájlból olvassa az adatokat! Ha nem állítgatsz semmit, akkor azok a beállítások élnek, és alapesetben nincs korlát, addig seedel, amíg le nem állítod! Az első két sor az érdekes a képen:[link]. Szóval: "ratio-limit-enabled: false" azaz nincs seedelési korlát!

https://steamcommunity.com/id/zamery/

(#730) Gorneck válasza Zamery (#729) üzenetére


Gorneck
titán

Ezért furcsállom én is...hisz mind ugyanazt tudja...

Gorneck#1239

(#731) Somy_


Somy_
tag

Sziasztok!

Érdeklődnék, hogy használ-e valamelyikőtök a Zyxel NAS-okban Advanced Formatting-os vinyót? Azaz mondjuk 1-1.5-2TB-os EARS végű WD-ket?

A kompatibilitási listában fent vannak, de az Advanced formatting-nál eddig csak olyat olvastam, hogy Vista, Win7 és a MAC rendszerek tudják helyesen kezelni. Ebben ugye nem volt benne a Linux, ami a NAS-unkon is fut.

(#732) zotyesz66 válasza Somy_ (#731) üzenetére


zotyesz66
őstag

Üzembe helyezésnél az az első, hogy leformázza a saját fájlrendszerére.

(#733) Somy_ válasza zotyesz66 (#732) üzenetére


Somy_
tag

Hát ez az! A kérdés, hogy a saját file rendszere helyesen formázza-e le? Azaz az Advanced Formatting szerinti 4Kb-os szektorokra vagy még a régi 512b-os méretre? Ugyanis ezek a vinyók belassulnak a régi szerint.

(#734) Gorneck válasza Somy_ (#733) üzenetére


Gorneck
titán

Amit bír a hálózat/gép, ha helytelenül is formáz te sok mindent nem veszel belőle észre...

Wifin pl én nem tudtam 4-5mb/s fölé menni, hálózaton 8-9 mb/s, megy a letöltés, akkor ez még kevesebb. Nekem 3mb/s fölé még egy letöltés se ment, de inkább 2-2,5 az átlag.
Belső másolás se vmi gyors tudtommal...
Ha jól emléxem XFS-re formáz..

De lehet rosszul gondolom.

[ Szerkesztve ]

Gorneck#1239

(#735) k.daniel91


k.daniel91
tag

Ezt miért csinálhatja a Transmission?
File exitis (/i-data)md0/video/download//fájlneve
tegnap le pauseoltam a torrenteket és ma meg már ezt írta ki amikor el akartam indítani,próbáltam új torrentet hozzáadni, de ugyanez.

(#736) csozsi válasza Zamery (#729) üzenetére


csozsi
tag

Hmm... Érdekes. Akkor valami a régebbi verzióban lehetett, most látom benne az összes olyan beállítást, amit egyértelműen a pc-re telepített kezelőben állítottam be.
Amikor legelőször használtam TM-et más nason, akkor a webesen semmit nem bírtunk állítani, és a pc-s kliensről vagy nem tudtunk még, vagy nem volt.

''Ha már minden kisérleted csődöt mond, olvasd el a használati utasítást'' (Murphy)

(#737) haimon97 válasza Zamery (#718) üzenetére


haimon97
csendes tag

Igen, ilyesmit szeretnek. NAS-n van az ISO es azt szeretnem lejatszani PC-n van egyeb eszkozben. Ezert gondoltam, arra hogy a Zyxel-en belul kene felmountolni az ISO-t.

(#738) Somy_ válasza Gorneck (#734) üzenetére


Somy_
tag

Ezekszerint lassul, de kérdés, hogy milyen mértékben?
És egy NAS-nál nem is annyira a sebesség, de az üzembiztosság számít.
Ezért kérdeztem használtok-e NAS-ban (nem usb-n külső lemezként), merjek-e venni hozzá?

(#739) Gorneck válasza Somy_ (#738) üzenetére


Gorneck
titán

Mint a NAS-ok többsége szvsz...mondjuk az igazi egy esata/usb2/usb3 lenne, amivel, mint egy külső vinyót tudnánk kezelni.

Nekem egy 1,5es green van benne...nonstop megy... :D

Gorneck#1239

(#740) djtrancevo válasza csozsi (#715) üzenetére


djtrancevo
csendes tag

Próbáltam eljátszani a Transmission beállításaival, állítgattam a max peers per torrent/overall értékeket, de sikertelenül. Néha megindul, olyankor tölt akár a vonal teljes sebességével, ez tart pár percig, utána újból leáll a seed.
Valakinek még valami ötlete?

ASUS WL-500gP v2 running Tomato 1.25 ND USB Ext

(#741) #79335424


#79335424
törölt tag

Sziasztok!

Némi olvasgatás után, pár napja vásároltam egy 210-est. Még csak ismerkedünk, de eddig teccik! Bár tegnap piros figyelmeztető led után odalett a belső HDD.
Döglődött már szegény, csak tesztből raktam bele.Az az ötletem támadt, hogy van itthon CF memóriakártya, amihez vennék egy SATA adaptert. Ezt raknám a belsejébe. Minden egyéb adat külső háttértárra menne. Olcsó, nem melegszik, nincs mozgó alkatrész, nem kár érte, és az összes adat azonnal hordozható olyan fájlrendszeren, amilyet szeretnék. Szerintetek ez mennyire működőképes és elvetemült gondolat?

(#742) zotyesz66


zotyesz66
őstag

Múlt hét óta megy nálam ez a kis szerkezet és eddig nagyon elégedett vagyok vele. Előtte a TP-Link 1043-ba volt USB-n bedugva a HDD (másfél terás Samsung) de az nagyon nyögvenyelős volt, rettenetesen lassú volt a másolás, ha beállítottam az FTP-t a routeren akkor másolás közben gyakran kifagyott, szóval nem volt jó. Most ezzel úgy tűnik, minden megoldódott. Egy gondom van, szeretném a media centert beállítani, hogy lássa az XBOX és akkor tudnánk a TV-n filmet nézni. De valamiért az XBOX nem látja az NSA-t, pedig elvileg kompatibilis vele.

(#743) k.daniel91 válasza zotyesz66 (#742) üzenetére


k.daniel91
tag

Ezt az xboxos dolgot én is próbálgattam, de valamiért nekem sem jött össze, elvileg csak windows media centerrel hozzható össze, de úgyebár a Nas ezt nem támogatja.

(#744) haimon97 válasza haimon97 (#737) üzenetére


haimon97
csendes tag

Ebben tudtok segíteni?

"Igen, ilyesmit szeretnek. NAS-n van az ISO es azt szeretnem lejatszani PC-n vagy egyeb eszkozben. Ezert gondoltam, arra hogy a Zyxel-en belul kene felmountolni az ISO-t."

[ Szerkesztve ]

(#745) veze válasza haimon97 (#744) üzenetére


veze
őstag

ha nason van az iso és pc-n akarod lejátszani felesleges mountolni nason belül..
pc-n egyszerüen megnyitod egy lejátszóval és megnézed
vagy akár egy tízezer forintos medialejatszó nekem pl himedia200B
is lejatsza közvetlen iso-bol

[ Szerkesztve ]

(#746) geryx1


geryx1
csendes tag

Sziasztok!
A minap beszereztem egy NSA210-et.
Viszonylag könnyedén ment a beállítás, és már a netről is elérem.
Ami nem megy az a NYOMTATÓ.
Nem tudom valamiért feltelepíteni. A szgép nem engedi. ---> Nincs megfelelő jogosultsága ahhoz, hogy a számítógépen ("\\nsa210') nyomtatót adjon hozzá. Akarja más felhasználóként futtatni a parancsot? <-----

A számítógép amiről próbálkoztam WinXP van.

Próbálkoztam a másik gépről amin Win7 van ami a következőt írta ---> Nincs megfelelő engedélye a művelet végrehajtásához. <----

A nyomtató típusa: KONICA MINOLTA PP1350w

A nyomtató mind a 2 számítógépre telepítve van.

(#747) veze válasza geryx1 (#746) üzenetére


veze
őstag

esetleg tűzfal???

(#748) geryx1 válasza veze (#747) üzenetére


geryx1
csendes tag

Kikapcsolva-->Semmi :F

(#749) geryx1 válasza geryx1 (#748) üzenetére


geryx1
csendes tag

Úgy néz ki, erre ráfáztam.
Van egy HP tintafröcskölőm amit bedugtam az NSA-ba és azonnal felismerte és engedte volna telepíteni az illesztő szoft-ot.
Ebből azt a következtetést sikerült levonnom, hogy a gazdaságosság miatt megvásárolt lézernyomtatóm nem kompatibilis az NSA-val. :C

(#750) Zamery válasza geryx1 (#749) üzenetére


Zamery
senior tag

Pont ezt akartam mondani, hogy valószínűleg nem kompatibilis a nyomtatód!

https://steamcommunity.com/id/zamery/

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.