Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#451) Wendelke válasza Zamery (#437) üzenetére


Wendelke
senior tag

Szia Zamery!

A Transmission Web GUI belepőkódja ha mindent a leírásom alapján csináltál:

Felhasználónév: user
Jelszó: password

Ezt az user/password-t eddig még nem sikerült felfedeznem sehol sem a cikkedben, vagy átsiklottam valamin.

Egyébként a settings.json fájlban a jelszónál nekem a szép hosszú szám/betű kombinációs sor van. Ezt esetleg átírhatom egy nekem tetsző jelszóra, vagy inkább ne bántsam?

"Aki hülye, haljon meg" Moldova Gy.

(#452) Zamery válasza Wendelke (#451) üzenetére


Zamery
senior tag

Pedig benne van! :K Akkor idézem:

"Mehet a Transmission indítás:

cd /ffp/start
transmission-daemon -f -g /ffp/tm/.transmission-daemon -w /i-data/md0/video/download/ -t -u user -v password -a *.*.*.*

Magyarázat a parancssorhoz:

-f: a démon az előtérben fut
-g: a beállítások helye szerepel utána, itt fogja keresni őket
-w: a letöltések helye
-t: legyen azonosítás
-u: felhasználónév
-v: jelszó
-a: az engedélyezett IP címek megadása. Ezekről az IP címekről engedi a hozzáférést a webes felülethez. (Pl: 127.0.0.1, vagy 192.168.1.*)"

Kiemeltem neked a lényeget!

A settings.json-ban átírhatod a karaktersort, de csak az idézőjelek közötti részt, a többit ne bántsd! Ha átírod, a következő indításnál már egy ugyanilyen karaktersor lesz ott! Ezzel megváltoztatod a jelszódat!

[ Szerkesztve ]

https://steamcommunity.com/id/zamery/

(#453) hamikike


hamikike
tag

Wendelke

Egy korábbi hozzászólásodnál látom a magyar nyelvű belépési felületet és nyilván a továbbiakban is magyar a szöveg. A 4.20-as fw-ben írja is hogy a magyar nyelvvel bővítve. Én miért nem látom ezt a nyelvválasztékban. Kel hozzá valami még?

(#454) hamikike


hamikike
tag

Zamery!

Te tudsz valamit az NSA210 RAID lehetőségeiről? Néhány sorral feljebb (442-ben) van ami érdekelne.

[ Szerkesztve ]

(#455) Zamery válasza hamikike (#453) üzenetére


Zamery
senior tag

A belépésnél a jobb sarokban felül kell kiválasztani a magyar nyelvet! (fw:4.20) Ill. frissen telepített firmware-nél a böngésző cache ürítést ne felejtsd el!

[ Szerkesztve ]

https://steamcommunity.com/id/zamery/

(#456) hamikike válasza Zamery (#455) üzenetére


hamikike
tag

Ennél furább megoldást találtam, de lehet hogy ua. mint amit leírtál és csak nekem fura. Eddig úgy adtam meg a böngészőben a címet, hogy NSA210. Tökéletesen minden bejött, csak az alap nyelvválasztékkal. Viszont ha az IP címével léptem be, megjelent a magyar felület.
Viszont nem reagáltál a RAID-ra.

(#457) Zamery válasza hamikike (#456) üzenetére


Zamery
senior tag

Mondom, szerintem cache ürítés, akkor szokott ilyeneket csinálni!
RAID1-ben nem tudok segíteni, de mivel ez nem ZyXEL függő, szerintem kérdezd meg egy RAID-es topicban!

https://steamcommunity.com/id/zamery/

(#458) veze válasza Zamery (#457) üzenetére


veze
őstag

raid:
én ugy tudom hogy eSatan rá kell dugni a külsö vinyót amit raidnek szánsz, bele kell tenni a belső vinyót, és utána kell a nas szoftverét telepiteni (szűztelepítés) akkor tudod létrehozni a raid tömböt
ha utolag (telepítés után) dugsz esataba egy vinyót, azt már csak mint külső meghajtót fog kezelni
Raid tömbe csak egyforma méretü vinyók javasoltak, bár én ugy tudom, olvastam hogy ha nem azok , akkor a kisebb méretet veszi alapul, annak megfelelőt különít el a másikból. A maradékot meg lehet particionalni külön, mint ami már nem része a raid tömbnek..

[ Szerkesztve ]

(#459) Anonymus23


Anonymus23
veterán

Sziasztok,

Egy furcsa dologra lettem volt figyelmes tegnap este.
Beállítottam a NAS-t a másik helyen, működött minden, és egyszer csak nem tudtam elérni a cuccost, a TM először állandóan fájlhibát jelzett, majd server not respondig hibával mindig visszadobta a kapcsolódási kísérletet, magába a NAS-ba ugyancsak nem tudtam belépni.
Majd telefonáltam, ott újraindították az egészet, de a TM-et továbbra sem tudom elérni, viszont legalább a NAS-ba be tudtam lépni. Ekkor tűnt fel az, hogy a pendrive 2x is szerepel a meghajtó listában. Ennek így kellene lennie?
[a pendrive][/L] Rémlik mintha már korábban is így lett volna. Közben néztem és egy másik IP-ről is van egy admin bejelentkezve, először megijedtem, hogy feltörték a cuccost, de aztán rájöttem, hogy tegnap este én klikkeltem be, hogy tartson 2 hétig bejelentkezve vagy mit lehet a login képernyőnél beírni, de mivel dinamikus IP van, így ennek sok értelme úgy sincs :) A meghajtólistában 2x is szereplő pendrive-ra tudtok valami ötletet? Előre is kösz a segítséget! :R

Ja még annyit, hogy a NAS beépített torrentje tényleg ennyire lassú? max 200-300 KB-al jön csak lefelé bármi.

[ Szerkesztve ]

;) - The Power of the Light Side

(#460) veze válasza Anonymus23 (#459) üzenetére


veze
őstag

nekem mindig 2x szerepel minden..ez a normális ha az ffpstick is benne van
minden 2x van, még a külsö usb vagy esataba dugott meghajtók is.
elöfordult már olyan hogy egyik másik külsö vinyó nem szerepelt kétszer, olyankor a TM nem is érte el azt a meghajtót.. olyankor ujra inditottam és akkor már 2x volt, és ment is a TM torrentje arrol a drive-ról is utána
amikor csak egyszer szerepelt, olyankor valami miatt az ffpstick nem mountolta fel azt a meghajtót. arra még nem jöttem rá hogy ssh-bol hogyan mountolhatnám fel ilyenkor azt az egyet. ujra indítom és utána jó szokott lenni
Én ugy vélem azért szereplnek kétszer mert egyszer a nas is mountolta azokat a meghajtókat, egyszer meg az ffp is. ugy nem probáltam hogy az ffp ne legyen benne, valószínűleg olyankor csak egyszer szerepelnek. ki kéne próbálni. de én nem fogom emiatt lelöni..

(#461) Anonymus23 válasza veze (#460) üzenetére


Anonymus23
veterán

A belső vinyó csak egyszer szerepel a listán. Annak is 2x kellene?

Viszont újabb furcsaság, amikor fel akartam webről lépni (dyndns-en keresztül) a Tm-re az alábbi letöltő ablakot kaptam:
[Kvázi le akar onnan tölteni valamit][/L] Ilyennel találkoztatok már?

A TM remote GUI meg az alábbi hibát dobja: Invalid server response
El tudom képzelni, hogy nem tetszik neki :DDD

[ Szerkesztve ]

;) - The Power of the Light Side

(#462) Anonymus23


Anonymus23
veterán

Nos, az alábbi problémám lenne:
Ha berakok egy torrentet, akkor letölt kb 2,1 MB adatot, bármelyik torrentet is rakom be, és utána ezzel a hibaüzenettel leáll a letöltés:
"Error: No such file or directory (/i-data/md0/video/download//"torrent file neve")

Amikor rányomok a resume-ra, akkor meg erre változik a hibaüzenet:
"Error: No data found! Ensure your dirves are connected or use "Set loaction". Try to redownload, remove the torrent and re-add it."

Amikor törlöm a torrentet és berakom újra, akkor elkezdi megint tölteni, de utána megfagy a TM, és nem lehet elérni, miközben a Zyxel továbbra is elérhető.

Mi lehet a gond?
Az általános beállításoknál ez van a letöltés helyének megadva:
/i-data/md0/video/download/

Ja és ezt a hibát dobja 2 különböző helyen is, tehát nem az adott hálózattal lesz gondja szerintem.
Azon gondolkoztam, hogy mit állítgattam el tegnap, és az alábbiakat csináltam:
* Az IP címét átállítottam a Zyxelnek
* A 80-as port mellé még betettem egy portot, amin keresztül már el tudom érni a Zyxel kezelő felültét távolról is
Szerintem ezeknek nem kellene, hogy hatással legyenek a TM-re...

Előre is köszönöm ha valaki tud segíteni!

;) - The Power of the Light Side

(#463) veze válasza Anonymus23 (#462) üzenetére


veze
őstag

nekem akkor csinált ilyet amikor valami ok miatt a merevlemezt nem érte el a TM
attol hogy a NAs szoftvere látja, még nem biztos hogy a ffp is mountolta
ha nem, akkor irt nekem ilyet. nálam segített hogy kinyomtam és ujra indítottam. ha első ujraindításra se jo ne szegje kedved, probáld meg mégegyszer.. Ilyet is zapasztaltam már hogy csak 2. 3.-ra vette fel.. ( nem tudom miért)
azt hogy csatolta e a ffp le tudod ellenörizni is
pl total commanderben
belépsz a pendrivba ahol az ffp van és megkersed azt a meghajtot amin a md0/download van.
az i-data könyvtárban lesz (egy számsor ami a vinyo azonositoja) ha belépsz oda látnod kell a tartalmát a könyvtárakat. Ha belépve üresnek látod, akkor nem mountolta fel.. és azért irja az általad emlitett hibaüzenetet
nekem ez a tapasztalatom..

(#464) Anonymus23 válasza veze (#463) üzenetére


Anonymus23
veterán

Hali, kösz az infókat, mindig tanul az ember, viszont nálam sajna ez sem jött be, mivel elvileg látja a benne lévő vinyót. Kipróbáltam vagy 10x, de nem volt jó.
Elkezdtem szörfölni benne, és elvileg pedig látja a vinyót, abban a mappában van egy mappa egy számsorral, és látszanak is benne a mappák, de sajna semmi.
Most reseteltem és formáztam a Zyxelt, illetve telepítem újra a TM-et, meglátjuk mi lesz vele...

Csak még egy kérdés:
A NAS-nak milyen portot adjak meg? Én most nem messze a TM portjától adtam meg neki egyet, ezen működött a webes elérés is, de már össze voltam zavarodva, hogy ezek után kezdte a hülyeséget a TM vagy már ezelőtt is...

[ Szerkesztve ]

;) - The Power of the Light Side

(#465) Wendelke válasza Zamery (#452) üzenetére


Wendelke
senior tag

Szia Zamery!

Most már értem! :R Ezt a parancssort csak bemásoltam, másol/beilleszt módszerrel, így igazán nem is néztem meg, hogy miket tartalmaz.

Fogalmazzunk úgy, hogy hozzáértés nélkül csináltam a telepítést a leírás szerint, ami sikerült is, csak a "sorok" között nem találtam meg ezt az "user/password"-ot.

Ráadásul még kicsit félre is vezetett ( vagy magamat vezettem félre) az egyik korábbi kérdésemre érkezett hozzászólás (nem te) amikor a TM web GUI felhasználónév/jelszóról érdeklődtem.

Köszönöm a választ!

"Aki hülye, haljon meg" Moldova Gy.

(#466) Wendelke válasza Wendelke (#465) üzenetére


Wendelke
senior tag

Ja és így már működik is a dolog! :R

"Aki hülye, haljon meg" Moldova Gy.

(#467) veze válasza Anonymus23 (#464) üzenetére


veze
őstag

a portnak ehhez szerintem nem sok köze van, elvileg elég ha egyel van távolabb egy másik általad (bárhol) használt porttól.
a közkeletü portoktol pl 21, 22 23 stb. tartsd távol magad

(#468) Anonymus23 válasza veze (#467) üzenetére


Anonymus23
veterán

Ettől már nagyon távol vagyok :D mármint port számban.
Most raktam újra a TM-et, és működik.
Azon gondolkoztam, hogy csinálok még egy pendrive-t, amit alkalom adtán csak átdugok, de lehet az lesz, hogy mint ahogy valaki írta itt, klónozom a pendrive-t és csak újrarakom ha vacakol és az újraindítás nem segít..
Most működik minden, remélem állandósul a jólét :)

;) - The Power of the Light Side

(#469) Anonymus23 válasza veze (#467) üzenetére


Anonymus23
veterán

Hehe, most látom, hogy te találtad ki ezt a klónozós módszert erre is! :C :R

;) - The Power of the Light Side

(#470) veze válasza Anonymus23 (#468) üzenetére


veze
őstag

Én (is) írtam hogy klónozom a pendrive-ot Acronis-al.
Annyi lesz a visszaállítás után majd, hogy azok a torrentek lesznek majd benne, amik a mentés készítésekor voltak, és ha közben már a letöltést törölted az utána eltelt idöszakban, akkor azt irja majd hogy nem találja az adatot seedeléshez..
és a TM-ben majd aktualizálnod kell, illetve ujra hozzáadni azokat amiket épp seedelni akarsz ( azóta történt letöltések)
De ha ezekkel nem vergödsz, akkor csak megy simán és kész:)

[ Szerkesztve ]

(#471) Zamery válasza Anonymus23 (#468) üzenetére


Zamery
senior tag

Szerintem valami összekavarodhatott amikor a portokat adtad meg, bár annak nem nagyon kellene befolyásolnia semmit a TM működésében.

Azért velemi is előfordult az elmúlt fél év során hogy a TM "elfelejtette" a letöltési mappámat (egyébként csak egyszer volt ilyen, de másoknak volt többször, itt is írták), és kifagyott a letöltésnél, újraraktam és működött megint. Igazából ha a torrent fájlok megvannak, és a letöltési mappának ugyanazt adod meg akkor egy újraellenőrzés után simán seedeli vissza a torrenteket. Csinálj egy mentést ahogy veze javasolta most amíg friss, és utána csak a mentést kell újratölteni a pendrive-ra legközelebb!

Szerk: na, megelőztetek! :)

[ Szerkesztve ]

https://steamcommunity.com/id/zamery/

(#472) Anonymus23 válasza veze (#470) üzenetére


Anonymus23
veterán

Rákerestem itt a topicban és a te ötletedet dobta ki ;)
Egy üres TM-el fogom klónozni, mivel amúgy is tök üres a vinyó is meg a pendrive is frissen lett telepítve.
Azt viszont nem értem, hogy miért csak egy cca 20 MB-os részt kezel magának a pendrive-ból, most ott figyel majd 2 GB üresen, amivel nem nagyon lehet kezdeni semmit, vagy azt nem tudom, hogy a TM csinál-e vele bármit is.
Kell neki egyáltalán ekkora pendrive? Mert ha nem, akkor lehet átrakom inkább egy 1 GB-osra vagy egy kisebbre, mert azokat már úgysem használom semmire.

;) - The Power of the Light Side

(#473) veze válasza Anonymus23 (#472) üzenetére


veze
őstag

nekem az 512 MB-os pendrivet kinötte, de 158 db torrentet futtatott. nem maradt rajta 10 MB szabad hely sem. ugy tűnt fel hogy akárhányszor unditottam ujra nem tudta csatolni az egyik külső vinyómat.. valószínűleg a mountoláskor is jegyez fel valamiket magának de már arra se maradt helye.. :D
Akkor csináltam rola egy mentést és átirtam egy 2 GB-pendrivra (ilyen volt)
A mentésből kifolyolag viszont ugyanugy 512 MB-nak irta vissza, a többi foglalatlan volt ezért G-parted live cd-ről bootolva a particiót átméreteztem (kihuztam) a pendrive teljes terjedelmére. azóta mostmár 2GB és nem telt be :D
azóta néztem mennyit hízott, de jóval 1 GB alatt van most is. szóval annyi elég lesz Neked is biztos

(#474) csozsi


csozsi
tag

Üdv. NSA-221-en használom kb másfél hónapja ezt a pendriveos megoldást.
Két napja viszont bármit kijelölök letöltésre, az "Could not connect totracker".
Míg bármelyik a hálózaton lévő gépen, ha elindítom ugyanazt a letöltést, szó nélkül végrehajtja a műveletet.
Mi lehet a gond?
Érdemesebb lenne e a pendrive helyett a NAS-ra telepíteni a klienst, ha igen, akkor hogyan?
A válaszokat köszönöm.

''Ha már minden kisérleted csődöt mond, olvasd el a használati utasítást'' (Murphy)

(#475) hamikike válasza veze (#473) üzenetére


hamikike
tag

Veze! (vagy aki tudja az okát)

Ugyan nem válaszolnék, hanem írnék: a Zyxel NSA210-hez kapcsolódóan lenne kérdésem.

Miután lett egy esata külső dobozom, bele raktam egy hdd-t. Nem tudtam, hogy majd hogyan kezeli, ezért megformáztam a gépen NTSF-re, mert azt szűrtem le a leírásból, így is és erre is lehet. Másrészt azért is erre, mert nem tudtam, hogy a windowsban, majd hogyan tudok hozzá meghajtót rendelni. Lásd alább, miért fontos ez (admin-ként illesztve nem tudom mit látnék!).
Gond nélkül felismerte, másoltam is rá, de a következő bekapcsoláskor (az nsa210-et ki szoktam kapcsolni mert nem folyamatosan használom) nem ismerte meg csak akkor, ha a menüjéből szoftveresen újraindítottam a nas-t. Azóta is csak így ismeri fel, ami kicsit macerás.
Kérdésem, mi az oka?
Valamint lehet-e a nas alól formázni xfs-re, mint a belső hdd-t formázta első telepítéskor, és utána a windowsban ugyanúgy lehet e csatlakoztani mint a többi usb eszközt? Már nem akarom kipróbálni, mert van rajta adat
Mert nekem a nas belső hdd-jét a Meghajtónév:\\IP cím\admin hozzárendeléssel lehetet illeszteni és jelszót kért egyszer az elején, míg az usb-ket és most is az esata vinyót a Meghajtónév:\\nsa210\kötetnév útvonallal azonosítja be a windows, jelszó és minden probléma nélkül.

Köszi

[ Szerkesztve ]

(#476) Zamery válasza csozsi (#474) üzenetére


Zamery
senior tag

Hello! Néha nekem is szokott ilyen lenni, de csak az új Transmission verziókkal, a 2.22-vel nem, vagy csak nagyon ritkán. Az a megoldás hogy újra kell indítani a Transmissiont SSH-n keresztül. Az egyszerűség kedvéért csináltam egy képet neked. Minden sor végén "Enter" van. Ha az exit után "Enter"-t nyomsz kilép a Putty.

Restart

Ha ez sem oldaná meg a dolgot akkor az újratelepítést javasolnám, és ha már újratelepítetted, akkor csinálj egy biztonsági mentést a pendrive-ról, és legközelebb csak azt kell visszaállítani!

Nem lehet a NAS-ra telepíteni a klienst sajnos, a ZyXEL-nél ez nem megoldható!

[ Szerkesztve ]

https://steamcommunity.com/id/zamery/

(#477) csozsi válasza Zamery (#476) üzenetére


csozsi
tag

Köszi, megpróbálom. Eddig a Zyxel újraindításával próbálkoztam,de az nem hozott változást.

''Ha már minden kisérleted csődöt mond, olvasd el a használati utasítást'' (Murphy)

(#478) csozsi válasza Zamery (#476) üzenetére


csozsi
tag

Mielőtt nekiesnék, itt a logfile:
Some logfile administration...
rm /mnt/parnerkey/ffpboot.log.9.gz
mv /mnt/parnerkey/ffpboot.log.8.gz /mnt/parnerkey/ffpboot.log.9.gz
mv /mnt/parnerkey/ffpboot.log.7.gz /mnt/parnerkey/ffpboot.log.8.gz
mv /mnt/parnerkey/ffpboot.log.6.gz /mnt/parnerkey/ffpboot.log.7.gz
mv /mnt/parnerkey/ffpboot.log.5.gz /mnt/parnerkey/ffpboot.log.6.gz
mv /mnt/parnerkey/ffpboot.log.4.gz /mnt/parnerkey/ffpboot.log.5.gz
mv /mnt/parnerkey/ffpboot.log.3.gz /mnt/parnerkey/ffpboot.log.4.gz
mv /mnt/parnerkey/ffpboot.log.2.gz /mnt/parnerkey/ffpboot.log.3.gz
mv /mnt/parnerkey/ffpboot.log.1.gz /mnt/parnerkey/ffpboot.log.2.gz
cat /mnt/parnerkey/ffpboot.log | gzip -c >/mnt/parnerkey/ffpboot.log.1.gz
Script fun_plug.sh version 20110712 running from /mnt/parnerkey
ffpstick started at Thu Sep 15 14:43:07 GMT 2011
Try to determine NAS type...type NSA221, fw V4.20(AFM.0)
Find the current usb device...usb device is /dev/sdd1 on device /dev/sdd
No after_booting.sh in the root of the ffpstick found
This is not the first run, or FFP is supposed to run from a different place
Copy myself to /tmp...And execute...
/tmp/.ffpstick/fun_plug.sh BackgroundPolling -d /dev/sdd -n NSA221 -f "V4.20(AFM.0)" -l &
Script fun_plug.sh version 20110712 running from /tmp/.ffpstick
Wait for the stick to be mounted again by the firmware...
Probe all mount points 0 seconds...
probe /proc/bus/usb...
probe /dev/pts...
probe /zyxel/mnt/info...
probe /zyxel/mnt/NAND...
probe /zyxel/mnt/sysdisk...
probe /usr/local/etc...
probe /usr/local/var...
probe /usr/local/dmsf...
probe /etc/zyxel...
probe /i-data/85f921da...
No /anymountpoint/ffproot/after_booting.sh found
Probe all mount points 10 seconds...
probe /proc/bus/usb...
probe /dev/pts...
probe /zyxel/mnt/info...
probe /zyxel/mnt/NAND...
probe /zyxel/mnt/sysdisk...
probe /usr/local/etc...
probe /usr/local/var...
probe /usr/local/dmsf...
probe /etc/zyxel...
probe /i-data/85f921da...
No /anymountpoint/ffproot/after_booting.sh found
Probe all mount points 20 seconds...
probe /proc/bus/usb...
probe /dev/pts...
probe /zyxel/mnt/info...
probe /zyxel/mnt/NAND...
probe /zyxel/mnt/sysdisk...
probe /usr/local/etc...
probe /usr/local/var...
probe /usr/local/dmsf...
probe /etc/zyxel...
probe /i-data/85f921da...
probe /e-data/4E3B-95A5...
found ffpstick on /e-data/4E3B-95A5, moving logfile
probe /e-data/ff45f92d-a9c9-4c51-8c3f-4e7e6e02157b...
found ffproot on /e-data/ff45f92d-a9c9-4c51-8c3f-4e7e6e02157b/ffproot
probe /usr/local/zy-pkgs...
probe /etc/zyxel/zy-pkgs...
probe /usr/local/apache/htdocs/zyxel/pkg...
probe /usr/lib/locale/locale-archive...
probe /i-data/85f921da/admin/zy-pkgs/gallery/modules...
probe /i-data/85f921da/admin/zy-pkgs/gallery/themes...
Starting /e-data/ff45f92d-a9c9-4c51-8c3f-4e7e6e02157b/ffproot/after_booting.sh version 20110712 at Thu Sep 15 16:44:12 DGMT 2011...
Will chroot ffp on /e-data/ff45f92d-a9c9-4c51-8c3f-4e7e6e02157b/ffproot
Generate helper file /e-data/ff45f92d-a9c9-4c51-8c3f-4e7e6e02157b/ffproot/tmp/.ffpstick/...done
Start execute_outside_chroot Helper...
Starting /e-data/ff45f92d-a9c9-4c51-8c3f-4e7e6e02157b/ffproot/after_booting.sh version 20110712 at Thu Sep 15 16:44:13 DGMT 2011...
done
CopySymlink /i-data/md0 /e-data/ff45f92d-a9c9-4c51-8c3f-4e7e6e02157b/ffproot/mnt/HD_a2
ln -s /etc/zyxel/storage/sysvol /e-data/ff45f92d-a9c9-4c51-8c3f-4e7e6e02157b/ffproot/mnt/HD_a2
ln: /e-data/ff45f92d-a9c9-4c51-8c3f-4e7e6e02157b/ffproot/mnt/HD_a2/sysvol: File exists
* /ffp/start/syslogd.sh inactive
* /ffp/start/SERVERS.sh inactive
* /ffp/start/portmap.sh inactive
* /ffp/start/unfsd.sh inactive
* /ffp/start/transmission.sh ...
Starting transmission-daemon
* /ffp/start/nfsd.sh inactive
* /ffp/start/ntpd.sh inactive
* /ffp/start/LOGIN.sh inactive
* /ffp/start/telnetd.sh ...
Starting /ffp/sbin/telnetd -l /ffp/bin/sh
* /ffp/start/sshd.sh ...
Starting /ffp/sbin/sshd
* /ffp/start/rsyncd.sh inactive
* /ffp/start/mediatomb.sh inactive
* /ffp/start/kickwebs.sh inactive
* /ffp/start/lighttpd.sh inactive
* /ffp/start/inetd.sh inactive

''Ha már minden kisérleted csődöt mond, olvasd el a használati utasítást'' (Murphy)

(#479) Zamery válasza csozsi (#478) üzenetére


Zamery
senior tag

Nem látok benne olyat, ami probléma lehetne. Mondjuk a Telnetet letilthatnád, ha nem használod, az SSH biztonságosabb! Ha nem akar működni a TM telepítsd újra!

Még esetleg a Transmission verziószámot megírhattad volna, ill. azt hogy ez milyen tracker (privát/nyilvános).

https://steamcommunity.com/id/zamery/

(#480) danjeee


danjeee
csendes tag

Sziasztok srácok!
Már egyszer sikeresen kihúztatok a csávából a nem jon be a fomenu az Explorerben,és toroltem a cache-t utána minden szuper,de most lenne egy másik problémám is!
Hosszú napok kínlódása után felvarázsoltam a Transmission-t a Zamery szuper leírása alapján,és valami véletlen folytán sikerult is elindítani 100. próbálkozásra!
Megy is "szuperul" ,mondjuk az upload nagyon gyenge vagy nem megy,ez még a kisebb baj,a nagyobb az ,ha újraindítom az NSA210-et utána,megint jon a 319-es hozzászólásában Wendelke által belinkelt:Found The document is moved here...... hiba.Ekkor simán be tudok lépni a NAS kezelofeluletére az IP-jén keresztul,de a Transmission nem megy.Ekkor újraindítom majd leállítom a Transmissiont,ujraindítom a NAS-t,rogton puttyval belépek és elindítom a parancsorban a TM-et,kilépek majd egybol indítom a TM Gui-t és láss csodát beindul.Igenám de ekkor sehogy nem enged belépni a Browser keresojén keresztul az IP megadásával.Ha újraindítom a NAS-t és eloszor a Browser-en lépek be a NAS kezelofeluletére akkor OK,de utána megint nem enged a TM-be csak az fenti hibát írja.
Mindent átellenoriztem Wendelke beállításai szerint megváltoztattam amit kellett a fórum tippjei szerint,és OK a settings.json ,nem tudom mi a fene lehet.

Asus My601,Gloofisch 500, HTC -Vox-TD2-HD2-Wildfire-One S, SGS3, Huawei P6

(#481) Zamery válasza danjeee (#480) üzenetére


Zamery
senior tag

Be tudod fotózni a settings.json file-t? Illetve a logfile végén meg kéne nézni hogy mit ír. Ha ez a két sor benne van a végén akkor OK:

* /ffp/start/transmission.sh ...
Starting transmission-daemon

Úgy kell kinéznie mint a #478-as hozzászólásban az utolsó kb. 20 sornak!

Meg még a transmission.sh-t is meg kellene nézni, hátha elírtál valamit. Ha ezek jók akkor működnie kéne a TM-nek.

https://steamcommunity.com/id/zamery/

(#482) danjeee válasza Zamery (#481) üzenetére


danjeee
csendes tag

Koszi a tanácsot,kozben azt hiszem megoldottam!
A gond ott lehetett,hogy a csatlakozási portra,és a transmission-beállítások-bejovo portra is ugyan azt állítottam be,amikor próbálgattam,hogy miért nem megy.Most a routerbe a uPnP már a bejovo portot mutaja és azóta(1napja) minden OK.Nagyon orulok,hogy sikerult beindítanom,végre nincs a 10-es korlát a torrenteknél-yesss!
Még az lenne a kérdésem,amire nem találam választ a neten,hogy a transmission-beállításaok-hállózat fulon a 4 bejelolheto opcióból mit ajánlatos használni?Nálam bejelove a :partnerkapcsolat,és az uTP, nincs bejelove a :DHT és a Local Peer Discovery! A DHT-n kívul, a tobbit nem tudom mire jó.

Nem tudom a múltkor írtam e,de a 4.21 fw-t le kellett vennem,mert a DLNA nem listázta be a kulso HDD-ket,más hibát nem találtam,a 4.20nál a hiba nem jelentkezett!

Asus My601,Gloofisch 500, HTC -Vox-TD2-HD2-Wildfire-One S, SGS3, Huawei P6

(#483) Zamery válasza danjeee (#482) üzenetére


Zamery
senior tag

Na, örülök! ;)

Igen, a 4.21-es firmware hibás, le is vették a ZyXEL oldaláról. De mivel nekem nem produkált semmilyen hibát hagytam.

µTP: Micro Transport Protocol
Local Peer Discovery

https://steamcommunity.com/id/zamery/

(#484) csozsi


csozsi
tag

Mielőtt újrahúznám az egészet, hogy tudom lementeni a torrent-listát, hogy azt visszatöltve folytathassam, ahol abbahagytam?

''Ha már minden kisérleted csődöt mond, olvasd el a használati utasítást'' (Murphy)

(#485) Zamery válasza csozsi (#484) üzenetére


Zamery
senior tag

Hát az a kérdés, hogy hogyan adod hozzá a torrenteket! :U Ha a Web GUI-ból, akkor kellenek a .torrent fájlok is, azoknak kell meglenniük, meg természetesen a félig, vagy teljesen letöltött állományoknak! Ha újrahúztad, add hozzá a torrentet megint és kész, egy újraellenőrzés után menni fog megint.

https://steamcommunity.com/id/zamery/

(#486) csozsi válasza Zamery (#485) üzenetére


csozsi
tag

Ezt kívántam elkerülni, azért kérdeztem azt, amit.Nincs sehol egy jegyzetfájl, ami tárolja a kliens állapotát?
Met a "add hozzá a torrentet megint és kész, egy újraellenőrzés után menni fog megint." nem mókás 10-15-nél több esetben. (most majdnem a tízszereséről van szó)
Valaminek pedig illene lennie, hiszen a letöltött állományokat képes nyilvántartani, és beszól, ha hiányol valamit.

''Ha már minden kisérleted csődöt mond, olvasd el a használati utasítást'' (Murphy)

(#487) Kopasz27


Kopasz27
csendes tag

Szerintetek az NSA-310es 4.22-es firmwareje felmegy a 210esre?

(#488) Zamery válasza Kopasz27 (#487) üzenetére


Zamery
senior tag

Valószínűleg nem fog felmenni. Meg nem biztos, hogy jót tesz neki a másik firmware ha mégis!

https://steamcommunity.com/id/zamery/

(#489) Gorneck


Gorneck
titán

Sziasztok.

Elvileg sikerel jártam és sikerült megcsinálnom mindent...

Viszont kaptam egy ilyet...nem tudjátok mi a baj?

[ Szerkesztve ]

Gorneck#1239

(#490) Zamery válasza Gorneck (#489) üzenetére


Zamery
senior tag

Na, ilyet még sose láttam! :)
És ha a böngésződbe beírod ezt: NAS IP:9091 vagy ezt: nsa210:9091 ?
Akkor mi a helyzet?

https://steamcommunity.com/id/zamery/

(#491) Gorneck válasza Zamery (#490) üzenetére


Gorneck
titán

Mutatom a másik webgui-s progit:

[ Szerkesztve ]

Gorneck#1239

(#492) Gorneck válasza Zamery (#490) üzenetére


Gorneck
titán

Ezekre nincs reakció...vagyis van:

http://nsa210:9091/ -ra ezt dobja:
403: Forbidden
Unauthorized IP Address.

Either disable the IP address whitelist or add your address to it.

If you're editing settings.json, see the 'rpc-whitelist' and 'rpc-whitelist-enabled' entries.

If you're still using ACLs, use a whitelist instead. See the transmission-daemon manpage for details.

[ Szerkesztve ]

Gorneck#1239

(#493) Zamery válasza Gorneck (#491) üzenetére


Zamery
senior tag

Az IP címekkel lesz probléma szerintem. A settings.json-ban meg kéne nézni hogy mi van ebben a pár sorban:

Bár igazából csak az "rpc-whitelist" kezdetű sor érdekes.

Ha Putty-n keresztül belépsz és megnyitod akkor össze kéne hasonlítani.

Belépés után így kell megnyitni:

vi /ffp/tm/.transmission-daemon/settings.json

Szerk: Igen, szerintem ez lesz a gond!

[ Szerkesztve ]

https://steamcommunity.com/id/zamery/

(#494) Zamery válasza Gorneck (#492) üzenetére


Zamery
senior tag

:U Sikerült?

https://steamcommunity.com/id/zamery/

(#495) Gorneck válasza Zamery (#494) üzenetére


Gorneck
titán

A hiba megvan...nemtom, de oda nekem az NSA ipje került (elgépeltem vmit)...most szedtem ki és raktam oda *-ot...remélem jó lesz, mert előbb nem akart nagyon tudomást venni erről.

[ Szerkesztve ]

Gorneck#1239

(#496) Zamery válasza Gorneck (#495) üzenetére


Zamery
senior tag

A négy * azért kell, hogy mindenhonnan el lehessen érni. Ha elmentetted a settings.json-t akkor kéne hogy menjen!

[ Szerkesztve ]

https://steamcommunity.com/id/zamery/

(#497) Gorneck válasza Zamery (#496) üzenetére


Gorneck
titán

Ha fut a script hiába matatok benne... :D Most már csak vhogy be kéne tudnom lépni, mert az nem nagyon megy...szal egy gonddal kevesebb...

Gorneck#1239

(#498) Gorneck válasza Gorneck (#497) üzenetére


Gorneck
titán

Nahhh, ez is egy elgépelés volt...kíváncsi vagyon 1-2 nap után mire jutok.

Gorneck#1239

(#499) Zamery válasza csozsi (#486) üzenetére


Zamery
senior tag

Hello megint!

Bocs, hogy csak most de utánanéztem neked! A megoldás az, hogy egy mentést kell készítened erről a mappáról:

/ffp/tm/.transmission-daemon

Ebben benne van minden ami kell az újratelepítéshez ellenőrzés nélkül. A legfontosabbak:

/resume
/torrents

Ezek a mappák tartalmazzák az adatokat, de szerintem a settings.json fájlt is érdemes elmenteni, mert nem kell később újraszerkesztgetni!

MC

Egyébként a legegyszerűbben szerkeszteni a Midnight Commanderrel lehet, a kép is erről készült! Érdemes feltenni nagyon hasznos program!

A Midnight Commander telepítése: [link].

https://steamcommunity.com/id/zamery/

(#500) Zamery


Zamery
senior tag

500

500db hsz, és 10745 oldalletöltés! Nem gondoltam volna hogy ekkora sikere lesz a kis írásomnak! Köszönöm szépen mindenkinek!

https://steamcommunity.com/id/zamery/

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.